Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 18.03.2013 18.30

strona 1/4

13 marca 2013, 21:55 / środa
no cóż mecz w poniedziałek, więc można już chyba załozyć wątek. mam nadzieję, ze podejdziemy do meczu z pełnym zaangażowaniem i z chłodną głową, żeby nie stracić znowu w końcówce. a skład? według mnie Buchalik - Deleu Bąk Bieniuk Brożek - Surma Pietrowski - Ricardinho Buzała Kacprzycki - Duda ławka: Małkowski, Oualembo, Zyska, Łazaj, Wiśnia, Garbacik oby było dobrze. mimo, ze trochę obawiam się tego meczu to typuję 3:1 dla nas
13 marca 2013, 22:05 / środa
Czas najwyższy potwierdzić, że na wyjazdach gramy dobrze. Liczy się dla mnie tylko zwycięstwo. Piast, sąsiad w tabeli to napewno niezła drużyna, ale za nami i to mnie nie interesuje, Lechia ma wyjść, gryźć każdy centymetr boiska i wygrać.
13 marca 2013, 22:22 / środa
dokładnie. i właśnie dlatego, ze względu na to że potrzebne jest "gryzienie trawy" bo Piast punktów nie odda za darmo, tu są potrzebni młodzi Kacprzycki i Duda w składzie
13 marca 2013, 22:51 / środa
Na ławkę zabrałeś o 1 kopacza za mało ;)

Zamiast bezproduktywnego Cavalcante wystawiłbym Łazaja od początku ;) Ewentualnie przed meczem dał Rysiowi Snickersa, bo jak jest głodny, to strasznie gwiazdorzy i huj wielki z tego wychodzi...
14 marca 2013, 16:58 / czwartek
Nasz kolejny rywal to typowy mocny średniak, tuż za nami, dlatego wynik bedzie miał istotne przełożenie na układ tabeli, ale podobnie jak my nie jest zbyt skuteczny w meczach u siebie. Zresztą podobieństw jest wiecej, podobnie jak my daje sobie strzelic ze stałych fragmentów gry, a ich obrona nie zachwyca. Jednak ma kilka mocnych punktów:
- bramkarz Trela, który często ratuje wynik, naprawiając babole obrońców
- Podgórski, stylem przypominający Radovicia (wkurwiający trzmiel latający nad głową), z dobrym ciagiem na bramkę
- Jurado, skuteczny w polu karnym i często asystujący
- no i Kedziora, który (niestety) chyba wrócił juz do treningów i z nami zagra, typowy lis pola karnego

Reszta to raczej typowe ligowe przeciętniaki (no moze jeszcze Zbozień cos tam zagra). Jesli Lechia nie da sobie strzelic szybko gola, widzę szanse na pełną pulę punktów w Gliwicach, strzelając czy to z szybkiego ataku, czy to ze stałego fragmentu gry (najwyższa pora), dlatego skład Lechii widzę tak:

Bramkarz
Deleu, Bieniuk, Bąk, Brożek
Surma, Pietrowski
Kacprzycki, Buzi, Wisnia/Łazaj
Rysiu/Duda

"Zagrałbym" Buzim jako ofensywnym pomocnikiem, ewentualnie mógłby wymieniac sie pozycjami z Wiśnią. Rysiu ostatnio na skrzydle śpi albo bawi sie piłką (pożytku 0), wiec warto spróbowac go jako wysunietego napastnika. Jesli bedzie to słabo wyglądało, po przerwie dać Dudę.

Taka jest moja subiektywna ocena rywala i sposobu gry przeciwko niemu. Jak ktoś tu widzi "mokre gacie" to jego sprawa (vide wątek mecz z Koroną).

TYLKO LECHIA!
15 marca 2013, 15:20 / piątek
małą ciekawostka..
"tabela wiosny" odnośnik
15 marca 2013, 15:41 / piątek
Cygnus x-1, w ostatnim meczu Bąk się kilka razy bardzo nieładnie obciął, na szczęście bez konsekwencji bramkowych, ale zdarza mu się to zdecydowanie za często. Nieuznana bramka Korzyma - Krzysiek został kilka metrów za linią obrony. Fatalnie się też zachował w sytuacji, gdy kiksował Kuzera, Bieniuk biegł do Kuzery, Deleu jechał tam na dupie, a Krzysiek patrzył i patrzył, nawet wtedy gdy po wślizgu Deleu piłka skakała na 16-18 metrze i było niepewnie to Krzysiek nadal tylko patrzył. Nasze szczęście, że na skutek tych błędów nie było bramek. Uważam, że lepiej dalej stawiać na Janickiego, który co prawda też popełnia błędy, ale gra mimo wszystko dużo pewniej od Bąka, z większą determinacją, no i w przeciwieństwie do Krzyśka może się jeszcze rozwinąć. Z tego co pamiętam Janicki dostał tylko mecz pauzy.
15 marca 2013, 16:04 / piątek
Zgadzam się, Bączek mega niepewny - elektryczny.

Kazek jeszcze jeden mecz wisi, za to wraca Wiśnia.
15 marca 2013, 22:50 / piątek
Groclin i Górnik przepierdalają... Ten Groclin to jeszcze niejeden mecz przejebie, więc otwiera się szansa ich dojścia... A co do Górnika, to ich doskoczymy jak jebniemy Piasta, więc... Lechio! Nie zjebcie tego!
16 marca 2013, 17:51 / sobota
"18" Lechii na mecz z Piastem

Bramkarze: Michał Buchalik, Sebastian Małkowski

Obrońcy: Piotr Brożek, Krzysztof Bąk, Jarosław Bieniuk, Deleu, Rafał Janicki

Pomocnicy: Łukasz Surma, Marcin Pietrowski, Ricardinho, Mateusz Machaj, Wojciech Zyska, Łukasz Kacprzycki, Piotr Wiśniewski, Maciej Kostrzewa.

Napastnicy: Adam Duda, Kacper Łazaj, Paweł Buzała.

z GW
no ciekawe czy faktycznie tak
16 marca 2013, 18:12 / sobota
hmm brak Rasiaka i Rahoui..
Teoretycznie fajna kadra, ale wyglada na zmyśloną:) Pewnie się okaże niebawem.
16 marca 2013, 18:15 / sobota
no właśnie - czekam na oficjalne info, chociaż gdyby Kostrzewa miał być w kadrze to czemu nie, może w końcówce by wszedł. ale w sumie może być taka - po ostatnich wyczynach Rahoui, z Oualembo już chyba nic nie będzie skoro ciągle rywalizację przegrywa, a Garbacik i tak by nie wszedł pewnie
16 marca 2013, 18:22 / sobota
false i Hektopascal - mogłem w sumie napisac tak samo jak przy pozycji bramkarza. Generalnie czy Bąk czy Janicki nie ma to znaczenia bo kazdy z nich miewa bardzo dobre mecze, ale też i kosztowne wtopy. Szkoda ze Madera tak długo bedzie sie kurować, bo i sam Bieniuk bez niego traci na wartosci.
Do wymienionego przeze mnie składu, w "18" umiesciłbym drugiego bramkarza, Garbacika, Colombo, Frankowskiego, Gołuńskiego.

TYLKO LECHIA!
16 marca 2013, 21:56 / sobota
To Janicki nie pauzuje jeszcze?
16 marca 2013, 22:01 / sobota
ta 11 jest fałszywa niemożliwe aby Rahoui brakowało nie tylko na boisku ale nawet nie było go na ławce
16 marca 2013, 22:31 / sobota
Trochę się obawiam tego Piasta. Brałbym w ciemno remis. Wygrali 0:2 z Pogonią na wyjeździe i właśnie podpisali kontrakt z Robakiem, ale nie wiem czy będzie grał już przeciwko nam. Mam nadzieję, że Bobo wyciągnie wniosku z meczu z Koroną i znowu postawi na młodych Dudę i Kacprzyckiego. Liczę też na większe zaangażowanie i ogólnie dobrą postawę Machaja, bo rzeczywiście to co wyprawiał z Koroną i Pogonią to jakaś katastrofa. Samym bieganiem i ambicją można dużo zdziałać przeciwko Piastowi. Machaj grał z Koroną na jakiejś dziwnej wylewce, za to Duda i Kacprzycki chcieli się pokazać i potraktowali grę dla Lechii bardzo poważnie. To mi się podoba.

Wie ktoś jak spora grupa wybiera się do Gliwic?
16 marca 2013, 22:35 / sobota
W innym watku piszesz,ze optymistycznie patrzysz na mecz z Piastem,a tu masz obawy.
Masz pomrocznosc jasna?
Do Gliwic jedzie 5.000 killerow z kalasznikowami i 3.000 ludzi z granatami.Pasi?
16 marca 2013, 22:40 / sobota
bergkamp , moge ci obiecac ze tych piłkarzy o których piszesz w poniedziałek na pewno nie zobaczysz. A zwłaszcza jednego.
16 marca 2013, 22:44 / sobota
Dzięki za miłe przywitanie. Chyba nie macie tu za dużo użytkowników?

Bo patrzę optymistycznie i jestem dobrej nadziei, ale nie jesteśmy Manchesterem albo Realem. Piast jest obok nas w tabeli i szansę są wyrównane, a w ostatnim meczu z Pogonią zgrali naprawdę dobrze. Więc nie widzę nic dziwnego w byciu optymistą, ale też z pewnymi obawami co do wyniku.

Sory, może mój język jest za bardzo składny. Nie wiem skąd ta niechęć do mnie już po pierwszej wizycie. Że co, że Gdynia? No i co z tego, ja stamtąd nie jestem i nie znam miasta. Że 18 lat? Naprawdę nie rozumiem...
16 marca 2013, 23:00 / sobota
Nie ma się czego obawiać. Piast? Ligowy ogórek, średniak - co kto woli. Jesteśmy faworytem tego meczu, chociażby ze względu na naszą grę na wyjazdach. Piast u siebie gra w kratkę, nie można mówić o jakiejś twierdzy w Gliwicach.

Wygraliśmy tylko raz na wiosnę, chociaż powinniśmy to zrobić 3-krotnie. Zawsze pierwsi strzelamy bramkę tylko z jakichś zupełnie bliżej nieokreślonych przyczyn nie umiemy dowieźć wyniku do końca meczu. Jestem pewien, że coś strzelimy, kwestia tylko żeby nie stracić.

Poza tym, mamy z nimi rachunki do wyrównania. Drugi tak katastrofalny mecz jak ten z nimi w Gdańsku się nie może przydarzyć.
16 marca 2013, 23:22 / sobota
1945 - no właśnie - są jakieś rachunki do wyrównania !!
Ale jeszcze nie teraz.
A do tego chłopaka z Gdyni - no widzisz ja dojeżdżam z Dąbrówki i jakoś daję radę :D
16 marca 2013, 23:26 / sobota
-ze z Gdyni?
-ze 18 lat?
-ze niechec?

Nic z tych rzeczy kolego.Po prostu zaprzeczasz sam sobie.
Po drugie,radze obserwowac uwazniej to forum i zwrocic uwage,ze jesli Ciebie interesuje wyjazd,to dowiadujesz sie o nim osobiscie.
16 marca 2013, 23:31 / sobota
@1945 - buta przez Ciebie przemawia aż ..... Piast - ogórek a Lechia - potęga? Spuść trochę ciśnienia :) Co ma być,będzie.W tym meczu nie ma faworyta.
16 marca 2013, 23:32 / sobota
Gdynia Dąbrowa? :D

Czarny68 - no to o co Ci chodzi? I czytam to forum od 2 dni. Wiem, że o wszystkich szczegółach dowiadują się wszyscy co jadą przy zapisach. Po prostu ładnie i grzecznie spytałem ile mniej więcej osób będzie dopingować tam Lechii. Coś w tym złego?

Sory za off-topic.
16 marca 2013, 23:36 / sobota
a co do wyrównywania rachunków,2009 - mówi Ci to coś?
16 marca 2013, 23:39 / sobota
Mi? Rok 2009? Dużo rzeczy, ale z Lechią nic konkretnego.
16 marca 2013, 23:41 / sobota
@Bergkamp - Tobie pewnie nic,skoro na forum zadajesz pytania o liczby wyjazdowe :)
16 marca 2013, 23:47 / sobota
No to o co chodzi z tą liczbą wyjazdową? :D
16 marca 2013, 23:59 / sobota
Nie o takie rachunki mi chodziło:)
17 marca 2013, 00:20 / niedziela
Berkamp - tak gdynia dąbrowa
17 marca 2013, 00:23 / niedziela
@1945 - :) ogólnie rzecz biorąc każdy wynik jest możliwy.Fakt- Piast gra w kratkę,Lechia jednak też nie potrafi ustabilizować swojej gry. W poniedziałek o 20:15 wszyscy będziemy mądrzejsi i mam nadzieję,że wygra lepszy (a może remis?).Pozdrawiam
17 marca 2013, 00:34 / niedziela
Jasne, po prostu nie lubię minimalizmu i zawsze chcę wygrywać. Boisko wszystko weryfikuje. Chciałem nieco podgrzać atmosferę:)
17 marca 2013, 01:16 / niedziela
W tym meczu nie ma faworyta, jak ktoś słusznie wyżej zauważył co ma być to będzie (można i trojkę ustrzelić, ale i trojkę wyłapać), ale chciałbym zauważyć, że pierwszy raz od kilku lat w 18 meczowej nie ma nikogo kogo zaliczamy do tzw. SZROTU i WYNALAZKÓW. Nie ma Pozniaków, Grzelczaków, Andrusów, Rasiaków, Tadiców, Vucków, Kozansów itd.

Jaki poziom reprezentują Ci zawodnicy z kadry to każdy widzi i to jest już inna kwestia, ale tyle Lechijnej tożsamości w 18 meczowej nie było od lat i dlatego jeszcze bardziej niz zwykle życzę im/nam jak najlepiej.

Mam nadzieję, że w takim towarzystwie samych swoich zespół z meczu na mecz bedzię funkcjonowal coraz lepiej i rozwiniemy te pozytywy, które pokazywały się w drugiej polowie meczu z Koroną (ale nie będzie to łatwa i przyjemna droga).

Moje małe oczekiwania i przewidywania indywidualne (wróżenie z fusów): bardzo dobrze zagra Janicki, Duda znowu strzeli bramkę, zobaczycie:))
17 marca 2013, 08:14 / niedziela
Faworyta w tym meczu nie ma, ale to my musimy strzelić min. bramkę więcej.
Jedyna nadzieja na pozytywny wynik, to fakt że na wyjazdach Lechia lepiej punktuje.
17 marca 2013, 11:43 / niedziela
Ciekawy jestem Kostrzewy. W kilku spotkaniach przed sezonem Go widziałem, w tym i to nieszczęsne spotkanie z Gryfem, w którym złapał kontuzje. Spisywał się wtedy naprawdę rewelacyjnie, i pewnie byłby pewniakiem do składu.

Ciekawe jak będzie teraz, może wejdzie na ostatnie 10minut.
17 marca 2013, 11:47 / niedziela
to, że piast wygrał z pogonią to akurat nic nie znaczy, bo my (i to obiektywie mówiąc) powinniśmy wygrać z pogonią 3-0 lekkim hujem.
17 marca 2013, 12:16 / niedziela
Lem

Trochę przesadnie się rozbujałeś, zaliczając Vucko do szrotu. Że tylko przypomnę... odnośnik
17 marca 2013, 12:19 / niedziela
Lem

Trochę przesadnie się rozbujałeś, zaliczając Vucko do szrotu. Że tylko przypomnę... odnośnik
17 marca 2013, 12:46 / niedziela
A wrzucał mu Poźniak w tej akcji, jeżeli dobrze pamiętam, wiec wiesz. Strzelić bramkę zwykłemu spadkowiczowi, którego waliliśmy regularnie przez kilka lat - to żaden wyczyn dla mnie:)), nawet jeżeli dostarczyciel punktów pałęta się gdzieś w okolicach.

Zresztą nie warto wchodzić w szczegóły co do konkretnych zawodników, ale chciałem zwrócić uwagę na trend i zmianę jaka się dokonała/dokonuje.
17 marca 2013, 14:39 / niedziela
Jeśli się nic nie poprawi w naszej grze w stosunku do ostatnich 3 meczy to będzie w dupę. Trzeba coś zmienić bo obronę mamy tragiczną. Jedyne co mnie cieszy po tych pierwszych meczach tej rundy to to, że w każdym strzelaliśmy bramki. Limit szczęścia już się zrównał z pechem z rundy jesiennej.
17 marca 2013, 17:59 / niedziela
Skład ciekawy, obcokrajowców wystarczająco. W ogóle maks. 3 kopaczy winno być spoza Polski i styknie.
Ciekawi mnie brak tego Araba. Wszyscy wiedzą na świecie, że to "ogórek jebany" (włącznie z samym zainteresowanym), ale Bobo potrzebował całe 2 m-ce, żeby to zrozumiał. No, lepiej późno niż wcale. Tłumaczenie, że zimno tym razem nie przechodzi bo i śnieg już nawet topnieje.
Dziś przy zdmuchiwaniu świeczek z tortu zażyczyłem sobie jutrzejsze 3 pkt. Brak bezużytecznych przybłęd zza granicy i Rasiaka znacznie zwiększa szanse.
17 marca 2013, 19:32 / niedziela
Olsen wszystkiego najlepszego i życzę Ci tego aby Twoje życzenie się spełniło :)
17 marca 2013, 19:56 / niedziela
Jako, że dobre maniery to u mnie podstawa to i dziękuję pięknie;]
17 marca 2013, 22:58 / niedziela
Ekstraliga jest nieobliczalna i nieprzewidywalna. W zasadzie Legia poza wpadka z Korona sprawia najbardziej solidne wrażenie i na 95% będzie mistrzem. Kto dalej?Gdyby nie te dwie wpadki Lechii to byłyby dzisiaj 32 pkt .... 3 miejsce przed meczem z Piastem. Kto wygra jutro-wierzę,że My czyli Lechia. Będzie ciężko wiem, Piast to solidny zespół, świadczą o tym jego wyniki. Ale "piastuki" na ogół leżały Lechii i chyba nie powtórzy się sytuacja jesienna z PGE Areny. Tak naprawdę to dzisiaj każdy z każdym może wygrać i zdobyć...wicemistrzostwo. Potrzebne są nam te 3 pkt i to bardzo.
17 marca 2013, 23:18 / niedziela
MAcieju:)
1. Ekstraklasa;)
2. Legia miała też 0:0 z Bełchatowem u siebie. ( co nie zmienia faktu, że mistrz praktycznie jest juz ich )
17 marca 2013, 23:40 / niedziela
tak, rok temu też praktycznie mistrzostwo było ich...i zawsze jest praktycznie ich...
18 marca 2013, 08:42 / poniedziałek
Tylko zwycięstwo. Trzeba zrehabilitować się za frajersko oddane punkty z Piastem u siebie. Ucieszyłbym się gdyby Duda zagrał od początku, za nim Wiśnia, a po bokach Kacprzycki i Riki.
18 marca 2013, 11:18 / poniedziałek
Buchalik - Deleu Janicki Bieniuk Brozek - Pietrowski Surma Kacprzycki Riki Wisnia Duda
Taki bedzie dzis sklad. Riki i Kacprzycki po bokach, Duda na szpicy, Wisnia przed nim.
18 marca 2013, 11:54 / poniedziałek
Dreczyciel do końca pozostało 11 kolejek Legła ma 4 pkt przewagi a Ty juz wiesz ze oni będą mistrzem ? A co do meczu liczę na 3 pkt tylko proszę żadnych baboli w końcówce meczu ;) Pozdrawiam.
18 marca 2013, 13:10 / poniedziałek
Mam nadzieję ,że się mylicie. Najlepszy w trzech pierwszych meczach Buzi na ławce?
W ogóle gra jaka jest taka jest ,a liga i wyniki w niej takie ,że to mecz z gatunku tych za 6pkt.
Zwycięstwo spowodowałoby ,że kolejne minimum dwa trzy mecze znów byłyby o stawkę . Osiemnastka jak dla mnie na dziś optymalna. Mecz prawdy.
Do boju Lechio!
 
1 2 3 4
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.485