Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

TRANSFERY II

strona 1/205

26 maja 2014, 17:19 / poniedziałek
Nowy właściciel, nowe perspektywy na przyszłość naszej wspaniałej Lechii, sezon się kończy, przed nami nowe okno transferowe i sezon ogórkowy. Poprzedni wątek osiągnął niebagatelną liczbę prawie 25 tys. postów, i 500 stron, przez co naprawdę ciężko się go przegląda, szczególnie na telefonie, gdzie numeracja stron, zajmuje 3/4 ekranu, myślę, że to dobry moment, aby założyć nowy temat o transferach.

Tutaj ostatnia strona poprzedniego tematu: odnośnik kontynuujmy od tego miejsca.

Co do transferów to porządny napastnik, a najlepiej dwóch, potrzebny od zaraz. Nie możemy opierać naszej siły ofensywnej na pomocnikach, a Tuszyński nie gwarantuje w tym momencie tak naprawdę niczego. Mam nadzieję, że Juskowiak ze spółką zakontraktują chociaż jednego pewniaka, który zarobi conajmniej kilkanaście bramek dla drużyny.
26 maja 2014, 18:47 / poniedziałek
Ja tam mocno liczę na braci Maków z Bełchatowa.
Mam nadzieję że solidnie zostanie obstawiona prawa obrona bo Deleu niestety faktycznie zaczyna odstawać.Trzeba pozyskać również kompana dla Janickiego :D To w sumie zabawne że przez zupełny przypadek udało nam się wychodować piłkarza :D
27 maja 2014, 08:03 / wtorek
Kontynuując ostatnie propozycje ze starego wątku.
Nie podobają mi się propozycję wyciągnięcia zawodników ze spadkowiczów. Przecież obecne transfery mają być wzmocnieniem a nie uzupełnieniem składu. Większość obecnych zawodników to raczej takie uzupełnienie na przyszły sezon.
27 maja 2014, 14:12 / wtorek
odnośnik Mateusz Pilch otrzymał powołanie od selekcjonera Rafała Janasa. Natomiast zła informacja dla 17-latka jest taka, że już w tym sezonie nie zagra, gdyż Bałtyk Gdynia zrezygnował z jego usług. 1 lipca stoper ma stać się ponownie zawodnikiem klubu Olimpic Gdańsk, który drużyny seniorów nie prowadzi
27 maja 2014, 15:45 / wtorek
"..Jesień spędził w juniorach Lechii, z którymi rozstał się dwa miesiące przed zakończeniem rundy jesiennej. Ponoć poszło o względy wychowawcze.."

Ten Pilch coś mi tu pachnie drugim P.Małeckim - talent to nie wszystko.
27 maja 2014, 17:14 / wtorek
Panowie w kwestii "Pila" dla jakiego rocznika ten chłopak miałby być wzmocnieniem bo albo czegoś nie zrozumiałem albo kogoś poniosła fantazja.
27 maja 2014, 18:27 / wtorek
Czy ktoś założy temat o meczu z Wisłą? To już jutro a nikt nie dywaguje o wyniku:)
27 maja 2014, 21:43 / wtorek
27 maja 2014, 21:59 / wtorek
Link powyzej do stronki szechtera skurwiela i jego zydowskiej bandy. Ponizej tresc:

20-letni Sebastian Czapa z Pogoni Grodzisk Mazowiecki dostał od Lechii Gdańsk zaproszenie na testy. Prawdopodobnie odbędą się one po sezonie.

Testy pierwotnie zostały wyznaczone na wtorek, ale ponieważ walcząca o utrzymanie w III lidze łódzko-mazowieckiej Pogoń gra w środę bardzo ważny mecz (z Zawiszą Rzgów), klub z Grodziska poprosił o wyznaczenie nowego terminu. Piłkarz prawdopodobnie przyjedzie więc do Gdańska dopiero po zakończeniu sezonu.

Czapa to filigranowy pomocnik (170 cm wzrostu), który w obecnym sezonie zagrał w Pogoni w 14 meczach i zdobył dwie bramki. Mimo młodego wieku zwiedził już sporo klubów. Jest wychowankiem Polonii Warszawa, potem jeszcze jako junior występował w dwóch innych klubach ze stolicy - Marymoncie oraz Agrykoli. Na początku 2011 r. przeniósł się do Wisły Kraków, gdzie występował w zespole Młodej Ekstraklasy. Następnie reprezentował barwy Resovii, Wigier Suwałki oraz angielskiego VI-ligowca Staines Town FC.
27 maja 2014, 22:09 / wtorek
Wyjebcie ten temat w pizdu bo nie wiem gdzie sie wypowiadac...W tamtym pierwszym temacie o transferach jest cala historia i jedziemy dalej ! :)
27 maja 2014, 22:24 / wtorek
W tamtym wątku sama lista stron zajmuje pół ekranu, więc niech lepiej zostanie ten tutaj.
28 maja 2014, 08:13 / środa
Fragment tekstu z przeglądu sportowego o Sadajevie:

"W sprawie dalszej jego gry w Lechii, podobnie jak Makuszewskiego, toczą się obecnie rozmowy. Być może zresztą kolonia Tereka w Gdańsku będzie liczniejsza, bo klub znad morza zainteresował się pomocnikiem Adłanem Kacajewem, wypożyczonym ostatnio z Groznego do Łucz-Energiji Władywostok."
28 maja 2014, 09:43 / środa
Zrobi sie tłoczno w oliwskim meczecie ;)
Ciężko sie odnieś do sprawy pozostania Sadajewa, bo nie wiadomo jakie kwoty wchodzą w grę i nie wiadomo kto mógłby być alternatywą dla niego. Jesli tylko Zaur podtrzyma swoją skuteczność w ostatnich meczach i nie bedzie to przypadkowe (jak swego czasu wyskok formy Tuszyńskiego), to moze byc z niego czołowy napastnik ligi.

Makuszewski to musi zostać, bo widać ze rośnie w oczach i klimat mu tu słuzy.

TYLKO LECHIA!
28 maja 2014, 09:44 / środa
ktoś coś - jakieś informacje o tym Kacajewie?
28 maja 2014, 10:03 / środa
Jego statystyki na kolana nie powalaja
Sezon 2010-11 18 spotkan ( 726 min )
Sezon 2011-12 26 spotkan ( 1378 min )
0 bramek
W obecnym 2 wystepy z lawki , łącznie 40 minut.....
28 maja 2014, 10:16 / środa
„W obecnym 2 wystepy z lawki , łącznie 40 minut.....”

Tu piszą o 32 meczach w tym sezonie, 5 w pucharze Rosji i 27 w rosyjskiej pierwszej dywizji (nazewnictwo podobne jak u nas, czyli jest to 2 liga od góry).

odnośnik
28 maja 2014, 11:48 / środa
@Cygnus x-1

Mi się wydaje, że gorszą formę Zaur prezentował w pierwszych kilku spotkaniach, a pomimo to był i tak wyróżniającym się graczem - to prawda, że szwankowała skuteczność, ale umiejętnym zastawianiem się, grą bez piłki i dobrym dryblingiem imponował od swego pierwszego wejścia na boisko (bodajże ostatnie 10 minut w meczu z Pogonią).

A'propos ceny to około euro 500K, tylko czy naszych nowych właścicieli stać na taki wydatek? Ja bym negocjował by zbić cenę (kartki, nieskuteczność etc...), ale z opcją na to żeby u nas jednak został. Widać było w ostatnim meczu różnicę, gdy jego miejsce zajął Tuszyński...

Tylko Lechia Gdańsk!
28 maja 2014, 12:27 / środa
Te nazwiska powyżej przytoczone to jakieś kpiny i żarty, a nie wzmocnienia. To może są wzmocnienia, ale dla I-ligowców, a nie ekstraklasowej drużyny aspirującej do walki o najwyższe cele w Polsce i w Europie.
Ja na miejscu włodarzy Lechii zainteresowałbym się tym oto zawodnikiem - Ciro Immobile z Torino. Miał trafić do Dortmundu, ale ponoć sprawa nie jest jeszcze przesądzona.
Myślę, że z Sadajewem stworzyliby niezły duecik napastników.
28 maja 2014, 12:40 / środa
Otóż to. 25 milionów euro - co to dla nas.
28 maja 2014, 12:48 / środa
A cóż to za problem dla miliardera z Angoli, najwyżej nie kupi kochance diamentowej kolii (lub kupi nieco tańszą). A poza tym na transfery trzeba patrzeć perspektywicznie, jak na inwestycje długoterminowe. Pogra taki Italianiec w Lechii ze 2-3 sezony, podszkoli swoje umiejętności i się go opchnie za jakieś 50 mln euro do Barcelony czy ManUtd.
28 maja 2014, 14:22 / środa
castorp - przyznaj sie. Spotkales P., chciales mu dac obiecanego laczka, ale wyszlo na odwrot, P. dal laczka Tobie, jeszcze sie nie otrzasnales i majaczysz?
28 maja 2014, 14:28 / środa
Ciebie Castorp chyba od tych laczków konkretnie pojebało.

Może od razu zażądaj Bale'a albo Di Marie ty głąbie.
28 maja 2014, 15:07 / środa
Ty się wagin nie nabzdyczaj. Mnie żadne leszcze pierwszoligowe, nawet w dwupaku nie satysfakcjonują, bo Lechii nie zbawią i nowej jakości nie wprowadzą. Nam tu nie potrzeba polityki transferowej a la Kuchar. To już żeśmy przerabiali z wiadomym skutkiem. Czas na solidne transfery, sprawdzonych, ukształtowanych piłkarzy np. reprezentantów krajów itp. Dość tych już młodych, uzdolnionych, perspektywicznych, tanich, z naboru z youtube. I dość już gonienia tęczy za horyzontem. Mnie interesuje teraźniejszość, a nie odległa przyszłość. Niech się nowy inwestor wykaże w tym oknie transferowym konkretami, nazwiskami i nie wciska kitów, że nas nie stać, że śmiego, że owego.
Jak się chce zyskać coś na inwestycji, najpierw trzeba samemu zainwestować. Tego Imobilajzera z Włoch, to im mogę odpuścić, jak go nie zakontraktują, bo rozumiem, że może nie chcą robić konkurencji Barcelonie. Ale nie ma żadnego usprawiedliwienia, jeśli nie zaczną ściągać piłkarzy z lepszych zagranicznych lig niż choćby polska. W tym kierunku mają podążać, a nie zawracać du... jakimiś obiecującymi "talentami" z Bełchatowa czy Pcimia.
28 maja 2014, 16:12 / środa
Czytam i się zastanawiam czy to troll czy naprawdę wierzy w to co mówi. I nie wiem.
28 maja 2014, 16:36 / środa
Brożek: NIE.
Prędzej Robak.
Jeśli chodzi o młodych to bym wziął Pawłoskiego z Malagi.
28 maja 2014, 18:17 / środa
Immobile? zdecydowanie nie! nieruchliwy (jak samo nazwisko wskazuje), po co kolejny szrot z zagranicy, zabierałby miejsce tysiącu utalentowanych z niższych lig

w dodatku z Torino, a to prawie jak Toruń, a chyba wszyscy się zgodzimy że z tym kurewskim klubem nie chcemy mieć nic wspólnego... natomiast z Włoch myślę że można spróbować sciągnąć Marka Hamsika z Napoli, zdaje sie że ten piłkarz byłby idealnym plejmejkerem w wizji zespołu Moniza, byłby znakomtym partnerem dla Makuszewskiego

szalom
28 maja 2014, 18:24 / środa
Z tymi nieruchawymi to nigdy nie wiadomo, mamy wszak Vranjesa - niby Stojan, a biega.
29 maja 2014, 10:46 / czwartek
BORYSIUK o krok w Lechii wypożyczenie roczne. Podał na TT dziennikarz Polsatu Sport Staszewski
29 maja 2014, 12:14 / czwartek
Nie wiem czy Borysiuk jest na tą chwilę lepszy od Pietrowskiego w takiej formie. No ale jak do tej pory nie widzę powodu do braku zaufania Juskowiakowi. Narazie ma całkiem niezłą średnią udanych transferów. No i to tylko wypożyczenie, może magister będzie mógł grać jeszcze lepiej ;)
29 maja 2014, 12:18 / czwartek
Zawsze można grać w środku duetem Borysiuk - Pietrowski, a przed nimi Vranjes. W ten sposób pozbywamy się Wiśni:-)
29 maja 2014, 12:40 / czwartek
Teraz to ci dziennikarze mają ułatwioną pracę, biorą listę piłkarzy Mario Piekario i jadą: Borysiuk Lechia itd
29 maja 2014, 13:17 / czwartek
Stilić Vranjes to byłby środek dopiero.
On praktycznie w pojedynkę ciągnie grę Wisły.
29 maja 2014, 14:51 / czwartek
Dla mnie Borysiuk to jedna wielka niewiadoma. Facet się w tej Rosji w ogóle się nie łapał do składu, a i jeszcze spadł tam z ligi. Chociaż z drugiej strony Sadajew też się w Tereku nie łapał za często do składu, a widać w jego grze różnice między innymi napastnikami tej ligi. Na dziś mamy Trelę i prawdopodobnie Borysiuka, jeszcze stoper, prawy obrońca, lewy skrzydłowy i napastnik, z którym grałby w duecie Sadajew. Na tą ostatnią pozycję uważam, że akurat Paweł Brożek byłby jak najbardziej w porządku. Środek pola Borysiuk-Vranjes, przed nimi Sadajew, wysunięty Brożek i wygląda to całkiem porządnie, chociaż do Borysiuka i tak nie jestem jakoś przekonany.
29 maja 2014, 15:05 / czwartek
Borysiuk napewno za granicą kroku w tył nie zrobił. Na pewno bedzie potrzebował trochę czasu tak jak było z Makim ale jako defensywny pomocnik wyróżniał sie na tle naszej ligi. Agresywny w odbiorze, z dobrym przeglądem pola i bombą z dystansu. Tak go pamiętam, nie wierzę, że zapomniał jak sie gra. To ciągle młody chłopak. Po za tym ti tylko wypożyczenie wiec dużo nie ryzykujemy
29 maja 2014, 16:00 / czwartek
na pewno możemy spodziewac się następców Qualembo, Bieniuka i Madery. Co do Wiśni to ja bym go zostawił, byłby chociaż dobrym rezerwowym. Sadajew powinien zostac, Maki chyba również. Szkoda, że Jagiełło nie zagrał jeszcze, bo mogłoby się okazac, że to dobry piłkarz.
29 maja 2014, 16:09 / czwartek
Myśle, że skoro nie zagrał ani za Probierza ani za Moniza prawie wcale to dobrym pikarzem nie jest.
Co do Sadajewa ja bym poszukał kogoś konkretniejszego. Jeżeli ktoś strzela w 1100 minut w sezonie 4 bramki, a w karierze 14 to raczej wirtuozem nie jest. Po za tym jest niezrównoważony psychicznie co pokazał po raz kolejny wczoraj.
29 maja 2014, 16:46 / czwartek
Ja tam jednak będę twierdził, że przede wszystkim, brakuje nam PORZĄDNEGO napastnika. Bo jakby nie patrzeć, sytuacji mamy co nie miara, ale nie ma komu tych piłek kierować do bramki. Ta sytuacja się utrzymuje od kilku sezonów, i cały czas brak nam napastnika, który zagwarantuje te kilkanaście bramek w sezonie.
Wiadomo, taki prawdziwy postrach pola karnego swoje na pewno kosztuje, ale też bez takiego zawodnika, nie ma co marzyć o sukcesach. Dlatego no niestety, trzeba się w końcu wykosztować i zakontraktować klasowego napastnika.

Jak sytuacja u nas wygląda pokazuje przykład Sadajewa, czy Tuszyńskiego. Wystraczyło, że trafili kilka bramek, i już ich prawie nosimy na rękach, więc widać jaki głód bramek u nas panuje. A to powinna być normalna sytuacja, że napastnik bez łaski te kilka bramek wsadzi.
29 maja 2014, 16:50 / czwartek
Bez przesady, Sadajew był kilka razy poniewierany a sędzia nic sobie z tego nie robił. Poza tym mam wrażenie, że się na chłopa uparli. Zresztą skąd Marciniak wiedział co on do niego mówi ? Zna rosyjski ?

Poniżej link z Sadajewem z GW, w sumie koleś ma trochę przerąbane, bez prawa jazdy, dziewczyny, mieszkanie na 20 piętrze brrr.

odnośnik

dla jasności - to forum zmusza do cięcia dłuższych tekstów na kawałki nie dłuższe niż 5000 znaków - nie chce mi się liczyć więc wkleja linka. Panowie czas na jakieś zmiany w tym zakresie. Trochę to forum archaiczne. Ja wiem, że niektórzy lubią stare rzeczy bo są dobre i stare ale wiecie, żeby nie można zdjęcia wkleić albo edytować postu ?
29 maja 2014, 18:33 / czwartek
Sadajew ma swój styl gry, inny niż wszyscy napastnicy z Extraklapy i albo komuś się ten styl podoba i uważa Sadajewa za jednego z najlepszych napastników albo się nie podoba i zawodnika nie docenia. Według mnie jeżeli chłop się rozegra to będzie zdecydowanie najlepszym napastnikiem naszej ligi. Ma wszystko co trzeba (może poza szybkością) i przy odpowiednim trenerze może się na pewno rozwinąć. Jedna podstawowa uwaga to że niestety za swój wojowniczy wygląd dostaje mnóstwo żółtych kartek, gdyż sędziom kojarzy się z rozrabiaką. Gdyby wygladał jak Bieniuk to nie dostałby czerwonej z Piastem i zamiast 6 żółtych miałby góra 1-2.
29 maja 2014, 19:49 / czwartek
Proponuje Wam wziąć pod lupę Sadajev vs Teodorczyk.
Teodorczyk jest lepszy? w czym? Patrzcie ile ten zajebany mułem ziemniak marnuje okazji. Dziesiątki. Ale z tego co wbije, i tak ma dużą ilość bramek.

A to dlatego, że oni po prostu więcej razy stwarzają zagrożenie. U nas jest kilka akcji, i dlatego bardziej się zapamiętuje, ża Zaur x tam z nich zwalił.

Pamiętajcie, że on grał tą rundę bez żadnego przygotowania. Z marszu.
Zobaczycie - będzie z niego kocur.
29 maja 2014, 21:56 / czwartek
Rozpędziliście się troche chłopaki szczególnie carpaccio. Chciałbym przypomnieć, że Zaur jak dotąd zagrał dosłownie 2 dobre mecze, a reszta przeciętna albo bardzo słaba ocierająca się o kompromitacje (niewykorzystane sytuacje) więc naprawde nie wiem skąd ten optymizm. ACAB Teodorczyk wirtuozem może i nie jest, ale strzelił 20 bramek (żadna z karnego) przy czym nie grał bodaj w 8-10 meczach w tym sezonie, no i odejdzie za 2-3 bańki ojro więc póki co porównanie go z naszym brodaczem jest nie na miejscu.
29 maja 2014, 22:07 / czwartek
Roicik, przeczytaj pierwsze zdanie z mojego poprzedniego postu.
29 maja 2014, 22:20 / czwartek
Teodorczyk strzelił 20 z czego co najmniej jedną przy pomocy ręki :) w 31 spotkaniach (na dziś). Czeczen zagrał w Lechii chyba 11 (bez PP). Teodorczyk strzela 0,6 bramki w meczu a Sadajew 0,27. No i nie wystąpił przeciwko takim gigantom naszej ligi jak Lubin albo Podbeskidzie gdzie być może by te trzy wcisnął i statystycznie by Teodorczyka myknął jak zdrowy ogier cherlawego rumaka.
29 maja 2014, 22:26 / czwartek
Carpaccio napisales też, że według ciebie mógłby być ZDECYDOWANIE najlepszym strzelcem ligi i tu popłynełeś.
Każdy ma swoje zdanie, do mnie po prostu nie dociera, że mógłby, że ma możliwości, że jeszcze się nie rozegrał itd... jeśli mamy kupić kogoś za kilkaset tysi ojro to chciałbym jakiegoś kozaka, a nie kogoś kto może kiedyś mógłby być. AMica rok w rok pokazuje, że można wyciągnąć za małe siano kopaczy i zrobić z nich gwiazdy. No, ale na wszystko potrzeba czasu my dopiero można powiedzieć się rozwijamy.
29 maja 2014, 22:36 / czwartek
Zacznijmy od tego, że Sadajev a Teodorczyk to mimo wszystko 2 różne pozycje na boisku, choć z nazwy niby te same. Teodorczyk w Amice gra na szpicy i ma tylko jedno zadanie na boisku - strzelać na bramkę. U nas Sadajev nie ma takiego pola do popisu, gdyż za plecami nie ma takich zawodników jak Lovrencsics, czy Hämäläinen, przez co musi brać często na siebie ciężar kreowania akcji, więc i samo z siebie wynika, że tych akcji ma mniej. Jednak fizycznie i technicznie też przychylam się do zdania, że przykrywa te ligę czapką. Po drugie co uważam za kluczowe, Sadajev wszedł w ligę z marszu bez przygotowania do sezonu z drużyną co dla samego zgrania jest kluczowe, Teodorczyk w Amice kisi się już kolejny sezon, więc jak on nie miał tylu bramek tam najebać? Napastnik napastnikowi nie równy, jeden ma strzelać bramki inny rozgrywać, ściągać na siebie obrońców robiąc więcej miejsca dla innych, a co mu wpadnie to jego i taki jest wg mnie właśnie Sadajev. Dlatego nie wymagam od niego worka bramek, ale uważam, że przy odpowiednim przygotowaniu do sezonu i jeszcze lepszym zrozumieniu z resztą zespołu może być na pewno gwiazdą drużyny i jedną z jaśniejszych postaci tej kabaretowej ligi.
29 maja 2014, 22:57 / czwartek
W mojej Lechii Sadajewa widzę jako cofniętego napastnika, w duecie z typowym snajperem. Ale patrząc na Sadajewa, na jego ruchy i technikę widać, że facet po prostu jest z innej bajki. Wystarczy odpalić potwórkę, jak wczoraj nawinął obrońce Wisły w polu karnym. Nie jest to typowy snajper, ale technicznie przewyższa Teodorczyka i Robaka o kilka poziomów. Ja bardzo chcę żeby został i wierzę, że Moniz też chce. Ale napastnik typu Brożek to konieczność. W duecie z Sadajewem mielibyśmy moim zdaniem absolutnie najlepszy atak tej ligi.
29 maja 2014, 23:18 / czwartek
919191 - wiele osób tutaj i ogólnie będący w temacie od jakiegoś czasu nie wchodzą na strony szechtera skurwiela. Więc jak Ci się nie chcę kopiować to tym bardziej grzecznie Cie proszę nie dawaj linka di tego żydowskiego skurwysynstwa na tym zacnym forum.
Dziękuję.
30 maja 2014, 09:03 / piątek
Kolego Enherjer ja z przyjemnością wkleję treść a nie linka ale jak 3 albo 4ty raz widzę komunikat, że max długość postu to 5000 znaków to mi się odechciewa dzielić i liczyć bo się zastanawiam ile razy będę wklejał resztę i od którego miejsca zacząć. Forum ma dosyć archaiczną jak na obecne standardy formę i ograniczenia technologiczne (moim zdaniem). Tyle w temacie. Poza tym lojalnie uprzedziłem do czego wiedzie link.
30 maja 2014, 10:19 / piątek
No właśnie! To forum to jakaś prehistoria! Nie można zdjęć wklejać, lajkować, zero przepisów kulinarnych czy tematów jak zapobiegać kontuzjom w czasie tańczenia czaczy. Jeszcze tekst trzeba dzielić! Ludzie świat idzie do przodu a tu nic się nie zmienia.
... i jeszcze cie zjebią jak nie używasz polskich liter. To ma być "SZYK I ELEGANCJA" ? no ludzie, no...
30 maja 2014, 11:04 / piątek
Niestety kolego Przemas, nie wszystko da się wytłumaczyć tym, że to Lechia Style. Ultrasi Lechii na przykład mają profil na facebooku i co z tego - świat się zawalił ? Są gorsi ? Dla jasności ja nie mam konta na FB.

Mi kolego chodzi o proste sprawy - możliwość edycji/usunięcia postu, możliwość wklejenia przeciętnej długości artykułu, podział forum na część ogónlodostępną i tylko dla zalogowanych. Ktoś kiedyś tworząc to forum miał takie a nie inne możliwości i nie mógł zrobić inaczej bo wynikało to z ograniczeń np. bazy danych teraz zapewne zrobiłby to inaczej.
 
1 2 3 ..... 205
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022