Gdańsk: środa, 23 września 2020
FORUM
Podstrony:

Lechia w europejskich pucharach

strona 2/3

20 maja 2014, 09:51 / wtorek
Nie ma co liczyć, że komuś nie dadzą licencji - trzeba wygrać to na boisku! My jesteśmy Lechia, a nie jakaś arka lub inne Polkowice!
20 maja 2014, 11:04 / wtorek
Dokladnie. Awanse z miejsc niepremiowanych awansem zostawny zlodziejom zza miedzy.
20 maja 2014, 11:12 / wtorek
odnośnik

Sorry że nie w temacie ale tak jakoś mi się skojarzyło :)
20 maja 2014, 11:28 / wtorek
Bracia pamiętajmy że wszystkie dotychczasowe spotkania jakie rozegraliśmy z Ruchem zakończyły się remisem.U siebie 0:0 a na wyjazdach solidarnie po 1:1 więc wydaje mi się że w przypadku gdy na koniec sezonu obydwie ekipy zgromadzą tą samą ilość punktów to o w końcowym rozrachunku decydować będzie bilans bezpośrednich spotkań który mamy korzystniejszy.
Mam rację ?
20 maja 2014, 11:33 / wtorek
Nie. Jest o tym mowa w temacie obok. Ruch bedzie wyzej, bo w rundzie zasadniczej mial wiecej punktow. Gdyby mial tyle samo punktow co my, to bysmy brali pod uwage bezposredni bilans z rundy zasadniczej.
20 maja 2014, 11:38 / wtorek
No i cały misterny plan w pizdu...
20 maja 2014, 14:05 / wtorek
Aby brac udzial w pucharach europejskiech trzeba spelnic wymogi UEFA, a nie PZPN. A te spelnily, na dzien dzisiejszy, oprocz druzyn ktore juz sie zakwalifikowaly tylko Lechia i Pogon. Wisla i Ruch mogly sie odwolac, po uzyskaniu gwarancji od sponsorow do pokrycia zadluzenia.
20 maja 2014, 15:17 / wtorek
Ruch byłby wyżej , bo miał w rundzie zasadniczej więcej punktów - to prawda, ale przepisy mówią generalnie o wyższym miejscu i całe te pier... o kolejnych punktach regulaminu mozna sobie na tym etapie darować i zastąpić jednym zdaniem, "bo przy równej ilości punktów na koniec sezonu zajał wyższe miejsce w rundzie zasadniczej "
20 maja 2014, 15:22 / wtorek
@Simek

A ja uznaję awans do pucharów, nawet przy zielonym stoliku. A to dlatego, że indolencja w zarządzaniu innymi klubami nie jest naszą sprawą. My jesteśmy klubem poukładanym, kontrolującym zobowiązania finansowe, płacącym na czas, ze wspaniałym stadionem. Europejskie puchary to nie jest jakieś srongo pongo. By tam grać, trzeba spełnić szereg warunków stawianych przez UEFA. I skoro inne kluby ich nie spełniają, to nie widze powodu, dla którego nie mielibysmy skorzystać. jasne, też wolałbym wywalczyć puchary w sportowej rywalizacji. Ale piłka to nie tylko sport, ale i biznes. I nie wolno o tym zapominać. To tak, jakbym odmówił przejścia do lepszej roboty argumentując, że koleżka z działu obok jest lepszy.
20 maja 2014, 15:56 / wtorek
Dla kogo Liga Europy?

odnośnik
20 maja 2014, 15:58 / wtorek
Duchu, to co napisałeś tylko potwierdza wszystko inne, co Ciebie różni od większości kibiców Lechii. My jesteśmy Lechia i nie interesują nas zwycięstwa przy zielonym stoliku, bokiem, po walce z kłódką i inne niehonorowe zagrywki. To samo nas też różni od tych zza Sopotu!
20 maja 2014, 16:00 / wtorek
duch to zwykły kibic sukcesu.
pojawił się wraz z PGE i da nawet dupy za puchary :)
20 maja 2014, 16:02 / wtorek
Hejnał - wybacz, ale pieprzysz. Wynik w lidze jest tylko jednym z kryteriów awansu do europejskich pucharów. Twoim zdaniem powinien w nich grac klub, który nie płaci pensji swoim piłkarzom? To jest sportowa rywalizacja? Zatrudniać dobrych piłkarzy, ale im nie płacić? Bo dla mnie nie.

I daruj sobie te podziały, na prawdziwych i nieprawdziwych. To już było i do niczego dobrego w tym kraju nie doprowadziło. Jestem takim samym kibicem, jak Ty. Tylko po prostu rozumiem, że zasady należy traltować z szacunkiem. W całości, a nie jedynie w niektórych aspektach.

Pozdro.
20 maja 2014, 16:06 / wtorek
bubLg

Nie wypowiadaj się, jakbyś cokolwiek o mnie wiedział. Bo nie wiesz nic. I nie znam żadnego kibica skucesu, który kibicowałby swojej drużynie w A-Klasie. Kolejny prawdziwy się odezwał.

Kibiców sukcesu to Lechia mogła mieć w 1983 roku, kiedy zdobyła Puchar Polski. Ja niestety miałem wtedy tylko dwa lata. Potem sukcesów nie było. A w każdym razie ja żadnych nie odnotowałem.
20 maja 2014, 16:43 / wtorek
duch...91

pierzysz aż się czytać tego nie chce. Lechia nie miała sukcesów od 83 r? A odbudowa klubu od A klasy w 2001r? A awans w 2008 do E-klasy po 20 latach nieobecności w niej? Sory ale dla mnie były to sukcesy, coś niepowtarzalnego. Coś pewnie porównywalnego do tego co mój ojciec i dziadek czuli w 83 podczas zdobywania przez Lechię PP.
20 maja 2014, 17:02 / wtorek
Lista naszych potencjalnych rywali w II rundzie nieco się zmieniła i na dzień dzisiejszy wygląda tak :

Hapoel Tel Awiw ISR Q2 31,375
FC Slovan Liberec * CZE Q2 16,870
FK Partizan * SRB Q2 14,825
Dinamo Bukareszt ROU Q2 13,451
Esbjerg fB DEN Q2 13,260
SV Zulte Waregem BEL Q2 12,260
Rosenborg BK NOR Q1 11,355
IF Elfsborg SWE Q2 11,265
AS Omónia Lefkossías CYP Q2 10,150
HNK Hajduk CRO Q2 9,925
FK Krasnodar RUS Q2 9,399
Molde FK NOR Q2 9,355
FC Luzern SUI Q2 9,145
CSKA Sofia BUL Q2 9,125
HNK Rijeka CRO Q2 8,925
FC Groningen NED Q2 8,862
AGS Astéras Trípolis ** GRE Q2 8,720
Tromsø IL NOR Q1 8,355
Motherwell FC SCO Q2 8,313
Zoria Ługańsk UKR Q2 8,193
FK Mladá Boleslav CZE Q2 7,870
Eskişehirspor Kulübü TUR Q2 7,840
AIK SWE Q2 7,765
Liteks Łowecz BUL Q1 7,625
Neftçı Baku ** AZE Q2 7,075
Ekranas Poniewież LTU Q1 7,050
Petrolul Ploiești ROU Q2 6,951
FK Vojvodina SRB Q2 6,825
Dinamo Mińsk BLR Q2 6,725
SV Grödig AUT Q2 6,185
SK Niederösterreich Sankt Pölten AUT Q2 6,185
FC Zestafoni ** GEO Q2 5,975
Fimleikafélag Hafnarfjarðar ISL Q1 5,850
IFK Göteborg SWE Q1 5,765
FK Sarajevo ** BIH Q2 5,500
NK Željezničar * BIH Q1 5,500
Szachtior Karaganda KAZ Q1 5,400
Hapoel Beer Szewa ISR Q2 5,375
Szachtior Soligorsk BLR Q2 5,225
20 maja 2014, 18:03 / wtorek
Duch czyli skoro piłka nożna to nie tylko sport, ale i biznes to rozumiem, że popierasz też sprzedawanie meczy? Koperta dla sędziego i mecz wygrany przez tego kto da więcej, bo przecież w końcu piłka to też biznes, a choćby w biznesie przebiegają przetargi na budowę.

Pieprzysz chłopie niemiłosiernie, my nie jesteśmy arka, czy amika, czy Dyskopolo, żeby awansować gdziekolwiek z miejsca które awansem w danych kryteriach nie premiuje. Dla mnie to jest po prostu nieuczciwe.

ps. odpowiadając na pytanie odnośnie kolegi z pracy - taką postawę uznałbym za bardzo honorową i miałbym do Ciebie pełen szacunek za takie zachowanie.

Pozdrawiam
20 maja 2014, 18:04 / wtorek
Kolego qwerty - to akurat nie był sukces Lechii tylko powrót na należne miejsce, który musiał nastąpić. O sukcesie osobistym mogą mówić ludzie, którzy ten powrót zainicjowali. Zresztą pojęcie sukcesu jest subiektywne i każdy ma swoje, jak dupę. Tyle apropos pieprzenia. I o trochę szacunku do braci po szalu apeluję.
20 maja 2014, 18:08 / wtorek
Simek. To znaczy jeżeli drużyna przed nami nie będzie mogła grać z powodów formalnych to my mamy się zrzec honorowo udziału na rzecz drużyny, która jest za nami ? Sam się zastanów co piszesz (nie napisze "pieprzysz" z powodów ideologicznych).
Sugerujesz, że Lechia ustawiała w UEFA kryteria uczestnictwa w pucharach czy co ?
20 maja 2014, 18:19 / wtorek
Ty z tym ostatnim pytaniem serio? Zniżając się do poziomu pytania: kryteria ustala UEFA, czyli dla Polski: 1 miejsce kwal. LM, 2-3 miejsce kwal. LE. Nawiązując do pierwszego pytania - zajmując miejsca poniżej 3 gra w pucharach nie należy się nikomu poza Zawiszą który zdobył PP. Nie wiem co w tym takiego ciężkiego żeby to pojąć? Zauważyłem już to dawno, że niektórzy za grę w pucharach sprzedaliby nawet własną dupę i za nic mają honor i uczciwość, ale w życiu trzeba grać honorowo i uczciwie, bo to zmienia sposób postrzegania nas przez choćby środowisko kibicowskie, a np ja nie godzę się na to by Lechię i jej kibiców wyzywano od złodziei i ludzi bez honoru zyskujących przy zielonym stoliku. Jak dla mnie możemy się zrzec tego awansu nawet i na korzyść Widzewa. Nic więcej na ten temat nie mam do powiedzenia i jeżeli ktoś jest tak napalony na puchary, że godzi się na nieuczciwy awans pozasportowy to jest mi po prostu przykro, że takie osoby znajdują się w naszym gdańskim środowisku kibicowskim. Tyle.
20 maja 2014, 18:30 / wtorek
Simek, a jeżeli ktoś bierze kredyt za który buduje drużynę a potem go nie spłaca, tudzież obiecuje zawodnikom góry złota, albo jak Bayern wykupuje najlepszych zawodników, albo w ogóle buduje drużynę za kradzione to co ? A w ogóle to jakbyśmy strzelili bramkę dającą nam 3 miejsce po umyślnym zagraniu ręką, którego nie zauważył sędzia to taki zawodnik powinien się przyznać sędziemu czy nie i czy w ogóle nawet w innej sytuacji powinien się przyznać (na przykład po symulce w polu karnym po którym jest karny) ? A jakby się okazało, że na mistrzostwa świata nie mogą jechać te drużyny, które były przed nami i my możemy to co ? Przykłady można mnożyć.
20 maja 2014, 19:22 / wtorek
Niektórzy chyba trochę się pogubili. W tym momencie gramy o brązowe medale mistrzostw Polski, a nie występ w pucharach, który ma być extra dodatkiem za wywalczenie podium.

Jak nie zajmiemy tego trzeciego miejsca, to będę zawiedziony. Tym nie mniej, gdybyśmy dostali przepustkę do pucharów to z miłą chęcią się na nie wybiorę. Nie musimy się szczycić awansem do nich, a wykorzystać to jako okazję do sprawdzenia zamiast tych durnych SuperMeczów.
20 maja 2014, 19:37 / wtorek
qwerty

To, o czym piszesz, może być sukcesem dla Ciebie, czy mnie. Kibic sukcesu nie postrzega tego za sukces. Kibice sukcesu to się u nas pojawią dopiero wtedy, kiedy wygramy ligę. Albo wejdziemy do Europy.

Simek

Są kluby, które żyją ponad stan. Na przykład takich Chorzów, czy obecnie nawet Wisełka. Potem sezon się kończy, a oni mają miliony złotych długów i brak widoków na ich pokrycie. U nas jest inaczej, bo my gramy fair. Oni się nie przejmują. Po sezonie wódeczka z Bońkiem czy innym Kręciną i licencja się znajdzie. W Europie to nie przejdzie. W Europie cenią uczciwość i zorganizowanie. I to jest powód, dla którego uważam to, co uważam. Gdyby Ruch grał wedle uczciwych zasad, to raczej walczyłby o utrzymanie, niż puchary. I naprawdę trudno tego nie zauważyć. A odnośnie tego, co pisałeś do 919191 to tu właśnie popełniasz błąd. Bo kryteria są znacznie szersze, niż wynik w lidze. I w tym rzecz. Do pucharów awansują drużyny z miejsc 1-3 (+ zdobywca pucharów), lub, jeśli klub nie spełni wymogów UEFA, kolejne drużyny w kolejności. Samo miejsce w lidze to połowa drogi do Europy.
20 maja 2014, 20:15 / wtorek
Ruch to technicznie rzecz biorąc spadł w zeszłym sezonie z Ekstraklasy, gdyby Król nie wykończył Polonii to by sobie mogli aktualnie z bezdomnymi walczyć o podium I ligi. To tak a'propos zielonych stolików.
20 maja 2014, 20:41 / wtorek
Hejnał - nic dodać nic ująć do tego co napisałeś zasady zobowiązują dla mnie i dla wielu z nas awans do pucharów musi mieć smak sukcesu wywalczonego na boisku.
Tak samo będę świętował awans do pucharów jak świętowałem choćby awans do IV ligi.
20 maja 2014, 20:54 / wtorek
A skąd wiesz, że my nie żyjemy ponad stan? Przyszedł nowy właściciel, nowe kontrakty (wysokie) a budżet niewiele większy. (przyszedł jeden sponsor-totolotek). Perspektywa póki co jest obiecująca, jeśli będą puchary, może za rok to wszystko się zbilansuje. Boje się jeśli ten plan nie wypali, puchary i miliony z UEFA przejdą obok nosa to klub znów będzie miał problemy finansowe.
20 maja 2014, 21:02 / wtorek
koledzy nie napinajcie się piszecie tu wśród swoich i nie ma co kopi kruszyć .zostały 3 kolejki i dyskusja jest akademicka i każdy może mieć swoje zdanie a jak będzie zobaczymy za niecałe 2 tygodnie .jeżeli dostaniemy się do pucharów z 4 lub 5 miejsca i tak na to nie będziemy mieć wpływu jako my( niesądze ze właściciele odmówią udziału w pucharach bo chyba żadni właściciele by tego nie zrobili) jedni będą się cieszyć inni będą mieli niedosyt ze nastąpiło to przez niedopełnienie JEDNAKOWYCH DLA WSZYSTKICH wymogów. i tyle .trzymajmy kciuki za naszą LECHIE i za 3 zwycięstwa !!!!
20 maja 2014, 21:08 / wtorek
Jordan

Proste. Bo my licencje dostalismy.
20 maja 2014, 21:18 / wtorek
Tak jest dzisiaj, jak będzie po dwóch latach kiedy nie uda się awansować do pucharów albo zakończymy przygodę w pierwszej rundzie? Oczywiście mogę się mylić ale boję się postawienia wszystkiego na jedną kartę, a tak to na dzień dzisiejszy wygląda (wysokie propozycje kontraktów). Obym się mylił.
20 maja 2014, 21:24 / wtorek
Gramy o podium i tylko wtedy satysfakcja i radość będzie pełna. Innych wariantów nie ma sensu rozpatrywać. Chociaż zgadzam się z tym co zostało napisane powyżej , że Ruch to powinien teraz być w 1 lidze , a Sevilla która tę LE wygrała , weszła do niej przez brak licencji dla kogoś innego.
Nie my je przyznajemy i nie do nas pretensje jeżeli zagramy zajmując miejsce poniżej trzeciego(a już na pewno nie Ruch).Zasady uzyskania licencji do LE są i były jasne. Jednak o tym nawet nie chce mi się myśleć, gramy o podium i to musi być celem.
20 maja 2014, 21:28 / wtorek
@Jordan

Stabilną sytuację to ma zapewnić przede wszystkim obrót zawodnikami. Po sprzedaży Dawidowicza obecnie budżet zapewne już jest zbilansowany. Gra w Europie czyli siano i promocja z tego tytułu oczywiście mogą pomóc. To nie są idoci , którzy od wyników uzależnialiby byt , a już na pewno nie krótkoterminowo
20 maja 2014, 22:06 / wtorek
"Punkt widzenia zależy.."
Jeszcze "wczoraj" pluli byście na inne zespoły, za "zielony stolik". Przeszkadzało wam, że jagiellonia mogła nas z 8 wywalić, dzięki 3 punktom za legie? przeszkadzało, czy nie? bolała was arka zawsze, i jej słynne awanse z dalszych miejsc? Przeszkadzały.

Ja oczywiście pójde/pojade na te mecze - jeśli dostaniemy je w prezencie, ale jednak gdzieś ten niesmak będzie mnie trzymał, że to w taki sposób.

Na szczęście wygląda na to, że problem sam się rozwiąże - ponieważ wszyscy oprócz górnika te licencje dostaną, a górnik raczej nam nie zagraża.
20 maja 2014, 22:16 / wtorek
Simek, a jak odbierasz fakt z historii Lechii, gdy gralismy na licencji Olimpii, a pozniej Polonii. Sportowo przeciez tych awansow nie wywalczylismy. Od siebie dodam ze ja bylem przeciwny, ale na mecze chodzilem, tak jak pewnie wiekszosc.
20 maja 2014, 22:17 / wtorek
Duchu, chyba mylisz przepisy (bywają durne, zresztą UEFA to taki PZPN tylko międzynarodowy) z zasadami. Zasady często nie mają nic wspólnego z przepisami różnych regulaminów i ustaw. W przypadku piłki i kibicowania nawet nader często!

Dla mnie podstawową zasadą sportu jest to, że wygrywa lepszy na boisku. I tylko na boisku, co przecież nie znaczy że popieram niepłacenie pensji piłkarzom. Zaległych wypłat mogą się domagać w sądzie, tak jak każdy z nas.

Twoja tefałenowska "refleksja" o podziałach na prawdziwych i nieprawdziwych oraz dzieleniu, jest godna tow. michnika, więc nie będę nawet komentował...
20 maja 2014, 22:17 / wtorek
wygląda na to, że ostro będziemy śledzili te mecze:

Legia Warszawa - Ruch Chorzów
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
---
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Lech Poznań - Ruch Chorzów
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
---
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

wygląda to niestety słabo..
Wydaje mi się, że będziemy o puchary drżeli tak samo - jak o awans do ósemki.
Chyba, że sami je na boisku wcześniej przegramy.
20 maja 2014, 22:27 / wtorek
A gdzie Zawisza Bydgoszcz - Lechia Gdańsk?
20 maja 2014, 22:37 / wtorek
Boldi , a dlaczego słabo?
Musimy pokonać u siebie Wisłę to jest klucz. Poza tym Ruch max 3pkt zdobędzie. Wisła dajmy cztery.
Wystarczy powtórzyć wyniki z obecnego sezonu 3pkt w Bydgoszy jeden w Zabrzu.
Wygląda to bardzo dobrze! Na dziś prezentujemy się zdecydowanie najlepiej z zainteresowanych drużyn na boisku, terminarz też jest korzystny.
Zamiast pierdoli... o jakiś licencjach i innych farmazonach trzeba się skupić by zagrać swoje i wygrać co swoje. Jesteśmy piłkarsko lepsi i od Zawiszy i od Wisły i od Zabrza. Stać nas na 7pkt w tych meczach i to nie wymaga żadnego cudu. Jesteśmy faworytem do 3-ego miejsca
20 maja 2014, 22:45 / wtorek
Hejnał

Ciekawe, czy protestowałeś, kiedy "za zasługi" OSP zaczynał odbudowę od A-klasy, zamiast od B-klasy.

Co do dzielenia kibiców, to nie wiem, o co Ci chodzi. To Ty zacząłeś z tym swoim "tym różnisz się ty od nas".
20 maja 2014, 23:57 / wtorek
Ja po części akurat akceptuje tok rozumowania Ducha, jeśli chodzi o pieniądze. Jeżeli klub inwestuję w zawodników zadłużając się na sumy nieakceptowalne przez organ licencyjny, to jakim prawem ma być faworyzowany względem klubu, który osiągnął swój wynik sportowy nie przekraczając finansowych zasad? Niestety, taki awans smakuje paskudnie, dlatego Lechia ma zagrać w ostatnich trzech meczach tak, żebyśmy w czerwcu analizowali w tym temacie rywala jako de facto brązowi medaliści mistrzostw Polski.
21 maja 2014, 00:01 / środa
Eivander

Amen.
21 maja 2014, 14:16 / środa
Ja też rozumiem i akceptuję rozmumowanie Ducha i jednocześnie... nie chcę w ten sposób grać w pucharach :)

No bo zdrowy rozsądek to jedno a czysto sportowy aspekt (ważny głównie dla kibiców, nie zawsze dla działaczy) to zupełnie co innego.

Teoretycznie można stworzyć dream team który zajmie miejsce na pudle, ale jednocześnie będzie miał budżet w którym przychody będą np. dwa razy niższe od wydatków. Wyobraźmy sobie, że drużyną buduje przedsiębiorca pokroju właściciela Amber Gold. Niemożliwe? Możliwe :) i taka drużyna awansuje do pucharów, z potężnymi długami, niestabilną sytuacją finansową, zaległościami wobec zawodników, trenerów, itd. Sportowo zajęli miejsce lepsze od innych, ale czy na pewno byli lepsi? Proces licencyjny an pewno nie jest doskonały ale ma na celu eliminację tego typu zachowań. I słusznie.
21 maja 2014, 14:25 / środa
Nie żebym się przypierdalał w wasze dywagacje ale:
-My wpływu na decyzję nie będziemy mieli żadnego
-Obecny zarząd Lechii ochoczo przyjmie miejsce zwolnione przez komisję licencyjną. I jakoś nie chce mi się wierzyć w ewentualny bojkot
-Zamiast rozważać "czy ktoś za nas wygra miejsce w pucharach" skupmy się na zajęciu 3-ego miejsca

Dziękuję i miłego dnia
21 maja 2014, 14:30 / środa
Dokładnie, wygrajmy 3 ostatnie mecze (nie jest to mission impossible) i będziemy w pucharach.

Koniec kropka.
21 maja 2014, 15:31 / środa
Przecież nikt nie zamierza bojkotować naszej Lechii w pucharach! Tego by jeszcze brakowało...

Oczywistym jest natomiast, wydawało się że poza dyskusją (choć jednak nie dla wszystkich), że jest różnica między wygraną na boisku a przy zielonym stoliku. Wygrajmy na boisku, sportowo. Lechistom nie wypada marzyć o tym, że wygramy bo ktoś nie dostanie licencji.
21 maja 2014, 15:58 / środa
Staropolskim zwyczajem, napisze to co zawsze w sercu mi gra:
ja tam w LECHIE WIERZE i TO SZCZERZE!!!
Nie ma innej opcji jak uczciwa gra i walka na boisku, zawsze my kibice Lechii stalismy za prawda i honorem, jak by to nie zabrzmialo...
Śp. DUFFO, mawial nic po za boiskiem nic pod stolikiem, my nie jestesmy jak ci z wioski rybackiej na polnoc od Miasta Sopot!
Nie ma takiej opcji abysmy cos dostali z ukladu czy w kopercie, nie o taka LECHIE przeciez walczyli jej wierni i oddani "fanii chuligani"!!!!!!!!!
Pzdr Zolw z LechiiStanu
21 maja 2014, 16:58 / środa
Trochę historii dla młodszych kolegów:

IX Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA odbyły się w Szwecji w dniach 10-26 czerwca. Była to pierwsza tego typu impreza sportowa w Europie po przemianach politycznych, które miały miejsce w roku 1989. Po raz pierwszy od wielu lat w turnieju głównym udział wzięła reprezentacja zjednoczonych Niemiec. O prawo startu w turnieju głównym walczyła również jedenastka Związku Radzieckiego, którą po wydarzeniach politycznych roku 1991 zastąpiła jedenastka Wspólnoty Niepodległych Państw. Z kolei drużyna Jugosławii, która wywalczyła bezpośredni awans do finału, została wykluczona w ramach sankcji Organizacji Narodów Zjednoczonych związanych z prowadzeniem przez to państwo działań wojennych w Bośni. Jej miejsce zajął zespół Danii, który dosyć niespodziewanie zdobył tytuł mistrza. Mecz otwarcia odbył się 10 czerwca 1992 roku na Stadionie Råsunda w Sztokholmie.

Pytanie - czy Dania powinna honorowo nie pojechać na te mistrzostwa, które zresztą wygrali ? Czyli sportowo byli wtedy najlepsi.

Każdy od początku wiedział jakie są kryteria UEFA co do udziału w rozgrywkach europejskich. Czy ktoś komuś zabraniał spełnić te kryteria ? Takiemu Ruchowi na przykład ? A jak przejdą dalej i będą musieli grać na wynajętym stadionie to to będzie OK ? Kto tu mówi o stoliku i kopertach - każdy znał zasady gry od początku. Gadanie że nie po sportowemu hmmm, A kto z kolegów gwiżdże kiedy nasi symulują faule i grają na czas na przykład ? Czy to po sportowemu ?

Apropos naszych szans i odpuszczania meczów przez Legię/ Lecha - Legia meczu z Ruchem na pewno nie odpuści. Podobno nie ma biletów i planują już imprezę mistrzowską na niedzielny wieczór. Więc przed meczem z Zawiszą nasi mogą mieć trochę komfortu lub motywacji.
21 maja 2014, 18:39 / środa
"Kupcie sobie lige mistrzów"
21 maja 2014, 18:42 / środa
Żółw - za to co napisałeś nie wypije. Za to co napisałeś się nachleje. 1945% poparcia. Amen.
22 maja 2014, 05:06 / czwartek
skrobnij ktoś, gdzie, co jak z głodną azją, "republikami" postsowieckimi,
jakie szykany w sensie formalnym, co trzeba mieć, ile czasowo mniej więcej wyrobienie zajmie wszystkich niezbędnych formalności, ile zajmie wyrobienie paszportu itp
22 maja 2014, 09:42 / czwartek
Dobry pomysł Verde. Stwórzmy bazę danych na potrzeby wyjazdów na wschód. Na Białorusi byłem ostatni raz w 90-tych więc nie wiem jak to wygląda. Natomiast całkiem niedawno byłem w Gruzji i Kazachstanie. Do Gruzji jeździmy bez wiz. Kazachstan - wiza tydzień czasu, dokumenty trzeba składać osobiście, ja płaciłem za wizę okolo700 złotych, ale to jest wiza na wielokrotne wjazdy. Turystyczna kosztuje pewnie jedną trzecią tego.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.368