Gdańsk: czwartek, 30 marca 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

TRANSFERY II

strona 104/146

31 lipca 2015, 16:50 / piątek
Einherjer - mój też nie i dlatego nie próbuje tego zgłębiać bo akurat w tym przypadku nie ma to dla mnie znaczenia. Niedługo jest spotkanie można będzie zapytać prezesa :)
31 lipca 2015, 16:50 / piątek
Biorąc pod uwagę, że Maki i Ariel to nasi najrówniej grający zawodnicy to akurat nad przedłużeniem z nimi kontraktów nie ma co załamywać głów. Poniżej pewnego poziomu nie zejdą i oby grali dla Lechii jak najlepiej.

Wyjaśnia się za to sytuacja z Lecovićiem...

odnośnik

Ostatni rok kontraktu spędzi na wypożyczeniu więc ekipa menagerska się nie popisała i może ma to jakiś wpływ na przedłużanie kontraktów zawczasu z innymi zawodnikami począwszy od najlepszych.

Mogę się mylić ale taką mam już optymistyczną naturę.
31 lipca 2015, 17:37 / piątek
@crach - podunąłem Tobie pomysł zejścia z drzewa. Mama nie mówiła, żeby słuchać starszych?
A Ty nadal swoje z "rozbrajającą szczerością" pantofelka (sprawdź na Wikipedii).
Internet wbrew pozorom nie jest anonimowy o czym przekonało się już kilku z naszego szacownego forum.
Wbrew Twoim sugestiom o "bohaterstwie" odpowiem Tobie: Piekarski, Makuszewski, Borysiuk, z naciskiem na Piekarski. To - w moim mniemaniu - wierzchołek góry lodowej wyciągającej ręce po kasę, w której ostatecznym płatnikiem jest Klub. Nie mendziara czy Josef (czy jakikolwiek - w przyszłości - inny jego zarządca), tylko właśnie Klub. Tych trzech można wprawdzie "rozgrzeszyć" bo walczą o kasę dla siebie, ale smród niesie się z poczynań zarządu. Tą kasę można było spożytkować rozsądniej lub w ogóle jej nie wydawać, a przedłużenie kontraktu i kosztów z nim związanych odłożyć w czasie.
Poza tym rozmawiamy o zasadności wywalania kasy tu i teraz a nie wartości sportowej piłkarzy, która za dwa lata może być diametralnie inna.

ps. na pytanie @Einherjer odpowiedziałeś adekwatnie do "rozumowania" wyżej wspomnianego przeze mnie pantofelka. Skoro, cytuję: "mój (w rozumieniu ROZUM) też nie i dlatego nie próbuje tego zgłębiać bo akurat w tym przypadku nie ma to dla mnie znaczenia." to po co zabierasz głos?
31 lipca 2015, 18:39 / piątek
Marek, weź wyluzuj i sprawdź co to znaczy argumenty "ad personam". Próbuję nadążać za tokiem Twojego myślenia ale to mi się nie spina. Ręce po kasę wyciąga Piekarski, Borysiuk i Makuszewski ? A co z tego ma Mandziara - myślisz, że Piekario się z nim działkuje , i z drugim członkiem zarządu bo reprezentacja jest dwuosobowa? O jakiej kasie mówisz związanej z podpisaniem kontraktów - koszty prawnika ? Mi się wydaje, że to żadnych kosztów jednorazowych (typu kasa dla Borysiuka albo Makiego, może dla Piekarskiego) Lechia nie poniosła. Przecież zawodnikom i tak płacisz wynagrodzenie regularnie. Więc nawet jakbyś kontrakt przedłużył za dwa lata o kolejne dwa to z punktu widzenia kasy wyjdziesz na to samo - oczywiście w ciągu dwóch najbliższych lat może okazać się że są słabi jednak i przez kolejne dwa będą pasożytami ale może być również wprost przeciwnie.

Czy Tobie się naprawde wydaje, że Wernze i kumple kupili od Kuchara WCF po to, żeby zadłużyć Lechię :) ? Musieliby wyciągnąć z kasy Lechii tyle, ile włożyli plus górka - myślisz że to jest do zrobienia w rok ???
31 lipca 2015, 18:53 / piątek
Ale czego Ty człowieku nie rozumiesz? Przy podpisaniu kontraktu przez zawodnika menedżer bierze zwyczajowo 10% kwoty na jaką się umówili. Im lepszy tym większa kasa leci, a mimo tego, że na boisku tego nie widać to Borys z Makim należą u nas do najdroższych. Nie ma w ogóle zasadności przedłużania umów z zawodnikiem ,który ma jeszcze 3 lata kontraktu chyba ,że to mega rozchwytywany junior albo gwiazda poziomu Messiego. Kiedyś Wisła podpisała ponad 5-letni kontrakt z Dawidowskim z czego prze około 4 był kontuzjowany ,a kasa miesiąc w miesiąc szła i to niemała .Już kolega wcześniej pisał ,że Ariel 3 miesiące temu kontrakt podpisywał ,a i przychodząc do nas prowizja poszła więc pan Mariusz na samy Wizirze ma już trzeci raz pieniążki w kieszeni więc nie mów nikomu ,że to jest normalna polityka zdrowo zarządzanego klubu.
31 lipca 2015, 19:11 / piątek
Kolego. Nie znam niuansów managerki tak dobrze jak Ty ale z jakiej paki Piekarski miałby dostać 3 raz kasę za przedłużenie kontraktu? A co będzie jak różnych powodów kontrakt wygaśnie wcześniej. Piekario odda kasę ? Wg mnie manager reprezentuje piłkarza i de facto bierze pieniądze od zawodnika i nie ma mowy o płaceniu managerowi z góry procentu za cały czas trwania kontraktu. Dostaje kasę wg mnie od zawodnika tak długo, jak zawodnik gra dla klubu. A zawodnik wrzuca sobie fakturę od Piekario co miesiąc w koszty po wystawieniu faktury na Lechię. Gdyby było tak jak piszesz to zawodnik też musiałby dostać kasę z klubu za cały okres kontraktu z góry i odpalić procent managerowi.
31 lipca 2015, 19:25 / piątek
A czemu zawodnik będący za darmo jest często droższy od tego ,którego trzeba kupić? Przy podpisaniu niemal każdego kontraktu zawodnik dostaje jakąś kasę do ręki w ogóle nie związaną z kontraktem ,taki bonus od klubu i w tym jest zawarta prowizja menedżera. Są też tacy co mają procent z comiesięcznej wypłaty zawodnika, ale dlatego zawodnicy sami chcą podpisywać krótsze umowy bo częściej można dostać "kasę do łapy". Poza tym jak już jesteśmy w temacie to powiedz mi czemu Lechia od momentu wejścia niemców na prowizje wydała kilka razy więcej pieniędzy niż na same przelewy między klubami ,na które non stop ktoś narzeka vide teraz Śląsk lub wcześniej Widzew ,a żaden menago w tym czasie się nie zająknął ,że swojej (zawodnika) działki nie otrzymał?
31 lipca 2015, 19:55 / piątek
Mi się wydaje, że rolą managera jest reprezentowanie zawodnika. I podejście do każdego przypadku może być indywidualne tak jak sobie manager z piłkarzem ustalą. Potem to się zapewne przekłada na negocjacje z klubem, które prowadzi manager (oczywiście w uzgodnieniu z zawodnikiem). Wiadomo, że w interesie managera jest uzyskanie jak najlepszych warunków finansowych ale czy to obejmuje jednorazową płatność z tytułu jego prowizji to nie jestem pewien.

tu masz fragment ciekawego artykułu (całość tutaj: odnośnik opisujący te kwestie :

6. Menadżer może reprezentować zawodnika jedynie wówczas, gdy zawrze z nim pisemną umowę o reprezentowanie. Maksymalny okres trwania takiej umowy to 2 lata. Umowa może być przedłużana na kolejne okresy nie dłuższe niż 2 lata na podstawie pisemnego oświadczenia obu stron.

Powinna ona również określać, pod rygorem nieważności, podmiot zobowiązany do zapłaty wynagrodzenia menadżera. Na zasadzie wyjątku dopuszcza się bowiem, aby menadżer wynajęty przez zawodnika był - na podstawie pisemnego polecenia zawodnika - wynagradzany przez klub.

7. Kwota wynagrodzenia menadżera zaangażowanego przez zawodnika powinna zostać ustalona na podstawie zasadniczego rocznego przychodu zawodnika brutto z uwzględnieniem kwot z tytułu podpisania kontraktu, z wyłączeniem jednak takich świadczeń jak w szczególności samochód, mieszkanie, premie punktowe lub inne premie i przywileje, który menadżer wynegocjował dla zawodnika.

8. Przed zawarciem umowy zawodnik powinien ustalić z menadżerem, czy zawodnik będzie wypłacał menadżerowi wynagrodzenie w formie zryczałtowanej zapłaty dokonywanej z rozpoczęciem kontraktu, czy też będzie dokonywał jego zapłaty w rocznych ratach na koniec każdego roku obowiązywania kontraktu.
31 lipca 2015, 20:04 / piątek
"Nie znam niuansów managerki"
"Mi się wydaje"

Strasznie dużo się produkujesz jak na gościa, któremu się wydaje i się nie zna.

Może lepiej by było jakbyś zamknął cztery litery i postarał się najpierw czegoś dowiedzieć zanim będziesz dyskutował z ludźmi w sposób wypunktowany powyżej?

(BTW... już wcześniej widziałem na tym forum ten styl pisania)
31 lipca 2015, 20:14 / piątek
Dobra ostatni wpis bo i tak za dużo tłumaczenia było .Tak jak mi tam wklejasz jakieś punkty związane z licencją menedżera tak ja bym mógł wkleić konstytucje i spytać jak to się ma do realne życia. Nie obrażając nikogo ale osoby "starsze" jak Stara Szkoła czy MarekM już troszkę przeżyli i orientują się co się w klubie dzieje ,a nie piszą ,że coś im się wydaje bo mi się np wydaje ,że powinniśmy być w zupełnie innym miejscu niż teraz jesteśmy ,a na trybunach powinno być dzisiaj minimum 20tys ludzi jednak osoby decyzyjne i ich pomagierzy-podpowiadacze skutecznie odstraszają wszystkich od klubu prowadząc jakąś nieokreśloną politykę mającą na celu na pewno nie budowanie solidnych podstaw na przyszłość tylko kolosa na glinianych nogach.
Pozdrawiam
31 lipca 2015, 20:17 / piątek
To wszystko to są tylko dywagację. By znać prawdę trzeba poznać treść umowy. Więc czemu się kłócicie?
Ps. Jesteście na stadionie ?
31 lipca 2015, 20:26 / piątek
Kolego SS, się nie przypierdalam do Twoich tekstów o jetlagach, o tym jak bardzo się poświęcasz oglądając mecze w innej strefie czasowej i w ogóle jakim ty jesteś wszystkowiedzącym obieżyświatem. Jak na razie niczego nie wnosisz do większości dyskusji na tym forum (oprócz mądrości ludowych i kombatancko/podróżniczych opowieści o sobie). Więc uprzejmie proszę zastosuj się do swoje rady jakiej mi udzieliłeś w wiadomej sprawie. A się tyle produkuję bo się nudzę w oczekiwaniu na pierwszy gwizdek dzisiejszego meczu. Mam nadzieję, że po ostatnim wszyscy będziemy mniej nerwowi :D

Miko: z przyczyn niezależnych nie jestem na stadionie i stąd moja nerwowość być może. Ale popieram Twój pogląd że jak się nie zna szczegółów umowy to nie ma co gadać więc kończę.

Fuji - trochę przesadzasz z tą wiedzą kolegi Marka i SS na temat tego co się dzieje w klubie. Jednego i drugiego łączy to, że lubią się czepiać ludzi a nie meritum. A forum służy wg mnie wymianie poglądów a nie przypierdalaniu się do siebie.
1 sierpnia 2015, 20:40 / sobota
Swoją droga nie wiem czy ktoś wpsominał temat owego Kadara. Gośc warty 350 tys euro w kazdym meczu kuchenek bierze udział w stracie bramki. Głównie przez niego odpali z LM i teraz dzięki niemu Wisła zdobywa gola.
Jednak ktoś nad nami czuwał, ze kolejny paralityk do nas nie doszedł
2 sierpnia 2015, 12:40 / niedziela
No my tez niestety mamy swojego kadara nazywa się maloca tak ze 1 wystarczy, BOZE daj zdrowie i formę Gersonowi jak najszybciej
2 sierpnia 2015, 15:43 / niedziela
Ale w/g mnie Maloca zagrał dobrze z paprykarzami-jakiś większych błędów nie popełnił.
2 sierpnia 2015, 17:46 / niedziela
Oprócz świetnego wyprowadzenia piłki po której padł gol. Racja.
2 sierpnia 2015, 20:05 / niedziela
https://instagram.com/p/513Bo9zYWs/

"antonio_colakĆześć kibice Lechii Gdańsk. Dzięki Wam od pierwszego dnia, kiedy dla Was zagrałem, czułem sie jak w domu. Dziękuję za Wasze wsparcie, które z każdym meczem czyniło mnie lepszym zawodnikiem.
Dziękuję i do zobaczenia!
Toni"

no to Colak chyba właśnie pożegnał się z kibicami.
3 sierpnia 2015, 01:26 / poniedziałek
Ciekawe ile Legia płaci Nemanji miesięcznie,bo koleś wymiata póki co a i pewnie bez przyczyny nie wyjebali Bereta.A wracając do Colaka to napisał do zobaczenia więc jakaś mała szansa jest,że do nas wróci.Pozdrawiam.
3 sierpnia 2015, 09:48 / poniedziałek
Według Transfermarkt.de oraz kicker online Antonio Colak ma na dniach trafić do 1. FC Kaiserslautern.
facebook. com/gdanska.Lechia/photos/a.10151195156249006.4615 95.19491309005/10153232927049006/?type=1&theater
3 sierpnia 2015, 10:50 / poniedziałek
Napisał do zobaczenia bo nie wie jak napisać żegnajcie ;)
3 sierpnia 2015, 11:05 / poniedziałek
Przedłużenie kontraktów z Makuszewskim i Borysiukiem i do tego sowite prowizje, żywo przypomina sytuację we Flocie, proponuję poczytać jak tam wyprowadzano pieniądze :)
3 sierpnia 2015, 16:09 / poniedziałek
@LG PODL
A nie jest przypadkiem tak ze zawodnik nie moze zmienic klub raz w rundzie?? czy tam w roku??
3 sierpnia 2015, 20:26 / poniedziałek
trener tak nie może
3 sierpnia 2015, 20:31 / poniedziałek
Zawodnik chyba może wystąpić tylko w dwóch klubach w ciągu sezonu...
Tj. jak zagra w Niecieczy teraz na początku ligi i będzie gwiazdą, ktoś go wykupi jeszcze w tym okienku[i wystąpi tam w oficjalnym spotkaniu]... to w zime może ewentualnie wrócić do Niecieczy.
4 sierpnia 2015, 17:00 / wtorek
Antonio Čolak został wypożyczony do końca sezonu z TSG 1899 Hoffenheim do 1.FC Kaiserslautern. 21-letni napastnik ostatnio występował w Lechii Gdańsk.

Čolak w minionym sezonie rozegrał trzydzieści spotkań w barwach gdańskiego klubu, w których zdobył dziesięć bramek.

źródło: 90minut.pl

No to wszystko jasne.. Kevin+Colak = Odchodzą.. a kto na ich miejsce??
Bez komentarza.
4 sierpnia 2015, 17:04 / wtorek
0-58 o tym samym pisaliśmy równocześnie w dwóch różnych tematach :)

Teraz przynajmniej jest jasne czemu Colak się z kibicami na facebooku żegnał 4 dni temu.

O czynach zarządzających klubem (licząc lekką ręką od czerwca) nie można powiedzieć nic dobrego.
4 sierpnia 2015, 20:02 / wtorek
999999 ... obrońca LG .Wobec obfitości napastników zarząd wreszcie wzmocni szeregi obronne.Brawo! odnośnik
4 sierpnia 2015, 20:23 / wtorek
4 sierpnia 2015, 21:49 / wtorek
Znów nasprowadzają a i tak nie będzie komu strzelać.Sam już nie wiem.
4 sierpnia 2015, 21:59 / wtorek
Obawiam się, że bardziej nie będzie komu mu płacić... Wygląda to naprawdę słabo...
5 sierpnia 2015, 17:28 / środa
Rudnievs nie dogadał się z grekami i wrócił do rezerw HSV. Na gwałt szuka klubu. Skoro temat był to może jest jeszcze szansa żeby się dogadali.
5 sierpnia 2015, 17:44 / środa
Jasna sprawa. Jutro Rudniew ląduje w Rębiechowie, pojutrze prezentacja w Biało-Zielonych barwach. Masz to jak w banku.
5 sierpnia 2015, 17:57 / środa
Ty tak twierdzisz... szyderco
5 sierpnia 2015, 18:06 / środa
Zastanówmy się nad tym z innej strony:
Czy jakiś lepszy piłkarz z głową na karku albo z normalnym menadżerem(nie piekarskim) chciałby się ładować w takie szambo?
Już mamy chyba odpowiedź dlaczego w tym okienku nie sprowadziliśmy żadnego zawodnika godnego uwagi...
5 sierpnia 2015, 19:12 / środa
Słuchajcie a co z tym Szukałą,czy były to medialne plotki,czy jest coś na rzeczy?
5 sierpnia 2015, 19:26 / środa
według tego co tu piszą to tematu nie ma:

odnośnik
6 sierpnia 2015, 13:07 / czwartek
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakt ze Stojanem Vranjesem. Nowa umowa bośniackiego pomocnika Biało-Zielonych obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku.

Kolejne napchanie kieszeni Panom menadżerom za podpisanie kontraktu???
Obecny obowiązywał jeszcze dwa lata...
6 sierpnia 2015, 13:14 / czwartek
Widzę, że robimy się jakimś Polskim katarem. Długie lukratywne kontrakty dla Panów. Nic tylko siedzieć na dupie i nie przemęczać się....
6 sierpnia 2015, 13:22 / czwartek
A kto jest managerem Vranjesa ? Na transfermarkt nie ma przy nim tego info. Sam się reprezentuje czy jak?
6 sierpnia 2015, 13:28 / czwartek
skąd info, że lukratywne? Podziel się...

Na razie przedłużają kontrakty jakby nie patrzeć z naszymi najlepszymi zawodnikami. Nie widzę potrzeby szukania w każdej informacji drugiego dna...
6 sierpnia 2015, 14:07 / czwartek
Kazlauskas wypożyczenie do Olimpii Grudziądz.
6 sierpnia 2015, 14:10 / czwartek
Pewnie szykuje się zmiana właściciela i chcą zabezpieczyć interesy menedżerów zaprzyjaźnionych z klubem, jak i samych zawodników, a przy okazji dać komuś zarobić. Jaki sens jest przedłużać umowę na dwa lata przed końcem ze Stojanem, który dziś ma 28 lat? Ostatnio masowo przedłużamy umowy, które poprzednio nawet trzy- cztery miesiące temu były podpisywane. Dziwne to działania. Pozostaje czekać na info o Łukasiku, chyba że po cichu już przedłużyli.
6 sierpnia 2015, 15:07 / czwartek
Tsubasa wypożyczony do Stomilu Olsztyn.
6 sierpnia 2015, 15:17 / czwartek
Dobra bajka z tym Zwolińskim :P
Pogoń puściła Robaka do Lecha, a nam mieliby sprzedać zawodnika za przysłowiową czapkę śliwek?!
Dobry żarcik :)
Skoro nie ma tematu Szukały (i w sumie bardzo dobrze!) to niech ten jebany Jóźwiak weźmie się w końcu do roboty i ściągnie napastnika!
Rudniews na bank dla nas będzie za drogi.
6 sierpnia 2015, 15:21 / czwartek
Ta, zwłaszcza że od paru dni jest w Grecji i podpisuje kwity z PAOK.
6 sierpnia 2015, 15:36 / czwartek
Nie, wcale nie jest w Grecji i nie podpisuje tam kontraktu. Co nie zmienia faktu, ze i tak to sci fi dla Lechii.
6 sierpnia 2015, 18:10 / czwartek
Skoro Vranjes podpisal nowy kontrakt to chyba nei zalegają mu aż tak z kasą
6 sierpnia 2015, 18:13 / czwartek
może ma komornika?
6 sierpnia 2015, 20:36 / czwartek
Rudnevs wrocil do Niemiec i tam chce grac , potwierdzil SKY, ze ma jeszcze roczny kontrakt
6 sierpnia 2015, 23:47 / czwartek
Wątpie, że akurat tam chce grać. Skoro trener powiedział jasno, że nie widzi dla niego miejsca w kadrze pierwszego zespołu. Ma zamiar klepać w rezerwach aż go trener zauważy? Wątpię. Pewnie menadżer rozsyła maile na lewo i prawo. Szkoda, że to nie nasz budżet bo był by to napastnik na pewno nie gorszy od nowej gwiazdy ległej.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035