Gdańsk: piątek, 17 stycznia 2020
FORUM
Podstrony:

Do zarządu

strona 2/2

19 listopada 2013, 00:53 / wtorek
No racja :D Nie mogę kasować swoich postów ,więc powiem skrótowo skoro on nam szacha to my mu szach mata. Pytanie czy wyjdzie ,ale spróbować warto :)
19 listopada 2013, 01:03 / wtorek
Marek ja wpadnę do Roko bądz przekaże swój pomysł komu trzeba , bardziej miałem na myśli pomysły tych co nie przyjdą ,ale jak widać cisza
19 listopada 2013, 02:06 / wtorek
Z drugiego wątku i tak wyszło o co biega. Dlatego skoro nie ma na horyzoncie nowego inwestora odkupmy sami Lechię od kucharki! Że nie będzie chciał sprzedać za tyle co kupił albo w ogóle , głowa kibiców w tym ,żeby mu się zachciało...
Kto ma odkupić i jakie zasady? Mamy ludzi , którzy zdecydują kto ma pierwszeństwo. Niech będzie to też miasto o ile wyrazi zainteresowanie. Jak zabraknie środków zaufanym ludziom wolna sprzedaż. Klub doinwestowany , maksymalna liczba akcji w rękach kibiców , a na co nie starczyło własnym sumptem , będzie w rękach ch. wie kogo . Lepsze to niż Kuchar! Lepsze pomysły?
19 listopada 2013, 09:16 / wtorek
Obawiam się,że jak kibice odkupiliby klub od pasożyta to ten kto dałby najwięcej kasy chciałby rościć sobie największe prawa do decyzji ,co zrozumiale .Tyle ,że to doprowadziłoby do patologii znanej nam juz niestety .

Ja myślę ,że w tej chwili najlepiej bedzie pokazać gnojowi ,że Lechia to my ,jebnijmy z dyni w najczulszy punkt .Wyjdźmy ostentacyjnie w 10 minucie meczu z Ruchem a na kolejny mecz wogóle nie wchodźmy na stadion .Doping zza kołowrotków .
19 listopada 2013, 10:10 / wtorek
Patologia to jest teraz
19 listopada 2013, 11:43 / wtorek
Panowie jesli ktos moze niech przychodzi napewno potem ciezko bedzie sie dowiedziec z forum jak wyglada sytuacja. Kto moze przychodzi !!
19 listopada 2013, 13:33 / wtorek
Jasne, trzeba przyjść ale zanim zabierzemy się za ocenę sytuacji warto zadać sobie następujące pytania:
1) Jakie obowiązki względem spółki ( naszego klubu) ma w moim pojęciu zarząd i właściciel większościowego pakietu akcji
2) Jakie ja mam wobec nich oczekiwania i czy nie rozmijają się one zbytnio względem realnych możliwości i przyjętych norm.
Oczywiście warto w duchu spytać się samego siebie, co ja mogę zrobić dla klubu, co ja robię i czyto satysfakcjonuje mnie.
Dopiero wtedy można formułować jakieś zarzuty, że ktos coś wyraźnie zawalił i szukać rozwiązań, które poprawią sytuację.
W mojej ocenie ruch, jaki ponoc zamierza wykonać Kuchar z tą konwersją długu na akcje, odpowiada zwykłej zamknietej emisji nowej serii akcji i przeznaczenie tego kapitału na spłatę zadłużenia ( względem niego nota bene) De facto przeznaczył tę kasę ( o ile ją wcześniej rzeczywiście wysupłał) na straty.
Byłaby to rzecz wyśmienita – zresetowałoby to bilans otwarcia dla zarządu. W moim mniemaniu:
1) Nie można wymagać od Kuchara ( można oczekiwać ) aby pompował bez opamiętania zarobione przez siebie pieniądze w klub
2) To zarząd i pracownicy w tej liczbie piłkarze powinny dbać o finansową pomyślność przedsięwzięcia i z tego muszą być rozliczani przez Radę Nadzorczą, nad czym czuwać powinni kibice ale też i media, etc)
3) Pkt 1 nie wyklucza oczywiście takiego sponsoringu celowego, w ramach którego np. p. Kuchar , czy inny podmiot, finansuje kontrakt Razacka Traore , który nie otrzymał go od zarządu z braku kasy czy przekonania , że nie będzie przydatny. Także grupa kibiców mogłaby sfinansować półroczny kontrakt np.
Jasia Gruszki lewego obrońcy LZS Pcim Górny, bo uważa, że zasługuje on na obserwacje i trening w naszej drużynie. Ale to wszystko byłyby środki extra, Zasadniczo budżet kroić trzeba do swoich możliwości z opcją sięgnięcia po krótkoterminowy kredyt ( będzie można docenić wtedy co to jest 6%-owa Kucharowa pożyczka)
Piszę to,nie aby bronić kogoś ale odnoszę wrażenie, że nasze frustracje wynikają nie tylko z chujowej gry i zaangażowania samych piłkarzy ale chęci zmiany sytuacji pozornie prostą drogą z wykorzystaniem różdżki Harryego Pottera: Kuchar dawaj 60 mln , zarząd sprowadź reprezentantów kraju + dobrych piłkarzy z zachodu, zatrudnijcie kilku kumatych skautów, uruchomcie ośrodek szkoleniowy na wielką skalę i świat a przynajmniej Polska jest nasza, Też bym sobie tego życzył ale tak prostych rozwiązań nie ma
19 listopada 2013, 14:22 / wtorek
Zapominasz , tylko ,że ten wyśmienity pomysł zamiany długu na akcje powoduje ,że Kuchar zaczyna gwarantować sobie władzę absolutną. Dlatego nie uważam by był to wyśmienity pomysł. Zarzutów względem sposobu prowadzenia klubu jest tak wiele ,że nie bardzo mam w tej chwili ochotę o tym pisać , bo skończyłbym wieczorem albo i nie. Co do jednego się zgadzam w pełni, prostych rozwiązań nie ma a zanim się zacznie protest trzeba jasno określić jego cele.
19 listopada 2013, 19:07 / wtorek
KUCHAR ŁAPY PRECZ OD LECHII - NIE MASZ FORSY TO WYPIERDALAJ, ŁACHU! To nie futbol manager, albo twoja piaskownica. Chcesz budować od początku to sobie załóż klubik i zaczynaj od b-klasy.
19 listopada 2013, 19:18 / wtorek
Po za tym mam pytań kilka - jeśli ktoś ma pojęcie to proszę o oświecenie... Kuchaż zapłacił podobno za kupno Lechijki 5 mln PLN. Komu?? I na co poszły te pieniądze? Kiedy ma odbyć sie zgromadzenie wspólników (bo tam chyba jest podejmowana decyzja komu, ile, kiedy i za ile)? Czy statut reguluje to w jakiś sposób, że decyzja o przejęciu (wrogim) podejmowana jest zwykłą większością 50% głosów, czy może 2/3? Czy ktoś jest może jeszcze zainteresowany aykupem tychże akcji?? Ave Lechia!
19 listopada 2013, 19:48 / wtorek
1/ No cóż, jak się tyle bezinteresownie dla Lechii zrobiło, to chyba jasne, że się domaga odpraw, a moim zdaniem jeszcze nagród. Robisz dla klubu niemal ze free, gdy mógłbyś trzepać kaskę w biedronce to i masz pewne roszczenia. Jasne.

2/ Co do sprawy z p. Kucharem to nie zabieram głosu, bo uważam, że kompetentne Osoby powinny się wypowiadać (To nie znaczy, że uważam, że te które się wypowiedziały kompetentne nie są...,). Tyle, że nie wiem na ile pełna jawność takich spraw jest pożyteczna. No, ale ja mam się prawo mylić. A niektórzy Koledzy już nie.

Pozdro
el
19 listopada 2013, 20:02 / wtorek
takie sprawy reguluje w zasadzie statut spółki. Spółki giełdowe muszą podać do publicznej wiadomośc, gdy któryś z udziałowców przekroczy jakiś limit procentowy posiadanych akcji. Gdy zaś przekroczy jeden podmiot jakąś graniczną wartość zobowiązany jest do zgłoszenia wykupu pozostałych akcji po jakieś narzuconej mu cenie ( zwykle jest ona wyższa niż aktualna cena rynkowa) . To jednak nie ten przypadek. O emisji akcji decyduje Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy czyli ... Kuchar. Owszem zostało spieprzonych wiele rzeczy ale jaki w tym jest udział jego a jaki zarządu ? Czy teraz ma jakieś niecne zamiary ? Pamiętam, jak ktoś na forum podliczał , ile straci Kuchar na niepodpisaniu nowego kontraktu z Traore. Wziął długopis, kalkulator, założył ilu ludzi nie przyjdzie na stadion, bo nie będzie wybitnego zawodnika, który potrafi ośmieszyć przeciwnika i nasze może będzie na wierzchu.
Nie wiem czy obawy o to, że zamknięta subskrypcja akcji podyktowana jest chęcią zmiany statutu ale do tego chyba trzeba odnieść zapis strażników pieczęci. Normalnie wystarczy większość głosów na WZA. Zmiana akcjonariatu pociąga za sobą zawsze konieczność zmiany statutu, zgłoszenie d o sądu etc. Zatem ja nie dostrzegam póki co powodu do obaw o konwersję długów za akcje. Inna sprawa, że nie mam przed oczyma zapisów statutu broniących nas przed zmiana nazwy, przeniesieniem siedziby spółki etc.
19 listopada 2013, 21:45 / wtorek
Czego nie napisalibyśmy na tym forum to Kuchar ma doradców finansowych, którzy doskonale wiedzą jak ma on postępować, żeby wygenerować z Lechii jak największy zysk. Czegokolwiek nie zrobimy, on ma wytyczony cel i zgodnie z nim postępuje. Skoro nie zatrzymywał Traore to gdzieś w kalkulacjach, wyliczyli, że lepiej wypromować np 3-5 młodzieżowców (za mniejsze pieniądze) i sprzedać (po 1-3 mln euro) ich do klubów europejskich i w ten sposób w łatwy sposób odzyskać wsad finansowy z nawiązką. Kuchar to biznesmen a nie sympatyk Lechii, która wisi mu kalafiorem. Nie zależy mu na pucharach, miejscu w lidze (byleby nie spaść). On nie marznie na trybunach gdy Lechiści kopię piłkę w grudniu czy lutym. On nie zdziera sobie gardła siedząc na trybunach. On przyjeżdża i ogląda biegające po boisku kwoty pieniężne. I tyle można powiedzieć o zaangażowaniu Kuchara w sprawy Lechii. On swoje i tak osiągnie a co będzie z Lechią ma w głębokim poważaniu. Widać to od dawna i tylko My wierni od lat kibice łudzimy się, że Kuchar w końcu sypnie kasą i wzmocni drużynę. Jeżeli to zrobi to tylko po to by osiągnąć większy zysk np. sprzedać innemu biznesmenowi, który będzie się zachowywać jak liczykrupa. Oni po prostu nie utożsamiają się z Lechią, jej tradycją i nami jej wiernymi kibicami.
19 listopada 2013, 22:38 / wtorek
Maciej chyba lepiej nie można scharakteryzować Kuchara i jego intencji.
Kuchar to zwykły pokerzysta, bez sentymentu, bez cienia emocji dążący do swojego celu. Niestety tym celem nie jest Wielka Lechia Moich marzeń.

TYLKO LECHIA!
19 listopada 2013, 22:43 / wtorek
"wyliczyli, że lepiej wypromować np 3-5 młodzieżowców (za mniejsze pieniądze) i sprzedać (po 1-3 mln euro)"

Haha :-)
20 listopada 2013, 08:34 / środa
odnośnik
kurwa nie wierze!!!!!!
i jeszcze przegramy sprawe z błaznem
Jebane pasożyty!!!!!!!!!!!!!!!1
20 listopada 2013, 09:04 / środa
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! złodzieje !
20 listopada 2013, 09:49 / środa
Błażej Jenek podpisywał te umowy, a teraz sam sądzi klub. No to klub powinien teraz wytoczyć sprawę o działanie na niekorzyść spółki.
20 listopada 2013, 10:04 / środa
Jenek z kibica stał się złodziejem tak się dzieje jak siano zarabiane na Lechii bierze górę i nie on pierwszy...
20 listopada 2013, 11:45 / środa
ale kurwa panowie skąd to oburzenie ,budzicie się bo piłkarze chuja grają ??
...
Przecież o tym mówione jest co najmniej od poprzedniego protestu !
myślicie że trybuna zielona wywieszała transparent dla jaj??
Niektórzy strażnicy pieczęci zapraszają Jenka jeszcze do swoich loży VIP ...
Wystarczy by zrozumieć układankę pod nazwą strażnicy pieczęci i udziałowcy mniejszościowi -spółka akcyjna?
Szkoda że niewytłumaczone są role Michalskiego który trzymał lejce ,szkoda że nieporuszone są premie menadżerskie za Sazankowa.
Mam nadzieje że na spotkaniu znajdzie się czas by również poruszyć te sprawy ...

Co nie zmienia faktu że to temat zastępczy dla niespełnionych obietnic kuchara.
20 listopada 2013, 11:54 / środa
OOO i pan prezes sie odnalazł.

No i dupa z transferów.
Bo trzeba zapłacić za działalność na szkodę spółki
Gosc co sciagnął Cacica
Powinien dostać noblem w łeb .

Z dziedziny ekonomia niestosowana cwaniaczkowofrajerska
20 listopada 2013, 11:57 / środa
Ci co byli przyprowadzili tych co są
Układ kryje układ Lechia w tym wszystkim jest najmniej ważna dla tych ludzi liczy się tylko kasa.
20 listopada 2013, 12:12 / środa
Panowie... mleko rozlało się z chwilą geszeftu z A"60mb"K.
Nie mamy na to wpływu i nie ma szans na rozliczenia... poza klapsem.
Pozostaje pytanie: jak pozbyć się reszty geszefciarzy z Lechii i doprowadzić do normalności?

Dla mnie, jedynie poprzez finanse... bez tego, to tylko bicie piany na forum.
Każdy półśrodek będzie tylko zaklinaniem rzeczywistości i przedłużaniem agonii.
A my nadal będziemy nabijani w butelkę poprzez "złotoustych".
20 listopada 2013, 14:20 / środa
odnośnik
no to czeka nas jeszcze proces ze Sportfive i kolejne odszkodowania za działania Kuchara, 'inwestor" planuje skok na nasz Klub jak nic
20 listopada 2013, 16:13 / środa
PanPrezes ja się nie obudziłem widzę to od lat ale nie chcę narzucać wszystkim własnego toku myślenia. Efekt znamy ...
20 listopada 2013, 22:10 / środa
A kto postawi przed sądem Kuchara za to, że nie dotrzymał słowa danego wszystkim sympatykom Lechii, że będzie budować zespół europejski a zrobił z Lechii zespół prawie nic nie znaczący w słabiutkiej polskiej ekstraklasie. Przecież to co mówił było formą umowy ustnej z resztą akcjonariuszy (umowy ustne też są ważne). Gdy wchodził do Lechii Kuchar, Lechia miała swój styl. A teraz-Kuchar chce przejąć cały klub i pewnie wówczas odsprzeda wszystkich uzdolnionych młodych graczy, odbierze swój dług i ogłosi upadłość a Lechia skończy tak jak warszawska Polonia. Wszystko na to wskazuje, bo celem Kuchara jest wycisnąć Lechię jak cytrynę co już mu się po części udaje. Czy jest sposób na powstrzymanie go? Jest. Potrzeba do tego determinacji miejscowego biznesu. Przecież stać firmy z Wybrzeża na spłacenie Kuchara i powolne wyrugowanie go z klubu i Spółki.On nigdy nie będzie się utożsamiać z Wybrzeżem i Lechią. On nie jest biało zielony. On jest rudy, jak lis, taki chytry lis, który przechytrzył wszystkich.
20 listopada 2013, 22:30 / środa
Macieju. Nikt nie pozwie Kuchara do Sądu za jego słowa, bo taką sprawę przegra. Nie ma na to żadnych szans. Ale możesz spróbować. Co do reszty, to zaproszenie masz na jutro od Lwów Północy.
22 listopada 2013, 23:40 / piątek
W Lechii jednego mniej;
odnośnik
Teraz problem będzie miał Śląsk.
31 maja 2014, 19:39 / sobota
Ja mam taką prośbę : jak będziemy robili transfery to zróbmy je jak najszybciej . Tak żeby trener Moniz miał gotową kadrę przed 1 zgrupowaniem . Bo jak będziemy zwlekali i będą dochodzili nowi piłkarze w trakcie rundy to zanim sie zgrają to będzie koniec listopada !!!
31 maja 2014, 20:33 / sobota
To nie nastąpi. Pod koniec okienka można trafić najlepsze okazje. Im bliżej końca, tym bardziej kluby są skłonne do obniżania swoich wydumanych oczekiwań finansowych.
31 maja 2014, 21:27 / sobota
duch... chyba nie wierzysz w to co piszesz? Jeśli chcemy mieć coś do powiedzenia w lidze w kolejnym sezonie to ludzie odpowiedzialni za przyszłe zakupy i kontrakty już wiedzą kto może przyjść, kto przyjdzie i z nie którymi są już dogadani.
Za Kuchara były OKAZJE teraz mają być WZMOCNIENIA.
31 maja 2014, 23:33 / sobota
santtin, nawet Juskowiak w trakcie przerwy zimowej przed startem rundy wiosennej mówił, że czekają na ostatnie dni okienka bo wtedy jest większe ciśnienie u zawodników. Ale na pewno tych transferów będzie mniej niż za Kuchara, to fakt.
10 czerwca 2014, 17:22 / wtorek
Oby tylko teraz Juskowiak nie mówił , że czekają do zakończenia Mistrzostw Świata bo zamierzają kupić piłkarzy którzy zabłysną podczas tej imprezy ;)
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.249