Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Lechia - Górnik, piątek 30.08, 18.00

strona 1/3

25 sierpnia 2013, 00:55 / niedziela
Dziś jest wprawdzie czas na świętowanie, a nie gadanie o kolejnym meczu, ale zakładam, żeby mnie nikt nie wyprzedził.:)

3 punkty i samodzielny lider tabeli. jak najbardziej w naszym zasięgu:)
25 sierpnia 2013, 01:01 / niedziela
ufff.. Już się obawiałem , że ktoś inny założy ten temat. Dzięki - duch...91 jestem teraz pewny , że z Górnikiem 3pkt zostają u nas! :)))
25 sierpnia 2013, 01:23 / niedziela
20 tysiecy na PGE i 2-0 dla Lechii
25 sierpnia 2013, 02:41 / niedziela
Wierzylem ze duch zrobi ten temat i ja pozdrowiem z mega powrotu dawno tak zadowolonego powrotu nie bypo!! Kto liderem jeeest ?! Z girnikiem 3 pk i 24 tys na estadio !!!!!
25 sierpnia 2013, 08:26 / niedziela
Góre PGE powinni otworzyć.
25 sierpnia 2013, 09:27 / niedziela
20 tysi powinno pęknąć. Lechia niesiona dopingiem znowu wygra.
25 sierpnia 2013, 11:31 / niedziela
W prawdzie to dopiero 5. kolejka, ale jak utrzymamy taką gre do końca to będzie super. Apetyty są ogromne. Pozdrawiam! Wszyscy na zieloną!
25 sierpnia 2013, 11:51 / niedziela
Ciekawy jestem czy Rysio do spolki z psiakami czegos nam nie wymysla.
25 sierpnia 2013, 12:03 / niedziela
Panowie nie przesadzajmy z tym 20k
Obstawiam z 18 ;)
Oby Rysiu nic nie wymyślił, ale po Nim można się wszystkiego spodziewać . . .

Tylko Lechia Gdańsk !!!
25 sierpnia 2013, 12:38 / niedziela
25 tysi musi peknac! Wszyscy stoja, spiewaja i niosa Lechijke do kolejnego zwyciestwa!
25 sierpnia 2013, 13:40 / niedziela
Duchu niech twa moc trwa przez jak najdłuższy czas ;).

Stolica odespana. w Piątek tylko i wyłącznie 3pkt !

WOJNA !
25 sierpnia 2013, 13:45 / niedziela
żabie udka z grilla się zrobi !
25 sierpnia 2013, 14:11 / niedziela
A więc tak.. spodziewam się bardzo wyrównanego, ciężkiego meczu. Górnik, podobnie jak my słynie z gry wysokim, agresywnym pressingiem. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na Nakoulmę (o ile nie wyjedzie za granicę), a także bocznego, ofensywnie usposobionego obrońcę Olkowskiego. Trenerem Górnika jest bardzo wymagający Adam Nawałka, tak więc piątkowy mecz będzie prawdziwą ucztą dla koneserów taktyki. Pytanie tylko kto kogo przechytrzy.

Personalnie raczej nic bym nie zmieniał w stosunku do wczorajszego spotkania. Mam tylko nadzieję, że szansa zostania samodzielnym liderem nie spęta nóg naszym zawodnikom.

Mamy lepszy zespół od Górnika, pewnego bramkarza, najlepszą na chwilę obecną parę stoperów, świetnego Deleu, solidnego Pazio..

Mecz na szczycie, szkoda tylko, że godzina lekko do dupy, jako iż jest to piątek, ale cóż.. optymistycznie stawiam na nasze skromne zwycięstwo 1-0.
25 sierpnia 2013, 15:12 / niedziela
A ja mam przeczucie, że to będzie piłkarska uczta w wykonaniu NASZEJ LECHIJKI. I takie lanie sprawią górnikowi, że ci przez następne kilka kolejek się nie ogarną. Takie mam przeczucie a jak będzie zobaczymy.
A MY SWOJE LECHIA GDAŃSK
25 sierpnia 2013, 17:37 / niedziela
Lodu! Nie ma sensu pompować balonika. Lechia osiąga bardzo dobre wyniki ale trzeba pamiętać, że w tej lidze nie ma żadnych reguł. Każdy może wygrać z każdym. Należy cieszyć się z dobrych wyników Lechii, ale wysuwanie zbyt daleko idących wniosków po pięciu kolejkach jest kompletnie bez sensu (vide Widzew w zeszłym sezonie).

Mecz z Górnikiem będzie (jak wszystkie w tej lidze) ciężką przeprawą i może skończyć się każdym wynikiem. Jednak po tym co ostatnio pokazują nasi ulubieńcy, możemy być pewni, że nikt nie będzie miał z nami łatwo.

ZAWSZE LECHIA
25 sierpnia 2013, 17:57 / niedziela
kiko77 100% racja, trzeba mieć zdrowe podejście do tematu głowy chłodzić, szampan mrozić :) puki co radość sprawia nieprzerwana seria Lechii bez porażki i sama gra która wygląda o niebo lepiej niż pod wodzą Boba.
Z Górnikiem spodziewam się zwycięstwa po ciężkim boju
ps. jak duch...91 zakłada temat muszą być 3 pkt. :)
25 sierpnia 2013, 18:45 / niedziela
Również uważam, że nastroje trzeba lekko studzić. Nie ma co robić z Lechii jeszcze mistrza, należy pamiętać, że na koniec rundy zasadniczej punkty dzieli się na pół. Poza tym ja w tym roku chciałbym widzieć Lechię w pucharach obojętnie czy przez PP czy Ekstraklasę, nie musimy być mistrzem. Teraz należy zbierać cenne doświadczenia z bycia liderem bo to rzadka ostatnio okazja :-) i przyzwyczajać się do presji. Ciekawe kiedy ujawnią się ojcowie sukcesu nikomu nieznani do tej pory.

Poza tym uważam, że Ekstraklasa powinna pójść po rozum do głowy i przestawić mecze w najbliższy piątek - tj. przesunąć nas na późniejszą godzinę. Się moim zdaniem wszystkim opłaci. Aczkolwiek na stronach PZPN jest napisane, że Ruch z Lubinem też gra o 18.00 (nie wiem czy to błąd czy tak ma być w ten piątek) więc może jeszcze da się nas przesunąć na 20.30 .
25 sierpnia 2013, 18:54 / niedziela
w piątek o 20.45 jest superpuchar europy ,
oba ligowe mecze są o 18.00 zapewne z powodu wytycznych ferajny uefa

szkoda bo zapewne gralibyśmy o 20.30 (nasz mecz transmituje nc+)
25 sierpnia 2013, 19:00 / niedziela
Dzięki za wyjaśnienie Tomas.
25 sierpnia 2013, 23:35 / niedziela
Niech Górnik wreszcie sprzeda tego Nakoulmę to wygramy na luzie. A tak będzie trochę trudniej.
26 sierpnia 2013, 00:23 / poniedziałek
liga układa się podobnie jak w zeszłym sezonie. Na początku wiosny zeszłego sezonu mieliśmy 6 punktów straty do lydera. Ławka kurczy się przez kartki strasznie. Potrzebujemy wzmocnień. Nie jesteśmy liderem bo alfabetycznie żaby są przed Nami. Podzielcie punkty na pół. kuchar won
26 sierpnia 2013, 00:47 / poniedziałek
E tam jakiś Nakoulma. Skoro zatrzymali Messiego, to co tam jakiś kumpel Traore. :)

A tak na poważnie to na pewno będzie ciężko, ale wierzę w to, że ten mecz sprawi, że nasz Bursztyn stanie się twierdzą nie do zdobycia już na dobre. Lechia łyknie żaboli i to z hukiem. Szczególnie z pomocą publiczności, czyli ponad 20 tysięcy. A co... :)
26 sierpnia 2013, 03:05 / poniedziałek
"Nie jesteśmy liderem bo alfabetycznie żaby są przed Nami."

-----
"Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek; 7. wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play. Jeśli drużyny o równej liczbie punktów nie rozegrały jeszcze wszystkich meczów bezpośrednich, punkty 2, 3, 4 i 7 pomija się."
-----

Proponowałbym ograniczyć bełkot. To, że niektórym portalom jest łatwiej zrobić coś tak, a nie inaczej nie oznacza, że trzeba do tego dorabiać ideologię...
26 sierpnia 2013, 07:13 / poniedziałek
No nie przesazajmy z tą potęgą Górnika. Piast Ruch Wisła Podbeskidzie i jeden super mecz na Widzewie.

Co do ilości widzów - jak zwykle pora niezbyt fortunna (do ch. wafla czy ktoś nas nie dyma z tymi terminami???) - to może być ciekawie bo już dzwoni do mnie wielu znajomych którzy na conajwyżej oglądaja Lechijke w TV chcą się wybrać na meczyk. Wiadomka Polacy kibice sukcesu ale im nas wiecej tym lepiej.
WOJNA !!!
26 sierpnia 2013, 08:07 / poniedziałek
"Oj Górnik Górnik, co z Tobą będzie..."
26 sierpnia 2013, 12:23 / poniedziałek
Ja proszę o powtórkę z 25.09.2010, kiedy to wygraliśmy z Górnikiem 5:1 :)
26 sierpnia 2013, 12:38 / poniedziałek
Prośba do Ducha, jak zakładasz już tematy i wygrywamy to może pokuś się tutaj o wytypowanie wyniku, może się uda skoro masz taką moc :D
26 sierpnia 2013, 13:02 / poniedziałek
No to krótki rzut oka na statystykę:
W ostatnich pięciu latach graliśmy z Górnikiem łącznie 10 razy. Rozkład wygrane/remisy/przegrane jest następujący 5/2/3 bilans bramkowy wynosi 15 do 12 na naszą korzyść.
Kolejne mecze:
Lechia 3-2 Górnik Puchar Polski 2007/2008
Lechia 1-0 Górnik Ekstraklasa 2008/2009
Górnik 2-0 Lechia Ekstraklasa 2008/2009
Lechia 5-1 Górnik Ekstraklasa 2010/2011
Górnik 0-2 Lechia Puchar Polski 2010/2011
Górnik 0-0 Lechia Ekstraklasa 2010/2011
Lechia 2-1 Górnik Ekstraklasa 2011/2012
Górnik 2-2 Lechia Ekstraklasa 2011/2012
Górnik 2-0 Lechia Ekstraklasa 2012/2013
Lechia 0-2 Górnik Ekstraklasa 2012/2013

Do najbardziej pamiętnych przeszły(moim zdaniem) zmagania w Pucharze Polski drugoligowej wówczas Lechii i pierwszy powiew "prawdziwej piłki" po latach marazmu, a także radosna piłka i 5-1 w Gdańsku pod wodzą Kafarskiego.

Nasz najbliższy rywal wzmocnił się przed sezonem jedynie byłym defensorem Lechii Rafałem Kosznikiem i wyciągniętym z GKS-u Bełchatów Łukaszem Madejem. Jednocześnie tracąc Michaela Bembena(Wuppertaler SV), Ireneusza Jelenia(koniec kariery/klub nieznany), Marcina Kusia(Cracovia), Łukasza Skorupskiego(AS Roma), Aleksandra Kwieka(Zagłębie Lubin) i Tomasza Zahorskiego(San Antonio Scorpions).

Plotkuje się także o odejściu jednego z najlepszych piłkarzy Górnika tj. P. Nakoulmy(5 bramek w 29 spotkaniach poprzedniego sezonu)

Drużyna od ponad trzech lat jest prowadzona przez jednego trenera. Pan Adam Nawałka doprowadził do awansu(sezon 2009/2010) i kolejno 1/16 finały PP(przegrana 0-2 z nami) oraz piątego miejsca w lidze(2010/11), 1/8 finału PP(przegrana 1-0 z Gryfem Wejherowo) oraz ósmego miejsca w lidze(2011/12), a także do piątego miejsca w lidze w ostatnim sezonie.
Trener cieszy się zaufaniem szefostwa klubu, szacunkiem drużyny i wsparciem kibiców. Można śmiało powiedzieć że jest to najjaśniejszy punkt u naszego rywala.
26 sierpnia 2013, 15:37 / poniedziałek
Chcialbym sie mylic ale bedzie 1:1.

A my swoje !!!
26 sierpnia 2013, 19:11 / poniedziałek
Mecz, którego nie zapomnę to ten z sezonu 1984/85. Lechia - Górnik 2:1. Zabrzanie w tamtym sezonie mieli majstra. Na meczu mogło być nawet 20.000 kibiców. Powtórka mile widziana :)
26 sierpnia 2013, 21:05 / poniedziałek
Pamiętam lata 70-80 te. Na mecze przychodziło kilkanaście tysięcy a nawet ponad 20.000 ludzi - a była to tylko II liga. To na lidera chyba, wreszcie przyjdzie trochę kibiców.
26 sierpnia 2013, 21:10 / poniedziałek
Bilety schodzą w niezłym tempie. Ponad 20k powinno być.
26 sierpnia 2013, 21:24 / poniedziałek
Madar:

"Mecz, którego nie zapomnę to ten z sezonu 1984/85. Lechia - Górnik 2:1. Zabrzanie w tamtym sezonie mieli majstra. Na meczu mogło być nawet 20.000 kibiców."

Madar przypomnij czy w tym meczu gola dla nas strzelił Przygodzki? Bo jaki taki mecz pamiętam, ale nie jestem pewien czy wtedy nie było czasem 1:1 więc na pewno późniejszy sezon...
26 sierpnia 2013, 21:34 / poniedziałek
Cos jest na rzeczy, ze przychodzi okreslona liczba mniej i bardziej wiernych fanatykow GDANSKIEJ LECHII. ja obstawiam, ze bedzie nie wiecej jak 18-19 tys. kibicow...
jesli nasza LECHIA bedzie grala, w rytmie i w tym sezonie beda wygrane, to dopiero na wiosne zaczna walic tlumy na LECHIE powyzej 25 kola, na razie to nie realne...moje skromne zdanie.
a wynik obstawiam 2 do 1 dla LECHII.
ja tam w LECHIE WIERZE i to SZCZERZE!!!
pzdr
26 sierpnia 2013, 22:37 / poniedziałek
Maciek LGD

Raczej się nie uda. Moje serce bije dla Lechii, być może siła mojego uczucia przelewa się na ten wątek i stąd zwycięstwa:) Wszyscy wiemy, jak to jest:)

Ale co do wyniku to zgadywać nie będę, bo szczerze to mnie to nie interesuje. U buka nie gram. Liczy się tylko zwycięstwo:)
26 sierpnia 2013, 22:48 / poniedziałek
Matti

bramki strzelali wtedy Wójtowicz i Kruszczyński
27 sierpnia 2013, 01:17 / wtorek
Stawiam 2-1 dla Lechijki I 27 000 frekwencja , a my swoje LECHIA GDANSK !
27 sierpnia 2013, 12:02 / wtorek
nie ma szans na 27 tysiecy, bedzie z 15-20

ludzie w pracy, ciezko FC zjechac, plus medialno-rzadowa histeria na temat bezpieczenstwa na stadionach nie przyciagnie to duzo ludzi
27 sierpnia 2013, 12:14 / wtorek
uefa zrobiła pod górkę z godziną! gramy o 18 a powinniśmy o 20:30 ! te kilka godzin na pewno będzie miało wpływ na frekwencję. To jednak piątek, niektórzy dopiero o 18 podbijają kartę.
27 sierpnia 2013, 12:41 / wtorek
Madar Matti 1:1 było na wiosnę 1988r.
27 sierpnia 2013, 13:11 / wtorek
Też obstawiam okolice 18-20 max, pora meczu to rzeczywiście lekki sabotaż, żeby jakby nie patrzeć mecz na szczycie w piatek o 18 był....
27 sierpnia 2013, 17:00 / wtorek
Mecz z Górnikiem zawsze jest elektryzujący zwłaszcza dla starszych kibiców pamiętających pojedynki Korynta z Polem i Lentnerem, czy Adamczyka z Oślizłą i
Floreńskim z drugiej strony. Myślę, że jak nie odejdzie Nakoulma to i tak Lechia w obecnej dyspozycji powinna ograć Górnika o czym marzą wszyscy biało zieloni. Szkoda tylko, ze włodarze ekstraklasy nie przewidzieli, że to Lechia i Górnik będą łeb w łeb na szczycie tabeli i mecz powinien być grany w sobotę wieczorem lub niedzielę. Transmisja będzie tylko w Canal+ Family bo na Polsacie i w Canal+ nieistotna transmisja z Ruchu. Już typowałem wynik 3:1 dla Lechii i 25 tys . na stadionie. Potrzeba teraz trochę spokoju i determinacji takiej jak pokazała Wisła w meczu z Lechem. Kto pamięta Wisłę z pierwszego meczu właśnie z Górnikiem to przecierał oczy ze zdziwienia. Tak samo powinno być z Lechią i Ci niezdecydowani powinni przetrzeć oczy i przyjść na PGE w piątek zdzierać gardło za Lechią. Bo drużynie potrzebne jest teraz wsparcie naprawdę wielkiej liczby kibiców. Namawiajmy wszystkich, że najlepiej popołudnie w piątek spędzić na meczu Lechii.
27 sierpnia 2013, 17:41 / wtorek
Godzina meczu niefortunna dla klubu i kibiców .Wybrano najprostsze rozwiązanie podyktowane zapewne możliwościami technicznym canal+.2 mecze w piątek to w piątek.Choć stacja mogłaby się spiąć i przełożyć na sobotę lub nawet niedzielę w południe.No ale dosyć marudzenia ,w piątek tylko zwycięstwo :-)
28 sierpnia 2013, 23:02 / środa
Nie chce zakładać nowego tematu a nie bardzo wiedziałem w którym temacie zapytać więc pytam tu. Czy mógł by mi ktoś powiedzieć do kiedy mają ważne kontrakty tacy piłkarze jak Deleu, Madera, Matsui, Dawidowicz ? Z góry dzięki, a co do tematu TYLKO ZWYCIĘSTWO LECHIJKO..
28 sierpnia 2013, 23:15 / środa
Deleu, Matsui - 30.06.2014
Madera - 31.12.2014
Dawidowicz - chyba też do końca czerwca 2014

Pzdr
28 sierpnia 2013, 23:19 / środa
Matsui do końca tego sezonu.
29 sierpnia 2013, 00:39 / czwartek
Z opcją przedłużenia, więc można w ciemno zakładać, że klub z tego prawa skorzysta.
29 sierpnia 2013, 12:12 / czwartek
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze, 30.08 (pt), 18:00, sędzia: Szymon Marciniak (Płock).
29 sierpnia 2013, 15:56 / czwartek
"Piłkarze Górnika Zabrze po zakwaterowaniu w jednym z gdańskich hoteli o godz. 11 górnicy odbędą trening na boisku miejscowej Gedanii."

mam nadzieje ze nikt im nie pozwoli szlajac sie w szmatach Górnika po Wrzeszczu :)
29 sierpnia 2013, 16:21 / czwartek
no akurat tu mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na ten pomysł. tak samo nasi zawsze jakiś spacer mają po mieście gdzie grają mecz, tak samo robi dużo drużyn, i każda drużyna robi to w swoich dresach itd.
 
1 2 3
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.451