Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Tomasz Unton musi odejść

strona 1/2

8 listopada 2014, 17:33 / sobota
Nie mogę się powstrzymać po jego genialnym zestawieniu składu i efekcie jaki to dało w pierwszej połowie.
8 listopada 2014, 17:45 / sobota
Obecnie Lechia nie ma trenera, trzeba czekac do zimy bo Unton i Kalkowski to moga III lige i nic wiecej.
8 listopada 2014, 17:55 / sobota
Oni nawet na 3 ligę się nie nadają ( patrz wyniki rezerw)
8 listopada 2014, 18:00 / sobota
Trener nie jest tylko od ustalania składu i robienia zmian! W moim odczuciu Pan Unton nic więcej nie robi. Dzisiaj zagraliśmy jak byśmy w składzie mieli jedenastu Pietrowskich! Uparcie będę twierdził, że mamy silną kadrę, tylko złego trenera. Obie bramki idą na konto Bąka, przy drugiej nie mała okazała się "pomoc" Pietrowskiego.
8 listopada 2014, 18:01 / sobota
zburzyc to momstrum,wrocic na stare smieci,nabrac polskich chlopakow,zatrudnic kogos z jajem ,niekoniecznie z zagranicy.Ludzie,mimo,ze ogladam zdaleka,krew mnie zalewa.Co to jest,q.rwa mac?????Forma przerasta tresć,zenada kompletna.
8 listopada 2014, 18:05 / sobota
monstrum,oczywiscie,i przestancie ztym"musi odejsc".To jest jakis sabotaz,paru gosci robi szmal i w dupie maja Lechie i kibicow.
8 listopada 2014, 18:24 / sobota
potrzeba nam nowego trenera i chyba bramkarza
8 listopada 2014, 18:34 / sobota
Bo Bąk to taki bramkarz jak ze mnie listonosz
8 listopada 2014, 20:44 / sobota
kurwa ruszmy się bo mnie zawał czeka
8 listopada 2014, 21:24 / sobota
Wstrzymywałem się od komentarzy iż należy dać szansę Untonowi.... Prawda jest taka, że on nawet wuefistą nie jest!!! Wstyd!!!! Jeszcze śmiał podskakiwać do ludzi postawionych wyżej że jest traktowany rzeczowo zaraz po zwolnieniu wuefisty.... Dzisiejsze ustawienie to porażka jego ułomnego myślenia!!!!!!! IDIOTYZM!!!!!! NA dodatek Pierdoli głupoty w stylu że pomysł na Lechię to on ma, tylko wykonawców potrzeba!!!!!! Jebnij ty się w łeb bo wykonawców masz!!!!!

tyle.
8 listopada 2014, 21:36 / sobota
Na weszlo juz jada z Untonem jak z gowniarzem.Mam nadziej ze jutro nasz wielki trenerski duet poda sie do dymisji a zarzad wyblaga Moniza zeby wrocil i powtorzyl swoje czarymary z poprzedniego sezonu.
8 listopada 2014, 21:51 / sobota
weszlo to akurat żaden autorytet.; czasami napiszą tam sensowne zdanie w zalewie szyderstwa;ta strona jest dla beki

Unton zdaje się uwierzył, że jest genialny po całkowitej dominacji w II połowie
i minimalnej porażce z Legią, i zaczął trzaskać figury akrobatyczno-taktyczne jak w dzisiejszym żenująco przebiegającym meczu;
a już szczytem było pomeczowy text , że nie ma wystarczającej liczby zawodników...
8 listopada 2014, 21:56 / sobota
Problemem nie jest tylko ustawienie, problemem jest brak formy u kilku kluczowych piłkarzy i tu niestety nie widać aby ręka trenerska cokolwiek pomagała. Brak formy to w 2 kolejności niepewność zagrań, asekuracyjne zachowanie, brak błysku. Ponadto drużyna mecz w mecz gra innym składem, jak tu coś scalić, zgrać, nabrać jakiejś powtarzalności?

Niestety, mimo, że trenerzy są ludźmi Lechii nie od dziś, to potrzebny jest ktoś mocniejszy.
9 listopada 2014, 01:46 / niedziela
Każda zmiana w meczu z Koroną była przyznaniem się do błędu w ustawieniu.Na grafice w C+ wyszli niby w ustawieniu 4-3-3.Vranjes skrzydłowym?Kurwa apeluje...toć to sabotaż?Pietrowski prawoskrzydłowym....to samobójstwo.Wyszli na mecz Borysiukiem,Łukasikiem,Pietrowskim,Vranjesem.CZTER EMA defensywnymi pomocnikami.Jesli zamysłem Untona i Kalki bylo zneutralizownie rolników z Korony w środku pola,kosztem naszych skrzydeł...to ta Korona nie powinna istnieć właśnie w środku pola a tymczasem tym sektorem boiska jechali z nami,że chuj...Możdzenia wystawił na PO a w przerwie zmienił go z Pietrowskim na PP.Kolejne przyznanie sie do błedu.
Tak wiem Unton jest z Lechii.

Ja też jestem.10 lat w niej grałem.
9 listopada 2014, 10:17 / niedziela
Większego bufona niż jest Unton to ja w Lechii nie widziałem dawno. To co ten facet opowiada to nie tylko kompromitacja jego jako trenera ale też wstyd dla Klubu że zatrudnił takiego gościa. Obaj z Kalką nadają się to tarcia chrzanu a nie trenowania zespołu z ekstraklasy. I tak na koniec, ze względu na mój tryb pracy który pozwala mi od czasu do czasu obejrzeć ranne treningi Lechii mam porównanie do innych coachów którzy przewinęli się przez Klub. I jestem utwierdzony w przekonaniu że duet UK nie ma podstaw merytorycznych do prowadzenia 1 zespołu, biorąc jako odnośnik jakość treningów Moniza, Kaczmarka czy nawet Probierza to oni są jak ubodzy w jakość i elementarną wiedzę taktyczną. Co zresztą pokazali we wczorajszym meczu gdzie dali dupy po całości. A i jeszcze jedno, taki Kacajew, Aleksić i Czychowski są jednymi z wyróżniających się zawodników w czasie treningu a nie ma ich w 18 meczowej. Nie wiem jak to oceniać i wiem jeszcze jedno że jak Czychowski nie dostanie prawdziwej szansy to spierdoli stąd jak najdalej, a za rok strzeli na hattricka(takie lekkie przewidywanie przyszłości, ponieważ większość u Nas nie docenianych i spisanych na straty odpala gdzie indziej) i będzie płacz że znowu uciekł nam młody zdolny.
9 listopada 2014, 10:53 / niedziela
Tym meczem zostało przesądzone że trener Unton nie poprowadzi naszej drużyny dłużej niż do przerwy zimowej. Widać że potrzeba osobowości która pchnie tą drużyne i spowoduje że nie będzie bojaźni w grze. A tymczasem trener Machado notuje bardzo dobre wyniki e Portugalii. Zrobiono z niego kozła ofiarnego. Nawet piłkarze w wywiadach chętnie zrzucali odpowiedzialnosc na niego. Tumczasem on byl tu sam, z jednym asystentem i nie mial wsparcia od klubu. A drugi trener przymierzany do Lechii - niejaki Giani Fajto tez notuje ostatnio dobre wyniki - w kasynie.
9 listopada 2014, 11:07 / niedziela
Powoli wyjaśnia się też dlaczego nasze rezerwy tak cienko przędą grając nawet z zawodnikami z pierwszego składu.
9 listopada 2014, 11:29 / niedziela
Do końca roku zostały cztery mecze i aby mieć w miarę spokojna zimę trzeba zdobyć w nich pkt jednak nie wiem czy z duetem trenerskim UK ich taktyka i rozumowaniem uda się zdobyć jakiekolwiek pkt . Pytanie czy ryzykować i pozostawić tych panów czy juz teraz w przerwie na reprezentacje szukać trenera gdyż dla UK na chwile obecna ekstraklasa to za wysokie progi.
9 listopada 2014, 11:36 / niedziela
1. problem Lechii 20 nowych zawodników, burdel, bałagan i kompletne dno
2. zmiany trenera - jesteśmy liderem rotacji w ekstraklasie
3. do Untona nic nie mam ale u nas potrzeba trenera z wiedzą i jajami anie do nauki
4. dobry trener zauważy pkt 1 i oferty Lechii nawet nie powącha więc pozostaje nam masakra Kocian jasno się wypowiedział.
9 listopada 2014, 12:12 / niedziela
Przykro to mówić ale Unton niema jaj.. kolejny raz na konferencji winą obarcza zawodników.. bo to ma jednego lewego obrońcę, bo ma 3 pozycje gdzie ma tylko 1 zawodnika.. tak samo było w stalowej gdzie bezjajecznik wpajał wkładom że stal to bardzo silny przeciwnik.. byle do końca rundy.. potem niemiaszek ma znalesc kogos kto to ogarnie innej drogi niema.
9 listopada 2014, 12:45 / niedziela
byłem za tym żeby dać Untonowi szansę, dostał ją i zmarnował. Teraz powinien sam odejść jeżeli ma choć odrobinę honoru... Lechii jest potrzebny prawdziwy trener.
9 listopada 2014, 12:46 / niedziela
Nie wiem co pokazała grafika Canal Plus bo byłem na meczu, ale nie wyszliśmy na boisko z Pietrowskim na prawej pomocy. Było tak:
Możdżeń - prawa obrona
Pietrowski, Borysiuk - defensywni pomocnicy
Łukasik - ofensywny pomocnik
Vrajes - prawe, Nazario - lewe skrzydło.

1. Po co w meczu z dość słabą Koroną (którą Unton w przedmeczowej wypowiedzi zlekceważył) mamy na boisku trzech nominalnych defensywnych pomocników (Pietrowski, Łukasik, Borysiuk)?
2. Lewonożny Vranjes na prawej stronie.
3. Czy Łukasik nie ma nadwagi?

po stracie bramki Unton zmienił ustawienie: Pietrowski wylądował na prawej obronie, Możdżeń przesunął się na prawą pomoc, Vranjes do środka a Łukasik cofnął się trochę z środka na miejsce Pietrowskiego (def. pomocnik). Niewiele to zmieniło.
9 listopada 2014, 12:46 / niedziela
Ludzie.. Tarasiewicz jest w Koronie od początku sezonu, a punktować zaczął dopiero teraz... jaki z tego wniosek? trener powinien dostać czas
9 listopada 2014, 12:55 / niedziela
trener tak, instruktor wychowania fizycznego nie.
9 listopada 2014, 13:05 / niedziela
Panowie wszystko się zgadza trener po chuju ale nie umniejszajmy w tym zasługi zawodników.
Pamiętam jak przed rundą jesienną pisałem że z rezerwowych i zawodników niechcianych w innych klubach nie da się zrobić ekipy na puchary to niektórzy zarzucali mi sianie defetyzmu i skrajny pesymizm.
I tak byłem optymistą bo w wymianie poglądów bodajże z Misiem napisałem że nasze miejsce jest gdzieś koło Ślaska czy Wisły czyli 6-7 pozycja.
Jednak okazuje się że nawet ten wynik to dla nas kosmos.
Problem widzę następujący-zagłaskanie piłkarzy którzy jeszcze nic nie zagrali i przychodzili do nas chuj wie skąd,wmawianie wszem i wobec że mamy zajebisty skład tylko trzeba zgrania.Trzecia siła ligi i najlepszy lewy obrońca ligi i cała reszta takich bzdur.
Nie oszukujmy się gdyby to byli dobrzy zawodnicy a nie wybrakowane buble to nikt by ich się nie pozbywał z danego klubu.
Chociaż Łukasik ostatnio gra bardzo dobrze to gdyby Legia zostawiła jego i jego podobnych u siebie to możliwe że w lidze byliby gdzieś koło nas a w Lidze Europejskiej już dawno grali by o nic.
To samo się tyczy innych.Kupisz rezerwowego z jakiegoś Tereka czy jakiejś Norymbergi to będziesz grał jak rezerwy tego zespołu-zasada stara jak świat.

Chcemy iść na puchary?Mamy niby siano od niemiaszka?
To wyciągnijmy czołowego zawodnika gwarantując mu te same zarobki i perspektywę rozwoju z Legii,Lecha lub Wisły.
Wyciągnijmy jakiegoś reprezentanta młodzieżówki Czech,Słowacji,Serbii czy Chorwacji.

W innym przypadku dalej zbierajmy lekcje futbolu od potęg z Kielc,Łęcznej czy Stalowej Woli.Na farmazonie i cwaniactwie jeszcze nikt dobrej drużyny nie zbudował.
Puchary są dla tych co inwestują i liczą się z wydatkami a w zamian maja towar pierwszego sortu.
Reszta uprawia paraolimpiadę...
9 listopada 2014, 13:20 / niedziela
Tomasz Unton grał w Lechii, a nie jest z Lechii,to wielka różnica.
I jeszcze jedno ,kiedy drużyna przegrywa 0-2 i jest końcówka meczu,to nie siedzi się na ławie i ku..wa pokazuje niemoc, tylko mordę drze przy linii.
9 listopada 2014, 15:39 / niedziela
Dawanie czasu wuefistom typu Unton i Maczado skończy się się ogłoszeniem bankructwa latem i zaczynaniem od A Klasy, taka jest niestety rzeczywistość. Unton w meczu z Koroną (wliczając w to wypowiedzi przed i po meczu) pobił rekord wszechczasów w głupocie. Nawet jak wygramy wszystkie mecze do końca rundy po 5-0 to bedę go uważać za półgłówka za to co się stało.
9 listopada 2014, 16:05 / niedziela
Podobno Unton skarży się na to, że nie ma materiału do pracy. Ciekawa sprawa, dawno trener Lechii nie miał tylu zawodników z taką przeszłością i na takim poziomie.

"Chcieliśmy zagrać 4-3-3, liczyliśmy na umiejętności Vranjesa i Nazario w pojedynkach 1 na 1 ale niestety nie udało się zrealizować naszych założeń."

Jeżeli to był główny pomysł na Koronę, to dla mnie Unton już powinien zostać zwolniony. Wystawił 3 nominalnych defensywnych, dwóch ofensywnych pomocników na bokach. Wyszło na to, że mimo tylu pomocników przegraliśmy walkę o środek pola z samym Jovanoviciem, defensywni wyglądali, jakby nie wiedzieli co mają robić, a Vranjes i Nazario nie umieli się w ogóle odnaleźć na swoich pozycjach. Dla mnie trzeba reagować już teraz. Niestety, ale Unton się zupełnie nie sprawdził. A jego przedmeczowe wypowiedzi na temat Korony pozostawię bez komentarza.
9 listopada 2014, 16:49 / niedziela
"Podobno Unton skarży się na to, że nie ma materiału do pracy. "

Po pozostawieniu na cały mecz na boisku Pietrowskiego stwierdzam, że to raczej ten materiał nie ma dobrego rzemieślnika, który by go odpowiednio opracował. Sabotażysta na ławce, sabotażyści na boisku.
9 listopada 2014, 17:28 / niedziela
Od jutra Gianni ma być trenerem Lechii i to już raczej pewnik. Formuła Union trenerem wyczerpana się.
9 listopada 2014, 17:32 / niedziela
Z deszczu pod rynne
9 listopada 2014, 17:46 / niedziela
Czyli zastąpi go do końca roku, co?
9 listopada 2014, 18:01 / niedziela
To dawać chuja od razu pod "sad" w środę!!
9 listopada 2014, 18:36 / niedziela
Pewne to info z trenerem? Ciekaw jest też, że na twitterze Boniek napisał do Hajty po tym jak ten mówił o meczu, który będzie komentował: "chyba ,ze w Gdańsku coś się zmieni?" Po czym Hajto mu odpisał lakonicznie: " Prezesie narazie pogoda".
9 listopada 2014, 19:03 / niedziela
MaciejzGdanska tylko na razie przypuszcza ze jutro Hajto do nas może zawitać,wcale bym się nie dziwil gdyby tak się stało po ostatnim blamażu.
9 listopada 2014, 19:21 / niedziela
Nie żartujcie z tym Giannim. Mandziara już totalnie by się obstawianie swoimi ludźmi. Jeszcze Ucho Sławek W. i Piekario i żadna knajpa w Sopocie nie straszna:) Niech biorą Moniza i może zatrybi.
9 listopada 2014, 19:33 / niedziela
Moniza to by chętnie wzięli ale trzeba zaplacic pewnie z 50tys euro mies,do tego odszkodowanie za kontrakt w Monachium.Moim zdaniem nawet kosztem wzmocnien zimowych powinni dogadać się z Indianinem
9 listopada 2014, 19:52 / niedziela
Tomek Hajto ‏@TomekHajto7 1 godz.1 godzinę temu
@BoniekZibi @Maciej_Sawicki @CezaryKucharski Będę miał przyjemność skomentować ten mecz dla Polsatu .Więc lecimy razem
0 odpowiedzi 0 podanych dalej 2 ulubione
Odpowiedz Podaj dalej Ulubione2
Więcej
Zbigniew Boniek ‏@BoniekZibi 1 godz.1 godzinę temu
@TomekHajto7 @Maciej_Sawicki @CezaryKucharski chyba ,ze w Gdańsku coś się zmieni?
0 odpowiedzi 0 podanych dalej 1 ulubiony
Odpowiedz Podaj dalej Ulubione1
Więcej
Tomek Hajto ‏@TomekHajto7 1 godz.1 godzinę temu
@BoniekZibi @Maciej_Sawicki Prezesie cieżko iść gdzieś jak nie wiem z jakiego powodu kibice cię nie chcą 👍⚽️
0 odpowiedzi 0 podanych dalej 0 ulubionych
9 listopada 2014, 19:59 / niedziela
Temat Moniza w Lechii jest zakończony. Trzeba pogodzić się z wyborem Hajty ale może on pogoni do roboty nasze gwiazdki bo coś się wydaje, że za bardzo w piórka obrośli. Wieczne pretensje do siebie a walki za wiele nie widać. Trzeba w Gdańsku gryźć trawę a nie przegrywać z ligowymi średniakami. Korona to naprawdę tak poza ambicją niczego nie pokazała a Lechia nawet tego. I to jest przykre dla mnie kibica od 60 ponad lat.
9 listopada 2014, 20:48 / niedziela
"Miekkie serce = twarda dupa" jak mawial klasyk.
Unton/Kalkowski do widzenia.
Niewazne kto bedzie - ma byc lepiej! Runda stracona ale sezon jeszcze nie. Walka do konca!
9 listopada 2014, 21:49 / niedziela
A to nagle kibice oraz sponsor zmienili zdanie na temat zatrudnienia fajki ? Nie bardzo czaje co tu się dzieje.. ale jeśli faktycznie wracamy do opcji z fajką to zle świadczy o naszych właścicielach.. wychodzi ze tylko czekali az Untonowi i Kalkowskiemu powinie się noga żeby od razu wrócić do swojej jedynej opcji..

odnośnik

afera z samochodem, afera z fajkami.. do tego analfabeta :(
10 listopada 2014, 22:28 / poniedziałek
Wszyscy muszą odejść! Niech zostaną tylko mądrale z Forum!
W takiej sytuacji drużynie i trenerowi potrzebne jest wsparcie a nie żygowiny. Myślicie że oni nie chcą wygrywać?właśnie ta chęć, zwłaszcza przed własną widownią jest ich największym wrogiem.
Drużyna jest niezła. To czego najmniej potrzeba to kolejnych zmian w składzie. Unton przegrał z Kielcami bo przekombinował. Oni muszą wypracować schematy a nie co mecz to zmiana. Ewidentne kłopot jest z obroną która została osłabiona a zamiast tego nakupowali napastNików, zakłócili proporcje. Chyba wiadomo od czego się zaczyna budować zespół?
Unton jest młodym trenerem. Nie przekonał mnie wynikami gdy trenował rezerwy -mam wrażenie że lepiej grają z Robakiewiczem. Ale wiem też że młody trener ileś tam błędów musi popełnić.
Na razie za dużo jest wokół klubu złych emocji - zawiść kibiców innych drużyn, nieuporządkowane sprawy wewnętrzne, niechęć sędziów, pech. Tylko nasz spokój może Lechię uratować. Bo inaczej co. Przyjdzie nowy trener wyrzuci pół składu i pozyska niekoniecznie lepszych bo kasa pójd.zie na odszkodowania za zerwanie kontraktów.....
10 listopada 2014, 22:33 / poniedziałek
I hop, nieśmiertelny argument o młodym, w tym przypadku trenerze. Unton nie radzi sobie, bilans ma jeszcze gorszy niż Machado. Po prostu jest do wymiany i tyle. Moim skromnym zdaniem meczem z Koroną się zupełnie ośmieszył.
10 listopada 2014, 22:36 / poniedziałek
sslawss
To jak jest niezła drużyna pokazują wyniki i tabela.Niestety życia nie oszukasz...
10 listopada 2014, 22:46 / poniedziałek
Untonowi nikt nie może odmówić Biało-Zielonego serca, przywiązania do klubu itd. Ba, on pewnie nawet robi wszystko co potrafi żeby ta drużyna jakoś grała. Tylko problem w tym, że niestety chyba on zwyczajnie więcej nie potrafi. Nam potrzeba trenera z wyższej półki.
10 listopada 2014, 22:52 / poniedziałek
Pierdolenie pierdoleniem poganiane, Unton zostanie do końca tej rundy i należy mu się wsparcie. W styczniu niezależnie od wyników odejdzie(wróci na dawne stanowisko). Tabela wygląda tak że do 3-ego miejsca mamy 9 punktów straty, od strefy spadkowej 6 punktów podobnie jak i do grupy "mistrzowskiej". Tutaj naprawdę może się wszystko jeszcze wydarzyć, komu zależy 12-ego na spotkanie.

No i coś na pocieszenie
odnośnik
10 listopada 2014, 23:23 / poniedziałek
A jak przyjdzie nowy trener i po paru meczach się okaże, że Lechia nadal ma słabe wyniki to też go będziecie chcieli wyp. po kilku meczach ? Staniemy się (chociaż już chyba jesteśmy) pośmiewiskiem ligi. Jak dla mnie możemy spokojnie czekać do przerwy zimowej. Unton robi błędy, ryzykuje, a jakie k... ma wyjście skoro ma taki a nie inny zlepek zawodników.
10 listopada 2014, 23:34 / poniedziałek
Unton akurat na brak wsparcia narzekać nie mógł. Masakrę odwalił z Koroną totalną jednak na spokojnie zgadzam się ,ze zwalnianie go w tej chwili byłoby równie "mądre" jak jego taktyka w ostatnim meczu. Nie znam go jednak jeżeli jest człowiekiem, który wyciąga wnioski to może powtórki nie bedzie. I bardzo madre słowa kogoś wyżej, ze mimo ,ze to bardzo trudne to do końca rundy trzeba zachować spokój. Pisze to mimo całego nagromadzonego wkurwu .Jednak kilka mocnych słów paść po tej sobocie powinno. Dobrze ,ze jest to spotkanie
11 listopada 2014, 00:26 / wtorek
Może też byłbym taki spokojny, gdybym widział jakikolwiek pomysł na ten zespół. A ja tu widzę totalną improwizację, którą było widać w meczu z Koroną. Machado również w pewnym momencie się kompletnie pogubił (np mecz z Zawiszą, chociaż wygrany to ustawienie koszmarne). W tej drużynie nie było widać zupełnie nic, nikt nie wie co ma grać, nikt nie ma pomysłu, było to widać w Łęcznej i w ostatnią sobotę. Ciągle bazujemy tylko na tym, że Colak szarpnie i strzeli bramkę, albo komuś wyjdzie akcja i to wszystko. Za Moniza bardzo szybko było widać jaki plan miał ten zespół. Pressing, szybka gra oparta o możliwości bocznych pomocników i ruchliwość Sadajewa z przodu. I to czego brakuje dzisiaj - pełna walka i wiara w zwycięstwo, pewność siebie, to, że szliśmy każdy mecz jak po swoje.

Unton zostanie, bo nie ma nikogo innego. Wernze najchętniej zatrudniłby Hajtę, na co nie zgadza się poza nimi nikt. I pytanie, kto postawi na swoim i jak to się skończy. Ale klub, w którym główny właściciel nie może zatrudnić swojego trenera i wdrażać swojego planu nie ma wielkiej szansy na sukces. Wierzę, że cała absurdalna sytuacja w tym klubie, to po prostu złe miłego początki i w mojej opinii błędne pożegnanie np. Sadajewa i Szutowicza nie pójdzie na marne.
11 listopada 2014, 01:17 / wtorek
Problem w tym ze po dzisiejszym dniu to chyba malo kto wie naprawde kto jest wlascicielem klubu , nie ma prezeza , kibel w szatni , szansa na przyjscie trenera z prawdziwgo zdarzenia znikoma gdyz panowie menago szukaja marionetki . To wszystko coraz gorzej wyglada zero wiadomosci ktora by dala odrobi e optymizmu . Kazdy myslal ze nie mozna miec gorszego wlascciciela niz Kuchar a tu masz taka smutna niespodzianke.
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.465