Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Nowy trener 2014-2015

strona 16/23

28 września 2014, 14:08 / niedziela
Ja nie rozumiem tej całej nagonki i kłótni, nie wiem jaki będzie Hajto, jeśli będzie, w każdym bądź razie nie wydaje mnie się aby był bardziej nieporadnym, marionetkowym niż był Machado !!

Do cholery,
- można zarzucać Hajcie słabe wyniki Jagielloni(czy one były takie słabe, polemizowałbym);
- można zarzucać Hajcie, że gra była słaba, nie kleiła się, czy była nie do oglądania(ja nie wiem, bo nie oglądam nagminnie meczów Jagi);
- zarzucanie Hajcie handel fajkami jest słaby, było minęło, miał z tego tytułu jakieś problemy z prawem, odpokutował;
- zarzucanie wypadek z śmiertelnym potrąceniem jest jeszcze słabszy, no przecież nie celował w tą babkę na przejściu, nie był nadźgany. Kto z nas kierowców nie naginał przepisów, już Was widzę jak jeździcie np. Traktem sw. Wojciecha 40/h. Wielka tragedia jaka może się przytrafić każdemu.

Problemy osobiste, o ile to nie są problemy z prokuraturą we Wrocławiu, gdzie wiadomo jaką sprawę prowadzi ów prokuratura, nie powinny być czynnikiem wyboru trenera.

Też Hajto nie jest moim trenerem marzeń, ale też nie jest kimś kto miałaby sprawić tak wielkie zamieszanie, bojkoty i inne tego typu rzeczy.

Nie potrzebnie spraw wyszła na forum publiczne, dziennikarze też dolali oliwy do ognia, piszą bzdury, no ale o takie rzeczy powinien dbać jakiś rzecznik prasowy, który wszystko by prostował, nawet bezczelnie kłamiąc dla uspokojenia sytuacji.

Mam taka nadzieję, że Dariusz Krawczyk ma mandat kibiców w każdej sytuacji, nawet jak wycofa się z veta dla Hajty, w końcu jest naszym reprezentantem.
28 września 2014, 14:20 / niedziela
Aha i jeszcze jedno, bo obawiacie się że Hajto będzie tylko po to aby Madziara promował swoich, tylko ciekawe jaki Hajto miałby mieć w tym interes, bo gdyby rzeczywiście do tego doszło, to Hajto już na początku kariery trenerskiej będzie spalony i kto go później zatrudni??
28 września 2014, 14:35 / niedziela
do Hajto również mam mieszane odczucia ale trzeba przyznac ze chlop ma charyzme i jaja.
Tak naprawde zna szkołe niemiecką od podstaw , myślę ze nie ma wielu w PL takich ludzi na palcach jedne reki mozna policzyc osoby z podobnym doswiadczeniem. Osiągnął wiele w S04 ,gosc był swego sezonu jednym z najlepszych obrońców w Bundeslidze , mieli ludzie do niego respekt , jest raczej z nurtu nowoczesnego footballu ZDECYDOWANIE lepsza opcja od Maczado.

A ocenianie go przez Fajki i jakis wypadek jest słabe ale wiadomo ,że mocno rzutuje to na jego wizerunek.

Moze by się sprawdzil ... chuj sam nie wiem :) , i pewnie nigdy sie nie dowiemy bo juz za glosno jest o calym zamieszaniu i pewnie temat ucichnie.
28 września 2014, 14:36 / niedziela
Hajto = Machado. Trenerzy bez doświadczenia i sukcesów oraz z ubogim warsztatem trenerskim. Jeżeli mamy nadal być drużyną, która będzie walczyła o miejsce na pudle to potrzeba trenera z warsztatem. Hajto w Jadze udowodnił, że trener z niego marny. 13 wygranych w 43 meczach to fatalny bilans. Bramki 46-63 też nie powalają na kolana. Poza tym jest dobrym kumplem Mandziary.

Lepiej dać szansę Kalkowskiego, albo Untonowi niż sprowadzać jakiegoś Hajte.
28 września 2014, 14:45 / niedziela
Głowa problem polega na tym, że Hajto ma być trenerem nie dlatego, że chodzi o kompetencje bo te ma lub nie ma...tylko o to, że Mandziara chce go wsadzić za wszelką cenę. Jako asystenta trenera, trenera a nawet dyrektora sportowego. Jak się prowadzi prywatnie też jest ważne. Co dziwne są kandydatury innych trenerów ale kolesie na czele z Borki em i Stano juz stanowisko obsadzie. Teraz problem polega aby go wcisnąć mimo oporu wcale nie takich mniejszościowych udziałowców ( około 46%?) i zarządu. Gość jest golasem i będzie instruktorem wuefu. Dostanie listę zawodników, którzy mają grać i tyle. Moniz wystawił Deleu a instrukcje były Stolarski. Dostał zjebkę i korzystając z okazji zawinął się. Tutaj są kasę miejscowych ktoś chce zbudować maszynkę do wyciągania kasy. Mandziara juz parę klubów zaliczył. To wystarczy za cały komentarz. Dla Hajto głośne NIE.
28 września 2014, 15:09 / niedziela
Nie chcę urażać co niektórych kibiców, którzy wierzą w merytoryczne powody zatrudnienia Hajty, powiedzmy że są mocno naiwni. Proponuję przejrzeć osiągnięcia Hajty i Probierza jako trenerów Jagiellonii i je porównać. Proszę również przedstawcie jakikolwiek powód (inny niż bycie przydupasem Mandziary), że z Probierzem nawet nie rozmawiano tylko od razu był do odstrzału a hajto ma być naszym ratunkiem. Niech ktoś z chcących dać Hajcie szansę poda taki powód a zwrócę honor.

Proszę nie przyjmujcie bezkrytycznie tej nachalnej nagonki pro-hajtowej którą serwują nam media, zakładam że opłacanej przez ludzi Mandziary a więc pośrednio przez Lechię.
28 września 2014, 15:10 / niedziela
bart32, żeby zbić kasę to i Lechia musi dobrze grać, bo jak będziemy grać ogony to9 i Madziarze nikt grajka nie kupi, a bynajmniej nie za taki hajs. Nie rozumiem tego zdziwienia że ktoś chce zarobić kasę, przecież ten projekt od początku był nastawiony na kasę, tak miało być oni(właściciele) robią kasę, a my wyniki, na razie i jedno, i drugie jest daleko, po to są zmiany, aby karta się odwróciła. Żebye Madziara i inni mogli zarabiać, my musimy wygrywać, tak więc jak chcą Hajto, to jestem przekonany, że wierzą, że to wypali również pod względem wynikowo-sportowym.

To jak Hajto się prowadzi nie jest bez znaczenia, ale my mówimy o sprawach z poprzedniej dekady, fajki 2003 i wypadek 2007, poza tym te fajki to umówmy się co on tam miał z tymi fajkami, to że kupił parę wagonów "dżingilingi" czy lewych marlboro.
28 września 2014, 15:18 / niedziela
carpaccio

Powód jest jeden, nie mamy trenera.

Jest jakaś grupa kandydatów(słaba): Czesio, Smutny Waldek, Orest, Hajto + zagraniczne noname, bo wiadomo że Stevens, czy Fink to dziennikarskie kaczki, padło na Hajte, bo najbardziej pasuje do koncepcji i tyle.

Dla mnie większym przydupasem był Machado, niż będzie Hajto, zresztą gdyby chcieli mieć ułożonego w 100% pod siebie gościa to by brali jednak kogoś z Portugalii czy Holandii, tak żeby kibice nie mieli żadnego ale, a Hajto jednak swoim nazwiskiem będzie odpowiadał za to wszystko.
28 września 2014, 15:19 / niedziela
Bart: twoja teoria ma jeden zasadniczy słaby punkt. Zeby "zbudowac maszynke do wyciagania kasy", to najpierw trzeba zaczac wygrywac mecze. Wiec nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie wpychal trenerowi na sile kopaczy do skladu, jezeli poki co przegrywaja mecze i ich konie traca na wartosci. Nikt nie jest tak krotkozwroczny zeby nie wiedziec ze zysku nie osiaga sie na szybko poprzez wstawianie na sile do skladu swoich kopaczy. Zysk moze przyjsc tylko w dluzszej perwpektywie, gdy zbuduje sie druzyna ktora zacznie wygrywac mecze i pokaze sie w pucharach. Na to potrzeba minimum roku. A pewnie dwoch albo i trzech. Witmann, piekario czy mandziara są tego świadomi. A gadanie o wciskaniu grajkow na sile jest wyrazem plytkiej oceny sytuacji.

P.S.:Hajty nie chce od poczatku, ale nie dlatego ze jest od mandziary, ale dlatego ze poprostu nie pasuje mi jako trener.
28 września 2014, 15:27 / niedziela
Pomijając fajki ,kierownice ,wykształcenie i poziom intelektualny. Porownajcie wyniki i gre Jagi za Probierza i za Hajty ? Dodam, ze sucha statystyka nie oddaje obrazu nędzy jaki silna wtedy kadrowo Jaga prezentowała. Porażki to często pogromy a zwyciestwa z reguły wymeczone. Kulesza poleca Hajte ale wolał Probierza...
28 września 2014, 15:29 / niedziela
@ Paproch
Bart: twoja teoria ma jeden zasadniczy słaby punkt. Zeby "zbudowac maszynke do wyciagania kasy", to najpierw trzeba zaczac wygrywac mecze. Wiec nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie wpychal trenerowi na sile kopaczy do skladu, jezeli poki co przegrywaja mecze i ich konie traca na wartosci.

Nie do konca tak jest, co udowodnil kuchar.
Nie bylo zadnych transferow z klubu a potrafil wyciagnac sporo kasy z klubu.
Kase mozna tak dlugo wyciagac jak sa wplywy do kasy klubu a te najwieksze pochodza z praw telewizyjnych. Tak dlugo jak bedziemy w Ektraklasie to bedzie mozna robic "maszynke do wyciagania kasy".

Tu nie chodzi o osobe trenera a o zblokowanie ukladu w klubie.
28 września 2014, 15:33 / niedziela
Jedna rzecz mnie zadziwia, jaki ten los przewrotny - co któryś tu pisze laudacje o trenerze z jajami i charyzmą (a gdzie on te jaja pokazał, poza mityczną boiskową średnią 0,49 żółtej kartki na mecz - o ile świadczy to o nadmiarze w przyrodzeniu, a nie o ubytku w rozumie, zresztą - jak komuś potrzeba "doświadczonego chłopa z charyzmą i jajami", to wystarczy popytać w sekcji rugby albo w gdańskich szkołach sztuk walki, po co ściągać pięknisia za sto razy tyle?), a tymczasem jeszcze w tym roku gremialnie zwalniano tu Probierza, przy którym (mimo oczywistej kwestii bycia tegoż sprzedajnym chujem, czy jak kto woli Monizem) taki Hajto to kijek przy siekierce :))) już nie mówiąc o tym, że - tak odnośnie 'zapierdalania' - już ten Rapodler z kosmosu (notabene były trener Pasieki) byłby grajkom mniej "kolegą" niż nominowany poliglota

A co do dawania szansy... a czy Lechia to jakieś kurwa talent show, czy o co chodzi? Dawać mu szansę bo według "zawodowych krytyków piłkarskich" nagle stał się dyjamentem polskiej myśli szkoleniowej? Dla mnie to jest klarowna sytuacja - grupą towarów zastępczo-menedżerskich, które gdzieś się muszą "ograć", ma dowodzić znany kolega, erzatz trenerski, który gdzieś się ma "wytrenować"... oczywiście pralnia-ogrywalnia jest tylko "kolejną teorią spiskową", ale fakty mówią same za siebie - właściwie, wystrczy nazwać to koncepcją :) odnośnik

szalom
28 września 2014, 15:47 / niedziela
Tylko że Kuchar przy szwabach wydaje się paździochem, a więc oczekiwania na wyciąganą kasę muszą być różne. Konkretnie chodzi o różnicę skali. Nie dość, że nie złotówki a euro to jeszcze o jedno zero z tyłu wiecej. Tego się nie da zrobić z frajerem na stołku trenerskim, więć po co mieliby ubijać "dojną krowę". Tylko mi nie piszcie, że to jest takie polskie...

Warto zapytać się Maćka Makuszewskiego na temat Hajty. Mieli okazję pracować razem. To właśnie przy Hajcie Maciej zagrał rundę życia w Jadze, co pozwoliło mu podpisać kontrakt z zupełnie innego świata (finansowego) w Tereku.
28 września 2014, 15:47 / niedziela
protokolant_syj

Ja tam nie jestem zwolennikiem Hajty, tylko nie rozumiem dlaczego nagle wszyscy przypieprzają się do Hajty że brak doświadczenia, że wyniki, że to opcja niemiecka, a nie np. gdy wybierano Machado??

A czy on był doświadczony? NIE! Czy miał wyniki? Żart! Czy był z ramienia opcji niemieckiej? A jakże! To czemu teraz jest bunt a wtedy nie było?
28 września 2014, 15:54 / niedziela
Jednak Machado miał znacznie większe doświadczenie trenerskie. Sukcesy podobne, ale doświadczenie znacznie większe. W sumie ponad 200 spotkań zanim trafił do Lechii w charakterze pierwszego trenera.

Zaś co do Hajty, on ma umiejętności trenerskie? Wyjaśnij mi na podstawie jakich przesłanek ktokolwiek może tak sądzić? Zaś jeśli ma to niech je udowodni, są zespoły pierwszej, drugiej ligi i taka powinna być kolej rzeczy. Ekstraklasa go przerosła i to przerosła zdecydowanie więc zamiast kreować swoją osobę przy pomocy kolegów z pisemek wszelakich niech weźmie któryś klub 1-szej ligi i zrobi z nim choć tyle co Kafarski z Flotą, czy Podoliński z Dolcanem. Na tą chwilę z jego pracy jako trenera wiem tyle że lubił powtarzać "a ja grałem w Schalke"
28 września 2014, 15:56 / niedziela
I tym sposobem dotarlismy do miejsca gdzie winnym całego zła jest mityczny układ z którym w imię szlachetnych zasad będziemy walczyć.
Nie dla Hajty.
Nie dla glupich teorii tworzonych na tym forum ze strzępek informacji i niedomowien.
28 września 2014, 15:56 / niedziela
Głowa pisze o tym samym co ja parę stron wcześniej. Jezeli chcecie innego trenera który ma doświadczenie warsztat etc to prosze bardzo kandydatury. Tylko pamietajcie, że mało płacimy i w europie nic nie znaczymy. To teraz kto był by chetny? Hajto to dramat, ale z drugiej strony wole juz jego niż kolejnego bezpluciowca.
28 września 2014, 15:59 / niedziela
A i by było jasne, dla mnie Hajto może być, a może i nie być trenerem Lechii(jeśli będzie będę mu kibicował by odniósł sukces), ale za dawanie do zakolegowanych pismaków chuj mu w dupę i wielka krecha na starcie

Zaś do tych od kandydatur, proszę bardzo:
Kafarski, Podoliński(który lada moment będzie wolny), Fornalik, Janas, a to tylko z polskiego rynku.
28 września 2014, 16:05 / niedziela
Dokładnie juz samo to wciskanie go na sile przez pismakow(w czym sam uczestniczy) potęguje niechęć .
28 września 2014, 16:07 / niedziela
I to jest konkretny zarzut, który również mnie kole w oczy, że Hajto 15 minut po wyjściu z negocjacji dzwoni do Borka i mu napierdala wszystko.

Druga rzecz, brak pokory, każde jego zdanie jest okraszone słowem Schalke, jako zawodnik osiągnął wiele, jak trener jeszcze nic i te swoje Schalke to może używać w opowiadaniach dzieciom z przedszkola czy gimnazjum, a nie przy okazji trenerki.
28 września 2014, 16:10 / niedziela
Czyli sam widzisz
28 września 2014, 16:19 / niedziela
Przecież na początku napisałem, że nie jestem jego zwolennikiem, aczkolwiek nie rozumiem tej nagonki na niego, czy wręcz wzywania do bojkotu.

Jak będzie to będzie, uważam, że nic gorszego niz Machado nas nie spotka. Ja osobiście chciałbym powrotu Moniza, wcale nie uważam że spierdolił, czy coś podobnego, taki zapis sobie wynegocjował, więc może wiedział że coś będzie miał od lipca, nie wyszło mu jak jest szansa niech wraca. Uważam że Moniz jest idealny w dłuższej perspektywie, podobała mi się gra Lechii pod Jego wodzą.
28 września 2014, 16:29 / niedziela
Czego nie rozumiesz?
Niemcy wpychają go na sile i bez porozumienia zarządowi . Media robią to samo w przypadku kibiców. Nic dziwnego ,ze powoduje to agresję czy jak mówisz nagonke
28 września 2014, 16:53 / niedziela
Nie rozumiem że nie protestowałeś jak wpychali nam Machado. Po za tym nagonka się zaczęła zanim zarząd się wypowiedział. Nie ma co tematu ciągnąć, zobaczymy czy coś się zmieni w tym temacie jeżeli(na co wszystko wskazuje) zarząd zaakceptuje Hajtę, oczekuję że wówczas Hajto dostanie kredyt zaufania, skoro zaakceptował go zarząd z naszym przedstawicielem na czele.
28 września 2014, 17:01 / niedziela
Nie protestowalem z Machado? Poczytaj wątek! Przewidzuialem ,ze to dupa nie trener i jestem pewien, ze w przypadku Hajfy będzie to samo. Zdecydowanie wole Untona z Kalką
28 września 2014, 17:13 / niedziela
Tak pamiętam co pisałeś, ale w przypadku Hajty podnosiłeś wątki pozasportowe. Nie było też takiej zbiorowej histerii jak jest teraz (17stron) !!
28 września 2014, 17:17 / niedziela
Bo jeden nieudacznik wystarczy, do tego zauważ kto nam tu wpycha to kukulcze jajo. Dobra nie godzien on by tyle o nim gadać, pozdro
28 września 2014, 17:35 / niedziela
mamy trenera - Unton
28 września 2014, 18:17 / niedziela
Po poniedziałkowym spotkaniu zapewne Hajto zostanie "przyklepany". I tyle można na tę chwilę zrobić.
W Jagiellonii padaka na maksa. Jako "zwyrol" oglądam większość spotkan timobajla i o ile ofensywnie grali to w defensywie była masakra.
Co do akcji z fajkami i babą na pasach to niestety ale jedni przemycają fajki, inni narkotyki. Nie wiadomo co gorsze

Chociaż wciąż się łudzę, że wezmą kogoś innego, nawet promowanego przez Juskowiaka Dorne
28 września 2014, 18:23 / niedziela
W Lechii Pana Hajto nie chcą. Jeśli ma honor to nie powinien zgodzić się tu pracować. A jak przyjmie posadę to tym bardziej nie chcę go w Lechii.

Mówię nie ludziom bez honoru!!!
28 września 2014, 18:28 / niedziela
Wierzysz w honor? W roku 2014? I to nie tylko chodzi o kwestie piłkarskie ale jakiekolwiek sfery życia. Niestety takie czasy
28 września 2014, 18:35 / niedziela
Oglądałem mecz w necie .Hajto był na naszym dzisiejszym meczu.
28 września 2014, 18:35 / niedziela
W honor wierze. A już na pewno w tak oczywistych sytuacjach. Niestety czasu są takie, że honor jest na sprzedaż. No cóż...
28 września 2014, 18:38 / niedziela
Nóż w kieszeni się otwierał, jak pokazywali ten gburowaty pysk w TV
28 września 2014, 18:54 / niedziela
A.C.A.B. niedługo będziesz go częściej widział :(
28 września 2014, 19:11 / niedziela
No ale pokazali go właśnie w sytuacji klasycznej - żuje gumę i coś klepie w ajfona. Dla mnie jego związki z "warszafką", ten skowyt jaki się podniósł po oprotestowaniu jego kandydatury najbardziej go dyskwalifikuje. Nie błędy z przeszłości ale teraźniejszość - SMSy do Borka , puszczanie oka do Stanowskiego na TT że już wszytko klepnięte, bufonadę. Generalnie już Pobierz był pod tym względem lepszy. Nie potrzebujemy celebryty z ajfonem w dłoni i nieciekawymi kolegami, trzeba się szanować.
28 września 2014, 19:27 / niedziela
Unton na trenera, Hajto na asystenta ;)
28 września 2014, 20:07 / niedziela
"Niestety takie czasy."

Pewnie... odpuśćmy sobie wszystko... honor, zasady, przekonania, wiarę... bo takie czasy.

Bądźmy tacy nowocześni, jewropejscy, tęczowi i tolernacyjni... bo takie czasy!

Ręce kurwa opadają.
28 września 2014, 20:43 / niedziela
Teraz takie czasy że jest modne być niepoprawnym politycznie:)
28 września 2014, 20:46 / niedziela
oo, na c+ pieją nad Hajtą, zatem należy mu się!
28 września 2014, 20:53 / niedziela
Niech Unton będzie trenerem i z głowy.
28 września 2014, 20:55 / niedziela
Twarowski trochę przesadził "Co z tego że się nie podoba paru kibicom ?" no k....rwa oni nic nie wiedzą co się dzieje poza Legią wśród kibiców i jakie kibice danego klubu mają podejście do określonych osobników i dlaczego.
28 września 2014, 21:00 / niedziela
Tak nakby twarowski wogle nie brak pod uwage tego co sie dzialo w Wisle, tego co sie dzieje teraz w zawiszy i tego co moze sie dziac w Gdansku.
Nie jestem zwolennikiem bojkotu i pujscia na wojne przez hajte, ale takim gadanie tylko drazni ludzi.
28 września 2014, 21:01 / niedziela
z tego wątku można napisać niezły scenariusz na film romantyczny przeciekający grozą i brakiem zaufania oraz krytyką do aktora, który jeszcze nie zagrał w tym filmie.
Gdyby FAKT napisał, że sir Alex Ferguson ma zostać trenerem Lechii zapewne za chwile ktoś z ambitnych krytyków filmowych tego forum założył by watek sir....musi odejść.

Co takiego w kwestii sportowej uczynił ów aktor Hajto, że jest spisany na straty zanim pojawił się na planie filmowym ??
kolega Głowa dosadnie opisał i zapytał skąd brak zaufania i cała nagonka na Hajto i tu się z nim powinniśmy zgodzić.
Załóżmy, że Tomek Hajto dostanie pracę w Lechii i pierwsze mecze mu wyjdą i 9 pkt w trzech spotkaniach. Czy nadal wszyscy będziemy krzyczeć Hajto kutasie.... NIE bo wtedy będzie cacy.
Ja wiem , że Lechia to MY, i na Lechię będziemy chodzić i nie ważne kto będzie w niej grał, kto będzie trenował bo urywamy się z roboty, zostawiamy pociechy w domu, rezygnujemy z większości przyjemności bo jesteśmy kibicami i Lechię mamy we krwi.
Dlatego pozwólmy pracować tym co mogą tu przyjść a nie chwalmy tych co nigdy na tym stadionie nawet nogi nie postawią.
Jeszcze jedno po dzisiejszym meczu widziałem namiastkę gry Lechii z końca poprzedniego sezonu, a grały te same wkłady co za Machado i co cudowne uzdrowienie ?. Problem nie leży w trenerze a w widzi misie chłopaków, którym przyszedł zaszczyt grać w koszulkach Lechii Gdańsk.
28 września 2014, 21:06 / niedziela
Czytam i nie wierzę...
Honor - fuj, Hajto - cacy.
Proponuję wszystkim fanom T.H. założyć osobny temat i tam się spuszczać.
28 września 2014, 21:10 / niedziela
nikt się nie chce spuszczać.
Dyskusja robiła się jałowa i monotematyczna. Można również z innej strony spojrzeć temat, w końcu to forum.
28 września 2014, 21:21 / niedziela
Gościu który porównał kandydatury teoretyczne Fergusona i Hajty. No kur.... nie wierze. Powodzenia stary. Wyśpij sie i przemyśl jak dasz rade.
28 września 2014, 21:21 / niedziela
santtin: no właśnie o to chodzi, że H. nic nie zrobił jeszcze w trenerce i wybacz ale nie jestem zwolennikiem Borka który twierdzi, że nie wie czy H. będzie wielkim trenerem ale jeśli nie będzie pracował nigdy tego nie zweryfikujemy.

Tylko dlaczego Lechia ma być królikiem doświadczalnym dla H.?
28 września 2014, 21:27 / niedziela
coorvamac gdzie porównałem Fergusona do Hajty ?? gościu :)
28 września 2014, 21:39 / niedziela
"Tylko dlaczego Lechia ma być królikiem doświadczalnym dla H.?"

Bo , niektórym jego ziomki z mediów oraz inni podpłacani "pisarze" wyprali głowy
1 ..... 14 15 16 17 18 ..... 23
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.538