Gdańsk: czwartek, 18 lipca 2019
FORUM
Podstrony:

Ricardo Moniz musi zostać !!!

strona 1/6

27 marca 2014, 21:32 / czwartek
Bo to dobry trener . A najważniejsze że nie polski !!!

Powodzenia trenerze !

Siać , siać , siać ! Alleluja i do przodu !!!
27 marca 2014, 21:35 / czwartek
Zmień obywatelstwo jak tak Ci nie pasuje to co polskie.
27 marca 2014, 21:40 / czwartek
Nie pasują mi polscy trenerzy a nie obywatelstwo .
Żaden polski trener od kilkunastu lat nie prowadzi żadnej znaczącej się drużyny w Europie i praktycznie żaden nie ma sukcesów na arenie międzynarodowej .
Mam już dość polskiej myśli trenerskiej i dlatego cieszę się że naszym trenerem będzie obcokrajowiec . A tym bardziej że to będzie trener z Europy Zachodniej .
27 marca 2014, 21:43 / czwartek
Ci co pieją z zachwytu nad nowym trenerem pierwsi beda go zwalniać po kilku nieudanych meczach.Nie mniej życze mu powodzenia na nowej drodze zycia!

ps.Diakomo a Ty nie jesteś Polakiem, ze tak Cie drażni polskie?
27 marca 2014, 21:45 / czwartek
A jaki zagraniczny trener osiagnął sukces z polskim zespołem nie licząc Legii i Górnika w latach 60-70-tych?
27 marca 2014, 21:53 / czwartek
Polska szkoła trenerska nie istnieje. Ten trener ma większe osiągnięcia niż wszyscy nasi kopacze razem wzięci i mam nadzieję, że na tych osiągnięciach nie poprzestanie.. Oby wiodło mu się jak najlepiej!! A'propos płacenia za kontrakty Probierza i Kaczmarka - a także Moniza: jeśli inwestor ma pape żeby za to płacić, to proszę bardzo!
27 marca 2014, 22:35 / czwartek
Grubo tu się dzieję :D . Zajebisty bo "nie polski". Polscy piłkarze są do dupy to może trzeba też brać "nie polskich" murzynów piłkarzy ? Świat zwariował. Murzyni rac na stadionach nie odpalają , to może też kibiców murzyńskich nam potrzeba?. Będą tacy zajebiście "nie polscy". Paranoja sięga zenitu

To wszystko na forum Lechii
27 marca 2014, 22:59 / czwartek
Bez kitu niekumam tutaj tych niektorych frajerskich rasistowskich napinek.
Do tych co sie ze szpilka na rozumy pozamieniali chce tylko napisac ze niemaja pojecia o zachodniej pilce.Grupa ludzi ktora zainwestowala w klub to ludzie z doswiadczeniem w pilce i kazdy ich ruch jest jak najbardziej przemyslany w tym tez ze zmiana trenera.Dajcie nowemu trenerowi troche czasu a zobaczycie u naszych mlodych wilkow progres.
27 marca 2014, 23:06 / czwartek
Tak, tak Ralf. Ty już Ralf nie Rafał. Zagraniczne jest lepsze, a bronienie polskościi(najważniejsze ,że nie polski)= rasizm.
Znak czasów.
27 marca 2014, 23:08 / czwartek
Edwin woli Janasa i Ulatowskiego.

Tymczasem zachecam do obejrzenia filmiku
odnośnik

Chcialbym zobaczyc jak on tak mowi do Pietrowskigo :)
27 marca 2014, 23:13 / czwartek
edwinsopot akurat jezeli chodzi o moja ksywe to mam ja od dziecka a co do Polskosci i Lechi zawsze reprezentowalem je z duma niewazne gdzie bym byl za chlebem.
27 marca 2014, 23:17 / czwartek
Nie mówię ,że wolę Ulatowskiego czy Janasa. Nie zgadzam się na sformułowania "najważniejsze ,że nie polski" . Kłuje mnie to w oczy i jak się jednemu z drugim to z rasizmem kojarzy to... Znak czasów...nie moich widocznie
27 marca 2014, 23:23 / czwartek
dokładnie Edwin.. to samo mnie trafiło. "Najważniejsze"

Alf (sorry - Ralf) - Lechii, nie Lechi (w sumie i tu i tu tylko jednej literki brakuje).
27 marca 2014, 23:33 / czwartek
Edwin, jeżeli chodzi o trenerów to co do zasady w tym momencie, niestety, ale zagraniczne jest lepsze niż polskie. Oby ten konkretny zagraniczny okazał się bardzo dobrym tego przykładem. Chyba o to chodziło koledze, który założył ten temat i dalsza dyskusja jest zbędna, wyciąganie polskości, rasy itp. w tym temacie również.

Z przykrością stwierdzam, ze patrzenie na gre Lechijki było momentami męczarnią. Poziom druzyny jako całości i wielu zawodników indywidualnie sportowo był bardzo niski. I bez znaczenia, czy był to końcowy kafar, ulatowski, janas, probierz, kaczmarek. Czy przyszedłby wdowczyk, michniewicz, czy inny urban.

Co do konkretnie tego gościa to mistrza Austrii zdobył, niewielu w Lechii było trenerów, którzy zdobyli mistrza kraju. Austria piłkarsko gorsza od nas nie jest. Po drugie nie jest to gosc, który jest już wypalony i przyjechał na emeryturę odcinać kupony. Wydaje mi sie, że może mu się chcieć u nas zapieprzać.

Szczerze mówiąc, od początku zmian właścicielskich oczywistym było dla mnie, że dojdzie do zmiany trenera. Nawet żałuję, że nie zrobili tego przed początkiem rundy, może uniknelibyśmy tych meczów, gdzie pomysł na grę to byla laga do przodu.

W każdym razie oby mu się udało z korzyścią dla nas.
27 marca 2014, 23:39 / czwartek
Lem ja nie neguję ,że w miejsce Probierza zatrudniono trenera zagranicznego (w Polsce trudno o lepszego). Natomiast nie obchodzi mnie o co koledze chodziło bo dla sformułowań "a najważniejsze ,że nie polski" mojej tolerancji nie było i nie będzie obojętnie ilu jeszcze dziwolągów tego nie zrozumie.
27 marca 2014, 23:49 / czwartek
@Edwin
Kolega niefortunnie sformułował swoją opinie, a ty trochę nadinterpretowałeś te słowa. Chodziło, że facet jest nieskażony naszą "myślą szkoleniową". Zresztą doskonale wiesz co kolega miał na myśli tylko chciałeś mu wytknąć "kiepski dobór słów". Spokoju życzę :)
27 marca 2014, 23:52 / czwartek
Tu się z Tobą zgodzę , to ekstremalnie słaby dobór słow, nie akceptowalny :)
27 marca 2014, 23:55 / czwartek
Krzycho - bez osobistych wycieczek, ale skąd wiesz o co autorowi chodziło? Napisał bardzo chujowo a Ty wiesz, ze to nie o to chodzi?
28 marca 2014, 07:08 / piątek
Ricardo Moniz został nowym trenerem Lechii Gdańsk. Kim jest, co osiągnął nowy opiekun Biało-Zielonych? Swoje w wielkiej piłce widział, swoje także przeżył. I nie zawsze było miło.

Holender w piłkę grał tylko w ojczyźnie, karierę kończył w 1993 roku. Wielkim futbolistą nie był, w narodowej kadrze nie grał.

Znacznie lepiej szło mu po drugiej stronie barykady, choć tak naprawdę przez długie lata uczył się samodzielnego prowadzenia drużyny. Był asystentem w kadrze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, potem przez pięć lat pełnił rolę dyrektora technicznego w Grasshopers Zurych. W Tottenhamie Hotspur pracował w sztabie szkoleniowym Martina Jola, podobnie było zresztą w Hamburgerze SV. W końcu pod koniec sezonu 2009/10 sam tymczasowo, tylko przez dwa mecze prowadził w Bundeslidze klub z Hamburga.

W 2010 roku los rzucił go do Austrii, do tamtejszego potentata Red Bull Salzburg. I też Moniz zaczynał pracę od pomagania, tym razem Huubowi Stevensowi. W końcu w kwietniu 2011 roku dostał drużynę "na własność" i w kolejnym sezonie zdobył z nią krajowy dublet. To na razie jego największy sukces. Z RB Salzburg odszedł, bo miał inne spojrzenie niż jego władze na rozwój drużyny.

Ciekawym posunięciem po opuszczeniu Austrii był angaż w Ferenvcarosie Budapeszt. Moniz trafił tam w sierpniu 2012 roku. I w pierwszym sezonie doprowadził ten klub do piątego miejsca w lidze. To był sukces, bo sezon wcześniej węgierski potentat (28 mistrzowskich tytułów, najbardziej utytułowany klub w historii!) zakończył rozgrywki dopiero na 11. pozycji.

Monizowi na Węgrzech się wiodło, we wrześniu ubiegłego roku podpisano z nim nawet kontrakt do 2016 roku. W grudniu Węgrzy rozstali się jednak z Holendrem. Dwa ostatnie miesiące Ferencvaros miał fatalne. W ośmiu meczach przed zwolnieniem na 24 punkty zdobył ich raptem 6. Zielono-Biali z pozycji wicelidera spadli na 7. miejsce w tabeli.

- To dla mnie wielki cios. Przepracowałem tu fantastyczne 1,5 roku. To smutne wydarzenie - komentował.

Dlaczego drużyna, która tak świetnie się spisywała nagle zaliczyła taki, dosyć nieoczekiwany, spadek formy? Jak tłumaczył sam Moniz, wielki wpływ na to miała tragedia, jaka dotknęła jego, Ferencvaros i cały węgierski (i nie tylko) futbol. Oto bowiem we wrześniu ubiegłego roku rozległego zawału serca doznał 22-letni obrońca Akeem Adams. Aby ratować jego życie amputowano mu nogę. Operacja była konieczna ze względu na obumarcie mięśni kończyny. Adams od momentu zawału nie opuszczał szpitala. 30 grudnia, po tym jak zwolniono już Moniza, zmarł. Był reprezentantem Trynidadu i Tobago.

- To największa tragedia, jakiej można doświadczyć. Niektórzy z moich zawodników nie mogli przez wiele dni spać. I to jest zrozumiałe. Faktem jest, że straciliśmy wiele punktów. Oczywiście, to nie była jedyna przyczyna - tłumaczył potem w rodzimych mediach.

Wywołał przy okazji sporą awanturę, bo w pewnym momencie o błędy oskarżył sztab medyczny Ferencvarosu.

Węgierskiego potentata prowadził w 42 meczach. 19 wygrał, 11 zremisował, 12 przegrał. Wyliczono mu średnią 1,62 pkt na mecz. Grał ustawieniem 4-2-3-1. Po opuszczeniu Budapesztu był wymieniany w gronie kandydatów do objęcia Hannoveru 96. Pracy w Bundeslidze jednak nie dostał.

50-letni Holender hiszpańskiego pochodzenia jest poliglotą, biegle włada pięcioma językami. Świetnie zna się na pracy z młodzieżą. Pracował z nią choćby w Feyenoordzie Rotterdam, nadzorował także rozwój szkółek piłkarskich Red Bulla na świecie. Lechia, według zapowiedzi chce stawiać na młodzież. Tyle, że za Michała Probierza też to robiła.
28 marca 2014, 07:59 / piątek
Nowy trener mowi ze lubi ofensywe i ryzyko. Z pierwszym bedzie ciezko z drugim wystaczy wystawic Pazio i Colombo na bokach ryzyko gwarantowane
28 marca 2014, 08:39 / piątek
A żałosne weszło już się sra do zdania "trenera z takim cv jeszcze w PL nie było'', śmieszny portalik. Co innego gdyby Moniz poszedł do cwe(L)ki, wtedy był by wymiataczem :)
28 marca 2014, 08:43 / piątek
Krzycho dobrze zrozumiał o co mi chodziło . Wyjaśniłem to dokładnie w moim drugim poście ale jak widać nie każdy potrafił zrozumieć i dorabia sobie ideologię .

P.S. Einherjer - gratuluje Ci rdzennie polskiego nicku , wielki obrońco polskości .
28 marca 2014, 09:01 / piątek
Cin D - na tłisterze, Krzysio żalił się jaki Jusko nielojalny, że był ambasadorem kadry młodzieżowej i podebrał Dornie asystenta Robakiewicza. Faktycznie trochę się Juskowiak zapomniał powinien to skonsultować ze Stankiem i grupą trzymającą władzię, wtedy byłoby ok.

Szkoda, że zapomniał że Robak wciaż będzie pomagał Dornie...

A propos Ryśka Robaka, to fajnie że Rysiek, pierwszy też Rysiek, a jak wiadomo wszystkie Ryśki...itd.
28 marca 2014, 09:11 / piątek
Co Wy macie z głowami? przyjmujecie ciapatego jak swojego? może jeszcze cyganów z maszkowic do CHWM weźcie...ja pierdole nie wierze że to forum Lechii!
28 marca 2014, 09:25 / piątek
mamy XXI wiek i nie wierze ze nadal sa takie wpisy.
Czlowiek to czlowiek czy to wazne jaki ma kolor skory, zastanow sie troll co piszesz
28 marca 2014, 09:40 / piątek
XXI wiek to czas nonsensu, ślimak to ryba, marchew to owoc, akacja jest drzewem zakazanym, wędzenie wędlin zakazane, homo to normalność-wszystko stoi na głowie, więc takie wpisy jak mój mogą szokować faktycznie...
28 marca 2014, 09:48 / piątek
DIakomo - nazwa własna. Mówi Ci to coś? Słowa "diakomo" też próżno szukać w słowniku więc przyjebałes troszkę jak łysy grzywą o kant kuli.
28 marca 2014, 10:01 / piątek
trol widze ze duzo sie uczysz nowych rzeczy , to dobrze do swiadczy o Tobie
i naucz sie jeszcze troche ze kolor skory nie ma znaczenia jakim kto jest czlowiekiem.

a jesli ci przeszkadza nowo nominowany tener i jego kolor skory, idz do zarzadu i powiedz co ci lezy na sercu.
28 marca 2014, 10:05 / piątek
Kontrakt z trenerem do czerwca 2016 r. Założę się, że jesienią tego roku będzie nowy, a obecnemu będziemy płacić do końca kontraktu (jak obecnie Kaczmarkowi i Probierzowi).
28 marca 2014, 10:10 / piątek
Zobaczcie w jak trudnym momencie przejmuje klub.. 2 dni do meczu z piastem a musi walczyć o czołową "8".. nie wydaje mi się żeby mógł istotnie zmienić jakość zespołu w ciągu tych 3 ostatnich kolejek. Bo co on może ? Poustawia trochę inaczej, ofensywnie i to wszystko.. to piłkarzyki muszą zacząć zapierdalać bo inaczej będzie smutna dalsza część sezonu.. podoba mi się jego zapowiedz że będzie grał na ryzyko i może skończy się murowanie bramki przy 1:0 dla nas co zwykle kończyło się frajerskimi wynikami..

Moniz powodzenia!
28 marca 2014, 11:07 / piątek
Czas Walki - dlatego własnie napisałem wcześniej o efekcie nowej miotły. Tylko to może zadziałać w tak krótkim czasie (ewentualnie spojrzenie jedynego trenera, który ma w tej chwili pojecie o drużynie czyli Tomka Untona).
28 marca 2014, 11:11 / piątek
A tak swoją szosą to według mnie Brede powinien zostać w sztabie trenerskim.

Przy okazji: Heniek powodzenia chłopaku.
28 marca 2014, 11:51 / piątek
DO tych (nie do wszystkich), którzy pierwsi się drą na kolorowych zawodników - jak Razack szalał jeszcze dwa lata temu to ci, którzy wcześniej go opluwali bo był czarny, pózniej gotowi byli go na rękach nosić. Więc nie gra skóra tylko zawodnik. ZAWODNIK. My mamy skład jaki mamy,sytuacja w tabeli jaka jest wiadomo, więc na pewno nie wina nowego trenera jeśli nie wejdziemy do pierwszej ósemki. Trzeba było wcześniej wygrać u nas takie mecze jak np. z górnikiem jesienią lub paprykarze teraz.
A propos "polskiej myśli szkoleniowej" - jak można trenować młodziez na podręcznikach Talagi z, bodajże, 1982 roku?! Czas najwyższy uzmysłowić młodzieży już od 10 - 12 roku życia, że koniec żelu i snickersów w nagrodę i czas na ostry zapierdol.
Więc jak przyszedł nowy terner to nie oczekujmy od niego od razu nie wiadomo czego. A te jego bicie piany na poczatku to standard. Coś trzeba powiedzieć i się popuszyć. Będzie go można ocenić w grudniu i się wtedy zobaczy co jest wart.
Tylko Lechia!
28 marca 2014, 12:09 / piątek
Zapytajcie Jacka Gmocha (można się z niego śmiać za jego sposób bycia ale wiedzę i doświadczenie ma ogromne) to wam powie, że nie ma czegoś takiego jak Polska Szkoła Trenerów.
28 marca 2014, 12:17 / piątek
Wiadome było ze po zmianach właścicielskich, nadejdą zmiany na dole, a sztab trenerski moze obronić jedynie rewelacyjny wynik. Inny własciciel inna wizja prowadzenia klubu to chyba było do przewidzenia. Probierz padł już przy pierwszym szturmie, pierwszej barykadzie i nie zdobył zaufania Fraciszka Jóżefa. Szkoda go, no, ale to było do przewidzenia i po meczu z Jagą chyba nie było sensu ciągnąć tego dalej.
Przyszedł nowy trener, wątpię żeby ktoś kojarzył jego nazwisko jeszcze tydzień temu.
Jest dla nas wszystkich zagadką, no ale każdemu nowemu trenerowi należy dać czas.

Osobiscie nie liczę na cuda w tym sezonie, bo i materiał jest słaby, a czas krótki. W tym sezonie oczekuje spokojnego utrzymania (bez niepotrzebnych emocji) i po kilku meczach pojawienia sie symptomów nowego stylu gry Lechii. To według mnie minimum, aby patrzec z nadzieją w przyszły sezon.

PS. mam nadzieje ze Heniu i Kalka zostaną w klubie ( w drużynach młodzieżowych).

TYLKO LECHIA!
28 marca 2014, 12:41 / piątek
LEWIATAN
"skład mamy jaki mamy" - skład mamy całkiem niezły, tylko gramy jak ogórki. I naprawdę nie jest to do końca winą samych zawodników którzy koszą tylko za to kasę. Mam na myśli to, że oni powinni czuć bata i kogoś kto jest ponad nimi, wtedy może będziemy przychodzić na mecze piłkarskie a nie na spotkania ;-)
28 marca 2014, 13:12 / piątek
Probierz miał trudne zadanie, nie oszukujmy się. Dostal zespol bez Traore, który robil cala gre ofensywna. Uciekl Rickardinhio, Surmy się pozbyli i kazali mu stawiac na młodych. Z tego zadania wywiazal się w 100%. Za to mu bardzo dziekuje, ze wprowadzil do zespołu tyle młodych piłkarzy. O ile się nie myle Lechia ma najmłodszy skład w ekstraklasie. Szkoda mi trochę Probierza bo facet mocno się angazowal w to co robil. Kto z nim choć raz rozmawial to wiem o czym mowie. PRobierz ma prawo czuc się trochę oszukany ale miał po prostu pecha. Kuchar chciał by wprowadzal młodych grajkow do zespołu i PRobierz to robil mimo utraty jakości w grze ale kto spodziewal się cudow po zespole w którym od pierwszych minut biegalo 5-6 malolatow to radze przestać ogladac inne ligi. Druga sprawa, ze zmienili się wlasciciele i wcale się im nie dziwie, ze chcą mieć swojego zaufanego trenera ale tez nie moza pisac, ze obcokrajowiec to od razu lepszy. Szacunek dla Probierza za to co robil, szkoda, ze tyle punktów LEchia frajersko potracila w koncowkach meczow bo teraz nie byłoby mowy o zmianie trenera. Mam nadzieje, ze w sobotnim meczu wszyscy podziekuja PRobierzowi .
Co do nowego treneiro ? obawiam się jednego. W Polskiej lidze był już jakiś czas trener, który miał jaja i wiedze na temat pilki nożnej. Dan Petrescu ale co z tego skoro pilkarzykom nie chciało się trenować to go pogonili...i to jest wlasnie ta pierdo...ona Polska pilka nozna - piłkarze bez ambicji byle konto się zgadzalo. Co zrobil PEtrescu po odejściu z Wisly chyba każdy wie. KTo wie czy Wisla z nim nie gralaby teraz w Lidze mistrzow. Nie zwalajcie wszystkiego na trenera, jeżeli piłkarz nie będzie kumal czaczy na boisku to nikt tu nic nie poradzi dlatego jestem za pozbyciem się wszelakiej masci Pietrowskich, Colombow, Grzelczakow itd. MAm nadzieje, ze w tym kierunku pojdzie Lechia. Gwarantuje wam, ze na większości orlikow w Polsce znaleźlibyście gości, którzy prezentowaliby się na boisku lepiej niż niektórzy gracze naszej ligi i to jest przykre. W Lechii zmieniają się trenerzy ale tu potrzeba kogos z trzezwa glowa. Ricarco Muniz może jest taka osoba, nie wiem ale wiem i znam opinie ludzi gdzie ten koles trenowal i wiem , ze zrobi wszystko by pomoc piłkarzom odnieść sukces, pytanie czy oni bdea tego chcieli czy będą dalej odcinać kupony i kopac się po czole oddając 2 strzaly na bramke w ciągu 90 minut.
Wedlug mnie w LEchii będzie lepiej od następnego sezonu ale nie sram na wszystko co nowe. Poczekamy, zobaczymy . Dajcie szanse nowym ludziom, niech dzialaja a może za jakiś czas będziemy się z tego cieszyc.
28 marca 2014, 13:32 / piątek
KK1945 odnośnie Petrescu i rodzimych kopaczy zwalniających trenera niestety Masz rację. Ale warto też zwrócić uwagę, że Lechią teraz rządzą ludzie znający piłkę ale w wydaniu troche lepszym niż nasza buraczana liga. Dlatego mam nadzieję że będzie bez "gorących głów" i słabe i leniwe ogniwa odpadną a w ich miejsce przyjdą piłkarze którym się będzie chciało. A nasza Lechijna młodzież od małego będzie miała wpajane słynne "hard work". Oczywiście pomijam sytuację gdyby trener okazał się faktycznie miernotą.
31 marca 2014, 10:45 / poniedziałek
Przeglądałem właśnie twittera Mateusza Borka i ten cały Stanowski to jest chyba jakis niedojebany. Zresztą nie powinno to dziwić bo w końcu to on prowadzi brukowiec weszlo...

wklejam dla leniwych :)

Krzysztof Stanowski ‏@K_Stanowski 21 godz.
Rzecz jasna chodzi o Moniza. To mniej więcej tak jakby np. Świerczewski przyjechał z licencją UEFA Pro z Gruzji (gdzie miał międzylądowanie)

Mateusz Borek ‏@BorekMati 21 godz.
@K_Stanowski Moniz robil licencje w 2008 w Belfaście,kiedy pracowal w Londynie.Tottenham ma jakies bliskie koneksje z federacja Irlandii Pln

@BorekMati Jak wiadomo, to rzut beretem, a szkoła w Irlandii Płn cieszy się świetną reputacją. Wszyscy Holendrzy walą drzwiami i oknami:)

@K_Stanowski Zycze każdemu polskiemu trenerowi zeby wygral mistrzostwo i puchar w Austrii i dostal prace w takim klubie jak Red Bull S.

@BorekMati Spektakularna trenerska kariera, która zaprowadziła go aż do Lechii Gdańsk.

@K_Stanowski Wlasciciel zatrudnia sobie kogo chce. Tak jak Ty w swoim portalu.

Bartek Kowalewski ‏@BarteKowalewski 20 godz.
@BorekMati @K_Stanowski Brendan Rodgers jest z Irlandii Płn. Wiec pewnie dobrze tam kształcą.
31 marca 2014, 10:53 / poniedziałek
ale czy My to musimy czytać?puste dywagacje dwóch znudzonych chłopców którzy nic z Lesią nie mają wspólnego
31 marca 2014, 16:59 / poniedziałek
edwin

Czepiasz się chyba. Akurat w przypadku trenera "dobry, bo niepolski" posiada znamiona sensownej wypowiedzi. Przecież to wcale nie oznacza, że wszystko, co niepolskie jest gorsze. Nie. Mowa jedynie o trenerze. Po prostu nie umiemy ich szkolić. I tyle taka prawda. Nie widze tu żadnego ataku na polskość. Raczej na nasza miałkość w ściśle sprecyzowanej dziedzinie.
31 marca 2014, 21:29 / poniedziałek
Tam akurat było "najważniejsze ,że nie polski". Gdyby było "najważniejsze ,że dobry ,a w Polsce takich brak" nie powiedziałbym słowa. Kolega z resztą wyjaśnił ,że złych słów dobrał i zamknięte.
A co do tego o czy mówisz, bo jednak z innym tematem wyjechałeś.
Maskant, Pala, Levy, Hapal, Bakero zaraz pewnie Berg. Tak z głowy piszę , który z nich usprawiedliwia słowa "najważniejsze ,że nie polski " albo Twoje "dobrze ,że nie polski". Który w ogóle "niepolski" trener zrobił karierę w naszej lidze i znacząco poprawił wyniki i styl gry drużyny?
No właśnie. To kto się czepia :)?
31 marca 2014, 21:36 / poniedziałek
Maaskant zdobył Mistrzostwo i był najbliżej LM, bodajże wyszedł z grupy w LE. Także to jest jakiś sukces ;)
31 marca 2014, 21:42 / poniedziałek
Popatrz na siano jakim dysponował , jak grała wtedy Wisła i co zostawił po sobie. Zapytam inaczej chciałbyś u nas Maskanta :) ?
31 marca 2014, 21:53 / poniedziałek
Masz rację Wisła dysponowała wtedy wysokim budżetem ale znamy przypadki, że nawet kasa nie daje Mistrzostwa. A i tak polityka transferowa poszła w złym kirunku co zawdzięczają Basałajowi do dzisiejszego dnia. Prócz kilku perełek (Melikson, Biton, Małecki i Genkow w życiowej formie) grało wtedy w Wiśle kilku piłkarzy którzy byli już jak to się mówi "po drugiej stronie rzeki". Mistrzostwo i 4 minuty od LM to wg bardzo dużo jak na tamten zespół. Czy chciałbym w Lechii Maaskanta? Tak, bo uważam że na naszą ekstraklasę to bardzo dobry trener. Ale mamy Moniza i to jemu życzę jak najlepiej tak samo jak życzyłem Probierzowi.
31 marca 2014, 21:58 / poniedziałek
Kuba Staszkiewicz ‏@QbaStaszkiewicz 4 godz.

Ricardo Moniz ma ważną licencję UEFAPro, co uprawnia go do prowadzenia Lechii. W poniedziałek dotarło do klubu stosowne pismo z Irlandii Płn
Zwiń
31 marca 2014, 21:59 / poniedziałek
I z ostatnim Twoim zdaniem się w pełni zgadzam. Tylko z nim bo Maskanta i schedy po nim i po jego kumplu Stanie był w Lechii nie chciał. Z kasą , którą wtedy dysponowali to i teściowa by skleciła tak marnie (mimo mistrzostwa) grającą drużynę.
Nie o Wiśle temat jednak. Mam nadzieję ,że Moniz będzie pozytywnym wyjątkiem , ale tylko ze względu na to ,że pracuje w Lechii.
Ogólnie zdania nie zmieniam i uważam ,że zagraniczni szkoleniowcy w polskich realiach to znikoma wartość dodana , a na pewno historia nie uprawnia do spornych ,powyższych twierdzeń
31 marca 2014, 22:05 / poniedziałek
Panowie po co ta dyskusja, zresztą mało związana z tematem. Powiedzmy sobie szczerze ze określenie "dobry bo niepolski" jest głupie i niefortunne, a autor powinien potwierdzić "przejęzyczenie", bo nie chce mi sie wierzyć, któs tak myśli. I nieważne czy chodzi tu o trenerów, kozie mleko czy sok z marchwi. Polskość nie może oznaczać czegoś kiepskiego, to chyba oczywiste i logiczne, szczególnie dla kibica LECHII.

Jesli chodzi o trenerów zagranicznych w lidze polskiej, to na razie wcale oni nie wiążą sie z sukcesami, a jedynie z powiewem świeżości. Jakos nikt o osiągnął tu spektakularnego sukcesu z polską drużyną (Maasaknt miał naprawde mocną drużyne, wiec wielkich cudów nie dokonał). Ale nie można odmówić tego ze wnoszą jakąś nową filozofię myślenia i zatrzymują skostniałą karuzelę z polskimi trenerami.

Jak bedzie z Monizem? Czas pokaże. Ja tam trzymam kciuki, bo to trener LECHII.

TYLKO LECHIA!
31 marca 2014, 22:11 / poniedziałek
Stana Valckx'a również bym w Lechii nie chciał. Samego Maaskanta tak, plus dobrego dyrektora sportowego żeby spokojnie budować silny zespół. Nie tak jak było w przypadku Wisły, stawianie na jedną kartę, LM albo się wszystko rozpada. Ja np. nie uważam, że każdy trener zgraniczny jest lepszy niż "krajowy". Polscy trenerzy są słabi - zdecydowana większość bo mało który się gdzieś wybija. Natomiast inny paszport plus licencja robiona w innej federacji nie oznacza zajebistości. Wśród trenerów jest też dużo szrotu podobnie jak u piłkarzy, także za granicą. Co zresztą nie raz widzieliśmy w naszej lidze. Ale tak jak pisałem mamy Moniza i ja naprawdę wierzę, że on w tej lidze wraz z Naszą Lechią zabłyśnie. Czego wam i sobie życzę.
AVE
1 kwietnia 2014, 00:46 / wtorek
Panowie... jezeli chodzi o ten temat to dla mnie tez akurat w tym przypadku najwazniejsze ze nie trener z Polski... dlaczego ? a dlatego, ze wlasnie moim zdaniem teraz zatrudnienie Polskiego trenera jest KOMPLETNIE bez sensu. Kto ? Urban ? Fornalik ? Michniewicz? a moze kurwa Sasal ? Nie wiem... po prostu Ci wszyscy trenerzy w naszej Ekstraklasie latają po tej lidze.. Sa zwalniani i idą do nastepnego klubu i tak w kolko. Dlatego mysle ze zatrudnienie kogos zza granicy jest najbardziej trafnym posunieciem. Na papierku Moniz wyglada bardzo przyzwoicie, debiut mial swietny bo widac ze w koncu u siebie gralismy ofensywnie tak jak to przystalo na gospodarza wiec Nam wystarczy jedynie zyczyc mu powodzenia z nasza Lechią !
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013