Gdańsk: poniedziałek, 20 maja 2019
FORUM
Podstrony:


Wypadek autobusu

strona 4/6

21 marca 2013, 20:47 / czwartek
Serce rośnie, gdy docierają do człowieka informacje jak kibice(głównie) innych klubów niosą pomoc. W większości to ludzi, którzy wiedzą co to podróż zimą na drugi koniec Polski, w normalny dzień za swoją ukochaną drużyną...
21 marca 2013, 23:17 / czwartek
Prośba żebyśmy wszyscy skupili się na zapewnieniu pomocy i opieki najbardziej potrzebującym. Są ludzie, których stan jest krytyczny lub walczą o to żeby być w całości. Podarujcie sobie rozliczanie kogokolwiek na początku drogi a droga zapowiada się długa.
Teraz balon jest napompowany a rodzice zastanawiają się co będzie jak kurz osiądzie. Zatrzymajmy energię i skupmy na zebraniu jak największej pomocy, póki jest fala wznosząca.
Będzie czas na listę podziękowań i wtedy będziecie wiedzieć kto pomógł a kto miał ważniejsze sprawy.

Jeszcze jedna prośba, która bardzo mocno ułatwi nam zadanie. Wiemy, że każdy chce pomóc, są inicjatywy zbórek, aukcji, itp. Postarajmy się wszyscy działać wspólnie w sposób skoordynowany i zarządzalny, żeby nikt nie daj Boże nie był podejrzliwy, skupmy swoje siły i działania poprzez kierowanie wpłat na podane subkonto zbiórki Lwów, aukcjach, które prowadzone bedą z dedykowanego konta założonego przez LP i pomocy prawnej, konsultacji oferowanych całkowicie nieodpłatnie przez prawników współpracujących z LP.
Bardzo potrzebna jest naprawdę różnorodna pomoc i starając się skupić potrzeby z możliwościami w jednym miejscu, jest szansa aby pomoc dotarła do właściwego miejsca we właściwym czasie - dzięki miedzy innymi koordynacji tych działań.
22 marca 2013, 10:50 / piątek
W ramach trwających w kościele o. Franciszkanów w Gdyni na Wzgórzu rekolekcji dla uczniów gimnazjum i liceum, biorący udział w naukach mieli przynieść z sobą intencje na na sobotnią mszę. Jutro odbędzie się tam o godz. 10:00 msza za kibiców Lechii, którzy zginęli i ucierpieli w wypadku autokarowym.
22 marca 2013, 12:12 / piątek
10zł od normalnego i 5zł od ulgowego biletu na mecz Lechia - Wisła zostanie przekazane przez klub Lwom Północy na rzecz pomocy ofiarom wypadku.

No brawo, piękny gest, jak się chce to można.
22 marca 2013, 12:23 / piątek
Jest okres rozliczeń z US więc mozna łatwo przekazac 1%. Tylko chyba trzeba załozyc jakąś Fundację. Chyba, że Lwy juz coś maja to najlepiej byłoby podać. Myslę, że trochę by się zebrało kasy w ten sposób.
22 marca 2013, 12:52 / piątek
Bardzo ładny gest ale to dotyczy nowych biletów, a nie karnetów dlatego niech każdy namówi tak z 1-2 nowe osoby na przyjście na mecz i nie dość, że będzie pełny stadion to jeszcze więcej kasy się uzbiera. A ta kasa jest potrzebna na rehabilitacje, operacje i inne, bo w końcu oni wszyscy mają mocne obrażenia!
22 marca 2013, 14:20 / piątek
Podziekowania dla kibicow Legii Warszawa za wczorajsza Msze Świeta w intencji osob zmarlych i poszkodowanych w wypadku pod Wloclawkiem.
Dziekuje za piekny gest z szalikiem.

Pawelek - przekaz prosze podziekowania we wlasciwe rece.
22 marca 2013, 15:57 / piątek
Nie widzialem nigdzie informacji o kondolencjach i zyczeniach powrotu do zdrowia z tej organizacji, wiec pozwole sobie wkleic linka.

odnośnik

Tu moje tlumaczenie:

Prezydent FIFA Joseph S Blatter napisal list kondolencyjny do Prezydenta PZPN na wiesc o smierci dwoch kibicow Lechii Gdansk ktorzy wracali z meczu swojej druzyny z Piastem Gliwice.

Autobus, ktorym wracali, wjechal do rowu i przewrocil sie na bok niedaleko miasta Wloclawek. Oprocz ofiar, 52 kibicow zostalo rannych.

"Chcialbym wyrazic moj wielki smutek na wiesc o tragicznym wypadku autobusu we wtorek rano, w ktorym zycie stracilo dwoch kibicow Lechii Gdansk wracajacych z meczu" napisal prezydent FIFA.

"Mam nadzieje, ze osoby ranne w wypadku sa w stanie stabilnym i zycze im duzo sily, odwagi oraz szybkiego powrotu do zdrowia. Moje mysli sa z nimi i ich rodzinami"
22 marca 2013, 17:26 / piątek
Właśnie przed chwilą dostaliśmy informacje , która wszystkie pozostałe odsuwa w cień....
RZEPA SIĘ OBUDZIŁ - OTWORZYŁ OCZY !!!! ;)
narazie nie może wiele mówić bo jest na silnych środkach przeciwbólowych , ale jest coraz lepiej !!
22 marca 2013, 18:00 / piątek
Walcz Rzepa, walcz nie daj się.
Lechia'91 to my.
22 marca 2013, 18:31 / piątek
Cóż za wiadomość! Dajesz rade chłopie!

Aejaejao!!!
22 marca 2013, 19:34 / piątek
Baran, teraz Rzep - chwała niech będzie Stwórcy !!
22 marca 2013, 20:00 / piątek
Czy są juz jakieś informacje na temat pogrzebu Tomka ?
22 marca 2013, 20:15 / piątek
zachowanie ścierwa w mundurach poprostu skandaliczne!!! zarówno na miejscu wypadku jak i pod szpitalem!
22 marca 2013, 20:20 / piątek
Nie zapominajcie też o innych.
Kamila, która była w ciężkim stanie też dochodzi do siebie.
Potrzebne jest potężne wsparcie i modlitwa dla Lewego. Wdało mu się zakażenie i zamiast operacji ręki, której grozi amputacja, chłopak leży teraz w medycynie tropikalnej w Gdyni. Rozmawiałem dziś z lekarzem i taki stan może trwać trwać 7 do 10 dni.
Dziś operacja czekała Królika i mam nadzieję, że się w końcu odbyła.
no i...Kuba.
22 marca 2013, 20:31 / piątek
Królik jest już po operacji. Poszło bez problemów i jak twierdza lekarze z ręką będzie dobrze. Prosił żebym przekazał, że widzimy się w Poznaniu.
22 marca 2013, 20:51 / piątek
Pogrzeb Tomka ma się odbyć w poniedziałek. Poczekajcie na oficjalne info na stronie LP, które zawierać będzie godziny, miejsca oraz kilka punktów organizacyjnych.
22 marca 2013, 20:55 / piątek
Wzruszający moment ta minuta ciszy.. łzy w oczach.

Lewy to silny chłop, da radę. Mam nadzieję, że widzimy się w Poznaniu. Tak samo jak reszta, chociaż wiem, że może być to cholernie trudne.
22 marca 2013, 21:02 / piątek
Minuta ciszy przeznaczona dla NAszych, przez Szpakowskiego przedstawiona całkiem inaczej..
22 marca 2013, 21:11 / piątek
Bo to idiota.
22 marca 2013, 21:12 / piątek
Straszna tragedia. Kondolencje od Sheffield Wednesday (Anglia) fans.

przepraszam trochę po polsku
22 marca 2013, 21:33 / piątek
Mateusz Borek wymienił z imienia i nazwiska.
22 marca 2013, 22:39 / piątek
https://www.lwypolnocy.pl/Start/tabid/36/articleTy pe/ArticleView/articleId/931/Informacje-o-stanie-z drowia-poszkodowanych.aspx

Przedstawiamy najświeższe informacje o stanie zdrowia naszych kolegów i koleżanki, poszkodowanych w wypadku autokary powracającego z wyjazdu do Gliwic.

Dwaj nasi koledzy ciągle znajdują się w stanie ciężkim, jednakże stabilnym

Kuba "Maszok" w dniu dzisiejszym został przetransportowany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie będzie poddawany specjalistycznej opiece.

Michał "Rzep", dzisiaj wybudził się i ma kontakt wzrokowy z bliskimi, jednak z przyczyn zdrowotnych nie może mówić.

Wszyscy Biało-Zielni wspierają naszych braci w walce o poprawę stanu zdrowia!

Reszta ekipy wyjazdowej ma się coraz lepiej. W dalszym ciągu we Włocławku pozostają:
Piotr "Baran", który przeszedł poważne zabiegi z dnia na dzień ma się coraz lepiej. Jeśli stan zdrowia będzie się poprawiał w takim samym tempie, to w poniedziałek może zostać przetransportowany do szpitala w Gdańsku.

Kamila fanka ze Starego Miasta z dnia na dzień ma się coraz lepiej i również jest szansa, że w poniedziałek znajdzie się w Gdańsku.

Kierowca autokaru, który dochodzi do siebie po ciężkim zabiegu.

W Trójmiejskich szpitalach przebywają:

Królik z Nowego Dworu, który znajduje się w Szpitalu Kolejowym. W dniu dzisiejszym został poddany operacji składania połamanych kości w ręce. Jak wiemy od samego Królika operacja się powiodła i rokowania lekarzy są dobre. Humor go nie opuszcza i już zapowiedział, że widzimy się na wyjeździe do Poznania.
Paweł "Lewy" w dniu wczorajszym został przetransportowany na oddział zakaźny tropikalny do szpitala w Gdyni, z powodu zaatakowania ran bakterią. Jak stwierdzili lekarze rokowania w pozbyciu się drobnoustrojów są dobre. Po pełnym wyleczeniu, co powinno nastąpić w przyszłym tygodniu, "Lewy" zostanie przewieziony do Gdańska, gdzie lekarze zajmą się jego ręką. Z powodu przebywania na oddziale zakaźnym Pawła nie można odwiedzać.

Karol z Zaspy Karol został przewieziony po wypadku do szpitala w Toruniu, z którego został szybko wypuszczony. Po powrocie do Gdańska trafił jednak do placówki na Zaspie, gdzie przebywa na oddziale laryngologicznym. Karol ma uszkodzenia twarzy oraz kręgów szyjnych, jednak jak sam stwierdził już myśli o najbliższym wyjeździe do Wrocławia.

Kropa, który znajdował się w Szpitalu Wojewódzkim, dzisiaj wrócił do domu.
Bracia Ł. z Chełmu w dniu dzisiejszym zostali wypuszczeni ze szpitala i udali się do domu w Gdańsku.

Pozostali poszkodowani w wypadku dochodzą do zdrowia we własnych domach. Jednakże z tego miejsca apelujemy, żeby w przypadku jakiegokolwiek pogorszenia samopoczucia zgłosili się do szpitali na dodatkowe badania.
22 marca 2013, 23:04 / piątek
22 marca 2013, 23:12 / piątek
Szacunek dla Mateusza Borka. Wymienił naszych z imienia i nazwiska, podkreślił, że to kibice biało - zielonych itd. Szpaka nie słuchałem, ale domyślam się jaki z niego pajac.

Szacunek również dla Łukasza Kacprzyckiego. Serce rośnie, gdy się ma takich piłkarzy.

owls05 - Thanks for the condolences.
22 marca 2013, 23:52 / piątek
Szpakowski potwierdzil przynaleznosc do starych, slusznych mediow...idiota.
23 marca 2013, 00:28 / sobota
Szpakowski to relikt. Dziś bez sensu wrzucany raz na kwartał do komentowania reprezentacji. Będzie się kompromitował coraz częściej , a szkoda bo mecze za małolata właśnie z nim się kojarzą.
W każdym razie najbardziej cieszy mnie postawa naszych. Kibice to było oczywiste, ale bardzo cieszy ,że zarówno piłkarze jak i kierownictwo klubu sprawia ,że można się poczuć jak biało-zielona rodzina. Pozytywne to bardzo w tych trudnych chwilach
23 marca 2013, 07:24 / sobota
Pamiętając jak „dobrze” zostałem kiedyś potraktowany przez psiarnie we Włocławku, muszę powiedzieć, że dobrze zrobili nie dopuszczając innych do poszkodowanych. Przy wypadkach tego typu zachodzi podejrzenie, że u poszkodowanych mogą wystąpić liczne urazy w tym uraz kręgosłupa, a w takim wypadku najgorsze co można zrobić to „szarpać” rannego. Panowie przy tego typu wypadkach pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest zabezpieczenie terenu, tak żeby dodatkowo nie zaszkodzić poszkodowanemu. Wiadomo że jak widzisz kolegę w „nieciekawym” położeniu, dochodzą emocje, nerwy chcesz mu pomóc, wygodnie ułożyć, możesz w ten sposób mu zaszkodzić, dlatego psiarnia dobrze zrobiła nie dopuszczając innych do rannych kolegów.
23 marca 2013, 08:43 / sobota
może i masz racje, ale pod szpitalem zachowali się jak na ścierwa w mundurach przystało :(
23 marca 2013, 09:01 / sobota
marchewaz - byleś tam ??? widziałeś ???

bo gadasz farmazony w dużej części
z ich strony organizacyjna katastrofa.
bo jak dla mnie to byli mega nieudolni.
paniczny strach i nieudolność tyle po nich było widać.

ani porządnie oddzielić nie umieli ani przeprowadzić wstępnej selekcji na lżej i ciężej poszkodowanych przed przyjazdem karetek i straży

przecież to właśnie oni powinni być po jakiś szkoleniach z pierwszej pomocy i mieć głowę na karku właśnie, bo w ich pracy raczej będą się spotykać z podobnymi sytuacjami (no chyba, że ich celem życiowym jest do emerytury jeździć w konwojach i sadzić mandaty)

Dopiero jak przyjechała straż i karetki sytuacja była uporządkowana.

Co innego zabronić ruszać ciężko rannych (ale pozwolić albo wręcz zalecić być przy nich podtrzymując ich na duchu i np. rozmawiać)
a co innego właśnie pomagać poszkodowanym, którzy o własnych siłach lub z pomocą wyszli.

apteczek i koców też całe multum dali....
23 marca 2013, 10:01 / sobota
Abstrahując od tematu - z tym nie ruszaniem rannych może być różnie. Kiedy ktoś leży na plecach może zadławić się krwią czy śliną, wtedy lepiej zaryzykować i ułożyć go na boku, żeby mógł odkrztusić i oddychać.

Na miejscu naprawdę ciężko było racjonalnie myśleć, a psiarnia wcale tego nie ułatwiała. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wprowadzili więcej chaosu niż pomocy, zwłaszcza ci, którzy biegali dookoła autokaru z latarkami.

Dobrze, że wszyscy powoli dochodzą do siebie i nikomu się nie pogarsza.
23 marca 2013, 10:17 / sobota
też wcześniej chciałem pod kątem ruszania czy nie co ret napomknąć ale sobie odpuściłem i napisałem łagodniej.
bo to od konkretnej sytuacji wiele zależy
są różne techniki kładzenia ludzi po wypadkach (boczna ustalona, na wznak z przechylona w bok bądź w tył głową) właśnie w zależności od okoliczności i oceny sytuacji.

Chyba trzeba się wybrać na kurs 1 pomocy i oby się on nigdy nie przydał.

Przy okazji informuję i przypominam zainteresowanym, że zgodnie z rozpiską zamieszczoną na Lechia.net

dzisiaj, tj. w sobotę 23 marca o godzinie 18:00 w kościele Św. Judy Tadeusza,
w Gdańsku Łostowicach (ale nie przy cmentarzu bo to nie są Łostowice geograficznie ) ul. Świętokrzyska 47a jest Msza św. w intencji tragicznie zmarłych kibiców Lechii Gdańsk oraz o powrót do zdrowia pozostałych uczestników wypadku.

Poniżej kościoła jest spory parking, wjazd dwoma równoległymi do kościoła wąskimi uliczkami. Albo od pętli tramwajowej 2 i 6 na Świętokrzyskiej jakieś 8 minut pieszo w stronę obwodnicy, lub 1 przystanek autobusem.
23 marca 2013, 10:23 / sobota
Panowie na razie bądźcie powściągliwi z opiniami na forum. Mamy w tej chwili poważniejsze sprawy na głowie. Naszym kolegom i koleżance w ten sposób nie pomożemy. wielu z nich czyta forum lub też ludzie mówią tym hospitalizowanym co się dzieje na zewnątrz. Więcej zdziałamy i pomożemy będąc przy nich niż w tej chwili szukanie winnych zachowań. Nawet jak kogoś nie znacie udajcie się z wizytą. To bardzo pomaga i sprawia radość chlopakom. Pozdrawiam i prosze przynajmniej do czasu pogrzebu o wstrzymanie się z opiniami bo to nie pomaga a działa w znacznym stopniu na stan psychiczny, który w tej chwili i u nas jest na granicy wytrzymałości.
23 marca 2013, 12:21 / sobota
https://lwypolnocy.pl/Start/tabid/36/articleType/A rticleView/articleId/933/Informacje-o-pogrzebach-K amila-i-Tomka.aspx

Informacje o pogrzebach Kamila i Tomka

Jak już wcześniej podawaliśmy w poniedziałek odbędą się uroczystości pogrzebowe Kamila, możemy już również poinformować, że tego samego dnia pożegnamy także Tomka.

Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Kamila Kąkola odbędą się 25.03.2013 r. w Pruszczu Gdańskim. Msza Święta rozpocznie się o 11:00 w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na ul. Wojska Polskiego 37. Około 12:00 odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu komunalnym (starym) w Pruszczu Gdańskim. Kościół, w którym odprawiona zostanie mszą należy do małych świątyni - stąd prośba organizacyjna, aby do wnętrza kościoła nie wchodzić wcześniej niż 10 minut przez rozpoczęciem mszy - co pozwoli na spokojnie zająć miejsca rodzinie oraz oficjalnym delegacjom miejskim oraz klubowym. Wszystkie osoby, które na uroczystości pogrzebowe udadzą się własnym środkiem transportu prosimy o dostosowanie się do zaleceń osób, które kierowały będą ruchem w okolicy kościoła i cmentarza.

Szczególną prośbą rodziny Kamila jest powstrzymanie się od jakichkolwiek okrzyków - wszelkie inne formy pożegnania Naszego Biało-Zielonego Brata - takie jak race, szaliki itp są jak najbardziej mile widziane.

Tego samego dnia pożegnamy kolejnego Przyjaciela Lechistę Ś.P. Tomka Górczyńskiego. Msza żałobna odbędzie się o godzinie 14:30 w Kościele p.w. Świętego Andrzeja Baboli na ul. Mickiewicza 11 w Gdańsku-Wrzeszczu. O godzinie 16:00 na Cmentarzu Centralnym "Srebrzysko"we Wrzeszczu.

Informujemy również, iż w porozumienie z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku pod Dworzec Główny PKP (na wysokości wejścia do Dworca), o godzinie 10:00 podstawione zostaną dwa autobusy miejskie. Prosimy o wcześniejsze przybycie, gdyż ze względów komunikacyjnych postój potrwa jedynie 5 minut. Autobusy przetransportują kibiców na uroczystości pogrzebowe do Pruszcza Gdańskiego, a następnie około godziny 13:10 z Pruszcza zawiozą pasażerów do Kościoła na ul. Mickiewicza, a po mszy na cmentarz Srebrzysko.
23 marca 2013, 13:13 / sobota
_Duce_ nie byłem tam, nie widziałem. Odniosłem się tylko do tego co wyczytałem na forum (czyli, psiarnia nie dopuszczała innych do rannych). Na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie, że w pierwszej kolejności należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia. W przypadku podejrzenia urazu kręgosłupa nie wolno ruszać poszkodowanego, no chyba że jest zagrożenie życia (np. jest nie przytomny i może się udusić własną krwią lub wymiocinami). Należy też pamiętać że w tych wytycznych dotyczących pierwszej pomocy ciągle się coś zmienia, także nie twierdze że mam 100% racji. A co do psiarni to ........ ech matoły.
23 marca 2013, 13:25 / sobota
Msza św. w intencji tragicznie zmarłych kibiców Lechii Gdańsk. Parafia Św. Judy Tadeusza, dzis o godz 18.00

odnośnik

TYLKO LECHIA!
23 marca 2013, 18:04 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 18:05 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 18:50 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 19:42 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 20:10 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 20:15 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 21:06 / sobota
Proponowałbym póki co dać temu spokój, nie ma co dawać się prowokować prostakom. Pokazali swoje świńskie oblicze, olać ciepłym moczem, szyk i elegancja. Nie ma sensu w takiej sytuacji wchodzić do ich chlewu i się babrać w tym błocie.
23 marca 2013, 21:09 / sobota
"Uczniowie jednej ze szkół w miejscowości Kamyk (nieopodal Częstochowy) przeprowadzili akcję "Solidarność w cierpieniu. Kibice 2013", której celem było zbieranie pieniędzy na rzecz rodzin ofiar oraz fanów poszkodowanych w wypadku autokaru pod Włocławkiem.

Kluczowym elementem akcji charytatywnej była wyjątkowa licytacja. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamyku przekazali na nią własne medale zdobyte w zawodach sportowych różnego szczebla.

Pieniądze, które zebrano, przy wydatnej pomocy nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz rodziców, przelane zostały już na konto konto Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk. "
23 marca 2013, 22:25 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 22:27 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 22:34 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 23:05 / sobota
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 marca 2013, 23:09 / sobota
Jak chcesz popisać o zachowaniu trybun to załóż osobny wątek.
23 marca 2013, 23:15 / sobota
Ok rozumiem.

Szkoda tylko, ze dopiero znikneły te inne posty o zachowanie co poniektórych.

Pozdro.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011