Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Puchary czy ....? 2015

strona 1/1

30 kwietnia 2015, 17:58 / czwartek
Nie ma co rozpamiętywać meczów minionych - sezonu zasadniczego. Podyskutujmy o szansach Lechii w grupie A - mistrzowskiej sezonu 2015.
Jest do zdobycia aż 21 pkt.Ile trzeba zdobyć aby liczyć się w końcowej grze o puchary.
Do premiowanego miejsca grą w pucharach brakuje Lechii na dzień dzisiejszy 2 pkt (Śląsk). Najgorsze a może dobre jest to, ze mecze z tymi słabszymi teoretycznie drużynami gramy na wyjazdach. A jak Lechii wiedzie się w meczach wyjazdowych ...lepiej przemilczę.Zatem zostają mecze u siebie. Wisła, Amica,Legia. Raz ograliśmy Wisłę i Legię u siebie teraz czas na bis + na dokładkę wygrać z Lechem. Czy możliwe? Pewnie przy pełnym zaangażowaniu i pełnym składzie. I cztery wyjazdy, z których trzeba przywieźć 4- 5 pkt. ( w domu + 4 wyjazd daje 13 pkt . To powinno wystarczyć do czwartego miejsca a może i trzeciego. Przecież skoro Amica i Legła przegra w Gdańsku to gdzieś muszą szukać pkt. i zabrać je naszym konkurentom. Tak więc wszystko właściwie zależy od meczów u siebie. O te wyjazdowe pkt to najłatwiej chyba będzie w Zabrzu i Białymstoku a i w Szczecinie można coś ugrać.
30 kwietnia 2015, 18:21 / czwartek
Wróżenie z fusów jeżeli się sprawdzi to można by w totka dzisiaj zagrać. Każdy mecz to walka o 3 punkty, a wszystko może się szybko zjeb... albo mogą wykręcić wynik jak rok temu. To tak odnośnie "eksperckiego głosu" Terminarz jest doskonały ale przecież ugramy u siebie 9 punktów, a na wyjazdach może być padaka i w drugą stronę. Nie ma co się za szybko spuszczać tylko czekać do soboty 9-tego na pierwszą część
30 kwietnia 2015, 20:39 / czwartek
Powiem krótko - wystarczy zagrać tak jak rok temu. 4 miejsce daje w tym sezonie eliminacje europejskich pucharów.
30 kwietnia 2015, 21:16 / czwartek
do 3 miejsca 4 punkty, wszystko jest możliwe
30 kwietnia 2015, 22:01 / czwartek
Pewnie, że wróżenie z fusów. Dziś jesteśmy na 8 miejscu ale idę o zakład, że zagramy w pucharach.
Stawiam piwo w T29 albo jest mi ono stawiane ;) Kto się zakłada ?
30 kwietnia 2015, 22:04 / czwartek
*eliminacjach
30 kwietnia 2015, 22:23 / czwartek
Generalnie to gadanie na temat ewentualnych szans nie ma większego sensu. Nasza pół amatorska liga ma to do siebie, że każdy może wygrać z każdym. Z Lechem przegrywamy prawie zawsze, ale nie zdziwie się jak wywalczymy z nimi punkty.
Nie ma co się napalać, jesteśmy na 8 miejscu i na tą chwile z naszą śmieszną grą jest to nasz max. Każde lepsze miejsce będzie miłą niespodzianką. Warto zaznaczyć, że Sebastian ma siły na max 70 minut, a im dalej w sezon tym będzie mu ciężej do tego kilku kluczowych zawodników zagrożonych jest pauzą za kartki. Pożyjemy zobaczymy niech chłopaki grają na luzie po sezonie nadejdzie czas na weryfikacje, wzmocnienia i w przyszłym sezonie walka o min. 3 miejsce
30 kwietnia 2015, 22:39 / czwartek
Ja przyjmę zakład, ale podbiję do dwóch piw w wypadku mistrzostwa.
Czyli mamy tak - miejsca 2-4 ja piwo Tobie, miejsce 1 Ty mnie dwa. Stoi?
30 kwietnia 2015, 23:15 / czwartek
Przewidujesz, że samolot z piłkarzami Lecha i Legii gdzieś spadnie ? :)
30 kwietnia 2015, 23:24 / czwartek
Raginis... w Twoim przypadku (o ile uda mi się odwiedzić kraj w jakimś rozsądnym terminie) stawiam piwo jeśli Lechia utrzyma się w "ósemce", stoi? ;-)

A jeżeli udałoby się skłonić imć Einherjera do przebywania w WMG w tym samym czasie... zmieniam na flaszkę wybranego trunku!

Pozostając w temacie... każdy kolejny mecz jest TYM "finałowym" w którym trzeba wyrwać 3 punkty. Tyle!
1 maja 2015, 00:31 / piątek
SS - ja ostatnio dalej niż daleko, mieszkam głównie w samolotach, ale w takim towarzystwie to nie jedną flaszkę bym wypił nie patrząc na terminy. Jak tylko się uda zgrać terminy to szkło będzie pękać.

A żeby pozostać w temacie zakladu to nawet jak ja będę poza "zasięgiem cywilizacji" to dla zwycięzcy zakladu wysyłam dobry trunek.

A w temacie wątku Lechia jest dla mnie mistrzem Świata od prawie 30tu lat więc puchary to oczywista oczywistość.
1 maja 2015, 02:51 / piątek
Ja tam wierzę w te puchary. Ale na pewno łatwo nie będzie. Wykonałem sobie prostą symulację. Wpisałem do tabeli wyniki meczów tak, jak się one odbyły w rundzie zasadniczej. Wynik niestety nie jest dla nas korzystny... Może się okazać, że ostatni mecz rundy, ten w Kielcach, pozbawił nas marzeń. Na szczęście statystyka statystyką, a my gramy o zwycięstwo. Jeśli wygramy wszystkie mecze, puchary będą nasze! Poniżej wyniki mojej zabawy.

TABELA:

1. Lech 39 64-35
2. Legia 34 67-42
3. Śląsk 34 54-44 (gorszy bilans w meczach z Legią)
4. Jagiellon33 52-47
5. Lechia 32 44-46
6. Pogoń 31 48-44
7. Wisła 30 57-49
8. Górnik 27 49-52

WYNIKI:

Jagiellonia - Śląsk 1:3
Legia - Lech 2:2
Pogoń - Lechia 0:1
Wisła - Górnik 1:1

Lechia - Wisła 1:0
Górnik - Pogoń 1:1
Lech - Jagiellonia 2:0
Śląsk - Legia 1:3

Górnik - Lechia 2:2
Lech - Śląsk 2:0
Legia - Jagiellonia 1:3
Wisła - Pogoń 1:1

Śląsk - Górnik 2:0
Pogoń - Legia 2:1
Jagiellonia - Wisła 2:2
Lechia - Lech 1:2

Śląsk - Lechia 3:0
Jagiellonia - Górnik 1:0
Legia - Wisła 2:2
Lech - Pogoń 1:1

Górnik - Lech 1:1
Lechia - Legia 1:0
Pogoń - Jagiellonia 2:0
Wisła - Śląsk 1:1

Jagiellonia - Lechia 2:2
Lech - Wisła 2:3
Legia - Górnik 1:1
Śląsk - Pogoń 1:1
1 maja 2015, 08:56 / piątek
Z tego co pamiętam to przy równej ilości punktów decyduje tabela po rundzie zasadniczej. Więc od każdej drużyny musimy zdobyć o jeden punkt więcej aby ją wyprzedzić. Więc na chwilę obecną do 4 miejsca mamy 3 pkt straty, a do 3 miejsca 5 pkt...
1 maja 2015, 10:42 / piątek
po prostu musimy wygrać wszystkie mecze
1 maja 2015, 17:19 / piątek
Ja bym się tak nie podniecał najważniejsze zrobione.Każdy z nas przed 20 kolejką wziął by to 8-miejsce w ciemno.Teraz chcemy pucharów-nie za szybko ?.
Po co się pchać i później rozczarować.Spokojnie jak będzie tak będzie chłopaki odwalili kawał dobrej roboty. 3-porażki na wyjazdach dają do myślenia-DO POPRAWY.
Twierdza Gdańsk -powstała nikt nam nawet bramki nie strzelił.
Teraz trzeba spróbować i dać z siebie wszystko.
Na pewno trzeba wzmocnić drużynę tak by wskoczyć na wyższy poziom.
1 maja 2015, 17:53 / piątek
buziek - zakład stoi i mam nadzieję, że wygrasz ;)
SS - nie wiem czy ze mnie aż taki hazardzista ale przyjmuję zakład.
Einherjer - myślę, że zwycięzca zakładu (bez względy na to kto nim będzie) zaczeka cierpliwie na osobisty odbiór nagrody.
Tak czy siak do zobaczenia Mości Panowie...!
1 maja 2015, 18:22 / piątek
Wierny, ale jak się załapiemy do pucharów to czym się rozczarujesz? Tym, że odpadniemy? 97% polskich drużyn odpada w fazie eliminacyjnej, więc co to za zawód?
Zresztą co to za myślenie "za szybko". Jak drużynę stac na mistrzostwo to niech zgarnia mistrza, jak ich stać na 4 miejsce to ma być 4 miejsce, a jak stać ich na ósme to będzie ósme. Ja w każdym meczu wierzę w zwycięstwo i jak przegramy no to trudno. W kibicowaniu najważniejsza jest radość ze zwycięstw i wiara w zespół i wspieranie go, a nie jebanie drużyny po porażkach.
1 maja 2015, 18:36 / piątek
Nie no będę się bardzo cieszył .Bardziej chodziło mi o to by nie wywierać presji na zawodników.Jak będzie zobaczymy każde miejsce lepsze niż 8 będzie git.
Teraz mogą grać na luzie bez większej presji.
1 maja 2015, 19:02 / piątek
Z tym wywieraniem presji to ciekawy temat. Wiadomo jakąś presję muszą mieć i zawodnicy powinni wiedzieć, że kibice oczekują od nich gry o zwycięstwo w każdym meczu. Dobrze to widać na przykładzie ostatniego meczu. Było widać walkę i zaangażowanie do końca, więc nikt, mimo porażki, złego słowa nie powie. A to, że istnieją ludzie chorągiewki, którzy po 2 wygranych żądają, powtarzam ŻĄDAJĄ KURWA PUCHARÓW, bo jak nie to piłkarze wypierdalać i trener musi odejść to już inna kwestia. Takim nigdy nie dogodzisz i trzeba mieć na nich po prostu wylane. Piłkarze sami powinni znać swoją wartość i podchodzić do każdego spotkania z podniesioną głową i wolą zwycięstwa, a od tego są kibice aby im o tym przypominać.
1 maja 2015, 22:31 / piątek
Ja sie zgadzam z WIERNYM ---chłop ma racje a tak a pro po czy ktoś może mi powiedzieć w którym roku na własnym stadionie odnieśliśmy 6 zwycięstw z rzędu i nie straciliśmy gola???
1 maja 2015, 22:45 / piątek
Jakie 6 meczy wygranych ? 5 wygranych jeden remis. Można by jeszcze 1-1 z babajagą doliczyć, ale tu już bramka stracona.
1 maja 2015, 22:56 / piątek
LGPG ok. 5 wygranych bez straty bramki kiedy była taka seraia
2 maja 2015, 01:49 / sobota
chodzi mi oczywiście na własnym stadionie
2 maja 2015, 07:59 / sobota
A Lechię w serie A pamiętasz?
2 maja 2015, 09:46 / sobota
Pamiętam ale chodzi mi o konkretny sezon ale mniejsza o to trzeba samemu poszukać
2 maja 2015, 13:26 / sobota
Jak myślicie o pucharach, to zapewne chętnie przeczytacie. Trochę analizy miejsca, w którym się znajdujemy. Wspomnienia ostatnich pojedynków i o aktualnych problemach, na moim nowo powstałym blogu.

odnośnik
2 maja 2015, 14:14 / sobota
Nie rozumiem głosów pojawiających się na tym forum i mówiących, że teraz nasi piłkarze mogą już grać na luzie, bo są w ósemce i że cel (utrzymanie) został zrealizowany... Absolutnie się z tym nie zgadzam - został osiągnięty cel sezonu zasadniczego i teraz chłopaki mają walczyć o 3-4 miejsce (cel minimum na rundę końcową).

Mamy silną pakę, jedną z najsilniejszych w historii naszego klubu i piłkarze powinni również znać swoją wartość - celem są puchary i nie chodzi mi o pompowanie balonika, ale o realny cel na ostatnie siedem spotkań. Profesjonalni piłkarze MUSZĄ umieć sobie radzić z presją, podobnie jak przedstawiciele innych zawodów sobie z nią radzą. Chcemy mieć silny zespół, a w takim potrzebni są dobrze umotywowani piłkarze i jasne kryteria oceny realizacji postawionych przed zespołem celów. No i oczywiście marchewka, którą będzie można wspólnie skonsumować po zrealizowaniu wytyczonych założeń.
2 maja 2015, 17:50 / sobota
Oczywiście że cel nie został osiągniety a po prostu uniknęliśmy kompromitacji. Cel będzie osiągnięty jak zajmiemy 4 miejsce. Mam nadzieję że każdy w klubie tak myśli. Jakby w klubie był Moniz to mówiłby że celem jest mistrzostwo Polski.
2 maja 2015, 20:30 / sobota
Jeżeli do stylu gry, bo nie ma co gadać - był momentami zajebisty, dodamy skuteczność i jeszcze dwie ręce Bączkowi, to nie ma siły - musi się udać. Colak się dopiero rozkręca coś mi się widzi i jeszcze "finaliści PP 2015" będą srać w getry...

czy wygrywasz czy nie...
2 maja 2015, 20:30 / sobota
A nie mówiłby przypadkiem że ma problemy rodzinne?
2 maja 2015, 21:05 / sobota
Lewiatan
zanim Colak się rozkręci to wróci z wypożyczenia do Rzeszy i będzie znowu grał na chwałę rezerw FC Nurnberg w jakiejś lidze regionalnej NRD
2 maja 2015, 21:53 / sobota
Ćolaka -nie mieli wykupić ?.
2 maja 2015, 22:11 / sobota
w zimę coś o tym czytałem ale nawet nie pamiętam źródła tej wiadomości-jakaś ściema chyba
2 maja 2015, 22:20 / sobota
Ściema raczej nie, Mandziara mówił to na jego pierwszym i jak dotąd ostatnim spotkaniu otwartym z kibicami. Miało to się stać w grudniu 2014, ale jak dotąd cisza w temacie.
2 maja 2015, 22:32 / sobota
tu ten artykuł odnośnik
Ja bym chętnie zostawił w klubie Friesenbichlera i Nazario
2 maja 2015, 22:42 / sobota
tu ten artykuł odnośnik
Ja bym chętnie zostawił w klubie Friesenbichlera i Nazario
4 maja 2015, 23:43 / poniedziałek
Friesenbichlera warto zostawić bo widać że czyni postępy nie na darmo grał w drużynie rezerw Bayernu a jak trochę podpakuję to będzie jeszcze znacznie lepszym napastnikiem bo widać że techniką przewyższa u nas wszystkich z ataku. Nazario również przekonał mnie że powinien zostać bo gra ostatnio bardzo dobrze ;)
9 maja 2015, 20:53 / sobota
Tak, to jest ten czas. Jak miałem 9 lat to po raz pierwszy widziałem mecz LECHI i to jaki? z Juwentusem. Był to pierwszy i ostatni mecz o stawkę w europie, który widziałem na żywo, ale teraz jestem pewien, że to się zmieni i po zdobyciu ( mam nadzieję) majstra, nie tylko grą z jakimiś pasterzami będziemy się emocjonować. Bez względu na wszystko od lat LECHIA jest LECHIĄ moich marzeń. Czemu? bo, albo awansujemy, utrzymujemy się , albo gramy najlepszy fudbol w kraju jak za Kafara lub Muniza.
AVE LECHIA
9 maja 2015, 21:05 / sobota
Niestety meczu z Juventusem nie widziałem, a nawet jakbym widział to bym nie pamiętał. Puchary kilka razy tak, byłem z Wisła w Wiedniu, Rydze i Szawlach oraz kilka razy w Krakowie, jednak zawsze marzylem by to Wisła była z nami i w tym roku tak będzie! Nie mam juz możliwości jeździć na wyjazdy ,ale wyjazd w Europę za Lechią sobie w kilka osób przyrzeklismy gdziekolwiek to będzie, wiec może się uda. Wyjazdy to piękna sprawa , a europejskie ...:) Szkoda, ze nie kilka lat temu , ale i tak super.
10 maja 2015, 09:50 / niedziela
Puchary jak nie teraz to kiedy ? 4 miejsce w tym sezonie daje start w pucharach .
Co "ciekawe" w tym sezonie polskie drużyny mecze w Lidze Europy zaczynają od I rundy . Mecze już 2 i 9 lipca . A losowanie jest 22 czerwca .
10 maja 2015, 13:28 / niedziela
@ Raginis:

w pucharach zagra Legia, Lech, Wisła i Lechia. Nie koniecznie w takiej kolejności, ale te konkretne ekipy.
20 maja 2015, 21:48 / środa
No to na tę chwilę mamy czwarte miejsce. Zobaczymy, czy Wisła zdoła jeszcze nam je wyrwać w tej kolejce.
20 maja 2015, 21:59 / środa
W analogicznym okresie roku ubiegłego mieliśmy w grupie mistrzowskiej bilans RPZ i 4 pkt w tym ZRZ i 7 pkt. Zeszły sezon skończyliśmy z 32 punktami co starczyło na 4 miejsce. Brakuje nam 4 pkt do tego wyniku a do wzięcia jest ich jeszcze 12 :)
25 maja 2015, 21:00 / poniedziałek
Tutaj jest symulacja Europejskich Pucharów 2015/16 która uwględnia nasz udział . Stan jest na 25 maja : odnośnik . Tylko w I rundzie byli byśmy rozstawieni .
30 maja 2015, 22:43 / sobota
Śląsk zwolnił Brzęczka. Jeżeli Mandziara nie widzi tego co wyprawia Brzęczek to jest ślepy i zna się na piłce jak ja na lotach w kosmos. Najlepsi zawodnicy źle ustawieni na boisku przypominać będą stado baranów. A Brzęczek to"baca" tego stada.
 
1
 
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.044