Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Zawisza - LECHIA, piątek, 22.08, g.18:00

strona 2/6

21 sierpnia 2014, 17:53 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 17:58 / czwartek
Grałeś kiedyś w piłkę(nie mówię tu o podwórku tylko o lidze, chociażby juniorską)? Bo jak dla mnie to Borysiuk zagrał słabo tylko w meczu z Wisłą. Fakt - ma jeszcze zapas umiejętności ale nie mów o Borysiuku, że nic nie gra, bo jeśli by wyciągnąć średnią z jego meczy w tym sezonie to jest najlepszym zawodnikiem w Lechii. Jestem w stanie zrozumieć, że nie wiesz o czym mówię ale defensywnego pomocnika widać tak na prawdę najmniej na boisku a pracuje najbardziej, także pseudo-znawco nie wypowiadaj się.
21 sierpnia 2014, 18:40 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 18:57 / czwartek
Play Station i Football Manager się nie liczy :)
21 sierpnia 2014, 19:00 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 19:02 / czwartek
na trąbce w orkiestrze dętej :) - gdzie ja się chwale, że gdzieś grałem ? :)
21 sierpnia 2014, 19:04 / czwartek
Czyżby się ziściło ? (info co prawda z kwietnia :D)

Komentator telewizyjny, a w przeszłości piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski, Andrzej Iwan najprawdopodobniej znajdzie zatrudnienie w Lechii Gdańsk. Początkowo spekulowano, że będzie zarządzał skautingiem, ale jak wynika z jego wywiadu z "Dziennikiem Bałtyckim", w Gdańsku chcą mu powierzyć rolę opiniodawcy zawodników.

- Nikt nie mówił o byciu szefem skautingu. Jestem jednak w trakcie rozmów z osobami, które reprezentują właścicieli klubu. Dogadujemy się, jest dużo prawdy w tym, że mogę pracować w Lechii - tłumaczy Iwan w "DB". - Jeden z inwestorów ze Szwajcarii, który zamierza wyłożyć pieniądze, chce, abym pracował w klubie, bo ma zaufanie do mnie. Już wcześniej ze sobą współpracowaliśmy.

Iwan miałby zostać opiniodawcą, od którego zdania zależałoby głównie to, czy dany zawodnik trafi do Lechii, czy nie. - Miałbym być odpowiedzialny za ocenianie przydatności piłkarzy pod względem określonych parametrów. Oczywiście te byłyby ustalane podczas konsultacji z dyrektorem sportowym i szkoleniowcem drużyny. Oceniałbym, czy taki piłkarz pasuje do drużyny - dodaje.

Lechia nie ma jeszcze pionu skautingowego z prawdziwego zdarzenia. Dotąd rola wyszukiwania piłkarzy spoczywała na barkach Romana Kaczorka, któremu pomagał dyrektor sportowy i sztab pierwszego zespołu.

Andrzej to Ty ? Ostro zaczynasz z tym opiniowaniem :D I o co chodzi z tym 888 ?
21 sierpnia 2014, 19:05 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 19:13 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 19:16 / czwartek
chyba tak
21 sierpnia 2014, 19:18 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 19:23 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 19:31 / czwartek
Nazwiska z wielkiej litery kur.. białoruska!. Może cyrylicą będzie ci łatwiej??
21 sierpnia 2014, 19:31 / czwartek
Na rozluźnienie atmosfery:
-magister jutro pohasa
-Malbasic pohasa
-świeżak również pohasa w ataku
-Miranda zwącha lewą obronę
-a Pawłowski środek pola

Ajłen-Ty szrocie.
21 sierpnia 2014, 19:32 / czwartek
Login: ajwen888
Aktywacja konta: 18 sierpnia 2014

Mlodszy (jeszcze?) perspirant wrocil... nick inny, styl ten sam... milicyjny dryl.
21 sierpnia 2014, 19:39 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 19:44 / czwartek
kolego (?) ajwen888 - przykro mi, że jestem kolejnym mającym problemy ze zrozumieniem prostego tekstu - zawsze myślałem, że słowo pochwali pochodzi od słowa chwali - taki lapsus

jeśli chodzi o wypowiedź: "podstawa w meczu z zawiszą, to brak w składzie następującego szrotu: trela, możdżeń, borysiuk, łukasik, valente, buksa. ich nie
będzie, będa 3 punkty i niezla gra. oni będą, będą kłopoty. tyle."

Trela - zagra bo Bączek ma kontuzje
Możdżeń - zagra bo jest najlepszy na swojej pozycji w Lechii (PO)
Borysiuk - zagra bo po za jednym meczem gra bardzo dobrze (mało ludzi potrafi docenić defensywnych pomocników)
Łukasik - pewnie ława
Valente - ja bym go posadził ale nasz treneiro pewnie go wystawi a szkoda
Buksa - młody, zdolny - może zagra może nie
21 sierpnia 2014, 19:47 / czwartek
co do kółka wzajemnej adoracji - nikt nie da większych jobów swojej drużynie niż jej wierny kibic :) co innego krytykować konstruktywnie - co innego pie.dolić głupoty :)
21 sierpnia 2014, 19:53 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
21 sierpnia 2014, 20:06 / czwartek
@portfel faktycznie szkoda, że Bączek nie zagra. Treli przydałaby się ławka tak samo jak Valente. Podejrzewam, że Machado to jego menadżer bo mimo słabej gry dalej koleś go wystawia. Ciekawe jestem kiedy wnerwi się Grek. Bo jak gość dobrze wygląda a tak jest to kiedyś eksploduje na Machado. Ten trener nie ogarnia drużyny. Nie ma wyników i nie rotuje składem. Jest już spakowany?
21 sierpnia 2014, 20:11 / czwartek
Żeby nie kontynuować tej bezsensownej dyskusji -
po 1 meczu Buksy napisałem na forum, że wydawało mi się, że Duda biega po boisku - jedna różnica Buksa ma 18 lat a Duda nie...
po 2- może wyraziłem się mało jasno - Możdżeń zagra bo nie ma lepszego PO teraz w składzie - miałem porównanie z Pietrowskim i podtrzymuje swoje zdanie, nie dlatego że wole obcych tylko dlatego że ostatnio Jedi grał na ŚPD i widać, że jeszcze (pisze jeszcze) nie czuje PO - a Dźwigały nie widziałem live więc nie powiem, że jest lepszy od Możdżenia czy Pietrowskiego
nie będę brnął dalej więc kończę dyskusję :)
21 sierpnia 2014, 20:15 / czwartek
bart32 - właśnie szkoda Bączka, bo miałby okazję się wykazać a Trela poczułby konkurencje ... Cały czas się dziwie, że gra Valente a nie ten Grek czy Dżwigała - przecież słabiej się od niego nie da :) - póki rywal gra długie piłki jest ok (jest skoczny i pojedynki główkowe wygrywa) ale jak rywal gra po ziemi to dupa zbita .....
21 sierpnia 2014, 22:54 / czwartek
"póki rywal gra długie piłki jest ok (jest skoczny i pojedynki główkowe wygrywa)"

Przypomnij sobie ostatni mecz na PGE. Moze nie on pilnował Teodorczyka, ale gole stracone z dośrodkowań to 50% wbitych Lechii.
Dla mnie, postawa obrony to czysta tragedia i konsekwencje ewidentnych zaniedbań ludzi odpowiedzialnych za transfery (chuj wie kto tak naprawde za to odpowiada).

TYLKO LECHIA!
21 sierpnia 2014, 23:37 / czwartek
Cygnus x-1 - jak pisałem wcześniej Valente jest do posadzenia na ławie, ale jego mocnymi stronami jest gra głową i sporo wrzutek wybija. jak rywal gra klępę po ziemi to się gubi - a jak gra długimi piłkami to daje radę (tyle o ile )... Broń Panie Boże go nie bronię - ale jak każdy grajek ma słabsze i lepsze strony ... na pewno gra lepiej głową niż wślizgiem bo jest "mało mobilny i wolny" przez co często gubi krycie ale przy wrzutkach większych błędów nie robi - sam Pisałeś, że nie on krył Teodorczyka... Osobiście mam nastawienie dość krytyczne do ostatnich ruchów transferowych - najpierw byli młodzi Polacy więc było ok a teraz łapią byle szrot z zagranicy i to martwi ,... ale każdy rozsądny kibic wiedział, że początki będą trudne, bardziej niż gra jednostek martwi mnie brak pomysłu na grę całego zespołu ... Trener jest już koło 2 miesięcy a na boisku widać chaos ... w meczu z
Zawiszą nie chodzi tylko o pkt. chodzi o styl, którego jeszcze nie widać - i nikt nie wie czy obecny trener da radę go znaleźć
22 sierpnia 2014, 00:03 / piątek
Chłopaczku jak chcesz to pochwalę Ci się osobiście gdzie grałem i co osiągnąłem z wielką chęcią. Dokładnie jak ktoś napisał mało osób widzi grę defensywnego pomocnika no tak ale kolega ukończył Białoruską ligę salezjanską na 2 miejscu i on wie jaki to jest zapierdol i tak na prawdę masz wpływ tylko na destrukcję i masz pierwsze podanie w akcji, którego nikt nie widzi a zazwyczaj jest bardzo dobre, już nie mówiąc o tym że rozdzielanie przez Ariela piłek jest na takim poziomie jakiego dawno nie widziałem w Lechii. Co do reszty to pogadaj sobie co chcesz, przyjebałem się do Borysiuka bo trzeba być ignorantem żeby nie widzieć jego dobrej gry.
22 sierpnia 2014, 01:11 / piątek
Czego by nie napisać to cały blok defensywny łącznie z Trelą wypada więcej jak blado.Wystarczyło, ze Wisła troszeczkę przycisnęła i obrona raz po raz trzeszczała. Nawet tak lubiany przeze mnie Janicki ( od samego początku gdy pojawił się w Lechii) wyjątkowo niepewnie gra w tym sezonie. Źle się ustawia, gubi krycie. Może to bierze się z tego,że obok gra słabiutki jak na razie Valente i Kazek musi uważać na jego grę i ustawianie się. Słabiutko jak dotychczas spisuje się Leković. Nieźle początkowo wyglądała gra Marcina. Możdżeń chyba też nie jest w najwyższej formie, może należałoby sprawdzić Stolarskiego - przecież po oś go sprowadzono. Dla Treli na razie nie ma kontr kandydata bo Mati jest ponownie kontuzjowany ( nie służy mu małżeński stan). Jeżeli ma grać dwóch defensywnych pomocników to niech gra Borysiuk z Marcinem.Wiśnia z Vranjewsem i Makuszewski z Aleksićem lub Colakiem. Lub spróbować zagrać odważnie na trzech obrońców,dwóch defensywnych, dwóch ofensywnych i trzech napastników. A przede wszystkim ktokolwiek wybiegnie na stadion Krzyszkowiaka musi walczyć do upadłego po to żeby przywieźć z Bydgoszczy 3 pkt. Inny wynik będzie porażką nas wszystkich.
22 sierpnia 2014, 07:05 / piątek
portfel - OKI, nie odbieraj mojego wpisu tak osobiście. Po prostu, cholera mnie bierze jak widzę tą tragedię w obronie. Juz w czerwcu w klubie wiedzieli ze z 6 podstawowych obrońców Deleu, Janicki, Madera, Bieniuk, Bąk, Leković zostanie tylko dwóch.
I od tego powinni zacząć transfery, niestety to kolidowało z interesami menedzerów i o obronie przypomniano sobie na koncu, teraz są tego konsekwencje.
Zresztą, niby celem, jest osiagniecie pozycji uprawniającej do gry w pucharach, tylko czy poprawa o 1 pozycję w tabeli (zeszły sezon 4 miejsce) wymaga wymiany 15 zawodników? Na pewno nie, a celem pierwszorzędnym jest promocja i sprzedaż piłkarzy, zadowolenie menedzerów, a potem gdzie dalej Lechia, o tożsamości nie wspomne.
I to własnie martwi, dobra pomarudziłem... wystarczy.
Z dalszym płaczem sie wstrzymam.

TYLKO LECHIA!
22 sierpnia 2014, 08:07 / piątek
Cygnus x-1 - nic osobistego :) ja tylko staram się przedstawić swój sposób myślenia - najgorsze jest to, że ta obrona personalnie wydaje się być mocna - Janicki i Lekovic w poprzednim sezonie grali co najmniej solidnie, Możdżeń to także wzmocnienie, Valente coś tam niby pograł w Portugalii do tego Grek, Dźwigała, Stolarski i doszedł ten Miranda + młodzi. To potwierdza, że tutaj nie o kadrę chodzi tylko o odpowiednie ustawienie obrony- oni po prostu nie wiedzą jak się ustawiać i asekurować - a to obciąża trenera ...
22 sierpnia 2014, 08:10 / piątek
może tak - nie tylko o kadrę chodzi - bo zawsze mogliby być lepsi zawodnicy ale nawet z takim stanem szatni jak na naszą ligę jest to całkiem przyzwoita obrona.
22 sierpnia 2014, 09:34 / piątek
Moim zdaniem problemem obrony jest po pierwsze brak asekuracji z pozostałych formacji oraz fakt że nie ma lidera obrony. Janicki grał dobrze gdy grał u boku Bieniuka lub Madery. Teraz on ma być niby liderem ale nie bardzo się to sprawdza. Poza tym ma obok siebie słabego Valente i problem gotowy. Trzeba koniecznie spróbować Greka. Może on okaże się liderem obrony i Janicki zacznie grać lepiej. Pamiętam Greka w meczu z Panathinaikosem i zagrał więcej niż przyzwoicie.
Pomocnicy powinni się cofać i razem z obrońcami bronić. Naszym problemem jest brak kondycji na cały mecz. To widać od początku sezonu że zawodnicy są beznadziejnie przygotowani kondycyjnie a właściwie nie są przygotowani. W każdym meczu z końcówce stoją, przestają biegać.
Myśle że to co trzeba zrobić to zagonić ich do biegania na treningach a la trener Musiał. Pamiętam jeszcze w historycznych czasach jak Musiał wydzierał się z ławki "Biegaj" i Lechia grała rewelacyjnie. W 90 minucie oni biegali aż miło. Teraz gra jest na chodzonego. Tak meczów się nie wygra.
22 sierpnia 2014, 10:13 / piątek
Ok, dość marudzenia, dzisiaj zwycięstwo i powrtót na właściwe tory.
Do boju Lechia Gdańsk - zwycięstwo czeka nas!
22 sierpnia 2014, 10:28 / piątek
Wczoraj obiecalas mi napewno, ze trzy punkty dzisiaj beda, ze wygrasz wazny mecz...!!! ps. tak czy siak: W-F-ista aut!
22 sierpnia 2014, 10:43 / piątek
Buksa ,Kacajev, Stolarski trenuja na Taugutta.
22 sierpnia 2014, 10:47 / piątek
Ciężko będzie o 3 punkty, bo ciągle nie zagraliśmy nawet jednego przyzwoitego meczu. W sumie jest tylko jedna dobra połowa z Lechem (za to druga już tragiczna nawet jak na osłabienie) to trochę mało na budowanie optymizmu.
Obstawiam remis (0:0), albo nasze minimalne zwycięstwo po męczarniach.
Mamy kadrę i na każdą pozycję przynajmniej po dwóch dobrych zawodników. W rezerwach np. trzymamy reprezentata młodzieżówki greckiej, no to chyba nie jest z nami tak źle?:-)
Ktos pisał, że Borysiuk słaby. Bez jak, to jest kozak jak na polską ligę. Problem w tym, że trener dubluje pozycje wstawiając Łukasika co nie wiem jak się ma do jego zapowiedzi o grze ofensywnej.
Mam nadzieję, że się Machado ocknie, ale wiara moja raczej mizerna w tego faceta. Dawno nie widziałem tak nielogicznych ustawień drużyny, kiepskiej selekcji i wątpliwych zmian.
22 sierpnia 2014, 12:46 / piątek
Grekos tylko zagrał mecz w rezerwach i trenuje cały tydzień w jedynce i jest w kadrze meczowej ale idę o zakład, że Maczeta nie da mu nawet na parę minut trawy powąchać. Zresztą zostawił trenejro kilku w Gdańsku myśli naiwny, że nowe nabytki z ostatnich dni mu mecz wygrają. Oby nie zawalili. Hahaha.
22 sierpnia 2014, 13:16 / piątek
Jaka osiemnastka pojechała do Bydgoszczy?
22 sierpnia 2014, 13:52 / piątek
Najładniejsza :)
22 sierpnia 2014, 13:59 / piątek
Zapewne znająca portugalski lub niemiecki.
22 sierpnia 2014, 14:18 / piątek
Na temat greka mam taką teorię, że do meczu repry u21 nie powącha murawy zbytnio - ot taki układ troszkę wietrzę...

Typowanie składu naszej Lechii to jak wróżenie z fusów: tylu nabytków nie było nigdy jeszcze w historii klubu i po za Trelą i Janickim (może jeszcze Borysiuk) nie widzę pewniaków do pierwszej 11 - póki co ta konkurencja niewiele wnosi... Oby ilość przeszła w jakość, bo czas ucieka.

Jeśli ktoś pompował balonik, to my (kibice) bardzo dużo od siebie też żeśmy powietrza weń wdęli. I bardzo dobrze, bo oczekuję od piłkarzy Lechii zwycięstw, a nie mizeroty! Różnica pomiędzy Lechią Moniza, a Machado jest taka, że za poprzedniego trenera gracze wychodzili by wygrać i od pierwszego gwizdka był presing i jazda z kurwami (część zawodników ciągle to pamięta), natomiast teraz wychodzą na boisko by się ze sobą "zgrywać" i "wyniki przyjdą z czasem". Nie! Wyniki już teraz, a z czasem może się i zgracie również. Oczekuję, że zespół (i pan Machado) wreszcie pokaże charakter i będą jeździć na dupach, a piłki rywalom rozegrać nie dadzą.

TYLKO LECHIA GDAŃSK!
22 sierpnia 2014, 14:36 / piątek
Generalnie mam wrażenie, że po dzisiejszym meczu od przyszłego tygodnia liczebność Pajszao w Polsce spadnie o około 33%.
22 sierpnia 2014, 14:38 / piątek
Moniz żył piłką cały czas. Był aktywny i zaangażowany na treningach. Świetny psycholog a to w fachu trenera jest bardzo istotne. Piłkarze grali ma maksie. Taki Grzelak to przecież żaden wybitny zawodnik czy Maki dawali radę nawet Zaur zasuwał. Machado to taka dupa. W sam raz na parobasa w niemieckim cyrku. Tylko jak długo właściciel będzie znosił te wyniki?
22 sierpnia 2014, 15:56 / piątek
To mam pomysł niech Maczetę zamienia na Moniza i będzie oki
22 sierpnia 2014, 15:56 / piątek
Moniz był super... i zachował się jak dupek, TSV dostanie pare meczów w dupę to znów będzie do wzięcia :)
22 sierpnia 2014, 16:43 / piątek
a u tu troche informacji jak to z Monizem bylo
odnośnik
22 sierpnia 2014, 17:02 / piątek
Możdżeń za słaby czy kontuzja?
Lechia Gdańsk SA ‏@Lechiapl 34 sek.
@Lechiapl:Trela – Pietrowski, Janicki, Valente, Miranda– Makuszewski, Vranjes, Borysiuk, Pawłowski, Malbasić – Colak
22 sierpnia 2014, 17:04 / piątek
jest na lawce Mozdzen, za to Lekovic został w Gdańsku :D Colak hattrick
22 sierpnia 2014, 17:14 / piątek
Dobry skład (chociaż za Valente mógł wstawić Greka).

3-1 dla nas, po bramkach Vranjesa (z karnego), Colaka i Pawłowskiego.

;)
22 sierpnia 2014, 17:17 / piątek
Wuefista zaszalał ze skłądem, mocno wierzy w te nowe nabytki. Pewnie miał udział w ich sprowadzeniu w odróżnieniu od większości pozostałych. Leko kontuzja czy słaba forma?
22 sierpnia 2014, 17:28 / piątek
Nikola raczej słaba forma, ostatnio grał wręcz tragicznie... Dziś tylko zwycięstwo, poprawimy za tydzień z Ruchem i bedzie dobrze :)
22 sierpnia 2014, 17:33 / piątek
Bez przesady, grał dużo słabiej niż w zeszłym sezonie ale i tak nie gorzej niż połowa pozostałych zawodników.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.459