Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Ochotnicze oddzialy i pododdziały.

strona 1/1

3 marca 2015, 19:24 / wtorek
odnośnik

Jak wiadomo takowe maja nazwy!
Moze "Lwy" skordynuja ewntualnych chetnych i to ogarna?

Uprzedzajac atak pewnego forumowicza pragne dodac, ze niestety nie przyjade Leopardem 2A6
3 marca 2015, 19:36 / wtorek
Niestety MON nie podaje żadnych szczegółów - ile to trwa , jaka forma etc (czy 2 tygodnie, miesiące czy weekendy) . Trudno to ogarnąć jakoś a rozważam takie przeszkolenie póki się łapię w przedziale wiekowym :)
4 marca 2015, 00:02 / środa
Mail do Gdańskiej WKU: wkugdansk@wp.mil.pl
4 marca 2015, 00:30 / środa
To sie kwalifikuje jako NSR? Bo jak tak to żadna to nowość. Prawdopodobnie trwa to 2 miesiące. Mogę się jednak mylić co do NSR'u ale fajna przygoda. A kursy przygotowawcze to fajna odskocznia od tego.
5 marca 2015, 01:23 / czwartek
Nasi politycy się obudzili. Niedawno jakiś ruski napisał, że jakby chcieli to za 24 godziny byli by już w Warszawie. Jakiś polityk poczytał, pomyślał i chyba stwierdził, że to możliwe. Czy to możliwe? Pewnie, że możliwe. Od 7 lat młodzi nie trzymali karabinu w ręce, a jeszcze kilka wcześniejszych lat szła garstka niezaradnych, co nie chciało im się uczyć lub nie mieli wtyk, aby od wojska się mignąć. Byli kilka miesięcy, z czego większość minęła im na nauce maszerowania, a 3 ostatnie miesiące byli już za starzy aby cokolwiek się uczyć. Musimy sobie uświadomić, że ostatnie prawdziwe wojsko ma gdzieś 35 lat plus. Nie chcę nawet myśleć, że ruski naprawdę ruszą kiedyś na nas. Byłaby rzeź niewiniątek
5 marca 2015, 10:45 / czwartek
no trochę osób 35 minus też jeszcze wojsko pamiętają ale z ogólnym przekazem jak najbardziej się zgadzam
5 marca 2015, 11:00 / czwartek
Nam na komisji pod koniec lat 80tych puścili w WKU RAMBO 3 w ramach oczekiwania na honorowe oddanie krwi- tacy dowcipnisie byli :) . Oczywiście znany lektor z ulicy Traugutta :) się reklamował na koniec.

Co do aktualnej akcji - MON twierdzi, że na razie bada potencjał i chętnych a program szkoleń zbuduje na tej podstawie.
5 marca 2015, 12:19 / czwartek
Jak dla mnie - 19 latka służba powinna być obowiązkowa. Bo to co widuje się czasem na ulicy, w pubach, sklepach to woła o pomstę do nieba. Zgadzam się, że jak ruskie najadą, to nie będzie wesoło.
5 marca 2015, 19:40 / czwartek
Hmm..."ostatnie prawdziwe wojsko ma plus 35"Ciekawe czy ktos z tych plus 35
pamieta chociaz jak w kilka sekund przygotowac "kalacha"do czyszczenia bo ja nie.
5 marca 2015, 20:57 / czwartek
Byłem w armii za komuny i pamiętam wszystko doskonale.
Zalezy,ile razy w ciągu całego monu,ludzie mieli w rekach giwere.Znam takich,ktorzy przez dwa lata mieli 2 (DWA)razy w rekach kalacha.Ja miałem bardzo często,dlatego chyba dobrze wszystko pamiętam.

P.S.W razie W,wsiadam w samolot i wstepuje w PLUTON EGZEKUCYJNY,bo oczywiście zadnych jencow nie będziemy brali do niewoli.
6 marca 2015, 00:15 / piątek
Można sprawdzić czy się nie zapomniało. AK-47 dostępny i ceny wcale nie zaporowe.
odnośnik
6 marca 2015, 09:05 / piątek
Trampi. Strzelnica jest OK bo parę razy byłem. Pytanie czy dla grupy zorganizowanej byłaby zniżka. Tu kolega LechiaLublewo mógłby się zakręcić bo ma najbliżej :) W programie: zasady bezpieczeństwa, obsługa AK-47 (albo innego automatu), obsługa broni krótkiej (np Glock) . Strzelanie z tejże broni. W tych czasach każdy powinien to umieć. Jak widzę w cenniku - szkolenie podstawowe 20 PLN, 5 strzałów z AK 20 PLN, 5 strzałów z Glocka 18 PLN . Generalnie jakby było więcej osób to byłoby taniej zapewne.
6 marca 2015, 10:36 / piątek
Czarny,minelo 25 lat w moim przypadku jak trzymalem ostatni raz kalacha w rekach,dlatego mam watpliwosci.A co do wpisu poprzednika jestem jak najbardziej za z organizowana grupa.
ps.A w armii jak to w armii w stanie pokoju najwiekszym militarnym zagrozeniem byl dowcipny wartownik celujacy w ciebie :-)Poza tym jedna wielka sciema i zabawa 2 lata.
6 marca 2015, 20:57 / piątek
Batalion Lechia jest bezwzgledna 0 jencow.

trzeba w koncu do kurwy nedzy sie zorganizowac i przywrocic do Ojczyzny: Wilno, Grodno i Lwow na poczatek
6 marca 2015, 21:09 / piątek
Menda,typowy kocor:)
Batalion to mozliwy tylko w Gdyni...jest tam trep na szczeblu:)
6 marca 2015, 23:24 / piątek
Menda - zapamiętaj Polaku młody - Wilno, Grodno, Lwów - to są Polskie grody :)
6 marca 2015, 23:43 / piątek
Ta. Już widzę minę obsługi strzelnicy, jak zajeżdża grupa zorganizowana kibiców Lechii.
Postrzelali i potem proszę Pana ile kosztuje wynajęcie miejsca na ognisko, chłopaki zrzuta na coś twardego, potem pytanie co będziemy teraz robić, a może jeszcze postrzelamy, a nudne takie strzelanie do tarczy.... a rano do żony, kup kochanie gazetę może coś ciekawego piszą w końcu :)
7 marca 2015, 00:19 / sobota
Sądzę że po pierwszym strzelaniu szanownego warcholstwa GW oszalałaby z paniki pod tytułem:
"Kibole się zbroją, czy grozi nam wojna domowa"
"Wczoraj ustawki, dziś chwytają za karabiny"
itd...

To tylko jeden więcej powód by się zorganizować i wybrać w 20-30 biało-zielonych na strzelnicę
7 marca 2015, 14:25 / sobota
Jak ktoś sobie chce urządzać takie zabawy z popijawą na koniec to polecam paintballa albo inne ASG. Proponuję się wybrać na strzelnicę gdzie używa się broni ostrej i wyrobić sobie pojęcie na temat tego, jak takie szkolenie może wyglądać, jakie obowiązują procedury i czym się różni od zabawy. Jeżeli ktoś chce przy okazji urządzać pokazówkę, odpalić race na strzelnicy itd, itp żeby o nim pisali gazetach- to chyba nie o to chodzi. To nie jest mecz albo impreza rozrywkowa. Albo naprawdę chcesz się czegoś nauczyć albo zakładasz, że w razie czego uciekasz stad (to akurat nie moja opcja) i będziesz patrzeć z wyspy co się dzieje a takie szkolenie na strzelnicy to okazja do napicia się z kumplami (oczywiście nie dotyczy to czasu po opuszczeniu strzelnicy). Pamiętajcie o jednym - Rusek się do Was śmiał nie będzie. W jeden weekend przyjedzie z Kaliningradu Ładą do Matarni a tydzień później czołgiem bo odstanie rozkaz od Putina. A z artylerii ciężkiej może ostrzelać PGE Arenę już spod Elbląga.
7 marca 2015, 14:46 / sobota
dobrze musiales popic wczoraj air.........
7 marca 2015, 15:03 / sobota
Weź sobie poczytaj odnośnik . To jest zabawne jak ludzie do końca nie wierzą w to, że ktoś może im przyp...lić. Ruskimi rządzi idiota, któremu ufa ponad 80 % społeczeństwa.

A powód ? zawsze jakiś się znajdzie np:

Zdaniem eksperta z Warsaw Enterprise Institute, jeśli Kreml nie ma w Polsce kogo "bronić", może postawić na spór terytorialny. "Przebieg granicy z Rosją, a konkretnie regionem Królewca (obwód kaliningradzki), jest prawnie uregulowany, ale to wcale nie oznacza, że nie można jej odpalić. Przynależność Krymu do Ukrainy też była prawnie zagwarantowana" - napisał Talaga.

I przypomniał, że to dzięki decyzji Stalina terytorium Polski powiększyło się o ponad 1000 km kw. w porównaniu z decyzjami konferencji w Poczdamie. Dlatego "ów gest Stalina można by dziś zakwestionować jako nielegalny", jeśli wymagałyby tego interesy polityczne.

"Moskwa mogłaby zacząć traktować te 1000 km kw. jako swoje terytorium i obywatele rosyjscy otworzyliby tam np. nielegalne targowisko, demonstracyjnie nie płacąc państwu polskiemu podatków czy opłat administracyjnych" - spekuluje Talaga. Następnym krokiem musiałaby być interwencja polskich władz i to otworzyłoby pole do działań, które znamy i z Krymu, i ze wschodu Ukrainy: oburzenie na "atakowanie" rosyjskich obywateli, "spontaniczny ruch protestu, który organizowałby pokojowe marsze na polską granicę, demolowanie przejść granicznych".

Jak podkreśla Andrzej Talaga, przedstawiony przez niego scenariusz "to tylko publicystyczne ćwiczenia wojenne". "Pokazują jednak, że wojna hybrydowa z Polską jest możliwa" - uważa.

I nie piję dzień przed meczem w dużych ilościach. Raz tak zrobiłem i ledwo wszedłem na trybunę :)
7 marca 2015, 15:04 / sobota
Taa juz jada do nas czolgami.W gównoprawda tak napisali czy innym tefałenie?
Na wojenke niech idzie Bredzislaw i jego swita, Lisy,Michniki i inni konfidenci poprzebierani za dziennikarzy też moga do nich dołączyć.Chcesz z Ojczyzny pobojowisko robić w imie interesów żydowskich grandziarzy?
7 marca 2015, 15:40 / sobota
Kolego d.g. - skąd wysnuwasz takie wnioski ? Chcesz pokoju szykuj się do wojny. Ty rozumiem nie będziesz robił pobojowiska i kokardę Świętego Jerzego masz przygotowaną a ruska flaga wyprasowana? Czy uciekasz ?
7 marca 2015, 16:23 / sobota
No nie ma co dyskutować....ruszaj na front i walcz.Bredzisław da medal i pozwoli pracować do 70-tki.
7 marca 2015, 16:30 / sobota
Kolego, jaki front ? Na razie z nikim nie prowadzimy wojny. Ale rozumiem, że w razie czego to się w okopach raczej nie spotkamy. To jest k...wa chore że ktoś pisze, że nie będzie bronił Ojczyzny bo mu się nie podoba aktualny prezydent.
7 marca 2015, 23:22 / sobota
aiforname: zamiast cytować 'ekspertów' polecałbym zainteresować się nieco geopolityką i poczytać więcej opracowań z różnych źródeł.

Rosja to papierowy tygrys w porównaniu z czasami zimnej wojny. I niemalże bankrut! Zauważ, że 'oficjalnie' nie są nawet zaangażowani w sytuację na Ukrainie (chociaż wszyscy wiedzą jak naprawdę jest), a co dopiero oficjalnie naruszać granicę państwa będącego (bądź co bądź) w NATO.

Ochłoń i nie cytuj użytecznych głupków mieniących się 'ekspertami'.

Ponadto nadinterpretujesz wpisy innych (d.g.) i zalatujesz prowokatorem powoli.

Ja wiem (jak przypuszczam paru 'starych' stąd również), że akurat d.g. znalazłby się w okopie tak szybko jakby było trzeba, więc wyluzuj nieco... więcej czytaj, mniej pisz na forum (jak ja)! :-)
7 marca 2015, 23:41 / sobota
Dokładnie, będzie co ma być, a na teraz straszenie ludzi sluży, tylko odwracaniu uwagi od bałaganu w innych aspektach. Najbardziej smieszy pierd.... jaki to ja pierwszy będę do walki, będziesz to pokazesz ,a nie afiszuj się odwaga w internecie
8 marca 2015, 00:00 / niedziela
To nie czasy drugiej wojny,jest inna swiadomosc i kto zyw bedzie spierd... na emigracje z rodzinami ,a nie bronil kraju.Ten kto ma szmal i mozliwosci,nie oszukujmy sie.
8 marca 2015, 00:05 / niedziela
Polak z kasą, wyśle rodzinę , a sam zostanie. Na teraz to jest zwykle i niepotrzebne gadanie , a jak przyjdzie kiedys co do czego to nie ze slów będą rozliczane postawy. Co innego dostać w ryj i stracić zęby co innego osierocic dzieci i rodzinę. Trzeba to trzeba ,ale dopóki tak nie postapisz to o tym nie pisz bo to smieszne
8 marca 2015, 00:37 / niedziela
Rozliczanie postawy piszesz ok,nie robmy z siebie bohaterow poki nimi nie jestesmy.Szanuje Ciebie bo sledze Twoje wpisy.Pozdrawiam.
8 marca 2015, 00:45 / niedziela
O to mi chodzi , nie mam zamiaru robić z siebie bohatera bo naprawdę jak postapisz to się okaże jak przyjdzie co do czego i gdy dziecko rzuci ci się na szyje mówiąc tato kocham cie. Mam nadzieje, ze postapie tak jak uważam ,ze należy , ale dopóki tego nie zrobię nie mam zamiaru gadać jak to pierwszy na Ruskie się rzuce. Znając życie w takich sytuacjach niejeden "pewniak" się zesra , a inny po którym nikt się nie spodziewał okaże się kozakiem.Życie...Szanuje tych którzy tymi kozakami byli , a nie zapowiadali się ,ze będą.
8 marca 2015, 15:54 / niedziela
W hucznie ogłoszonym przez ministra Tomasza Siemoniaka cyklu szkoleń dla ochotników w wieku poborowym, nie wezmą udział ci, który byli karani bez względu na to, czy brali udział w wypadku komunikacyjnym czy np. byli sprawcami rozboju. – To wylewanie dziecka z kąpielą - twierdzi prezes Fundacji Badań nad Prawem, Jacek Bąbka.

odnośnik
8 marca 2015, 17:58 / niedziela
Jak czytam takie coś : "Dokładnie, będzie co ma być, a na teraz straszenie ludzi służy, tylko odwracaniu uwagi od bałaganu w innych aspektach." to pękam ze śmiechu. Powiedz to np. wygodnym Francuzom, którzy tak myśląc wyhodowali sobie muzułmański wrzód na dupie - uważasz, że ludzie którzy dawno temu poruszali problem islamizacji mieli na celu odwracanie uwagi od czegoś tam? Teraz mogą powiedzieć "A nie mówiłem ?" tylko co z tego jak niedługo meczetów w Europie będzie więcej niż kościołów.

Sorry Edwin ale prezentujesz postawę gnuśniejącego Europejczyka, który liczy na to, że w razie czego sojusznicy mu pomogą (hahaha) będzie miał czas na spakowanie rodziny, zjedzenie obiadu i naukę obsługi kałacha. Na ruskich dla jasności nie mam zamiaru się rzucać dopóki nie zaczną pierwsi.

Jak się komuś nie podoba Komorowski to mogę przypomnieć Kaczyńskiego i jego "Dziś Gruzja, jutro Ukraina a potem Polska". Gadanie o geopolityce to kolego SS możesz uskuteczniać ale jak przestaniesz oceniać Putina wg standardów, do jakich jesteś przyzwyczajony- czyli uważając, że on postępuje racjonalnie bo tak nie jest. I możesz sobie pobożnie życzyć, żeby byli papierowym tygrysem i prawie bankrutem - naród rosyjski potrafi znieść więcej niż Ci się wydaje a za winnych swojej sytuacji uznają tych, których wskaże im władza. I jak myślisz co on (Putin) może zrobić żeby odwrócić uwagę opinii publicznej ? Wierzysz w NATO ? Ukraińcy tak samo wierzyli w świat jak im obiecał podpisami przedstawicieli mocarstw nienaruszalność granic jak oddadzą broń atomową.

Wg mojego rozumienia intencją autora wątku była próba uruchomienia jakiejś inicjatywy polegającej na zorganizowaniu grupy ludzi, których łączy Lechia i którzy chcą się w jakimś stopniu przygotować do sytuacji, kiedy trzeba chwycić za broń i jej użyć w obronie Ojczyzny. Nie rozumiem tych nerwowych reakcji. Co w tym jest złego, że ktoś chce lepiej bronić swojego kraju jeżeli będzie trzeba. Czemu to niektórych tak to uwiera ?

Edwin, apropos kochających dzieci, na przykład te tutaj odnośnik nie będą się wahały żeby Cię odstrzelić jak dostaną rozkaz.
8 marca 2015, 18:15 / niedziela
W jednej wypowiedzi poruszasz tak wiele tematów , ze wybacz ale ...co mają Francuzi do odwracania opinii publicznej od bałaganu w służbie zdrowia czy np. bankrutujacym systemie emerytalnym?.Widzę wykorzystywanie zagrożenia wojną w celach stricte politycznych. Zastraszone spoleczenstwo latwiej kontrolowac i to mnie uwiera, a nie intencje autora wątku. Na tym skonczmy , urazić Twoich bojowych nastrojów nie chciałem ,a dodatkowo nie mam wątpliwości ,ze w wypadku realnego zagrożenia środowisko kibicowskie pierwsze zewrze szeregi.
8 marca 2015, 21:45 / niedziela
Edwin... daj spokój. To kolejna wersja znanego i widzianego już tu wcześniej trolla.

Pamiętaj, że dyskusja z takim polega na tym, że sprowadza Cię do swego poziomu, a potem pokonuje doświadczeniem.

Ja odpuszczam. "Naród rosyjski" mnie przekonał z czym mam do czynienia.

(zauważcie różnicę... od kiedy "kibole" przestali być największym złem dla tzw. opinii publicznej drastycznie wzrosła obecność zadaniowanych funkcjonariuszy na forach kibicowskich... były paparuchy i inne wynalazki, teraz to... nigdy nie zostają na dłużej... chyba że jest jakiś 'śpioch' ;-D )
8 marca 2015, 22:08 / niedziela
SS czyżbys miał na mysli tęczowego Krzysia vel krisblu?Zaiste ta sama retoryka.
Tak jak piszesz namnożyło sie pelno konfidentow i prowoków na forach kibicowskich.
Zwłaszcza u nas jest to az nadto widoczne.Stąd tez i starzy forumowicze przestali pisać.
Szkoda wielka bo to forum mialo kiedys zupełnie inny - biało-zielony klimat.
Pozdrowienia dla prawdziwych kibicow i na pohybel podstawiańcom!
8 marca 2015, 22:22 / niedziela
I to Polska właśnie - nie ma argumentów to są inwektywy. Grzecznie się pytałem co Was tak denerwuje ? Nie mówię nikomu z Was że jest wielbicielem ruskich :) No i do czego prowokuję i kogo zadenuncjowałem? Kolego SS Ty w ogóle mieszkasz w Polsce czy tak zaocznie się wypowiadasz ?
8 marca 2015, 22:30 / niedziela
Stara Szkoła
8 marca 2015, 21:45 / niedziela

Ja odpuszczam. "Naród rosyjski" mnie przekonał z czym mam do czynienia.
--------------------
Grubo jak nagdanskie standarty..paru chlopakow sie w grobie przewraca.
Mozna prosic o rozwiniecie tematu?
9 marca 2015, 05:02 / poniedziałek
Pilsner... noż kurwa mać... naprawdę?

Nowo zarejestrowany prowokator wrzuca (rzekomo 'swoim') starym użytkownikom forum gnuśność, brak zaangażowania i "ruskie flagi wyprasowane" jednocześnie pisząc: "naród rosyjski potrafi znieść więcej niż Ci się wydaje" i "Na ruskich dla jasności nie mam zamiaru się rzucać dopóki nie zaczną pierwsi." w jednym tekście, a Ty mi każesz rozwijać?

Ogarnij się chłopie, bo akurat Tobie braku czytania ze zrozumieniem nie zarzuciłbym nigdy... chyba, że czytałeś po łebkach.
9 marca 2015, 08:00 / poniedziałek
%%%%%%% byly i wtedy ironia, aluzja itp. ulega u mnie znieksztauceniu :)
9 marca 2015, 08:06 / poniedziałek
..."znieksztauceniu" mialo byc,chyba jeszcze odparowuje.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023