Gdańsk: piątek, 23 października 2020
FORUM
Podstrony:

Quim Machado musi odejść!!!

strona 7/15

1 września 2014, 18:55 / poniedziałek
Paproch- możesz spać spokojnie, nikt Machado tak szybko nie zwolni bo to by pokazało że popełnili błąd w momencie gdy go zatrudnili, a do tego żeby go wy*ebać i przyznać się do błędu trzeba mieć jaja. Naprawdę sądzisz że z tego "trenera" jeszcze coś będzie ? Przecież ten człowiek każdą swoją decyzją pokazuje że nie wie co robi i że nikt mu nie powiedział że na wakacjach będzie musiał pracować. Nie oszukujmy się jeżeli ktoś buduje wieżę z klocków i po ułożeniu 10 klocków, 3 klocki mu spadają to można mu dać szanse żeby budował ją dalej ale jeśli ktoś nie wie nawet od którego klocka ma zacząć tą wierze budować to trzeba się go pozbyć i to jak najszybciej.
1 września 2014, 18:56 / poniedziałek
No własnie, jedyny argument na obronę sensu trzymania Machado to twierdzenie ze jest jeszcze za wczesnie na ocenę.
Według mnie to juz czas najwyższy, aby zobaczyć choć symptomy jakiegoś stylu, to ze ciągle klub kontraktuje nowych, nic nie znaczy, w końcu nie ma obowiązku wstawiać "świeży towar".
Jesli sięgnać pamięcią do chociażby ery Kubickiego (czyli awansu i potem ekstraklasy) to każdy trener od tego czasu, po 7 kolejkach juz sie przedstawił pokazał jakoś bądź bylejakoś swojego warsztatu.
Dla mnie Machado to drugi Koala i gra Lechii jest równie przewidywalna, nudna jak za czasów Koali. Owszem teraz jest wiecej indywidualności i to trochę ratuje obraz zespołu, niestety nie ratuje obrazu pracy trenera.

TYLKO LECHIA!

ps.
Kuba Staszkiewicz ‏@QbaStaszkiewicz 4 min.
Można chyba ogłosić, że Lechia już nie dokona żadnego transferu. Tego lata.
1 września 2014, 18:58 / poniedziałek
Całe to dawanie trenerom ultimatów jest ch*ja warte. Ciekawe ile trenerów w historii po takim ultimatum obroniło się i odnosiło sukcesy, podejrzewam że praktycznie nikt, przynajmniej nie pamiętam takiego przypadku. Takie sprawy załatwia się szybko, pizd i trenera nie ma w pięć minut. Ciągnięcie na siłę tylko osłabia morale drużyny, trener ma mission impossible czyli zmobilizowanie zawodników, którzy wiedzą że gościu będzie zwolniony. Jeżeli ktoś w klubie ma trochę oleju w głowie to powinien wziąć to pod uwagę i albo nie puszczać plotek i w 100% wspierać trenera albo załatwić to szybko. Do czego prowadzi trzymanie trenerów na siłę można zobaczyć np. w przypadku Rumaka, który powinien wylecieć w zeszłym roku, albo Paixao w Zawiszy, który dostał ultimatum 4 punktów a zdobył zero. Inny dobitny przykład to trzymanie na siłę Probierza, co doprowadziło do odpadnięcia z PP i prawie wypadnięcia z ósemki.
1 września 2014, 19:07 / poniedziałek
Machado nie wyleciał tylko dlatego, że nie ma kontrkandydata.
1 września 2014, 19:13 / poniedziałek
Jakoś Muniz nie potrzebował dużo czasu żeby można było zobaczyć różnicę!! a nie miał okresu przygotowawczego z drużyną etc. Więc nie łudźmy się... Trener musi mieć charakter i budzić respekt pośród piłkarzy a jak Machado bliżej do wuefisty!
1 września 2014, 19:15 / poniedziałek
Podsumowując to jeżeli Machado zostanie to będzie szczyt niekompetencji władz Lechii. Nie chodzi nawet o ocenę jego pracy ale o to co pisałem poprzednio. Wypowiedzi Mandziary w tym kontekście pozostawiam bez komentarza. Trenera nie należy krytykować. Jego trzeba w 100% wspierać lub wypierdolić. Co ma teraz zrobić wuefista? On nie jest motywatorem, nie ma poważania ani autorytetu, nie potrafi zmobilzowac zawodników nawet w normalnej sytuacji a teraz ma to zrobić jeżeli zawodnicy wiedzą że gościu leci, nie teraz to za miesiąc. Teraz zmarnujemy dwa tygodnie na "układanie" drużyny przez Machado. Podziały w drużynie się jeszcze pogłębią. Wypada już złożyć gratulacje dla Bełchatowa za trzy punkty które z nami zainkasują za dwa tygodnie. Jak gramy gdy zawodnicy nie są zmotywowani to widać było w 1 połowie z Zawiszą, teraz będzie to samo.
1 września 2014, 19:15 / poniedziałek
Ultimatum? Strata czasu. Kolejny miesiąc w pizdu.
Przeprosić się z Bobo i wyjebać tego anemika. Od samego patrzenia na niego człowiekowi zwalnia tętno. Powinien warcaby trenować a nie piłkę.
Nie ma się co dziwić, że huja grają jak w szatni przed meczem cisza jak na maturze.
1 września 2014, 19:19 / poniedziałek
odnośnik

zostaje menda jednak
1 września 2014, 19:24 / poniedziałek
Zgadzam sie z carpaccio. Takie ultimatum chuja daje, szczególnie jeśli drużyna nie jest zżyta z trenerem (a nie jest). Nikt nie bedzie zapierdalał na 110%, bo kto go zmotywuje do wyprucia flaków? Trener ze stryczkiem na szyi?
Szkoda czasu, choć pewnie prawdą jest ze nie mają aktualnie następcy, przez dwa tygodnie poszukają potencjalnego treneiro i bedą czekać na wtopę Portugalczyka (tak jak to było z Probierzem). Oby to był faktycznie jakiś facet z jajami.

TYLKO LECHIA!
1 września 2014, 19:29 / poniedziałek
Jedno z czym się zgadzam to wymienianie go by wymienić czyli np na Hajte jest bez sensu. Szkoda tylko , ze nasi prezni menagerowie nie przygotowali wariantu b przez te dwa miesiące.
Ultimatum to kompletna bzdura ? Oczywiście, ze tak
1 września 2014, 19:35 / poniedziałek
Hah, plotkarstwo wieksze niz na pudelku tutaj kwitnie. Jeszcze tylu wymyslonych historii na jeden temat na raz nie slyszalem.
Ogolnie powiem tak:
1. Nie mam zamiaru tutaj pisac ksiazek, ani popisywac sie grafomanstwem i fantazja.
2. Troche pokory prosze, bo to nie ja sie dzisiaj wyglupilem łykaniem plotek.
3. Nie postrzegam swiata zero-jedynkowo, dlatego w przeciwienstwie do wszystkich co krzycza o zwolnieniu trenera, nie upatruje calego zla w jednej osobie, albo w jakims spisku menedzerskim. Jest to dla mnie smieszne.
4. Nie przekonamy siebie nawzajem. Czas pokaze, choc i wtedy pewnie oceny beda różne.
5. Mysle ze niektorym naprawde wydaje sie ze to co sie tutaj pisze dociera do klubu:)
6. Trenerzy przychodza i odchodza, ale nie mozna kogos z urzedu skreslac, tak jak zrobiliscie to z Machado ( zreszta kazdy trener mial swoj wlasny wątek pt: "musi odejsc":) , a wasze argumenty co do jego bledow są zlepkiem obelg i naciągnietych półprawd. Wiec sory ale ja tego nie kupuje.
Pozdrawiam,
1 września 2014, 19:36 / poniedziałek
Moim zdaniem Hajto i tak lepszy niż "trener" Machado z dwóch powodów - ma charyzmę oraz był nawet niezłym piłkarzem i trochę wzorów z Niemiec ma. Jednak nam jest potrzebny trener z doświadczeniem i sukcesami, który ogarnie ten cały bałagan, a widać że klub takiego kandydata nie ma.
1 września 2014, 19:41 / poniedziałek
Zjebali najlepszą z możliwych okazji do wyjebania tego pozoranta.
Teraz to już całkowicie będziemy grali składem

Trela
Możdżeń Janicki Valente Grek Leković
Pietrowski Borysiuk Dźwigała Łukasik Pawłowski

taktyka 1-5-5, bo on będzie się bał przegrać - i będzie mega defensywa.
1 września 2014, 19:44 / poniedziałek
Wychodzi na to, że Machado jest w Lechii skończony. Za 2-3 tygodnie oficjalnie zrobi wypad, bo szanse na zrobienie progresu są tak naprawdę żadne. Facet miał cały okres przygotowawczy i już 7 kolejek ligowych, żeby coś skleić. Trzon zespołu z wiosny pozostał. Część transferów była zrobiona właściwie od razu, nawet przed 1 lipca. I co? Jedno wielkie gówno. Szkoda tylko tych najbliższych tygodni, ale jeśli na dzień dzisiejszy brak jest kandydata na trenera to niestety będziemy się jeszcze trochę z maczetą musieli pomęczyć.
1 września 2014, 19:45 / poniedziałek
paproch
po 2,5 miesiacach urzedowania naszego trenera, nie widac zadnych postepow.
Moge napisac ze z meczu na mecz graja gorzej. I dlaczego mamy piac z zachwytu ze mamy tylko albo az 11 punktow.
Tu nie widac ani ladu ani skladu.
Trener sie pogubil, robi zle zmiany zle ustawia zespol.
Takze czym predzej go zwolnia, tym lepiej dla Lechii.
pozdro
1 września 2014, 19:59 / poniedziałek
paproch - bardzo ładnie napisałeś aż 6 punktów, ale kompletnie NIC nie napisałeś, jesli chodzi o zawartosc merytoryczną. Spróbuj nas oświecić co Cię przekonuje do Machado (nie licząc tego ze 2 miesiące pracy to za krótki okres na ocene).

TYLKO LECHIA!
1 września 2014, 20:06 / poniedziałek
Cygnus: nie lubie sie powtarzac, ale dla Ciebie zrobie wyjatek. Skoro Cie tak interesuje moje zdanie to napewno mozesz poczytac moje wczesniejsze wpisy na forum:)
1 września 2014, 20:20 / poniedziałek
@Cygnus zwykła uczciwość - albo daje się komuś zadanie do wykonania(kwalifikacja do LE) w określonym czasie i póki jest realna szansa daje mu się pracować albo nie.

Ktoś tu napisał o budowaniu wieży z klocków, pożyczę sobie tą metaforę:
Nie wygania się kogoś z lekcji dlatego że w pierwszym kwadransie jego wieża wygląda jakby miała zaraz runąć. Jasne można sprawdzić czy ten ktoś rozumie co ma zrobić i czy ma rączki na tyle sprawne by spasować klocki, a jeśli tak to dać mu przynajmniej jeszcze 15 minut. Czas na reakcję wciąż jest - w tej chwili jesteśmy 4 punkty za liderem(do nadgonienia w dwa mecze) i nie odpadliśmy z PP, jeśli pierwszy dystans zmieni się na niekorzyść do dystansu 9-12 punktów lub drugi zostanie negatywnie zmieniony będzie można reagować
1 września 2014, 20:38 / poniedziałek
buziek - tym tokiem myslenia, w zasadzie do dwudziestej którejś kolejki nie można byłoby zmienic zadnego trenera, bo są jeszcze matematyczne szanse. Zapewne pamietasz erę Koali, powiedz szczerze czy po meczu w Wodzisławiu nie poczułes ulgi ze Jacus jedzie juz do Warszawy a nie do Gdańska? Czy może uważałeś ze dalej nie wszystko stracone,a drużyna zatrybi ? Pewne rzeczy da sie wyczuć szybciej niz przed finałem i szkoda czasu na męki.
Nie jestem zwolennikiem częstej rotacji na stołu trenerskim, ale na razie nic mnie do tego człowieka nie przekonuje i wątpię aby to sie zmieniło.

paproch - sorki oprócz tego ze zaistniałeś tydzień temu na forum i przyklaskujesz każdej decyzji zarządu klubu, trenera nic nie zapamietałem z Twojej aktywności.
No ale dobra, poczekamy zobaczymy. Szczerze życzę Ci abys miał racje i z Gniewina wróci prawdziwy batalion niezwycieżonych gladiatorów z charyzmatycznym przywódcą.

TYLKO LECHIA!
1 września 2014, 20:40 / poniedziałek
wrzucam do dyskusji jak nie Machado to kto? Patrząc na wyniki z zawodnikami bez nazwisk to przychodzi mi na myśl Waldek King. Reprezentuja to były za wysokie progi lecz Lechia z zawodnikami na dorobku można troszkę znaleźć wspólnych rzeczy w pracy Waldka w Ruchu? Albo druga opcja to trener z nazwiskiem i sukcesem choćby jednym takim dla których trener jestesautorytetem, lecz tu nie wpada mi żadne nazwisko. A nie mówię o pilkarzu tylko trenerze. Ktoś ma jakieś propozycje ale realne.
1 września 2014, 20:41 / poniedziałek
Trela, Możdżeń (Adam Dźwigała 68.), Valente, Janicki, Pietrowski, Borysiuk (Daniel Łukasik 63.), Makuszewski, Aleksić (Kevin Friesenbichler 46.), Vranjes, Pawłowski, Colak

nie jestem zwolennikiem Machado, ale z wymienionych zawodników z meczu z Ruchem to razem grali raptem Janicki z Pietrowskim. Makuszewski plus Vranjes przyszli zimą. Żeby zgrać trzeba czasu, mamy lepszych zawodników niż poprzednio, ale Ruch grał drużynowo i czasami z nami w dziada. Ale jak usłyszałem nazwisko Hajto zacząłem się bać. Dobry trener jest potrzebny, ale nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Zresztą połowy zawodników, którzy jak dotąd nawet nie powąchali trawy to nie ściągnął Machado tylko zarząd.
1 września 2014, 20:42 / poniedziałek
Do obrońców trenera Machado dodam jedną bardzo istotną uwagę,jeżeli było to wcześniej opisywane to przepraszam.Lechia to,że nie robi jakichkolwiek postępów można byłoby tłumaczyć jakoś,ale Panowie Lechia wręcz się cofa.Przykłady,proszę bardzo Borysiuk jak grał na początku a teraz,nawet nasz magister który nie był żadnym wirtuozem to za Moniza coś grał a teraz kompletna padaka i mimo to iż nie gra na swojej pozycji,no ale to przecież trener go tam ustawia.Tak jak koledzy pisali wcześniej można dać komuś trochę czasu czy być bardziej cierpliwym pod warunkiem,że są chociaż minimalne kroczki do przodu,ale tu są jedynie do tyłu.Więc NIE dla Maczado w Naszej Lechii.Pozdrawiam.
1 września 2014, 21:01 / poniedziałek
@Cygnus
Dlaczego do 20? Wystarczy spojrzeć na dorobek punktowy w okolicach 10, 15 i 20 kolejki jeśli wynosi 1.7-2.0 punktu na mecz(co daje 51-60 punktów po sezonie zasadniczym czyli zwyczajowo miejsca 1-3) to daje się szanse dalej, jeśli nie ale jest tendencja wznosząca to się rozważa danie szansy, jeśli nie i jest stagnacja to się wypierdala delikwenta. Zaś usuwanie kogoś po siódmej kolejce, kogoś kto cały czas utrzymuje się w bezpiecznym dystansie do czołówki jest po prostu nieodpowiedzialne
1 września 2014, 21:02 / poniedziałek
Podolinski lub Ojrzynski - mysle ze z trenerem ich pokroju bysmy mogli zdziałać wiele w tej lidze. A póki co mamy naszego lowelasa.
1 września 2014, 21:03 / poniedziałek
Ah i by było jasne gdyby go dziś zwolnili miałbym równie mocno wyjebane jak na to że go zatrudnili. Ale niezwolnienia go nie upatruję jako porażki czy nieodpowiedzialności bo potrafię zrozumieć czemu został
1 września 2014, 21:21 / poniedziałek
buziek - no własnie, ciężko stwierdzić kiedy jest ten punkt przegięcia. Przecież trener np w 10 czy 15 kolejce bedzie miał podobną średnią i wciąż realne szanse na podium i co wtedy? Tego chyba nie da sie określić matematycznie, ja po prostu nie widzę tego "spiritu" u Machado, tak jak było to można wyczuć u Kubickiego czy Moniza, ze tworzą z tych samych klocków inny obraz druzyny niż ich poprzednicy. Machado ma zupełnie nowe klocki i to cały karton, ale jego wyobraźnia kompletnie mnie rozczarowuje.

TYLKO LECHIA!
1 września 2014, 21:29 / poniedziałek
Jakby nie było, do zimy ten wątek można zamknąć. Machado dostał czas od zarządu, a od nas powinien dostać wsparcie niezależenie od tego co się o nim myśli...
1 września 2014, 21:41 / poniedziałek
Faktycznie skoro zostaje (niestety) to trzeba to zaakceptowac i zyczyc by wreszcie cos ruszyło po tej przerwie. Jednak jeżeli w Bełchatowie gra będzie wyglądała jak dotychczas to temat wróci ze zdwojoną siłą , a argument o czasie będzie jeszcze słabszy.
Nie wierze w niego , jednak trzymam kciuki. Pozdrawiam
1 września 2014, 22:02 / poniedziałek
Nie da się już czytać tego pierdolenia na Machado. Nie jestem jego fanem, ale cały ten wściekły hejt, wyzwiska, jęczenie... nosz kurwa mać - bez przesady. Jasne, że mogło być lepiej, ale biorąc pod uwagę okoliczności (wchuj nowych twarzy, 10 tygodni pracy zaledwie w klubie, młody skład), TRAGEDII nie ma wbrew temu co się czyta w tym wątku.
Cztery punkty do lidera po 7 meczach (4 wyjazdowe), a bylaby pierwsza trójca, gdyby nie wybryk Zaura. A jak było? Punkt na Białorusi ze zmotywowaną Jagą Probierza, 3 oczka z Podbeskidziem (Ojrzyński znów szaleje), czeczeńska gorączka a Amiką (do czasu czerwa - pełna kontrola), 2 wygrane spokojnie wyjazdy (Piast, Zawisza), porażka w Krakowie z Wisłą w transie, remis z Ruchem (dobra, poukładana ekipa Kociana). Tak samo są fragmenty chujowej gry, jak i okresy niezłego ciśnięcia.
Niedosyt jakiś jest (balonik napompowany na maksa) i może dzięki temu Juskowiaki zareagowały szybko podmianką kulawego Ribeiro i dzikusa Sadajewa na duet Colak/Frisbee. Kiedy mieliśmy choć 0.5 prawdziwego napastnika? Nagle wydaje się, że jest dwóch.
Pamiętajcie też, że 4/5 (!!!) składu to roczniki '90 i młodsze. W obronie np. najstarszy jest Valente (29lat), a drugi w kolejce - Leković (24)! W pomocy starcami są za to Wiśnia (32), Vranjes (27) i Grzelu (26lat). To jest zdecydowanie najmłodsza ekipa w lidze... wspomniany duet napastników to 20-latkowie, Aleksić ma 23 lata, Maku - 24, Pawłowski - 21, Borysiuk z Łukasikiem po 23, Możdżeń teź tyle, a kapitan drużyny Janicki - 22.
A do tego mnóstwo równie młodych lub jeszcze młodszych dzieciaków (Bougaidis, Dzwigała, Rudinilson, Miranda, Hoffman, Nazario, Buksa + wychowankowie), których jeszcze nie widzieliśmy na murawie lub widzieliśmy zaledwie przez chwilę.
Dom dziecka przecież. Dajmy im trochę czasu.
1 września 2014, 23:32 / poniedziałek
Miedzy innymi dlatego ten caly lament ze zwalnianiem trenera to dziecinada, bez trzezwej oceny sytuacji. Trener powinien dostac wsparcie. I zadnych Ojrzynskich, bo ligowa rąbanine potrafi grac kazdy zespol w tej lidze. Jezeli mamy grac wiekszosc meczy z pozycji faworyta, prowadzic gre, to taki Ojrzynski czy Hajto za cholere nie beda wiedzieli jak to sie robi. Nie mowie ze Machado wie, bo jeszcze zaden mecz nie wyszedl im tak ze panowali nad sytuacja (no moze z Piastem), ale musi dostac czas na to. Inaczej byloby to niesprawiedliwe i nielogiczne. Dlatego caly czas powtarzam, wezmy gleboki oddech i dajmy ludziom robic swoja robote.
2 września 2014, 01:59 / wtorek
Jak dla mnie sprawa wuefisty jest nadal otwarta, a sezon na trenerów nie kończy się 1 września... Niech wie, że jest pod presją i granie na lagi do przodu serwował nam Madera za najgorszych Probierzowych czasów. Wydaje mi się, że poszukiwania nowego trenera ruszyły i jak go znajdą to Machado poleci. Gra Lechii musi być bardziej przekonywująca i zarząd o tym wiedzieć powinien: było już 25tys., nawet teraz, na Ruchu 14tys. na trybunach to znaczy, że jest potencjał i tylko wygrywając mecze można go powiększyć.
2 września 2014, 02:07 / wtorek
Dla mnie zwolennicy utrzymania Machado wyglądają trochę jako tacy, co wołają :
"dajcie mu czas jeszcze, aby dłużej niszczył Lechię" .
Mówi się o niektórych : ten trener to dobry trener, ma warsztat, kontakt z zawodnikami ale ... nie ma wyników. No i jest dylemat zwalniać go, bo nie ma wyników a co to za trener, co nie ma wyników, czy poczekać, bo wyniki mogą przyjść później, a jest postęp, są zmiany na lepsze etc.
Nie oglądam treningów i nie znam opinii samych piłkarzy ale zarząd musi dokonać szybko takiej oceny, z czego wynika, że gra się nie klei, z czego wynika słabsza dyspozycja wielu zawodników, czy trener potrafi zintegrować drużynę składającą się z wielu obcokrajowców, czy trafnie reaguje na wydarzenia na boisku ( złe zmiany, zatrzymanie na boisku po żółtku podjaranego Saura ), czy potrafi indywidualnie zmotywować każdego zawodnika, w szczególności tych, co obecnie nie łapią się do składu a są młodzi i ponoć uzdolnieni etc. Bo jeśli jest to tak, jak widzimy to z trybun, to tu nie ma na co czekać. Nie ma gry defensywnej a ofensywna rodzi się spontanicznie z indywidualnych, nietuzinkowych umiejętności piłkarzy tej formacji Jej skutkiem są wyniki tuszujące jedynie nieporadność ławki trenerskiej ale według nas dalekie od możliwości i jeszcze dalsze od naszych oczekiwań.
Kończ Waść, wstydu oszczędź !
Inna sprawa, że trzeba znaleźć lepszego kandydata, zanim rozpocznie się pertraktacje o polubownym rozwiązaniu umowy . Trenerzy są mniej skorzy do rozwiązywania umów niż ich młodzi niegrający piłkarze.
2 września 2014, 08:16 / wtorek
Każdy ma prawo popełniać błędy. Nie robi błędów tylko ten kto nic nie robi. Machado popełnił błędy w wielu meczach. Najgorsze jest to że facet nie wyciąga wniosków ze swoich błędów. Było to widać już po 3 meczach, że niestety ale facet warsztat ma bardzo słaby. Myślę że wielu wybaczyłoby mu błędy gdyby były one korygowane w kolejnych meczach. Ale Lechia gra coraz gorzej. Tu zupełnie nie progresu. Obrona nadal jest jak dziurawy ser, środek pola pusty zupełnie i właściwie przegrywamy tam rywalizację z każdym. Atak gra bez ładu i składu i tylko dzięki temu że jest Colak i Friesenbichler, piłkarze o umiejętnościach wyższych niż przeciętna ligowa, strzelamy bramki. Strach pomyśleć co by było jakby w ataku grał Sadajev. Myśle że druga ósemka byłaby już rzeczywistością.
Myślę że Machado wyleci jeśli Zarząd znajdzie kandydata, który mógłby objąć Lechię. Jeśli chodzi o trenerów zagranicznych to tylko Niemcy, Austria, Benelux i Skandynawia, to są kierunki skąd można ściągać trenera. Żadne Portugalie czy Hiszpanie. Ten styl nie jest na polską ligę i nigdy się nie sprawdził.
2 września 2014, 10:08 / wtorek
Wymowne jest tez to, ze Colak i Kevin wyglądają na dużo lepiej przygotowanych do sezonu niż nasze gwiazdy od Machado.
2 września 2014, 10:11 / wtorek
No zobaczymy co te magiki od przygotowania fizycznego co ich ściągnęli poradzą bo tez mam wrażenie ze fizycznie to oni coś cienko wyglądają.
2 września 2014, 10:40 / wtorek
W trakcie sezonu raczej fizycznie dużo się nie nadrobi.
2 września 2014, 11:32 / wtorek
Sa zwolennicy i przeciwnicy pozostawienia WF-isty na stolku. Ciezko sie przekonac nawzajem. Ja rozumiem argumenty tych, co twierdza, za nalezy dac czas. Zgoda - nalezy dac czas jak sie widzi swiatlo w tunelu. U nas czarna dupa. Progres zaden, nie ma schematow, powtarzalnosci. Gra az zeby bola. MU dal czas Moyesowi i zalapal sie na koszmarny sezon. Zaraz powiedza niektorzy - nie ta liga. I co z tego? to tylko przyklad. Malysz wygrywal wszystko jak leci az dostal WF-iste - Kuttina. Ten go zamulil go na dwa sezony az w koncu przyszedl Lepistoe i znowy wygral. Nasz Machado nigdy nic nie osiagnal. Number One to on nie jest. Potencjal w naszych mlodzianach jest duzy! Potrzeba im autorytetu, ktoremu zaufaja i pojda w ogien, wietrzac szanse na rozwoj i kariere (czytaj niebotyczna kasa po przyszlym transferze). Sternicy tez to widza, skoro cos jest na rzeczy i sa '"dywaniki". Inna sprawa, ze chyba w jego przypadku nie mieli planu B. Inaczej, przy tempie kupowania graczy to on juz bylby w samolocie do domu.
2 września 2014, 12:07 / wtorek
Machado jest słaby warsztatowo, takie wrażenie odnosi wielu, a także charakterologicznie nie jest to silna osobowość, która potrafiłaby wziąć w garść, sensownie złożyć w kupę tak wielu nowych graczy przychodzących w jednym czasie. Za dużo puzzli jak na niego. Wydaje się, że póki co nie ogarnia tematu, miota się i nie jest w stanie właściwie ocenić sytuacji w trakcie meczu, robi kiepskie zmiany. Jego selekcja przedmeczowa też nie jest najwłaściwsza. Wstawia i wstawiał słabych Valente, Buksę, Pietrowskiego (zwłaszcza Pietrowskiego, nie mogę na niego patrzeć), Mirandę, Malbasica, a pomijał Aleksica, nie dał szansy Grekowi i Kacajewowi, źle sprawę rozegrał z Sadajewem. Grzechów jego lista jest długa. I tylko można się zastanowić, czy to aby jest obiektywne spojrzenie na sytuację, czy też przez taki a nie inny osąd postaci Machado nie przemawia czasem rozczarowanie nas, których oczekiwania były ogromne, a ich spełnienie w krótkim czasie chyba realnie mało jest prawdopodobne przez kogokolwiek na ławce trenerskiej. Bo z innej strony patrząc żaden trener mając 20 zawodników całkiem nowych, o różnym potencjale, z różnych krajów i lig, chyba niewiele więcej zdobyłby punktów w lidze co Machado. Moim zdaniem powinien zostać do końca rundy, tak byłoby przyzwoicie wobec niego. A jak ma już przyjść nowy trener, to tylko zagraniczny, z polskich widziałbym wyłącznie SuperWaldka lub Janasa, zwłaszcza tego ostatniego, bo to jedyny trener, który będąc w Lechii w ostatnim czasie, po prostu nie rozczarował, zrobił co do niego należało, pokazał charakter, bo nie chciał żyrować swoim nazwiskiem Kucharowej wobec Lechii polityki paliatywno-wegetatywnej.
2 września 2014, 13:54 / wtorek
Castorp: w wiekszosci zgadzam sie z tym co napisales. Moze z wyjatkiem kilku zdan na poczatku. Ale to juz są tylko czyjes subiektywne odczucia i wrazenia. Cieszy to ze rozsadek jednak bierze gore.
Pozdro.
2 września 2014, 15:15 / wtorek
rozsądek rozsądkiem ale na miejscu zarządu miał bym albo intensywnie bym się rozglądał (celowo nie pisze szukał) za następnym trenejro tak na wszelki wypadek.
2 września 2014, 16:09 / wtorek
Jeśli "profesjonalny" zarząd brał pod uwagę Hajtę jako następcę Machado to ja nie mam dalszych pytań.Tylko prosze nie mówcie, ze Tomek ma charyzmę,większośc kariery spedził w Niemczech albo że jest obrotny w handlu fajkami.Mam nadzieje ze to jakis zart.
2 września 2014, 16:35 / wtorek
niestety d.g nie brał ale cały czas bierze
2 września 2014, 16:54 / wtorek
Hajto kolega Juskowiaka.
2 września 2014, 16:57 / wtorek
Więc tylko modlitwa juz pozostała.Tak nawiasem to ciekawy jestem czym kierują sie zwolennicy Machado?Przecież to ze mamy te 11 pkt to absolutnie bez jego udziału.
Mamy kilku grajków z potencjałem i sporo szcęścia co daje nam na tę chwilę 7 miejsce z niewielka stratą do czołówki.Ale przecież wszystkie jego decyzje dyskwalifikują go jako trenera w ogóle - juz nie tylko Lechii.Więc to ze nie jest najgorzej punktowo ma byc argumentem za daniem mu szansy?Na co?Mamy czekac aż zajebie całkiem kilka meczy albo rozpierdoli mentalnie całą kadrę?Przecież kwasy w zespole to w dużej części jego "zasługa",wpuszcza na boisko kolesi, którzy przyszli na pięc minut przed meczem a nie daje szansy chłopakom,którzy fajnie się prezentuja na treningach czy rezerwach jak np Grek czy Kacajew.To ze potrzeba czasu na zgranie i zrobienie dobrej paki, która będzie wymiatała w lidze jest oczywiste.Ale w tej chwili nie ma nawet zalążka tej druzyny,zadnego pomysłu istylu gry.Bo błedy moga i będą sie zdarzać ale kurwa nie ma żadnej przeslanki,ze pod wodzą Portugala Lechia zacznie grać w piłkę!
2 września 2014, 18:07 / wtorek
Dokładnie tak jak piszesz i wszyscy(prawie) to widzą, tylko następcy brak najwyrazniej
2 września 2014, 18:38 / wtorek
Czas walki
16 czerwca 2014, 22:02 / poniedziałek
"... przy ewentualnej racji tego forum gdzie wszyscy wiedzieli ze trener to syf bedzie mozna zaczac skandowac wypierdalac + nazwiska na tych ktorzy tego portugalczyka sprowadzili..."

Powoli już nadchodzi ten czas. Może nawet już zacząć machać chusteczkami w piątek na sparingu.
2 września 2014, 18:46 / wtorek
to ja proponuje pójść jeszcze dalej i skandować "Wypie...." na Hajtę. Uprzedzimy fakty i zwolnimy Hajte jeszcze szybciej niż Machado:)
2 września 2014, 18:46 / wtorek
Jesli chodzi o Hajtę, to uważam ze to bedzie z gatunku zamienił stryjek siekierkę (maczetę) na kijek (fajkę). Lepiej poszukać dłużej i znaleźć kogoś z dobrym warsztatem, niż "młodych obiecujących" z dobrym PR i znajomosciami.

TYLKO LECHIA!
2 września 2014, 20:31 / wtorek
Czekam z niecierpliwością na pojedynek Zawiszy na Rumaku z Wisłą, Skorży z Białorusią a w tydzień później na powrót Rumaka na poznańską trawkę. Zobaczę jak się sprawdzają nowe miotły w pojedynkach z takimi gigantami myśli trenerskiej jak Probierz i Smuda a następnie między sobą :)
3 września 2014, 00:46 / środa
To ja proponuję, żebyś się paparuch w końcu przyznał na którym dołku robisz... bo "styl" od początku zdradza kto pod innym nickiem wcześniej pisał.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013