Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Ekstraklasa sezon 2014-2015

strona 7/27

7 sierpnia 2014, 23:10 / czwartek
To lepiej zyczyc zwycięstw nad Polakami antifie albo ruskim dla przykładu ? Ok, ja pozostane przy swoim
7 sierpnia 2014, 23:22 / czwartek
Edwin,przyklad z dupy strony.
Tez moge sie zaasekurowac wyjatkami.
Niech kazdy zostanie przy swoim.
7 sierpnia 2014, 23:22 / czwartek
Zajebisty przykład. Matka wie, że ćpiesz?

Skoro tak bardzo życzysz amice, legii czy ruchowi sukcesów to raczej dalsza dyskusja jest zbędna.

Niech legia przytuli sobie z 60 mln złotych za sam awans do LM. Przecież Polska to Polska.
7 sierpnia 2014, 23:28 / czwartek
Bioshock, dlaczego nie będziemy świadkami takiej sytuacji?
7 sierpnia 2014, 23:32 / czwartek
Przytuli to przytuli. Lechia ma być mocna własną siłą ,a nie słabością innych.
@czarny może z dupy , ale sam wyjątki dostrzegasz. Liga to liga , Europa to Europa. Aczkolwiek k... to k..., tylko w czym szkockie lepsze od krajowych?
7 sierpnia 2014, 23:43 / czwartek
Eivander - Ponieważ poziom polskiej piłki i polskich drużyn to dno dna. Żeby mieć dwie drużyny w LM, albo 4 w LE nie wystarczy jednorazowy awans do fazy grupowej LM. Tu trzeba systematyczności. Rok w rok jedna drużyna musiałaby awansować do grupy LM, a min. dwie do grupy LE.

A jaką sytuacje mamy obecnie? Prawdopodobnie tylko legia będzie nas reprezentowała w LE...
7 sierpnia 2014, 23:44 / czwartek
Bio shock dodam ci słowo ,mimo ,ze sposób twojej wypowiedzi zniechęca do rozmowy. Czy to w piłce czy w życiu skup się na sobie , a nie na tym by innym zyczyc źle. Będzie ci łatwiej i będziesz szczesliwszy :) Absolutnie bez napinki, bo pewnie nie rozumiesz o czym mowie.
7 sierpnia 2014, 23:53 / czwartek
Z tymi punktami tez gadasz bzdury. Trudno oczekiwać od razu drużyny w LM i LE. Racje masz jedynie ,ze potrzebna regularność, o nią najłatwiej mając rozstawienie w ostatnich rundach. By to było możliwe teraz są potrzebne punkty w każdym meczu. Za rok Lechia może na tych punktach skorzystać , tylko w wypadku ewentualnej II rundy. Za dwa jak dołoży cos swojego(punkty) mogą one oznaczać łatwiejsza drogę do LE co zapewne będzie warunkiem stabilności finansowej klubu.
7 sierpnia 2014, 23:55 / czwartek
Oczywiście, że mam dobry ubaw z piłkarzyków Amiki, ale jeśli chcemy by nasz klub grał w dobrej lidze, która ma możnych sponsorów i wygrywał trofea to - między innymi - ten pierdolony współczynnik to spowoduje. Te punkty przynoszą pieniądze do całej ligi: transfery, płace, doświadczenie. No chyba, że ktoś widzi nas w bundeslidze, albo priewej dywizji (czy jak to się tam zwie). Proszę o argumenty dlaczego jako Polak mam kibicować Islandczykom, Szkotom, czy też innym nacjom i jak to się ma do naszego narodowego podejścia?
8 sierpnia 2014, 00:07 / piątek
ad Edwinsopot - "Lechia ma być silna własną siłą" - no właśnie, i o ile mogę zrozumieć że ktoś może chcieć być "za Polakami" (tzn. osobiście, nie rozumiem tego za chuj - zwłaszcza że ani toto nie gra "jako" Polacy poza skrótem (POL) przy nazwie klubu, ani składy tychże - może poza Ruchem - nie są specjalnie "ąąąęęęóóószszczcz", i tak dalej - więc czym tu się zachwycać...), tak w tym kontekście głosy o tym że "Legia/Ruch/Lech/cokolwiek ok bo będziemy mieli łatwiej w puchary" są... no właśnie :)

szalom
8 sierpnia 2014, 00:12 / piątek
Fajnie, że odnajdujecie radość w kibicowaniu legii czy amice. Ja może i też kiedyś będę za nich trzymał kciuki w pojedynkach ze Szkotami, Hiszpanami czy Czechami, ale dopiero wtedy, kiedy Lechia regularnie będzie grała w fazie grupowej LM. Oooo tak, wtedy będę kibicował każdej polskiej drużynie grającej w europejskich pucharach. Ale na chwilę obecną życzę tym wszystkim klubom, które chcą podbić Europę szybkiego zejścia na ziemię.

"Racje masz jedynie ,ze potrzebna regularność, o nią najłatwiej mając rozstawienie w ostatnich rundach. By to było możliwe teraz są potrzebne punkty w każdym meczu. Za rok Lechia może na tych punktach skorzystać , tylko w wypadku ewentualnej II rundy"

Legia może i wygrać LM, ale w żadnym wypadku nie pomoże Lechii w rozstawieniu, bowiem do tego liczy się ranking klubowy, a nie ligowy. Obecnie w rankingu klubowym mamy 0,000 pkt i żadne wygrane amiki czy legii tego nie zmienią. Chyba, że coś mnie ominęło i zmieniły się przepisy.
8 sierpnia 2014, 00:17 / piątek
Ok. Widzę ,ze inteligentna z Ciebie bestia :D. Siłą w polskiej lidze i tu czy Legia dostanie zastrzyk kasy czy nie i tak wszystko będzie we własnych rekach/nogach.Na dziś koniecznością staje się gra w LE , a nie pokonanie Legii, chociaż to w pełni realne według mnie. W Europie a od pol roku stala się ona dla nas celem i zarazem koniecznością póki co by te własna sile zbudować punkty nie zaszkodzą:)Zakładam ,ze nie muszę tłumaczyć na czym będzie polegać różnica w graniu w 4 rundzie LE z Hiszpanami , a z Islandczykami i czym dla Lechii będzie ewentualny awans i 3banki euro.
8 sierpnia 2014, 00:19 / piątek
Bioshock. Ominęło Cie. Przepisy się nie zmieniły ,tyle ze ranking krajowy i klubowy dziś się przez dwa i ten wynik decyduje o rozstawieniu. Każda porażka polskiego klubu w jakims stopniu utrudnia cel i to tez jest prawda
8 sierpnia 2014, 00:49 / piątek
mi jest szkoda tylko, że Zawisza nam żadnych punktów nie ugrał, a tak to fatalne wyniki Lecha- lepiej dla nas, bo gramy z nimi w niedzielę, Legia pokazała szkotom i ma szansę na grupę LM a jak zajmie 3. miejsce ( w co wątpię) to LE, a może Ruch awansuje do LE i dwa, trzy miejsca w rankingu wyżej i zaraz Polska będzie miała 2LM i 3LE i oczywiście nie będziemy startować od pierwszej rundy
8 sierpnia 2014, 10:54 / piątek
no i frajerzy z legii wykluczeni z LM
8 sierpnia 2014, 10:58 / piątek
hehe ale amatorka ze strony Legly :)
no coz nie dla psa kielbasa :)
8 sierpnia 2014, 11:03 / piątek
Nie śmiej się dziadku z cudzego przypadku. Może to Ty w koszulce Celticu przychodzisz na PGE (paru takich widziałem)? Nie jestem fanem Legii ale zostali wydymani przez urzędasów przy zielonym stoliku. Mnie takie sytuacje w..ją bo pokazują, że mają nas Polaków głęboko w j...nej UEFIE. I jest mi to obojętne czy to Polak Legionista czy Lechista - jak jest dymany niezgodnie z duchem prawa powinien mieć wsparcie. Pewne kwestie są nadrzędne.
8 sierpnia 2014, 11:13 / piątek
Nie ma się z czego śmiać, bo polski futbol na tej decyzji stracił. A w tym i Lechia i Lech i Wisła, wszyscy. Cóż, dura lex sed lex... Wyjebanie Legii po takim meczu, z powodu zawodnika który zagrał 6 minut musi boleć. Można nienawidzić Legii i życzyć jej najgorzej, ale żal mi takiego Żyry, Radovicia czy Berga, tak po ludzku. Zasłużyli w tym roku chociaż na szansę gry w tej IV rundzie.
8 sierpnia 2014, 11:16 / piątek
W takim razie wychodzi, że to na nas może spaść w przyszłym roku ten zaszczytny obowiązek przywrócenia Polsce należnego jej miejsca w futbolu europejskim po kilkunastu chudych latach. Ostatnie 3 kolejki to był start honorowy, Długi Marsz do LM zaczynamy ostrym startem w najbliższą niedzielę. Niektórym spadną podkowy mam nadzieję:)
8 sierpnia 2014, 11:17 / piątek
Co ciekawe, podobna sytuacja miała miejsce przed czterema laty. Wówczas w rozgrywkach Ligi Mistrzów w drużynie VSC Debreczyn pojawił się nieuprawniony zawodnik - Peter Mate. Doszło do tego w doliczonym czasie gry meczu 4. rundy eliminacji Champions League, w którym mistrz Węgier rywalizował z Litexem Łowecz. UEFA odrzuciła wtedy wniosek bułgarskiego klubu o walkower. Europejska Unia Piłkarska uznała, że Mate wszedł na boisko, gdy kwestia awansu do Ligi Mistrzów była już przesądzona. Debreczyn musiał natomiast zapłacić karę finansową w wysokości 15 tysięcy euro.

Mafia i tyle. Nie lubie leglej ale zrobili ich w bambuko konkretnie.
8 sierpnia 2014, 11:18 / piątek
brawo legla, liczę na szpaler legły dla Lechii w tym roku.. zobaczcie że znowu baby niszczą facetów.. najpierw Ewa.. teraz Marta :(
8 sierpnia 2014, 11:19 / piątek
Dokładnie nie ma co beczyć z partactwa kilku osób z warszawy. gdyby sytuacja była odwrotna i to polskiej drużynie trzeba byłoby przyznać walkower za mecz z ekipą ze szkocji/angli/niemiec itp itd to gó... byśmy dostali

zreszta od wałka w meczu pao-Wisła całkiem inaczej patrzę na to co wyprawia się w pucharach
8 sierpnia 2014, 11:21 / piątek
Z Debreczynem była inna sytuacja, za którą można było dać karę finansową a nie od razu walkower.
8 sierpnia 2014, 11:23 / piątek
Dokładnie, teraz my musimy się dam dostać. To byłoby coś gdyby po tylu latach to Lechia byłaby tą pierwszą drużyną w LM. Marzyć można
8 sierpnia 2014, 11:26 / piątek
i pamiętać o dzisiejszej kompromitacji legii.. żeby listy startowe Lechii sprawdzane były 3 x!
8 sierpnia 2014, 11:28 / piątek
W temacie Ległej krótko i treściwie

25 maja 2014
Legia-Ruch 1-2

Końcowa tabela
3 Ruch Chorzów 34 (kwal. LE)
4 Lechia Gdańsk 32

Brawo UEFA!!!!!!
8 sierpnia 2014, 11:36 / piątek
Ruch Chorzów 0-0 Lechia Gdańsk 27 kwietnia, 18:00 (6540)

Ja bym tutaj upatrywał przyczyn tego, że Lechia znalazła się na 4 miejscu.
8 sierpnia 2014, 11:43 / piątek
Przyczyn można upatrywać w kilkunastu innych meczach których nie wygraliśmy, natomiast przyczyna bezpośrednia była tylko jedna, ta o której piszę. Oglądałem ten mecz i nikt nie wmówi mi że mecz nie był sprzedany/odpuszczony. Mam po dzisiejszej decyzji satysfakcję że sprawiedliwość dziejowa ich pokarała, przy zielonym stoliku oni nas przekręcili z Ruchem a teraz ich przekręciła UEFA.
8 sierpnia 2014, 11:46 / piątek
W takim razie liczę, że w tym sezonie pokażemy na co nas stać tak, żeby nie było żadnych niedomówień i żebyśmy mieli w dupie czy Legia odpuściła czy nie.
8 sierpnia 2014, 11:49 / piątek
Jeżeli chcesz osiągać sukcesy w jakieś dziedzinie, to trzeba się na tym dobrze znać. Amatorszczyzna nie przebije się na dłuższą metę. Inna sprawa, że hochsztaplerzy z FIFA i UEFA specjalnie stwarzają takie sytuacje nieklarowne, w których mogą coś ukręcić. Czemu nie postawili sprzeciwu, gdy Legia zgłosiła jedenastkę meczową i znalazł się na tej liście zawodnik nieuprawniony ? Nie byłoby tej sytuacji, która premiuje zespół słabszy , której trener wyraźnie powiedział skruszony , że Celtic jest na chwilę obecną drużyną słabszą od Legii i zasłużenie przegrał.
8 sierpnia 2014, 11:58 / piątek
Uefa mafia. W odwrotnej sytuacji w życiu by nie było walkowera. Na frajerstrwo Legii jednak nie ma odpowiedniego słowa. 10baniek euro idzie się jebac bo jakiś imbecyl nie zna podstawowych przepisów. Dobrze napisane, pokarani za odpuszczenie Ruchu. Czuje , ze faktycznie to my musimy przełamać passe. Najpierw w niedziele beznogi rumak do odstrzalu.
8 sierpnia 2014, 12:02 / piątek
10 baniek euro dla leglej, tyle meczy im sędziowie przy zielonym stoliku ustawiali (mecz w Gdańsku i spalony leglej) ze teraz oliwa sprawiedliwa i przy zielonej szkockiej zostali wyjebani.. aroganci jebani zostali sprowadzeni na ziemie i chuj mnie to boli:) teraz najważniejszą kwestia to mecz z Amica i 3 pkt które będą de facto ostatnim gwoździem do trumny Rumaka.. według Twittera we wtorek leci.
8 sierpnia 2014, 12:05 / piątek
A tak pół żartem pół serio to gdyby Vrdoljak strzelił choć jednego karnego to by ich nie przekręcili. Tak myślałem, że jeszcze te niewykorzystane karne się zemszczą i masz ....
8 sierpnia 2014, 12:08 / piątek
Ktoś ich przekręcił? Za brak sumienności się płaci
Zaś karne JV przy walkowerze nie mają znaczenia, walkower jednego z dwumeczów jest walkowerem dla całego starcia.
8 sierpnia 2014, 12:09 / piątek
jesteś pewien Buziek ? Uefa potwierdziła że oficjalnie chodzi o wynik rew na korzyść Celtów 3:0 i w 2-meczu 4:4.. o awansie zdecydowała bramka strzelona na wyjeździe..
8 sierpnia 2014, 12:14 / piątek
8 sierpnia 2014, 12:14 / piątek
W sumie to nielogiczne, bo zespół, który pojechałby na boisko rywala grać rewanż, mając pewne 5:0, mógłby wystawić sobie zawodnika nieuprawnionego do gry i tyle.
8 sierpnia 2014, 12:20 / piątek
nielogiczne ? a honor zasady kibice ? Znasz klub który by tak zrobił ? :>
8 sierpnia 2014, 12:20 / piątek
Nie wiem jak to jest z walkowerem, ale sadze ze buziek ma racje. W innym wypadku wygrywając mecz czterema bramkami rewanż by był niepotrzebny. Czy przekrecili Legie ? Sama się przekrecila, jednak patrząc ,ze taki przypadek juz był i wtedy była tylko kara finansowa to jednak trochę to smierdzi.
Życie sprawiedliwe, w lidze wszystko pod Warszawie, teraz mają w drugą stronę, tyle ze rykoszetem wszyscy obrywają. Nie oszukujmy się cala liga by zyskała na awansie mistrza zarówno marketingowe, prestiżowo, sportowo jak i finansowo. Za głupotę się placi
8 sierpnia 2014, 12:23 / piątek
UEFA powiedziała, że wynik dwumeczu to 4:4. Czyli Legię oprócz jakiegoś urzędasa-idioty załatwił Vrdoljak.
Chyba pierwszy raz w życiu (i pewnie jedyny) szkoda mi Legii. Zagrali świetne 2 mecze, zniszczyli Szkotów i powinni awansować. No ale niestety sami sobie są winni.
8 sierpnia 2014, 12:28 / piątek
Fragment wywiadu z kierownik Legii Warszawa, która najprawdopodobniej jest odpowiedzialna za całą sytuację.

- Co pani robiła wcześniej?
- W grupie ITI byłam asystentką prezesa. Byłam szefem biura, szefem administracji.
- Nie miała pani żadnego związku z piłką?
- Absolutnie żadnego.
- Nawet pani nie kopała?
- Nie kopałam. Stałam na bramce w dzieciństwie, ale nic oprócz tego.
- Przychodzi prezes, bierze osobę, która jest...
- ...zielona.
- Dlaczego?
- Dlatego, że na tym stanowisku liczą się umiejętności managerskie, a nie znanie się na piłce. Po kilku miesiącach na stanowisku mogę powiedzieć, że o świecie piłki nie wiedziałam zupełnie nic. Biorąc to stanowisko dużo ryzykowałam. Ryzykował też zarząd Legii. W końcu mogłam stać się pośmiewiskiem.
8 sierpnia 2014, 12:29 / piątek
Mi nie jest ich absolutnie szkoda. Za takie rzeczy dostaje sie walkowery nawet w 6 czy 7 lidze w Polsce.

Bardzo dobrze ich ukrócili, Legia po prostu zapomniała, że nie jest w Naszym kraju - i tutaj sędziowie i związek nie koniecznie będą za nimi.
8 sierpnia 2014, 13:39 / piątek
@Czas Walki
Tak jestem pewien że tak jest, nie chce mi się szukać odpowiedniego paragrafu ale wszystko jest w przepisach. Wiem bo pamiętam kiedyś sytuację w której klub z Albanii nie przeszedł dalej bo nie pojechał na rewanżowy mecz do Serbii.
8 sierpnia 2014, 13:52 / piątek
ACAB, jest duch prawa i jego litera. Ty podchodzisz literalnie - Twoja sprawa. Tak samo literalnie do prawa podchodzi wojewoda karząc klub za jedną racę. Rozumiem, że coś takiego Cię nie oburza również ?
8 sierpnia 2014, 13:53 / piątek
buziek, to dlaczego PSG w sezonie 1997/1998 popełniając ten sam błąd, co teraz Legia, przegrał walkowerem pierwszy mecz ze Steauą 3:0, a w rewanżu wygrał 5:1 i awansował do Ligi Mistrzów? Przepisy się zmieniły?
8 sierpnia 2014, 13:56 / piątek
Tak zmieniły się

@919191

Mylisz się, wojewoda w literze prawa nie może karać klubów za cokolwiek(bo nie jest sądem). Wojewoda łamie literę prawa nakładając kary. Każda jego decyzja to złamanie prawa bo karę administracyjną nazywa prewencją. Więc zgodnie z literą prawa powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za przekroczenie uprawnień
8 sierpnia 2014, 14:03 / piątek
Zmienię nieco wątek - bardzo fajnie wyszło, że chorzowscy mają ukraińskich psubratów w losowaniu. Rewanż na wyjeździe, a następnie z nami grają u siebie. Mają ładny maraton. Elegancko.
8 sierpnia 2014, 14:05 / piątek
Pewnie każdy przypadek jest rozpatrywany oddzielnie, dlatego też walkower może dotyczyć konkretnego meczu lub całego dwumeczu, w zależności od sytuacji. Zresztą moim zdaniem gdyby nie chodziło o Celtic tylko, nie przymierzając o Slovan, to Legia dostałaby karę finansową.
8 sierpnia 2014, 14:05 / piątek
919191
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :P

nie każde przepisy trzymane na sztywno, cieszą tak samo:)
8 sierpnia 2014, 14:06 / piątek
Za grę zawieszonym zawodnikiem nie ma kary finansowej, jest tylko i wyłącznie walkower
1 ..... 5 6 7 8 9 ..... 27
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022