Gdańsk: wtorek, 9 marca 2021
FORUM
Podstrony:

Legia - Lechia, sobota 24.08, 20.30

strona 1/3

10 sierpnia 2013, 21:11 / sobota
Jakoś tak się dziwnie dzieje, że co zakładam wątek, to mamy 3 punkty. Zatem już dziś otwieram kolejny. Tym razem wyjazd do Warszawy. Ja jestem tam już od jutra. Legia póki co dostaje baty od Chorzowa 0:2, więc może ich forma nieco opadła. Będą 3 punkty? No, jak założyłem wątek, to powinny być;]
10 sierpnia 2013, 21:36 / sobota
Jesli Lechijka pyknie Legie to Lwy Polnocy przydziela Tobie wylacznosc na zakladanie watkow....
Pieknie k..wa!!!
Tylko Lechia!!!
10 sierpnia 2013, 21:48 / sobota
No teraz sprawiłeś, że zaczynam odczuwać presję własnych czynów;]
10 sierpnia 2013, 22:01 / sobota
oby te czary działały. Ja od kilku dni sobie żartowałem że strzelimy żydów 3:1 i tak o To dziś mamy miły wieczór po dobrym meczu ;)

WSZYSCY DO WARSZAWY !
10 sierpnia 2013, 22:15 / sobota
To nie czary, Lechia gra o puchary;]
10 sierpnia 2013, 22:15 / sobota
Jestem ciekaw czy Probierz każe chłopakom atakować ległą już na jej polu karnym, tak jak to dzisiaj było z żydkami.
10 sierpnia 2013, 22:24 / sobota
Powinien. Legia dziś kiepściutko. Może jakiś kryzys? Poza tym widać, że jak im nie idzie, to się robią nerwowi.
10 sierpnia 2013, 23:00 / sobota
Legiunia czyli mistrzowie drogi mlecznej i innych galaktyk będą po cięzkim meczu ze Stieuą, choć pewnie i tak z Nami zagrają "rezerwy" czyli jeśli utrzymamy taką gre to powinniśmy wyjechać ze stolycy z komplecikiem punktów :)
11 sierpnia 2013, 10:30 / niedziela
Myślę że nie ma co robić za duzej presji na zawodnikach. Póki co wygraiśmy tylko dwa mecze a będziemy grać z mistrzem Polski i najlepszym obecnie zespołem. Pewny jestem tylko tego że nie powtórzy się mecz z ubiegłego sezonu gdy pojechaliśmy żeby przegrać jak najniżej i nie wychodziliśmy praktycznie za połowę boiska. Lepiej już przegrać 3-0 po meczu walki kiedy nawiązujemy z nimi walkę niż liczyć na ich fatalną skuteczność i bramkarza
11 sierpnia 2013, 10:50 / niedziela
Ten "najlepszy zespół" zagrał cztery przeciętne mecze w el. do LM (w tym fartowny remis w Molde). W lidze zaczęli z przytupem, to racja, jednak chociażby wynik meczu z Pogonią nie oddaje w pełni tego, co działo się na wyjedzie. Paprykarze mogli spokojnie to spotkanie zremisować. No a wczoraj Ruch obnażył wszystkie słabości Legii.

Nie mam zamiaru pompować balonika, ale nie sądzę, aby nasi zawodnicy mieli się czegokolwiek i kogokolwiek obawiać. Jestem spokojny o to, że Probierz odpowiednio nastawi ich mentalnie i taktycznie. Powinni z konsekwencją grać to, co od początku sezonu - wysoki pressing przemieszany z wciąganiem rywala na swoją połowę i wyprowadzaniem szybkich kontr.

Generalnie, dwa kolejne mecze w lidze zweryfikują to, o jakie cele Lechia będzie grała w tym sezonie.

4 pkt biorę w ciemno :)
11 sierpnia 2013, 17:39 / niedziela
Myślę że po tym meczu będziemy wiedzieli o co gramy w sezonie.
Legła ma jedna przewagę nad innymi: szeroką ławkę .
Ale my mamy Probierza i buzałe!!!!!!!!
Bedze dobrze!!!
11 sierpnia 2013, 19:24 / niedziela
Wszyscy do Warszawy !
11 sierpnia 2013, 19:24 / niedziela
Informacja sprawdzona telefonicznie. Obie ławki na Łazienkowskiej, są tej samej szerokości.
11 sierpnia 2013, 19:27 / niedziela
Jako iz jestesmy na " fali " a z tego co pamietam w tamym sezonie szlo nam jako tako i mimo to w Warszawie bylo nas bodajrze 750? Takze moze tym razem peknie 1000 licze na to :)
11 sierpnia 2013, 20:43 / niedziela
podpalimy stalinowski pomnik
12 sierpnia 2013, 19:44 / poniedziałek
Czy jest znana chociażby przybliżona informacja o godzinie wyjazdu do Warszawy? kończę pracę o 13 i pytanie czy się wyrobie ;)
12 sierpnia 2013, 19:50 / poniedziałek
Kupisz bilet to na 100% się dowiesz.
16 sierpnia 2013, 13:09 / piątek
Swojej szansy możemy upatrywać na pewno także w zmęczeniu i kontuzjach Legii. Wiadomo, że trzeba patrzeć na siebie, ale w obecnej sytuacji ciężko o tym nie wspomnieć. Legia gra w sobote puchar polski i musi zagrać w obronie podstawowymi zawodnikami, bo Astiz, Bereszyński, Jodłowiec, Suler mają kontuzje. W środe mecz W Rumuni o 20.45 (!) i z nami od razu w sobote. Remis jak najbardziej w zasięgu ręki.
16 sierpnia 2013, 22:52 / piątek
Legła ma szanse na remis ale aby " w zasięgu ręki" ? Wątpię - tylko gdy im szczęście dopisze albo sędzia dodrukuje.
Spodziewam się, że zagramy wzmocnioną obroną ale bez wybijania na oślep tylko z wyprowadzeniem szybkich kontr. Mam też nadzieję , że nawet przy remisie nie zabraknie takich faz gry, gdy zaatakujemy większą liczbą zawodników, aby szukać też bramki w ataku pozycyjnym. No i stałe fragmenty gry , które uległy w naszym wykonaniu widocznej poprawie.
19 sierpnia 2013, 12:46 / poniedziałek
Ostrzegam!!! wczoraj wracałem z Warszawy około 16. Korek w kierunku Warszawy
zaczynał się ..... w Olsztynku ( 180 km do celu). Nie lepiej było na odcinku Koszwały - Elbląg (jak kończy się obwodnica południowa). Jeżeli chcecie zdążyć na mecz to lepiej wyjechać z samego rana bo potem może być różnie. Nie ma tez żadnych rozsądnych objazdów (Działdowo, Malbork). Ta trasa S7 to w tej chwili masakra. Mam nadzieję, że te korki są tylko w niedzielę ( w piątek jechałem w godz pracy (11:30 -15:10) i przeleciałem w 3:40 bez specjalnego ciśnienia). Szerokości wszystkich biało zielonym. Wynik 2:1 dla ...wiadomo tylko Lechia.
19 sierpnia 2013, 12:51 / poniedziałek
Oprócz A1 jest jeden bardzo sensowny objazd, choć dość dawno nim nie jechałem... Lecimy na Grudziądz, Wąbrzeźno, Gołub-Dobrzyn, Rypin, w Sierpcu wskakujemy na 10-tkę i lecimy do Płońska, potem wiadomo. Droga całkiem znośna i ruch z reguły niewielki (pomijając końcówkę, wiadomo).
21 sierpnia 2013, 22:46 / środa
Po tym co widziałem dziś w meczu Legii z Rumunami jestem jeszcze większym optymistą. Wygramy.
21 sierpnia 2013, 22:50 / środa
Patrząc na wynik Legii ze Steauą mamy bardzo dużą szansę na wygraną.Trzeba od początku zagrać ostro i wysokim pressingiem i powinno być ok.Mój typ 2-1 dla Lechii.
21 sierpnia 2013, 23:11 / środa
Dopóki Rumuni grali pressingiem, to legioniści nie wiedzieli co się dzieje. W momencie kiedy gospodarze spuchli, Legia kilka razy doszła do głosu i miała swoje sytuacje.

W kontekście naszego meczu z nimi - musimy zagrać swoje. Pressing na całej długości i szerokości boiska wymieszany z przyjmowaniem rywala na swojej połowie i wyprowadzaniem szybkich kontr.

Powinno być ok. Legia myślami będzie już przy rewanżu. Oczywiście przeciwko nam zagra inna jedenastka, ale to nie zmienia faktu, że można z nimi spokojnie wygrać.
21 sierpnia 2013, 23:20 / środa
Dokładnie tak
22 sierpnia 2013, 01:41 / czwartek
"Oczywiście przeciwko nam zagra inna jedenastka..." - tym gorzej dla tej jedenastki. Dał nam przykład sam Mourinho jak zwyciężać mamy. Dokładnie tak jak pisali poprzednicy: pressing, odbiór , szybka kontra przy grze z klepki. Wiadomo piłka jest okrągła i różnbie to może wyjść ale to szansa na zaskoczenie rywali. Zabraknie im argumentów, to przypałęta się nerwowość, przesuną więcej zawodników do ataku , z tyłu zrobi sie pusto a na to czekać będzie Skośny z Buzim. Oni są zobligowani do zwycięstwa, jak nie zabraknie determinacji i piłkarskiego szczęścia , powinno być dobrze.
22 sierpnia 2013, 01:49 / czwartek
Spodziewam się, że legia wystawi mocno przemeblowany skład. Wynik z Bukaresztu zmusza ich do skoncentrowania się w 100% na kwalifikacjach. Typuje wyjściowy skład ległej: Skaba - Brzyski - Suler (?) - Cichocki - Broź - Pinto - Ojama - Vdorljak - Żyro - Dwaliszwili - Mikita

Tak czy inaczej groźnie. Ale jak było widać w chorzowie, jak legia gra inną ekipą niż w ubiegłym sezonie to jest piach. Jestem optymistą i typuje 2 do 0 i Lechia żegna frajera ;)
22 sierpnia 2013, 09:07 / czwartek
Panowie spokojnie, nie nerwowo, nie podpalajmy się, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Nec Temere, Nec Timide.
22 sierpnia 2013, 09:40 / czwartek
Dałoby radę założyć blokadę na warszawskie IP na tym forum?

Byłoby niefortunne gdyby Janek Urban trafił tu jakimś cudem i dowiedział się tego wszystkiego co powyżej... :D

Byle do 16... i kierunek Sevilla!
22 sierpnia 2013, 12:18 / czwartek
Proszę proszę jaki forumowy żartowniś ....
22 sierpnia 2013, 14:10 / czwartek
Wprawdzie nie ten wątek, ale...
Przed wyjazdem do Wawy warto zajrzeć o 11-tej na T29. Juniorzy pokopią z "paprykarzami".

ps. Chyba, że grają gdzieś indziej, to proszę o sprostowanie.
22 sierpnia 2013, 18:59 / czwartek
Będzie gdzieś transmisja meczu w TV?
Niestety nie mogę jechać bo Warszawy.
22 sierpnia 2013, 19:04 / czwartek
tak jak zawsze na Canal + Family
22 sierpnia 2013, 19:09 / czwartek
i na internecie :-)
22 sierpnia 2013, 19:16 / czwartek
Na necie przeważnie się zacina, albo jakość słaba. A canal plus nie mam ;) Myślałem, że może jakiś Polsat Sport. No cóż, zostaje Pub ;) Dzięki za info.

Tylko LECHIA!
22 sierpnia 2013, 19:35 / czwartek
Kolego SWL

Zalezy od Twojej przepustowosci internetu jezeli masz powyzej 1mbit ( gdzie nawet w play internecie na karte masz juz za oplata 10zl miesiecznie przepustowosc 4mbit )
To powinno chodzic bez problemu , wiem bo bylem dlugo zagranica swojego czasu i trzeba bylo sobie jakos radzic. Polecam Ci goraco kanal DRhtv jakos hd za darmo nie trzeba nic wysylac zadnych sms ( co powszechnie wiadomo jest sciema ) , a link do owej transmisji napewno znajdziesz albo na www.meczyki.pl albo na www.soccer-live.pl

A my swoje !!!
22 sierpnia 2013, 19:44 / czwartek
Ja polecam weeb.tv, dobra jakość nie przycina, za 20zł na miesiąc albo za parę złotych na 3 dni.
22 sierpnia 2013, 19:58 / czwartek
Również polecam weeb.tv, kilka razy wykupiłem tam krótki abonament na ksw i takie tam i jakość naprawdę rewelacyjna i bardzo płynnie.
22 sierpnia 2013, 20:56 / czwartek
Dzięki wielkie ;)
22 sierpnia 2013, 21:28 / czwartek
Z GW:

Lechia Gdańsk zagra w sobotę na wyjeździe z Legią Warszawa, która zaaferowana jest walką o Ligę Mistrzów. To spotkanie ma pokazać, na co tak naprawdę stać biało-zielonych w tym sezonie. - Do końca tak jednak nie będzie z jednego prostego powodu: Legia najchętniej w ogóle tego meczu by nie grała - mówi trener Lechii Michał Probierz.
Klub ze stolicy jest właśnie w trakcie najważniejszego dwumeczu ostatnich kilkunastu lat i spotkanie z Lechią siłą rzeczy będzie przez Legię potraktowane jako zło konieczne. W pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów "Wojskowi" zremisowali w Bukareszcie ze Steauą 1:1, a rewanż, wart wiele milionów euro, odbędzie się już we wtorek. Siłą rzeczy trener Jan Urban wystawi więc na spotkanie z Lechią (sobota, godz. 20.30) głównie rezerwowych. Nieco innego zdania jest jednak szkoleniowiec biało-zielonych Michał Probierz, który uważa, że Legia nie ma aż tak szerokiej kadry, żeby w meczu z Lechią zagrali sami zmiennicy.

- Oglądałem przed telewizorem mecz Legii w eliminacjach do Ligi Mistrzów, ale wnioski zostawię dla siebie. Trener Urban nie ma do dyspozycji 35 piłkarzy, jest ich ok. 20. W tym są też kontuzjowani, więc część z tych, którzy zagrali w Bukareszcie, musi z nami zagrać. Np. defensywy w całości nie zmienią, bo nie za bardzo mają kim grać, może wejść tylko Tomasz Brzyski i ewentualnie Mateusz Cichocki - podkreśla Probierz. - Zdajemy sobie sprawę, że mamy sporo spotkań przed sobą, a mecz z Legią może być weryfikacją naszego miejsca w szeregu. Do końca tak jednak nie będzie z jednego prostego powodu: Legia najchętniej w ogóle tego meczu by nie grała, jakby mogła, to by go zwyczajnie przełożyła - zaznacza szkoleniowiec biało-zielonych.

Trener Probierz w analizie przeciwnika może skorzystać z własnego doświadczenia i znajomości wielu piłkarzy Legii z pracy w poprzednich klubach.

- Praktycznie cała linia obrony Legii to zawodnicy, których już prowadziłem. Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Jakub Wawrzyniak to są chłopaki, których miałem w Widzewie Łódź. Dodatkowo Marek Saganowski w ŁKS Łódź. Piłkarzy kilku tam znam, ale nie ma to większego znaczenia, bo w Warszawie i tak wszyscy żyją spotkaniem ze Steauą, więc ich postawa to niewiadoma - nie ma wątpliwości Probierz. - Jankowi [Urbanowi - trenerowi Legii] kibicowałem w środę i będę kibicował we wtorek, ale to, co dzieje się teraz u nich i jakie mają problemy, zupełnie mnie nie interesuje - zaznacza szkoleniowiec Lechii.

W sobotnim meczu pod dużym znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego Pawła Dawidowicza, w czwartek nie trenował też Jarosław Bieniuk. Ale on z Legią raczej wystąpi.

W Gdańsku pojawił się w środę nowy testowany napastnik Rafał Kujawa. Trener Probierz nie podjął jeszcze decyzji, czy ten zawodnik znajdzie miejsce w zespole.

- Kujawa wciąż u nas trenuje, a na ewentualne zatrudnienie jakiegoś piłkarza mamy czas do 30 sierpnia. Mamy jeszcze kilku zawodników na oku. Jest już mało czasu, ale spokojnie podchodzimy do tematu - tłumaczy szkoleniowiec.

Probierz w środę widziany był w Gdyni na meczu Arki z Flotą Świnoujście, jednak nie chciał zdradzić, czy szczególnie przypatrywał się któremuś piłkarzowi żółto-niebieskich. Przed sezonem głośno było o zainteresowaniu Lechii Brazylijczykiem Marcusem da Silva, jednak napastnik Arki podjął decyzję, że zostaje w gdyńskim klubie.
23 sierpnia 2013, 11:35 / piątek
Nie liczyłbym na 100% rezerwowego składu Legii w sobotnim meczu.Tacy gracze Dwaliszwili,Brzyski z nie jednego pieca chleb jedli i potrafią grać w piłkę. Jednak uważam, ze sytuacja nam sprzyja wyjątkowo i należy ten fakt wykorzystać w 100% i po prostu ograć ponownie Ległą na jej stadionie. Pamiętne 3:0 za Kafarskiego sprawiło wszystkim nam kibicującym wówczas w Warszawie wiele radości- byliśmy w "siódmym niebie". Na pewno w trakcie meczu Urban będzie rotować składem i wprowadzi co najmniej 3 zmiany (na graczy podstawowego składu) w trakcie gry, po to żeby podstawowi gracze pozostali w mikro cyklu treningowym. Jednak Lechia dziś to jakość gry i waleczność i to gwarantuje duże emocje i zwycięstwo Biało Zielonych.
Po prostu na dzień dzisiejszy Lechia jest równorzędnym przeciwnikiem dla każdej liczącej się drużyny w ekstralidze.
23 sierpnia 2013, 19:18 / piątek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
23 sierpnia 2013, 19:36 / piątek
23 sierpnia 2013, 19:55 / piątek
23 sierpnia 2013, 20:02 / piątek
Przecież to jest napisane w temacie o wyjeździe, wystarczy się rozejrzeć...
23 sierpnia 2013, 20:30 / piątek
23 sierpnia 2013, 22:25 / piątek
Wygrywając jutro dwoma bramkami mamy lidera !
24 sierpnia 2013, 10:35 / sobota
24 sierpnia 2013, 10:39 / sobota
24 sierpnia 2013, 10:52 / sobota
Data wyjazdu: 24.08.2013

Nie dziękuj
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.307