Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski -opinie,pozdrowienia

strona 3/9

7 sierpnia 2013, 16:20 / środa
Na Przymorzu nic nie załatwisz, tzn. nie wyrobisz KK, a bez niej nie kupisz biletu. Kasy przy stadionie, albo Galeria Bałtycka.
ps. kibic Lechii nie przejmuje się numerem krzesełka, siadaj koło wujka.
7 sierpnia 2013, 16:23 / środa
Ok dzięki wielkie ;) I do zobaczonka na meczu :)
7 sierpnia 2013, 16:24 / środa
Zgłaszam wniosek o zamknięcie wszystkich psów - bo wszystkie psy to bandyci !
odnośnik
Niech tym się komendant od siedmiu boleści zajmie
7 sierpnia 2013, 16:30 / środa
A może wojewoda chce nas sprowokować żeby doszło do "czegoś" podczas meczu i zamknie stadion do końca rundy...

Tak tylko głośno myślę :p
7 sierpnia 2013, 17:01 / środa
Wydaje mi sie ze on nie ma az tylu szarych komorek ktore by mu pomogly podjac taka decyzje :)
7 sierpnia 2013, 17:14 / środa
"Na Przymorzu nic nie załatwisz, tzn. nie wyrobisz KK, a bez niej nie kupisz biletu."

Nie wprowadzaj w błąd.

W Galerii Przymorze można normalnie wyrobić karte.
7 sierpnia 2013, 17:24 / środa
Faktycznie - sorki. Zapomniałem o GP, skoncentrowałem się na wysepce w Realu.
7 sierpnia 2013, 17:36 / środa
Choć policja wnioskowała o zamknięcie całej PGE Areny, wojewoda pomorski uznał, że byłaby to zbyt surowa kara. I zamknął tylko część trybun na stadionie w Gdańsku, gdzie siedzą na co dzień kibice prowadzący doping.
Policja domagała się zamknięcia wszystkich trybun na PGE Arenie podczas sobotniego meczu Lechii Gdańsk z Cracovią. Argumentowała to tym, że podczas ostatniego meczu z Jagiellonią Białystok kibice znów odpalili racę, choć z tego powodu już kilkakrotnie zamykano część trybun, a policja za każdym razem zwracała na to uwagę organizatorom.

- Mamy wątpliwości, czy organizator jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas meczu podwyższonego ryzyka z Cracovią. Te obawy biorą się z doświadczeń z poprzednich meczów. Choćby podczas spotkania z Jagiellonią kibice znów odpalali race. Niedopuszczalne jest też zachowanie ochrony, która pozwala kibicom wnosić na stadion środki pirotechniczne, a potem nie reaguje, kiedy koło ochroniarza przechodzi kibic w kominiarce, z racą w ręku - mówił trojmiasto.sport.pl komisarz Maciej Stęplewski z KWP.

W środę wojewoda pomorski uznał jednak, że nie będzie zamykał całego stadionu w Gdańsku, bo byłaby to zbyt ostra kara. Zamknął jedynie sektory, na których w ostatnim czasie kibice odpalali race i na których siedzą najzagorzalsi fani prowadzący doping na meczach Lechii.

Stanowisko wojewody pomorskiego:

Kibice Lechii i Cracovii będą mieli możliwość obejrzenia sobotniego meczu na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Mimo że procedury administracyjne pod nadzorem wicewojewody pomorskiego jeszcze trwają, a formalna decyzja zostanie podpisana jutro [w czwartek], Wojewoda postanowił, że zamknięte zostaną jedynie sektory tzw. "trybuny zielonej" na dolnym i górnym tarasie (U,V,W,X oraz 21,22,23,24). Są to sektory, na których dochodziło w ostatnim czasie do odpalania rac i świec dymnych przez kibiców.

Komenda Wojewódzka Policji wnioskowała o zamknięcie dla publiczności całego obiektu, jednak w opinii Wojewody kara taka byłaby zbyt dotkliwa dla klubu i sympatyków futbolu. Jeżeli podobne zdarzenia z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych będą się powtarzały, sankcje będą bardziej dotkliwe, z możliwością zamknięcia całego stadionu dla widzów. Jednocześnie Wojewoda oczekuje od władz Lechii Gdańsk i służb porządkowych zabezpieczających obiekt, aby zdecydowanie skuteczniej walczyły z wnoszeniem i używaniem - zakazanych ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych - materiałów pirotechnicznych.

Warto jeszcze raz przypomnieć, że przedstawicielom pomorskich klubów doskonale znane jest stanowisko Wojewody Pomorskiego odnośnie wykorzystywania pirotechniki na stadionach. Byli o tym informowani niejednokrotnie m.in. podczas posiedzeń Zespołu interdyscyplinarnego ds. bezpieczeństwa imprez masowych, który działa przy Wojewodzie Pomorskim, a w skład którego wchodzą.

No to czas na otwarcie góry żółtej. :-)
7 sierpnia 2013, 17:37 / środa
Ten termin ważności KK to nie jest jakaś lipa ? Dziś patrzę, data ważności do lutego 2013 a ja nadal bez problemu kupuje na nią bilety i wchodzę na mecze. Ktoś ma podobnie ?
7 sierpnia 2013, 17:40 / środa
-MK- Możliwe, bo niektórzy wogle nie mają daty końca ważności karty, cóż spróbujemy na tą bilet kupić a jak się nie uda to się wyrobi w Przymorzu
7 sierpnia 2013, 18:25 / środa
przez decyzje rysia zwiedzimy niedługo cały stadion
7 sierpnia 2013, 18:25 / środa
NA Przymorzu.
7 sierpnia 2013, 18:35 / środa
Jeśli ktoś ma fejsbuka, to mój krótki komentarz:

odnośnik
7 sierpnia 2013, 19:58 / środa
Cytat z wypowiedzi MarkaM

Najrozsądniejsza decyzja jaką mógł podjąć WICEWOJEWODA. Kara jest? - jest. Z punktu widzenia prawa wsio OK.

A, że przy okazji zafundował nam "bliskie spotkanie" - fajnie.
Czekamy teraz na decyzję Lechii odnośnie "przesiedlenia" karnetowców i osób z zakupionymi już biletami.

Też tak uważam. Skoro na rozsądek niektórych ludzi i organów nie ma co liczyć , bo ktoś się zawsze "spina". Pora zmienić po prostu prawo, albo jedno kuriozum będzie goniło kolejne. Dziś sama władza poniekąd przyznała ,że pirotechnika jest bezpieczna i w nagrodę młyn na prostej :) Nie wiem na co tu narzekać :)
7 sierpnia 2013, 20:07 / środa
Proponuję żeby Pan Wojewoda zamknął wszystkie Komendy Policji i Komisariaty. Na ich teren wniesione zostały środki nie tylko pirotechniczne ale tez "strzeleckie". Żadna z komend nie ma specjalistycznego zabezpieczenia przeciw pożarowego (spryskiwaczy). Zatem przechowywanie środków pirotechnicznych - petard i innych, jest zagrożeniem dla życia naszych "kochanych" stróżów prawa. Dlatego wnioskuję do Pana Wojewody o natychmiastowe zamknięcie jak na początku wypowiedzi. Robię to tylko w trosce o Panów Policjantów. A tak na poważnie to Wojewodą żeby być trzeba dorosnąć do stanowiska. Takie napinanie się i pokazywanie swojej "władzy" jest ośmieszaniem stanowiska,które piastuje nasz pożal się Boże Wojewoda. Widać nie dorósł do tej funkcji i Pan Premier powinien zastanowić się nad powierzeniem takiej osobie takiego stanowiska.Bo jak wiadomo "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie" ale on nie ma nic wspólnego z szlachectwem.
7 sierpnia 2013, 20:11 / środa
Edwin nie tylko ja tak twierdze ale pare forumowiczow oraz mych znajomych, a wiec oni specjalnie tak zagrali bo wiedza/domyslaja sie co moze sie stac kiedy tak blisko bedziemy pasow/pyr/bezdomnych. Tak wiec po tym meczu raczej napewno sie spodziewajcie ze jednyny z dostepnych sektorow to bedzie tylko rodzinny :) ale co bedzie sie dzialo to bedzie nasze i nikt nam tego nie zabierze.

PILKA NOZNA DLA KIBICOW !!!
7 sierpnia 2013, 20:21 / środa
smoke, nie podniecaj się tak bo Ci żyłka pęknie.
7 sierpnia 2013, 20:27 / środa
dzieki za troske , ale patrz na siebie.

KLIK KLIK KLIK
7 sierpnia 2013, 20:41 / środa
a co w tym dobrego ? :)
bo Ja nie rozumiem:) ok, będziemy bliżej Nich, iiii.. co z tego ?
liczycie na jakąkolwiek akcje na tak zabezpieczonym i monitorowanym obiekcie?
Nic się specjalnego nie będzie działo, jedynie tyle, że będzie to prawdziwa próba dopingu - ponieważ będzie motywacja większa ( bliskość gości, a co za tym idzie słyszalność, i niechęć bycia zagłuszonym u siebie - co spowoduje zapewne mobilizacje, gdy zerwą się goście ).

Logicznie patrząc, zapewne na "dopingowe" zostaną wyznaczone sektory 18 i 17, czyli te najbliżej zielonej. I tylko dwa, tak żeby zmieścili się karnetowcy, i Ci co już mają bilety. A reszta zapewne będzie zmuszona do kupienia biletów na "zwykłe sektory".
7 sierpnia 2013, 20:47 / środa
Tak samo myslala Zawisza a Jaga probowala manewrow.
7 sierpnia 2013, 20:51 / środa
myslała? Ty mysl troche
7 sierpnia 2013, 20:55 / środa
gdzie obiekt Zawiszy do Areny..
Nie wywyższając się, systemy ochronne itp to jak maluch przy "mercedesie"
7 sierpnia 2013, 20:59 / środa
tak smoke, tak. Wez koło i pi...lnij się w czoło. Jak Cie podnieca Jaga i Zawisza to serdeczne wyrazy współczucia.

KLIK KLIK KLIK
7 sierpnia 2013, 21:17 / środa
czytanie ze zrozumieniem sie klania , fakt moja literowka zlinczowac mnie za to! na mysli mialem ze poprostu wykorzystali chwile nieuwagi i tyle w temacie.

pozdrawiam Cie serdecznie.
7 sierpnia 2013, 21:32 / środa
Nie liczyłbym aż na taką głupotę by oddać całą żółtą "zielonym"Raczej jak już będą to sektory 19,20,25,26 . Dla posiadaczy karnetów i już kupionych biletów powinno wystarczyć miejsc,pozostali "zieloni" na żółtą.W tej sytuacji bufor zostanie oczywiście powiększony także realne jest udostępnienie górnego tarasu.Mam tylko nadzieję,że nie jest to perfidny plan by po tym meczu mieć już 100% podstaw do zamknięcia całego obiektu na wiele kolejek,bo przecież jak służby nie ogarniają zdaniem policji jednej niewielkiej w perspektywie całego stadionu trybuny tym bardziej nie ogarną teraz.
Ale co by nie mówić w sobotę może być ciekawie :-)
7 sierpnia 2013, 21:54 / środa
A Ja dalej uważam, że dla "zielonych" będą górne sektory żółtej 17 i 18, by jak najdalej od gości się znajdował młyn.

Reszta będzie musiała kupić droższe bilety, i ulokować się na sąsiednich sektorach.
Ps. Dario, Ty uważasz, że realna jest nie otworzenie górnych sektorów :) ?
To jak według Ciebie ma się zmieścić te 10tys ( chociaz uważam, że termin, ostatnie wyniki it spowodują dużo większą frekwecję ) na dolnych pułapie "żółtej" :) ?

Górna na milion procent będzie otworzona.
7 sierpnia 2013, 22:12 / środa
Jeszcze dalej to bedą sektory ten nad sektorem Z i to tylko karnetowców, reszta gdzie indziej
Uwazam ze przez te "manewry" frekwencja bedzie niższa niz normalnie (myslałem ze spokojnie bedzie >15 tys). Nasz doping też nie bedzie tak silny, bo bedziemy rozproszeni i gówno bedzie z tych podniet ze ..."blizej sledzi".
Także ochłodzić głowy panowie...

TYLKO LECHIA!
8 sierpnia 2013, 00:46 / czwartek
Pamiętajta "chopaki"... Zawisza była kobietą!
A "Grucha" w mieście towar ma najlepszy!
KMWTW ;-)

Wszystkim którym wierzą w "dysonans poznawczy" między psiarnią i UW (że niby pod wpływem me[n]diów) serdecznie gratuluję naiwności. Na moje tu się coś grubszego rozgrywa i trzeba by gruntownie przemyśleć reakcję... ale wiem, że osoby decyzyjne mają IQ wyższe od wieku i liczby wyjazdów więc zrobią co trzeba i jak trzeba.
8 sierpnia 2013, 06:51 / czwartek
Wyżeracze z koryta całkowicie zwariowali. Forsa i poddaństwo komuchowi Tuskowi zaślepia piękno opraw meczowych. Żyjemy w kraju w którym jednostki pastwią się nad społeczeństwem i robią z nim co chcą. Największą głupotą jest zamykanie stadionów i karanie za doping. Cóż stalinowskie pomioty górą. Tusk i reszta hołoty doszliście do apogeum głupoty.
8 sierpnia 2013, 06:59 / czwartek
Stara Szkoła Ty z IQ nie wyjeżdżaj, bo ostatnio sam lekką zamułkę złapałeś.
8 sierpnia 2013, 07:42 / czwartek
@dręczyciel
"Ps. Dario, Ty uważasz, że realna jest nie otworzenie górnych sektorów :) ?"

Hm,czytałem swojego posta jeszcze raz i nawet przez chwilę zastanawiałem się skąd takie post scriptum :-)
8 sierpnia 2013, 12:33 / czwartek
trampi - czytanie ze zrozumieniem włączone?

Nie wiem o jakiej zamułce piszesz... jeśli chodzi Ci o stosunek do polskich fanów zachodnich drużyn, to nie zmienił się on ani o jotę.
8 sierpnia 2013, 14:14 / czwartek
Dario, wybacz - na bombie byłem:)

Co do meczu. Mówiłem, że nie dadzą sektorów na prostej.
8 sierpnia 2013, 14:22 / czwartek
dręczyciel napisał:

A Ja dalej uważam, że dla "zielonych" będą górne sektory żółtej 17 i 18, by jak najdalej od gości się znajdował młyn.

dręczyciel napisał:

Co do meczu. Mówiłem, że nie dadzą sektorów na prostej.

--

hmmm, co????? a 17-18 to jaki niby jest? Rozdwojenie jaźni?
8 sierpnia 2013, 14:40 / czwartek
Może jakaś ciekawa promocja byla w Bandyckiej i się chłop zamyślił i zgubił wątek.
8 sierpnia 2013, 14:58 / czwartek
he? faktycznie, nie pamiętam tego postu :P
powód ? 3 posty wyżej hehe
8 sierpnia 2013, 15:15 / czwartek
w Galerii można spożywać alkohol?
8 sierpnia 2013, 17:12 / czwartek
Nielegalnie, ale można. Jak wszędzie
8 sierpnia 2013, 17:20 / czwartek
legalnie tez mozna np w Wedlu :-)
9 sierpnia 2013, 10:06 / piątek
trampi - cyt. "Stara Szkoła Ty z IQ nie wyjeżdżaj, bo ostatnio sam lekką zamułkę złapałeś"
Tylko kretyn takie rzeczy może pisać, totalnie żyjący poza realiami świata. Ostudź główkę i zacznij samodzielnie myśleć, bo to jest chyba twój problem.
9 sierpnia 2013, 14:34 / piątek
PIOTR 95 wyluzuj i nie bierz do głowy cymbalisty "trampi". Widać, że młode i głupie. Jeszcze procę nosi w portkach i nie ma pojęcia o czym pisze. Głupich nie sieją sami się rodzą. Masz rację i basta.
9 sierpnia 2013, 14:36 / piątek
Swoją drogą policja sama zabija przechodniów a tu myśli, że od pirotechniki komuś jaja urwie. Paranoja.
12 sierpnia 2013, 22:26 / poniedziałek
Co prawda to nie dotyczy Rysia ale niedaleko i grubo władza jedzie odnośnik
13 sierpnia 2013, 11:22 / wtorek
Wydawałoby się, że oprócz słabych i źle wyszkolonych piłkarzy oraz niedouczonych trenerów, nic polskiej piłce nie może zaszkodzić. Okazuje się jednak, że może. Potężna armia idiotów i dyletantów szkodzi jej jednak bardziej niż kiepscy kopacze. Nie potrafiliśmy wykorzystać efektu świeżości po EURO 2012 i przenieść organizacyjnego sukcesu na krajowe podwórko. Wybudowaliśmy kilka ultranowoczesnych stadionów, które są obiektem zazdrości kibiców z całego świata, jednak dla naszej kochanej policji i pilnujących stołków pod tyłkiem wojewodów jest to za mało.

Jesteśmy za to świadkami odpowiedzialności zbiorowej. Za głupotę garstki kiboli, nieudolność policji i służb porządkowych oraz zachowawczość wojewodów odpowiadają porządni kibice i tracące wpływy z biletów kluby. Jakiś wariat postanowił dać kiedyś prawo wojewodom do decydowaniu o imprezach masowych. W efekcie, na byle incydent na stadionach ci mają tylko jeden argument – zamknąć stadion lub sektor. Czasami decyzje są kuriozalne, jak ostatnio wojewody pomorskiego, który za odpalenie rac w ubiegłym sezonie (SIC!) ukarał właśnie puste krzesełka… PGE Arena, stadion ponad 30-tysięczny nie zapełnia się ostatnio nawet w połowie. Wyłączenie jednego sektora, to pozory kary… W końcu odpowiedzialność za wybryki kibiców poniosły tylko krzesełka, bo kibole mogą usiąść gdzie indziej… Kara infantylna, głupia i ośmieszająca urząd wojewody.

Podobnie działają inni wojewodowie, którzy za wybryki kilkunastu pseudokibiców narażają kluby na straty, a prawdziwym kibicom odbierają możliwość kibicowania ukochanym zespołom. Działanie najprostsze i najgłupsze… Pokazujące bezradność prawa wobec garstki kiboli. Po co budujemy supernowoczesne stadiony? Po co pakujemy miliony złotych w systemy monitoringu, które podobno są w stanie zidentyfikować każdego widza? Skoro rzeczywiście można takiej identyfikacji dokonać, czy tak trudno jest wyłowić 10 ludzi trzymających race i przykładnie ich ukarać? Pseudokibice muszą zdać sobie sprawę, że trzymając w dłoni race, tak na prawdę trzymają banknoty o wysokich nominałach, które właśnie puszczają z dymem.

Swoją drogą jestem za tym, aby pozwolono kibicom, w sposób kontrolowany, rzecz jasna, używania pirotechniki na stadionach. Oprawa meczowa to sól futbolu, a wiele pirotechnicznych pokazów naszych kibiców to prawdziwe i niezapomniane show! Przecież można to przeprowadzać w porozumieniu ze służbami pożarniczymi i policją. Z kibicami należy współpracować, a nie ich bezmyślnie za wszystko karać. Karać należy sprawców łamiących prawo i nieudolne służby porządkowe.

Dochodzi jednak do kolejnego absurdu. Policja, która nie potrafi należycie zabezpieczyć meczów o podwyższonym ryzyku zawczasu zabiega u wojewodów o zamknięcie stadionu lub jego części. To sposób na walkę z chuligaństwem godny skopiowania na światowe rozgrywki ligowe. Polski patent!!! Nie wiadomo tylko, czy się śmiać, czy płakać. Jesteśmy chyba pierwszym krajem na świecie, w którym kibic może nie obejrzeć meczu, tylko dlatego, że policja boi się dostać po głowie… A wojewodowie na wszelki wypadek przychylają się do tych wniosków, bo skoro policja się boi, to co dopiero jakiś tam wojewoda! Proponuję więc przenieść tę zasadę na inne sfery życia. Bójka w tramwaju – zawiesić kursy. Awantura na starówce – czasowo wyłączyć ze zwiedzania Główne Miasto, pijatyka na molo – zamknąć molo dla turystów! Dlaczego nie? Kara tak samo skuteczna, jak ta na stadionie i wymierzona dokładnie w innego adresata. Przykładem takiego działania jest sprawa transparentu, który wisiał na meczu Lecha Poznań z Żalgirisem Wilno. Kilku, może kilkudziesięciu kiboli „Kolejorza” popisało się nie lada chamstwem i głupotą. Tylko co teraz da zamknięcie trybuny? Dlaczego nie ukarano sprawców zdarzenia i osoby, które pozwoliły wnieść transparent na stadion? W końcu kilkudziesięciometrowe płótno nie zostało przemycone po cichaczu pod koszulką… A teraz wojewoda wielkopolski zadecydował, że kilka tysięcy kibiców Lecha, mających pecha siedzieć na tej właśnie trybunie, nie obejrzy następnych spotkań swojej drużyny… Kara zaiste wychowawcza. Do następnego razu, bo sprawcy są bezkarni.
odnośnik
13 sierpnia 2013, 11:33 / wtorek
Świetne!

To teraz niech Pan Borowczak (poseł z ramienia PO) przeczyta to co napisał na głos Panu Stachursky'emu (wojewodzie z ramienia PO) i wszystko będzie cacy.
13 sierpnia 2013, 12:05 / wtorek
Nie dotyczy nas, ale Wisły. Moda wśród wojewodów...
odnośnik
18 sierpnia 2013, 22:38 / niedziela
Moim zdaniem po weekendowych wydarzeniach w Łomiankach i Gdyni nie ma co niestety liczyć na jakiekolwiek zmiany prawne w oczekiwanym kierunku. Wprost przeciwnie.
18 sierpnia 2013, 23:10 / niedziela
ciekawi mnie tylko czy częśc plazy w wiosce za Sopotem zostanie zamknięta
18 sierpnia 2013, 23:18 / niedziela
Dodatkowo jeśli okaże się prawdą to, że meksykańce rozrabiali pierwsi to można się pewnie spodziewać również zamknięcia części mariny w której cumował ich żaglowiec...
19 sierpnia 2013, 01:33 / poniedziałek
No i niestety należy zamknąć także pociąg relacji Katowice-Gdynia, oraz jeśli nie duńskie cieśniny to chociaż polską linię brzegową...
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023