Gdańsk: piątek, 30 października 2020
FORUM
Podstrony:

Quim Machado musi odejść!!!

strona 10/15

13 września 2014, 19:23 / sobota
d.g. to że ktoś ma zasługi, nie znaczy że ma rację. Proste - weźmy takiego Tomaszewskiego. Niewątpliwie swoje dla kadry zrobił, ale dziś pieprzy tak od rzeczy, że aż żal go słuchać.
13 września 2014, 21:08 / sobota
Ziomek,przestan dyskutowac z chujami,ktorzy cytuja takich samych chujow.

Macie papudraki szczescie,ze nie jestem modem,bo byscie musieli zakladac po 100 nowych nickow.Juz mi sie kurwa rzygac chce,jak was czytam.
Ziomek,pozdrowionka I do zobaczenia na wyjezdzie,gdzie bedzie mozna normalnie pogadac.
13 września 2014, 23:21 / sobota
No tak co Wiśnia powie to źle, lepiej posłuchac słodkiego pierdzenia dzieci co 2 miesiace w Gdańsku siedzią. AUTORYTETY k... mać!

TYLKO LECHIA!
14 września 2014, 09:03 / niedziela
Przytoczylem cytat Wisni gdyz jest on dla mnie zawodnikiem Lechi. Nie cytuje wypowiedzi - poki co - wkladow do koszulek. Iloma kluczowymi zagraniami on dal sie zapamietac? Ile otwierajacych podan mial? Ile bramek strzelil? Ile meczow nam wygral? W ilu byl Man of the match? Ile razy stadion mu dziekowal na stojaco za gre?
poki co zasluguje na tytul "rozczarowanie sezonu". Jak sie chlop ogarnie i da cos wiecej niz spr. stanu konta z wyplata co miesiac - to bede szanowal jego opinie. Poki glos z szatni mowi, ze spierd.... przygotowania - to jest to dla mnie opiniotworcze.
14 września 2014, 09:26 / niedziela
Biedny Pawłowski nie przypuszczał chyba że jego wymówka po sparingu zLechem zostanie dwa miesiące później użyta przeciwko niemu. Szkoda że nie ma jakiejś wypowiedzi Wiśniewskiego po tym sparingu, pewnie byłoby zabawnie.
Kiedyś po meczu (chyba z Wisłą) zebrałem wypowiedzi kilku piłkarzy krytycznie odnoszących się do gry drużyny (jesteśmy żle zorganizowani, brakuje lidera itp.) Piłkarzom trudno jest powiedzieć że Machado jest do dupy więc mówią o tym ogólnie i bezosobowo ale wiadomo co chcą przez to powiedzieć. Nie bronię wuefisty wręcz przeciwnie, jednak jak ktoś wspominał "niedotrenowanie" w okresie przygotowawczym nie przeszkodziło Ległej rozjechać ligi w zeszłym sezonie. Z drugiej strony faktycznie Piotrek akurat ma prawo się wypowiadać bo zaliczył dobry start w sezon przed kontuzją w przeciwieństwie do wielu innych zawodników.
14 września 2014, 18:57 / niedziela
Odliczamy jego koniec... Lechia grać kurwa mać!
14 września 2014, 19:49 / niedziela
Mowta co chceta niech wypierdala maczeta!!!!
14 września 2014, 20:25 / niedziela
Ale zmiany dzisiaj zrobił sensowne, co nie zmienia faktu ze zespol gra bez pomysłu. Moim zdaniem jutro info o zwolnieniu Machado
14 września 2014, 20:41 / niedziela
Machado idź uczyć dzieci wuefu do Portugalii. Dziś chyba najgorszy taktycznie mecz, nie licząc 1 połowy z Jagą. Żadnej akcji, żadnej myśli w grze. Część z trenowanych przez niego piłkarzy wygląda jakby szukała angażu w cyrku (Trela który piąstkuje dośrodkowanie do własnej bramki albo puszcza lekki strzał pod brzuchem albo Pietrowski) lub chciała zagrać na paraolimpiadzie. Krycie przy stałych fragmentach to kryminał, najgrożniejszego napastnika kryje Pietrowski który nie ma o tym pojęcia. Friesenbichler schodzi na lewe skrzydło i próbuje dośrodkowywać ...głową. Nie chcę już się nad nim pastwić ale liczę że w ciągu 1-2 dni poznamy plan B i nie będzie to Machado bis w stylu van Ecka.
14 września 2014, 20:49 / niedziela
Co z tego, że zmiany zrobił sensowne?

Problem w tym, że nauczyciel zastępczy nie ustawia składu tak, że zmiany robimy po to by zastąpić zmęczonych graczy swieżymi i poprawić grę jeszcze bardziej, tylko zawsze zmiany są próbami naprawienia błędów.

Jakim cudem ten Malbasič znalazł się w składzie na wyjazd (nie mówiąc wogóle o wyjściowej jedenastce)?

Pietrowski? Przecież to jest kurwa paranoja co to indywiduum wyprawia na boisku. Dziś obracał go jak tanią dziwkę jeden z braci mongołów, jutro to samo zrobi kto inny.

A nad tym wszystkim "czuwa" nasz zastępczy!

Ciekawostka: w poprzednią niedzielę zapytałem w Faro siedmiu miejscowych (takich którzy przyszli na stadion zobaczyć Gibraltar-Polska, więc futbol musi ich coś tam interesować) czy wiedzą kim jest niejaki Machado i co o nim sądzą. Kto zgadnie ilu znało naszego pseudo-wuefistę?

Podobnie jak z Pietrowskim... Dosyć już, basta!
14 września 2014, 21:24 / niedziela
Jedziemy po Machado ale za "wzmocnienia" typu Miranda,Malbasic i pare innych odpowiada pyrus Juskowiak.A przeciez Jusko twierdzil,ze nad transferami-wypożyczeniami pracuje cały sztab ludzi,wiele godzin pracy skautów(to harcerze?)obserwacji i.t.p.To ze Machado nie jest trenerem wie sprzątaczka w klubie ale co siedzi we łbie poznańskiego najemnika,że zatrudnił takiego kalekę?Chyba,ze sam jest figurantem i skacze na przednich łapkach przed Mandziarą.Wróble ćwierkaja o Hajcie koledze Mandziary więc to może być prawda....oby okazała sie gównoprawdą bo inaczej dalej jesteśmy w czarnej dupie.
14 września 2014, 21:34 / niedziela
Cały sztab pracujący nad transferami to czterech agentów, każdy wcisnął po pięciu swoich podopiecznych więc teraz zwie się taki agent inwestorem ... .
Najważniejsze, że nie wzięli prowizji. Tupet to mało.
14 września 2014, 21:36 / niedziela
Tacy jak Nazairo, Hofmann, Malbasic czy Miranda trafiają tutaj za śmieszne pieniądze, na zasadzie że któryś odpali. A co do Machado - nie wiem co on widział na treningach, ale Malbasić jest przeraźliwie słaby. Nie wiem, naprawdę nie wiem co zrobił mu Kacajew, że nawet do teraz nie dostał szansy, chociaż absolutnie KAŻDY kto był na treningu Lechii, mówi że on jest tu najlepszy.

A co do samego trenera - dzisiaj udowodnił już w stu procentach, że się do niczego nie nadaje. Wpuszczenie Malbasicia od początku to jakiś niesmaczny żart. Ciekawe też, że wyjechali wszyscy do Gniewina, Bougaidisa w ogóle z nimi nie było, a tu nagle Machado wyjeżdża z nim w pierwszym składzie. To pokazuję, że facet zupełnie nie wie co robi, jest totalnie niekonsekwentny.

Podobno ten mecz był dla Machado decydujący. Jeżeli to prawda, to facet już w autokarze powinien się z chłopakami pożegnać i życzyć im powodzenia. Nie wierzę, że Juskowiak i reszta nie zareagują. Nawet Koala nie dorobił się tak szybko na tym forum 10 stron pod tematem o swoim odejściu.
14 września 2014, 21:40 / niedziela
Grek pokazał się w kadrze swojej, gra w klubie może mu tylko pomóc się wypromować. Zarabiać trzeba.
14 września 2014, 21:52 / niedziela
J.Machado przyznał na konferencji prasowej, że przy takich warunkach jakie postawił dziś GKS Bełchatów wynik meczu należy uznać za korzystny....za takie słowa powinien miec zakaz wstepu do szatni.Chyba ze to taki szok pomeczowy bo wie ze jest wyjebany z klubu.
14 września 2014, 21:58 / niedziela
nie ma już chyba nikt złudzeń i żadnych argumentów aby bronić tego pseudo trenera
jutro mam nadzieję wypad
14 września 2014, 22:12 / niedziela
Nie ma co czekać do jutra!
14 września 2014, 22:21 / niedziela
Za każdym razem, jak przychodzi nowy trener mam nadzieje, ze to trener na wiele sezonów. Machado niestety nie daje sobie na to szansy.
14 września 2014, 22:32 / niedziela
Mam nadzieje ze juz nawet do wszelakich paprochow dotarło to co było oczywiste trzy miesiące temu.
14 września 2014, 22:36 / niedziela
A co takiego bylo dla ciebie oczywiste 3 miesiace temu?
14 września 2014, 22:41 / niedziela
Gosciu bez przeszlosci trenerskiej nie ma prawa prawa trenowac Lechii.
14 września 2014, 22:47 / niedziela
Oczywiste było ze to nie jest trener dla Lechii panie komisarzu.
15 września 2014, 06:53 / poniedziałek
Jak czytam forum sprzed 3 miesiecy to nie widze tej oczywistosci panie dzielnicowy.
15 września 2014, 08:06 / poniedziałek
Kiedy bedzie oficjalne info o zwolnieniu?
15 września 2014, 08:49 / poniedziałek
Nie zwolnia go. 4 dni do meczu.
15 września 2014, 08:53 / poniedziałek
raczej go teraz nie zwolnią ale w październiku jest szansa na zmiane
15 września 2014, 10:31 / poniedziałek
Chciałem dodać tylko tyle, że zmarnowali tydzień trzymając go dalej. Obóz był a efekt? Dalej jest padaka.
15 września 2014, 11:03 / poniedziałek
jestem za dawaniem szansy i nie robieniem nerwowych ruchów szczególnie ze nasz trenejro nie miał łatwo jak dorzucano mu coraz to nowych grajków ale ..minęło 1.5 miesiąca okresu przygotowawczego + 8 kolejek ( jak by nie patrzeć 25 % ligi) + teraz 2 tygodnie i co ?? I NIC!!! Nie ma zalążku DRUŻYNY dalej grają indywidualiści nie ma nawet szkieletu do którego można dopasować inne klocki pomysłu na ułożenie drużyny , styl własną koncepcje gry , taktykę i i wykorzystanie indywidualnego potencjału poszczególnych graczy,itp. a minęło prawie 4 miesiące no wiec...Machado nic do Ciebie nie mamy ale WYPIERDALAJ!!!.
15 września 2014, 11:21 / poniedziałek
Ja się pytam dlaczego zarząd czeka z informacją, na którą to my wszyscy czekamy? Były dwa tygodnie na rozejrzenie się na rynku za wolnym trenerem - co najmniej dwa tygodnie, bo ten wątek skrzy już od meczu z amicą, a chcę wierzyć, że władający klubem znają się na futbolu nie gorzej od nas i musieli dojrzeć słabości warsztatu wuefisty...
Dodatkowo na niekorzyść poganiacza świadczy fakt, że obóz integracyjny musiał zamienić - z powodu swoich błędnych przeświadczeń na początku sezonu przygotowawczego - w obóz pracy.
Machado musi zrozumieć wreszcie, że nie dla psa kiełbasa! On nigdy nie będzie na tyle dobry by osiągnąć sukces w profesjonlnym futbolu, może jeszcze zrezygnować z twarzą, podać się do dymisji - zrób to TERAZ!
15 września 2014, 11:37 / poniedziałek
W przeciwieństwie do kolegi misia ja nie jestem za dawaniem szans. Szansa nie zdarza się często, dostaje się ją i trzeba maksymalnie wykorzystać, bo na drugą można potem długo czekać. Szansa to czasem łut szczęścia i nieumiejętność zauważenia tej okazji mści się na osobie nie dostrzegającej tego. Machado dostał szansę, a jemu się wydawało, że zasłużył na tę posadę swoimi umiejętnościami. Nie zauważył jak daleko mu do zdolności, ktore pozwoliłyby mu ogarnąć prawdziwych mężczyzn. Ale tak to jest jak jest sie głupcem i dostrzega się okazji. Machado dostał ostatnią szansę dwa tygodnie temu i jej nie wykorzystał - moim skromnym zdaniem.
15 września 2014, 11:44 / poniedziałek
mrmac tu pełna zgoda i 100%/100%
15 września 2014, 14:34 / poniedziałek
z tweeta: Staszkiewicz
W Lechii Gdańsk nie ma tematu zmiany trenera. Joaquim Machado dostanie jeszcze trochę czasu

Ile to jest trochę? trzeba bedzie odpasc ze Stalówką w PP?

TYLKO LECHIA!
15 września 2014, 14:49 / poniedziałek
Pozostaje mieć nadzieję, że "trochę" = czas niezbędny do znalezienia i zakontraktowania klasowego następcy.
15 września 2014, 14:53 / poniedziałek
Dobrze, że jest podział punktów. Byleby znaleźć się chociaż w pierwszej szóstce.
15 września 2014, 14:57 / poniedziałek
Przed nami 3 mecze:

Lechia - Pogoń
Górnik - Lechia
Lechia - Cracovia

potem jest znowu 2 tygodnie przerwy na reprezentację.

Następnie gramy bardzo ważne spotkanie z Legią w Warszawie. Jeżeli dojdzie do zmiany trenera to moim zdaniem właśnie w przerwie na mecze reprezentacji. Być może efekt "nowej miotły" właśnie zadziała w meczu z krawaciarzami. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie, że w tych 3 najbliższych meczach nagle zacznie wszystko funkcjonować jak w szwajcarskim zegarku i nie będzie podstaw do zwolnienia trenera. Ale w to, to i ja za bardzo już nie wierzę.

Wczoraj pod sektorem gości w Bełchatowie jeden z kibiców zapytał Makuszewskiego dlaczego grają taką chujnie i co z nimi dzieje ? Maku wzruszył tylko ramionami i odpowiedział "Nie wiem". Co się dzieje w tej drużynie (słowo "drużyna" chyba mocno na wyrost mi wyszło) to chyba nikt nie wie, a przydałby się ktoś, kto zdiagnozowałby ten problem.
15 września 2014, 15:11 / poniedziałek
Machado na razie pozostanie trenerem Lechii
Czy to tylko odroczenie wyroku? Wszystko na to wskazuje, chociaż w piątkowym spotkaniu z Pogonią Szczecin zespół prawdopodobnie poprowadzi Machado.

- Cały czas główkujemy, co dalej zrobić w tym temacie, analizujemy sytuację - powiedział prezes Krawczyk. - Jednak w najbliższych dniach na pewno nic się nie wydarzy i póki co trenerem Lechii wciąż jest Joaquim Machado - przyznał Krawczyk.

Pozycja Machado wisi na włosku już od kilku tygodni. Bardzo poważnie osłabła po zremisowanym meczu z Ruchem Chorzów, po którym Portugalczyk został wezwany przez kierownictwo klubu na dywanik.
- Odbyliśmy bardzo intensywne spotkanie z trenerem, wspólnie nakreśliliśmy cele na najbliższe tygodnie. Poruszyliśmy pewne aspekty jego pracy dotyczące m.in. zmian w prowadzeniu treningów, wpływu na to, co dzieje się wewnątrz drużyny, również podczas meczów. Dużej poprawie musi ulec też organizacja gry obronnej całego zespołu. Będziemy się przyglądać, jak to wszystko zostanie realizowane, a poprawy oczekujemy już od najbliższego meczu z GKS Bełchatów - tłumaczył wiceprezes Lechii ds. sportowych Andrzej Juskowiak.

Machado na wprowadzenie korekt i poprawek miał dwa tygodnie, które przeznaczone były na mecze reprezentacji narodowych. Zabrał zespół na kilkudniowe zgrupowanie do Gniewina, gdzie piłkarze pracowali głównie nad przygotowaniem fizycznym i dostali naprawdę mocno w kość. W tym czasie zespół miał się również lepiej poznać i zintegrować, zagraniczni piłkarze mieli też poznać podstawowe komendy boiskowe w języku polskim.
Lepiej grającą Lechię mieliśmy zobaczyć już w niedzielnym meczu z GKS Bełchatów, ale zamiast tego powróciły stare koszmary. Zespół grał ślamazarnie, bez pomysłu, a trener Machado znów popełnił błędy przy ustalaniu składu - chociażby w przypadku Filipa Malbasicia, który drugi raz zagrał od pierwszej minuty (poprzednio z Zawiszą Bydgoszcz) i drugi raz prezentował się koszmarnie. Po tym spotkaniu nawet najwięksi zwolennicy portugalskiego szkoleniowca (są tacy?) mieliby ogromne problemy, aby znaleźć choć jeden malutki argument na poparcie tezy, że w najbliższej przyszłości będzie on w stanie wyciągnąć zespół z kryzysu.

Wydaje się więc, że los Machado jest przesądzony, a cała sprawa rozbija się o znalezienie jego następcy. Następcy, o którym za kilka miesięcy nie powiemy, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Trenera z autorytetem, dobrym warsztatem, który znajdzie z zawodnikami wspólny język i tchnie w zespół trochę życia. Właściciele klubu oraz jego kierownictwo dali sobie na to jeszcze trochę czasu.

gw
15 września 2014, 15:34 / poniedziałek
Najważniejsza jest LECHIA dlatego mimo ze jestem przekonany ze Machado to drugi Koala, to postaram sie zacisnąć zęby i poczekać te "trochę czasu". Może w tym czasie znajdą jakiegoś sensownego następce, a może stanie sie cud i Machado zacznie zmieniać oblicze zespołu (na lepsze). Wtedy w ramach pokuty przebiegne Półmaraton Gdański :)

TYLKO LECHIA!
15 września 2014, 17:10 / poniedziałek
A ja pisałem już raz i napiszę ponownie: Machado zostaje na najbliższych pięć meczy(w tej chwili jeszcze minimum 4) chyba że 3 z nich przegra. Do tego czasu możecie przestać grzać klawiatury.

Aha i jeszcze jedno jeśli ktoś pisze przed meczem Lechii "gładkie 2-0 dla Bełchatowa i po Maczecie" to niech się ostro pierdolnie w głowę bo chyba mu się priorytety pomyliły
15 września 2014, 17:13 / poniedziałek
*chyba że 3 z nich przegra - miało być chyba że trzech z nich nie wygra
15 września 2014, 17:30 / poniedziałek
Pozostaje więc mieć nadzieję że ten okres jest wynikiem poszukiwań następcy a nie liczeniem na cud. Dawanie ultimatum Machado już pisałem że jest skrajnym idiotyzmem i bardzo źle świadczy o kompetencjach ludzi zarządzających klubem. Jeżeli okaże się że zagramy fatalnie następnych kilka meczy i nadal nie będziemy mieć następcy to do dymisji powinien podać się nie tylko trener. Pamiętam w jakich bólach szło szukanie trenera po odejściu Moniza i z tego względu gotowy jestem się jeszcze te 3 tygodnie przemęczyć z wuefistą. Najgorsze byłoby zastąpienie jego jakimś innym wynalazkiem w stylu van Ecka, który na dzień dobry miałby wymówkę że zastał zespół źle przygotowany, także z wyników moglbyśmy go rozliczać dopiero na początek kwietnia jak byśmy walczyli z Bełchatowem i Jagą o 8 miejsce.
15 września 2014, 18:45 / poniedziałek
Zarząd ma tę świadomość że Machado trzeba wyjebać w opcji natychmiastowej, problem polega na tym że na ten moment nie za bardzo jest kim.No bo co da zatrudnienie równie mocno utytułowanego holendra ? uważam że nic.
Na ten moment żaden szanujący się szkoleniowiec nie będzie chciał pracować w takich warunkach jakie proponujemy, każdy trener chciałby podać pozycje i nazwiska którymi warto wzmocnić według niego zespół, a nie że przychodzisz w środę do pracy, w szatni podchodzi do ciebie dwóch obcych typków i mówią, cześć jestem Wojtek od Piekaro, środkowy napastnik a ten drugi czarnuch to obrońca od dzisiaj będziesz nas trenował.
Na razie niech się chłopaki zgrywają bo jak na ten moment to nie pamiętam jakiejś akcji z pierwszej piłki, a zarządzik niech cierpliwie szuka porządnego trenera bo niedługo sezon 14/15 będziemy uważać za stracony.A nie daj boże jeszcze by to tego doszło że po rozgrywkach nikogo nie sprzedamy ...
15 września 2014, 21:09 / poniedziałek
ciasteczko-sezon 2014/15 jest już stracony
trzeba się modlić abyśmy jakimś fartem trafili do pierwszej ósemki przed podziałem punktów

nowy trener jak najszybciej wraz ze swoim zaufanym sztabem szkoleniowym inaczej tego nie widzę
15 września 2014, 21:20 / poniedziałek
Rzeczywiście sezon jest już stracony. Nie ma żadnej szansy, żebyśmy odrobili 6 pkt do lidera, albo 4 pkt do drugiego miejsca. Na dodatek dzisiaj wygrała Korona i zbliżyła się do nas na tylko 8 pkt. Jak jeszcze nie daj boże Zawisza zacznie wygrywać to już w ogóle będziemy w czarnej dupie.

WALDEK KING i tyle w temacie.
15 września 2014, 21:33 / poniedziałek
to byłby skład:Bąk-Janicki,Lekowić,Grek,Deleu-Grzelczak,Vra njes,Borysiuk,Makuszewski-Colak,Austryjak.

Co wy na takie coś?
I tak duż0 by nie trzeba było zmieniać.
15 września 2014, 22:01 / poniedziałek
Zaraz się zacznie... Mirko Slomka zwolniony z Hamburger SV.
15 września 2014, 23:15 / poniedziałek
Po pierwsze to nie Machado dostal czas tylko zarzad na znalezienie nastepcy. To nie jest wcale latwe. Ja bym sobie przygotowal stos pytan, w tym sytuacyjnych troche , porozmawial z kandydatami o wizji prowadzenia zespolu etc. To oczywiscie tylko po to, aby odrzucic szrot, kompletnych amatorow, bo dobrego trenera i tak zweryfikuja dopiero wyniki a zly wyjdzie, gdy zaczna sie sytuacje nietypowe, np. problemy ze skleceniem zespolu, posluchu etc. Takie wstepnee rozmowy pozwola trzymaac w przyszlosci reke na pulsie i wnikac' czy jakies taam decyzje nie stoja w sprzecznosci z ustalona linia przygotowan. Fakt jest jeden niezaprzeczaalny,zespolu nie ma a jego namiastki sypia sie jak dommek z kart.
15 września 2014, 23:56 / poniedziałek
Teraz właśnie na te trzy mecze powinni mi dac Lechie. Nie mam żadnych wątpliwości ,ze byłoby lepiej,ze chłopaki wyszliby na mecz jak na wojnę. Taktycznie i intelektualnie tez bije Maczete na głowę, a w bonusie może udałoby się wbic do glow najemnikom troche bialo zielonej krwi. W tym czasie powinni znaleźć docelowego trenera ,godnego tak wielkiego klubu.Szkoda ,ze to utopia, bo realizacja banalna.
16 września 2014, 00:50 / wtorek
Machado jest słabym trenerem to fakt - ale to my zgłosiliśmy się po niego kiedy on trenował trzecioligowy zespół z ligi portugalskiej. Wystarczy rzucić okiem tylko na historię naszego trenera. Prowadził tylko trzy zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli Feirense (25 spotkań - 17 pkt) następnie Vasas Budapest (7 spotkań ligowych - 9 pkt) i Lechia (8 spotkań - 12 punktów). Gość w dwóch poprzednich (poważnych klubach) został wyjebany za wyniki - w Portugalii na 25 spotkań 3 zwycięstwa a na węgrzech zdobył 5 goli w lidze. Pewną ciekawostką jest statystyka wypróbowanych piłkarzy w tych klubach - Vasas (7 spotkań - 23 graczy) a w Lechii (po 7 spotkaniach - 21 piłkarzy) w Portugalii licząc sezon w którym awansował (38 spotkań - 49 piłkarzy !!!) Ewidentnie widać, że w każdym z tych klubów stawiano przed nim cel zbudowania drużyny i mu się to nie udawało. Dobra, można uznać, że tamte drużyny były chuja warte i Lechia jest dopiero pierwszym zespołem gdzie sytuacja kadrowa pozwala na walkę o puchary i witamy trenera a on w wywiadach :

"Na pewno będziemy w bardzo dużym stopniu pracowali nad mentalnością zespołu, aby wprowadzić tą ideę wygrywania w życie. Ja i cały sztab będziemy pracowali w tym jednym kierunku."

"Przyjechaliśmy do Gliwic z mentalnym zadaniem, by wygrać."

odnośnik

odnośnik

Cztery wywiady i w każdym powraca jedno sformułowanie - mentalność zwycięzcy. Przychodzi trener, który jako piłkarz zawrotnej kariery nie zrobił (choć trzeba przyznać, że w kilku ciekawych klubach grał), jako szkoleniowiec jest fatalny, i chce uczyć zawodowych piłkarzy mentalności zwycięzcy. W żadnym wywiadzie nie przeczytałem, że "dostałem ciekawych piłkarzy ale wielu z nich wymaga odbudowania formy bo umiejętności posiadają". Patrząc realnie jedynym piłkarzem, który rozkwitł przy Koperniku to jest Wiśniewski i nie wiem czy to brak kontuzji przez okres przygotowawczy czy po prostu chęć walki o nowy kontrakt ale wątpie, żeby to było dzieło nowego trenera. Kilku zawodników zaliczyło zjazd w dół - Janicki, Pietrowski, Makuszewski (gra przyzwoicie ale za Moniza było lepiej) i Vranjes, który ewidentnie nie potrafi się odnaleźć na boisku. Poza tym jest kilku piłkarzy, których znamy z ligowych boisk i tylko jeden - Borysiuk nawiązuje swoją grą do dawnych czasów (choć mógłby bardziej). Tak jak ostatnio gdzieś słyszałem, kopernik postawił przed sezonem na przygotowanie zawodników małymi gierkami (tak jak się to robi w Portugalii) i za to głową zapłacił Szutowicz bo owe przygotowanie okazało się fatalne ale przecież jak przeczytamy wywiady z nowymi (zagranicznymi) trenerami/piłkarzami to każdy powie, że nasza liga jest przede wszystkim siłowa. Zwycięstwo trzeba wybiegać i wywalczyć łokciami. Poza tym nie wiem jakim trzeba być trenerskim laikiem, żeby wpuścić na boisko gościa, który wytrzymał 30 minut, czyli mniej więcej tyle ile wytrzymałby przeciętny piłkarz z B klasy. To też doskonale pokazuje pozycję trenera i poziom ściąganych piłkarzy, którzy do grania w piłkę nie są kompletnie przygotowani.

Na korzyść Machado świadczyć może fakt, że gdyby utrzymać tendencję punktową to nasz wynik przed podziałem oscylowałby w okolicach 45 pkt co nie jest wynikiem fatalnym, jednak na puchary to by było za mało.

Reasumując, moim zdaniem polityka klubu, która polegała na ściągnięciu - Pawłowskiego, Borysiuka, Łukasika, Treli i Możdżenia była super jednak jej druga część, czyli cała masa zagranicznych piłkarzy "inwestycji" ich agentów była fatalna. Zbyt dużo piłkarzy a zbyt mało jakości. Gdyby też przyjrzeć się formie każdego nabytego piłkarza to każdy z nich był w dołku i wymaga odbudowania a na to potrzeba czasu.

Uważam, że trenerem jest słabym (do zwolnienia) i nie ma sensu oszczędzać na trenerze skoro nie oszczędzało się na piłkarzach a z drugiej strony tak sobie myślę, że nawet gdyby tu przyszedł Guardiola to z takich piłkarzy jak Malbasić, Valente czy Miranda to nic nie będzie...
16 września 2014, 09:27 / wtorek
A jak tam notowania Ojrzyńskiego u lokalnych wielbicieli jego talentu ? Jeszcze parę takich meczów jak wczoraj z Koroną i będzie do wzięcia :) Koledze gregory gratuluję poczucia humoru no ale pomodlić się zawsze warto :) Edwin - Twój tekst o przekazywaniu Ci Lechii jest już zgrany. Jakbyś chciał to od czasu jego pierwszego użycia zrobiłbyś już licencję UEFA PRO i wprowadził GKS Kolbudy do ekstraklasy.
16 września 2014, 10:06 / wtorek
Zgrany, nudny, a nawet wkurwiajacy, a najgorsze ze nadal aktualny. Jak jest ktoś w klubie czujący się na siłach i mający predyspozycje to proszę bardzo nigdzie się nie pcham. Papiery? Dla mnie liczy się Lechia a nie trenerka, a papiery to ma Maczeta do podtarcia tyłka nadają się idealnie.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.312