Gdańsk: poniedziałek, 24 czerwca 2019
FORUM
Podstrony:

Podsumowanie sezonu 2012-2013

strona 1/1

1

2 czerwca 2013, 19:48 / niedziela
Mam nadzieje, że to był tylko sezon wegetacji, jak ktoś w innym wątku napisał, bo następnej takiej "lipy" to chyba nie przeżyje. Ten sezon, to sezon marazmu, beznadziei, pozoranctwa i zmarnowanych szans. 90% meczów Lechii w tym sezonie można określić słowem DRAMAT!

Oczywiście "Bobo" wraz ze świtą, będą starali się wciskać nam "kit", że wcale nie było tak źle, że gdyby ktoś nie zamarzł, a ktoś inny nie potknął się w końcówce, to gralibyśmy w pucharach, że w ogóle to graliśmy młodzieżą, wykonaliśmy przedsezonowy plan i tak naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić. Taaa....

Najgorsze po tym sezonie nasuwają się wnioski na przyszłość. Nie mamy bramkarzy, obrońców, pomocników i napastników. 3/4 składu na "dzień dobry" do wyj....... A i nad sztabem trenerskim też wypadałoby się mocniej pochylić.

Ten sezon nie przyniósł absolutnie żadnych pozytywów, bo trudno o jakikolwiek optymizm nawet w oparciu o grę naszych wychowanków. Lechię po tym sezonie po prostu nie ma za co pochwalić. Oby po raz ostatni!
2 czerwca 2013, 19:55 / niedziela
A za poprzedni sezon miałeś za co chwalić?
2 czerwca 2013, 20:08 / niedziela
chujnia !!! Bobo dzięki za utrzymanie, ale Trenera i drużyny dalej nie mamy...
2 czerwca 2013, 20:10 / niedziela
Najgorsze jest to ,że bez kasy też można zebrac drużynę która o coś WALCZY !Przyklady to Polonia, Piast, nawet Podbeskidzie czy ten GKS na wiosnę.A u nas się płaci ale chyba nie wymaga! Od czasu RAZACka nie bylo chyba trafionego transferu.
2 czerwca 2013, 20:13 / niedziela
Chcialem dodać,że bez kasy - ale tylko w tej slabej lidze jest to możliwe.
2 czerwca 2013, 20:41 / niedziela
potencjalne transfery do Lechii to juniorzy z druzyny rezerw oraz potencjalny Kuntakinte z 4 ligi Konga lub Nigru:)
2 czerwca 2013, 20:43 / niedziela
Czy to nie w 2013roku mieliśmy mieć budżet na poziomie Bundesligi i walczyć o mistrza :D ?

odnośnik
2 czerwca 2013, 20:47 / niedziela
Tak jak pisałem w wątku pomeczowym. Bąk, Surma, Bieniuk, Rasiak, Małkowski. Tych Panów w Lechii już bym oglądać nie chciał. Janicki i Wiśniewski - mogą zostać jako żelaźni rezerwowi! Buchalik - wypożyczenie do I ligi. I liczyć na cud, że w ich miejsce przyjdą piłkarze odrobinę lepsi!
2 czerwca 2013, 20:53 / niedziela
TECHLG zgadzam się z tobą z wyjątkiem Bieniuka bo przy dyspozycji Madery tworzą zgraną parę stoperów i dają radę, co do reszty to masz rację
2 czerwca 2013, 20:55 / niedziela
sprawa jest prosta-puki nie zmieni sie inwestor -dalej będziemy pozorowac walkę w ekstraklasie produktem piłkarzopodobnym-tu nie chodzi o nazwiska-za kuchara obojetnie kto nie przyjdzie bardziej będzie nadawał się do taurusa aby wyganiac ludzi ze schodów niż aby grać na boisku
2 czerwca 2013, 21:15 / niedziela
Skoro powstał już taki temat to chyba warto zamieścić w nim swoje przemyślenia. Na pierwszy ogień pójdą piłkarze i treneiro.

Bramkarze:

Buchalik – Jeżeli miałbym określić jego dokonania w tym sezonie jednym słowem, pewnie musiałbym powiedzieć „Tragedia”. Masa większych/mniejszych błędów przy interwencjach, bardzo niepewny. Zdecydowanie powinien opuścić klub.
Małkowski/Kaniecki – Tutaj nie ma co się za bardzo nad nimi rozwodzić. Obaj powinni zostać zwolnieni z kontraktu, bo chyba w klubie nie potrzebujemy pacjentów szpitali?

Obrońcy:

Deleu – Zdecydowanie najlepszy obrońca w klubie. Bardzo równy i dobry sezon. Za dużo błędów w obronie nie popełniał, a i brylował w ataku.
Bieniuk – Oczekiwałem od niego więcej, znacznie więcej. Miał być liderem obrony, a często zawodził. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie ogarnie się i będzie zaporą nie do przejścia.
Bąk – Tradycyjnie, czyli słabo. Niestety pewnego poziomu już nie przeskoczy, a błędy jakie popełnia kosztują gole…
Madera – Kolejny grajek, który więcej czasu spędził na wizytach u lekarzy niż na boisku… Jeżeli nie będzie przygotowany na następny sezon to nie widzę sensu trzymania go dalej w klubie.
Janicki – Z nim nic nie wiadomo… Niby jakieś papiery na granie ma, ale przez to że jest rzucany na różnych pozycjach nie pokazuje nic szczególnego. Z tego też biorą się jego fatalne w skutkach pomyłki. Jest to środkowy obrońca i powinien grać na środku obrony. Jeżeli w przyszłym sezonie Bobo (albo ktoś inny) nadal będzie widział w nim bocznego obrońcę to Rafał powinien zostać odstrzelony.
Oualembo – I co z nim począć… Nie grał praktycznie w ogóle, ale jak już na boisku się pojawił to pokazał, że jest bardzo solidnym grajkiem. Niestety jego problemem jest to, że na gra na tej samej pozycji co Deleu. Dobry zmiennik, który ma papiery na grę w pierwszym składzie. Zdecydowanie powinien zostać na kolejny sezon

Defensywni pomocnicy:

Surma – Czas Surmy w Lechii powinien dobiec końca. Zdecydowanie jeden ze słabszych graczy w kadrze. Typowy hamulcowy, który nie błyszczy w obronie, a w ataku nie istnieje.
Pietrowski – Raz grał dobrze, raz źle. Ogólnie zagrał najlepszy sezon w karierze, ale dla mnie to za mało, żeby klub podpisał z nim nowy kontrakt. Poza tym jego żądania finansowe nie są adekwatne do jego postawy na boisku.
Zyska – Szkoda, że nie grał więcej w tym sezonie, bo naprawdę imponuje mi jego gra. Spokój praktycznie w każdej sytuacji, a do tego skuteczny w odbiorze. Będą z niego ludzie.

Pomocnicy:

Ricardinho – Człowiek zagadka dla mnie. Kiedy mu się chce grać to ma potencjał nie mniejszy od Razacka. Jednak rzadko kiedy chce mu się grać… Oczywiście nie ma mowy, żeby nie znalazł się w kadrze na przyszły sezon.
Machaj – Dawno nie widziałem takiego piłkarskiego zjazdu. W poprzedniej rundzie Bobo nawet wciskał Machaja do kadry, a teraz ten piłkarz kopie się w czoło… Rozumiem, że miał kontuzję, ale chyba czas najwyższy się ogarnąć. Jeżeli dalej będzie tak grał to nie widzę go w klubie na przyszłe lata.
Wiśniewski – Muszę przyznać, że nie lubię tego zawodnika. Cholernie irytuje mnie jego postawa na boisku. W ogóle nie pracuje dla drużyny. Typowy indywidualista, który nie widzi kolegów na boisku i myśli, że ma monopol na każdą akcję… W każdym meczu gra słabo, ale strzelane przez niego gole (babole) podnoszą jego końcową ocenę (a szkoda…). Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nie zobaczę go już w biało-zielonej koszulce.
2 czerwca 2013, 21:17 / niedziela
Buzała – Pewnie wielu osobom się narażę, ale naprawdę uważam, że Buzi nie jest żadnym wzmocnieniem drużyny, a wręcz jej osłabieniem. Dwa-trzy przyzwoite mecze i nic więcej. Do odstrzału.
Frankowski – Jeżeli zacznie widzieć kolegów na boisku to będzie z niego pożytek. Na razie gra podobnie do Buzały, a to raczej nie jest komplement. Niemniej na razie ze wszystkich młodych, którzy zadebiutowali w tym sezonie, Przemek zaprezentował się najlepiej.

Napastnicy:

Rasiak – Sam nie wiem co z nim począć. Osobiście uważam, że nie jest to piłkarz pasujący do taktyki z jednym napastnikiem. Jeżeli nadal mamy grać systemem 4-2-3-1 to nie ma sensu podpisywania kontraktu z Grzesiem.
Duda – Z początku byłem do niego uprzedzony, bo nie lubię tego typu napastników. Jednak z upływem czasu co raz bardziej podoba mi się jego gra, ale z nim jest taki sam problem jak z Rasiakiem. Taktyka z jednym napastnikiem to nie jest najlepsza opcja dla Adama.

Młodzi:

Kacprzycki – Chyba czas najwyższy, żeby więcej czasu spędzał w klubie niż na konsultacjach Reprezentacji. Kiedy chłopak ma się zgrywać z zespołem?
Dawidowicz – Fajnie pokazał się w Lubinie i nie najgorzej w spotkaniu z Górnikiem. Myślę, że jak w przyszłym sezonie dostanie więcej szans to może ładnie się rozwinąć.
Łazaj – Też jakoś za bardzo mnie nie przekonał w swoich dotychczasowych meczach. Zawsze wydawał się jakby wystraszony tym, że pojawia się na boisku.
Kugiel – Jak dla mnie to Damian zaprezentował się najgorzej z wszystkich wychowanków jacy mieli okazję zadebiutować w tym sezonie, chociaż pewnie z większą ilością minut będzie grał coraz lepiej.

Bobo Kaczmarek – Nie chciałbym, aby to on w przyszłym sezonie zasiadał na ławce Lechii. Dla mnie ten trener nie ma żadnych umiejętności trenerskich, a jego postawa na konferencjach prasowych wywołuje i mnie nerwowość. Na początku sezonu był pełen optymizmu. Mieliśmy grać widowiskowo, aby przyciągnąć ludzi na stadion. Oczywiście było to tylko czcze gadanie, bo naszej gry przez większość czasu nie dało się oglądać, a frekwencja zamiast wzrastać to stopniowo spadała. Poza tym brak wyciągania wniosków z traconych goli po stałych fragmentach gry, czy też w końcówkach meczów nie pozwala mi pozytywnie myśleć o tym trenerze. Zdecydowanie na tym stanowisku musi zajść zmiana. Jako zastępcę Boba widziałbym Stokowca, albo Nawałkę.

Nie oceniam takich piłkarzy jak Ripoli/Rachuj oraz młodych, którzy zostali włączeni do kadry, ale nie zadebiutowali, bo to nie ma sensu.

Piłkarze, którzy powinni zostać na pewno: Deleu, Bieniuk, Oualembo, Janicki, Madera (jeżeli będzie w pełni zdrowy) Zyska, Ricardinho, Rasiak, Duda, Frankowski, Kacprzycki, Dawidowicz, Kugiel
Piłkarze, z którymi klub powinien się pożegnać: Buchalik, Kaniecki, Małkowski, Bąk, Surma, Pietrowski, Buzała, Wiśniewski

Transfery/wzmocnienia trzeba poczynić na takich pozycjach jak Bramkarz, Lewy obrońca, Środkowy obrónca, Ofensywny pomocnik.

Oczywiście są to moje osobiste przemyślenia ;]
2 czerwca 2013, 21:28 / niedziela
Sezon można podsumować bardzo krótko:
1) Deleu jedyny zawodnik który grał w miare równo przez cały sezon
2) Rasiak - uratował dupe Kaczmarkowi bez jego formy w kilku meczach w końcówce sezonu Boba nie byłoby już prawdopodobnie w Lechii, co nie zmienia faktu że jest tu na emeryturze i ciężko wiązać z nim jakiekolwiek nadzieje
3) Reszta grała różnie raz lepiej raz gorzej, niestety dużo częściej to drugie. Brak ambicji czy woli walki ciężko komukolwiek zarzucić, raczej to kwestia braku formy i umiejętności...
2 czerwca 2013, 21:58 / niedziela
Zmarnowany sezon , nie ma co podsumowywać , padaka .
Jeśli odnośnik tego nie będzie to szkoda wystawiać na pośmiewisko nowy stadion.
Do tego o czym mówi Darek Michalczewski trzeba też właściwego trenera i wychowawcę zarazem . 90 % do wymiany .
2 czerwca 2013, 22:30 / niedziela
Pewnemu panu o ciemniejszym odcieniu skory, ktory aktualnie probuje swoich sil w stolicy kebabow trzeba chyba oficjalny list z podziekowaniami wyslac, bo utrzymal nas w pojedynke w ekstraklasie. Gdybysmy jesienia zdobyli tyle punktow co wiosne, w przyszlym sezonie bylyby derby i fajne wyjazdy do Grudziadza i Olsztyna. I to chyba najlepsze podsumowanie tego zmarnowanego sezonu. Potrzeba nam wzmocnien, transferow, zakupow i jeszcze raz wzmocnien. Ta druzyne trzeba KOMPLETNIE przebudowac. Ktos to najlepiej ujal w innym temacie - mamy 10 pozycji do obsadzenia. Nie bede indywidualnie opisywal kazdego, bo kazdy wie, ze oprocz Deleu i Oualembo, wszyscy prezentuja poziom raczej zblizony do dna.
2 czerwca 2013, 22:43 / niedziela
No cóż, przed sezonem moje oczekiwania były takie ze chciałem spokojnego utrzymania. W sumie niby sie udało, wiec powinienen byc zadwolony, jednak nie do końca.
Brak jest progresji w grze (wiosna - 15 pkt). Po odejsciu Razacka, niestety nie mamy indywidualnosci w zespole. Brak lidera, kogos kto pociagnie zespoł w trudnych momentach. Jedynie Deleu grał na przyzwoitym poziomie w tym sezonie, reszta jesli nie grała słabo to przynajmniej w kratkę.
Bobo gada o przebudowie drużyny, ale jak na razie to rozp,,,, druzyne.
Zaden z młodych nie wszedł przebojem do druzyny. jedynie Duda i Frankowski mieli wiecej okazji, reszta zaliczyła epizody.
Nędznie i przeciętnie tak określiłbym ten zeszły juz sezon. Tak podsumowałnym ten sezon.
Wszystko to skłania jedynie do stwierdzenia, ze trzeba kilku poważnych wzmocnień aby zespoł ten funkcjonował tak jak może.

Takze, sezon pod znakiem spadku frekwencji, dziadowskich oszczednosci Kuchara, kolejnej zaprzepaszczonej szansy na skok tego klubu ku wyższej połce.

TYLKO LECHIA!
2 czerwca 2013, 22:47 / niedziela
Jeśli będziemy grać o jakieś cele to wtedy można podsumować sezon. To na marginesie.

Jedynym pozytywem jaki znajduje to wprowadzenie młodych w zespół, a reszta to tragedia, wegetacja i padaka jak już wcześniej wspomniano.

Do zobaczenia za 1,5 miesiąca kiedy to znów przyjdziemy z nadzieją ...a prawdopodobnie będzie jak zawsze.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.010