Gdańsk: sobota, 30 maja 2020
FORUM
Podstrony:


Jaki Prezydent RP .

strona 4/5

24 maja 2015, 14:33 / niedziela
Aby ktokolwiek mógł przyjść to najpierw musisz się pojawiać i to nie przed monitorem:).
24 maja 2015, 14:34 / niedziela
Mihal, mrmac

Ale przecież ja dokładnie to samo napisałem w moim poście. Że chodzi o odstawienie od władzy Komorowskiego. I ja nie mam nic przeciwko temu. Podkreślam jedynie, że kontrkandydat żadnym zbawcą nie jest i jeśli wygra, to za 5 lat będzie chodziło o to, żeby „odstawić zdrajcę i złodzieja Dudę od władzy”. Przecież ta zabawa trwa już od dziesięciu lat. I to mnie jedynie smuci.

Zmiana w ordynacji wyborczej. Wielu tutaj nienawidzi Wałęsy, ale jedną ważną rzecz powiedział: Zero kasy na kampanię z budżetu państwa i znieść obowiązek zebrania 100K podpisów. Tylko wtedy w końcu ktoś nowy będzie mógł rozpocząć prawdziwą robotę.

Czarny

Napisałem. Na nikogo. Czy gdybyś dziś miał do wyboru: Komorowski czy Jaruzelski, to poszedłbyś na głosowanie? Pewnie nie. Ja mniej więcej podobną niechęć odczuwam do obu kandydatów.
24 maja 2015, 14:37 / niedziela
L P

W domu jestem 6 do 7 razy w sezonie. Chyba wystarczy. Prócz tego moje nazwisko bardzo łatwo ustalić, bo nie chowam się przesadnie za ksywką.
24 maja 2015, 14:39 / niedziela
duchu,nadal mi nie odpowiedziales na pytanie.
24 maja 2015, 14:40 / niedziela
Jeżeli zrównujesz rudzielca z Kaczyńskim, to niczego nie rozumiesz, z tego co się w Polsce dzieje. I chyba Ci się pomyliły wybory parlamentarne z prezydenckimi. Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy 4 stadium raka a zapaleniem płuc, to... brak słów. Dziś każdy nawet średnio ogarnięty Polak rozumie, co jest jego patriotycznym obowiązkiem. Podobnie jak każda świnia wie, czego od niej oczekują, co ma zrobić.
24 maja 2015, 14:41 / niedziela
Za co chciałeś duchu odsunąć od urzędu prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010?
24 maja 2015, 14:45 / niedziela
Duch nadal nie rozumiesz.
Trzeba rozpocząć zmiany. W parlamentych łatwiej będzie coś zrobić przy takim Dudzie niż gajowym. Zmiany trzeba zacząć już, teraz!
Ewidentnie widać, że masz ten sam "argument" co większość osób, które swoją wiedze opierają na mediach, na tym co się w "świecie" mówi. "bo za Dudą stoi Kaczyński.", "bo PiS i PO to Ci sami ludzie". Właśnie przez takie "zmiękczanie", tak ciężko walczyć o normalność w Polsce.
24 maja 2015, 15:01 / niedziela
Czarny

Odpowiedziałem. Nie ma takiej partii. Jeśli się zmieni ordynacja, to może się ktoś taki pojawi. Ogólnie mówiąc zagłosowałbym na kogoś kto: obniży socjal i zmusi darmozjadów do roboty, powalczy o przywrócenie do życia polskiej kultury: książki, teatru, muzyki, filmu. Na kogoś kto raz na zawsze pozbędzie się korupcji, na kogoś kto ureguluje w końcu nauczanie historii, bo ostatnimi czasy uczy się nas tylko o klęskach, a o sukcesach nie, kogoś, kto zadba o infrastrukturę i polski przemysł, który się stacza w zastraszającym tempie, kto wzmocni naszą armię, kto ureguluje sprawę Kościoła i pieniędzy mu przyznawanych, kto znajdzie sposób na reanimowanie służby zdrowia i straży pożarnej w Polsce. Kogoś, kto ureguluje prawnie zakres obowiązków policji, bo to, co się teraz dzieje, to jest do chuja niepodobne, kogoś, kto ściągnie do Polski duży międzynarodowy biznes, ale nie za pomocą ulg podatkowych, tylko tworząc korzystne warunki rynkowe, kogoś, kto zmniejszy kwoty wolne od podatku, wprowadzić daninę liniową i ureguluje kwestie ordynacji. A nade wszystko, kogoś, kto będzie prężnym managerem z doświadczeniem w zarządzaniu dużym przedsiębiorstwem, a nie politykiem z zawodu, który nigdy nie zarobił choćby złamanego grosza.

Castorp

Ja raczej bym powiedział, że to wybór pomiędzy pałeczką dżumy, a hivem. Żadnego z tych świństw nie chciałbym przygarnąć. Rudego od Kaczyńskiego dzieli tylko jedno: wzajemna nienawiść, która nawet nie wynika z niczego istotnego, a jedynie z żądzy władzy.

Mrmac

Akurat Lech Kaczyński mi za bardzo nie przeszkadzał. Uważam, że jego katastrofalne notowania przed wyborami były wynikiem polityki jego brata. Mierziła mnie natomiast martyrologia i gierojstwo obu panów.
24 maja 2015, 15:21 / niedziela
Obowiązek wobec Polski spełniony, czas na obowiązek wobec Lechii.
24 maja 2015, 15:40 / niedziela
Trzeba ściąć jeden łeb komunistycznej hydrze, w wyborach parlamentarnych spadnie drugi. Lepiej niech się kłócą na gorze niżby bez sprzeciwu oddali do konca Polskę Tez mi z pisem nie po drodze za ukraine i powiązania z zydami ale 2 tura nie pozostawia patriotom wyboru.
24 maja 2015, 21:44 / niedziela
https://twitter.com/szczurbiurowy
24 maja 2015, 22:26 / niedziela
"W domu jestem 6 do 7 razy w sezonie. Chyba wystarczy."

Nie, nie wystarczy. 6/7 razy na 18 spotkań. Na wyjazdy też nie jeździsz, więc nie rób z siebie fanatyka, bo takim nie jesteś i nie byłeś. Jesteś co najwyżej sympatykiem. Cały czas podkreślasz, jak to nie masz daleko, robiąc przy tym z siebie nie wiadomo kogo. Jesteś sympatykiem, głównie internetowym. Prawda bardzo dobrze Ci napisał, na Lechii nie ma demokracji, ale co Ty możesz o tym wiedzieć.

A wracając do tematu, to oby wyniki były bez bulu ;)
24 maja 2015, 23:03 / niedziela
Owszem. Jestem sympatykiem. Masz z tym jakiś problem? Jestem na stadionie zawsze, jak tylko mogę. Zwykle na zielonej, czasami na rodzinnym. Na wyjazdach rzadko, bo nie mam zbyt wielu możliwości. Martw się o siebie, kolego "fanatyku", bo nic Ci do mojej aktywności. Dla mnie każdy mecz to wyjazd. Ktoś taki, jak Ty, nigdy tego nie zrozumie.
24 maja 2015, 23:04 / niedziela
Na kilku wyjazdach był. Fanatykiem nie jest, zresztą nigdy nie pisał, że jest. Oprócz tego, że jest sympatykiem internetowym to trochę też działa w celu poprawiania wizerunku Lechii. Może nie daje to jakichś wybitnych rezultatów ale Duch nie ogranicza się do wypicia kilku piw, obejrzenia meczu, i spierdolinki do domu. Także nie bądź taki krytyczny.
24 maja 2015, 23:08 / niedziela
To który Prezydent był na paru wyjazdach i nie jest fanatykiem?
Już się kurwa pogubiłem....
24 maja 2015, 23:13 / niedziela
Czarny - pewnie chodzi o Komora, bedac z wizytą u mamy zabrał sie z wyjazdem Lechii do Warszawy.

TYLKO LECHIA!
24 maja 2015, 23:21 / niedziela
Ja pierdolę, Łabędź wszędzie się wpierdoli...
Był w Gliwicach, w Poznaniu, chyba w Kielcach i Łęcznej, no i oczywiście w Wawie. I to nie tylko na meczach Lechii... Zgodowe chyba też. A Ty?
A teraz czekamy na odzyskanie Lwowa przez nowego Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP
24 maja 2015, 23:38 / niedziela
ch..j w dupe WSI
24 maja 2015, 23:58 / niedziela
Aj waj, panowie... szczęście że wyniki są już względnie znane więc może nie przyjdzie mi zasłaniać murzynów przed linczem :))) ale po szmok to rzucanie jakimiś lemingami-słoikami, gardłowanie pogardą i gnozą, odważanie fanatyzmu jak na taksometrze?

Raz że to interesujące stwierdzenie pt. "na Lechii nie ma demokracji" jakoś zawsze mi przywołuje chociażby wyjazd do takiego Włocławka, gdzie część - nie nazwałbym jej małą - bez większej żenady (jak i reakcji - wówczas 'linia' była inna?) zapodawała "chuj w dupę temu, co oddał głos Kaczyńskiemu", czy choćby - jakis czas wcześniej - panujące jednogłośnie ortodoksyjne stanowisko że 'trawa nie licuje z godnością białego człowieka, prawdziwego Polaka" (skądinąd moim zdaniem, chociaż 'nu, panowie Dobrzyńscy, ja sobie żydzisko' :)), całkiem słuszne - ale jakoś dzisiaj zdaje się nie tak 'konsekwentnie przestrzegane')
Dwa, że... dajcie spokój, teksty typu "i nie masz prawa głosu" - i czemu to służy właściwie? Wszyscy wiemy, jakie są stadionowe realia, ale przekładać to - bez zapominania wprawdzie o chlubnej tradycji 'bastionu' - na realia ogólnospołeczne dotyczące de facto tyczące się przyszłości/wizji kraju, w końcu gośc dzisiaj wybrany - czy tego kto chce czy nie - będzie prezydentem "wszystkich Polaków" (chociaż wiadomo, że dana cżęść tego nie przyjmie) jest faktycznie tak błyskotliwe jak nie głosowanie na kandydata bo powiedział że Wisła jest milicyjna :) Naprawdę, po co to, skąd ta wyobraźnia przedszkolaka? Czyli co, jedyne wyjście w tym zakresie to pełna gettoizacja, 'bo my są jedyne prawdziwe gity a reszta chuj i frajery', mimo że przecież tylko 'wybieramy mniejsze zło'? Żeby odepchnąć co i kogo się tylko da? Obserwując rzecz z dystansu, na szczeście - zdaje się że również dla was (przynajmniej wg wyników na chwilę obecną), dzisiaj rozsądnie mało kto dał się w gettcie zamknąć i 'sfanatykizować' - toteż pozostaje życzyć wam wszystkim, i zarówno kol. prawdzie jak i kol. duchowi, pomyślności i żeby to był... 'dobry wybór' i dobrej nocy :)

szalom
25 maja 2015, 09:54 / poniedziałek
bul dupy Michnika:odnośnik :)
25 maja 2015, 20:21 / poniedziałek
25 maja 2015, 21:06 / poniedziałek
Ja tam nie wiem czym wy się tak podniecacie . Ile wy macie lat że wierzycie w to co mówią politycy ? Naprawde myślicie że któryś z nich odmieni wasze życie ? Ja tam dobrze pamiętam tzw. IV RP czyli lata 2005-2007 i to też nie było nic ciekawego . A większego populisty od Dudy to już dawno nie widziałem . "Dla każdego coś dobrego" , oczywiście przed wyborami . Ja tam nie dałem się nabrać żadnemu kandydatowi i wcale nie byłem na wyborach . Nie mam też większych nadziei bo dla mnie wszyscy politycy są tacy sami .
25 maja 2015, 21:59 / poniedziałek
"Ja tam nie dałem się nabrać żadnemu kandydatowi i wcale nie byłem na wyborach"

Prawdziwy bohater, bezkompromisowo nie dal się uwieźć nikomu

"Ja tam dobrze pamiętam tzw. IV RP czyli lata 2005-2007 i to też nie było nic ciekawego"

Ja również pamiętam, pamiętam że płaciłem troszkę inne podatki, a człowiek z kontroli skarbowej nie naciskał by dostać w łapę. Ot taki wyidealizowany obraz gdy urzędnicy bali się wyciągać rączkę pod stołem
25 maja 2015, 22:56 / poniedziałek
Bardzo dużo miałem ostatnio kontaktów ze skarbówką, ale nikt mnie nigdy o łapówkę nie prosił. Ani wprost, ani w sposób zawoalowany. Więc nie wiem, czy nie przesadzasz. A CBA służyło głównie do zwalczania konkurencji politycznej, co było wstępem do dyktatury. O tym trzeba pamiętać, Buziek. Bo my już mieliśmy dyktaturę.

Wygrał Duda i dobrze. Mam nadzieję, szczerą nadzieję, że wszyscy będą usatysfakcjonowani. Niestety osobiście przypuszczam, że wątpię.
25 maja 2015, 23:03 / poniedziałek
Tak, tak faszyzm, ludzie o szóstej rano, krzyżowania, średniowiecze, faszyzm, Ziobro, CBA i faszyzm, dyktatura, CBA, faszyzm, ludzie z pochodniami...
25 maja 2015, 23:06 / poniedziałek
buziek - tak na spokojnie. Ile razy proszono Cię o wręczenie łapówki - chodzi oczywiście o organa skarbowe.

1, 2, 3.... WAL !!!
25 maja 2015, 23:11 / poniedziałek
Dokładnie raz. Odmowa i dalsze procedowanie sprawy(zgłoszenie do prokuratury) kosztowało mnie od chuja pieniędzy
25 maja 2015, 23:17 / poniedziałek
I myslisz, że wybór Prezydenta - takiego czy owakiego zmieni to?
Myslisz, że jak raz spotkałeś łapówkowicza to można zbudowac legendę o łapówkarzach, którzy biora tylko, gdy dana opcja jest u władzy? Daj spokój.

Lubię czytać Twoje wpisy, ale ten argument słaby.
25 maja 2015, 23:22 / poniedziałek
Myślę że zmiana cwaniaczków zakumplowanych z mediami na cwaniaczków których media nie znoszą sporo zmieni
25 maja 2015, 23:30 / poniedziałek
Fiskus zakumplowany z mediami. Nie słyszałem o takowych przypadkach.

No chyba, że chodzi o całościowe podejście - nie tylko o skarbowośc.

No dobra - nie rozmywam tematu.
25 maja 2015, 23:46 / poniedziałek
Ryba psuje się od głowy czy jakoś tak

Jeśli pan X na posadce niskiego szczebla widzi w telewizji że pan Y zamiata sprawę korupcji u swojego kolegi na najwyższym szczeblu i nikt(prokuratura wszczyna śledztwo, które potem umarza, media pogadają 2-3 dni - potem zaczynają zagadywać temat, rząd zamiast ujebać tego kto bierze w łapę robi wrzutkę i np. zmienia ustawę hazardowoą) z tym nic nie robi to sobie myśli: a co mi tam szkodzi, zarabiam ciurliki szmatławe więc i mi się coś należy
25 maja 2015, 23:56 / poniedziałek
26 maja 2015, 00:16 / wtorek
Chciałbym referendum ,by kariera polityczna trwała max 10 lat, a potem zakaz. Wykluczeni zostaliby "zawodowi" politycy, zjedzeni przez kłamstwo i oderwani od rzeczywistości. Jedno hasło ,zebrane podpisy i wybory wygrane :)

Ps. Wszystkie prawa zastrzeżone :D
26 maja 2015, 00:26 / wtorek
Buziek

No to powiedz jeszcze ile osób skazano za korupcję w czasach PiS i możemy kończyć. I na jakie wyroki. Bo piszesz, że się wtedy bano ponoć. A ja śmiem twierdzić, że korupcja za czasów PiS miała się doskonale. Pewnie tak samo dobrze, jak za PO.

Zresztą, jedną jedyną w moim życiu propozycję przyjęcia łapówki dostałem na początku 2007 roku, od policjanta, który o 3 nad ranem ściągnął mnie z Obwodnicy Trójmiejskiej (i słusznie, bo leciałem prawie jeden dziewięć - cóż, młodość). Sprawę zgłosiłem, ale prokuratura odmówiła rozpatrzenia, bez podania przyczyny. Co jakby wiele wyjaśnia.

Więc skończmy już z tą demagogią.
26 maja 2015, 06:00 / wtorek
ad duch - jeśli chodzi o kwestie 'łapownictwa codziennego', to fakt, przynajmniej wg CPI TransparencyInt trochę się pozmieniało przez te 10 lat (2005 - 70., 2008 - 58., 2010 - 41., 2014 - 35.), niemniej jedego nie mogę zrozumieć

Jak to jest, że ci siepacze z tej fuj! policji politycznej, ta "pozostałość dyktatury", w zasadniczo niezmienionym kształcie (poza 'nowym rozdaniem') i kompetencjach (a przynajmniej nie zmniejszonych), od prawie 10 lat jeździ po tym kraju, dalej straszy, terroryzuje, a żaden obrońca demokracji cnót i swobód się nawet nie zająknie? :)))

szalom
26 maja 2015, 07:40 / wtorek
KróluwłoskiejVaginy - trochę wiecej luzu ;)

TYLKO LECHIA!
26 maja 2015, 09:02 / wtorek
Duchu ja poszukam statystyk postawionych zarzutów jeśli chcesz, a ty mi powiedz jak rozpoznałeś tą PISowską dyktaturę?
26 maja 2015, 12:31 / wtorek
nie prościej byłoby napisać:
Jebać PIS, jebać PO, widzimy się na jesień?

Wyglądacie jakbyście kłócili się o to, czy większą kurwą jest ta stojąca przy drodze, czy tez może czekająca w burdelu?
26 maja 2015, 12:37 / wtorek
Lemingi już zaczynają to co robili z L. Kaczyńskim. Skąd to kurestwo, kto ich tego nauczył, co im to da?
26 maja 2015, 16:21 / wtorek
Buziek

O nie. Nie proszę o postawione zarzuty. Bo wiesz, zarzuty, to mieli nawet nasi za "wtargnięcie na Arkę". Wykaż mi wyroki skazujące w ostatecznej instancji.

Co do pisowskiej dyktatury, to jest to oczywiście jedynie figura retoryczna. Nie wierzę w to, że w dzisiejszej Polsce moglibyśmy jeszcze powrócić do tamtych czasów. Niemniej szukanie (a nawet wręcz fabrykowanie) haków na opozycję jest bardzo, bardzo słabe. Platfusy zresztą też to robią, ale w żadnym razie tak spektakularnie, jak w sprawie choćby Sawickiej.
26 maja 2015, 16:53 / wtorek
Duchu, to co wypisujesz w tym temacie, to jest dramat.
26 maja 2015, 18:29 / wtorek
za PiS to miałeś ściganie przestępców. Próba ściągnięcia Mazura z USA, Barbara Bilda popełnia samobójstwo na widok policji pod jej domem, Beata Sawicka złapana na łapówce i rozwiązanie WSI które było organizacją przestępczą. Mieli tylko 2 lata a za PO przestępcy mieli się bardzo dobrze i w ciągu 8 lat afera za aferą. Okradanie zwykłych obywateli (np. Amber Gold) i zwykłych przedsiębiorców (np. na budowie autostrad). Niewyjaśnione samobójstwa, samopodpalenie pod kancelarią prezydenta czy zamykanie w więzieniach niewinnych obywateli. I wreszcie zadłużenie państwa z poziomu 550mld do ponad 1000mld. Można wymieniać w nieskończoność afery, nieprawidłowości PO.
26 maja 2015, 18:35 / wtorek
Dajcie żyć lemingowi.
26 maja 2015, 18:51 / wtorek
a jeszcze dodam że nawet dodano prostytucję i handel narkotykami do PKB żeby tylko więcej nabrać kredytów na dziurę budżetową (po przekroczeniu 60% PKB zadłużenia Polska nie dostanie pieniędzy na łatanie dziury). Aż wreszcie wpadli na pomysł żeby zajebać nam pieniądze z OFE :)
26 maja 2015, 19:24 / wtorek
Kolego za Ofe to jeszcze kiedyś podziękujesz.Bo ofe to jeszcze większa ściema niż ZUS.
26 maja 2015, 19:37 / wtorek
Czyli mam podziekować, ze złodziej zlodziejowi zajebał moje pieniadze?
No to faktycznie musze byc wdzięczny złotawiaro.
26 maja 2015, 19:39 / wtorek
Wierzcie dalej politykom naiwniacy . A najbardziej wierzcie w geniusza ekonomicznego , który nie ma konta w banku , nie ma prawa jazdy , nie ma kobiety a jego najbliższą rodziną jest kot . On zbawi gospodarkę i was przy okazji . Nic nie róbcie tylko czekajcie . On za was wszystko załatwi :-).
26 maja 2015, 19:49 / wtorek
@diakomo z tego co sie orientuje Duda ma fajna żonę i córkę.O kocie nic nie wiadomo.Co do konta to chciałbym miec chociaz polowe tego..własnie tym straszeniem przegraliscie.Duda to nie moja bajka ale cieszę sie, ze nie bedę ogladal tego ryja z WSI.Zreszta bul to paskudna sprawa...
26 maja 2015, 20:09 / wtorek
@złotawiara może jeszcze im podziękuj za wysokie podatki i przymusową emigrację milionów Polaków? poczytaj trochę w internecie co się dzieje w Polsce. Spodziewam się że prędzej wymienisz zwycięzców Tańca z Gwiazdami niż podatki nałożone na Polaków w przeciągu ostatnich 8 lat jak i cała reszta popierających PO. Dzisiaj telewizja to nie źródło informacji tylko manipulacji. Podpiszesz się pod tym co powiedział Komor : "Żyjemy w złotych czasach dla Polski" ?
26 maja 2015, 21:45 / wtorek
@diakomo
Dobry premier - a rozumiem, że pijesz do Jarka - nie musi być profesorem prawa, lub ekonomii. Dobry premier ma potrafić dobrać sobie współpracowników, którzy będą realizowali postawione przed nimi zadania, a on ma ich z tego rozliczać. Premier - po za ministrami - ma także doradców bezpośrednich i ma mieć też swój łeb na karku, by pilnować wszystkiego co się dzieje wokół jego samego, jak i w dalszej okolicy. Premier może też mieć kota i konto w SKOKu - jak dla mnie looooz. Sam też mam kota i konto w SKOKu.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.024