Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Nowy trener - info telefoniczne, plotki, opinie, sugestie

strona 1/2

26 marca 2014, 13:11 / środa
Kto bedzie nowym trenerio ???
26 marca 2014, 13:16 / środa
Pasieka albo Kotas
26 marca 2014, 13:22 / środa
Mam nadzieję, że nie Michniewicz...
Ciekawe czy stać nas na Fornalika?
26 marca 2014, 13:25 / środa
Janek Urban hie hie
26 marca 2014, 13:25 / środa
Tylko i wylacznie opcja zagraniczna,
26 marca 2014, 13:29 / środa
Zgadza się, na bank będzie to trener zagraniczny, z młodym polskim asystentem. Ciężko w tym wypadku znaleźć jakieś nazwisko oprócz von Heesena. Trzeba czekać.
26 marca 2014, 13:39 / środa
Po co ten temat?
26 marca 2014, 14:05 / środa
Stanowski na twitterze piszę, że na pewno opcja zagraniczna, na Lechia.pl, że podadzą do czwartku nazwisko nowego. Czyli wygląda na to że naprawdę Hessen będzie trenerem. Hm, facet z przeszłością w Bundeslidze, były dyrektor sportowy Hannoveru... Kto wie.
26 marca 2014, 14:20 / środa
Trener z holenderskimi kontaktami i nie będzie dodatkowo obciążał budżetu (bo już jest na pensji).
TYLKO LECHIA!
26 marca 2014, 14:21 / środa
A ja bym chciał Dana Petrescu ale to pewnie opcja nie do wyjecia. Z drugiej strony tu potrzeba wymiane polowy składu.
Jak dla mnie do wywalenia sa - Pietrowski, Colombo, Kaniecki, Wiśnia, Grzelczak, Buzała, Pazio i Mati Bąk(ewentualnie go zostawić jako rezerwowego).
Mlodych łącznie z Janickim bym zostawil.
26 marca 2014, 14:52 / środa
Oprócz nowego trenera , klub powinien wymienić cały sztab szkoleniowy. Może nie w tym sezonie ale na pewno od nowego sezonu. W szczególności trener od przygotowania fizycznego.
26 marca 2014, 14:52 / środa
Może Juskowiak poprowadzi klub do końca rundy? Możliwe to?
26 marca 2014, 14:54 / środa
ramka999 na wywalenie treneiro od przygotowania fizycznego czekam od lat :D watpie, ze się to spelni :D
26 marca 2014, 15:11 / środa
Skoro ma być znany do jutra tzn. że klub już od jakiegoś czasu się przygotowywał do zmiany trenera i prowadził rozmowy z kandydatami .

Mam nadzieję że będzie to jakiś dobry trener zagraniczny bo jeżeli chodzi o polskich trenerów to w lidze cały czas krążą Ci sami w kółko zmieniając kluby .
26 marca 2014, 15:15 / środa
A ja mam nadzieję, że zostawią Szutowicza czy innych polaków. Dużo by się nauczyli z tej słynnej niemieckiej szkoły ( bo coś mi się zdaje że taka nas czeka tutaj ). Myślę, że w sztabie może być Wojciechowski + jeden z naszych trenerów, na przykład Wilk, trener rezerw. No i na pewno współpracownik nowego trenera.
26 marca 2014, 15:18 / środa
Oby zadziałał efekt nowej miotły i zamiótł nas do pierwszej ósemki.
26 marca 2014, 15:24 / środa
(Twitter) BorekMati: 50 -letni Holender Ricardo Moniz bliski objęcia posady trenera Lechii Gdansk.
26 marca 2014, 15:34 / środa
Osttanio Ferencvaros, wcześniej Red Bull Salzburg ( Mistrz i vicemistrz Austrii), HSV przez chwile i zadaniowo między innymi w Tottenhamie. Wygląda ciekawie
26 marca 2014, 15:35 / środa
Borek ma zazwyczaj trafne i sprawdzone info .
Tutaj można poczytać o Ricardo odnośnik
Ciekawe CV , znane kluby , tyle że pracował tam nie jako pierwszy trener .
26 marca 2014, 15:38 / środa
hehe! no to moze sie okazać ze nie dużo sie pomyliłem :-)

TYLKO LECHIA!
26 marca 2014, 15:46 / środa
tutaj więcej statystyk ewentualnego trenera
odnośnik
26 marca 2014, 15:47 / środa
Moniz jest w menedżerskiej stajni, która obsługuje m.in. RvP, Vermaelen, Kuszczak, Tytoń, Marcelo. Wśród trenerów jest też Huub Stevens :)

odnośnik
26 marca 2014, 16:04 / środa
Jak ktoś chce sobie poczytać dlaczego został zwolniony na Węgrzech (jest tego sporo, a tekst po angielsku)
odnośnik
26 marca 2014, 16:22 / środa
Bardzo pozytywny wpis kibiców węgierskich o tym trenerze. Jeśli kibice tak pochlebnie wypowiadają się o trenerze to na pewno to o czymś świadczy.
Jest wielu dobrych trenerów, ale nie w Polsce. Uważam podobnie jak ten węgierski kibic co pisał ten tekst.
Trener zagraniczny na pewno zrobi czystki w Lechii i takie jednostki jak Pietrowski, Wiśniewski, Oualembo czy Pazio nigdy już nie zagrają i nie schańbią swoją pseudogrą Lechii Gdańsk.
26 marca 2014, 16:37 / środa
asas odpierdol się od Wiśni!Najpierw powiedz co Ty zrobiłeś dla Lechii a wtedy pisz o hanbieniu.Piotrek zawsze będzie miał szacunek u Lechistow a Ty?
26 marca 2014, 16:41 / środa
Wiśni nalezy sie szacunek tak jak i Bąkowi. To juz nie chodzi o sprawy sportowe, ktorych nie przeskocza. Sam sie wkurzam jak widze obydwu w pierwszej 11 i nie moge patrzec na holowanie pilki u Wisni czy przyklejanie sie do linii Bączka ale swoje dla Lechii zrobili.
26 marca 2014, 16:47 / środa
I co z tego że zrobili? Ich czas minął. Nie można żyć ciągle przeszłością jeśli pewnych barier w zakresie umiejętności się nie przeskoczy. Na sentymentach nie buduje się wyników tylko na konkretnych umiejętnościach. A wyniki napędzają widownię, rośnie zainteresowanie, drużyna staje się bardziej medialna, idą za tym większe pieniądze z każdej strony: sponsorzy, TV etc.
A chyba tego chcą wszyscy by w końcu Lechia pokazała się w Polsce jako drużyna z czołówki a nie średniak z 10 miejsca.
26 marca 2014, 16:47 / środa
Nowy trener musi odejść :-) Taki powinien być kolejny temat hłe,hłe :-)
26 marca 2014, 16:50 / środa
asas pisał coś o schańbieniu...cokolwiek by to oznaczało, twierdzę, że do hańby jeszcze naszym daleko

A teraz...do przodu!

tylko LECHIA!
26 marca 2014, 17:00 / środa
Przyjrzałem się zdjęciu w artykule z linku Varenthina i mam dziwne wrażenie, że widziałem podobnego typa wczoraj w loży obok Wernzego.
Czy ktoś z oglądających mecz w Orange Sport może zwrócił uwagę? Migawka trwała chwilę, ale gość zwrócił moją uwagę karnacją i ponurą znudzoną miną ;)
26 marca 2014, 17:06 / środa
Faktycznie był tam jakiś południowiec, ale to chyba nie był on. Jednak mogę się mylić.
26 marca 2014, 17:10 / środa
Wczoraj Borek pisał na stronie Polsatu Sport "Pojawi się nawet najpotężniejszy brazylijski menedżer piłkarski Juan Figer", ale tak patrzę po zdjęciach w internecie to on ciemnej karnacji nie ma... za to stoi za transferami topowych zawodników. Wiadomo, że tacy do nas nie trafią, ale może chociaż coś solidnego się pojawi co nie kopie się w czoło przy co drugim kontakcie z piłką.

odnośnik
26 marca 2014, 18:12 / środa
akurat Bąk gra ostatnio dobrze, a Wisnia to Wiśnia ale bronią go wyniki - 3 gole, 4 asysty, 5 kluczowych podań (z weszło)
26 marca 2014, 18:37 / środa
Gdyby wczoraj Madera lepiej przystawil głowę to dziś Wisnia byłby bohaterem.No ale co tam lepiej napisać ze trzeba wyjebać Wiśnie.
26 marca 2014, 18:57 / środa
,,I co z tego ze zrobili? Ich czas juz minal.

Gdybym byl dalej moderatorem,za ten wpis dostalbys dozywotniego bana frajerze.
26 marca 2014, 19:12 / środa
Tu nie chodzi o Wiśnie tylko, skuteczność szwankuje całej drużynie. Wiśnia jest po prostu na świeczniku. Wczoraj mieli kilka sytuacji żeby strzelić, Jaga była spokojnie do pyknięcia, ale pozycje strzeleckie trzeba wykorzystywać, inaczej sie przegrywa, albo odpada z pucharów...

Może i dobrze się stało, bo na tą padakę co oni grają nie można już było patrzeć: przewidywalnie, powoli, zupełny brak gry kombinacyjnej (no, ostatnio im się zdarzało, ale w defensywie:), bez forsowania tempa i przyspieszenia...Denerwujące jest, że po stracie bramy okazuje się, że potrafią zagrać lepiej, co może oznaczać, że jakiś potencjał w nich jednak drzemie, ale trenejro nie potrafił z nich tego wykrzesać od początku spotkania, dopiero gol w plecy ich motywował do lepszej gry. Co może potwierdzać moje przypuszczenia z jesieni, że temu trenerowi potrzeba do zespołu dokoptować psychologa, bo motywowanie mu wychodzi średnio. Ale mogę się mylić.

TLG!
26 marca 2014, 19:17 / środa
To teraz beda placic trzem trenerom. Takie rzeczy tylko w Lechii. Ciekawy ten Holender.
26 marca 2014, 19:25 / środa
przecież jesteśmy mega bogaci!do tego piękny stadion,komplet na każdym meczu u siebie,sponsorzy walą drzwiami i oknami,to co nie stać Nas?
26 marca 2014, 19:53 / środa
Kacper Suchecki ‏@ka_suchecki

Moniz ma się podobno jeszcze dziś wieczorem pojawić na gdańskim lotnisku
26 marca 2014, 20:03 / środa
Od lipca 2010 do czerwca 2012 roku pracował w firmie Red Bull z ramienia której nadzorował piłkarskie filie korporacji: amerykański New York Red Bulls, brazylijski Red Bull Brasil, ghański Red Bull Academy Sogakope, niemiecki RB RasenBallsport Leipzig i austriacki Red Bull Salzburg.

Jako pierwszy szkoleniowiec prowadził RB Salzburg z którym w 2011 roku zdobył wicemistrzostwo, a rok później mistrzostwo Austrii. Następnie objął zespół Ferencvárosu Budapeszt. Od grudnia 2013 Moniz pozostawał bez pracy. – Aktualnie dogadywane są już ostatnie szczegóły kontraktu. Można chyba powiedzieć, że sprawa jest pewna. Z tego, co wiem, istnieje duża szansa, że Holender poprowadzi Lechię już w sobotnim meczu z Piastem Gliwice – mówi nam Mateusz Borek, który razem z Cezarym Kowalskim, zmianę trenera Lechii awizował na Polsatsport.pl już wczoraj.

Holenderski poliglota

– W Gdańsku będzie kilka funduszy inwestycyjnych, a strona portugalska będzie odpowiadać za pion sportowy. To oni zdecydowali, aby wziąć Moniza – mówi nam Borek, który jako pierwszy podał nazwisko prawdopodobnego trenera Lechii. – Facet biegle mówi po angielsku, niemiecku, niderlandzku, portugalsku i hiszpańsku, więc bez problemów będzie mógł dogadywać się z kolejnymi funduszami, czy podmiotami biznesowymi – wyjaśnia dziennikarz.

Komentator Polsatu Sport tłumaczy także, dlaczego wybór padł właśnie na 50-letniego Holendra. – Świetnie współpracuje z młodzieżą, ma spore doświadczenie, zna specyfikę różnych krajów. Lechia ma działać dwutorowo: z jednej strony szkółka i polskie talenty, a z drugiej współpraca z Benfiką Lizbona i prawdopodobnie z klubem niemieckim. Taki człowiek, jak Maniz, nada się do tego idealnie. Słyszałem, że namaścił go Thomas von Heesen – zdradza. Przypomnijmy, że von Hessen to niegdyś znakomity piłkarz, dziś współpracujący z miliarderem z Hamburga Klausem Michaelem Kuhne.

Według nieoficjalnych informacji z sztabie szkoleniowym Holendra ma znaleźć się jeden młody Polak, którego kandydaturę wysunie dyrektor sportowy Andrzej Juskowiak. Co natomiast z Probierzem? – Słyszałem, że klub i trener ustalili, że celem Lechii miała być pierwsza ósemka, albo Puchar Polski. Wiemy już, że nie uda się tego zrealizować, więc Michała pożegnano. Na tematy finansowe podobno jednak się nie dogadano. Probierz ma ważny kontrakt do czerwca 2015 roku, więc prawdopodobnie Lechia będzie płaciła mu do chwili, kiedy znajdzie nowego pracodawcę. To sytuacja podobna, jak w przypadku Michniewicza i Podbeskidzia – wyjaśnia nam Borek.

polsatsport.pl
26 marca 2014, 20:03 / środa
To samo źródło wspomina o zwolnieniu całego sztabu trenerskiego.
26 marca 2014, 20:27 / środa
"Moniz ma się podobno jeszcze dziś wieczorem pojawić na gdańskim lotnisku"

Czy Heniu dziś jest w robocie?

TYLKO LECHIA!
26 marca 2014, 20:46 / środa
Widać że Ricardo ma układy w całej europie więc w lecie możemy się spodziewać transferów zagranicznych graczy . Warto poszukać w Portugali jak robi to Zawisza . W tamtejszej III lidzę znaleźli np. Jorge Kadu , gracza z Wysp Zielonego Przylądka który strzelił zwycięskiego gola w meczu z Wisłą .
26 marca 2014, 20:47 / środa
Czarny szkoda ze nie jesteś, ten typ to wyjatkowa menda.....
pozdrawiam!
26 marca 2014, 21:11 / środa
z tweetowego jarmarku:
Kuba Staszkiewicz ‏@QbaStaszkiewicz 7 min.
Ryszard Robakiewicz ma być asystentem Ricardo Moniza w Lechii Gdańsk

weszlo tez już pewne nominacji Moniza:
odnośnik

TYLKO LECHIA!
26 marca 2014, 21:44 / środa
brawo brawo kolejny trener odszedl bardzo duzo to da, najlepiej niech zmieniaja trenera co roku to Wisnia bedzie krolem strzelcow i mistrz polski gwarantowany

jak nie idzie w burdelu to sie wymienia kobiety a nie firanki
26 marca 2014, 22:11 / środa
@Menda- Wymienili alfonsa..
27 marca 2014, 12:31 / czwartek
menda:
Jak to określiłeś "kobiety" wymieni się latem. Obecnie jest środek sezonu i zamknięte okno transferowe.
27 marca 2014, 19:28 / czwartek
To co oficjalnie Moniz. Wygląda jak indianin, na mecze chodzimy w biało-zielonych pióropuszach? :D
27 marca 2014, 20:44 / czwartek
Menda daruj sobie swoje porównania burdelowe. mało śmieszne.
Co do zmiany, już wcześniej w którymś z wątków pisałem, moim zdaniem trener powinien być rozliczany po około 3 sezonach. Probierz nie dostał szansy. Zawodnicy chuja grają w obrywa trener. Fakt, że logistycznie i organizacyjnie łatwiej o taką zmianę ale kilku kopaczy aż prosi się o zerwanie kontraktów. Nowi właściciele, nowe podejście. Zobaczymy.
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.428