Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
FORUM
Podstrony:


Sektor Niebo znów powiększony.

strona 3/3

18 stycznia 2019, 06:46 / piątek
Witaj Tomaszu w III RP - skoro Jaruzelskiego (o nim również tylko dobrze albo wcale? Wszak też już nie żyje, choć oczywiście nie zginął w tak dramatycznych okolicznościach jak Adamowicz czy Kaczyński) można było pochować na Powązkach, to i teraz miejsce spoczynku może być dowolne.
18 stycznia 2019, 07:25 / piątek
Tak chłopcy. Mszę będzie prowadził Głodź. Pijak. Przyjaciel od flaszki Olka Kwaśniewskiego. W Bazylice, której miasto dzięki ś.p. Prezydentowi wielokrotnie pomagało (pogadaj z proboszczem jak nie wierzysz). No szkoda kasy w sumie bo można było dać na opłaty za tego człowieka co nie płacił za mieszkanie komunalne a potem protestował w namiocie po eksmisji. A przyklaskiwali mu Jaworski z Guzikiewiczem, którzy sprzedali Stocznię Gdańską Ukraińcom a teraz ich kumple ją odkupili (pewnie prowizja była wzięta za każdym razem). Macie w ogóle jełopy jakieś autorytety ??? Powiedzcie kogo to ja wam znajdę na nich paragraf. Napisali wam mądrzejsi - dajcie hieny spokój do pogrzebu chociaż. Potem możemy się licytować czy Wasze autorytety czy ś.p. Adamowicz zrobili więcej dla Gdańska i Lechii.
18 stycznia 2019, 07:41 / piątek
Mam nadzieję, iż ten film zamknie w końcu niektórym mordy:
https://trojmiasto.tv/Lechia-zegna-prezydenta-na-O lowiance-Sound-of-Silence-31873.html

Paweł - Lechia Tobie dziękuje.
18 stycznia 2019, 07:55 / piątek
Dziękujemy LP za piękne pożegnanie. Panowie klasa!
Film na trójmiasto.pl pozycja obowiązkowa dla normalnych ;(
Szyk i Elelgancja! Lechia nasza duma, Gdańsk nasze miasto!
Aejaejao!!!
18 stycznia 2019, 08:09 / piątek
Ciekawe kto z Was pamięta..."Wczoraj Lenin dzisiaj krzyże" ???
18 stycznia 2019, 10:03 / piątek
@1918
Moim autorytetem jest śp pani Anna Walentynowicz.Czekam co tam znajdziesz,proszę bardzo .

Wklejając cytat odpowiedziałem na wpis "jakim to dobrym człowiekiem był p.Adamowicz".Jako decydent godził się na strajk głodowy staruszka,ewidentnie niepłacącego za czynsz ale nie jest wiadomym czy z biedy,czy był nieporadny czy nie miał na leki .Ja uważam,że powinien się z tym staruszkiem spotkać,powinni Go potraktować jak człowieka.Skoro Go olali a jedynie wlepili karę to nijak się to ma "jakim dobrym był człowiekiem.Nijak .I tylko o to mi chodzi .Nie wyzywam jak Ty ,potępiam zbrodnię,jest to tragiczna śmierć,żal wielki ale ja kieruję się empatią w życiu do biednych,skrzywdzonych i stąd proszę mi nie wciskać tej wielkiej dobroci.Powinien się był spotkać ,raz,drugi ,trzeci te 2 minuty czy 15 poświęcić i wtedy bym rozumiał,że zrobił co do Niego należało.To On był decydentem a nie Jaworski,to On jednym słowem mógł uratować tych staruszków a nie kiwnął palcem.
18 stycznia 2019, 10:14 / piątek
Wstrzymajcie się proszę ze swoimi komentarzami chociaż do czasu pogrzebu.
Szczególnie my, Gdańszczanie.
Szyk i Elegancja!
18 stycznia 2019, 10:32 / piątek
Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk Lwy Północy: Z głębokim i szczerym żalem kibice Lechii przyjmują informację o tragicznej śmierci Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Paweł Adamowicz, szczególnie w pierwszych latach odbudowy naszej Lechii od A-klasy, okazał ogromne wsparcie naszemu Klubowi. To właśnie jego decyzje miały kluczowy i kolosalny wpływ na to, że Lechia wyszła z wieloletniego marazmu i w tej chwili walczy o Mistrzostwo Polski. To bardzo smutny dzień dla gdańskiej piłki.

W tym miejscu chcemy złożyć Rodzinie i bliskim Prezydenta wyrazy współczucia. Zapewniamy o naszej o modlitwie za jego duszę.

Cała Lechia zawsze razem!
18 stycznia 2019, 11:33 / piątek
Wiem, ze to nie czas i miejsce na takie rozkminy, ale sprostowanie się należy.
@1966
Odnośnie staruszka jak go nazywasz, czyli P.Dąbrowskiego, który nie płacił czynszu i zadłużył. Adamowicz sam osobiście mu zadłużenie anulował, ale po szczerej deklaracji, że już więcej nie zadłuży. Tymczasem znów nie płacił mimo odroczeń i ponagleń (choć dochody miał, miał też w mieszkaniu sporo cennych rzeczy, więc trudno powiedzieć że był niezamożny). I co? I to co zwykle w takich razach - dostał wypowiedzenie umowy najmu. Pamiętaj też o tym, że mógł rozłożyć spłatę długu na raty, albo nawet odpracować wykonując różne drobne prace (w tym biurowe) na rzecz GZNK. Obie formy są praktykowane w Gdańsku i działają. A on co zrobił? Rozbił namiot pod urzedem. A TVP, TV Trwam i inne media antyplatformowe szybko zrobiły z niego męczennika. A zmarł - owszem. Dużo później. I dlatego że był przewlekle chory.
18 stycznia 2019, 16:26 / piątek
jacaraca,
TVP antyplatformiarska? W 2012 roku?...
18 stycznia 2019, 17:34 / piątek
Tomasz_LG
17 stycznia 2019, 22:15 / czwartek
Ale żeby chować w Bazylice Mariackiej człowieka który wspierał ruchy LGBT to jakiś żart jest.

Niby tak ale być może jest to ruch mający zapobiec jakimś ruchawkom, wyciszenie emocji. Możliwe że te morderstwo miało taki cel. Poszczuć jednych na drugich, kryterium uliczne obalenia obecnej władzy. Lub tym celem jest po prostu wprowadzenie cenzury, mowa nienawiści itd. Widzimy już jakieś brygady tow. Brudzińskiego łapiącego nienawistników. A może to i to.
18 stycznia 2019, 19:25 / piątek
Pinoczet moze jest cos na rzeczy o czym piszesz jak sie na sytuacje z szerszej perspektywy spojrzy a co do miejsca pochowku mogl tez spoczac na Wawelu. A te kwiaty bialo zielone przy trumnie tez maja znaczenie [°]
18 stycznia 2019, 19:50 / piątek
Pinochet: podbij do proboszcza w niedzielę po mszy to Ci wytłumaczy dlaczego.
Czy jest organizowane jutro wspólne uczestnictwo w pogrzebie czy nie ? Chodzi mi o to, czy w barwach zbieramy się w jakimś miejscu czy dowolność ?
18 stycznia 2019, 20:09 / piątek
Niech sie juz skończy ten festiwal hipokryzji.. Straszna traegdia,morderstwo bezaplecyjnie. Trzeba potępić i wyciągnąć wnioski... ale to co sie obecnie dzieje.. te spazmy lewactwa,podwojne standardy to nie jest zdrowe. Wczoraj umoczony budyn hamulcowy miasta, dziś święty twórca metropolii... no błagam. Cejrowski dosadnie przyrownal sytuację do śmierci stalina.. Ci mądrzejsi rozumieją to nawiązanie i reakcję tlumu...
18 stycznia 2019, 20:34 / piątek
Festiwal hipokryzji to miałeś co miesiąc z takim małym człowieczkiem na drabince w roli głównej. I udowadnianie obecnie, że wtedy wypadek był zamachem a teraz zamach wypadkiem. Cejrowski to kolejny mądruś nadający z Ameryki co przyjeżdża do GDN raz w roku robić kasę na jarmarku.

1966 - Anna Walentynowicz, szkoda że przez tyle lat ukrywała swoje czysto ukraińskie pochodzenie i to, że jej przyrodni brat był w UPA. Mi to nie przeszkadza i nawet ją rozumiem bo takie były czasy ale niektórym może się to nie podobać. Grzebać dalej ??? Jedynymi nieskalanymi autorytetami to mogą być młodzi ludzie, którzy żyli za krótko żeby się dać w cokolwiek ubabrać albo popełnić błędy, których czasami żałuje się do końca życia.
18 stycznia 2019, 21:21 / piątek
Kurcze, zbanujcie tego matołka, który rozpętał tu piekło, bo nie daj Bóg czyta to jakiś kolejny "Stefan" i sprzeda matołkowi "mowę nienawiści".
18 stycznia 2019, 21:24 / piątek
@1918

Co Ty się tak ciśnieniujesz? Emocje chyba biorą górę nad rozumem.

Dziki tłum niedługo świętym ogłosi Pawła Adamowicza... Lewa strona zacznie śpiewać, że oddał życie za demokrację i wolne sądy - kto komu pasuje. Czekam tylko aż padnie porównanie zbrodni z Gdańska do zamachu na Narutowicza (a może już padło?). Opozycja chce perfidnie skorzystać na tym morderstwie, a strona rządowa w sposób ohydny się broni. Zwykli ludzie po prostu się boją... bo skoro gość jest w stanie zasztyletować prezydenta miasta, na scenie i na oczach tysiecy ludzi, to co dopiero przeciętnego człowieka? Media grają na emocjach - najlepiej się wyciszyć i porozmyślać samemu.
18 stycznia 2019, 21:43 / piątek
@lufate_, chyba masz za ciasną gumkę w majtkach, że się tak spinasz, to nie portal pisowski tylko forum kibiców Lechii i piszemy tu o wielkim kibicu i sympatyku naszej drużyny
18 stycznia 2019, 22:01 / piątek
Trzeba zadać sobie podstawowe pytanie - kto odniósł/odnosi/odniesie najwiekszą korzyść na tej tragedii?I kto próbuje budować na tym kapitał polityczny?No ale trzeba troszku pomysleć samodzielnie.Tylko tyle i aż tyle dla niektórych.
Był spokój na forum ale jeden prowokacyjny wpis rozpętał tę żałosną dyskusję.
18 stycznia 2019, 23:19 / piątek
Ale co piszesz o czym..????
18 stycznia 2019, 23:56 / piątek
Poczekaj do jutra , max dwa dni- skumasz. Zacznie się jazda , a jak z pejsbukow przejdzie na ulicę.. Mam pewien plan, zamiast pisać anonimowe wypociny zorganizujmy walki 1:1 w imię Kaczki lub Tuska - podawać wiek i wagę proszę , chętnie ogarnę , dochód na cele dobroczynne. Co myślicie? Heh w internecie łatwiej niż samemu dostać po ryju co?

ps. jedno co wiem już na pewno , nasze "elity" polityczne to dno dna z każdej strony
18 stycznia 2019, 23:59 / piątek
I to Edwin jestem w stanie ci przybić piątkę chętnie zaproszę cię na kawę i po dyskutujemy o przyszłości Polski i Polaków
19 stycznia 2019, 12:59 / sobota
Boze narodzenie było w grudniu a szopka w Gdańsku w styczniu. Niedługo beatyfikacja i przenosiny na wawel. Do forum nie chodzę i w ecs tez nie byłem i nie będę.
19 stycznia 2019, 14:54 / sobota
Ja rozumiem że zrobił bardzo wiele dla Lechii ale ten pogrzeb jest bardziej celebrowany niż pogrzeb Stalina. Wszyscy teraz go kochają bez względu na ugrupowanie polityczne. Co tam Wawel, pod pałac prezydencki. Włączam telewizor Adamowicz włączam radio Adamowicz aż boję się otworzyć lodówkę. No i mamy następnego do beatyfikacji.
19 stycznia 2019, 16:03 / sobota
Nie przesadzaj, Kościół ma swoje interesy, trzeba to rozumieć, trzeba wyremontować kościół św. Mikołaja i inne świątynie wymagają stałych nakładów. Więc trzeba być pragmatycznym, zapomnieć, kto podnosił rękę na pomnik kapelana Solidarności i podtrzymywać poprawne relacje z władzami miasta.
19 stycznia 2019, 16:06 / sobota
[*]
Głódź powiedział, żeby każdy sam zrobił sobie rachunek sumienia.
Co niektórym zamiast pisania proponuję chwilę refleksji.
Cejrowski niech sobie buty kupi, a ze stalinem różnica jest taka, że u tego bandyty obecność była obowiązkowa, a tu szedł ten kto miał potrzebę. Ja osobiście nie byłem, jednak nie rozumiem ludzi, których boli to, że inni poszli. Amen.
19 stycznia 2019, 16:21 / sobota
Czytając ostatnie wpisy w watku SEKTOR NIEBO znów powiększony, mogę tylko wspomnieć słowa Stanisława Lema.
Oszedł prezydent naszego Gdańska, kibic naszej Lechii, a wy jak dzieci w piaskownicy napierdlacie się piachem po oczach..... niczym sie w tym nie rożnicie od "swiń z Wiejskiej".
Chwila refleksji przyda się kazdemu przy okazji pogrzebu.
Kto chce niech płacze, kto chce niech nie płacze, ale porządnie zachowywac się powinien kazdy.
NEC TEMERE NEC TIMIDE

TYLKO LECHIA!
19 stycznia 2019, 17:27 / sobota
Cygnus 100% poparcia...
19 stycznia 2019, 18:34 / sobota
Wpis Cygnusa idealny.
Zostawmy ten wątek dla Braci z biało zielonym sercem, którzy odeszli.
19 stycznia 2019, 22:18 / sobota
Cygnus... tak samo odbieram... ja płaczę i żałuję...
19 stycznia 2019, 22:25 / sobota
Brawo Cygnus.
19 stycznia 2019, 23:10 / sobota
1918
śp Anna Walentynowicz miała pochodzenie ukraińskie,śp Paweł Adamowicz litewskie.W czym Ty widzisz problem skoro podkreslasz jakim to otwartym ,tolerancyjnym tworzył śp Paweł Adamowicz Gdańsk a używasz argumentu pochodzenia????Czy nie widzisz kompletnie braku spójności w Twoich wpisach?Rozumiem ,że skoro śp Anna Walentynowicz miała kuzyna w UPA a możliwe,że widziała go raz albo wcale w życiu to już taki Donald Tusk z dziadkiem z Wermachtu Twoim zdaniem godzien spalenia na stosie? Przecież to nie ma nic do rzeczy czy mój dziadek był Eskimosem albo służyl w UPA ,nie był i nie służył ale gdyby to co to ma wspólnego ze mną? W poszukiwaniu argumentów zapętliłeś się i ośmieszyłeś.Ja do śp Pawłą Adamowicza sympatią nie pałałem ,takie moje prawo ,cieszę się,że nikt nie próbował robić żadnych dymów jak w Warszawie koło krzyża szczanie na znicze,zimne leszki ,krzyże z puszek po piwie.Niech Mu ziemia lekką będzie a Ciebie niech rozum oświeci .Cygnus apeluje o poziom ,ja nie obrażam w żadnym swoim wpisie więc uważam,że poziom kultury wypowiedzi stosuję właściwy .Moim prawem jest w mojej ocenie formułować własne opinie ,nie kierować się hipokryzją.Bo hipokryzją jest wyjeżdzanie z pochodzeniem tak zasłużonej,uczciwej i wspaniałej i Wielkiej Polki jak śp Anna Walentynowicz.
20 lutego 2019, 22:34 / środa
Dziś sektor niebo powiększony o Lechistke [*]
Spoczywaj w pokoju [*] DZIDZIA [*]
20 lutego 2019, 22:49 / środa
Szok! proszę podać info kiedy pogrzeb ? RIP .
21 lutego 2019, 11:03 / czwartek
Jarek Wierzbowski zasiadł w Sektorze NIEBO odnośnik

Przy okazji przypominamy, by przysyłać nam info o innych dołączających do Sektora NIEBO.
21 lutego 2019, 11:49 / czwartek
Spoczywa w spokoju [*]
21 lutego 2019, 14:08 / czwartek
Z przykrością zawiadamiamy iż w dniu wczorajszym 20 luty odeszła od Nas nasza przyjaciółka, koleżanka i wierna od lat fanatyczka Lechi Barbara Wasilewska DZIDZIA. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Łostowickim w dniu 25 luty wystawienie urny o godz 13:30 . Rodzina prosi o nie przenoszenie wieńców. [*]
21 lutego 2019, 16:12 / czwartek
Zachęcamy do przesyłania nam wspomnień i zdjęć z Dzidzią.
odnośnik
21 lutego 2019, 22:36 / czwartek
Dzidzię znałem jedynie z wyjazdów. Wspaniała kobieta, sympatyczna nieprzeciętnie. Wspaniała Lechistka.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.222