Gdańsk: czwartek, 22 kwietnia 2021
FORUM
Podstrony:

Gdzie sie podziali "nasi" forumowi defetysci?

strona 1/1

1

6 sierpnia 2013, 20:28 / wtorek
Tematu nie zakladalem kilka lat...jednak musze i celowo nie w temacie Probierza bo "gagadki" by udawaly ze nie przeczytali w gaszczu tematow:)
Spadek pewny,ostanie miejsce pewne,zaglada,armagedeon...gdzie transfery?...sam trener nic nie zdziala itp.

Tymczasem pierwszy raz w zyciu widze Lechie grajaca presingiem pod bramka przeciwnikow w 88 minucie:)
Kilku ostatnich trenerow obiecywalo ze da szanse mlodym....najczesciej gral jeden inni "ogony",kolejna sparawa, ze mlody w ich mniemaniu to czasami miewal 22-24 lata.
Ten trener zbytnio nie obiecywal, tymczasem NASTOLATKOWIE smigaja ze az milo patrzec.

Trzy mecze mi wystarczyly aby stwierdzic ze spadek jednak nam nie grozi.
Ktos ma odmienne zdanie?

Zapraszam do dyskusji:)

Ps .No szkoda tego Podbeskidzia:(
6 sierpnia 2013, 20:50 / wtorek
"Tymczasem pierwszy raz w zyciu widze Lechie grajaca presingiem pod bramka przeciwnikow w 88 minucie:)"

Ile masz lat :P ?

Ja nie byłem przekonany do Probierza, i nigdy tego nie ukrywałem.
Jednak jak już podpisał to i tak nic by nie zmieniło gadanie, więc trzeba było dac szanse.

Póki co nie ma tragedii, ale wpadanie po jednym zwycięstwie w euforie jest trochę chore.. Tak na orzeźwienie, tragiczny mecz w Chorzowie, przechodzony. Frajerska strata punktów z Bielskiem, po również niezbyt dobrym meczu ( w drugiej połowie to bardziej bielsko nie grało, niż Lechia cisneła :) ).

Ni o z Jaga od poczatku drugiej polowy do 70 minuty nie wyglądało to wspaniale.
Jest jeszcze dużo do zrobienia, więc wstrzymajcie się z tym "mistrza Polski mamy" ;)

Ale widać jakieś tam światełko w tunelu.
6 sierpnia 2013, 21:12 / wtorek
Boldi,

Pilsner zaczął się udzielać na forum zanim zbudowano Galerię Bałtycką :)

Dla mnie dzisiejsza Lechia też jeszcze nie jest idealna. Uważam, że , aby coś osiągnąć nie mogą tu "grać" "piłkarze" typu Grzelczak, Wiśnia ( wiem, wiem jest Lechistą, ale to już ogony), Janicki, K.Bąk.

Potrzebujemy bramkarza, bocznych pomocników, a co najważniejsze napastnika.

Trenera chyba już mamy, faktycznie widać inną grę i zaangażowanie.

Teraz jedziemy chyba na fali Barcelony, myślę, że wygramy z pejsami, ale, żeby późniejszy mecz z Legią nie spowodował regresu i spadku morale, a co za tym idzie zaangażowania.

Jak najszybciej powinniśmy przedłużyć kontrakt z Deleu.

Pozdrawiam
6 sierpnia 2013, 21:14 / wtorek
Jestem w oczekiwaniu na wnuki:)
Jak mawiaja "Po co ta agresja?"

Frajerska strata z Podbeskidziem...ja ja odbieram jako pechowa,niemniej kwestia gustu.
Nic nie wspomniales o grajacym narybku.....a i w kwestii spadku ani slowa.
A bywalo,bywalo,bywalo...:)))

No i chyba sie zgrywaja bo jest progres jak by nie bylo......
Wiadomi,beda smutki ale patrze z optymizmem......zwlaszcza patrzac na mlodych.
6 sierpnia 2013, 21:21 / wtorek
Nawiązując do tytułowego pytania to podejrzewam,że czekają na aktywację nowych kont;
6 sierpnia 2013, 21:23 / wtorek
Pilsner defetyści czekaja na ewentualna porażke,ktora przeciez musi kiedys nastapić i natychmiast przystapia do uprawiania swojego jeczydupstwa.Oni juz tak maja i nawet w zwycięstwach szukają łyzki dziegciu.Przykład niejaki Boldi - ksywa Dręczyciel.Zresztą sztandarowe nicki które uaktywniaja się szczegolnie po porażkach,przy ewentualnych sukcesach schodza do podziemia i czekaja na swój czas albo dyskredytuja zwycięstwa czepiajac się czegokolwiek.Jednak nalezy im współczuć bo to w istocie bardzo nieszczęśliwi ludzie....
6 sierpnia 2013, 21:26 / wtorek
Myslę ze jeszcze za wcześnie na oceny możliwosci naszej drużyny (spadek/walka o MP). Zaczekajmy choć jeszcze z dwa mecze, po meczu z Legią bedzie mozna ocenic start drużyny. Owszem przy odrobinie szczescia moglibysmy byc współliderami, jednak zaczekajmy, choc na razie sprawy zaczynają wyglądać coraz lepiej. Brakuje nam klasycznego napastnika tzw. lisa pola karnego (Buzi to raczej skrzydłowy lub drugi napadzior), nie mamy zdecydowanego nr 1 w bramce (choc wierze ze Bąk odżyje w Lechii).
Dwie rzeczy są jednak na plus (w stosunku do ubiegłego sezonu):
- drużyna nie ma zdecydowanej gwiazdy, kreuje sie kolektyw i kazdy moze sie okazać Man of the Match, nie jestesmy tak uzależnieni od formy jednego gracza (a Matsui to nie Traore).
- młodzież coraz bardziej zaczyna, nie tylko zaliczać statystyczne, wystepy (jak u Bobo), ale zaczynają stanowić powoli o sile zespołu.

Także spoko zaczekajmy jeszcze z ocenami, na razie wygląda to nieźle ale to tylko 3 mecze na 37.

TYLKO LECHIA!
6 sierpnia 2013, 21:29 / wtorek
Nie popadajcie ze skrajności w skrajność.Defetyści kontra onanizatorzy.Dopiero 3 kolejki za nami,na podsumowanie jest o wiele za wcześnie
6 sierpnia 2013, 21:36 / wtorek
ehh Ja już nie wiem, co jest z tym forum, że każdy mój wpis jest traktowany jako prowokacja.
Widać tą minkę ":P " po moim pytaniu o lata ? Wytłumaczyć po co ją tam wstawiłem?

Na Twój atak d.g odpowiem tylko tyle, że w jednym swoim poście sam sobie zaprzeczasz. Najpierw mówisz, że "defetyści" czekają na pierwszą porażkę, żeby się uaktywnić, a zaraz mnie takim nazywasz, chociaż jako pierwszy odpisałem w tym wątku hehe. Zdecyduj się więc do czego bijesz.

Większość tu jedzie na euforii remisu z BArceloną. Po drodze przyszło zwycięstwo z Jagą, i niektórzy odpłyneli:)
Mam nadzieję, że ten napadzior coś pokaże, bo potrzebujemy napastnika na gwałt.
6 sierpnia 2013, 21:37 / wtorek
Jacy onanizatorzy?
Pytalem tych co mnie i innych straszyli widmem spadku.
Czaisz roznice?

Cyganus to samo..... to Ty wyjechales z ambitnym planem MP:))
6 sierpnia 2013, 21:40 / wtorek
"...bo potrzebujemy napastnika na gwałt."
Chore akcje sobie organizujecie :P
6 sierpnia 2013, 21:40 / wtorek
Nikt sie nie onanizuje człowieku -po prostu niektórzy potrafia sie cieszyć i tyle.
Nie badz taki zasadniczy kolego '-)a co będzie póżniej to sie bedziemy wtedy martwić.
Jak sa powody do radosci to trza sie radować,zwlaszcza starsi kibice wiedza o co chodzi,bo tych radości sportowych to bylo niewiele w stosunku do oczekiwań i potencjału w postaci miasta i kibiców.
6 sierpnia 2013, 21:41 / wtorek
Sory nialo byc Cygnus.

holy fan-ciekawa uwaga,faktycznie czas na podsumowanie bedzie mial miejce po sezonie:))))
6 sierpnia 2013, 21:46 / wtorek
Śląsk dostaje po dupie od Jagi,zagania na boisku na śmierć Bruggie a my lejemy Jagę praktycznie bez błędu na stoperze i po 2 setkach zółtka.
Od dwóch lub trzech sezonów mecze naszej ekstraklasy i wyniki w niej padające bardziej wyglądają na rzut monetą niż jakiś prawdziwy rozkład sił kadr zespołu.
Tak więc po 2 kolejkach można mieć 6 punktów na koncie -inne ekipa 0 ale i tak po pierwszej fazie nie będzie to miało znaczenia bo punkty będą chujowo dzielić.
jak we wcześniejszych latach można było przegrać 2 mecze i spaść z ligi jak i wygrać 2 i grać w pucharach to w tym roku będą wielkie cyrki.Tak więc panowie bez spiny-dotyczy to zarówno optymistów jak i pesymistów bo w tej lidze możesz za rok grać w pucharach albo jeździć gdzieś po grudziądzach i po innych tychach.
pozdrawiam
6 sierpnia 2013, 21:49 / wtorek
defetysta !

A tak na poważnie to : AMEN.
6 sierpnia 2013, 21:51 / wtorek
Pilsner - to nie ja, choć chyba każdy o tym marzy. To sam Probierz, ale i owszem ktos na forum podchwycił "ten temat" , niestety nie pamietam.

TYLKO LECHIA!
6 sierpnia 2013, 22:00 / wtorek
A jesli chodzi Ci o wpis powyżej to sformułowanie "(spadek/walka o MP)" jest określenie celu czy bedziemy walczyć w dolnych czy górnych rejonach tabeli. Dalej uważam ze jest jeszcze na to za wczesnie.

TYLKO LECHIA!
6 sierpnia 2013, 22:06 / wtorek
Dręczyciel- Ty nie nazywaj sceptyka defetysta:)
Czekam na wpis "bylego felietonisty".......bardzo mnie ciekawia jego opinia i odrywa od snu:)
Ale generalnie prosze bez ostrych jazd Panowie,jesli mozna oczywiscie, wszak tylko byly skromny szeregowy prosi....czytam niedawne wpisy i mam wene po prostu.
6 sierpnia 2013, 22:15 / wtorek
Pamiętajmy, że nigdy nie jest ani tak dobrze jak się wydaje, ani tak źle.
Osobiście już od wiosny pisalem, że potrzebujemy wzmocnień i pisałem, że pewnie tak nawet z 8 zawodników byłoby potrzebnych. Doszło 5, plus pokazał sie Dawidowicz, którego nie brałem pod uwagę. Dalej uwazam, że potrzebujemy lewego pomocnika i napastnika w pierwszej kolejności.

Postęp do zeszłej rundy widać gołym okiem, ale duzo mamy jeszcze słabych punktów, kontuzje i kartki cały czas przed nami. Wystarczyła kontuzja Buziego i gra naszego ataku wyglądała słabiutko.

Swiatełko w tunelu jest, ta liga cały czas jest słabiutka (vide Piast w zeszłym roku, wczesniej Ruch itp.) i zeby zakrecic sie koło 3 miejsca az tak bardzo duzo nie potrzeba, ale na razie wygralismy jeden mecz u siebie i 2 remisy, wiec zalozyciel tego tematu (na ten moment wpadł w kolejną skrajność), która kojarzy mi się z początkiem pompowania balonika. Po kazdym zwyciestwie nalezy się cieszyc, ale ten sezon bedzie naprawde długi, wiec spokojnie. Chyba Widzew rok temu wygrał na poczatku z 4,5 meczow, a potem już prawie nic.

Niech klub pracuje nad wzmocnieniami, jest jeszcze czas. Niech Probierz i druzyna dalej pracują. Kierunek obrali dobry, ale zalecam spokój zarówno dla defetystów:), jak i optymistów:) Wszystkim tak naprawde chodzi o to samo:)
Teraz czas na Cracovie, jestes tak dobry jak Twój ostatni mecz.
6 sierpnia 2013, 22:23 / wtorek
Trochę Autora tematu poniosło. Rozumiem, że zwycięstwo na "REMIS ARENIE" jest mocno budujące ale spójrzmy prawdzie w oczy. Fajnie jest, ale kadra dość krótka, odpukać jakaś kontuzja i mamy problem. Do tego gra wcale nie taka super! Z Jagą większośc czasu jak by nie patrzeć ograniczyliśmy się do obrony. To oni operowali piłką, nie my. Na całe szczęście nie byli ani kreatywni ani dokładni. Na duchu natomiast podtrzymuje mnie fakt, że nasi piłkarze za sprawą Probierza przygotowywali się do sezonu kondycyjnie mocniej niż pozostałe ekipy i wierzę, że wyjdzie to na nasza korzyść w połowie rozgrywek. Tak czy inaczej zalecam umiarkowany optymizm. Będzie walka to będą jakieś punkty. A łatwiejsze mecze już były.

Pozdrawiam
6 sierpnia 2013, 22:26 / wtorek
lem
6 sierpnia 2013, 22:15 / wtorek

"wiec zalozyciel tego tematu (na ten moment wpadł w kolejną skrajność), która kojarzy mi się z początkiem pompowania balonika"

--------------------------------------

Tak wpadlem w skrajnosc pompuje balonik alebowiem mialem smialosc stwierdzic ze NIE SPADNIEMY.
Fajnie ze chce Ci sie pisac ale w przyszlosci prosze czytaj ze zrozumieniem.....no chyba ze stwierdzenie po trzech meczach pewnosci utrzymania jest pompowaniem balonika:)))

Ps.Dalej podtrzymuje ze nie spadniemy.
6 sierpnia 2013, 22:27 / wtorek
Wygralismy pierwszy mecz i Pilsner odplynal. :) Ja sie zaliczam do tych, co byli sceptyczni przed sezonem, nie wietrzylem spadku, ale napewno nie walke o cos wiecej niz utrzymanie i domagalem sie transferow. Przyszedl Japonczyk, ktory zalatwil punkt z PBB, a powienien 2 wiecej. Teraz na euforii ograli Dzage i chwala im za to, ale to trzeba jeszcze potwierdzic w kolejnych meczach. W miedzyczasie byl slaby mecz z Ruchem, a wczoraj chcialem nawet pochwalic, ale stwierdzilem, ze lepiej nie zapeszac. Jak ograja zydkow i zremisuja z Legia, bedzie dobrze. Mnie np. nie jara stwierdzenie: ''nie spadniemy''. Lechia jest wielka i ma grac w pucharach!

Pamietajmy, ze od kilku sezonow jest przyzwoita jesien i tragiczna wiosna.
6 sierpnia 2013, 22:31 / wtorek
TECHLG
6 sierpnia 2013, 22:23 / wtorek
Trochę Autora tematu poniosło.

.....................
W czym,ze mam wiare w utrzymanie?
6 sierpnia 2013, 22:34 / wtorek
twój_koszmar
6 sierpnia 2013, 22:27 / wtorek
Wygralismy pierwszy mecz i Pilsner odplynal. :)
----------------------

Chyba spadniemy skoro ataki sie nasilaja:)))
6 sierpnia 2013, 22:42 / wtorek
Generalnie prosze nie pisac kogo potrzeba (napastnik,obronca) bo zawsze bedzie kogos trzeba...nawet w Barcelonie:))))
Temat dotyczy czego innego i w tym celu nalezy dokladnie przeczytac pierwszy post:)

Houk
6 sierpnia 2013, 22:44 / wtorek
Pilsner,
stwierdzenie, że nie spadniemy nie jest pompowaniem balonika, raczej sie z tym zgadzam.
Ale sam kontekst założenia tematu, zawarcie w tytule już dosyć prowokacyjnego pytania, wskazywałoby, że uważasz, że jest już super dobrze i dlatego kojarzy mi się z pocżatkiem pompowania balonika. I tylko tyle.
Po co ten temat w tym momencie? Dajmy sobie czas do końca rundy.

Jeszcze jedna rzecz, żeby oceniac czy jest juz super, czy nie, należy sobie zadac pytanie jakie mamy oczekiwania. A te różni ludzie, na tym forum maja różne. Uważasz, że spelniajac Twój warunek, tj. nie spadajac, ale zajmujac miejsca np. 8-14 tzw. defetysci nie mieliby racji?
6 sierpnia 2013, 22:45 / wtorek
Do Pilsnera:
Daj znać Tomek, kiedy pijemy dziadkowe!
Pozdrowienia dla załogi z największej dzielnicy Gdańska.
cz.
6 sierpnia 2013, 22:51 / wtorek
Tak tylko teraz po reformie wystarczy rozegrać dobrze rundę jesienna (min 8 miejsce) i utrzymanie w kieszeni.
Tak poważnie to jak wygrają z pejsami i Górnikiem u nas i coś ukują w Warszawie-choć będzie trudno to wtedy będziemy wiedzieli na co ich stać.
Cholera co się dzieje z Machajem -dobry początek teraz ogony-tak się dobrze zapowiadał.
Niestety trzeba nam napadziora i skrzydłowego bo Franek trochę potrzebuje czasu a Grzelczak nie nadaje się nawet do noszenia piłek.K-wa zrezygnowali z Buvala a wzięli Grzelczaka.
6 sierpnia 2013, 22:55 / wtorek
Sakowicz-z pewna doza niesmialosci :)......bo sie domyslam ale nie jestem pewny.
Czy my kiedys nie bylimy na sankach?:)
6 sierpnia 2013, 23:00 / wtorek
Ok nie odpisuj dojrzalem podpis:)
6 sierpnia 2013, 23:07 / wtorek
Pilsner
6 sierpnia 2013, 22:06 / wtorek
Dręczyciel- Ty nie nazywaj sceptyka defetysta:)
Czekam na wpis "bylego felietonisty".......bardzo mnie ciekawia jego opinia i odrywa od snu:)
Ale generalnie prosze bez ostrych jazd Panowie,jesli mozna oczywiscie, wszak tylko byly skromny szeregowy prosi....czytam niedawne wpisy i mam wene po prostu.

No to byś mógł spokojnie zasnąć :). Swietny mecz z Jagą. Bardzo przyzwoity z PB i słaby z Ruchem. Widać dobrą robotę Probierza , pozytywnie szokuje Dawidowicz. Tylko się cieszyć i przyznaję jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Byłem za zmianą Boba i cieszy ,że jest w końcu trener , który idzie w dobrą stronę. Zgadzam się jednak z przedmówcami ,że na euforię zdecydowanie za wcześnie.
Kuchara na rękach nadal nosić nie zamierzam i nadal mam to samo zdanie ,że potencjał Lechii jako klubu i Gdańska jako miasta jest ogromny. Probierz jak na razie na wielki plus, ale wątpie by ewentualne wzmocnienia w czymś mu przeszkodziły :). Raczej widać jak wielkie ma znaczenie dobra gra drużyny... To chyba tyle tak na szybko.

ps.gratuluje nadchodzącego zapewne biało-zielonego wnuka :)
6 sierpnia 2013, 23:25 / wtorek
Zeby za kilka kolejek nie trzeba bylo zakladac tematu ''gdzie sie podziali forumowi minimalisci?'' ;) Nie ma co ich glaskac po jednym meczu, tylko dalej wymagac. Ma byc walka, walka i jeszcze raz walka (no i inteligencja w grze), a wyniki przyjda.
7 sierpnia 2013, 00:12 / środa
LECHIA MISTRZEM GDAŃSKA, POLSKA MISTRZEM POLSKI!
8 sierpnia 2013, 16:04 / czwartek
"Póki co nie ma tragedii, ale wpadanie po jednym zwycięstwie w euforie jest trochę chore.. Tak na orzeźwienie, tragiczny mecz w Chorzowie, przechodzony. Frajerska strata punktów z Bielskiem, po również niezbyt dobrym meczu ( w drugiej połowie to bardziej bielsko nie grało, niż Lechia cisneła :) )."

Lechia w meczu z Bielskiem strzeliła 3 prawidłowe gole i gdyby nie idiota z gwizdkiem również ten mecz wygralibyśmy. Mecz w Chorzowie był kolejnym dobrym meczem, gdzie przeciwnik, poza jednym przypadkowym zagraniem praktycznie nie stworzył sobie sytuacji pod naszą bramką, zaś my nie wykorzystaliśmy kilku świetnych okazji do wygranej. Mecz był grany powoli, bo w upale. Mecz z Jagiellonią - kompletna bezradność przeciwnika grającego na aferę, a z naszej strony znowu przemyślana gra, kilka "stów", szybkie wymiany piłki grane z pierwszego kontaktu... Na dziś zebraliśmy naprawdę fajną ekipę i ciekaw jestem nie tyle meczu z Cracovią, ile z Legią, bo to dopiero pokaże o co i jak gramy.
8 sierpnia 2013, 18:57 / czwartek
Optymizm zagościł w naszych sercach. Mam nadzieję, że takie radosne samouwielbienie nie udzieliło się trenerowi i piłkarzom. Łatwe zwycięstwo to w 80% prognostyk przegranej w kolejnym meczu. Cała nadzieja w Probierzu, że wybije wkładom z głowy dobre samopoczucie i odpowiednio ich zmotywuje do pełnej koncentracji i maksymalnego wysiłku, tak jak ostatnio Maderę, co, jak widać, poskutkowało, a i sam zawodnik był trenerowi wdzięczny
9 sierpnia 2013, 16:06 / piątek
Na hasło "forumowi defetysci" od dziś do niedzieli włącznie, paprykarz szczeciński w Biedronce 45% taniej.
Wszyscy do Biedronki!!!
9 sierpnia 2013, 17:01 / piątek
@Zaobory nie paprykarz tylko konserwa mięsna i nie 45% a 30% ;-)))
4 września 2013, 21:10 / środa
Hop...skoro sie juz zalogowalem.
Mecze prawdy minely.....
Jakis defetysta,malkontent lub zwykla maruda pierdolnie jakis referacik ?
....o spadu oczywiscie prosze nadmienic.
4 września 2013, 22:04 / środa
He, he, pismaki już znalazły kolejne "mecze prawdy". Tym razem z Amiką, Śląskiem i Wisłą. Legia się nie liczy bo grała rezerwami.
4 września 2013, 23:16 / środa
Górnik też nie ważny ?
Mam nadzieje że rura nie zmięknie naszym piłkarzom przez najbliższe kilka meczów.Wiadomo że forma nie utrzyma się przez 20-spotkań ale dobrze by było utrzeć nosa fachowcowi pasiece który zwalił śledzików do pierwszej ligi.
6 października 2013, 22:18 / niedziela
Za defetystę się nie uważam, wręcz odwrotnie do dzisiaj byłem omamiony ,że z gówna da się ukręcić bat. Nie da się. Czekam na forumowych optymistów . Wymieniajmy pozytywy i znów uwierzmy w świetlaną kucharową przyszłość!

Jeden mam. Dawidowicz naprawdę zdolny chłopak...pewnie w zimie kucharka go opierdo...
6 października 2013, 22:44 / niedziela
Spokojnie dzisiaj nie grali Matsui , Frankowski, Grzelczak slabo a to oni kreuja gre, wroca powinno byc lepiej , ale napastnik w trybie pilnym potrzebny to fakt
7 października 2013, 00:59 / poniedziałek
Ostatnio ograniczam pisanie na forum,ale ten wątek chciałem odkopać, edwin uprzedziłes mnie

Nie uważam, że spadniemy, ale przypominam o dzieleniu punktów na połowę, co na ten moment dawałoby nam jedynie 4 punkty przewagi nad ostatnim podbeskidziem i 3 nad przedostatnią koroną (4 straty do lidera ale raczej znowu przyjdzie nam patrzec w doł niż w górę) wiec w tym kontekscie zakładanie tego wątku było delikatnie mowiąc przedwczesne.

Potwierdza się to co piszę już od wiosny ciagle brakuje nam zawodników, póki wszyscy byli zdrowi, nie mieli kartek to jakoś to wygladało, ale dzisiaj nasza ławka, nasze ustawienie z pietrowskim na prawej, deleu na lewej, smuczynskim, dudą itd. wyglądało biednie. O naszej biednej ławce nie wspominam
Teraz jest przerwa, niech wroci Matsui, Frankowski, może Buzi się ogarnie, Wisnia cos zagra i trzeba liczyć, że jakies punkty wpadną. Co nie zmienia faktu, że nasza kadra jest biedna. Znowu nie jestesmy nic dalej niż rok temu tak naprawde, szkoda.
7 października 2013, 08:14 / poniedziałek
Proszę Państwa, jeden super mecz odmienił drużynę? To teraz w niedzielę drugi super mecz i bądźmy spokojni o formę Lechii. Po meczu z Metalistem będzie szereg zwycięstw, zobaczycie :-)

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.349