Gdańsk: piątek, 19 lipca 2019
FORUM
Podstrony:


Wypadek autobusu

strona 3/6

19 marca 2013, 21:58 / wtorek
Krew oddana. Namówiłem też sporo osób w Polsce.
Lepsze to niż wypisywanie wirtualnych zniczy na fejsie.
Do dzieła bracia, jutro też można.
19 marca 2013, 22:19 / wtorek
dokładnie warto było stać i czekać , szkoda tylko ze 450 mln można było odlać . Kto nie oddał dziś niech odda jutro do 16:30 namawiać bliskich znajomych !!
Bo w ten sposób Ratujesz Życię Bratu ;(
19 marca 2013, 22:31 / wtorek
Szacunek dla kibiców Legii Warszawa z którymi oddawalem krew w Warszawie fotel w fotel (szczególnie dla kibicki, która urwała się z pracy, by zdążyć). Dzięki, że byliście z nami, ponad podziałami.

LG
19 marca 2013, 23:13 / wtorek
We Włocławku wciąż przebywa 10 kibiców Lechii Gdańsk. Stan 7 z nich lekarze określają jako stabilny, natomiast dla reszty najbliższe godziny okażą się decydujące.

W dniu jutrzejszym o godzinie 8:00 na peron 6 dworca PKS w Gdańsku podstawiony zostanie autokar zorganizowany nieodpłatnie przez klub Lechia Gdańsk SA, który o godzinie 9:00 przewiezie rodziny i najbliższych osób, które wciąż nie powróciły do domów z wczorajszego wyjazdu.

Autokar po kilku godzinach pobytu we Włocławku powróci do Gdańska. Trzymajmy kciuki i módlmy się, aby nasza koleżanka, nasi koledzy i kierowca mogli jak najszybciej powrócić do swoich domów.

Przypominamy również numer pod którym rodziny mogą otrzymać informacje o stanie zdrowia osób przebywających w szpitalu: (54) 412 91 57 lub (54) 412 91 10

Na nasz numer stowarzyszeniowy 507 806 058 mogą się również zgłaszać po jakąkolwiek pomoc pozostali poszkodowani w wypadku, jak i ich rodziny.

Jednocześnie chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w jakikolwiek sposób w całą akcję ratunkową i kolejne jej etapy, władzom klubu Lechia Gdańsk, miasta Gdańsk i przede wszystkim całej sportowej i kibicowskiej Polsce za Wasze wsparcie i pomoc.
20 marca 2013, 01:25 / środa
Ciężko w takich chwilach napisać coś sensownego, skoro mózg nie pracuje normalnie.

Każdy, kto w życiu choć raz wybrał się na wyjazd wie...

Modlitwa za zmarłych, modlitwa o żyjących.

Straszny rok.
20 marca 2013, 01:40 / środa
Przepraszam ,że piszę. Po prostu ciężko sobie poradzić z tą sytuacją. Człowiek chce spać , a nie może. Cały dzień po głowie mi chodzi Białystok , tyle że wtedy była kupa śmiechu i w bonusie zacne ogórki z popitką. Dziś są , tylko łzy. Przyznaję , jestem człowiekiem małej wiary , a dziś cały dzień modlę się o zdrowie rannych. Wracajcie do nas jak najszybciej. Kondolencje rodzinom zmarłych. Straszne to kurwa i niesprawiedliwe i niech ta zima jebana wypierdala
20 marca 2013, 01:47 / środa
ps. przepraszam za wulgaryzmy, mózg faktycznie nie pracuje normalnie do tego nie potrafi tego ogarnąć
20 marca 2013, 12:12 / środa
ŚWIEĆ PANIE NAD NASZYMI BIALO-ZIELONYMI BRAĆMI
20 marca 2013, 12:14 / środa
Jeden z Biało-Zielonych kibiców zamieścił krótką relacje z wypadku na facebooku:
Relacja kibica Lechii, z wczorajszego dnia:

"Byłem jednym z Kibiców jadących tym autokarem. Przysnąłem tuż przed całym wypadkiem. Obudziłem się jak autobus przechylał się na lewą stronę. W całym autobusie donosiły się krzyki mężczyzn, którzy zostali przygnieceni przez autokar oraz kobiet, które również znajdowały się w tym autokarze. Z tego co wiem, jedna z nich która siedziała za kierowcą jest w ciężkim stanie. Sam wypadek to coś tragicznego. Widziałem dużo walk ulicznych, krew itd. Ale jak zobaczyłem krew moich Braci, nie wiedziałem co myśleć. Jak tylko podniosłem się z ziemi i sprawdziłem czy nic mi nie jest, zabrałem się za pomoc kolegom, którzy nie mieli tyle szczęścia co ja i mieli liczne obrażenia, złamania i krwotoki. Nie jeden raz został wykorzystany szal do tamowania krwotoków. Jakieś 3-4 minuty później, około 7 osobowa grupa wraz ze mną pobiega wzdłuż kilku kilometrowego korku, aby pozbierać z samochodów apteczki, które zdecydowanie były potrzebne, przed przyjazdem pomocy medycznej, która bardzo długo jechała do wypadku. Nie wiem ile dokładnie to trwało, ale jechała dobre kilkanaście minut. Przebiegliśmy około półtora kilometra pytając każdego kierowcę czy mają apteczkę i czy mogli by ją użyczyć. Przez "całą trasę" zebraliśmy aż 1 apteczkę... Brawa dla polskich kierowców (to jest ich obowiązkiem mieć apteczkę). Jak już wracaliśmy jakieś 20-25 minut po wypadku zaczęły się zjawiać pierwsze wozy straży pożarnej i pierwsze pojazdy pogotowia. W między czasie przyjechał jeden pojazd pogotowia, który nie mógł zabrać nawet ciężko rannej osoby... Oczywiście nie zapomnieli o najważniejszej pomocy czyli POlicji, której zjechało się kilka a może nawet kilkanaście radiowozów... Po co !!?? Kto wie !! Może zamiast tych radiowozów, szybciej by dotarły karetki, może tych dwóch Kibiców Lechii by teraz żyło.... Przez cały czas trwania akcji pogotowia i straży, Kibice pomagali jak tylko mogli, z całych sił, aby zrobić jak najwięcej dla swoich braci. Także godne pochwały jest zachowanie Elany i ŁKSu, którzy dostarczyli Lechii sporo żywności do szpitala, ładowarki do telefonów, dzięki czemu mogli się skontaktować z rodzicami, rodzinami. W takich chwilach tak powinny sobie pomagać każde kluby ! KIBICE ZAWSZE RAZEM !"
20 marca 2013, 13:21 / środa
Nadal nie wierze w to co się stało, nie znalem osobiście tych którzy stracili życie na kibicowskim szlaku jednak z Tomkiem chodziłem do szkoły, w oczy rzucały się tatuaże Lechii które miał na swojej skórze,mam nadzieje ze nikt więcej z poszkodowanych nie dołączy juz do tych którzy odeszli. Mam również nadzieje ze wszyscy razem godnie ich pożegnamy.. Do zobaczenia w sektorze niebo.
20 marca 2013, 13:25 / środa
Do wpisu kolegi z fejsbuka należałoby dodać także podziękowania dla Anwilu Włocławek, oni również pomogli na miejscu.
20 marca 2013, 13:26 / środa
info o pogrzebie Ś.P. Kamila

odnośnik
20 marca 2013, 13:27 / środa
Taka moja prośba do oddających krew.
Dostajecie czekolady po oddaniu które można spożytkować np oddając do jakiegoś domu dziecka. Was nie zbawią, a dzieciaki będą miały trochę radochy.
20 marca 2013, 13:39 / środa
Mam jeszcze dwa pytania po jakim czasie od zrobienia tatuażu można oddać krew i czy pod czas kuracji(testosteron) przyjmą ?
20 marca 2013, 14:01 / środa
Przeciwwskazania w dyskwalifikacji czasowej krwiodawcy:

- usunięcie zęba lub inne drobne zabiegi chirurgiczne (7 dni),
- operacje oraz pozostałe zabiegi medyczne wykonywane przy udziale sprzętu wielokrotnego użytku (do 6 miesięcy),
- wykonanie tatuażu, kolczykowania lub akupunktury (do 6 miesięcy),
- kontakt z obcą krwią (do 6 miesięcy),
- leczenie ciężkich chorób układu pokarmowego, oddechowego lub moczowego (aż do całkowitego wyleczenia),
- gruźlica (2 lata po wyleczeniu),
- stany zapalne i uczuleniowe skóry,
- pobyt w krajach o wysokiej zachorowalności na choroby weneryczne i tropikalne (np. Tajlandia, kraje Afryki Środkowej i Zachodniej oraz Ameryki Południowej – do 6 miesięcy).

Przeciwwskazania w dyskwalifikacji stałej krwiodawcy:

- poważne choroby układu pokarmowego, oddechowego, nerwowego lub moczowego,
- poważne choroby serca i skóry,
- choroby krwi i układu krwiotwórczego,
- omdlenia i drgawki,
- nowotwory złośliwe i choroby zakaźne,
- narkomania i prostytucja.

1. Krwiodawca po przeprowadzeniu stosownych badań powinien odpowiadać wszelkim wymaganiom zdrowotnym.
2. Krwiodawca powinien legitymować się ważnym dokumentem tożsamości wraz ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem PESEL.
3. Krwiodawca w naszym kraju powinien posługiwać się językiem polskim w piśmie i w mowie w stopniu umożliwiającym mu zrozumienie treści kwestionariusza oraz na samodzielne udzielanie odpowiedzi podczas wywiadu lekarskiego.
4. Krwiodawca powinien mieścić się w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat, z tym jednak zastrzeżeniem że krwiodawca, który ukończył 60 rok życia przed pierwszym pobraniem musi uzyskać zgodę od swojego lekarza rodzinnego. Osoby powyżej 65 roku mogą oddawać krew jedynie dzięki uzyskaniu corocznego zaświadczenia od lekarza w centrum krwiodawstwa.
5. Masa ciała krwiodawcy nie może być mniejsza niż 50 kg.
6. Temperatura ciała mierzona pod pachą krwiodawcy nie może przekraczać wartości 37 stopni Celsjusza.
7. Krwiodawca w okresie ostatniego roku nie powinien poddawać się skomplikowanym zabiegom medycznym, przekłuwaniu ciała, akupunkturze oraz tatuowaniu.
20 marca 2013, 14:05 / środa
LGPG.....tej czekolady nie daja bez przyczyny,to nie nagroda a zalecenie aby organizm szybciej sie regenerowal co by ludzie nie mdleli.Nie na mawiaj nieswiadomych do bezsesownego poswiecenia bo jak ktos pacynka wywali o cos twardego to nastepne nieszczescie gotowe.
20 marca 2013, 14:18 / środa
Dzięki Axel wiec niestety nie pomogę w ten sposób ale trzeba namawiać kogo się da ! To mógł być każdy z nas !
20 marca 2013, 14:20 / środa
Co do dyskwalifikacji na krwiodawce, również decydująca kwestia - wymagają minumum sześciu miesięcy od ostatniego opuszczenia zakładu, aresztu
20 marca 2013, 14:31 / środa
Kolego ja tez krwi nie moge oddac,ale na stronie Lwow jest konto by pomoc finansowo
20 marca 2013, 18:07 / środa
Pilsner
Jakie zalecenie ? Kto Ci zalecił żebyś opierdolił 8 tabliczek czekolady ? Odkąd oddaję krew nie dostałem takiego zalecenia. Kiedyś dawali coś innego teraz dają czekolady.
Nie przesadzaj z tym mdleniem, ubytek 0,5 l krwi nikomu jeszcze nie zaszkodziło na tyle by nie przeżył bez tych tabliczek. A 8 szt to dla dzieciaków olbrzymia frajda.
20 marca 2013, 18:11 / środa
hej,
Wrócilem do kraju czy jeśli jestem na Omce to moge oddać krew jutro pozdrawiam
20 marca 2013, 18:36 / środa
Tak tu czytam i oczom nie wierze. Nie chce rozpierdalac tego tematu i doporowadzic do poziomu pozostaly tematow na forum ale prosze was kurwa ogarnijcie sie. Pytania czy mozna oddawac krew po omce sromce czy innym podobnym sa chyba nie na miejscu.

Jesli ktos nie zrozumial to postarm sie jeszcze raz:

ZEBY ODDAC KREW MUSISZ BYC ZDROWY I "CZYSTY" i niech kazdy sobie slowo CZYSTY interpretuje jak chce. Jezeli masz watpliwosc czy jestes CZYSTY to nie oddawaj krwi a zastanow sie jak mozesz pomoc inaczej.

PS. Napisalem to najspokojniej jak potrafilem.

Trzymajcie sie chlopaki.
20 marca 2013, 18:51 / środa
Pytanie bardziej do Lwów . Dlaczego Kibice Lechii nie jechali autostrada tak jak piłkarze ?

Przecież w rozłożeniu na 50 osób to by wyszły jakieś grosze..
20 marca 2013, 18:56 / środa
Chlopie nie siej fermentu. Zerknij na mape i zobaczysz ze droga na ktorej wydarzyl sie wypadek jest droga prowadzaca do A1 na odcinku gdzie jeszcze nie wybudowali autostrady.

Pozatym jak mnie pamiec siega to zawsze jezdzimy autostrada w wyjazdach na poludnie. Wyjatek Warszawa Bialystok
20 marca 2013, 19:22 / środa
Clock rozumię, ze jeżeli tam bylaby nawet autostrada to kierowca by nie zasnął?
20 marca 2013, 19:42 / środa
A może i pytanie na miejscu. Na ankiecie wyraźnie jest napisane ''... w zgodzie z moim SUMIENIEM !!!...''. Przy np takiej ''omce'', NIEKTÓRE metabolity TYCH STERYDÓW SĄ NIEWYKRYWALNE WE KRWI !!! , więc niech nawet nikt kurwa nie próbuje tam się tłumaczyć, że z natury mam podwyższony poziom testosteronu, podwyższone ciśnienie i dlatego coś tam ponad normę wyszło w wynikach. Szczerze wypełniajcie te ankiety i uczciwie rozmawiajcie z lekarzem a takie krwi nasycone bajerami proponuje oddać koledze po cyklu efekt zapewniam będzie miażdżący. Nie oddawajmy krwi bo wszyscy oddają...
20 marca 2013, 20:10 / środa
Smutna wiadomość, szok i niedowierzanie... Czuję się fatalnie...

Ale jestem też pod wrażeniem aktywności całego środowiska piłkarskiego i kibicowskiego, szczególnie w zakresie oddawanej krwi. Pamiętajmy o tym.
i choć może to nie na najlepszy moment i miejsce, to jednak chciałbym aby na bazie tych działań jak najwięcej osób przekonało się do honorowego oddawania krwi, aby kibice naszej Lechii byli w stanie zebrać te 20-30 osób regularnie oddających i aby powstał nasz klub kibiców HDK. Skoro ma np. policja, czemu nie możemy mieć my? Przecież wielu z nas regularnie oddaje. Kiedyś takie próby były, ale nie wypaliły, może teraz?... Zawsze to byłby kolejny argument na nasza rzecz.

co do czekolad. Nie jestem lekarzem, ale oddaje krew kilkanaście lat i jakieś tam mam doswiadczenia własne. Raczej jest to taki bonus za oddanie, aniżeli konieczność szybkiego ich zjedzenia celem wyrównania pewnych wskaźników po oddanych tych 450 ml. W okolicach świąt są specjalne stoiska, gdzie kto chce od razu przekazuje je dalej na rzecz domów dziecka, itp. Tak wiec jeżeli miałby ktoś zemdleć, to raczej nie dlatego ze nie zje czekolady. Pól litra krwi jest bardzo szybko regenowane.
20 marca 2013, 20:15 / środa
Tragedia... Zamiast zadawać idiotyczne pytania na temat oddawania krwi po omce czy gdy ktoś ma sraczkę, to lepiej zrób przelew na rzecz ofiar wypadku, gdy nie jesteś pewny czy możesz oddać.Pozostała tylko modlitwa! LG!
20 marca 2013, 20:17 / środa
"Pytanie bardziej do Lwów . Dlaczego Kibice Lechii nie jechali autostrada tak jak piłkarze ?
Przecież w rozłożeniu na 50 osób to by wyszły jakieś grosze.."

Odpowiadam: Bo autostrada będzie tam dopiero na Euro 2012

Po omce nie powinieneś oddawać krwi bo:
a)jest to środek niewykrywalny przy podstawowym badaniu krwi
b)możesz zaszkodzić komuś kto ma podane inne sterydy z grupy anabolików
20 marca 2013, 20:19 / środa
Wiadomość dla kibiców Lechii mieszkających w Warszawie, a także kibiców innych klubów mieszkających w Stolicy – podaję za legioniści.com:

„Msza w intencji kibiców Lechii

Po tragedii, która spotkała kibiców Lechii Gdańsk w trakcie powrotu z meczu wyjazdowego, fani wielu klubów ruszyli z pomocą. Także legioniści, poza słowami wsparcia i solidarności z gdańszczanami, zaczęli oddawać krew dla potrzebujących lechistów. W chwili obecnej - jak informują kibice Lechii Gdańsk - wszystko co można było doraźnie zrobić dla poszkodowanych uczestników feralnej wycieczki, jest realizowane i proszą jedynie o modlitwę za tragicznie zmarłych i tych, którzy walczą o powrót do zdrowia oraz ich rodzin.

W ramach naszego wsparcia, w czwartek o godzinie 19 w kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3, odbędzie się msza zamówiona przez kibiców Legii Warszawa w intencji tragicznie zmarłych i poszkodowanych kibiców Lechii Gdańsk w wypadku koło Mikanowa oraz ich rodzin. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich kibiców Legii – zarówno w celu modlitwy, jak i zademonstrowania jedności i solidarności kibicowskiej w obliczu tragedii, która spotkała fanów Lechii.”

odnośnik

Kto może niechaj przyjdzie…

Ponadto ogólnie nawet nie wiem co mam napisać. Przerosło mnie to…

Trzymajcie się Biało-Zieloni Bracia!

Pawełek
OLD FASHION MAN CLUB
Legia Warszawa
20 marca 2013, 20:21 / środa
"Śmierć Kibica Jak Śmierć Brata"

Śmierć Kibica Jak Śmierć Brata
W sercach utkwi dziś ta data,
Bo odeszli Wielcy Fani
Lechii wierni i oddani...

Serce boli, serce krwawi,
Nikt już tego nie naprawi!
Życia Braciom nikt nie zwróci,
Każdy Kibic dziś się smuci...

Światło zgasło w jednej chwili,
Wczoraj: "SĄ", a dzisiaj: "BYLI"
Lecz w pamięci, z wielką raną,
BYLI, BĘDĄ, POZOSTANĄ!!

Dziś Historię Wy Tworzycie,
Za swój klub, tracąc swe Życie!
Będąc w pełni Dumni z Siebie,
Kroczcie W Górę...
Do zobaczenia w Niebie!

Ku Pamięci Zmarłym W Tragicznym Wypadku Pod Włocławkiem... 19.03.2013r.
20 marca 2013, 21:34 / środa
Czy to się stało na prawdę, wciąż w tą tragedię nie mogę uwierzyć jak się budzę.

,, nikt nie zabierze nam naszych kibicowskich wspomnień,, odnośnik
20 marca 2013, 22:14 / środa
Wszystkich, którzy nie mogą z różnych powodów wspomóc własną krwią zachęcam do pomocy finansowej. Niech w koncu przydadzą sie do czegoś te fejsbookowe konta, twittery itd, zachecajcie znajomych, do wsparcia, a na pewno bedzie ono potrzebne.
Dajmy poczuć wszystkim poszkodowanym ze jesteśmy z nimi, nawet za jakiś czas kiedy nasze emocje trochę opadną (jesli w ogóle to sie da) i codziennosc życia zacznie dominować nasze głowy, wtedy bedzie potrzebne wsparcie tym wszystkim, którzy jeszcze długo mogą sie zmagać z konsekwencjami wypadku.

Dla przypomnienia:

SKLG Lwy Północy
Citi Bank Handlowy Nr konta 74 1030 0019 0109 8533 0002 9976
Z dopiskiem - Pomoc Ofiarom Wypadku
Dla osób wpłacających z zagranicy Kod SWIFT/BIC - CITIPLPX

TYLKO LECHIA!
20 marca 2013, 23:16 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
20 marca 2013, 23:21 / środa
Jutro tj. 21 marca w kosciele pw Bozego ciala na morenie ul. Piecewska ( przy mcdonaldzie) o godzinie 20.15 odbedzie sie msza sw. za wszystkich rannych, modlic sie bedziemy szczegolnie za Michala 'Rzepe'. Pokazmy ze jestesmy z nimi w tych trudnych chwilach- Cala Lechia zawsze razem
21 marca 2013, 00:34 / czwartek
POMOC DLA POSZKODOWANYCH W WYPADKU
LGFCE - Lechia Gdańsk Fan Club England w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" przeprowadza zbiórke pieniędzy na terenie Wielkiej Brytanii na pomoc poszkodowanym w wypadku .Będąc tak daleko od kraju nie możemy oddawać bardzo potrzebnej teraz krwi,ale mozemy pomóc w taki własnie sposób.Teraz najbardziej potrzebna jest krew ,za chwilę niezbędne bedą do pomocy niemałe na pewno środki finansowe.Wielu fanów długo nie wróci do zdrowia ,czeka ich kosztowne leczenie,konieczna będzie długa rehabilitacja.Dlatego apelujemy do wszystkich fanów na emigracji o
pomoc.Każdy z nas ,fanatyk jeżdżący za swoją ukochana drużyna mogł znależć sie w podobnej sytuacji.Wszystkim,którzy wesprą zbiórkę jakąkolwiek kwota juz teraz pragniemy podziękować z całego serca.

Dane do przelewu
Przemysław Jurkiewicz
Lloyds,nr konta 15424668
sort code 30-71-84

Z dopiskiem w tytule przelewu "POMOC".W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na maila ziomallgfce@gmial.com ,bądż nr telefonu 07922419240.
21 marca 2013, 00:39 / czwartek
Juz w pierwszym dniu zbiórki ,w ciagu zaledwie kilku godzin udało nam sie uzbierac naprawde niemałą kwote.Oby tak dalej.Oprócz fanów Lechii ,Ślaska i Wisły,do zbiórki dołaczyli sie takze emigranci z Polonii Przemysl i Miedzi Legnica - Szacunek !!!
21 marca 2013, 00:50 / czwartek
21 marca 2013, 09:18 / czwartek
Najgorsze że tym kurwiskom i tak nic nie zrobią, przecież to oni powinni mieć apteczki, udzielać pierwszej pomocy itd, a łajzy tylko potrafią stać bezczynnie, celować z giwery...ech szkoda gadać.
Przepraszam za ton ale nie wytrzymałem. W tamtej chwili pewnie obecni nie mieli głowy do nagrywania, ale warto by było nagłaśniać te zachowanie pajacy w mundurach, tylko czy to coś da:(

Co do kolegów po omkach to przedmówcy jasno się wyrazili, panowie nie kompromitujcie się.

Podajcie proszę info co do stanu najbardziej poszkodowanych :(
21 marca 2013, 10:08 / czwartek
Tczewianie modlili się za dusze zmarłych Lechistów

W œrodę w tczewskiej Farze odbyła się Msza Œw., która z inicjatywy kibiców Lechii z Tczewa (LGFT), została odprawiona w intencji dwóch zmarłych sympatyków Biało-Zielonych, którzy zginęli w wypadku autokaru wracajšcego z Gliwic, a także ich rodzin oraz o zdrowie dla wszystkich poszkodowanych.

W miejscu zbiórki zgromadziło się nas kilkadziesišt. Sporo sympatyków Lechii czekało już w koœciele, bšdŸ przed. Łšcznie we Mszy Œw. uczestniczyliœmy w ok. 100 osób. Do tego zjawiły się delegacje Lechistów m.in. ze Smętowa Granicznego (6), Pszczółek, Skowarcza czy Lisewa Malborskiego. Obecny był również tczewski bramkarz ekstraklasowej Lechii, Sebastian Małkowski. Poniekšd, także z racji odbywajšcych się rekolekcji, koœciół zapełnił się w zasadzie do ostatniego miejsca.

Odwołania do wtorkowej tragedii ksišdz rekolekcjonista zawarł także w kazaniu, podkreœlajšc m.in. że wbrew temu, co starajš się przekazać media głównego nurtu, to właœnie kibice w znaczšcy sposób pielęgnujš wartoœci patriotyczne i bardzo poœwięcajš się dla swojej pasji, mimo wszechobecnej nagonki.

Przy okazji Mszy Œw. niestety dało się zauważyć poruszenie wœród „stróżów prawa”, co z racji okolicznoœci mimo wszystko wielu dziwiło. Wzmożone patrole w okolicach koœcioła, ale i całym mieœcie. Jakby tego było mało kilku mundurowych (w cywilu) było obecnych w œrodku koœcioła, poœród wiernych. Ktoœ powie, że to bardzo chwalebne. I byłoby, gdyby nie wystajšce „spluwy” za paskiem od spodni… Niech każdy sam sobie zatem odpowie, czy ich intencjš była faktycznie modlitwa, czy może obowišzki służbowe… Jednym słowem inwigilacja na każdym kroku, nawet w koœciele, niczym za komuny.

***

Wtorkowa tragedia poruszyła praktycznie całš kibicowskš Polskę. W oddawanie krwi dla rannych zaangażowali się m.in. nasi Przyjaciele z Wiœlackiego Olkusza, którzy zebrali kilka litrów. Dzięki Bracia! Warte podkreœlenia jest to, że w tych trudnych chwilach nie zostali obojętni także nasi na co dzień wrogowie z TPAG, którzy oprócz przesłanych kondolencji, również oddali kilka litrów krwi. Szacunek! To tylko potwierdza, że œrodowisko kibicowskie w naprawdę trudnych momentach potrafi się zjednoczyć ponad podziałami, chyba nawet jak żadna inna społecznoœć.

BOŻE CHROŃ FANATYKÓW!

odnośnik

O Mszy Œw. napisały również lokalne media:

odnośnik
odnośnik
21 marca 2013, 10:23 / czwartek
Wypowiedź Rzeczniczka tej baby skandaliczna. Sory że nie na temat ale podniosła ciśnienie po co w ogóle były tam psy?
21 marca 2013, 10:48 / czwartek
odnośnik

"Przedstawiamy bieżącą informacje na temat stanu zdrowia naszej koleżanki i kolegów. W bardzo poważnym stanie znajduje się wciąż dwóch naszych braci.
Kuba według prognozy lekarzy zostanie przetransportowany do Gdańska, gdzie będzie poddany specjalistycznej opiece.
Rzep, który jest kolejnym Fanatykiem i zarazem piłkarzem Lechii młodego pokolenia, naszym wychowankiem, ciągle jest nieprzytomny. W najbliższych dniach lekarze mają podjąć decyzję czy będzie możliwe przetransportowanie go do Gdańska.
Kierowca autokaru jest w złym stanie, łączymy się w modlitwie z jego córka, żoną oraz resztą rodziny - wierzymy, że wszystko dobrze się skończy.

Chłopaki dadzą rade jak na Kibiców przystało. Walczą i muszą wygrać! My wszyscy wierzymy w nich. Wspierajcie w modlitwie ich rodziny i najbliższych przyjaciół to jest najlepsza pomoc jaką możecie w tym momencie zaoferować.

Reszta ekipy wyjazdowej ma się coraz lepiej.
Nasz przyjaciel z Chełmu - Baran jest po bardzo poważnych zabiegach. Dopiero wczoraj była pierwsza możliwość, by odwiedzili go najbliżsi. Mieliśmy okazję z nim spędzić kilka minut oraz porozmawiać. Baran to zahartowany wyjazdowicz, który zjeździł już praktycznie całą Polskę za naszym klubem i już zapowiada ,że jak tylko doprowadzi się do porządku to wyrusza z nami w trasę.
Paweł z Otomina najprawdopodobniej dzisiaj będzie przetransportowany do Gdańska, gdzie specjaliści zajmą się jego ręką.
Kamila, kibicka ze Starego Miasta również już jest po zabiegach na stole operacyjnym i miewa się coraz lepiej. Jej stan jest stabilny, w szpitalu spędzi jeszcze około tygodnia.
Królik z Nowego Dworu, mimo że połamany, poobijany i podrapany nic nie stracił na swoim poczuciu humoru. Pielęgniarki mają go już dość, czyli jest dobrze.
Kropa mimo że połamany, porysowany i pozszywany trzyma się nieźle. Leżał na sali razem z, obaj jeszcze wczoraj przetransportowani zostali do Gdańska i umieszczeni w tutejszych szpitalach.
Bracia Ł. z Chełmu mają się dobrze. Są porysowani, Piotr ma złamaną rękę i kilka żeber. Zostają jeszcze na kilka dni w szpitalu.
Lewego stan polepszył się na tyle, że dzisiaj ma być zwolniony do domu.

W imieniu rodziców poszkodowanych ,najbliższej rodziny przekazujemy Wam podziękowania za słowa wsparcia oraz otuchy w tych ciężkich dla Nich chwilach.
Dziękujemy również za liczną ofiarowaną pomoc oraz solidarność płynąca do nas z całej Kibicowskiej Polski.
Z naszej strony obiecujemy dalsze wsparcie aż do osiągnięcia skutku , modlitwę oraz słowa otuchy dla wszystkich poszkodowanych osób i ich rodzin.

Wszyscy pamiętajcie o naszych braciach którzy zginęli w czasie pełnienia służby swojemu klubowi.
Gdziekolwiek Lechia będzie grać, blisko ,czy daleko stąd.
Tam zawsze będzie gdańska Brać ,aby dopingować ją... Po życia Kres...

Kamil i Tomek nigdy was nie zapomnimy..."
21 marca 2013, 13:40 / czwartek
W ramach zakończenia rekolekcji dla licealistów szkoły sportowej na Żabiance, jutro w kościele MB Fatimskiej o 10.00 będę sprawował Mszę św. w intencji zmarłych kibiców i o zdrowie dla rannych.
21 marca 2013, 13:46 / czwartek
Bez komentarza.Szacunek dla Polonii Przemyśl
odnośnik
21 marca 2013, 13:58 / czwartek
odnośnik

Dodam tylko że to inicjatywa PZPN
21 marca 2013, 16:21 / czwartek
21 marca 2013, 19:17 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 marca 2013, 19:58 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 marca 2013, 20:17 / czwartek
Panowie w tym temacie chociaż odpuście polityke, z tego co wiem to bardzo w porządku się zachował przy wypadku, myśle że ktoś z LP potwierdzi, więc spokojnie z tym ocenianiem.
21 marca 2013, 20:32 / czwartek
Dokładnie.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.224