Gdańsk: środa, 11 grudnia 2019
FORUM
Podstrony:

Reklama Heya??!

strona 1/1

1

7 stycznia 2013, 14:17 / poniedziałek
Co to za w ogóle za jaja z reklamą Heyah z Leninem na naszej głównej stronie ??!!
Nie róbcie Lechii wstydu..
7 stycznia 2013, 14:36 / poniedziałek
sciagnij se adblock plusa i wylacz reklamy

z reszta to jest szydera a nie propagowaniu komunizmu, ale pewnie Millerowi sie podoba
7 stycznia 2013, 17:23 / poniedziałek
MendaPospolita - jakby dali Hitlera i NSDAP to też by była szydera ? Stocznia im. Lenina to też szydera ? Skoro wg. Ciebie używanie wizerunku jednego z największych komunistycznych zbrodniarzy jest ok , to nie udzielaj się na tym forum .
7 stycznia 2013, 22:53 / poniedziałek
8 stycznia 2013, 11:24 / wtorek
Znajomy z pracy zrobił mniej oderwaną od rzeczywistości przeróbkę:
odnośnik
8 stycznia 2013, 14:21 / wtorek
KingOfPizduci

Ta, tyle że co ma Lenin do zbrodni katyńskiej?

Ja z punktu widzenia twórcy reklam powiem tylko, że pomijając wysoce niesmaczny ton tej reklamy, to jest ona zwyczajnie słaba i generyczna. Spotów a'la rewolucja było już mnóstwo. Najwyraźniej albo twórcom zabrakło pomysłu, albo Heyah celowo postawiła na kontrowersję (co również oznacza brak dobrego pomysłu)

Zaś co do faktu, że pojawia się to to na naszej stronie... Cóż, to kiepsko, ale pamiętajmy, że domenami gda.pl zarządza - jeśli dobrze kojarzę - Centrum Informatyczne TASK. Przypuszczam, że redakcja lechia.gda.pl nie ma najmniejszego wpływu na to, jakie reklamy się tu pojawiają. Prawdopodobnie nawet o zaistniałym fakcie nie wie.

Niestety, tak się porobiło, że teraz kasa rządzi, a zasady znaczą tyle, co nic.
8 stycznia 2013, 14:25 / wtorek
Lenin > komunizm > zbrodnia > Katyń
8 stycznia 2013, 14:39 / wtorek
No zgadza się, ale ja go jednak bardziej kojarzę np z wojną polsko - bolszewicką. Sprowadzanie całego komunizmu do zbrodni katyńskiej uważam za pewne uproszczenie. Ci ludzie zrobili dużo więcej naprawdę złych rzeczy.
8 stycznia 2013, 16:40 / wtorek
Oczywiście Duchu. I to szkodliwe uproszczenie, bo zaniżające ogrom zbrodni. Dla przykładu sama jeszcze przedwojenna tzw. Operacja Polska NKWD pochłonęła blisko 5 razy więcej ofiar niż zbrodnia katyńska (i to w większości cywilnych ofiar).

Jednak sam filmik tak samo jak i inne przeróbki podając przykład powiązanej zbrodni dobrze pokazuje o co chodzi. Lenin to nie gadżet, to nie śmieszny koleś, tylko zbrodniarz, którego bezpośrednie działania spowodowały śmierć milionów – ofiar rewolucji i porewolucyjnego terroru, a pośrednio ponosi odpowiedzialność za te działania swojego systemu, które miały miejsce również po jego śmierci, czyli kolejne miliony ofiar, w tym za zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu.

Swoją drogą to interesujące, niemieckie służby specjalne wysyłając Lenina do Rosji w życiu nie przypuszczały czym to się skończy. Chcieli jedynie wywołać tam wojnę domową by doprowadzić Rosję do wycofania się z I wojny światowej, bo nie dawali rady na dwa fronty. Raczej nie spodziewali się upadku caratu, a co dopiero powstania najbardziej zbrodniczego systemu w historii świata i zagrożenia rozprzestrzenieniem się komunizmu na całą Europę…
8 stycznia 2013, 22:58 / wtorek
A także tego, że w ostatecznym rozrachunku system ów zgładzi niemiecką potęgę.
8 stycznia 2013, 23:50 / wtorek
Poducz się historii zamiast bełkotać brednie, jakie przez lata kładziono do głów w socjalistycznych szkołach.

Niemiecka potęga zgładziła się sama... a raczej wybitnie pomógł jej w tym pewien żyd-socjalista co nią kierował a miał wizje nie z tej ziemi.
9 stycznia 2013, 00:58 / środa
duch...91
8 stycznia 2013, 14:21 / wtorek

"Ta, tyle że co ma Lenin do zbrodni katyńskiej?"

Znowu duszek na przekór, zauważyliście?
Znowu broni tych co nie trzeba a i atakuje tak samo.
Myślę że został tu oddelegowany : )
9 stycznia 2013, 01:52 / środa
Duch to ukryta opcja sowiecko-niemiecka
9 stycznia 2013, 09:38 / środa
I to jeszcze spod Warszawy.
9 stycznia 2013, 21:47 / środa
Stara Szkoła
Wykazujesz - jak zwykle - ogrom złej woli. I nie pojmujesz pewnych uproszczeń. Między innymi dlatego napisałem "w ostatecznym rozrachunku". Bo widzisz, nawet jeśli sowieci pod Staliningradem byli jedynie mięsem armatnim, a rozbili 6. armię bo Hitler wycofał 4. Armię Pancerną, nawet jeśli powiesili czerwoną szmatę na Bundestagu tylko dlatego, że Hitler poczuł się zbyt wielkim taktykiem by ufać swoim dowódcom, to jednak W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU to oni, jak część koalicji antyhitlerowskiej zostali uznani za zwycięzców wojny. I o to jedynie mi chodzi.

Sprawdź w słowniku znaczenie terminu bełkot i daj mi święty spokój.

Pinochet:
Gdybyś był łaskaw, racz wskazać, gdzie ja kogokolwiek broniłem... Podejmiesz się, czy tylko tak sobie pierdolisz żeby pierdolić?:)

Dzikidingo:
No, no.

Konik007:
Ja jestem z Gdańska;]
9 stycznia 2013, 21:53 / środa
10 stycznia 2013, 00:18 / czwartek
Dokładnie! Poziom abstrakcji - ten sam. Poziom humorystyczny - dla mnie nawet lepszy (bo preferuję mocniejszy humor... wszak pokolenie Jackass'a jestem). A wyobraź sobie ile przeróbek by się pojawiło gdyby Heyah zamiast Lenina zrobiła reklamę z wyżej wklejonym. Bo jeden system wygrał wojnę a drugi nie? Co to za argument...

Dla mnie tragedią jest to, że moje podatki, które finansują przeróżne instytucje państwowe, nie kontrolują pozwoleń na upublicznianie zbrodniarza (nieważne w jakiej formie, ewentualnie w negatywnej jako forma edukacyjno-historyczna).

Choć jak się nad tym zastanawiam to chyba jeszcze bardziej przeraża mnie to, że moje podatki udają się do systemu oświaty, która "od podstaw" naucza historii i "kształci" poglądy.

O kurwa, ale ze mnie naziol ;/
10 stycznia 2013, 10:52 / czwartek
Wiesz, mnie dużo bardziej przeraża, że są ludzie, którzy robią taki spot myśląc, że TO JEST FAJNE. I w takim kontekście zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o oświatę. To samo było z Che.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.298