Gdańsk: poniedziałek, 12 kwietnia 2021
FORUM
Podstrony:


TRANSFERY II

strona 8/205

7 czerwca 2014, 16:17 / sobota
Lekovic raczej odejdzie, bo dochodzi Katsaev.
Ten zakaz dotyczy zawodników w klubie, czy na boisku??????
7 czerwca 2014, 16:20 / sobota
Limit zawodników spoza UE wchodzi dopiero od sezonu 2015/16.
7 czerwca 2014, 16:27 / sobota
Limit dotyczy zawodników przebywajacych na boisku. Tak czy inaczej kluby już muszą o tym myśleć.
7 czerwca 2014, 16:37 / sobota
Jeżeli Borysiuk, Kacajew i Łukasik to prawda, to środek pola mamy załatwiony. Nie wiem, czy Dźwigała będzie też defensywnym czy stoperem. Mnie zastanawia pozycja prawego obrońcy, bo wygląda na to że Stolarski będzie numerem 1, ewentualnie Pietrowski. Potrzeba bardzo solidnego stopera do pary z Janickim no i moim zdaniem napastnika, typowego. Pawłowski też w porządku, pytanie tylko o cenę. Zieliński to niestety chyba sfera marzeń, a szkoda, bo świetny zawodnik.

Jeżeli te transfery dojdą do skutku, to brak awansu do kwalifikacji LE uznam za porażkę.
7 czerwca 2014, 17:36 / sobota
Dźwigała grał ostatnio jako ofensywny pomocnik a nawet skrzydłowy. Porządne wzmocnienia się szykują :)
7 czerwca 2014, 17:42 / sobota
Pamiętajcie że ewentualne posiłki z Tereka to jednak będą piłkarze spoza Unii bo Rosja w Unii nie jest. Jak dojdzie Kacajew to będzie ich już dwóch z Sadajewem. Qualembo i Nishi to trzeci i czwarty. Serbia i Bośnia też nie są w Unii. W tej chwili mamy 5 piłkarzy spoza UE w składzie z czego 3 gra w pierwszym składzie.
7 czerwca 2014, 17:50 / sobota
Oualembo i Nishi i tak nie grają, więc ich to nie powinno dotyczyć.
7 czerwca 2014, 20:03 / sobota
Jest taki jeden facet,który mógłby być trenerem Lechii i to Polak. Facet ma jaja i nie daje sobie w kaszę dmuchać przez działaczy czy menagerów. Tak wszyscy już wiedzą kogo mam na myśli...tak no właśnie ... Darek Kubicki. I może to wydać się wszystkim nienormalne ale w roli asystenta powinien powrócić... Kafarski. Oni obaj potrafili z przeciętnych zawodników stworzyć zespół. Mają doświadczenie i jeżeli Lechia zostałaby rzeczywiście wzmocniona to myślę, że duet Kubicki-Kafarski dałby spokojnie jakość drużynie. Darek pokazał, że potrafi myśleć perspektywicznie tylko, ze on pewnie jest za drogi dla Lechii. Stawianie na innego Polaka mija się z celem. Starzy są starzy a młodzi jeszcze nie potrafią ugruntować siły zespołu. A tacy jak Fornalik,Michniewicz i spółka pewnie grali by na 0:0 a jak się coś uda to może.....
7 czerwca 2014, 20:27 / sobota
Szkoda tylko, ze bral w lape.. Lechia jasno okreslila, ze nie bedzie zadnego trenera z jakimikolwiek zarzutami korupcyjnymi , wiec temat Kubickiego mozna zamknac.

bedzie trener zagraniczny, i dobrze.
7 czerwca 2014, 21:19 / sobota
Nie ma co żyć melodią przeszłości popadając przy tym ze skrajności w skrajność. Gdyby Kubicki był na tyle dobrym trenerem jak opisuje go osoba wypowiadająca się nad Boldim, to w przeciągu tych 6 lat od kiedy odszedł z Lechii powinien doprowadzić do sukcesu (mniejszego lub większego) chociaż jeden klub, który prowadził. Prawda jest taka, że zostaje odpalany przez każdego ze swoich ostatnich pracodawców bez pocałowania ręki, więc należy samemu wyciągnąć proste wnioski.
7 czerwca 2014, 21:40 / sobota
Darek jest bardzo lubiany i szanowany przez większość kibiców Lechii, zaś jego ewentualne ponowne przyjście najprawdopodobniej byłoby wielkim rozczarowaniem i jego pozytywny obraz zostałby stracony, po Monizie poprzeczka jest ustawiona wysoko.
7 czerwca 2014, 22:36 / sobota
Jest lubiany i szanowany, bo w 100% sobie na to zasłużył. Dziwnie potoczyła się jego kariera po odejściu z Lechii, no ale to być może z tego względu, o którym pisał Boldi.
8 czerwca 2014, 01:32 / niedziela
Lechia chce ....odnośnik

i bardzo dobrze, że chce.
Dziwię się, że tylu ludzi z forum wierzy jeszcze w polskiego trenera.
Żadne wzmocnienia nam nie pomogą, jak osioł będzie prowadził ich do boju.
Byłem na meczu z Litwa, naprawdę ta ekipa gra gorzej od naszej Lechii a Transfermarkt wycenia ich co najmniej kilkanaście razy wyżej niż nasza kadrę .
8 czerwca 2014, 03:02 / niedziela
Transfermarkt i jego wyceny są nieobiektywne jeśli chodzi o większość lig na wschód od naszej zachodniej granicy.
8 czerwca 2014, 08:19 / niedziela
@Socios i niech tak zostanie. Decyzje podejmowane pod kątem emocji i sentymentów rzadko kończą się szczęśliwie - choćby powrót Dalglisha do Liverpoolu albo Keegan w 2008 w Newcastle.
8 czerwca 2014, 21:46 / niedziela
A tu co tak cicho od rana ???
8 czerwca 2014, 21:49 / niedziela
Poczekaj do jutra:)
8 czerwca 2014, 23:16 / niedziela
8 czerwca 2014, 23:41 / niedziela
Ramadan w tym roku już za chwilę od 28 czerwca do 27 lipca, może to mieć wpływ na formę chłopaków wypożyczonych z Tereka.
9 czerwca 2014, 09:38 / poniedziałek
Gianni Rodriguez - Urugwaj
Rudinilson - Gwinea
Harramiz - Portugalia

z Benfici Lizbona B do Lechii Gdańsk
9 czerwca 2014, 09:50 / poniedziałek
9 czerwca 2014, 10:53 / poniedziałek
odnośnik

krolem strzelcow to on raczej nie jest...
9 czerwca 2014, 11:07 / poniedziałek
smutne jest to, że wcale nie musi, aby zwojować naszą ligę.
9 czerwca 2014, 11:11 / poniedziałek
To był jego pierwszy sezon w zawodowej piłce. Skoro SLB się nim zainteresowała to musi coś w sobie mieć.
9 czerwca 2014, 11:30 / poniedziałek
Działacze Lechii cały czas chętnie widzieliby w składzie zespołu braci Mateusza i Michała Maków z GKS Bełchatów. Tych zawodników kusi jednak także Lech Poznań. Dla wszystkich zaś problemem jest cena miliona euro. Lechia negocjuje warunki transferu i wszystko wskazuje na to, że bracia zagrają w Gdańsku. - GKS spuścił z ceny i jesteśmy blisko dopięcia transferu braci Maków - powiedział nam Andrzej Juskowiak, wiceprezes Lechii do spraw sportowych.

Dziennik Bałtycki
9 czerwca 2014, 11:40 / poniedziałek
ciekawe jak to się będzie miało do limitu piłkarzy spoza Unii. Na boisku (wg projektu) będzie mogło przebywać dwóch takich piłkarzy. Jeżeli odejdzie Deleu, to będą nimi Oualembo, Sadajew, oraz tych trzech nowych z wypożyczenia (Urugwaj, Wyspy św. Tomasza i Gwinea). A być może dojdą jeszcze inni ...

Wie ktoś coś więcej na ten temat? Kiedy ta ustawa ma wejść i czy w ogóle ma wejść?
9 czerwca 2014, 11:42 / poniedziałek
To ma wejść od 2015/16 sezonu jak ktoś już pisał
9 czerwca 2014, 11:44 / poniedziałek
Oualembo na boisku raczej nam (mam nadzieję) nie grozi.
9 czerwca 2014, 12:06 / poniedziałek
Nie wiem, czy Boniek zdaje sobie z tego sprawę (chyba niezbyt), że "11" jakiegokolwiek naszego krajowego zespołu oparta przede wszystkim na polskich zawodnikach będzie mieć jeszcze mniejsze szanse na awans do LM niż to było do tej pory... Dla mnie to są bajki, że więcej polskich piłkarzy na boisku da im większą szansę na rozwoju, ponieważ: "czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał". Trzeba zacząć podnoszenie poziomu ligi od podstaw, innej drogi wg mnie nie ma. PZPN powinien narzucić plan szkoleniowy oparty o wnioski wyciągnięte na podstawie obserwacji lub nawet konsultacji z innymi europejskimi federacjami w celu centralizacji programu szkoleniowego, które kluby będą wprowadzać, pozostawiając klubom możliwość indywidualizacji treningu personalnego wg własnych potrzeb, jednak aby ten trzon planu szkoleniowego został zachowany. Innej drogi nie ma, sama zmiana mentalności wśród zawodników nic nie da jeżeli nie będą umieli prosto kopnąć piłki.

Niestety chcąc nie chcąc, ale Ci co lepsi obcokrajowcy w naszej lidze podnoszą jej poziom, gdyż znamienita większość krajowych piłkarzy jest słaba i przereklamowana o czym świadczą choćby ich niebotyczne apanaże, które są niewspółmierne z umiejętnościami.

Wracając bardziej na tory tematu, to najciekawszy wydaje się ten lewy obrońca, choć jak wiadomo te pozycję mamy zaklepaną Lekovicem. Ten napastnik może nie być taki zły, w latach 2011-13 występując w barwach União Montemor (2 liga portugalska) na 59 rozegranych spotkań zdobył 29 bramek.
9 czerwca 2014, 12:22 / poniedziałek
Znowu jacyś inwalidzi i niechciany szrot z Benfiki B, C, D, E i F. Zaczyna się kucharowanie. Zobaczymy po zamknięciu okienka transferowego, ale na razie te przymiarki kiepsko wyglądają. Tylko oby jak najmniej Polaków w składzie Lechii (w szczególności reprezentantów), bo Polacy grać nie potrafią (chyba że na mandolinie), czego przykładem reprezentacja i choćby ostatni mecz z cieciami litewskimi (wł. żmudzińskimi). Mega żenada, nie do oglądania. Nie dla Borysiuków, Maków i Pawłowskich. Tylko zagraniczne wzmocnienia - kierunek Bałkany, Portugalia, Rosja, Ukraina. Szczególnie Ukraina ze względu na sytuację polityczną i możliwość zawieszenia rozgrywek to świetne miejsce na poszukiwanie dobrych piłkarzy z tamtejszych klubów.
9 czerwca 2014, 12:23 / poniedziałek
wardog_1125 - Harramiz i Rudinilson posiadają portugalskie paszporty, więc gdyby taka reforma była brana pod uwagę od tego sezonu, to traktowano by tych piłkarzy jako pochodzących z kraju UE.
9 czerwca 2014, 12:24 / poniedziałek
"Wiadomo natomiast, że w gdańskim klubie leży oferta od menedżera Daniela Weina, środkowego obrońcy z rezerw Bayernu Monachium."
odnośnik
9 czerwca 2014, 12:30 / poniedziałek
Oualembo posiada również paszport francuski.
9 czerwca 2014, 12:32 / poniedziałek
@ Castorap

Nie ma co się tak przejmować to tylko wypożyczenie. Jak się nie sprawdzą to będą uzupełnieniem składu lub pokopią w 3 lidze. A za pół roku o nich zapomnimy. Ryzyko żadne a nóż się w ekstraklasie odnajdą.
9 czerwca 2014, 12:42 / poniedziałek
akurat ten zaciag z Benfici moze sie okazac ze wciagnie ekstraklase nosem.. haitanczyk w Wiśle był jednym z lepszych w tej gównianej lidze a gdzie haiti do benfici.. to sa reprezentanci urugwaju i portugali jakby nie było.. lepiej oni wyglądaja niż niejaki Lukasik.. no ale to podczas sezonu wyjdzie kto mial racje i czy Lukasik faktycznie byl warty 750 tys euro jak opowiadal niejaki piekarski..
9 czerwca 2014, 12:52 / poniedziałek
Info o wstrzymaniu taniej wyprzedaży to dobra wiadomość, szczególnie w kontekście Lekovica. To, że Klub szuka i negocjuje kilka opcji, jest jak najbardziej słuszne i wcale nie musi to oznaczać, że jest to wybór mniejszego zła czyli mniejszego szrotu. Jeśli chodzi o Polaków o znanych nazwiskach, ocierających się o reprezentację , to ten kierunek jest jak najbardziej wskazany , chociażby tylko ze względów marketingowych. Natomiast ich defektem może być warszawska przeszłość a także zagraniczne doświadczenia. Tacy zawodnicy z jednej strony wiedzą już, jak wiele się na zachodzie wymaga od piłkarzy i ile im do tego jeszcze brakuje, a z drugiej strony liznęli już większą kasę i moga byc trochę zmanierowani, uważając się za gwiazdorów i że za taka kasę, to oni mogą co najwyżej raz na pół roku pojawić się w Galerii Bandyckiej a na boisku w meczu - święte krowy. Oczywiście taki Maki ( ale mi sie "rymnęło" ) jest zaprzeczeniem tej teorii, ale on tez grzał ławę na wschodzie .
9 czerwca 2014, 14:22 / poniedziałek
Padłem gdy to przeczytałem na WP odnośnik :

"Powiązania biznesowe nowych właścicieli Lechii z Benfiką sprawiły, że od kilku miesięcy współpraca między obydwoma klubami się zacieśnia. Jej efektem jest transfer do "Orłów" Pawła Adamowicza, na którym gdańszczanie zarobią 1,7 mln euro. W drugą stroną mają zaś wędrować ci z piłkarzy Benfiki, którzy do tej pory nie mieli szans na występy w pierwszym zespole."

Budyń sprzedany :-D
9 czerwca 2014, 15:07 / poniedziałek
Napastnik z 3 bramkami w 18 meczach.. Szał.
9 czerwca 2014, 15:16 / poniedziałek
Ten napastnik to chyba w 12 meczach z ławki wchodził czy się mylę?? i też ciekawe ile przed końcem... czyli pięć meczów od pierwszej minuty?

Jeśli tak to statystyka kłamie.
9 czerwca 2014, 15:27 / poniedziałek
Taki napastnik w polskich warunkach to może być super hiper turbo kozakiem....patrz
np Marco Paixao:)
9 czerwca 2014, 15:29 / poniedziałek
tylko ze ten gra w swojej reprezentacji oraz jest młodszy ...
9 czerwca 2014, 16:11 / poniedziałek
@Boldi, licząc wszystkie występy seniorskie wg statystyk dostępnych w necie to strzelił conajmniej 38 bramek w conajmniej 104 meczach.
9 czerwca 2014, 16:18 / poniedziałek
Z ciekawości przejrzałem wszystkich napastników Benfici B i jedynie Ivan Cavaleiro ma porównywalne statystyki (22 bramki/64 mecze)
9 czerwca 2014, 16:34 / poniedziałek
9 czerwca 2014, 16:35 / poniedziałek
Wygląda jak Lukaku.
9 czerwca 2014, 20:28 / poniedziałek
Harramiz, Gianni Rodriguez, Rudinilson Silva wypożyczeni do Lechii Gdańsk.

Wg Benfica News na TT.
9 czerwca 2014, 20:34 / poniedziałek
Będą wypożyczeni:-) Nic nowego.
9 czerwca 2014, 20:36 / poniedziałek
odnośnik

Sponsor widoczny w 7 sekundzie. Wszystko jasne.
9 czerwca 2014, 20:37 / poniedziałek
no i git 37 meczy nas czeka , takze dluga lawa sie przyda
9 czerwca 2014, 21:46 / poniedziałek
co Wy z tym 750tyś euro, ma być za 350, poza tym tych trzech z Benfiki ma paszporty portugalskie bo grali w rep.do lat 17 i 20:-)))
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013