Gdańsk: wtorek, 16 kwietnia 2024

Michał Probierz musi odejść!

strona 5/9

26 marca 2014, 12:53 / środa
Nareszcie!
26 marca 2014, 13:01 / środa
tomas_1125:
Dokładnie do 30.06.2015, a mamy jeszcze Bobo Kaczmarka ;)
26 marca 2014, 13:07 / środa
Bez względu na sympatie do naszych poprzednich trenerów (Bobo, Probierz) brak zapisów w kontraktach, mówiących o konkretnych celach sportowych uważam za skandal. Mnie zatrudnijcie (mam wymagane prawem wykształcenie, zapiszcie na kurs UEFA PRO), nie gwarantuje wam sukcesów ale chętnie przytulę 50 tys miesięcznie przez najbliższe kilka lat. Wszystkie kontrakty z piłkarzami - do negocjacji - są wyniki, wypłata +200%, brak wyników - dwie średnie krajowe. Proste jak Amen w pacierzu. Szatnia sama się oczyści z "czarnych owiec".
26 marca 2014, 13:17 / środa
Akurat Probierz mial cel minimalny. Awans do 8, lub PP.
26 marca 2014, 13:22 / środa
A był on wpisany w kontrakcie? Że w przypadku niewypełnienia tych celów kontrakt może być rozwiązany? Czy może tak sobie gadał Pan Franciszek Józef z kolegami inwestorami?
26 marca 2014, 13:24 / środa
No odszedł. Koniec tematu.
Może trzeb już założyć nowy: Nowy trener musi odejść.
Tak na zapas bo i tak w końcu zacznie być powodem słabej gry piłkarz (tzn braku wyników).
Ech życie...
26 marca 2014, 13:29 / środa
Dzięki trenerze i powodzenia. Dla mnie żegnamy najlepszego naszego trenera od awansu do ekstraklasy, więc powodów do radości nie widzę.
Brak realizacji celów usprawiedliwia ten krok tyle że pytanie co dalej...
26 marca 2014, 13:36 / środa
Edwin uzasadnij dlaczego Michał Probierz był najlepszym trenerem od awansu. Coś osiągnął?
26 marca 2014, 13:39 / środa
Najlepszym trenerem był Darek Kubicki. Przez głupotę usunięty przez "nierząd" z Lechii.
26 marca 2014, 13:40 / środa
Vengo
26 marca 2014, 13:36 / środa
Edwin uzasadnij dlaczego Michał Probierz był najlepszym trenerem od awansu. Coś osiągnął?

A który coś osiągnął?
26 marca 2014, 13:43 / środa
Chodzi mi o kryteria jakie przyjąłeś do takiej oceny p. Michała. Dlaczego wg Ciebie był najlepszym trenerem - lepszym od np. Kafarskiego
26 marca 2014, 13:46 / środa
Miał słabszą drużynę. Nie odpuszczał meczów jak Kafarski. Widzisz chyba różnicę we wczorajszej porażce , a tej celowej z 2008r ?
Co możesz tak naprawdę mu zarzucić? Wczoraj dał ciała ze zdjęciem Sadajewa i co jeszcze?
26 marca 2014, 13:54 / środa
Zdejmij różowoProbierzowe okulary. Po pierwsze: zero progresu w drużynie. Po drugie: zero stylu w drużynie (za styl nie uważam lage do przodu, zero środka). Po trzecie: zero osiągnięć (kurwa nawet półfinał nie był mu dany). Po czwarte: pozbywanie się zawodników z doświadczeniem (SURMA). Jedynym plusem jego pracy jest osoba Dawidowskiego. Notoryczne przegrywanie ważnych meczy.
26 marca 2014, 13:56 / środa
Czyli jak wszyscy poprzednicy.
26 marca 2014, 13:59 / środa
Szybko poszło.

Powodzenia trenerze.
26 marca 2014, 14:01 / środa
Możesz uważać inaczej, ale w najlepszym momencie Kafarskiego drużyna miała styl, walczyła do ostatnich kolejek o miejsce pucharowe, w końcu wywalczyła awans do półfinału PP (a potem to oddała). Teraz o takich "sukcesach" mogę pomarzyć, kurwa mać. Też byłem za zmianą Kafara i nie żałuje, że go pogonili, ale obiektywnie patrząc na pewno był lepszy od Probierza.
26 marca 2014, 14:03 / środa
Probierz wygral 8 meczy na 27 wszystkich.
26 marca 2014, 14:05 / środa
Popieram, Dawidowski to największy jego plus. Takiego młodego pomocnika zrobić z emerytowanego napastnika!
26 marca 2014, 14:07 / środa
A z jakim numerem gra ten Dawidowski ? Nie kojarzę albo gupi jezdem.

Amen
26 marca 2014, 14:07 / środa
Też się dziwie jak pod jego skrzydłami odmłodniał :)
26 marca 2014, 14:11 / środa
Franek w sumie też. Niby zakończyl karierę, niby robi za eksperta w TV, a tu proszę, wczoraj brameczka! I że niby 95 rocznik jest...
26 marca 2014, 14:14 / środa
Dobra, koniec śmiechów bo brniecie. Dawidowicz koledzy. Dawidowicz.

Amen
26 marca 2014, 14:16 / środa
I Frankowicz!
26 marca 2014, 14:16 / środa
Vengo, również zgadzam się z opinią, że za Kafarskiego Lechia miała jakikolwiek styl, niech to się zwie tiki taka czy obojętne jak, ale miała jakiś styl. Za Probierza nie widziałem żadnej koncepcji. Wiadomo było, że ta Lechia Kafarskiego później była coraz słabsza, ale w pewnym momencie graliśmy piłkę piękną dla oka, byliśmy przez chwilę podziwiani w całej Polsce. Nie zauważyłem, by u Probierza był jakiś progres. Wczorajszy mecz udowodnił, że jest zwykłym przeciątniakiem i tak jak w Wiśle Kraków nic nie zdziałał tak nie zdziałał nic u nas. Szczerze - Janas więcej dobrego zrobił ratując upadłą wówczas Lechię niż Probierz budująć zespół przez okres zimowy na wiosnę. Dzisiejsza Lechia nie ma żadnego stylu. Jest kopanina, abstrahując od tego, że nie ma kim grać, ale zawsze można próbować. A nie mogę nazwać próbowaniem budowania gry, wybiciem z obrony długiej piłki pod pole karne przeciwnika i "niech sie dzieje co chce".
26 marca 2014, 14:25 / środa
No właśnie nie ma kim grać i to jest sedno. Chyba ,że Dawidowiczem i Frankowiczem
26 marca 2014, 14:29 / środa
Ten Makuszewicz z Tereka Moskwa jest ponoć niezły, może jeszcze odpali.
26 marca 2014, 14:40 / środa
No i piłkarzyki znowu górą.Juz widzę, jak nasze gwiazdy zapierdalają pod wodzą Niemca hehe!Probierz popełnił błedy to oczywiste, bo kazdy je popełnia ale obwinianie go za zle wyniki to nieporozumienie.Oczekiwanie,ze trener z zagranicy sprawi cuda z tym skladem to naiwność.No chyba,ze nowy trener bedzie mial do dyspozycji inny budzet i lepszych zawodników.Wtedy porównywanie go z Probierzem bedzie bez sensu,mając na uwadze czy dysponował.
26 marca 2014, 14:47 / środa
no to sie zdziwicie jak przyjdzie trener wskazany przez zarzad, moze byc ten niemiec, to im pokaze kto tu rzadzi.
Jesli sie ktos nie przyporzadkuje to go po prostu wyjebia z druzyny, zarty sie skonczyly i trzeba bedzie pokazac wole walki i ambicje !
26 marca 2014, 17:06 / środa
no to teraz jeszcze poczekajmy do czerwca na odejście 3 ligowców którym ktoś wmówił że są piłkarzami z ekstraklasy,jakimś wynalazkom z konga i pseudo asystentów,pseudo trenerów bramkarzy i pseudo skautów(celowo bez nazwisk)
-zbudować drużynę na miarę oczekiwań gdańskich kibiców,na miarę tego stadionu i tego miasta
26 marca 2014, 17:23 / środa
Kafarski był zaraz oprócz Zielińskiego i Ulatowskiego najgorszym trenerem jakiego mieliśmy w Ekstraklasie. Jego w miarę niezłe wyniki w pewnym kresie wynikały tylko ze świetnej gry Surmy i Traore. Gdy zabrakło dobrej gry tych dwóch to była tragedia, jego pojęcie o taktyce było nawet nie zerowe a ujemne. Większość jego transferów była masakrycznie beznadziejna. Jego koncepcja gry opierała się na tym że Surma sobie ze wszystkim poradzi i poustawia a Traore coś wymyśli z przodu. Probierz czy nawet Kaczmarek to przy nim geniusze pokroju Ancelottiego czy Mourinho.
26 marca 2014, 17:49 / środa
Ja nie potrafię zrozumieć "fenomenu" Probierza.
Ten "trener" nie osiągnął dobrego wyniku z 4 ostatnimi swoimi klubami!

Mówicie, że Traore robił wynik Kafarskiemu - tak samo Grosicki z Frankowskim robili wynik i PP Probierzowi.
No bez jaj. Drużyny od lat się cofały pod jego łapami, a tu jakiś wielki żal.

Poziom Kafarskiego.
26 marca 2014, 18:34 / środa
Nie bede porównywał Kafara do Probierza, bo dwie zupełnie inne postacie. Na plus Kafara należy zaliczyć to ze przez krótki czas Lechia miała swój styl (czy on sie do tego przyczynił? w pewnym stopniu tak).
Na usprawiedliwienie dla Probierza to fakt ze miał chyba najsłabszy skład ze wszystkich trenerów Lechii w extraklapie.
Miał, bo teraz trochę sie to zmieniło, niestety tylko na papierze, bo Probierzowi nie udało sie wkomponować grajków tak ze nastąpił progres.
Nie zrobił z PGE Areny twierdzy nie do zdobycia (to zapowiada na wstepie)
Zespół nie wyrobił sobie stylu, wiele razy brakowało różnorodnosci zagrań, brak pomysłu na grę.
Tym własnie mnie rozczarował, nie oczekiwałem po tym zespole dużo lepszych wyników, ale mozna było powalczyc w PP i załapać sie w 8. Pod względem charakteru zdecydowanie był najlepszy od czasu Kubickiego, niestety nie przeniósł tego na zespół i dlatego pożegnania nadszedł czas.

Zobaczymy, kogo przyniesie nam nowy własciciel, mam nadzieje ze nie bedzie to tylko marionetka w ręku menedzerów, bo to nie bedzie dobre dla zespołu.
Powodzenia panie Michale!

TYLKO LECHIA!
26 marca 2014, 19:51 / środa
Znajomy , ktory ostatnimi czasy mial trochę wolnego , chodzil sobie na Trauguta
oglądać treningi naszego zespołu.Oglądał m.in. trening strzelecki, opowiadał, że wyglądało to dramatycznie słabo. Na plus wyróżniali się jedynie nowo przybyli ostatnio z Groznego. Ile w tym prawdy nie wiem, ale znajomy jest poważnym człowiekiem , zajmującym się też powaznie futbolem w niższych klasach rozgrywkowych.
26 marca 2014, 20:14 / środa
carpaccio-do tej dwójki o której pisałeś dodałbym jeszcze Pawła Nowaka który grał życiówkę w tym sezonie co rozbiliśmy Legię 3:0 w Warszawie,Górnik 5:1 w Gdańsku i oprócz tego jeszcze Legię i Lecha u nas.
26 marca 2014, 20:17 / środa
widzieliście? patrzcie na sukcesy
odnośnik
26 marca 2014, 20:25 / środa
Gregory, w jednym kró tkim wpisie podsumowałeś prawie wszystkie fajne momenty z ostatnich lat w grze Lechii.
26 marca 2014, 20:31 / środa
Jeszcze kilkanaście miesięcy temu najbardziej wymarzonym trenerem dla wielu był Probierz głównie dlatego, że "skacze" przy linii. Teraz okazuje się, że nie ma sukcesów jak zresztą wcześniej również. Przyjdzie kolejny cudotwórca, później jak zwykle odejdzie nazwisko nieistotne. Istotne jest tylko jedno jaka kasa zostanie zainwestowana w Lechię w lepszych zawodników, bez tego strach się bać, wieczne bujanie w dole tabeli.
26 marca 2014, 20:44 / środa
Bez kopaczy na poziomie nic z tego nie będzie. Trzech, czterech zawodnikow na poziomie ekstraklasy, plus trzech, czterech młodych wiecznie dobrze się zapowiadających nie zapewni czołówki tej ogórkowej ligi.Zupełny brak zmienników, totalne braki w obronie, brak klasowego bramkarza powoduje, że nowy trener wcale nie musi zmienić oblicza naszego zespołu. Probierza trochę mi żal, a zdrugiej strony w takim Ruchu pierwszą 8 można jednak było osiągnąć.
26 marca 2014, 20:45 / środa
co za banda zidiocialych mongolow cieszy sie z odejscia Probierza z baranem grogorym na czele tutaj, wy myslicie ze zmiana trenera cos da z tymi pseudo gwiazduniami ktorym nie chce sie grac??? oni najchetniej chcieli by z powrotem Janasa na trenara zeby mogli znowu chalac w Sopocie i zarabiac mase siana
26 marca 2014, 20:53 / środa
W mojej ocenie los Probierza z chwilą zmiany właścicela byl przesądzony. Niezależnie od wyników i tak zostalby zwolniony, wcześniej czy póżniej. Wiadomo nowy własciel ma swoją wizję klubu i swoich faworytów, jak wszędzie.Probierz po prostu nie był od nich. Pytanie tylko jak będzie z finansami Lechii i kto za zatrudnienie trzech trenerów będzie płacił?
26 marca 2014, 20:53 / środa
mongołem to jest dla mnie ktoś kto przyjął nick menda
jakieś niskie poczucie własnej wartości albo trauma z dzieciństwa
wybacz chłopcze ale cieżko mi podejmować jakiekolwiek dyskusje z osobnikiem który sam się tak nazywa
szok
to jak nazwać się parówa,cwel,rozjebunda
masakra
26 marca 2014, 21:04 / środa
Menda - najbardziej ucieszy wszystkich jak znikniesz z tego forum. Oprócz bluzgania na innych lechistów niczym sie nie wyróżniasz. Nie zgadzać sie można, ale twoje wstępy i wyszukane epitety powodują u ludzi odruchy wymiotne.

wracając do tematu wywiad z Probierzem na PS

odnośnik

TYLKO LECHIA!
26 marca 2014, 21:58 / środa
Prawdę mówiąc, facet ma trochę racji. Szczerze mówiąc też jestem ciekawy kto podjął decyzje o zwolnieniu i kto do cholery tutaj decyduję w tym klubie, bo jest tyle osób, że nie mam pojęcia kto za to odpowiada. Dali mu piłkarzy, których on nawet sobie nie wybrał, tylko mu ich przedstawili, nie zdążył ich sprawdzić na obozie wszystkich. Probierz po prostu nie pasował nowym właścicielom, a Ci po prostu czekali na wpadkę. Dzięki panie trenerze za dwukrotne zwycięstwo z Legią i powodzenia.
26 marca 2014, 22:17 / środa
Eivander - dla mnie to żadne zaskoczenie, wczesniej pisałem ze Probierza na stanowisku moze utrzymać tylko PP lub 1-3 miejsce w lidze. Pozostałe wyniki pozbawią go funkcji, pozostawała kwestia "kiedy?" Szczerze liczyłem jednak ze trochę później (tzn ze dalej pojedziemy na finał PP, a 8 miejsce bedzie dla realne). Niestety Probierz chyba poddał sie juz wczesniej i wystawił sie do odstrzału przy pierwszej okazji.

TYLKO LECHIA!
26 marca 2014, 22:30 / środa
Masz racje, też nie jestem zaskoczony że Probierz został zwolniony i również gdzieś na tym forum pisałem, że Probierz nie poleci jeśli będzie w finale PP albo na miejscach 1-3. Szczerze mówiąc myślałem że zwolnią go jednak najwcześniej po fazie zasadniczej, a ten pośpiech moim zdaniem wynika z tego, że ten nowy trener z Holandii był już dawno przyklepany.

Wracając do samego Probierza, pewnie większość z was mnie opierdoli, ale ja uważam go za niezłego trenera. Musi tylko nauczyć się współpracy, bo z tym miał zawsze problem, jak na przykład w Wiśle. Ciężko mu się musiało w tej rundzie pracować na takich wariackich papierach, bo tu nowi zawodnicy, tu mało przychylni właściciele, którzy chcieli mieć swojego człowieka. Zresztą, samo pożegnanie mało profesjonalne, po prostu wysłali Juskowiaka by mu powiedział, że to koniec. Wydaje mi się, że profesjonalny klub tak nie postępuje. Plus za wypromowanie Dawidowicza, trzymanie się grania młodymi chłopakami czy pod koniec stawianie na Tuszyńskiego, który znikąd nagle walnął 6 bramek. Minusów jest jednak więcej.
26 marca 2014, 22:33 / środa
Probierz by wylecial bez wzgledu na wyniki ,ten napuszony bufon nie odpowiadal nowym szefom Lechijki.Przeciez Wdowczyk i Czesiu 711 oficjalnie potwierdzili ze przed runda wiosenna z nimi Lechia rozmawiala.
26 marca 2014, 23:12 / środa
Probierz jest cienki jak sik pająka.
9 lat - 9 klubów, jedn sukces - mówi samo za siebie. Lechia ? 8 zwycięstw na 27 spotkań. Żałosne wręcz.

Z innej beczki jednak..
Kto był w Lechii ostatnim zagranicznym trenerem??
26 marca 2014, 23:20 / środa
Lajos Szolar (1961) z wikipedii.
26 marca 2014, 23:22 / środa
wg wikipedii Lajos Szolar 1961 (Magyar)
wcześniej jeszcze Ferdynand Fritsch 1953 (AUT) i Vaclav Kriżek (CZE) w duecie z Ryszardem Koncewiczem 1949
26 marca 2014, 23:32 / środa
no to się nie dziwię, że nie pamiętam :)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.430