Gdańsk: czwartek, 18 lipca 2019
FORUM
Podstrony:

Lechia Gdańsk- GKS Bełchatów 25-05-2013

strona 1/3

22 maja 2013, 15:25 / środa
Spodziewam się meczu w którym Lechia będzie chciała udowodnić swoją wartość i siłę
charakteru to ma być mecz walki i nieustępliwości od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka
Mają komfort gry bez presji i ciśnienia na wynik czego nie można powiedzieć o Bełchatowie. Jedno jest pewne przy naszej obronie w takim zestawieniu możemy się spodziewać że będzie gorąco pod bramką Buchalika
Skoro już się przełamali czas na drugie zwycięstwo
22 maja 2013, 15:27 / środa
A ja wręcz przeciwnie! Nasi się utrzymali w lidze więc teraz będzie spacerowe tempo i walczący jak lew o życie Bełchatów nas rozjedzie! OBYM SIĘ MYLIŁ! ale tak czuje.
22 maja 2013, 15:39 / środa
Jak Bełch z nami wygra to to i tak nie będzie uznane za cud w kolejce cudów. Nie oszukujmy się.
22 maja 2013, 17:33 / środa
A ja spodziewam sie ze Belchatów przejmie inicjatywę (bo to im zależy wyłacznie na zwyciestwie), zważywszy na brak w srodku Pietrowskiego moze byc ciężko.
No i wtedy mozliwe są dwa warianty:
a) Bełchatów strzela gola i zaczyna grać asekuracyjnie, czekajac na kontry, my za to gramy wariant z dwoma wieżami na przodzie i lagi na nich (tylko kto ma celnie zagrywac jak nie bedzie Deleu?)
b) My strzelamy gola po kontrze i dalej gramy na wyczekanie, Belchatów w miare upływu czasu robi sie coraz nerwowy, gubi sie i Rasiak strzela gola po 30 metrowym rajdzie:-0

Tak czy siak , wygrywamy hehe

TYLKO LECHIA!
22 maja 2013, 17:37 / środa
a Ja uważam, że ciężko będzie ugrać punkt w tym spotkaniu
22 maja 2013, 17:40 / środa
Ciekawe, czy wobec absencji Pietrowskiego i Deleu, dostanie wreszcie szanse Oulambo. Widzialbym go bardziej jako def. pomocnik, ale podobno i na boku obrony sobie radzi. Porownalbym go do Essiena z Realu. Podobny typ zawodnika, zachowujac skale.
22 maja 2013, 19:00 / środa
„Porownalbym go do Essiena z Realu. Podobny typ zawodnika, zachowujac skale.”

Do Essiena? Podobny znaczy, że też czarny?
Nie, no miazga. Nie mówię, że to tekst roku, ale na pewno ciężko to będzie przebić.
22 maja 2013, 19:08 / środa
''Zachowujac skale'' - rozumiesz co to znaczy?

''Podobny typ zawodnika'' - znaczy, ze moze grac w pomocy i obronie, jak Essien. Do tego jest niezly technicznie i dobry w odbiorze. Rowniez podobnie do Essiena. ZACHOWUJAC SKALE. Ogarniasz juz?
22 maja 2013, 19:24 / środa
ja bym to widział tak LO Garbacik, PO Oualembo, a do środka pomocy Kostrzewa, ale pewnie na to nie ma co liczyć...
22 maja 2013, 20:19 / środa
Nie, jeszcze nie. pomóż mi. Wystarczy napisać „zachowując skalę” i można porównać wszystko z wszystkim? Bo grać mogą na tych samych pozycjach, tak? Na tym polegać ma podobieństwo? Jeśli tak, to ok. Przy podobnej tolerancji dla „zachowywania skali” to Buzała bardziej przypomina Ci Rooneya czy Messiego?

Nie wiem czy kiedykolwiek widziałem Essiena na boisku, ale skoro mówisz, że zawodnik Realu przypomina – nawet zachowując skalę – Oualembo, to już wiem dlaczego zwolnili Mourinho. Ale ok, ja widziałem Oualembo wszystkiego 20 minut, z czego połowę w Bełchatowie, gdzie z daleka mogłem nie zauważyć, że jest - jak piszesz - „niezly technicznie i dobry w odbiorze”. Poza tym może on jest „niezly technicznie i dobry w odbiorze” jedynie ZACHOWUJĄC SKALĘ???

Sięgając po klasykę – mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu. Bez odbioru.

Co do meczu - nie mając najmniejszych szans na puchary (Śląsk na szczęście dostanie licencję) na boisku powinno znaleźć się jak najwięcej młodych. Nie wiem dlaczego niechciany nigdzie Murzyn miałby grać kosztem młodych Polaków.
22 maja 2013, 20:45 / środa
Christopher Clark Oualembo na boisko, bo jest dobry i zasluguje na szanse.
22 maja 2013, 21:13 / środa
Dla mnie wywalczenie remisu z Bełchatowem(!) będzie sukcesem. Znając naszych grajków po pewnym utrzymaniu zaczną sobie przechodzić obok meczu.
22 maja 2013, 22:01 / środa
Przed meczem Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów, członkowie SKLG "Lwy Północy" prowadzić będą zbiórkę na "Biało-Zielone Wakacje". Okres wakacyjny, a tym samym przyjazd dzieci, zbliża się coraz większymi krokami. Chcąc zapewnić dzieciom, pochodzącym z polskich, ubogich rodzin z Wileńszczyzny niezapomniane wakacje potrzebujemy wsparcia kibiców gdańskiej Lechii. Do puch zbierać będą członkowie stowarzyszenia posiadający odpowiednie identyfikatory, którzy znajdować się będą przed bramami wejściowymi na stadion.
22 maja 2013, 22:28 / środa
Niech każdy wrzuci chociaż to 2 zł my dużo nie stracimy a im pomoże !
22 maja 2013, 22:33 / środa
Utrzymania jeszcze na 100% procent nie mamy, w piłce nożnej wszystko jest możliwe... Żeby powiedzieć że już się utrzymaliśmy, musimy zdobyć jeszcze min. 1 pkt.
22 maja 2013, 23:17 / środa
Nasza obrona w składzie Brożek,Bieniuk,Bąk,Janicki to tykająca bomba
każdy z nich ma na sumieniu poważne błędy indywidualne i jakiś zawalony mecz
nie wiem kto wybiegnie z Bełchatowem ale szanse powinien dostać Oualembo bo na pewno zagra na 100% chcąc przekonać do siebie trenera, nie ma co gadać czy jest słaby czy dobry dopóki nie zagra całego meczu
22 maja 2013, 23:19 / środa
dlatego też trzeba ich wyczekać. Oni muszą wygrać ten mecz i jeśli zaprosimy ich do ataku - muszą przyjąć to zaproszenie i energiczniej a przede wszystkim liczniej zaatakować a wtedy ... Duda pokaże im jak napędza się strachu zagrożonemu po uszy zespołowi i ,,, jak pozbawia się go szans na zostanie w lidze.
Tak robił zawsze u siebie Widzew. Nas zlekceważył i dostał bęcki. Nie powtórzmy grzechu pychy w ich wydaniu.
No i przede wszystkim nic na hurra . Sprawdźmy ten wariant gry - bo jest bardzo dobra sytuacja wyjściowa. Zastosujemy technikę PPU w idealnym wydaniu . Atuty sa po naszej stronie - oczywiście trzeba wykonawców do tej strategii ale wiadomo , że do strategii atak pozycyjny - nie mamy argumentów zbyt wiele a do kontry więcej. Owszem jesteśmy w stanie strzelić ładne gole ale przy tak dziurawej obronie i wolnym polu z tyłu mnożymy sytuacje pod nasza bramką. Wyczekajmy ich. Jak strzelą pierwszego gola - spróbujemy frontalnym atakiem złamać ich morale a jeśli to my odstrzelimy kontrę - poczekamy na drugą. Jeśli i ta nam się uda - gramy ... 3 napastników jak byśmy to my przegrywali 0:2 i walczyli o .... puchary.
23 maja 2013, 01:59 / czwartek
"(...) szanse powinien dostać Oualembo bo na pewno zagra na 100% chcąc przekonać do siebie trenera (...)"

A jak już przekona do siebie (jeszcze mocniej, czy do tej pory nie zdołał?) seniora Złotoustego, to jak pan Oczadziały z dwunastej drużyny okręgowej ligi Burgundii będzie grał? Na ile procent?
23 maja 2013, 07:00 / czwartek
pytanko, gdzie znajde rozklad SKM jadacych na sobotni mecz?

z gory dzieki za info
23 maja 2013, 08:40 / czwartek
Sory, że w liczbie mnogiej ale zauważyłem taką tendencję. Czemu nie zabiegacie o grę naszych wychowanków tak jak o występy najemników. Czemu Kolombo ma grać a nie Bielawski czy Kostrzewa?
23 maja 2013, 08:52 / czwartek
Można wstawić i młodych i najemnika:

Sobczak
Bielawski - Bąk - Bieniuk - Garbacik
Kolombo - Kostrzewa
Rysiek - Machaj - Buzi
Duda

Dla klubu mecz bez presji, a my mielibyśmy okazję zobaczyć co warci są zmiennicy.
23 maja 2013, 09:05 / czwartek
ps. miało być "zaplecze", a nie "zmiennicy".
Przy niekorzystnym wyniku zmiana jednego defensywnego na Rasiaka i gramy 4-1-3-2.
23 maja 2013, 09:11 / czwartek
Tylko, ze to nie jest zaden mecz bez presji, do utrzymania brakuje punktu i gdzies trzeba go zdobyc.
23 maja 2013, 11:09 / czwartek
własnie , nie rozumiem ludzi którzy mówia ,że już sie utrzymaliśmy

- mamy 8 punktów nad Bełchatowem
- 3 mecze do końca
23 maja 2013, 11:21 / czwartek
clock@ - po ostatniej wygranej nad Widzewem nie chciało mi się już tego układu ponownie analizować , ale pamiętaj, że między nami a Bełchatowem jest jeszcze 6 drużyn .
Sprawdź, czy wszystkie ( teoretycznie) są w stanie zdobyć tyle punktów, aby nas przeskoczyć razem z naszym następnym przeciwnikiem. Jeżeli tak, to jeszcze nie mamy pewnego utrzymania. Jednak od czasu , gdy zapuszkowano Fryzjera, taki scenariusz wydaje się już b. mało prawdopodobny.
23 maja 2013, 16:44 / czwartek
W tej kolejce nie spotkają się ze sobą żadne z tych 6 drużyn ale już w następnej : Korona - Widzew i do tego Bełchatów - Jaga. I w ostatniej kolejce Jaga - Ruch. Więc utrzymanie już mamy jak by nie patrzeć.
23 maja 2013, 16:50 / czwartek
Właśnie jeśli mielibyśmy spaść to Bełchatów musi wygrać wszystkie trzy mecze a Ruch i Pogoń po dwa zwycięstwa i remisie, scenariusz bardzo mało prawdopodobny choć matematyczne szanse są
Co do Kolombo to chodziło mi bardziej żeby w jednym z trzech ostatnich meczy sprawdzić jego możliwości i wtedy ewentualnie zostawić lub podziękować bo na pewno od nowego sezonu będzie oczekiwał jakiegoś kontraktu i wyższych zarobków
23 maja 2013, 16:55 / czwartek
Gościu przez pół roku nie rozegrał połowy spotkania i "będzie oczekiwał jakiegoś kontraktu i wyższych zarobków" ?
haha ;))
23 maja 2013, 17:21 / czwartek
Nie rozegrał tylko dlatego, że był gorszy od Deleu, Pietrowskiego i Surmy.
Przypomnij mi, kto poza Bąkiem przez ostatnie pół roku wskakiwał w pełnym wymiarze czasu na ich miejsce (nie licz pauz za kartki)?
Pietrowski i Surma nie mają na chwilę obecną kontynuacji kontraktu.
Dlatego Kolombo powinien się pokazać, bo może być alternatywą dla tych bezkontraktowców. A do tego może być znacznie tańszy, co nie jest bez znaczenia dla A"60mb"K.
Pozostały 3 mecze. Na niektórych pozycjach powinno pograć szeroko rozumiane zaplecze.
23 maja 2013, 17:46 / czwartek
Oualembo już przedłuż kontrakt do 30 czerwca 2014, tylko nikt jeszcze o tym nie informuje. Ale to pewna informacja.
23 maja 2013, 18:07 / czwartek
Jeśli to prawda , to dobra wiadomość. Kolombo to facet o dobrych predyspozycjach ruchowych. Stąd do piłkarza już niedaleko.
23 maja 2013, 18:25 / czwartek
Panie Marku, zgadzam się. Sam od dawna chciałbym widzieć "szeroko rozumiane zaplecze" w pierwszym składzie, szczególnie wychowanków. Plany przebudowy zespołu, miejsce wywalczone po pierwszej rundzie i brak ciśnienia na wyniki powinny ułatwić zmiennikom zwiększanie ilości rozegranych minut, tak się nie działo ale to dyskusja bardziej do wątku "Bobo, opinie, krytyka". Nie rozumiem natomiast dlaczego ktoś miałby OCZEKIWAĆ podwyżki za to, że nie zdążył się pokazać ;)
Kolombo można spróbować na boku obrony bo upierał się będę nadal, że w środku to od dawna powinien ogrywać się Frankowski z Kostrzewą zaraz obok Pietrowskiego lub Machaja. Taka jest moja koncepcja ;)
24 maja 2013, 18:59 / piątek
Mamy 18-tkę na Bełchatów:
Buchalik, Rosa
Janicki, Bąk, Bieniuk, Kolombo, Bielawski, Dawidowicz
Surma, Wiśnia, Rysiek, Machaj, Zyska, Frankowski
Rasiak, Duda, Buzała, Kugiel

Status quo zachowane w wyjściowej 11-tce (poza obroną, z wiadomych przyczyn), a szóstka juniorów pogrzeje ławę.

A może Bobo czymś nas zakoczy?
24 maja 2013, 19:43 / piątek
Pewnie wyjdziemy tak:

Buchalik
Oualembo Bąk Bieniuk Janicki
Surma Machaj
Rysiek Wiśnia Buzała
Rasiak lub Duda

Status quo jeżeli chodzi o przywracanie tożsamości zachowane ;)
24 maja 2013, 20:38 / piątek
Ja bym ze stale grających wystawił tych na których należy liczyć w kolejnym sezonie:
Rysiek, Machaj,Duda, Buzała do tego może Wisnia i niech szanse dostanie Colombo no i pięciu młodych. W kolejnych meczach jeszcze Pietrowski i Deleu. I byłoby wiadomo na czym stoimy. Sądze ,że byłby to koniec Boba i jego farmazonu , ale im szybciej będzie jasność tym lepiej
25 maja 2013, 10:14 / sobota
Zagrajmy "tożsamością" dzisiaj.
Buchalik-Kolombo,Palmer,Bąk,Janicki-Surma,Machaj,B uzała,Wiśnia,Rysiu-Rasiak.
25 maja 2013, 12:53 / sobota
W wyjściowym składzie jeden wychowanek, do tego powyżej 30 lat...

Kuchar już nie wymaga od Ciebie trenerze Kaczmarku wprowadzania młodych wychowanków do składu?
25 maja 2013, 13:59 / sobota
to co wyprawia w ostatnich meczach buchalik jest karygodne,
dziś kolejne złe ustawienie i zawalona bramka pomógł mu przy tym Bąk
25 maja 2013, 14:19 / sobota
Kanałek!
25 maja 2013, 14:20 / sobota
Nooo chyba strata gola to nie jest wina Buchalika.
25 maja 2013, 14:37 / sobota
Boze chron nas od Janickiego !!! To jest dramat miec takich reprezentantow u20 i gracza naszej Lechii jak mozna byc taka pizda boiskowa !!! Rower trzeba mu kupic jedna akcja i odrazi widzi plecy przeciwnika slowa vkomentatora oddaja prawde pierwszych 45 min podworkowa gra panow w bialych strojach
25 maja 2013, 14:52 / sobota
nick
uważasz że położenie się przed strzałem nie jest jego winą do tego rozkrok jakby miał dwa arbuzy zamiast jaj
25 maja 2013, 15:17 / sobota
Wiemy na pewno, ze Grzesiu to nie jest drewno !
25 maja 2013, 15:44 / sobota
Cóż, to był naprawdę niezły mecz. Graliśmy z drużyną, która wygrała bodaj trzy mecze z rzędu. A my w sumie byliśmy od nich lepsi. Oni mieli wszystkiego dwie akcje. Strzelili dość fartownego gola.

Warto podkreślić jedną zmianę in plus. Dotąd w końcówkach traciliśmy gole. A teraz, od trzech meczów, strzelamy.

Buchalik - zupełnie poprawnie. Gdyby nie ten frajerski kanał... Ależ on ma pecha. Ale poza tym naprawdę nie ma się czego czepiać. Raz, czy dwa razy naprawdę się wykazał.

Janicki - bez większych błędów. Ale praktycznie niezauważalny.

Bieniuk - najlepszy mecz od dawna. Oby się utrzymywał w takiej dyspozycji.

Bąk - zawalony gol. Niestety. Prócz tego kilka kiepskich interwencji, ale to chyba on nas uratował w ostatniej akcji.

Oualembo - WOW. Czy tylko mnie się zdaje, że to piłkarz meczu? Zero strat. Wszystkie pojedynki wygrane. Silny. Waleczny. Skuteczny w obronie. Aktywny w ataku. No i te dośrodkowania... On wciąż dla nas jest zagadką, ale mnie się wydaje, że to jest fantastyczny grajek. Chciałbym, by w niedalekiej przyszłości grał zamiast Surmy.

Surma - niestety, po tym sezonie powinien chyba zakończyć karierę. W jego poczynaniach brak pewności. Gra asekuracyjnie. Potrzebuje chwili, by się zastanowić, co zrobić z piłką. Pod koniec meczu w końcu nieco zaryzykował i co? I asysta. Lubię Łukasza, ale jego czas minął.

Machaj - kto?

Ricardinio - bardzo kiepsko. Wprawdzie zagrał kilka fajnych piłek, ale niestety widać, że jego gra uzależniona jest od Deleu. A nie powinna.

Wiśniewski - beznadziejny. Podejmował same złe decyzje. Złe zagrania, złe dryblingi. Wiśnia powinien odejść. Cóż można więcej dodać?

Buzała - podobnie, jak Wiśnia, ale nieco lepiej. Więcej grał dla innych. Ale słusznie zmieniony.

Rasiak - no cóż. Grześ złapał wiatr w żagle. Prawie wszystko wygrywał w powietrzu. Przez większość meczu były problemy z piłkami do niego. Ostatecznie jednak dał nam punkt. Naprawdę nieźle jest z Grzesiem.

Duda - tak sobie. Ale aktywny. Myślę, że z każdym meczem dowodzi, że będą z niego ludzie.

Frankowski - walczy. Ale dziś zagrał raczej słabo. No i miał piłkę meczową na nodze. Zmarnował ją. Niemniej jednak na pewno zasługuje na kolejne minuty.

Kugiel - WOW, JAKA RULETA! Waleczny chłopak. Chcę go oglądać częściej.

Podsumowując, mecz walki, który można było wygrać. No i zapewnione utrzymanie.
25 maja 2013, 15:53 / sobota
Na tym zdaniu "Cóż, to był naprawdę niezły mecz" skończyłem czytanie Twojej wypowiedzi. Niezłe to było kilka ostatnich minut.
25 maja 2013, 15:53 / sobota
Edwin jak tam Ci się podobał "szrot" na prawej obronie;) ?

Gracz meczu Oualembo.
25 maja 2013, 15:55 / sobota
konri

Podobnież zapewne oglądanie meczu zakończyłeś na "pierwszym zdaniu".
25 maja 2013, 16:01 / sobota
Duch akurat z tym niezłym meczem to Cie poniosło zdeka.
25 maja 2013, 16:07 / sobota
dręczyciel

No wiadomo, że nie jesteśmy Bayernem, Borussią, ani nawet Legią, ale jeśli wykładnią miałaby być forma w całej rundzie, to na pewno mecz zły nie był. Parząc na statystyki i ilość sytuacji, możemy przyjąć, że byliśmy dziś lepszą drużyną od Bełchatowa. A naprawdę, w tej rundzie mało kto jest lepszy od Bełchatowa.
25 maja 2013, 16:10 / sobota
Za ten mecz dwóm zawodnikom należą się pochwały - Kolumbo najlepszy na boisku, udanie podłączał się do akcji ofensywnych, bez błędów w defensywie a drugi to Rasiak kilka słabych zagrań miał ale grał i walczył ambitnie w powietrzy większość pojedynków wygrywał. Poza nimi większośc zawodników niestety bardzo słabo. Machaj potwierdził że gol na Widzewie to był wypadek przy pracy a dziś norma. Krzysiu Bąk standard - jeden wielbłąd na mecz.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.206