Gdańsk: sobota, 14 grudnia 2019
FORUM
Podstrony:

LECHIA - Pogoń PIĄTEK, 1 Marca g. 18:00

strona 1/6

23 lutego 2013, 22:15 / sobota
Przede wszystkim pamiętajcie, mecz został przeniesiony na PIĄTEK (!) na godzinę 18:00. Żeby nie było, że ktoś zapomniał. Poniekąd z tego względu pozwoliłem sobie założyć ten wątek nieco wcześniej.

Kolejna sprawa, sprawdźcie swoje karty kibica i jej termin ważności, bo np. moja jest aktywna do końca lutego, czyli trzeba sobie wyrobić nową już na najbliższy mecz. Koszt to chyba 5 zł.

Jeśli kogoś to interesuje to Pogoń klatki raczej nie wypełni, na chwilę obecną mają problem, by w ogóle pojechał pociąg specjalny.

Sprawy czysto sportowe. Pogoń przegrała wysoko w Lubinie, natomiast nie należy z tego wyciągać daleko idących wniosków. W zeszłej rundzie pokonali Zagłębie 4-0, by potem przegrać z nami u siebie. Mimo wszystko jesteśmy faworytem i w perspektywie dwóch kolejnych meczów u siebie jakakolwiek strata punktów jest niedopuszczalna.

Kilka informacji o Pogoni.
10. miejsce w tabeli z bilansem 6-3-7 ze stratą do nas ledwie trzech punktów. Bramki 16-19. Pogoń na wyjazdach radzi sobie średnio (2-2-4), ale potrafiła wygrać w Bełchatowie (1-0) oraz w Łodzi (3-1).

Kadra: odnośnik

Przejdźmy do naszego zespołu.
Po remisie w Warszawie i (choć meczu nie widziałem) słabej grze z umiarkowanym optymizmem patrzę na piątkowe spotkanie.

Skład praktycznie pozostawiłbym bez zmian, czyli:

Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Machaj, Kacprzycki - Buzała.

Kacprzycki w miejsce Rahoui. W prawdzie nie mam zielonego pojęcia jak zagrał wczoraj, ale z tego co czytam to pierdolił praktycznie każdą okazję, więc ławeczka będzie idealnym miejscem. Sporo słyszałem też o słabej postawie Pietrowskiego, natomiat liczę, że drugi taki mecz już mu się nie przytrafi. Na koniec jeszcze słówko o Wiśni. Fajnie, że strzelił bramkę, ale jak dla mnie jest to typowy dżoker na drugą połowę i taką rolę powinien u nas pełnić.

Tak więc do zobaczenia w piątek i TYLKO ZWYCIĘSTWO.

(ruszać dupy po bilety)
23 lutego 2013, 23:05 / sobota
Dobrze ,że piszesz bo ja nawet nie wiedziałem ,że karty kibica mają termin ważności. Co do składu w zasadzie jest jedynym sensownym. Po tym co widziałem wczoraj chyba należało by dać odpocząć Pietrowskiemu i wpuścic Colombo. Wiśnia to faktycznie piłkarz do gry od 60-tej minuty i wtedy zyskuje na wartości. Rahoi nie wiem, byłem sceptyczny , ale nie myślałem ,że wypadnie aż tak tragicznie. Nie dostawał podań to fakt, ale on nawet nie umiał się ustawić. Na dziś drugi Rasiak
23 lutego 2013, 23:13 / sobota
Dalej jakoś nie mogę się pogodzić z tym, że w tak tragicznym meczu z Groclinem nie utrzymaliśmy przez 7 minut dobrego wyniku. Mam nadzieję, że piłkarze osłodzą mi to już w piątek, więc TYLKO ZWYCIĘSTWO.

Zgadzam się co do składu napisanego przez 1945.
24 lutego 2013, 08:01 / niedziela
Dla mnie najważniejszy mecz tej rundy. W lidze nie mamy śledzi zza Sopotu, to w zastępstwie mamy leszcze ze Szczecina w derbach Wybrzeża i te 3 pkt mają być, a piłkarze mają zapierdalać aż miło.
Na trybunach też trzeba ich zmielić. Jak w sierpniu. Nie ma zmiłuj. Nie mam zamiaru słuchać, że hasło "Na Wybrzeżu/Pomorzu bez zmiany - Lechia Pany" jest nieaktualne. Lechia jest jaka jest (czyli w najlepszym przypadku ligowy średniak), ale w północnej Polsce nikt nie może nam skoczyć. Tak jest i ten trend trzeba podtrzymywać.
24 lutego 2013, 10:20 / niedziela
Edwinie a czym Colombo zasłużył sobie na grę w pierwszym składzie?
Podejrzewam że żadnych zmian w wyjściowej 11 nie będzie ale jeśli już wszyscy domagają się ławki dla Pietrowskiego to w jego miejsce widziałbym Zyske.
Chłopak w odróżnieniu od innych środkowych pomocników zbierał dobre opinię i zasłużył sobie na szansę od początku meczu.
24 lutego 2013, 11:53 / niedziela
Witam. Mam pytanie odnośnie biletów... Chciałbym się wybrać ze znajomymi na mecz z paprykarzami ale z naszej trójki tylko ja posiadam kartę kibica bo ogolnie mieszkamy w kuj-pom kolo torunia... Czy jest jakas opcja zebym zamowił 3bilety na moją kartę kibica??
24 lutego 2013, 12:10 / niedziela
Nie ma takiej opcji 1 karta - 1 bilet a skoro nie byli jeszcze na meczu powinni wejsc na bilet jednorazowy . Wyrobienie karty 5 minut i 10 zl
24 lutego 2013, 12:22 / niedziela
Wieem co i jak z wyrabianiem karty ale chciałbym z nimi pojsc na młyn, a że jest tylko gorna czesc otwarta to chuj wie czy w dzien meczu beda jeszcze wolne miejsca. No trudno, jakos to ogarne:)
24 lutego 2013, 12:23 / niedziela
@PrzemasLisewo jak pierwszy raz idą na mecz to nie muszą mieć karty kibica możesz im kupić bilet wystarczy chyba tylko ksero dowodu. Ale jak masz jakieś wątpliwości to zadzwoń do biura.
24 lutego 2013, 12:24 / niedziela
@Incognito

Colombo niczym nie zasłużył , ale jak dostał kontrakt to należało by sądzić ,że dlatego ,że jest lepszy od Zyski. Czy jest? Czy tu w ogóle można kierować się logiką ?
Rachui , Rasiak , Colombo, Grzelczak. Mamy ogrywać juniorów , a gra chwilę jeden Kacprzycki.
Niech odpowiadają Ci , którzy widzą i widzieli w tym sens. Ja go nie dostrzegałem i twierdziłem ,że gadki o stawianiu na młodych to farmazony i uważam tak dalej.
Robi się z klubu skład szrotu ubierając to w ładne slogany o młodzieży.
Nie brakuje takich , którym się to podoba i rozumieją tę strategię, więc niech oni się wypowiadają kim grać :)
24 lutego 2013, 12:32 / niedziela
Oulamebo jak wchodził w tamtej rundzie to się pokazywał z dobrej strony, więc nie rozumiem dlaczego go skreślasz.
24 lutego 2013, 12:35 / niedziela
Przecież napisałem wyżej ,że powinien dostać szansę za Pietrowskiego własnie on ,a nie Zyska, bo inaczej oznaczałoby to ,że jego zatrudnienie to kolejna głupota
24 lutego 2013, 13:06 / niedziela
Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na jaką pozycję Colombo był sprowadzany do klubu.
Z tego co pamiętam to miał on wzmocnić konkurencje na prawej obronie bo w tamtym czasie na tej pozycji był problem.Tak więc nie rozumiem zarzucania głupoty klubowi w oparciu o zatrudnienie Kongijskiego prawego obrońcy w chwili gdy porównujemy go z defensywnym pomocnikiem.
Colombo owszem powinien dostać swoją szansę i to już w najbliższym meczu.
Deleu w meczu w Warszawie zagrał słabo a Ricardinho miał dość czasu aby nauczyć się polskiego na tyle,żeby nie trzeba już na siłę trzymać dwóch brazylijczyków na boisku.

Z jakim przeciwnikiem jak nie takim jakim jest Pogoń należy wprowadzać młodych do pierwszego składu?
Gdzie jak nie na swoim boisku i przy swoich trybunach dać szansę młodemu chłopakowi,który podobno ze wszystkich naszych nastolatków rozwinął się najbardziej w ostatnich miesiącach?
24 lutego 2013, 13:51 / niedziela
Colombo to sie pokazał z dobrej strony w meczu u nas z Zagłebiem.
24 lutego 2013, 14:40 / niedziela
Mi tam on nie wygląda na prawego obrońcę i nie pamiętam by w tej roli pojawiał się na boisku...
24 lutego 2013, 14:55 / niedziela
A jak wygląda prawy obrońca?Bardziej jak Piszczek czy może jak Arbeloa?
24 lutego 2013, 14:58 / niedziela
Tak jak Colombo, prawy obrońca , który ani razu nie zagrał jako prawy obrońca, bynajmniej nie z powodu urodzaju na tej pozycji
24 lutego 2013, 15:06 / niedziela
Z resztą Buzała był sprowadzany jako napastnik (grał w piątek na skrzydle), Rachui jako pomocnik (grał w ataku), Twój prawy obrońca na boisku za każdym razem pojawiał się w pomocy, więc o czym Ty w ogóle mówisz. W naszym klubie piłkarzy nie sprowadza się na pozycje , tylko pod kątem dopasowania do kucharowego budzetu
24 lutego 2013, 15:17 / niedziela
Mam do was pytanie, kupiłem już bilet przez internet na piątkowy mecz i dopiero teraz zauważyłem że moja karta w tym miesiącu traci ważność. Czy w związku z tym mój bilet przepadnie i będę musiał jeszcze raz kupić czy jak to jest?
24 lutego 2013, 15:22 / niedziela
Na logikę jeśli zrobisz nową kartę to bilet/karnet zostanie automatycznie przepisany.
24 lutego 2013, 15:23 / niedziela
I gdzie można iść z tą kartą żeby przedłużyć tą ważność? Nie da się tego jakos przez neta załatwić?
24 lutego 2013, 16:35 / niedziela
Trzeba się wybrać na wyspę. Pani zrobi nowe zdjecie i wyda nową kartę na 5lat. Bilet lub karnet automatycznie przeniesie na nową kartę kibica.
24 lutego 2013, 18:19 / niedziela
a jak mam z z funkcją bankową to też mi na miejscu dadzą
24 lutego 2013, 18:41 / niedziela
To dobrze.
24 lutego 2013, 18:49 / niedziela
Dobra, dzięki za pomoc.
24 lutego 2013, 21:16 / niedziela
edwin - "Niech odpowiadają Ci , którzy widzą i widzieli w tym sens. Ja go nie dostrzegałem i twierdziłem ,że gadki o stawianiu na młodych to farmazony i uważam tak dalej.
Robi się z klubu skład szrotu ubierając to w ładne slogany o młodzieży."

Nie bardzo rozumiem do kogo masz pretensje o to ze Bobo wystawia same zdezelowane sztuki? No chyba nie do tych co chcą wyraźniego stawiania na wychowanków w 14 meczach o pietruszkę? A skład szrotu to własnie robi się, jak na siłe kontraktuje (tanich, bo kasy nie ma) zawodników aby kibice nie marudzili.
Ja mam pretensje własnie do Kaczmarka, ze póki co, jest bardzo asekuracyjny, ale jesli wyniki nie zatrybią to nie bedzie miał wyjscia. Nie nakupowano za duzo szrotu wiec młodzież stanowi teraz bezposrednie zaplecze.

Co do meczu z Pogonią, to niespodziewam sie (niestety) zbyt wielu zmian w składzie, ale liczę ze zagramy bardziej odważnie w ofensywie, no i szczesliwiej w obronie. Kolejne "borowanie zębów" (jak ostatni mecz z Polonią) jest nam niepotrzebne, chcę widzieć walkę na całego.

TYLKO LECHIA!
24 lutego 2013, 21:21 / niedziela
Bobo mówił w lidze+ ,że Rahoui usiądzie koło niego w nastepnym meczu nie wiadomo czy nie żartował.
24 lutego 2013, 21:29 / niedziela
Akurat absencji Rahoui to sie spodziewam, ale boję sie ze za niego wejdzie nasz ulubieniec.

TYLKO LECHIA!
24 lutego 2013, 21:42 / niedziela
Raczej z przodu zostanie Buzi.
Teraz pytanie, czy Kacprzycki, czy Wisnia za Amina. Niby Wiśnia lepiej zagrał w W-wie, ale może sobie go znowu zostawić jako tzw. jokera.
Nie zdziwiłbym się jakby jeszcze z dwójki Pietowski, Machaj ktoś usiadł na ławie. Jeśli usiadłby Machaj to i Kacprzycki i Wisnia wyszliby w pierwszym, jeśli Pietrowski, to raczej miejsce dla Zyski. A może będą i 3 zmiany łącznie.
24 lutego 2013, 22:18 / niedziela
Buzi według mnie jest jedynym piłkarzem w kadrze , który nadaje się do gry z przodu (ewentualnie na końcówki Duda, najlepiej jako drugi przy niekorzystnym wyniku), więc jego gra na skrzydle to nieporozumienie.
Cygnus, młodzież nie gra , bo jest za słaba. Chciałbym byś to ujrzał na własne oczy ,bo inaczej widać nie dotrze :) . W każdym klubie można rzucić hasło stawiamy na młodzież ,tylko ,że w prawie żadnym to się nie sprawdzi. Z młodych na dziś poziom ligowy to Kacprzycki i nikt więcej, więc nie licz ,że zobaczycz na boisku kilku nastolatków na raz , bo skończy się to laniem od Bełchatowa , a wtedy tłumaczenie o stawianiu na młodzież nikogo nie przekona
24 lutego 2013, 22:45 / niedziela
Pogoń odwołała specjala a to dziwne bo ciśnienie z ich strony wydawało się spore.
25 lutego 2013, 07:29 / poniedziałek
edwin - młodzież nie gra bo jest za słaba, to przekonajmy sie, ale nie w młodej extraklasie, ale w podstawowej "11". Chyba nie powiesz ze kazdy z nich jest taki beznadziejny, poza tym wystepy/wyniki w młodej extraklasie nie są chyba dla Ciebie podstawą do jednoznacznej oceny?
Powiedzmy sobie szczerze, kasy Lechia nie ma i za Kuchara miec nie bedzie. Można sie domyśleć ze Kuchar zaczął egzekwować spłatę "swoich" pożyczek, wieć "zwolnione pensje Traore, Andreu itd" nie zostaną zamienione na pensje dla nowych graczy. Chciałbym sie mylić i juz latem Bobo sciagnie do nas Milę i jakiegos dobrego napadziora, ale wątpię w to i póki Kuchar nie sprzeda udziałów, nie bedziemy mieli transerów na miarę naszych oczekiwań. Dlatego w tej sytuacji uważam ze jedyną szansą na rozwój jest próbowanie młodych. Nie twierdzę ze to bedzie łatwe, pewnie z tego powodu mozemy przegrać kilka punktów, ale jesli do lata wyłoni sie choc 1-2 zawodników wartych gry w "11" bedzie to sukces. A to czy bedziemy mieli 36 czy 40 pkt na koniec, nie bedzie miało żadnego znaczenia na starcie nowego sezonu. Być moze nikt nie bedzie wart gry na poziomie extraklasy, ale wtedy bedziemy tego pewni i bedzie wiadomo ze znowu trzeba bedzie szukać w V czy VI lidze francuskiej kolejnych "wzmocnień".

TYLKO LECHIA!
25 lutego 2013, 10:50 / poniedziałek
Spokojnie, nikt nie będzie wystawiał pół skłądu młodzieżowego, żeby przegrać mecz, ale jeszcze okazja dać im szansę będzie. Będziemy wygrywać jakiś mecz, wejdzie Duda i pokaże jaki z niego supersnajper.
25 lutego 2013, 12:50 / poniedziałek
Nie zapominaj, że jeśli Duda wejdzie to na jakieś 15 minut a jak wiadomo w Lechii nawet przez 90 minut napastnik dostanie ze 3 podania, z których można coś zrobić to przez 15 minut można kopać się po czole.
25 lutego 2013, 16:31 / poniedziałek
sprawdzał ktoś swoje miejsce na mecz z Pogonią na kupbilet.lechia.pl ? bo niby od dzisiaj miała być jakaś informacja. jak tak to gdzie tam trzeba wejść żeby to sprawdzić, bo się połapać nie mogę ?
26 lutego 2013, 00:55 / wtorek
Ja również sprawdzałem dzisiaj czy przypisano mi miejsce na mecz z paprykarzami ale nadal Cisza.
26 lutego 2013, 07:26 / wtorek
Mnie "przesiedlono" z sektora U na 21.

Frekwencja, na razie, na poziomie 5 tys....

TYLKO LECHIA!
26 lutego 2013, 09:47 / wtorek
Potwierdzam
z U przenosza na sek. 21
26 lutego 2013, 10:17 / wtorek
im mniej pajaców co cały mecz wyzywają grajków i wpierdalaczy popcornu na młynie tym lepiej. wole 500 osob co ździera gardło niż 10000 przypadkowych ludzi!!!!!! i te ciągłe jęki a że a godzina nie ta, a dzień nie ten, a za zimno, a za ciepło. kurwa mać jak coponiektórzy mają takie problemy na meczu u siebie to niech wogóle nie przychodzą! na każdym meczu i wszędzie gdzie się da powinien być nacisk na to, że jak chcesz obejrzeć mecz i wpierdalać popcorn to twoje miejsce jest na prostej!!!! ja sobie nie wyobrażam jak u nas miałoby wyglądać jednolite koszuli na młynie. jednemu się niechciało założyć, inny nie założy bo "co to nie on", trzeci zapomni.
26 lutego 2013, 10:28 / wtorek
dokładnie lepiej 5 tyś oddanych niż 10 tyś z czego połowa wpierdala zapiekanki i parówki i wychodzi przed końcem meczu jak nie idzie albo marudzi że to i tamto im się nie podoba
26 lutego 2013, 11:28 / wtorek
A moze lepiej 44 tys na stadionie z czego 5 tys to fanatycy. Lepiej na pewno dla klubu, któremu sie kibicuje. Skończcie tego gadki o tym ze lepiej mniej niż wiecej ludzi na stadionie. Spójrzcie wstecz chocby rok temu, wtedy takie mądrale jak wy, pisali lepiej 10 tys fanatyków niz 20 tys wpierdalaczy kiełbasek, teraz piszecie lepiej 5 tys niz...., a niedługo napiszecie lepiej 2 tys fanatyków niż.... I teraz odpowiedź, do czego to prowadzi? Dla mnie to oszukiwanie samego siebie, ze problemu nie ma.
Lechia to nie jakiś tam klubik, w którym to coraz węższe kółko adoracji bedzie sie okłamywac mówiąc "ja i koledzy z bloku jestesmy zajebisci, a reszta niech wypierdala"

Dla dobra klubu któremu sie kibicuje, ważne jest aby na mecze sciagali wszyscy. Fanatycy, pikniki, dzieci z rodzicami, seniorzy, krawaciarze itd.

TYLKO LECHIA!
26 lutego 2013, 12:01 / wtorek
Będzie trochę ciaśniej na dolnych sektorach żółtej trybuny. Już nie mogę się doczekać tych narzekań pikników w stylu "siadaj kurwa, nic nie widać przez to ze stoisz" ;P
26 lutego 2013, 15:28 / wtorek
@Cygnus x-1

Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Liczy się jakość, nie ilość. Nie jesteśmy jakąś zasraną Legią z kibicami sukcesu i promowanymi przez media gdzie i kiedy się tylko da. By tak o nas pierdolili w mediach 24h jak o nich to byś miał stadion wypełniony w 100% piknikami a tego nikt nie chce. Chodzi o to, kto jest na młynie. Dopingujesz i zdzierasz gardło cały mecz to jest ok. Ale popatrz sobie jakie kwiatki się tam zjawiają i zrozumiesz o co mi chodzi. co z tego, że młyn czasem ilościowo jest całkiem dobry jak więcej niż połowa ogląda mecz, gada, gwiżdże, wpierdala popcorn, szuka swojego miejsca z biletu albo "weś się przesuń bo nic nie widze". Mówi się nie rzucajcie konfetii to baran jeden czy drugi rzuci wtedy kiedy nie trzeba. O to chodzi. Już rozumiesz?
26 lutego 2013, 16:29 / wtorek
gdzie tam trzeba kliknąć żeby zobaczyć swoje miejsce na ten mecz?
26 lutego 2013, 16:39 / wtorek
Tylko, ze taki kibic sukcesu przyjdzie, wpierdoli kielbaske, wypije cole i kupi drozszy bilet niz Ty, wiec on (kibic sukcesu) jest wiecej wart dla klubu niz Ty :) Sa kibice którzy jezdza na wyjazdy, spiewaja i dzieki nim jestesmy Wielka Lechia, ale sa tez tacy którzy przyjda na piknik z zona, dzieckiem, kuzynem i nabijaja kase dla klubu :) Chcesz wielkiej "pilkarsko" Lechii? To sam powinienes namawiac jak najwiecej ludzi do przyjscia na mecz a nie dzielic ich na lepszych, gorszych.
Pozdro :)
26 lutego 2013, 17:05 / wtorek
No to chyba oczywiste, że frekwencja ma być jak najwyższa. Ci co piszą, że lepsze 5 tys. niż 20, może niech na rezerwy zaczną chodzić. Będą mieli wąskie grono samym swoich, grillik i klimat jak z A - klasy. Nie widzę problemu.
26 lutego 2013, 18:30 / wtorek
Jebać pikników , liczą się tylko fanatycy.

Ogólnie rzecz biorąc , fanatycy nie zwracają uwagi na to ile kasy wpłynie na klubowe konto i ile klub będzie mógł kupić piłkarzy , bo fanatyk będzie chodził na mecze nawet jak drużyna Lechii będzie grała w III lidze i nie piszcie , że kibic , który wydaje kase na kiełbaski , drogie bilety itp to prawdziwy kibic bo to gówno prawda , prawdziwy kibic to taki , który jest na każdym wyjeździe .

Pozdrowienia dla fanatyków
26 lutego 2013, 18:43 / wtorek
Fajnie jesteś ograniczony jeśli dla Ciebie prawdziwy kibic to tylko taki, który jeździ na każdy wyjazd. To ilu takich prawdziwych kibiców ma Lechia? 100? 200? czy 10 ? Ten co wogle nie jeździ to już nie prawdziwy? A ten co jeździ na co drugi wyjazd? Co za śmieszny gostek z Ciebie , gratuluję prostoty rozumowania. Wyobraź sobie , że niektórzy mają pracę, rodziny i inne obowiązki które niestety mocno ograniczają możliwości wyjazdów i nie pieprz mi tu zaraz , że dla chcącego nic trudnego, bo można sobie wolne wziąć itd.
26 lutego 2013, 18:59 / wtorek
Kurwa monar, Ty to jesteś gośc. Jak rozumiem od 13 lat (bo kto nie chodził w a-klasie, nie może być kibicem) zaliczasz rok w rok komplety, niezły wariat z ciebie. A co z emigracją? Też na każdym wyjeździe mają być? Pozdro wariacie.

A tak wogóle proponowałbym z nim nie dyskutować. Nieraz już "zabłysnął" intelektem.
26 lutego 2013, 19:23 / wtorek
No dobra może trochę mnie poniosło.Jak ktoś opuści wyjazd bo ważny powód czy to w szkole/pracy/rodzinie ok , ale nie ogarniam jak ktoś chwali się w szkole ,że jest kibolem , wstawia sobie chuligańskie foty na Facebooku , a nigdy na wyjeździe nie był "bo daleko i mu się nie chce . No i rozumiem , że nie każdy musi chodzić na Lechię od A-klasy ,bo nie każdy urodził się w 80-tych , najważniejszy ,żeby był wychowany na Traugutta 29 . Przykro mi ,ale kibice wychowani na PGE Arenie , są na trochę przegranej pozycji , ale nie skreślam wszystkich może trafią się jacyś wariaci .

Sorry , ale po prostu zdenerwowałem się jak inni piszą , że prawdziwy kibic to taki , który zostawia kasę w klubowej kasie . To tak jak Palikot pierdoli ,że prawdziwy patriota to taki , który płaci podatki. Jeszcze o tych rodzinach z dziećmi itp. Stadion to nie jest miejsce od niedzielnej rekreacji , od tego są kina,teatry,parki i ( jeżeli macie dzieci ) ZOO . Tam sobie odpoczywajcie .

I nie musicie brać do siebie moich opinii (( zdaję sobie sprawę , ze dla większości (czytaj pikoli ) są one kontrowersyjne ))
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.286