Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

Sektor Niebo znów powiększony.

strona 2/3

14 stycznia 2019, 20:48 / poniedziałek
Ciezko w to uwierzyc. Duza strata dla miasta i dla Lechii. Paweł wspieral klub jak tylko mogl. Trzymaj sie! Dzieki za WSZYSTKO!
14 stycznia 2019, 21:16 / poniedziałek
[']
14 stycznia 2019, 21:23 / poniedziałek
[*]
14 stycznia 2019, 21:27 / poniedziałek
Poglądy tu bez znaczenia , niewyobrażalne tragedia. Wyrazy współczucia dla rodziny. Spoczywaj w pokoju.
14 stycznia 2019, 22:11 / poniedziałek
Spoczywaj w pokoju
14 stycznia 2019, 23:01 / poniedziałek
Dziś, w obliczu tej strasznej i zarazem niezrozumiałej tragedii, bez względu na miejsce zamieszkania, sympatie czy poglądy, wszyscy jesteśmy Gdańszczanami!
"Dzielmy się dobrem"... to takie proste, oby nie za trudne!
Spoczywaj w pokoju
14 stycznia 2019, 23:03 / poniedziałek
Prezydencie, Paweł, dzięki za wszystko co zrobiłeś dla Lechii. Nie doczekałeś mistrzostwa, ale wierzę że w maju patrząc z góry będziesz świętował razem z całą biało-zieloną Rodziną. To będzie też Twoja zasługa. Spoczywaj w pokoju!
14 stycznia 2019, 23:58 / poniedziałek
Ciężko uwierzyć, że to się naprawdę stało. Odszedł człowiek, który miał Lechię w sercu. Wiele osób go popierało, inni krytykowali, ale nikt chyba nie spodziewał się czegoś takiego. Szkoda, że nie będzie mu dane świętować mistrzostwa z ukochaną drużyną, która wraz z innymi odbudowywał ze zgliszczy.
PAWEŁ ADAMOWICZ - LECHIA TOBIE DZIĘKUJE.
15 stycznia 2019, 08:44 / wtorek
Żegnamy człowieka, który miał Lechię w sercu. Dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla Lechii. Świeć Panie nad Jego duszą.
15 stycznia 2019, 08:52 / wtorek
Paweł Adamowicz - Lechia Tobie Dziękuje!
15 stycznia 2019, 14:41 / wtorek
https://lechia.net/kibice/l-t-m/sektor-niebo/pawel -adamowicz
15 stycznia 2019, 15:20 / wtorek
Szok, niedowierzanie, jeszcze ostatnie słowa wypowiedziane kilka minut przed zajściem które doprowadziło do śmierci.
Mam nadzieję, że w maju, gdy spełnią się marzenia, wspomnimy człowieka, dzięki któremu w dużej mierze udało się odrodzić klub.
Inna sprawa, że na znak szacunku i żałoby piłkarze powinni przez całą rundę nosić czarne opaski.
To tylko gesty, ale możemy zrobić tylko i aż tyle, a gdy przyjdzie ten dzień, godnie pożegnać Pawła Adamowicza, prezydenta, ale też kibica naszej Lechii.
15 stycznia 2019, 17:00 / wtorek
shd,
Bez przesady. Sama zaloba trwa tyle ile trwa. Ew. pierwszy mecz nowej rundy zagrac symbolicznie z czarnymi opaskami. Naprawde jest o wiele wiecej innych sposob na oddanie pamieci P.A.
15 stycznia 2019, 20:28 / wtorek
Żegnaj. Będziemy Cię pamiętać.
15 stycznia 2019, 22:13 / wtorek
Wielkie dzięki Panie Prezydencie za pomoc w odbudowie naszej Lechii . Do zobaczenia w biało -zielonym sektorze NIEBO .
15 stycznia 2019, 22:47 / wtorek
@ shd, mafogda
Czarne opaski, czarnymi opaskami...Osobiście mam nadzieję, że w meczu z Pogonią zamiast standardowego odbębniania minuty ciszy odegrany zostanie "sound od silence", a kto wie może i nawet odśpiewany.
https://www.youtube.com/watch?v=Qfcz-A8g4go
16 stycznia 2019, 00:09 / środa
[*].....za dużo tych ludzi w sile wieku.....
16 stycznia 2019, 08:12 / środa
Może sobie odśpiewaj hymn UE albo wyklęty powstań ludu nasz.
16 stycznia 2019, 08:33 / środa
Castro.
Zawsze możesz sobie zaśpiewać coś innego pod nosem lub na ten czas wyjść.
16 stycznia 2019, 09:20 / środa
Poprawny link odnośnik
I przy okazji Junior odnośnik
16 stycznia 2019, 09:40 / środa
Uuu, castorp jak zwykle https://www.youtube.com/watch?v=c78w1etW2WU
16 stycznia 2019, 14:36 / środa
Castor.Z szacunkiem.Lepiej zamilcz.Mozna odejść ale nie w taki sposób. Dziczejemy niestety. Świec Panie nad jego duszą.
16 stycznia 2019, 20:03 / środa
Co myślicie o pomyśle by Stdion miał nazwe Stadion Energa im.Pawla Adamowicza.? Uważam że za to co zrobił dla naszego Gdańska dla naszej Lechii i całego sportu w naszym miescie to ,to mu się należy.
16 stycznia 2019, 20:18 / środa
Castor? Castro?... może Fidel Castro? Bo do kogoś piszecie, ale nie za bardzo wiecie do kogo?
Najlepsza będzie cisza.
Czasami lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać (pisać).
16 stycznia 2019, 20:18 / środa
Myślimy, że chyba się dzisiaj nie wyspałeś albo jesteś trollem.

PS Nie płakałem po Adamowiczu
16 stycznia 2019, 21:49 / środa
Jestem wzruszony wpisami Kolegów - szczególnie tych, którym politycznie nie było po drodze z Prezydentem...
W obliczu tragedii potrafimy się wznieść ponad podziały, szacunek...

Dzisiejsze wpisy nie zmienią mojej opinii, to tylko bardzo smutne wyjątki...

Paweł Adamowicz - Lechia Tobie Dziękuje
16 stycznia 2019, 22:39 / środa
Jestem fanem Lechii ale nie jestem Gdańszczaninem.
Rzadko się wzruszam - ale po Panu Pawle Adamowiczu popłakałem się słuchając "The sund of silence" na Długim Targu.
Nikt nie powinien tak odchodzić....
16 stycznia 2019, 23:28 / środa
Ja jestem gdańszczaninem, gdynianinem i kurwa ciągle nie wierzę w to co się stało! Sam łapię się na tym, ze dopiero po jego śmierci zrozumiałem jak wielka była to postać dla Lechii, dla Gdańska i dla całego Pomorza. Pierdoląc całą tą politykę, to był naprawdę, dobry, mądry człowiek. Tak po ludzku będzie mi go brakowało.
17 stycznia 2019, 11:15 / czwartek
Ja przepraszam ale dobry człowiek chyba by się jednak ulitował nad głodującym ,szacun za to co zrobił dla Lechii,ja bym na Niego nie zagłosował ale wynik wyborczy zawsze szanuję,okrutna zbrodnia godna najwyższego potępienia zakończyła Jego życie .Żal człowieka,Ojca,Męża .
Ale jak zginęła zamordowana śp Jolanta Brzeska pies z kulawą nogą się nie odezwał.O panu Wojciechu też cicho.
A teraz możecie mnie zwyzywać,śmiało .
cytat
" zmarł Wojciech Dąbrowski, który przez dwa miesiące w namiocie rozbitym naprzeciwko Urzędu Miejskiego w Gdańsku prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego.

- To był człowiek starszy, którego Adamowicz upokorzył. Nie rozmawiano z panem Wojciech i innymi głodującymi, obrażano ich. Ten człowiek przez ten cały wysiłek i chorobę zmarł - komentuje w rozmowie z nami Karol Guzikiewicz ze stoczniowej "Solidarności". - Pan Wojciech zostawił 83-letnią żonę w bardzo ciężkim stanie. Wiem, że jego znajomi próbują ratować sytuację i znaleźć dom opieki - dodaje Guzikiewicz.
Dąbrowski przez blisko dwa miesiące prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. Żyjąc w namiocie domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem.

Władze Gdańska rozmów z protestującym podjąć jednak nie chciały.Urzędnicy tłumaczyli bowiem, że eksmisja została przeprowadzona zgodnie z procedurą i wyrokiem sądu z powodu wielokrotnie powtarzającej się sytuacji niepłacenia czynszu, co powodowało znaczne zadłużenie. Podkreślali też, że Dąbrowskim proponowano miejsce w Centrum Treningu Umiejętności Społecznych w Nowym Porcie, gdzie trafiają eksmitowani z gminnych mieszkań, ale odmówił. W czasie trwania strajku Dąbrowskiego wspierali stoczniowcy z Karolem Guzikiewiczem na czele. Odwiedzali go też radni PiS oraz poseł tej partii Andrzej Jaworski. Sprawą zainteresował się też Rzecznik Praw Obywatelskich.
Przed urzędem stanęły kolejne dwa namioty tych, którzy z panem Wojciechem się solidaryzowali, ale szybko zniknęły. Zarząd Dróg i Zieleni naliczył Dąbrowskiemu karę za bezprawne zajęcie pasa drogowego, która do końca trwania jego protestu narosła do ponad 1,4 tys. zł. Mężczyzna nie przyjął od urzędników zawiadomienia o tym fakcie."
17 stycznia 2019, 12:13 / czwartek
Dziękuję Panie Prezydencie, Lechia Tobie dziękuje!
17 stycznia 2019, 13:58 / czwartek
Żaden człowiek nie zasłużył na taką śmierć. Wyrazy współczucia dla rodziny są naturalne i uzasadnione.Po ludzku żal człowieka.
Ale nie można zapominać że mówimy o facecie który od 20 lat brał udział we wszystkich większych i mniejszych inwestycjach w Gdańsku .Sam nie wiedział ile posiada lokali , gubił się w oświadczeniach majątkowych , miał 36 kont ,przewijał się przy aferze Amber Gold ,był w ''układzie gdańskim'',nie wspominając o dziadkach co wrócili z wojny z walizkami pieniędzy.Co do tego że był wielkim kibicem Lechii -być może tak ale wiele samorządów wspiera lokalne drużyny bo to się po prostu politycznie opłaca a w takim mieście jak Gdańsk to kilkadziesiąt tysięcy potencjalnych wyborców . A co do samego zamachu to nigdy nie uwierzę że psychol-recydywista sam to wszystko zaplanował i wykonał , śmierdzi na odległość układem gdańskim.
17 stycznia 2019, 14:33 / czwartek
Świeć Panie nad jego duszą...

Ale co prawda to prawda. Adamowicz za uszami miał co nie miara. "Widziałem się z nim ostatnio, powiedział, że na pewno mi pomoże" - to taki cytat na jego temat. Ciekawe w jakiej sprawie i jak chciał pomóc temu swojemu koledze... Sporo nepotyzmu i hohsztaplerstwa w ratuszu było już od dawna...

Nie wydaje mi się by układ gdański maczał palce, bo wszystkie partie zapowiedziały (wliczając PO z młodym Bolkiem), że nie wystawią kandydatów w nadchodzących wyborach. Nie wydaje mi się również by to morderstwo było w skomplikowany sposób zaplanowane. Ot wariat z nożem wszedł na scene pośród pseudo-ochroniarzy...

Nie mniej jednak wolałbym zdecydowanie by P.A. po prostu odpowiedział przed sądem za swoje czyny.
17 stycznia 2019, 16:00 / czwartek
Albo macie jakieś kwity, albo zamilczcie. Jakby Ziobro miał cień dowodu to by go posadził. Widocznie nie miał, a wy pierdolicie, to co wam podsunęli...

"Paweł Adamowicz, szczególnie w pierwszych latach odbudowy naszej Lechii od A-klasy, okazał ogromne wsparcie naszemu Klubowi. To właśnie jego decyzje miały kluczowy i kolosalny wpływ na to, że Lechia wyszła z wieloletniego marazmu i w tej chwili walczy o Mistrzostwo Polski. To bardzo smutny dzień dla gdańskiej piłki."

Ja osobiście mu dziękuje...
17 stycznia 2019, 17:14 / czwartek
Zadłużaj na potęgę rządzone przez siebie miasto, promuj homopropagandę, dąż do sprowadzenia nachodźców, nie wiedz ile masz mieszkań i kont bankowych - polski bastion prawicy i tak będzie piał na Twój temat peany.

Jeszcze jakbym nie pamiętał, co się na tym forum o Budy.., przepraszam: prezydencie Adamowiczu nie tak dawno pisało, to może by mnie to wszystko mniej żenowało.
17 stycznia 2019, 17:24 / czwartek
Panowie nikt Wam nie każe go kochać i miło wspominać, ale czy nie warto poczekać ze swoimi opiniami do pogrzebu... rodzice Was nie wychowali...
17 stycznia 2019, 17:28 / czwartek
1903, daj na razie spokój. Po pogrzebie. Tym się różni kultura chrześcijańska i cywilizacja łacińska od homo kultury śmierci. Nich się lemingi produkują jeśli im na duszy lżej.
17 stycznia 2019, 17:38 / czwartek
Castorp ,1966,1906 Prezydentowi Adamowiczowi do piet nie dorastanie huj z wami baranami
17 stycznia 2019, 17:43 / czwartek
Wstyd Panowie! Sugeruje się po prostu wszystkim zamknąć i przeczytać tytuł wątku. Zwierzęta , chociaż nawet zwierzęta się tak nie zachowują. Szyk i elegancja , pamiętacie?
17 stycznia 2019, 17:54 / czwartek
Czego się można dobrego po zwolennikach małego prezesa spodziewać, przykład idzie z góry. Wczoraj przez przypadek w sejmie zapomnieli uszanować chwili dla zmarłego Prezydenta Gdańska, jeśli macie ze sobą jakieś problemy, żeby przynajmniej do pogrzebu wstrzymać się z głupimi komentarzami, to może wyślijcie datek do Torunia dla Ojca Dyrektora to może Was wewnętrznie uspokoi.
17 stycznia 2019, 17:55 / czwartek
Żadnych opinii nie wygłosiłem, tym bardziej ubliżających - podałem same fakty z życia osoby publicznej, jaką jest prezydent Gdańska. Nawet najbardziej tragiczna śmierć nie zmienia prawdy, więc darujcie sobie to wasze święte oburzenie.

Nie zakręcajmy się za bardzo, bo zaraz będziemy wzorem lewactwa szukać wszędzie osławionej "mowy nienawiści".
17 stycznia 2019, 18:00 / czwartek
@borysek76
Czy w moim wpisie jest chociaż słowo nieprawdy?Czysta,sama prawda,więc to prawda najwyżej nie dorasta po chuj ( tak się pisze poprawnie kolego ten wyraz) a nie ja.Dla mnie każde pozytywne porównanie z kimkolwiek z tzw lewej strony byłoby obraźliwe .Jeżeli prawdy pisać nie można to ja to przyjmuję do wiadomości,bo sam napisałem kilak miesięcy temu ,że to forum bardziej kodziarskie niż bastionu prawicy .
Nie będę Cię oczywiście obrażał bo wpisałbym się w szereg ,w którym moim zdaniem stoisz,to Ci którzy krzyczą o pohamowaniu mowy nienawiści, o pokoju a trzymają siekierę za plecami .Życzę Ci wszystkiego dobrego .Na tym koniec moich wpisów.
17 stycznia 2019, 18:24 / czwartek
Ja też tu kończe wpisy .Dokąd zmierzasz moja polsko .....? Do wojny domowej?
17 stycznia 2019, 18:58 / czwartek
De mortuis aut bene aut nihil.

To nie jest ani moment, ani miejsce na roztrząsanie mniej czy bardziej wątpliwych kontrowersji wobec osoby tragicznie zmarłego. Człowiek posiadający elementarne maniery i minimalne wyczucie sytuacji powinien to zrozumieć. W tym czasie warto po prostu pochylić się nad tragedią, która nie powinna się wydarzyć i absurdalnej śmierci, która nie powinna mieć miejsca. Niezależnie od Twoich przekonań, opinii i sympatii.
17 stycznia 2019, 19:48 / czwartek
Gdyby były kwity na Adamowicza to Ziobro o 5 rano by stał pod jego domem.
Ja też chciałbym dostać za friko mieszkanie od miasta, a później za nie nie płacić.
17 stycznia 2019, 19:53 / czwartek
Oczekiwałbym:

Od LP organizacji zbiórki (na jakimś portalu na przykład) na specjalną oprawę na najbliższy mecz. Oprawy, która upamiętni wszystkich kibiców Lechii, którzy zginęli śmiercią gwałtowną albo po prostu odeszli za szybko. A niestety jest ich spora grupa.

Od klubu: Zrobienia wszystkiego, żeby możliwie dużo ludzi przyszło na ten mecz. Nawet jeżeli Adam będzie musiał trochę dosypać do wpływów z meczu bo zrobi promocję. No i przed meczem parę minut o Prezydencie.

Od kibiców: przyjścia na mecz, i zabrania flag z barwami Gdańska. Sporo ich się rozeszło ostatnio więc z tym nie powinno być problemu

Jest to unikalna okazja do manifestacji przywiązania do Lechii i Gdańska - czyli tego co łączy nas wszystkich niezależnie od reszty poglądów i lekcja dla młodych żeby wiedzieli, że jesteśmy wyjątkowym klubem w wyjątkowym miejscu z wyjątkowymi kibicami.

A potem pamiętamy o przeszłości i patrzymy w przyszłość czekając na wiatr.
17 stycznia 2019, 19:58 / czwartek
Przede wszystkim wyrazy współczucia dla rodziny p. Adamowicza.
Szkoda człowieka, bo spotkała go zbyt surowa kara, ale karma czasami wraca.
Nie zniżę się do poziomu lewactwa, które po katastrofie samolotu w Smoleńsku i śmierci 96 osób śmieszkowała sobie (kaczka po smoleńsku, zimny lech, mamy tu polew itd) z tej niewyobrażalnie wielkiej tragedii. No chyba, że mnie ktoś wku*wi to nie będę grzeczny.

P.S. - Tak mi się przyśniło: Jurek Owsiak po długiej przyjacielskiej rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem dał się przekonać i obiecał wrócić na stanowisko ojca fundacji.
17 stycznia 2019, 20:53 / czwartek
Transparent replika: Paweł Adamowicz Lechia Tobie Dziękuje. Teraz na Ołowiance. Warto być przyzwoitym. Szyk i elegancja. Brawo panowie.
17 stycznia 2019, 21:17 / czwartek
Zwyrodnialec, kryminalista i recydywista zaatakował nożem bezbronnego człowieka. Pozbawił tego człowieka życia, pozbawił córki ojca, zniszczył życie rodzinie. Nikt o zdrowych zmysłach tego nie pochwala, nie cieszy się z tego faktu, wolałby, aby do tego nigdy nie doszło. To równie dobrze mogło spotkać każdego, bo szaleńców i bandytów niemało. To mogło spotkać: Prezesa, o. Rydzyka, Pawłowicz, Owsika czy eurorudzielca, który już gra trumną, zapowiada, że obroni Polskę, przed kim, PiSem, skoro to przed nim właśnie trzeba Jej bronić. Prezydent Gdańska był postacią polityczną, teraz jest już bardziej historyczną. Jako taki podlega ocenie i krytyce. Lecz nie tu, nie na tym wątku, nie teraz przed jego ostatnim pożegnaniem. Stoi teraz przed obliczem Boga miłosiernego i zdaje relację ze swojego życia, grzechów, błędów oraz z tych rzeczy i spraw dobrych, ważnych, słusznych, które stały się za jego przyczyną. Niech zda tę próbę pomyślnie, niechaj dostąpi życia wiecznego, niech spoczywa w pokoju. Zwłaszcza że nie odżegnywał się przecież od wiary, Kościoła. Wszelkie dalsze dyskusje, polemiki polityczne na tym wątku uważam za szkodliwe i niepotrzebne. Nikt tu nikogo nie przekona do swoich racji i nawet nie powinien.
17 stycznia 2019, 22:05 / czwartek
GDAŃSK to najpiękniejsze miasto na świecie !
PAWEŁ ADAMOWICZ LECHIA TOBIE DZIĘKUJE.
[*]
17 stycznia 2019, 22:15 / czwartek
Ale żeby chować w Bazylice Mariackiej człowieka który wspierał ruchy LGBT to jakiś żart jest.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011