Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Jaki Prezydent RP .

strona 2/5

21 maja 2015, 22:58 / czwartek
Wolałbym zagłosować na sympatyka drużyny z gorszej strony Błoń niż na milicyjno-eSBecko-komuszego pupilka ze WSI.

Jak już bijesz prowokatorze w kibolskie tony, to wspomnij może reakcję obydwu polityków na śmiertelne strzały na boisku ostatnio.

"Kibolska paralela" właśnie została obalona, więc (pod nieobecność nieodżałowanego t-t) racz z łaski swojej wypierdalać POstkomuszy trollu itso.
21 maja 2015, 22:59 / czwartek
Najsmutniejsze jest to, że Gdańsk ( całe trójmiasto) jest bastionem tych kurwów z PO.
21 maja 2015, 23:00 / czwartek
Buziek 100% poparcia! Polska jest najważniejsza, sprawy klubowe schodzą na drugi plan jeżeli naród jest w potrzebie. Jak byłem na Marszu Niepodległości w 2012 to kibice Pogoni i Lech wracali jednym pociągiem a sam siedziałem obok kibiców Zawiszy w drodze do Gdańska i nikt się nie kłócił ;) ogólnie przyjazna atmosfera. A propo Dudy to mam do niego mega zastrzeżenia co do Ukrainy i jego obecności podczas obrad knesetu w Krakowie. Ale drugiej kadencji zdrajcy Komora nie wytrzymam i oby w niedzielę wygrał Duda
21 maja 2015, 23:08 / czwartek
hahah itso co ma "kibicowanie" do wyborów? jeżeli ktoś ma takie spojrzenie na sprawę to gratuluje ale znając życie to pewnie nawet nie możesz głosować. Nikt plus 18 lat nie może być taki głupi
21 maja 2015, 23:17 / czwartek
Ja nie wiem jak ktokolwiek z Nas może mieć wątpliwości !
Tylko skończony debil zagłosuje na tego patrona czerwonych skurwysynów !

odnośnik
21 maja 2015, 23:30 / czwartek
odnośnik

Nie zaglosuje na Dude, ale przeciwko Komorowskiemu i tej całej sitwie. W niedzielę szach na jesieni mat.
21 maja 2015, 23:52 / czwartek
Śp. Verde brakuje, on by dorzucił ognia do tematu, jego styl pisania był nie do podrobienia :(
22 maja 2015, 01:06 / piątek
Panowie, o czym Wy mówicie. Brak głosu, to głos na Komorowskiego? Kto tak twierdzi? Jest dokładnie na odwrót. PiS posiada najbardziej zdeterminowany elektorat, który niemal w całości podąży na wybory. Natomiast elektorat PO jest leniwy i mało zaangażowany. Bo jedyne, co na nich działa, to straszenie PiSem. A to straszenie nie działa już tak, jak kiedyś. Dlatego brak głosu to głos na Dudę.

Oczywiście jest pewna grupa ludzi, na przykład ja, którzy nie głosują z przekonania. Ja uważam, że nasz piękny kraj zasługuje na kompetentną władzę. Dlatego nigdy nie zagłosuję na miernotę tylko po to, by nie wygrała inna miernota. To nie ma sensu. Za pół roku nikt nie będzie pytał, czy głosowałeś na Dudę, czy przeciwko Komorowskiemu. Pozostanie tylko efekt.

Ja wiem, że PO jest chujowa, jak sto nieszczęść. Ale PiS też już rządził i lepiej nie było. Warto sobie przypomnieć, kto wymyślił "sądy 24-godzinne dla kiboli". Warto sobie przypomnieć najgorszą chyba w historii pierdolonego świata umowę gazową z Rosją, która kosztowała nad 18mld złotych. Warto sobie przypomnieć indolentów pokroju Ziobry, którego największe i najdroższe śledztwo (doktor G.) warte było tyle, że musiał ów Ziobro zapłacić odszkodowanie. W ciągu całych swych rządów nie złapał ani jednego przestępcy, choć bardzo próbował.

Koledzy, naprawdę wierzycie, że Duda zbawi Polskę? To facet, który jest politykiem od zawsze. Nigdy nie pracował. I ja cenię tych spośród Was, którzy mówią, że zagłosują na Dudę, bo nie chcą Komorowskiego. To jest przynajmniej uczciwie postawiona sprawa. Ale jeśli ktoś naprawdę wierzy, że Duda i PiS mogą i będą chcieli cokolwiek w Polsce zmienić, to bardzo się rozczaruje.

Pamięć - najcenniejszy dar, jaki otrzymał człowiek.
22 maja 2015, 01:29 / piątek
Wygrana Dudy daje gwarancje na to , ze przez 5 lat nie opierdola LASOW PANSTWOWYCH I HOMOSIE NIE DOBIORA SIE DO ADOPCJI DZIECIAKOW . MYSLE , ZE JEST TO ISTOTNY ARGUMENT..
22 maja 2015, 05:00 / piątek
"Ale PiS też już rządził i lepiej nie było"
Kto prowadził własną działalność wtedy i teraz te wie jak bardzo się mylisz. Kto był choć raz w urzędzie skarbowym w latach 05-07 i później z czymś ważniejszym niż złożenie PITa...

"Warto sobie przypomnieć najgorszą chyba w historii pierdolonego świata umowę gazową z Rosją"
Zaiste warto, wynegocjował ją pan Pawlak i podpisał pan Tusk. W myśl tej umowy płacimy najwięcej w europie, w ramach równowagi zrezygnowaliśmy z pieniędzy za tranzyt i została podpisana do 2022 roku(po burzliwej debacie w senacie gdzie PiS zrobił awanturę bo wstepnie było do 2032)
odnośnik

"Warto sobie przypomnieć indolentów pokroju Ziobry, którego największe i najdroższe śledztwo (doktor G.) warte było tyle, że musiał ów Ziobro zapłacić odszkodowanie."
Doktor G został ma postawione 42 zarzuty korupcyjne, jedyny uchylony to zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym. Został skazany na rok więzienia
odnośnik

"Koledzy, naprawdę wierzycie, że Duda zbawi Polskę? To facet, który jest politykiem od zawsze. Nigdy nie pracował."
Ło ho! Po pierwsze praca jako minister to też praca, po drugie znam takiego który pracował z nim na UJ. Po za tym wiara w zbawianie Polski jest mi obca w kontekście PiS, ale pewność niszczenia Polski jest mi bliska(widzę ją na własne oczy - mam sporo kolegów tej formacji) w kontekście PO

"Pamięć - najcenniejszy dar, jaki otrzymał człowiek."
Zaiste, tyle że pamięć warto czasem weryfikować
22 maja 2015, 06:30 / piątek
forum kibicow lg a tu watek jaki prezydent tragedia...........
22 maja 2015, 07:40 / piątek
Itso idąc za twoim rozumowaniem to na świecie powinna być tylko Lechia, Śląsk i Wisła. Otóż wyobraź sobie że inne kluby też mogą mieć kibiców, a jak jakiś polityk czy celebryta wyraża swoją sympatię to jakiegoś klubu (którego możemy nie lubić) to jest dla mnie zupełnie normalne i nie mam z tym problemu. Nawet lepiej jak kibicuje określonemu klubowi i ma określone poglądy niż jak będzie robił sobie zdjęcia z wszystkim co mu się nawinie na użytek pr-owski.
22 maja 2015, 08:52 / piątek
Ty Roman chyba od wczoraj jesteś kibicem Lechii jak przeszkadza tobie taki temat, więc nawet nie ma sensu z tobą dyskutować.

Tu nie rozgrywa się walka czy popierasz Dude i PiS, ale jak można oddać głos na takiego człowieka jak Komorowski. To plucie naszej historii w twarz. Na jesień mam nadzieje powstanie Partia niezadowolonych i wybór będzie prosty.
Duch powołujesz się na pamięć to pewnie pamiętasz takie "autorytety" :

odnośnik jak to szło chuj w dupe temu co oddał głos Kwaśniewskiemu , SLD=KGB

odnośnik Urban 2010 :)

odnośnik byli agenci też za Bronkiem

odnośnik
jak by ktoś myślał że to zacny człowiek jak przedstawiają w TVNach to proszę prawdziwa Historia :
odnośnik

na deser nasz prywatny skurwysyn :
odnośnik

Pamiętam Cię z ostatnich wyborów. Ostro byłeś za PO, broniłeś matoła i podniecałeś się ich wygranymi wyborami mimo, że gnoili nasze środowisko niemiłosiernie.
Tylko krowa nie zmienia poglądów wobec faktów, więc bardzo cieszę się ze zmiany może na jesień już będziesz aktywnie przeciwko ;)
22 maja 2015, 09:08 / piątek
Krótko--na wybory trzeba iść i ruszyć dupę bo to nasz zasrany obowiązek--Wg. mnie czas na zmiany ale nie takie ze jeden garnitur wymienimy na drugi albo kłamców i złodzieji zamienimy na mniejszych kłamców lub złodzieji i nieudaczników .Wybór powinny być radykalny nowe pokolenie nowych ludzi powinno zastąpić Komorowskich,Schetynów ,Sikorskich ,Kaminskich,Kaczynskich,Macierewiczów ,Kurskich itp. itd. Leczenie dżumy cholerą nie spowoduje ze pacjent poczuje się lepiej i stanie na nogi.Taką agitke już tez przerabialiśmy stosowaną przez Popaprańców -w stylu głosuj na PO bo będzie PIS teraz idzie to w drugą mańke głosuj na Dude bo bedzie Komor.Niestety nie ma dla mnie kandydata w tych wyborach ale zgodnie ze swoim sumieniem idę zagłosować i skreślę obydwu kandydatów. Tylko radykalne pokazanie całej tej bandzie która zajmuje sie wszystkim tylko nie tym co jest ważne może coś zmienić, Każdy z Was ZROBI TO CO UWAŻA ZA SŁUSZNE I JA TO SZANUJE ale duza ilość głosów nieważnych pokaże tym popisoprańcom gdzie jest ich miejsce.(czytaj na śmietniku historii). Jesień juz niedługo i może jesienne wiatry zmiotą te zgniłe liscie do śmietnika .pozdro
22 maja 2015, 09:31 / piątek
oddajesz samochód do naprawy, ale mechanik nie radzi sobie, dajesz mu kolejną szanse a twój samochód nadal nie jedzie do przodu itd.
Komor wyczerpał swoją szanse i zmieniamy ''mechanika'' ale Duda miał swoja kampanie przez ostatnie lata a teraz jest sterowany przez Jarka i on również nie naprawi naszego samochodu tym bardziej, że Jarek nie zna się na mechanice bo nikt mu samochodu nie chce dać do naprawy. Reasumując Komor i Duda nadal będą psuć ten samochód.

Idę kupić nowe auto ......na kredyt
dorysuję kratkę Paweł Kukiz i jego skreślę.
22 maja 2015, 09:35 / piątek
Moim zdaniem oddanie nieważnego głosu to największa głupota...
1. Poprawiasz frekwencję, a im większa to im większy ich sukces
2. Zamiast marnować czasu lepiej sobie browara wypić w wygodnym miejscu
22 maja 2015, 09:49 / piątek
Ostatnie lata skutecznie zniechęciły mnie do rozmów na tematy polityczne. Teraz to tylko gra na negatywnych emocjach, straszą jedni tymi drugimi, ci drudzy tymi pierwszymi, kłotnie, obrzucanie sie błotem itd itd. Żadnego powiewu nowości, nadziei, nowych idei...
Dlatego liczę na zmianę jakosciową jesienią, bo teraz mamy wybór: czy chcesz umrzeć na cholerę czy na dżumę? Więc wybiorę trzecią opcję i zrobie tak jak sanntin, ewentualnie jak CzechuLG.

W niedzielę #Wybieram Lechię !
22 maja 2015, 09:54 / piątek
odpowiem ci tak drogi kolego bedziemy mieli takiego prezydenta na jakiego sobie zasluzylismy wedlug zasady jaki kraj taki prezydent-a polityka i sport to rozne sprawy i tylko o to mi chodzi
22 maja 2015, 09:55 / piątek
Panowie powiem szczerze jestem zbudowany Waszymi wpisami,bo to świadczy,że jeszcze Polska nie zginęła.Pomijając inflantywne posty niejakiego itso zdecydowana większość z nas rozumie powagę sytuacji.Tak jak napisał LP Lechia nie głosuje na Komorowskiego.Komorowskiego popierają takie typy jak Palikot,Cimoszewicz,Kwaśniewski,Dukaczewski,Michni k,
Michalczewski.My jako Polski Bastion Prawicy nie możęmy ustawić się w jednym się w jednym szeregu z wyżej wymienionymi.W niedzielę musimy pokazać czerwoną kartkę Bredzisławowi i systemowi i musimy zagłosować na Andrzeja Dudę.To wręcz nasz obowiązek.Dla tych co głosowali na Kukiza-przypominam,żę mówił on, żeby nie głosować na kogoś kto wspiera PO.Dla tych,którzy chcą oddać głosy nieważne-podarujcie sobie to,wspieracie w ten sposób Komorowskiego .Tak jak napisał Warzecha(buziek bodaj wkleił jego tekst) jeżeli ktoś nie jest powiązany rodzinnie biznesowo,rodzinnie czy towarzysko z PO to nie ma żadnych podstaw do wspierania Bredzisława.A już w ogóle ktoś, kto ma się za kibola i agituje za Komorowskim to już pomieszanie z poplątaniem panie itso.Jednym słowem **** w dupę temu co odda głoś Komorowskiemu!Z różnymi błękitnymi krzysiami czy innymi debilami z PO w polemikę wchodzić nie zamierzam.
22 maja 2015, 09:55 / piątek
Dla ludzi ogarniętych i inteligentnych sprawa jest prosta jak drut. Niegłosowanie w ogóle lub przekreślenie obu kandydatów to zwiększenie szans bula i zmniejszenie Dudy. Na cóż może liczyć bul i jego POlityczne zaplecze? Nie mają do zaproponowania nic pozytywnego, a w oczach ludzi stracili jakąkolwiek wiarygodność. Aby doszło do wygranej bula musi nastąpić po pierwsze, mobilizacja tzw. przestraszonych powrotem PiSu oraz drugi warunek – zniechęceni, rozczarowani wyborcy muszą zachować bierność, olać wybory. Takie właśnie są rachuby polityczne bula i nie idąc w niedzielę głosować przeciwko niemu (podkreślam przeciwko niemu) wpisujemy się w jego oczekiwania, w scenariusz, który jest mu absolutnie na rękę. Jego (bula) atutami w tych wyborach jest tylko i wyłącznie strach i bierność. Innych atutów nie ma. Nie dawajmy mu sami przynajmniej jednej z tych kart do ręki. To jest sprawa bezdyskusyjna - nie głosując zwiększamy szanse bula. Jednocześnie nie głosując zmniejszamy, a właściwie niwelujemy do zera szansę na zmiany po wyborach jesiennych na lepsze. Z żyrandolem w pałacu żadne zmiany po wyborach jesiennych nie będą możliwe. Naiwny jest ten, kto sądzi inaczej. Zróbmy jesień bulowi i platfusom już teraz w maju, by jesienią zrobić im arktyczną zimę. Jeżeli tego nie zrobimy teraz, bul nigdy nie pozwoli na ruszenie interesów tego układu, którego sam jest zwieńczeniem, taką wisienką na torcie. Nie miejmy co do tego wątpliwości, iż dzisiejszy osowiały strażnik żyrandola rychło przekwalifikuje się w sprawnego żandarma interesów starego układu.
22 maja 2015, 10:05 / piątek
castorp - "Niegłosowanie w ogóle lub przekreślenie obu kandydatów to zwiększenie szans bula i zmniejszenie Dudy."

Mozesz mi logicznie to wytłumaczyć?
Tak zupełnie bez złośliwości sie pytam, bo naprawdę nie wiem jak to wyliczacie?
Rozumiem ze nie oddając głosu na Kandydata nr1 nie poprawiam jego wyniku, jednak nie oddaje głosu na Kandydata nr2.
Dlaczego twierdzicie ze zmieniając numerek kandydata konsekwencje nie bedą takie same?

TYLKO LECHIA!
22 maja 2015, 10:16 / piątek
Panowie ja rozumiem ze popieracie Dude i piszecie to świadomie i otwarcie ale przestańcie pieprzyc ze oddanie głosu nieważnego głosu promuje komotuska bo to gówno prawda --od elektoratów Dudy i komotuska zależy kto wygra i nie chce aby później jeden z tych przekretasów chełpił sie ze wygrał z takim a nie innym poparciem a SYSTEM obawia się własnie tych głosów nieważnych bo dla nich to jak wyrok ze i jedna i druga opcja nie odpowiada społeczeństwu a to przed jesienią może być kluczowe .Także głosujcie ze swoim sumieniem ale nie róbcie wody z mózgu. I faktycznie w niedziele LECHIA GDAŃSK !!!
22 maja 2015, 10:17 / piątek
Cygnus tłumaczę najprościej jak potrafię.Komorowski był za prywatyzacją Lasów Państwowych,a pieniądze z ich sprzedaży miały trafić do środowisk żydowskich w ramach rekompensat za mienie utracone.I teraz jesteś za prywatyzacją Lasów Pańtswowych,jesteś przeciwko, czy jest Ci to obojętne?Obojętne ponieważ do tego sprowadza się oddanie głosu nieważnego.Ludzie i tak zagłosują na tak, jak również zagłosują na nie,ale oddając głos nieważny zwiększasz szanse tych,którzy są na tak- w tym przykładzie za prywatyzacją Lasów.
22 maja 2015, 10:27 / piątek
Czyli jesli wygra Duda, to oddając głos nieważny, zwiększyłem jego szanse.
Panowie, jedna rzecz, której nie rozumiecie. Nie piszcie i nie mówcie ze oddając głos nieważny jest mi to wszystko obojętne!
Na kartce bedzie wyraźnie napisane: Czy chcesz aby Prezydentem RP został....

Nie, nie chcę aby został ani jeden, ani drugi. Wiem, ktoś i tak zostanie.
Duża ilość głosów nieważnych moze dać wszystkim do myślenia, ze ludzie w d... mają taką politykę, ale zależy im na Polsce.
Na tym kończę, dyskusje i życzę wszystkim rozsądnych wyborów i zadowolenia w przyszłośći z podjętych decyzji.

TYLKO LECHIA!
22 maja 2015, 10:38 / piątek
Chciałem coś jeszcze pisać ale Cygnus x-1 napisał wszystko !!!! A do kolegi który mówi o oddawaniu kasy naszym starszym bracią w wierze radze dobrze się przyglądać wszystkim bo o to własnie chodzi to TAKA DUZA WOJNA W JEDNEJ RODZINIE a my mamy być po jednej lub po drugiej stronie dlatego TEZ zagłosuje jak juz napisałem .
22 maja 2015, 10:44 / piątek
ad Dżihad - wszystko ładnie, pięknie, tylko powiedzmy sobie szczerze - powoływanie się na takie źródła pokroju 'wolnej-polski' (gdzie 'żyd' jest najkrótszym opisem, zawierającym w sobie nie tylko pierwszorzędną obelgę, ale i szereg cech rysu osobowściowego, jak poglądy polityczne i inne, fizjonomia, usposobienie, stan majątkowy oraz - zapewne - życzeniową predestynację do adekwatnego sposobu zakończenia żywota - już nie mówiąc o tym, że zdaje sie sam Kaczyński i Duda podług tego źródła to żydzi, tylko tacy trochę 'mniejsi' :)) ) jest jak seria w stopę z uzi, albo bardziej obrazowo - jak przytaczanie opinii z Faktów i Mitów, robienie z Niesiołowskiego autorytetu ws. kultury politycznej, czy z gremium redakcyjnego gw i woj. Stachujskiego ws. bezpieczeństwa na stadionach :)))) i to dość smutne, bo w świetle tego typu 'źródeł' straszenie PiSem (które najczęściej bywa zresztą na podobnym poziomie, pomijając jedynie wyzywanie oponentów od 'jezuitów'*) jeszcze długo może przynosić efekt

*- zresztą, dzisiaj już pewiencwelebryta znany z bycia ciotą i grania w serialach dla kur domowych ogłosił, że 'jak Duda zostanie prezydentem. w szkołach przestaną uczyć o Darwinie' - trzeba przyznać, zadziwiają co raz bardziej :))))

szalom
22 maja 2015, 10:57 / piątek
Taka wymiana zdań na profilu Krzysztofa Kasprzyka - byłego konsula polski w Kanadzie i USA z pewną obiektywną prowadzącą jeden z dzienników telewizyjnych w telewizji publicznej, finansowanej z naszych podatków.
Tu jest wszystko. Rzetelność, obelgi, pogarda do kandydatów (Plastuś, niespełniony muzyk) oraz ich wyborców ("plemienny agresywny elektorat", to o wielu z Was).
odnośnik
22 maja 2015, 10:57 / piątek
Moim zdaniem w sytuacji, gdzie nie jest wymagana frekwencja na odpowiednim poziomie, aby utrzymać ważność wyborów, nie pójście na wybory nie jest żadnym wyrażeniem sprzeciwu. Tzn. jest sprzeciwem, ale takim który pozostanie zlekceważony. Nie łudźcie się Panowie, że któryś knur się przejmie frekwencją na poziomie 20 czy 10%. Popierdolą sobie w mendiach kilka dni jak to Polacy nie korzystają z prawa wyborczego i przejdziemy z powrotem do codzienności. Knury mają gdzieś czy wygrają poprzez głosy 80% społeczeństwa czy 2mln urzędników i innych celebrytów, liczy się zachowanie stołka.
22 maja 2015, 11:01 / piątek
"Duża ilość głosów nieważnych moze dać wszystkim do myślenia, ze ludzie w d... mają taką politykę, ale zależy im na Polsce."

Wszystkim to niby komu? Frekwencja zawsze oscyluje w okolicach 50%. Oni dobrze wiedzą, że ludzie mają w dupie taką politykę i jakoś w niczym im to nie przeszkadza. Więc takie gadanie o kant dupy rozbić.

Jak zalezy komuś na Polsce to nie może dać wygrać Gajowemu, bo to tylko utrwala obecne PO i wszystkie siły z nimi związane przy władzy. Na jesieni daj Bóg wygra opozycja i co zrobi, mając przeciw sobie prezydenta? Wszystko się znów będzie przeciągać, a media partyjne odnośnik będą tylko podkreślać nieudolnośc nowego rządu, który się w takiej sytuacji pewnie szybko rozpadnie. Po prostu powtórka z czasów rządów PiS. To dalej zniechęci ludzi, którzy w ogóle przestana wierzyć w jakąkolwiek możliwość zmiany w tym kraju.

Nie lubie PiS, nie lubię Dudy, ale kurwa, chodzi o Polskę. Wygra pachołek WSI to jest pozamiatane, jesienne wybory niczego nie zmienią jeżeli ktoś się na to łudzi. Niech to dotrze do lemingów pokroju duch.91.

Mobilizować rodziny i znajomych, tłumaczyć im jak krowie na rowie, że wygrana bredzisława to przegrana Polski.
22 maja 2015, 11:07 / piątek
A jak juz ktoś naprawdę nie chce głosowac, bo nie może patrzec na jednego, czy drugiego to spójrzcie na środowiska, które popierają jednego i drugiego. I niech do was DOTRZE, że głosujecie właśnie nie na Dudę, czy Bronka, bo to tylko opakowania, a w środku siedzą inni.
22 maja 2015, 11:15 / piątek
Osobom, które zdecydują się oddać głos nieważny warto tylko przypomnieć, aby w tym celu skreślili KONIECZNIE OBU kandydatów.
22 maja 2015, 11:23 / piątek
Nie bałamućcie ludzi, że nieglosowanie to też wybór. Niby wybór czego? Czegoś nieistniejącego. Mrzonka. Istnieje realnie pewien układ (nie teoretyczny, ale najbardziej rzeczywisty), który oddziałuje zarówno na tych, którzy są w nim lub tego układu pośrednio są beneficjentami, jak i na tych którzy są poza nim, a nawet przeciwko niemu, którzy na jego funkcjonowaniu tracą. Jedni twierdzą, że układ ów korzystny jest dla nich i chcą jego utrzymania, więc są za „stabilnością i bezpieczeństwem”. Inni odwrotnie, uznają go za patologiczny i albo oddaj głos na nie (w tym wypadku akurat przeciwko osobie, która ten układ symbolizuje, która jest gwarantem jego interesów) albo nic z tym fantem nie robią. Tak więc wśród tych, którzy uznają ten układ za szkodliwy można wyróżnić 2 postawy. Aktywnego działania przeciwko niemu oraz bierną postawę niegłosowania lub głosowania nieważnego. Zastanów się, czy ta druga postawa-bojkot przynosi szkodę temu układowi, uszczerbek jego interesom. Czy głos nieważny zadziała przeciwko temu układowi, przyczyni się do jego obalenia, osłabienia. Czy wręcz przeciwnie będzie jak kula wystrzelona w płot, zmarnowana amunicja. W moim odczuciu taka postawa nie jest antysystemowa, a wręcz odwrotnie prosystemowa, wbrew intencjom tych, którzy taką postawę zajmują. Śmieszne jest twierdzenie, że głosowanie to legitymizowanie tego systemu. A cóż to ma za znaczenie w realiach takich, jakimi są. To takie wypieranie z własnej świadomości czegoś co istnieje, niezależnie od naszej woli, czy tego chcemy czy nie. Można by rzec, przypomina to taką postawę chorego na raka, który uporczywie twierdzi, że jest zdrowy, wbrew wynikom badań, diagnozie lekarskiej wbrew własnemu samopoczuciu. Cóż jego twierdzenie o dobrym stanie zdrowia zmienia coś w jego sytuacji. Może on walczyć o siebie, podjąć leczenie albo nic nie robić i czekać na śmierć, albo pójść do znachora, wierzyć w mrzonki i obietnice, roić złudne nadzieje. Ludzie tego systemu mają w du… , czy dostęp do koryta zapewnia im elekcja przy frekwencji 2% czy 98%. Zawsze będą twierdzić cynicznie (ale tu w pewnym sensie trzeba im rację przyznać), że nieobecni nie mają racji. Oni nie będą mieć żadnych wyrzutów sumienia, skrupułów, dyskomfortu sprawując władzę, nawet gdy zostaną wyłonieni przez 1% wyborców Żadne refleksja ich z tego powodu nie dopadnie, nie załamią się, nie zapłaczą z tego powodu, że 99% narodu w ich wyłonieniu nie uczestniczy. Dla nich rządzenie biernym motłochem jest nawet korzystniejsze, bo niesie mniejsze zagrożenie dla ich władzy. To ludzie bez zasad, honoru, przyzwoitość. Kalkulują w ten sposób: cóż, nie lubicie nas, nie chcecie dalej żyć w matrixie, to trudno, nieładnie z waszej strony, ale jakoś to przebolejemy, no włosów z głowy z tego powodu sobie rwać sobie nie będziemy, strzelcie sobie piwko w niedzielę, bylebyście tylko nie pofatygowali się do urn, nie wylali swojej frustracji, nie dali wyrazu swemu rozczarowaniu nami. Bo to nieładnie byłoby z waszej strony, a do tego dla nas niekorzystnie. Z powyższych względów niegłosowanie na Dudę jest de facto poparciem status quo. Innej opcji nie ma. To plebiscyt, referendum przeciwko.
22 maja 2015, 11:24 / piątek
panpiter dokładnie to własnie miałem pisać do zwolenników tej opcji KONIECZNIE SKREŚLIĆ OBU ---NIE WRZUCAĆ KARTKI BEZ SKREŚLEŃ --licho nie śpi hehehe
22 maja 2015, 11:25 / piątek
Dodam jeszcze tylko jedno odnośnie ducha.91.

Piszesz coś o rządzach PiSu. Ale chyba słabo pamiętasz tamten okres, a jesli 91 to twoja data urodzenia to pewnie w ogóle nie pamiętasz. Ale ja przypomnę, bo bardzo bardzo wielu ludzi o tym zapomniało. Media pieknie zmanipulowały tamten okres, ale ja jako, że wówczas dałem się jak wielu porwać hasłom PO dobrze to pamiętam.

Przed wyborami we wszystkich mediach promowany był wspólny powyborczy rząd PO-PiS a te dwa akronimy były łączone na wszystkie sposoby. Kaczyńscy wraz z Tuskiem Rokitą i Olechowskim dogadywali się zgoła nieźle. Wielu ludzi widziało w tym szansę, po latach beznadziejnych rządów czerwonych świń z SLD.
Jako, że bardziej przypadała mi do gustu polityka PO głosowałem na nich, każdy był pewny, że i tak będzie koalicja, więc wybór nie miał wiekszej różnicy. tak się zdawało.

Niestety okazało się, że wygrał PiS, a nie, jak widocznie było ustalone gdzie trzeba PO. No i się zaczęło. Wówczas nie mogłem uwierzyć w to co widzę i jak się pozmieniali ludzie na których oddałem wówczas swój głos. Ten obrażony Tusek, który już widział siebie jako premiera, ta nagła agresja i ataki na PiS w mediach, kurwa co się dzieje? Więc co mógł zrobic PiS w tej sytuacji? Albo nowe wybory, albo próba rządzenia i tu musiał iść w wymuszony sojusz z Lepperem i Giertychem. Inna opcją były nowe wybory, bo wynik był przeciez nie po mysli ludzi, tych samych którzy dziś sa u władzy.

Mając przeciw sobie PO, SLD, PSL, którzy byli silnymi przecież grupami w parlamencie, mając przeciw prezydenta, mając przeciw media co oni mogli zrobić? Mając rząd mniejszościowy co oni mogli zrobić? Wiec jak można rozliczać PiS z ich ówczesnych obietnic, z tego co zrobili kiedy mieli oni tak bardzo ograniczone pole działania? Najbardziej szczekają na nich ci którzy sami rzucali im kłody pod nogi.

Tak było i warto o tym pamiętać. To był mój ostatni raz kiedy głosowałem na PO, wówczas zrozumiałem jaka to jest zawistna, dążąca jedynie do władzy partia, dla której stołki są ważniejsze od dobra Polski. Tak było i tak jest, nic się od tamtej pory nie zmieniło i trzeba być ślepym aby tego nie widzieć.
22 maja 2015, 11:37 / piątek
castorp takie pierdolenie (z całym szacunkiem dla twojej osoby i twoich poglądów ) to ja słyszę już 25 lat i dlatego TUTAJ JEST JAK JEST PO PROSTU!!! A JA WŁASNIE TEGO JUŻ KURWA NIE CHCE !!!! Zawsze jest ktoś coś jakaś partia lub osoba co akurat pomorze żeby tylko zagłosować na drugą stronę !!!! Pieprzą ci jedni i drudzy o mniejszym złu lub zmarnowanym głosie --to może niech tych zmarnowanych niech będzie więcej niż tych niezmarnowanych ,może jest czas i sposobność się policzyć i KURWA coś zmienić a nie obijać się od ściany do ściany . I dlatego zagłosuje tak jak zagłosuje i nie będę tu pieprzył agitki bo każdy na swój rozum i zrobi jak uważa !!!
22 maja 2015, 11:42 / piątek
Protokolant

Wybacz, że nie jestem wstanie zaserwować takich faktów z Wyborczej, Tvn i Newsweaka ;)

Odnośnie Żydów to można by się rozpisać ale to nie miejsce i czas.
Tak jak wspominałeś są Żydzi prawi i Żydzi komuniści .
A każdy komunista to chuj...
22 maja 2015, 11:44 / piątek
Dżihad HAHAHAHHA i to było ładne!!!
22 maja 2015, 11:44 / piątek
Niebywaøe manipulacje dziejá sié na naszych oczach. Od wczoraj w sondzie RMF FM kto wypadl lepiej wygrywal Duda 70/30 przy glosach 70 tys ludzi. 1h temu bylo 68/32 w tej chwili rmf fm zamknal sonde i ukryl liczbe glosujacych - wygral komorowski 52/48. To jest niewiarygodne
22 maja 2015, 12:00 / piątek
@Arkadiusz 100%poparcia.
22 maja 2015, 12:02 / piątek
Ludzie nie rozumieją jednego, jeśli w niedziele wygra komoroWSki, to tylko wzmocni się przed wyborami parlamentarnymi PO. Nie widzicie jakiej dopuszczają się w chwili obecnej manipulacji? To już nie tylko tvn, wyborcza, ale tvp i reszta.
Kolejny argument. Każdy chce zmian, ma dość rządów PO. Jeśli na stołku nadal zostanie gajowy a Nam, tzn. Kukizowi i Korwinowi uda się zdobyć duże poparcie w parlamentarnych to co z tego? Wszystko będzie wetowane przez gajowego. Chuj nagle się uaktywni do wetowania ustaw, a do teraz przy PO nic nie zawetował.
Głupie jest niektórych czekanie na wybory parlamentarne, bo teraz im kandydaci nie pasują. Trzeba wyjebać gajowego i tyle!
22 maja 2015, 12:20 / piątek
Ja chyba nie pisze po polsku ??? Jakie czekanie po prostu oddanie nieważnego głosu !!!!zaraz przed jesiennymi wyborami co niektórzy zaczną pisać ze warto głosować na Pis bo innej opcji nie ma i nie będzie(bo inaczej głosy będą zmarnowane lub umocni to peło itp i itd. ) bo tylko Pis zmieni Polskę a wlanie ze NIE O TO CHODZI !!!!! Chodzi własnie o odsuniecie wszystkich umoczonych w ten interes . Jak ktos tego nie rozumie to zrozumie za rok lub dwa ale szkoda czasu...pozdro
22 maja 2015, 12:44 / piątek
Przestań mącić, zniechęcać ludzi i robić dywersyjna POlitykę.
Nie rozumiesz i już pewnie nie zrozumiesz ani teraz, ani za rok czy 2, że przez oddanie nieważnego głosu nikogo umoczonego w ten interes nie odsuniesz, ani teraz ani nigdy. Bo system tego nie przewiduje i inne są reguły. Gdyby tak było, że np. oddane głosy nieważne do sejmu przekładałby się na puste fotele poselski, to owszem zgodziłbym się z tobą. Gdyby przy takim hipotetycznym systemie nie zagłosowało by 99% wyborców, to w sejmie siedziałoby 5 posłów (1% z 460 miejsc), reszta miejsc niewybranych głosami nieważnymi. Tak jednak nie jest i nie będzie . Dlatego nie ma czegoś takiego jak nieważny głos. Głos nieważny to głos przeciwko zmianie na urzędzie prezydenta
W niedzielę oddanie takiego głosu nie przybliża do odsunięcia bula ani innych umoczonych. W tych wyborach nie ma już Korwina, Kukiza, Ruchu Narodowego. Nie stoją na szachownicy. Został gajowy i Duda. I do rozstrzygnięcia zostaje kwestia skutków, jakie przyniesie wygrana jednego czy drugiego. Głos nieważny oddala szanse odsunięcia bula. Takie są nieubłagane realia.
22 maja 2015, 12:51 / piątek
Tak jak castorp pleciesz zwykle trzy po trzy tak teraz NIESTETY masz racje. Glos nieważny w tym wypadku to glos przeciw zmianie, chujowej ale zmianie.
22 maja 2015, 12:54 / piątek
Ps. Rozwijając mysl.Komorowski niczym nie zasłużył by kolejne lata być prezydentem, chociażby w celu ostrzeżenia kolejnego asa na tym stołku trzeba mu pokazać czerwoną kartkę.
22 maja 2015, 13:02 / piątek
Życzę zmiany nawet takiej jak określił to Edwin i castropie z łaski swojej nie pisz ze mące bo wbrew temu co ty piszesz nie namawiam nikogo do oddania głosu nieważnego -sugeruje ze jest takie rozwiązanie dla tych którym ogólnie ten układ sie nie podoba a przekonani ze chcą glosować na Dudę niech tylko ruszą dupy i pójdą i na niego zagłosują wtedy na pewno komotuski nie wygra mimo mojego głosu nieważnego...szanujmy sie mając zbliżone poglądy bo inaczej nikt nas nie będzie szanował...
22 maja 2015, 13:20 / piątek
Arkadiusz,castrop-1945% poparcia.W niedzielę na zbity pysk wyrzucamy Komorowskiego, a głos nieważny jest mimo wszystko głosem za Bredzisławem,co wytłumaczyli i Arkadiusz i castrop.
22 maja 2015, 13:43 / piątek
Świeżynka odnośnik
22 maja 2015, 14:29 / piątek
Castorp mówisz całkiem sensownie. Protokolant pisze jeszcze o jednym aspekcie, mianowicie o prawdopodobnej histerii/propagandzie mediów po wygraniu Dudy, co w skutkach może przynieść zwiększoną trudność dostania się do parlamentu na jesieni ugrupowań z poza układu. Możesz się odnieść do tego argumentu? Jestem ciekawy Twojej opinii.
22 maja 2015, 14:52 / piątek
Duda się wczoraj wywnętrzał nad orłem z czekolady , a dziś jakoś nie protestował...

odnośnik

I to właśnie mnie w...wia u tego gościa - elastyczny kręgosłup moralny a w zasadzie jego brak.
22 maja 2015, 14:53 / piątek
Oddanie głosu nieważnego to wspieranie obecnego systemu i nabijanie frekwencji, którą się establishmentowe kurwy potem szczycą. Polski patriota żyjący w tym post-PRL-u, nazywanym III RP, ma zatem dwie opcje:
- Nie iść w ogóle na wybory.
- Głosować na Dudę przeciw Bulowi i PO (formacji równie skurwiałej co SLD).

Tertium non datur.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.483