Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Michał Probierz nowym trenerem

strona 2/3

5 czerwca 2013, 20:00 / środa
W końcu jakiś trener stawia konkretny cel sobie i drużynie, a nie tylko spokojne utrzymanie czy środek tabeli... Jednak fajnie jakby to nie skończyło się tylko na słowach, bo kolejnego złotoustego nie zniosę.
5 czerwca 2013, 22:31 / środa
Z gadania nowego trenera (zresztą z pozbycia sie Surmy, Brozka) wynika, że będzie chciał sciągnąć nowych zawodników "jak to ujął w miarę możliwości finansowych" i stworzyć nowy zespół. Po drugie stawia cele, że chce walczyć o puchary.
W dotychczasowym marazmie i dryfowaniu jest to to miła odmiana w narracji.

Zresztą facet kojarzy mi się z kimś kto chce coś osiągnąć, wiec mam nadzieję, że zarząd obiecał mu dać kase na kontrakty dla kilku lepszych piłkarzy i się z tego wywiąże. Te jego wcześniejsze odejscia np. z Bełchatowa można na dwie strony interpretować, jedną w taki, że koleś się nie pieprzy i nawet z ciepłej kasy w Bełchatowie potrafi zrezygnować. Dlatego mam nadzieję, że bez jakiś konkretniejszych planów by tutaj nie przychodził. Trochę przez ostatni rok na kontraktach zaoszczędziliśmy, wiec może się coś ruszy, chociaż na to 3 miejsce w lidze. Bo że przy Kucharze ruszymy w pościg organizacyjno-piłkarski za Ległą i Amicą to nie wierzę.
5 czerwca 2013, 23:35 / środa
Probierz: "Stworzę gdańskie piekło"
odnośnik
Oby te słowa znalazły potwierdzenie w nowym sezonie ...
5 czerwca 2013, 23:51 / środa
"Piekło gdańskie" już istnieje, tylko jest ono dla nas a nie przeciwników.
A swoją drogą, to czy będą jakiekolwiek pieniądze na transfery?(wywiad to sugeruje) Czy zarząd tradycyjnie poleciał z nowym trenerem w ch*a i jak co do czego to ściągamy zawodników z kartą na ręku za "wikt i opierunek"(co też jest kłamstwem)?
5 czerwca 2013, 23:52 / środa
No w gadce jak na początek nie jest gorszy od Boba.Najlepszy jest tekst o super zarządzie,ze niby profesjonaliści i maja wizję.Najbardziej jestem ciekawy skad weżmie i za ile tych chłopaków co maja zmienić oblicze Lechii.Jak sam stwierdził na- miarę mozliwości finansowych Lechii więc....??
5 czerwca 2013, 23:57 / środa
wiec ?? Nie kracz i badz optymista
6 czerwca 2013, 00:05 / czwartek
Kolego luk jestem optymistą już wiele lat, wiele wiecej niz Ty żyjesz;-)więc nie pierdol za przeproszeniem o krakaniu tylko napisz skad pan nowy złotousty weżmie kasę na swoje transfery?
6 czerwca 2013, 00:13 / czwartek
Nie wiem nic na temat pieniedzy w naszym klubie (zreszta tak jak TY)nie pierdole i nie narzekam i wiesz CO JESZCZE ?
WIERZE I NIE SIEJE DODATKOWEGO ZAMETU ,BO WIARA KIBICA LECHII GDANSK UMIERA OSTATNIA
6 czerwca 2013, 00:22 / czwartek
zapominacie o jednym..
Probierz zawsze mówił to, co ludzie chcieli słyszeć;)
coś ala Janas i Bobo :)
6 czerwca 2013, 00:30 / czwartek
Akurat Janas stawiał sprawę dość uczciwie to raz. Dwa, a co ma mówić? Bardzo dobrze ,że wyznacza sobie cele i będzie z czego go rozliczać. Trzy, taką zmianę mimo wszystko należy odebrać pozytywnie, bo jest wyrazem niezadowolenia ze stanu obecnego. I bardzo słusznie
6 czerwca 2013, 00:31 / czwartek
Też uważam, że Janas mówił otwarcie. Odszedł bo nie chciał się podpisywać pod projektem zarządu "gramy czym mamy, transferów nie będzie"
6 czerwca 2013, 00:50 / czwartek
a mi siedzi ciągle wizja Janasa, który mi na spotkaniu z kibicami odpowiedział, że Grzelczak to nie był Jego pomysł.

Zresztą na tym samym spotkaniu ciągle powtarzał, że wszystkie ruchy kadrowe to nie Jego pomysł, i że ogólnie z niczym nie ma wspólnego.
6 czerwca 2013, 12:28 / czwartek
odnośnik

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Oby mu wyszło.

TYLKO LECHIA!
6 czerwca 2013, 12:31 / czwartek
sorki! zdublowałem linka powyżej.
6 czerwca 2013, 19:17 / czwartek
Z wywiadu wynika ze jest nastawiony na kupno zawodnikow.......bo niby skad ta pewnosc ze sciagnie "chcacych" ?
Z odpadow bez kontraktow?

Hmm......wyglada ze ma jakas pule na wydatki.
Obym sie nie mylil:)
6 czerwca 2013, 22:14 / czwartek
to co dzieje się przez ostatnie kilka dni w klubie nie przypomina polityki Kuchara. Czyżby poszedł po rozum do głowy i odszedł ?
7 czerwca 2013, 21:51 / piątek
Za chwilę odpadniemy z walki o Mistrzostwa Świata i za "Smutnego Waldka" Boniek weżmie Probierza :) I zostaniemy z Heńkiem i Borkiem, a wtedy zostaje nam walka o bramkę na naszym stadionie, a nie o zwycięstwo
7 czerwca 2013, 21:53 / piątek
A ja własnie chciałem napisać ze pospieszylismy sie z tym Probierzem, bo jeszcze 8 minut i od poniedziałku wolny bedzie Fornalik.

TYLKO LECHIA!
7 czerwca 2013, 23:30 / piątek
Jeżeli w kontrakcie jest klauzula odstepnego to możemy zarobić na transferze Probierza do PZPN-u. To byłby hit roku.
7 czerwca 2013, 23:34 / piątek
Po Fornaliku będzie "zagraniczny" ,więc transfer Probierza nie grozi
7 czerwca 2013, 23:59 / piątek
Ja pierdole jaka ta kadra pzpnu jest słaba :)
8 czerwca 2013, 00:14 / sobota
W oczach świata ta kadra pzpn to... Polska. Dlatego jej słabość jest smutna ,a nie śmieszna
8 czerwca 2013, 00:27 / sobota
Jaka by nie byla, to wciaz reprezantacja Polski. Jebac weszlo i Stanowskiego.

Polska pilka to dno...
8 czerwca 2013, 08:55 / sobota
Jeśli chodzi o reprezentacje to zagrała wyjątkowo dobrze,nie patrząc na wynik.
I właśnie tego trzeba wymagać od nowego trenejro(chociaż nie musimy bo lubi walczyć)
Starym dobrym tekstem
Tu jest Lechia,tu trzeba zapier...ać
A jednak szkoda Boba chociaż......
Czyli zmiany.
8 czerwca 2013, 18:39 / sobota
Nie bronie Kaczmarka, mimo że optowałem za jego przyjściem do Lechii. Dziwi mnie tylko to, że postawione przed nim zadanie zostało wykonane a pomimo to zwolniono go z pracy.Kiedyś jak odszedł Kubicki na skutek pomówień chciałem żeby przyszedł "gołębiarz" Probierz.Dzisiaj mam mieszane uczucia. Co może osiągnąć klub, który zmienia każdego roku trenera. Co maja grać zawodnicy, którzy każdego roku realizują inną koncepcję trenerską. Bobo coś zaczął i w trakcie przebudowy został wyrzucony. Pamiętam co się działo w 1971r jak Polska przegrała z Niemcami w Warszawie 1:3. Psy wieszali wszyscy na Tomaszewskim i Górskim. Nie zwolniono go a pozwolono dalej pozwolono pracować a za 3 lata noszono Pana Kazimierza na rękach jak wrócił po MŚ w Monachium. Czy gdyby zwolniono go w tym 1971 r to bylibyśmy mistrzami olimpijskimi i 3 drużyną na świecie? Nie wiem. Fakt jednak jest jeden skoro zwolniono Boba i zatrudniono Probierza to niech będzie trenerem przynajmniej przez 3 lata. A nie tak, ze jak Lechia przegra nie daj Boże dwa mecze to wywiesi się sektorówkę i Zarząd zwolni Probierza. Tak naprawdę to popatrzmy na kluby, które coś znaczą MU,Barcelona kiedyś Dynamo Kijów. Tam trenerzy pracowali po wiele lat i osiągali rezultaty i ....tytułu szlacheckie. Szlachectwo Lechii tez zobowiązuje. Zatem Panie Probierz do dzieła ku chwale naszej LECHII
8 czerwca 2013, 19:23 / sobota
W sztabie zostanie raczej Krzysztof Brede, ale nie jako główny asystent Probierza. Tę funkcję może pełnić Bartłomiej Zalewski, który w tej właśnie roli pracował wcześniej z aktualnym trenerem biało-zielonych. Szkoleniowcem bramkarzy miałby zostać z kolei Grzegorz Kurdziel. On z kolei pracował z golkiperami w Arisie Saloniki, kiedy trenerem w greckim klubie był Probierz.

odnośnik (ekstraklasa.net)
8 czerwca 2013, 19:37 / sobota
Tym razem Probierz będzie mógł narzucić swoją koncepcję bo zmieni się prawie połowa składu w Lechii ciekawe czy to są wszystkie decyzje o nieprzedłużaniu umów z zawodnikami należą do niego i jaki będzie miał wpływ na transfery,
a to że dadzą mu pracować dwa lub więcej lat nie daje gwarancji że się w międzyczasie ulotni jak to ma w zwyczaju i cała koncepcja weźmie w łeb w połowie sezonu
16 czerwca 2013, 23:47 / niedziela
odnośnik - Probierz nie oszczędza naszych piłkarzy. i bardzo dobrze.
17 czerwca 2013, 09:35 / poniedziałek
Boje sie tylko,ze nasze wkłady , w pewnym momencie zaczną grac przeciw trenerowi.
Wkłady z reguły nie lubią charakterników,i trenerów z zaciśniętymi szczękami,....
17 czerwca 2013, 17:23 / poniedziałek
inna ewentualność jest taka że przygotowuje ich do meczu z barceloną gdzie fizycznie zabiegają przeciwnika a gdzieś tak we wrześniu przyjdzie zmeczenie i gra na rezerwie aż do grudnia
17 czerwca 2013, 22:31 / poniedziałek
Gregory właśnie nie.Teraz ich wymęczy , pierwsze kolejki w plecy i gdzieś w 8-9 zaczną grać -bo dopiero złapią świeżość.
Może się mylę ale tak trenuje się zimą by drużyna była przygotowana do całego roku.Lechii nie brakowało przygotowania fizycznego -bo dobrze znosili mecz kondycyjnie.Problem tkwi w taktyce i mentalności oraz w jakości-przede wszystkim.
21 czerwca 2013, 20:41 / piątek
Nie lubi Pan zawodników, którzy mają za dużo do powiedzenia?

- To jest już zupełnie inna kwestia, czy ktoś trenuje, czy ma coś do powiedzenia. Jeśli mam ochotę z kimś pogadać, to się umówię na kawę w kawiarni. My jesteśmy od trenowania. Ktoś musi decydować, ustawiać, bo jak będą to robić wszyscy, to nic z tego nie będzie

odnośnik
21 czerwca 2013, 22:11 / piątek
Proponuję każdemu kto się chce wypowiedzieć w tym temacie zobaczenie treningu, dopiero powpisywanie swoich opinii...Z Biało-Zielonymi pozdrowieniami...
22 czerwca 2013, 02:25 / sobota
Jeśli adamus byłeś dzisiaj na treningu to dobrze prawisz, bo jak dla mnie Probierz robi z nimi to co da się z nich wycisnąć, systematyczne trenowanie klepy a jak by nie patrzeć czasem nam to wychodziło, więc może jest to jedyna droga do osiągnięcia celu.
22 czerwca 2013, 08:51 / sobota
Tyle że aby grać klępę to trzeba się po boisku ruszać a nie stać i czekać chuj wie na co.
A żeby się ruszać trzeba mieć stalowe płuca. A jak się już ma te obie rzeczy w tej lidze można rozjebać każdego. Ot cała prawda o nędznej ekstraklasie.
Więc jeśli wkłady to w końcu zrozumieją a nie obrażą się na trenera że muszą zapierdalać efekt może przyjść. Zobaczymy która opcja u wkładów zwycięży.
23 czerwca 2013, 23:22 / niedziela
Wpadłem na wywiad z Kupiszem, w którym jest parę słów o naszym trenerze:
"Tomek, po przyjeździe do Białegostoku miałeś już wielu trenerów. Który Twoim zdaniem był tym najlepszym? Którego metody Ci się najbardziej podobały?
Wiadomo, że trener Probierz. Jego metody były najskuteczniejsze. Prowadził zespół twardą ręką. We mnie zaszczepił jeszcze większy profesjonalizm. Bardzo dużo mu zawdzięczam."
Nie jestem fanem Probierza ale takie wypowiedzi są krzepiące, szczególnie widząc ekipę, która wybrała się do Gniewina
4 lipca 2013, 21:50 / czwartek
5 lipca 2013, 12:26 / piątek
fajny wywiad , dobrze gada oby mu sie udało coraz bardziej sie mozna przekonywac do tego co opowiada, ma pewien plan mam nadzieje ze go zralizuje z zyskiem dla Lechii.

Oby nie było to tylko "gadanie" a rezultaty powoli przychodziły.
5 lipca 2013, 12:44 / piątek
Kaczmarek też miał plan zajął 8 miejsce z tak nędznym składem i go wywalili. Probierz skończy tak samo.
6 lipca 2013, 18:03 / sobota
Ta , Kaczmarek mial plan, mlodych i perspektywicznych zaznajamiac z Kucharskim
6 lipca 2013, 21:00 / sobota
Hjenek.. Wiem, że ogólnie jesteś tylko prowokatorem, ale przykład "pracy" Kaczmarka miałeś ostatnio widoczny podczas negocjacji z Frankowskim.
6 lipca 2013, 22:13 / sobota
Ciekawe jest to ze po zwolnieniu BOBO nie było z nim żadnego wywiadu, żadnego żalenia sie w mediach, opowiadania o tym jak to sie cięzko pracowało i takie podziękowania....
Nie uważacie ze to dziwne? Takie milczenie ze strony Bobo? Nie wierze ze zaden pismak nie chciał pogadać z Kaczmarkiem.
To bardzo dziwne

TYLKO LECHIA!
6 lipca 2013, 22:27 / sobota
mając umowe do 30.06.2013 i czekając na przelew siałbyś ferment ?

wypłata pewnie 10 lub 15.07.
6 lipca 2013, 22:38 / sobota
Dziennikarze dzwonili do Boba, ale nie chciał rozmawiać.
6 lipca 2013, 22:50 / sobota
pasi - za gadanie mu nie płaca, a poza tym to ich obowiązek, nie zależnie co sie gada.
TYLKO LECHIA!
7 lipca 2013, 11:16 / niedziela
7 lipca 2013, 20:29 / niedziela
A ja mam nadzieję że to co jest zawarte w tym zdaniu to szczera prawda :
- To chyba dobry czas, żeby przypomnieć pana ksywkę. "Polski Guardiola".
- Ona jest raczej dla was – dla mediów. Mnie tam mało interesuje. Nawet trochę się z niej śmieję. Ważniejsze od meczu z FC Barceloną będzie spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Pierdolić ten piknik - prawdziwy mecz jest w poniedziałek o 18 !
9 lipca 2013, 10:19 / wtorek
dziś po długiej przerwie trafiłem na weszło, i w sumie trafiłem ciekawe podsumowanie

11. MICHAŁ PROBIERZ

Jeszcze dobrze nie przejął Lechii, a już zapowiedział, że z Barceloną gra o zwycięstwo, a w lidze o mistrzostwo. Ambicję warto docenić, ale Michał Probierz ze swoją determinacją wystrzelił na poziomy Broad Peaku (8051 m), co nawet jemu rzadko się zdarza. Im dłużej liga będzie trwała, tym mniej w jego wypowiedziach będzie brawury, a więcej usprawiedliwień. Pisząc już jednak zupełnie serio, mamy szczerą nadzieję, że władze Lechii dadzą MP popracować dłużej niż kilka miesięcy, bo to dopiero byłby prawdziwy probierz umiejętności Probierza, a nie jakiś chory okres w Wiśle. Aha, przy okazji jedna rada – nie mieszaj się, Michał, w sprawy menedżerskie, bo twój poprzednik poleciał między innymi (a może nawet – głównie) za to.
14 lipca 2013, 15:13 / niedziela
odnośnik

Całkiem fajnie chłop gada...ale czy to co mówi będzie miało odbicie w rzeczywistości...
14 lipca 2013, 16:59 / niedziela
A moim zdaniem juz zaczął spiewać jak jego poprzednicy.'To nie jest tak ze klub nie ma pieniedzy na transfery" bo my stawiamy na mlodzież?Albo pierdolenie ze potrzebuja wsparcia od kibicow.On chyba nie wie gdzie pracuje?Niech mi pokaze drugi klub,który przepierdala mecz za meczem u siebie,gra totalna padline a mimo to ma jedna z najlepszych frekwencji w lidze,ze o jakosci dopingu juz nie wspomne.
Zaczął juz chlop grać na alibi przed ewentualnymi niepowodzeniami bo widzi w co wdepnął a prace trzeba szanować.Głupia gadka o potrzebie wsparcia trybun,jakby go do tej pory nie mieli.No ale jak sie pracowalo na Białorusi czy Bełchatowie to moze ma złe skojarzenia.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.407