Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Mundial 2014

strona 2/4

26 czerwca 2014, 21:02 / czwartek
Myślę że zespoły które awans mają w kieszeni po prostu odpuszczają ostatni mecz grupy. Tak było z Holandią czy z Francją a teraz z Niemcami czy z USA tak się gra na turnieju. A czy Portugalie można uznać za jednego z faworytów ? Bez Ronaldo nie istnieją. Czy USA dopadnie już po następnym meczu zależy tylko od postawy Belgów, bo póki co Amerykanie grają bardzo dobrze. Ale co by nie mówić przepaść między naszą reprą a zespołami grajacymi na tym turnieju jest ogromna.
A co do przyszłego mistrza to nie zdziwię się jak w finale nie będzie żadnej drużyny ze starego kontynentu, klimat chyba nie taki. Chociaż chciałbym bardzo finału Holandia-Niemcy ze wskazaniem na pomarańczowych.
26 czerwca 2014, 21:09 / czwartek
Nie mów, że USA odpuściło dzisiaj mecz, bo jak przegrywali 1-0 a Ghana remisowała 1-1 z Portugalią to byli o jedną bramkę od odpadnięcia z turnieju.
26 czerwca 2014, 22:12 / czwartek
ELG: ale jak usłyszeli, że jest 2:1 dla Portugalii to już totalnie odpuścili...
28 czerwca 2014, 20:13 / sobota
Bez Deleu Brazylia nic nie gra
29 czerwca 2014, 20:08 / niedziela
Oj napędzili mi stracha pomarańczowi. Ten karny to raczej wynagrodzenie za poprzedni brak karnego. A teraz spokojnie aby do finału.
A dziś wieczorem Grecy powinni mieć wybite z głowy granie w piłkę.
30 czerwca 2014, 23:40 / poniedziałek
Mam nadzieje ze brudna arabska francja c rozjebie smierdzaca arabsko murzynsko klozetowa (pozdro miro klozet) reprezentacje brudnej rzeszy
1 lipca 2014, 09:17 / wtorek
Einherjer brudna nie brudna ale farta Niemcy zawsze mają i po nadziei ale Algieria bardzo mi się podobała jeżeli chodzi o grę oczywiście
1 lipca 2014, 13:45 / wtorek
Też mi się podoba postawa Afryki i 3 Ameryk, Europa czasem może im buty czyścić...
1 lipca 2014, 13:53 / wtorek
Matti napisz jak wyladujesz juz z rodzina I calym dobytkiem w ukochanej afryce. Razak wysle ci proporczyk burkina faso czy czegos tam.
1 lipca 2014, 14:08 / wtorek
Ale iść spać przed północą ostatnio nie pozwalają.
1 lipca 2014, 15:39 / wtorek
Einherjer, o ile umiem czytać ze zrozumieniem, koledze chodziło o to jak grają drużyny, nie o standard życia. Mi na przykład imponuję Kostaryka co nie znaczy, że Junior Diaz już mi załatwia tam mieszkanie.
1 lipca 2014, 16:20 / wtorek
Mam dla Ciebie zła wiadomość. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem (a już na pewno szydera to pojęcie dla Ciebie obce). Jebnalem ostatnio po sparingu szydere na placzkow z tego forum którzy zajmowali się czarnowidzeniem. Ku mojemu zdziwieniu nikt się nie odezwał. Nikt poza Tobą.
1 lipca 2014, 17:50 / wtorek
Stary... co Ty masz za cierpliwość! ;-D
1 lipca 2014, 18:02 / wtorek
Wybacz, tego poziomu "szydery" i inteligetnego poczucia humoru nigdy nie rozumiem i zawsze się na nią nabieram. Bez odbioru.
1 lipca 2014, 20:49 / wtorek
No i kolejna amerykańska drużyna przeszłą dalej DUŻYM FUKSEM.
Co dalej Argentyno?
2 lipca 2014, 12:46 / środa
Einherjer: dobra szydera nie jest zła :-) Teraz kibicuję Kolumbii, Kostaryce, Argentynie i Belgii reszta jest mi na tym turnieju obojętna.
5 lipca 2014, 00:02 / sobota
Znowu sędzia się zapatrzył. Kolumbia za burtą, ale fajnie grali.
5 lipca 2014, 00:10 / sobota
Spokojnie. W półfinale przeciwko Niemcom już sędzia raczej im nie będzie w stanie pomóc, bo szwaby ich rozjadą ;)
5 lipca 2014, 11:50 / sobota
I bardzo dobrze tym razem bede za Niemcami Brazylia jest kiepska jak nigdy
5 lipca 2014, 17:24 / sobota
Pierwsza połowa w wykonaniu Brazylii przypominała jako żywo zeszłoroczny Puchar Konfederacji. Grali relatywnie szybko, stwarzali sytuacje bramkowe. Brak jakości poszczególnych piłkarzy rzeczywiście jest tu jednak barierą do wejścia do raju.
Neymar ( którego teraz zabraknie ) to piłkarz wybitny ale w grze do przodu ma efekty tylko przy szybkim prowadzeniu piłki, gdy ma więcej miejsca a w ataku pozycyjnym jest mniej użyteczny a canarinhos tak właśnie teraz nagminnie grają. Silva ( tez go zabraknie ) i David Luiz to b.dobrzy piłkarze , jest niezły Marcelo , może do tego Hulk w porywach i Cesar ( chociaż sa lepsi bramkarze na tych MŚ) zapewniają wymagany poziom na mistrza. A reszta ? Pewnie może lepiej grać ale takiego mają trenera, co każe im obijać trybuny, gdy trzeba wynik dowieść do końca. To sprzeczne z naturą tych piłkarzy. Przed telewizorem siedzą sobie Robinho i Ronaldinho - wirtuozi futbolu , gatunek będący obecnie zupełnie na wymarciu - prawdziwe relikty, dla których warto popatrzeć było na ich grę - fakt piłkarze niesubordynowani , potrafiący rozwalić od środka każdą ekipę ale potrafiący wygrać mecz, w którym druzynie nie idzie w pojedynkę a we dwóch - nawet nie wspomnę !
Z Niemcami będzie ciężko im wygrać ale może te kłopoty zmobilizują ich do zastosowania taktyki: ten półfinał - to musi być nasz finał ?
5 lipca 2014, 19:01 / sobota
Szpaku widzi na boisku Maradone - grubo
5 lipca 2014, 19:37 / sobota
Co za czop. Mielcar nie lepszy.
6 lipca 2014, 00:22 / niedziela
Einharjer masz jakiś problem z Niemcami ? Deutschland Welt Meister !!! Tyle w temacie.
6 lipca 2014, 00:27 / niedziela
Popalina - to niemcy maja problem z samymi soba. Z turasami I innymi brudasami ktore ksztaltuja ich reprezenracjw I spoleczenstwo.
8 lipca 2014, 08:56 / wtorek
Einherjer - niestety nie mogę z Tobą się zgodzić i nie ważne w czym, bo to moja sprawa!
Uważam, że w naszym kraju tubylcy się nie sprawdzili i naprawdę Afroamerykanie oraz np. zwolennicy kalifatu mogli by coś wnieść. Ty nigdy nie zrozumiesz ich mowy dopóki nie nauczysz się innego języka niż tego, którym obecnie tu operujesz. Języka nienawiści...
Sam marzę - i wierzę, że tak się stanie - o finale: Czechosłowacja - Peru. Wiem też, że wynik który padnie to 1:1 dla Peru.
Pozdrawiam
ejot
ps. Idiocie, który nie widział pięknej gry Diego w ostatnią sobotę, proponywam udać się do szewca, bo na lekarza już za późno.
8 lipca 2014, 14:15 / wtorek
Szwabom nie wypada kibicować. Takie jest moje zdanie. A co do ''sympatii'' do nich, to w pełni zgadzam się z Grosickim.
8 lipca 2014, 15:56 / wtorek
O "Szpaku" już pisaliście, a co sądzicie o poziomie innych komentatorów TVP? Patryk Mirosławski z programu "AS Wywiadu" nie pozostawia suchej nitki na Iwańskim i Jasinie, następcę Szpakowskiego widzi natomiast w Laskowskim. Zapis mojej rozmowy z nim poniżej. Zachęcam, pozdrówka!
odnośnik
odnośnik
8 lipca 2014, 22:25 / wtorek
W końcu ktoś pokazuje Brazylii jej miejsce na tych mistrzostwach. Jeszcze jutro Holandia i mój finał marzeń. 3:0 :)
8 lipca 2014, 22:30 / wtorek
O k... no nie nadążam :)
8 lipca 2014, 22:30 / wtorek
5:0 30 minut
miazga
apokalipsa
8 lipca 2014, 22:34 / wtorek
Apokalipsa to może być na ulicach po tym meczu
8 lipca 2014, 22:40 / wtorek
ad Bydklak - zgadzanie się w czymkolwiek z takim tytanem intelektu jak Grosiczki nie jest, moim zdaniem, najbardziej szczęśliwe :)

ad tomaszlis - i ma racje, dziwne tylko że nie wspomniał o Radzio Majdanie czy Maryli Rodowicz :))) ale z tym Laskowskim byłbym ostrożny, w końcu gwiazda polskiej lewicy - Szumlewicz złożył nań donos, kto wie jak to się odbije na jego karierze :)))))

szalom
8 lipca 2014, 22:57 / wtorek
I taka ma być i-sza połowa w Białymstoku za paręnaście dni. Ludzie w barwach Jagi płaczący z rozpaczy :). Nie wracamy przed 10-tą :)
8 lipca 2014, 23:16 / wtorek
W TVP2 leci mecz w którym drużyna w żółto-niebiskich strojach dostaje w d... 0:5.
Miałem isc spać ale chyba popatrze na to :)
A jutro Lechia zrobi powtórke wyniku w meczu z żółto-niebieskim cypryjczykiem.... hehe

TYLKO LECHIA!
8 lipca 2014, 23:35 / wtorek
07 zgłoś się
zgłaszam się - tu Brazylia

heh
9 lipca 2014, 07:43 / środa
Zawsze robiłem wiele rzeczy, których "nie wypada", więc i przy okazji mundiali zawsze kibicuję "Szwabom" i Holendrom, oczywiście nie wtedy gdy gra nasza Reprezentacja. Lubię też Czechy i Anglię.
Te piłkarskie sympatie nie przekreślają mojego stosunku do haniebnej postawy Niemców w czasie II wojny światowej, czy postawy Prus itd. itd. Może dlatego, że z wykształcenia jestem historykiem nie umiem patrzeć na Niemcy jako jednolity twór, ale to przynudzanie i mogę wątek kontynuować osobiście. Nie jestem anonimowy i zawsze podam chętnym namiary i mogę się dowolnie spotkać.
Pozdrawiam
eljot
9 lipca 2014, 08:12 / środa
Ja wczoraj nie byłem proniemiecki ale raczej antybrazylijski. Za wałki jakie miały miejsce na ich rzecz zanim doszło do tego meczu. Myślę, że byłoby lepiej dla nich jakby odpadli we wcześniejszej fazie np po karnych a nie w taki upokarzający sposób. A osobiście nigdy nie będę kibicował ruskim i anglikom.
9 lipca 2014, 09:07 / środa
Ja równiez bylem antybrazylijski. I bardzo dobrze że najwieksza druzyna faularzy na tym turnieju nie zagra w finale bo to bylaby profanacja futbolu. Niemcy pokazali im jak bardzo są slabi i że w polfinale znaleźli sie przy znacznej pomocy sędziow, bo tak naprawde Brazylia powinna odpasc z Kolumbią. A Niemcy zagrali tak jak grają zawsze, szeroko by rozrzedzic obrone, no i jak sie bronią to broni 8 zawodnikow a jak atakują to minimum 3 atakuje. Do takiej taktyki trzeba miec żelazne płuca ale taka taktyka przynosi najlepszy skutek. Oby Lechia grala podobnie w nadzchodzacym sezonie:).
9 lipca 2014, 09:09 / środa
9 lipca 2014, 09:14 / środa
Niemcy zmarszczyli Freda --hehehehehe.i bardzo dobrze teraz finał Niemcy - Holandia i tam maja wygrać pomarańczowi choćby za zasługi hehehe
9 lipca 2014, 16:15 / środa
Prawdziwy pokaz siły. Piękna promocja niemieckiego futbolu. Nie przymierzając jak Barcelona : Bayern w półfinale LM 2013 r. i upokorzenie Katalonii 7 do 0 przez Bawarczyków, tyle, że w dwumeczu. Teraz też strzelają głównie gracze Bayernu! Brawo! Tak trzymać! Hierarchia w futbolu musi być zachowana ... ;-).
9 lipca 2014, 16:36 / środa
Ale Ci ulżyło.
10 lipca 2014, 01:24 / czwartek
To mamy powtórkę finałów z !986 i 1990 roku. Stawiam na Argentynę, chociaż pewnie wszystko niestety wskazuje na faszystów ;-)
10 lipca 2014, 01:50 / czwartek
Faszyści są bardzo dobrze przygotowani taktycznie i tylko geniusz Messiego może ich przymulić. Zagra pewnie di MAria i choć to jeździec bez głowy na pewno narobi sporo wiatru z przodu. ( kto pamięta Bajera ? LG / wcześniej chyba z Jagielloni )
Natomiast co do frakcji antybrazylijskiej : można sprzyjać innym drużynom, nawet jeśli mieliby to być NIemcy ale mówienie o sprzyjaniu im przez sędziów, to największa bzdura, jaką można wymyśleć na potrzeby chęci zdołowania tej marki ( póki co o największych osiągnięciach w historii futbolu). Japoniec niepotrzebnie podyktował karniaka przeciw Chorwatom ale w 1/4 Thiago dostał kartkę w zasadzie za damski ch... , Aquero za aktywne przeszkadzanie i to włożeniem barku w bramkarza nie dostał nic. TYm samym rozmontowano zespół , w szczególności parę stoperów uchodzącą obecnie za najlepszą na świecie, a w samym półfinale po faulu na MArcelo w polu karnym sędzia machał tylko rękoma, podobnie jak ten pajac, co machał na Kolmbijczyków zachęcając ich pośrednio do coraz brutalniejszych fauli , do rozbijania kręgosłupa kolanem włącznie. Za takie rzeczy oczywiście kartek sędzia nie pokazuje.
Nie zmienia to oczywiście faktu, że Brazylijczycy poza 3 piłkarzami są słabi, do tego grają słabo i mają trenera, który nie za bardzo czuje bluesa. Taktycznie ustawił ich beznadziejnie do tego półfinału. Loew natomiast przygotował swoich piłkarzy perfekcyjnie. Przy 1-szej ( najważniejszej bramce !) wykorzystał brak Silvy nakazując jednemu niższemu piłkarzowi blokowanie Dawida Luiza , który nie zdążył podejść do Muellera. A Thiago przyglądał się temu z trybun.
10 lipca 2014, 08:51 / czwartek
No i moi faworyci odpadli po karnych. W finale liczę na Niemców bo zdecydowanie lepiej prezentują się na tym mundialu, grają po prostu ładniej dla oka. A takie drużyny jak Arg czy Bra to tej chwili drużyny jednej gwiazdy chociaż Argentyna jest zdecydowanie lepsza.
A za tydzień schodzimy piłkarsko na ziemię. Zaczyna się liga i w kolejny sezon z nadziejami.
10 lipca 2014, 12:17 / czwartek
Van Gaal wyjaśnił dlaczego nie wpuścił wczoraj na karne Krula
odnośnik
10 lipca 2014, 12:20 / czwartek
niestety pomarańczowi odpadli no cóż pozostała drużyna drugiego wyboru tzn. Niemcy i mam nadzieje ze rozjadą Argentynę i tak jak napisał Picnik za tydzień prawdziwe emocje
11 lipca 2014, 01:08 / piątek
Eh, tak czytam ten wątek chociaż wyniki poszczególnych meczów chuj mnie obchodzą, tak jak i to, kto cały turniej wygra. Bo niby dlaczego miało by mnie to obchodzić?

Polak kibicujący Niemcom? Równie to dobry pomysł co kibicowanie Rosji, nie wiem czy nie gorszy, z Niemcami mamy tyle wieków kosy ile ma nasza spisana historia (a pewnie więcej, tylko niestety pamięć o wiekach wcześniejszych wypalono ogniem).

„Dla tych, co pamiętają, słowo „Niemiec” cuchnie, a obecność Niemca jest zniewagą”.

Napisał to pewien Anglik, a co zaskakujące zrobił to jeszcze przed II wojną światową. Niemcy od zawsze byli skurwysynem Europy, narodem katów, katem narodów, zwłaszcza słowiańskich, naszego w szczególności. Inny, bardziej znany Anglik twierdził, że albo masz Niemca pod butem, albo na gardle. W wielu sprawach się mylił, w wielu nie. Jestem przekonany, że w tej nie.

Ale skoro grają ładną dla oka piłkę… Co by się stało gdyby śmiećArka zaczęła grać ładną dla oka piłkę?
11 lipca 2014, 06:57 / piątek
Powiało historią i ideologią ;-) Nigdy nie kibicowałem Niemcom, zawsze ich nie lubiłem, ale nie ze względu na historię a tak po prostu od małego mi nie pasowali. Małe szanse dla Argentyny na papierze, ale jak to bywa w finale nie spodziewam się fajerwerków, chyba, że Niemcy szybko strzelą gola, ciekawiej będzie jak Argentyna zrobi to pierwsza.
11 lipca 2014, 09:29 / piątek
false prophet tak polak może kibicować Niemcom a ty mając takie podejście możesz oczywiście mieć inne zdanie(choć nie wiem czy powinieneś kibicować naszej Lechii toć Niemiecki właściciel bardzo to pogmatwane myślenie) ...przypomnę tylko ze Argentyna najchętniej przyjmowała faszystów po wojnie(czytaj Niemców jeżeli już musimy do tego wplątać jakąś historie lub ideologie co dla mnie akurat jest żałosne mam nadzieje ze w swojej konsekwencji nie jeździsz niemieckim samochodem i nie jesz niemieckich produktów nie masz zmywarki lub wiertarki boscha lub innych niemieckich przedmiotów bo to o wiele ważniejsze niż kibicowanie jakiejś drużynie) ..wiec dalej spokojnie kibicuje Niemcom w finale( dodatek o śledziach ---masakra rozłożył mnie na łopatki ) z biało -zielonym pozdrowieniem
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026