Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski -opinie,pozdrowienia

strona 1/9

1 sierpnia 2013, 14:12 / czwartek
odnośnik
Podziękowania dla wojewody ,bo gdyby nie jego decyzja to pewnie znowu Hordy kiboli zniszczyły by widowisko sportowe. Jako Lucky Luck pomorskiego podwórka ciapek Stachurski stanął na wysokości zadania i nas uratował. Dziękuje panie wojewodo za niesamowite poświęcenie oraz wytężoną prace przez dwa miesiące po której doszli w urzędzie wojewódzkim, że są podstawy by zamknąć trybunę.

Jest to podsumowanie działania tego rządu, wszystko opóźnione i te na siłę uszczęśliwianie Nas - Obywateli. Kurwa by żyło się lepiej jebane w dupę słońce Peru.

Na meczu proponuje prosimy was - nie zamykajcie nas :)
1 sierpnia 2013, 14:26 / czwartek
dawny epizod z życia Stachurskiego, czyli przynależność do PZPR i to, że był aktywistą partyjnym.

- Dzwonią i pytają, jak to możliwe, że premier niemal dokładnie w 30.rocznicę stanu wojennego nominuje kogoś z taką przeszłością. Ja w tamtych czasach tutaj nie mieszkałem, ale miejscowi pamiętają. Dziwią się też, że poseł Plocke zaczął z nim współpracę w 1990 roku - opowiada wójt.
Ryszard Stachurski nie kryje, że był w PZPR. Nie wygumkował tego faktu ze swojego życiorysu. Ale też nie czuje dumy z powodu dawnej przynależności. Zapisał się - jak tłumaczy - z idealistycznych pobudek. Przyjechał z Gdyni na wieś i chciał coś zrobić dla miejscowej społeczności. Z partią wydawało się łatwiej.
1 sierpnia 2013, 14:31 / czwartek
Jest gdzieś jakieś uzasadnienie tej decyzji bo jakoś nie mogę znaleźć?
1 sierpnia 2013, 14:38 / czwartek
uzasadnienie ?
Środki pirotechniczne na meczu z Górnikiem w POPRZEDNIM SEZONIE.
;)))))))))))))))
1 sierpnia 2013, 14:46 / czwartek
śledź to śledź, więc nihil novi. Chuj mu w dupę. Kompleksy takie jak u szczurka.

TYLKO LECHIA!
1 sierpnia 2013, 14:49 / czwartek
aha, to się chłop wysilił...
1 sierpnia 2013, 14:49 / czwartek
Prześledźmy tok "rozumowania" pewnego osobnika:

"Ci wredni kibole znowu odpalili środki, nawet nie wiem jakie, ale coś tam się paliło. Nie, takich rzeczy nie będzie póki jestem tu szeryfem - muszę zamknąć trybuny! Tak! To jest plan, pokażę jaki jestem twardy i bezwzględny dla bandyterki.
No, ale przecież nie można tego zrobić na mecz z Barceloną, media by mnie przeżuły i wypluły na dzień dobry! O nie, nie jeszcze z pięknych czasów reżimowych pamiętam, że to, co nazywamy teraz PR jest najważniejsze. Ha! Mam podły plan! Zamknę na mecz z Podbeskidziem. Kurde za mało czasu między supermeczem a Podbeskidziem, media będą jeszcze mówić o tym wydarzeniu, to nie może się pojawić nic złego, że coś się zamyka, czegoś nie otwiera. Zrobię ich na szaro i poczekam na kolejny."
Tymczasem mecz z Barceloną odwołano i przełożono...
"No i wracamy do punktu wyjścia, przecież na ten fantastyczny spektakl z Barceloną nie mogę zamknąć trybun - media. Bym od razu poleciał, wieszali by na mnie psy. Ale chwilę, chwilę, przecież do meczu z Jagiallonią jest prawie tydzień, nikt nie zauważy, że zamykamy za coś z czerwca, media już nie będą w Gdańsku. Ha! Mam plan, piękny plan, towarzysze będą ze mnie dumni".
1 sierpnia 2013, 15:00 / czwartek
a nie widzicie, że nasi działacze są dobrze ugadani z Urzędem?
Wojewoda musi zamknąć, bo musi się czymś pochwalić - tak jak jego koledzy z innych Wojewódzkich(zasadniczo za piro zamykają to on też musi). Ale jak zamyka to nie cały stadion i nawet nie całą zieloną (co na innych stadionach jest standardem) i przez to Lechia może zrobić sprytny zabieg przesuwania wszystkich na górę (przez to nie traci kasy itp), a jak zamykany jest sektor gości to akurat wtedy kiedy i tak goście nie mogą przyjechać bo mają zakaz ( i też wtedy Lechia nie traci kasy).

Nie znam jego przeszłości więc się nie wypowiadam o tym jakim jest człowiekiem, ale dla mnie to nie przypadek, że akurat tak to jest rozegrane.
1 sierpnia 2013, 15:07 / czwartek
Jeśli chciał ukarać to czemu tego nie zrobił w pierwszym meczu z Góralami.
Zupełnie niezrozumiała decyzja.Pzpn nas nie ukarał a wojewoda-nie wiem co to mu daje.I tak wszyscy będą co mają być.
1 sierpnia 2013, 16:38 / czwartek
Podpisuje sie w 100% pod ironiczna wypowiedzia kolegi ktory zalozyl ten temat.Nie moge sie rozpisywac wiecej bo w glowie mam same brzydkie wyrazy ktorymi chetnie wyrazilbym swoja opinie na dany temat.

A my swoje !!!
1 sierpnia 2013, 17:27 / czwartek
pozdrowienia do Kaszubskiej Wsi w Gminie Puck, może by tak zamknąć całą wieś??
1 sierpnia 2013, 17:35 / czwartek
Wielokrotnie powtarzałem, między innymi na tym forum, że ten pan z PZPR nic sobie z nas nie robi i nadal pokazuje, że komuna w Polsce upadła na cztery łapy...
A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści!!!(ciągle mało realne hasło)
1 sierpnia 2013, 18:04 / czwartek
To raczej nie jest kwestia dogadania się a tego, że prędzej czy później niska frekwencja na meczach odbije się czkawką naszej cudownej władzy. Co za tym idzie zamknięcie całego stadiony to byłby strzał w stopę a nie nauczka dla "kiboli". Najśmieszniejsze, że podjęcie takiej decyzji zajęło tyle czasu... a decyzja nikogo raczej nie zaskoczyła.
1 sierpnia 2013, 20:34 / czwartek
kolega 1-0 mądrze gada., z powodów oczywistych nikt tego glośno nie potwierdzi Jak urzędnik musi coś zrobić bo tak jest w ustawie to tak zrobi bo się boi, że ci co przyjdą po nim mu to wyciągną albo inni "życzliwi" go podpi..lą . I tak wymyślone jest przebiegle - nie zamknęli sektora na Podbeskidzie i mogli sobie przyjechać, zamknęli teraz na Jagę która i tak nie może przyjechać. dla nas problem taki, że trzeba się wdrapać na górny poziom. Dobrze, że to zrobili teraz a nie na Cracovię - ja im pamiętam minutę "ciszy" i chciałbym się ciepłym słowem zrewanżować. Obecnie i wilk syty i owca cała. Wojewoda ma dupochron, Jaga i tak by nie mogła, młyn na wyższym poziomie :-). Dla jasności - nie pracuję w UW :) i nic mnie z Wojewodą nie łączy ani prywatnie ani zawodowo :-D

Formalnie zawsze można wystąpić z projektem obywatelskim zmiany ustawy o imprezach masowych, ochronie ppoż i innych przepisach powiązanych, zebrać bodajże 100 000 podpisów i zobaczyć, co Sejm na to a potem głosować odpowiednio w następnych wyborach jeżeli wniosek nie przejdzie. Wsparcie merytoryczne od kolegów z projektu "Pirotechnika jest bezpieczna" by się zapewne znalazło. Pozostaje pytanie- komu się chce (podpis pod wnioskiem złożę z przyjemnością ale nie będę przygotowywał projektu zmian ustawy i organizował zbiórki podpisów bo aż tak mnie race nie kręcą, ale popieram tych, którym na tym szczególnie zależy bo ich rozumiem). Tylko kto wyeliminuje debili, rzucających race na boisko i w inne sektory ? Bo to wg mnie zawsze powinno być karane bezwzględnie.
1 sierpnia 2013, 21:15 / czwartek
James niby wszystko ok, ale watpie w tą konieczność karania. No bo jeśli trzeba karać to dlaczego można sobie wybierać termin? To się kupy nie trzyma. Jakoś nie wierzę w dobra wolę wojewody.
TYLKO LECHIA!
1 sierpnia 2013, 21:17 / czwartek
Bond gadasz jak potłuczony.Podaj art. w ustawie według którego wojewoda musi zamknąć trybunę za odpalenie piro??
Wojewoda może ale nie musi na wniosek ACAB ...
Jak widać w innych miejscach za odpalenie rac sektorów nie zamykają :

Śląsk odpala piro odnośnik Wojewoda nie zamyk trybuny
Legia odpala piro (ostatni mecz w sezonie) odnośnik - sektor nie zamknięty
Wisła odpala piro odnośnik - sektor nie zamknięty

Sorry ale Rysiowi jębło coś w caban ,myśli że jest Chuck Norris czy co ?
1 sierpnia 2013, 21:18 / czwartek
debil, debil, debil, co się wydarzyło takiego, że Podbeskidzie weszło, a teraz sektor gości zamknięty. Do czubków go wysłać, to jest jak totolotek, raz zamknę górę, raz dół, raz sektor gości, raz rodzinny, nie znacie dnia, ani godziny. Do czubków wysłać głąba!!! Można to gdzieś zaskarżyć? Nie może tak być, że wojewoda zamyka sobie sektory jak mu się podoba bez żadnego uzasadnienia. Ja myślę, że on wziął w łapę od Podbeskidzia i ich wpuścił :)
1 sierpnia 2013, 21:19 / czwartek
lepiej kara w pn na Jadze ktorej nie bedzie i tak, niz w sob z zydami ktorzy przyjada ze szmatlawcami z wioski co wam nie pasi? za race wszedzie kary daja
1 sierpnia 2013, 21:28 / czwartek
Dla jasności :

Art. 34.
1. W przypadku negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w związku z planowaną lub przeprowadzoną imprezą masową wojewoda, w drodze decyzji administracyjnej, może:
1) zakazać przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na całym obiekcie lub w jego wydzielonych sektorach;
2) wprowadzić, na czas określony albo nieokreślony, zakaz przeprowadzania przez organizatora imprez masowych na terenie województwa lub jego części.
2. Kopię decyzji niezwłocznie po jej wydaniu wojewoda przesyła podmiotom, o których mowa w art. 25 ust. 1.
3. Od decyzji, o której mowa w ust. 1, przysługuje odwołanie do ministra właściwego do spraw wewnętrznych, który rozpatruje je w terminie 14 dni od dnia je-go wniesienia.
4. Odwołanie od decyzji, o której mowa w ust. 1, nie wstrzymuje jej wykonania.
Art. 34a.
1. Wojewoda może, w drodze decyzji administracyjnej, przerwać imprezę masową, jeżeli jej dalszy przebieg może zagrozić życiu lub zdrowiu osobom albo mieniu w znacznych rozmiarach, a działania podejmowane przez organizatora są niewystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.
2. Wydając decyzję, wojewoda bierze pod uwagę również zagrożenie bezpieczeństwa, które może spowodować przerwanie imprezy masowej.
3. Decyzji o przerwaniu imprezy masowej nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności.
4. O treści decyzji wojewoda zawiadamia niezwłocznie organizatora imprezy masowej oraz odpowiednie podmioty wymienione w art. 25 ust. 1.
5. Decyzję doręcza się organizatorowi w terminie 7 dni od dnia przerwania imprezy masowej.

Po prostu Rysio nie ogarnia więc zamyka wszystko co leci ;)
1 sierpnia 2013, 22:03 / czwartek
Klimek, może dlatego (Szukałem uzasadnienia decyzji i znalazłem tylko to- w ogóle to wiedziałeś coś o takim spotkaniu ?):

odnośnik

Za to (pożegnanie Tomka i Kamila) odnośnik nic nam chyba nie zrobili (może piro było za małe, nie wiem)

Z fragmentu ustawy który cytujesz ja rozumiem (może błędnie bo nie jestem prawnikiem), że wojewoda może zrobić dwie rzeczy (ust. 1 pp. 1 lub pp. 2) nie ma pp. 3 o treści "nie robić nic") . Pretensje należałoby mieć do wydających negatywne opinie bo oni zmuszają moim zdaniem wojewodę po podjęcia określonych decyzji. Czy masz wiedzę jak było w przypadkach o których Ty pisałeś (tzn. czy tamtejsi wojewodowie dostali od właściwych organów negatywne opinie ?)

I nie pisz mi, że gadam jak potłuczony bo to ani szykowne ani eleganckie :-)
1 sierpnia 2013, 22:52 / czwartek
Może ale nie musi .Czyli jest po prostu idiotą skoro uważa, że wydarzenia z czerwca rzutują na bezpieczeństwo dwa miesiące później .

Już nie mówiąc o jakimś kosmicznym i tylko jemu pojętemu rozumowaniu, że po dwóch imprezach po tym wydarzeniu na których nic się nie wydarzyło Wojewoda stwierdza, że trzeba nas biednych kiboli z zielonej ratować przed ...o zgrozo "PSEUDOKIBICAMI" którzy dokonali "przestępstwa " w postaci odpalenia kilku światełek - trzy mecze temu...

No ale on już pokazał na co go stać zamykając sektor gości dla kibiców z Łodzi bo jakiś miesiąc wcześniej odpalili race kibice z ... Poznania.
Głupich się nie sieje ... on sam z siebie robi skończonego debila, nawet nie musimy mu tego udowadniać :)

Ciekawe co on ma w głowie?Pewnie jest przekonany ,że jak zamknie sektor to kibice poczują skruchę ??;) No tak- w końcu- On wojewoda zamknął nam sektor. Normalnie strażnik teksasu ,na bank "PSEUDOKIBICE" uszanują jego decyzje i już nigdy tego nie zrobią :)
Proponuje Trans : "Rysio - Przepraszamy już nie będziemy"

Niech lepiej zajmie się dbaniem o PR słońca Peru bo coś ostatnio przygasa ...

Bond może i masz racje ale nosi mnie jak czytam uzasadnienie dla decyzji irracjonalnych ;)
1 sierpnia 2013, 23:56 / czwartek
Jamesbond, moje oparcie w 100 % za 2 powyższe wpisy
2 sierpnia 2013, 01:02 / piątek
przywitajcie ryzego,jak sie POjawi,tylko godnie,z rozmachem,kondon z Zoppot we wszystkim macza palce,I am sure.
2 sierpnia 2013, 01:08 / piątek
Ukończył filologię polską na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego, kształcił się także na studiach podyplomowych w zakresie prawa i administracji oraz zarządzania. Przez kilkanaście lat pracował jako nauczyciel. Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej[1]. W latach 1990–2001 pełnił funkcję sekretarza gminy Krokowa[2] w okresie, gdy funkcję wójta pełnił Kazimierz Plocke. W następnych latach Ryszard Stachurski był dyrektorem jego biura poselskiego[3].

Przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z jej ramienia w wyborach w 2002 uzyskał mandat radnego powiatu puckiego[4]. Przez niecałe 4 lata był szefem sądu koleżeńskiego PO[1]. Od marca 2008 był dyrektorem Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, a od 4 lutego 2010 do 8 grudnia 2011 sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. 12 grudnia 2011 premier Donald Tusk powierzył mu stanowisko wojewody pomorskiego[3].
2 sierpnia 2013, 11:35 / piątek
"Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej...
Przystąpił do Platformy Obywatelskiej..."

Zakładając odsunięcie od władzy PO, tylko kwestią czasu jest kiedy ta polityczna p. kolejny raz zmieni barwy, typowy przerzut.

Byłeś w zomo, byłeś w ormo teraz jesteś za platformą
2 sierpnia 2013, 17:15 / piątek
Moim zdaniem, tylko to nas może uratować !!
odnośnik
2 sierpnia 2013, 20:25 / piątek
Niektorzy zawsze chcieli obejrzec mecz z gory dziekujemy
2 sierpnia 2013, 21:05 / piątek
W zeszłej rundzie juz oglądalismy i wystarczy.
A teraz zagadka-konkurs.
Jesli na meczu z Jagą, na górze zostaną odpalone race, to jaką trybune zamknie nasz ulubiony wojewóda?

Odpowiedzi można przesyłac na e-mail wojewoda-sledz@gdansk.uw.gov.pl lub wysyłając sms-a na nr 997.
Przwidziano nagrody. Dla zwycieżcy- zakaz stadionowy na 2 lata, wyróznione propozycje zostaną nagrodzone grzywnami pienieżnymi.

TYLKO LECHIA!
2 sierpnia 2013, 21:17 / piątek
Jakiego typu to jest uposledzenie I taka ku... za moje podatki zyje Na zulawy hu.. kose i rowy pielic I pan prezes Boniek na to pozwala nie ma zadnego wplywu extraklasa Ja siedze w sektorze O tez prosze o zamkniecie Chce obejzec mecz z gornego sektoru
2 sierpnia 2013, 21:22 / piątek
Trójmiasto jest nasze, Trójmiasto do Lechii należy... i tyle w tym temacie.
3 sierpnia 2013, 09:37 / sobota
Cygnus x-1 zamkniętą? ;)

Swoją drogą ciekawi mnie jakby sytuacja się miała gdyby zamknął cały stadion. Zapewne Lechia by wystąpiła do organizatora rozgrywek aby rozegrać swój mecz na rezerwowym stadionie tj. Traugutta. Doszło by do absurdu gdyż stadion który był wybudowany 100 lat temu jest bezpieczniejszy od tego wybudowanego przed dwoma laty.
3 sierpnia 2013, 20:41 / sobota
Nie wiem jak WY, ale po tym co zrobił, to go po prostu pierdolę!!! W życiu nie pójdę już na jego koncert!

Wielki wokalista od zamykania stadionów!
Czerwona wywłoka spod ogona sroka!
3 sierpnia 2013, 21:33 / sobota
Chechu trybuny są zamykane klubowi a nie stadionowi;)
Gdyby taki wałek był, to poprostu zamkneli by zegar i tyle.

Swoją drogą, czy nie można by było zrobić chociażby meczów puchau Polski na T29 ?
Ludzi i tak przychodzi znacznie mniej, a może i dzięki temu przyszło by więcej.
A i same trybuny by się trochę na T29 odświeżyły.

Myślę, że to temat do ruszenia.
3 sierpnia 2013, 21:56 / sobota
W/g mnie to zajebisty pomysł.Puchar na T29.To może wpłynąć na cenę wynajmu Bursztynka na inne mecze.
3 sierpnia 2013, 22:10 / sobota
Pomysł bardzo fajny, powróciły by stare, dobre czasy. Kibiców na puchar na pewno nie przyjdzie więcej niż 10 tyś, na T29 spokojnie by mógł być komplet i ktoś z starszych którzy zostali tu wychowani czuliby się jak u siebie w domu a nie to co na PGE.
3 sierpnia 2013, 22:21 / sobota
"A i same trybuny by się trochę na T29 odświeżyły."

A nie uważasz, że to jest TEMAT sam w sobie?
3 sierpnia 2013, 23:47 / sobota
3 sierpnia 2013, 23:54 / sobota
Też mi się wydaje, że pomysł rewelacja.
Oczywiście poza dwumeczem w półfinale.
Ale wcześniejsza runda ( chociaż w tym roku tylko jedna ) - jak najbardziej do zrealizowania.
4 sierpnia 2013, 00:58 / niedziela
pomysł super!! tylko ciekawe czy w klubie biorą to pod uwagę. pewnie niestety nie. a mogliby sobie zajrzeć na to forum od czasu do czasu ; )
4 sierpnia 2013, 12:13 / niedziela
na klub bym nie liczył bo "Andrzej Kuchar jebie puchar"
5 sierpnia 2013, 15:37 / poniedziałek
Zamknąć stadion, spałować kibiców, wywieźć "sukami" i dać w dupę. Skąd my to znamy. Wszyscy przeżyliśmy podobne chwile ale jakby w innej epoce. Wtedy kazali chodzić w pochodzie, uczestniczyć w czynach społecznych. Widać władzy tęskno za tamtymi czasami i pokazuje swoją siłę i możliwości zamykając trybuny przed kibicami.Nie mnie oceniać Wojewodę ale powinien przenieść się do kraju,którego stolicą jest Phenian bo tam takie zachowania i decyzje to chleb powszedni.On po prostu razem z tym pieskiem nie dorośli do demokracji i to najbardziej boli ludzi z Gdańska.
6 sierpnia 2013, 14:41 / wtorek
i co teraz Rysiu?

odnośnik
6 sierpnia 2013, 19:44 / wtorek
Policja złożyła wniosek do wojewody o zamknięciu dla kibiców PGE Areny na sobotni mecz Lechia-Cracovia. Powodem race odpalone przez kibiców.

Decyzja wojewody prawdopodobnie jutro...
6 sierpnia 2013, 19:55 / wtorek
"Policja złożyła wniosek do wojewody o zamknięciu dla kibiców PGE Areny na sobotni mecz Lechia-Cracovia. Powodem race odpalone przez kibiców"
To wracamy na T29 na jeden mecz :D JEBAC SYSTEM !!!
6 sierpnia 2013, 19:59 / wtorek
chyba kogoś popierdzieliło. jeżeli już nawet zamkną PGE Arenę to ja mam nadzieję, że faktycznie na ten jeden mecz wrócimy na Traugutta. tylko ktoś w klubie musiałby w ogóle wpaść na ten pomysł.
6 sierpnia 2013, 20:11 / wtorek
Skąd takie newsy?
Nigdzie nic nie ma na ten temat.
sms-a dostałeś?
6 sierpnia 2013, 20:19 / wtorek
Kuba Staszkiewicz, Twitter
6 sierpnia 2013, 21:04 / wtorek
odnośnik

ja tu znalazłem
6 sierpnia 2013, 21:09 / wtorek
cos nie wchodzi link

ale na facebook,u na profilu "Lechia Gdańsk Ekstraklasa.net" jest informacja, że policja wnioskuje o to, by zamknąć PGE Arenę na mecz z Cracovią.
6 sierpnia 2013, 21:14 / wtorek
Chodzi o cały stadion, a nie o konkretny sektor.
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.459