Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

LECHIA GDAŃSK - Górnik Zabrze piątek 16-10-2015 g.18:00

strona 1/2

3 października 2015, 07:56 / sobota
Po wygranych z Zagłębiem i Jagiellonią nasza Lechia podejmie Górnika Zabrze. Klub z Zabrza po 10 rozegranych meczach zdołał zgromadzić zaledwie 6 "oczek", jutro w ramach 11 kolejki podejmie u siebie vice-mistrza Polski Legię.

Ostatnich pięć spotkań pomiędzy naszymi klubami:
Górnik 0-1 Lechia
Lechia 1-0 Górnik
Górnik 2-2 Lechia
Górnik 0-2 Lechia
Górnik 0-0 Lechia

Ostatnich pięć spotkań Górnika to kolejno: R-R-P-P-R

Reasumując Zabrzański klub jest w głębokim kryzysie zarówno organizacyjnym(kryzys permanentny) jak i sportowym(w początku sezonu) należy z tego skorzystać i dołożyć swoją cegiełkę do spadku "Żaboli". Należy jednocześnie pamiętać o prawidłowościach rządzących naszą ligą i do najbliższego przeciwnika podejść jak do meczu o mistrzostwo Polski(czym de facto jest)

Tylko Lechia!
4 października 2015, 17:23 / niedziela
Dzisiejszy mecz naszego najbliższego rywala zakończył się rezultatem 2-2, w kontekście wydarzeń na boisku i tego że mierzyli się z 3 drużyną obecnego sezonu może to ich lekko podbudować.
4 października 2015, 17:45 / niedziela
nie oglądałem całego meczu natomiast po ostatnich 20 minutach mogę stwierdzić że jeżeli zagramy na poziomie 2 połowy w meczu z baba jagą czy z Zagłębiem to 3pkt powinny bezproblemowo zostać w Gdańsku
4 października 2015, 19:46 / niedziela
Na Górnika trzeba uważać przy stałych fragmentach gry. Moj typ to 2-0 dla Lechii.
4 października 2015, 21:10 / niedziela
Mecz wbrew pozorom nie bedzie łatwy, bo na Górniku zaczyna odbijać swoje pietno trener Ojrzyński. Wazne bedą stałe fragmenty gry, tu Gornik ma nad nami przewagę.

Mam nadzieje ze TvH zrozumie w końcu ze Krasić musi nabrac szybkości aby byl zdolny do gry przez 90 minut. Przez to zespół gra bez rezysera gry, bo Łukasik to defensywny pomocnik i nie inklinacji do gry ofensywnej, wyjdzie mu moze 1 podanie na mecz.
Dlatego wolałbym zobaczyć na srodku pomocy Wisnie (bądź Waldka K. po "odrodzeniu" w reprze) niz męczącego sie tam Krasicia.
Nie zagra Kuświk wiec dałbym szanse Buksie.
W obronie postawiłbym na duet Maloca/Gerson. Janickiemu przydałoby sie odpoczac, aby sie zresetować.
skład:
Maric,
Wojtowiak, Maloca, Gerson, Wawrzyn
Borysiuk, Kovacevic
Mak, Wisnia, Makuszewski
Buksa/Haraslin
na ławce: Budziłek, Stolarski, Janicki, Krasic, Mila, Haraslin/Buksa, Łukasik

TYLKO LECHIA!
5 października 2015, 17:33 / poniedziałek
A ja to widzę tak:
Marić
Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak
Borysiuk, Łukasik
Makuszewski, Mak, Haralsin
Buksa
Mógłbym wstawić Milę i Peszkę, ale lepiej niech się młodzi ogrywają, niż oglądać kopanie wybitnych reprezentantów kraju.
11 października 2015, 00:01 / niedziela
Witam wszystkim!

Mam takie małe pytanie czy może któryś z szanownych Kolegów orientuje się czy będzie to mecz na który przybędą kibice gości? Coś tam wyczytałam o karze dla nich na jeden mecz wyjazdowy. Czysta ciekawość:)

Będę wdzięczna za odpowiedź

Z biało- zielonym pozdrowieniem z gorszej strony Trójmiasta
Kitty
11 października 2015, 21:53 / niedziela
Wawrzyniak z Irlandią moim zdaniem jeden z najlepszych na boisku (pierwsza połowa), ale w piątek też musi pokazać że jest w formie.
Mecz z Górnikiem nawet ważniejszy od tego co teraz grają, bo to nasza droga na górę tabeli. Co prawda jest po drodze Termalica po Górniku, ale do jebnięcia legła u siebie 31ego
W piątek, wszyscy na mecz... 20K na trybunach to absolutne minimum!!!
13 października 2015, 09:20 / wtorek
Witam!!!
Po primo mają zakaz, i raczej będzie tyczyło tego meczu.
A po due jak będzie taka pogoda jak teraz z chłodnym wieczorem to obstawiam ok 15-16 tysiące kibiców. Ale NAJWIERNIEJSI przybędą jak zawsze (ja też) :-) ja tam w LECHIĘ WIERZĘ i to SZCZERZE!!!
A my swoje...
15 października 2015, 13:10 / czwartek
odnośnik

/////////////////
Jedna wygrana w 11 meczach, aż 19 straconych goli i przedostatnie miejsce w tabeli. To dorobek Górnika Zabrze w obecnym sezonie Ekstraklasy. Sprawdziliśmy, co słychać w zabrzańskiej drużynie przed piątkowym spotkaniem z Lechią.
Górnicy od samego startu sezonu są w ogonie tabeli, za co po czwartej kolejce posadą zapłacił trener Robert Warzycha. Po nim drużynę 14-krotnego mistrza Polski objął Leszek Ojrzyński, który póki co też nie odnosi z zespołem rewelacyjnych wyników. Z nowym trenerem na ławce Górnik w siedmiu spotkaniach wywalczył siedem punktów, odnosząc swoją pierwszą i jak do tej pory jedyną wygraną w sezonie w lidze. W 9. kolejce zabrzanie pokonali 2:0 na własnym stadionie Śląsk Wrocław po bramkach Aleksandra Kwieka i Macieja Korzyma.

Największą bolączką Górnika jest nieszczelna defensywa. Zabrzanie w 11 spotkaniach stracili 19 bramek, co jest jednym z najgorszych wyników w całej lidze. Tyle samo straconych goli ma ostatni w tabeli Lech Poznań, a gorszy jest tylko zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała, któremu rywale wbili 20 bramek. Górnik jest z kolei na czele klasyfikacji jeśli chodzi o liczbę piłkarzy, którzy w tym sezonie zagrali w Ekstraklasie. Obaj trenerzy drużyny z Zabrza sprawdzili w sumie 26 piłkarzy. Z tego grona siedmiu to gracze młodzieżowi.

W grze zespołu Leszka Ojrzyńskiego widać jednak symptomy poprawy. Dowodem chociażby mecz ostatniej kolejki z Legią Warszawa, w którym w pierwszej połowie Górnik sprawiał znacznie lepsze wrażenie od wicemistrzów Polski, czego efektem były strzelone dwie bramki. W drugiej połowie zabrzanie oddali pola Legii, tracąc bramkę na 2:2, ale z perspektywy całego spotkania zostawili po sobie bardzo korzystne wrażenie. Podkreślają to zresztą piłkarze Lechii Gdańsk, przyznając, że pozycja, którą zajmuje Górnik w tabeli nie jest adekwatna do siły i umiejętności drużyny. W piątek czeka więc nas bardzo emocjonujące spotkanie.

W spotkaniu przeciwko Lechii nie zagra kontuzjowany Erik Grendel, który do treningów z drużyną ma powrócić w przyszłym tygodniu.
\\\\\\\\\\\\\\\
15 października 2015, 20:15 / czwartek
Jutro chciałbym zobaczyć Lechia taką jak w 2 połowie z Zagłębiem i jedziemy w górę tabeli. Tylko zwycięstwo!
Poza tym w końcu chciałbym zobaczyć debiut Chrapka, przynajmniej w końcówce spotkania.

C+ uznał, że mecz nie jest warty nadawania na ich kanałach. Transmisja na żywo w NC+ na Eurosport 2 HD od 17:45, powtórka 17tego na nSport+ HD o 2230.
16 października 2015, 01:47 / piątek
bigbadwolf poczytaj trochę o transmisjach a potem pisz ...ręce opadają......
16 października 2015, 10:09 / piątek
Niestety szykuje się najniższa frekwencja w tym sezonie.
16 października 2015, 13:21 / piątek
Nie ma co sie dziwić ze bedzie najniższa, w końcu to 4 mecz na 5 domowych który gramy w piatek. Kibic w kapciach górą, ale ch... tam dzis tylko ZWYCIĘSTWO!!!

TYLKO LECHIA!
16 października 2015, 14:20 / piątek
Misiu67, zamiast "ręce opadają" napisałbyś sprostowanie skoro uważasz że podałem błędną informację o transmisjach. Sprawdzałem gdzie transmisja będąc na lotnisku i trochę w pośpiechu, w razie gdybym nie zdążył z jakiegoś powodu wrócić... może coś przeoczyłem, w takim razie za błędne info przepraszam.
Teraz i tak wbijam czy w jakiejś telewizorni będzie live czy nie, bo i tak jadę na stadion, ale "kibice w kapciach" byliby pewnie wdzięczni za szczegóły;)))
16 października 2015, 14:37 / piątek
Nie widziałem na żywo meczu z Zagłębiem (wyjeżdżałem na wakacje)ale obejrzałem na spokojnie wszystkie mecze z odtworzenia. Widać, że cos tam zaczęło zaskakiwać i byc może teraz nastapi tego kontynuacja w meczu z Górnikiem, który chyba też powoli wychodzi z kryzysu . Lechia ma przewagę w postaci jakościowo lepszego składu i ...kibiców,którzy bez wzgledu na osiagane wyniki zawsze z optymizmem patrza w przyszłość i wierzą w Lechię.Dzisiaj powinien byc niezły mecz bo obie drużyny zaliczyły poważny falstart i jeżeli naprawdę chcą cokolwiek osiągnąć każda musi walczyc o trzy pkt. Zwyciężca może być tylko jeden i to będzie Lechia - typuję 2:0. Czas najwyższy pokazać, że nie tylko potrafimy remisować ale też potrafimy wygrać 4 -6 meczy z rzędu. To cechuje klasowe zespoły.
16 października 2015, 16:17 / piątek
Się ktoś nudzi to może sie pogapić co się dzieje na stadionie w Letnicy przed meczem z GZ :) odnośnik
16 października 2015, 16:21 / piątek
Co do frekwencji, to nie będzie aż tak źle, skoro ja się wybieram na ten mecz.
16 października 2015, 16:30 / piątek
DużyZłyWilku skoro nie ma kogoś na meczu w Gdańsku to niech sam sobie znajdzie gdzie można obejrzeć mecz.
16 października 2015, 17:09 / piątek
Seba na trybunach ,Nazario na ławie ,Wiśnia i Maczek w pierwszym . Czuje że będzie dobrze . Wychodzimy mocno ofensywnie z dwoma napastnikami Haraslin-Buksa . Będzie dobrze
16 października 2015, 17:15 / piątek
--------------------Marić
Wojtkowiak-Gerson-Janicki-Wawrzyniak
--------------Borysiuk
Makuszewski-Wiśniewski-Haraslin
--------Buksa------------Mak

odnośnik
16 października 2015, 17:20 / piątek
I dla tych którzy nie mogą być, zanim się mecz zacznie...
odnośnik
16 października 2015, 18:21 / piątek
Gratulacje Janicki, jak chcesz szpagaty w polu karnym robić to się kurwa na gimnastykę zapisz... 2 tygodnie przerwy, a ten poziom bez zmian.
16 października 2015, 18:52 / piątek
Lechia grać. .. kurwa mać!!!

Stefański ty kurwo!!!
16 października 2015, 18:56 / piątek
Od zawsze 'doceniam' kiedy komentuje Kaziu Węgrzyn serwując nam typowy survival.

To samo z Panem Fajeczką na Eurosporcie...

Ale to, co pierdoli ten dziadzia Zamilski to już kurwa przechodzi ludzkie pojęcie!

A to mu zimno na stadionie i przez cały mecz słychać jak pociąga kinolem.
A to szepcze na wizji do chuj wie kogo, że nie słyszy dobrze.
Stefański według niego to bardzo solidny i dobry arbiter (co już udowodnił kartka na początku dla Buksy za 'zwykły' faul w środku boiska i brakiem kartki za faul na Haraslinie przed polem karnym... no i ten karny z dupy, przy którym sprawiedliwości stało się zadość).
Mistrzowskim tekstem geriatryka Zamilskiego było "brak Mili w składzie jest niespodzianką, bo dobrze prezentował się w kadrze i w Śląsku Wrocław"!

Muszę szczerze przyznać, że przed emigracją byłem znacznie szczęśliwszy oglądając mecze na stadionie i nie słuchając takich starych dziadów, co nie widzą, nie słyszą, zimno im, ale wszystko wiedzą najlepiej.

Ciekawe co dziadzia popierdoli w drugiej połowie... a może zamarznie w międzyczasie? ;-)
16 października 2015, 18:56 / piątek
Gramy dobry mecz. Janicki słabo, a Piotrkowi ktoś musi powiedzieć żeby rogów nie bił. Szkoda kartek, ale plus za charakter. Widać, że jadą na pełnej kurwie i chcą to wygrać.
16 października 2015, 18:58 / piątek
PS: Byłbym zapomniał... więc zwyczajowo... Daniel Stefański to chuj albański!
16 października 2015, 19:01 / piątek
10 987 na stadionie
16 października 2015, 19:33 / piątek
Żenująca 2 połowa. Nie da się tego oglądać.
16 października 2015, 20:03 / piątek
Fakt, w 2 połowie gra siadła, zwłaszcza po wejściu Peszki.
Może gdyby Magiera strzelił karnego to by nie grali na alibi.
16 października 2015, 20:06 / piątek
Heh... nie oglądałem transmisji od początku (włączyłem tuż przed pierwszym gwizdkiem) i słysząc "Panie Andrzeju trenerze" automatycznie pomyślałem o Zamilskim... którego muszę z tego miejsca przeprosić, bo to Andrzej "fantastyczne piłkarskie szachy" Strejlau pierdolił że mu zimno i nie widzi boiska siedząc na oparciu krzesła (zawsze myślałem, że komentatorzy mają monitory na swoich stanowiskach)!

Stara komunistyczna piłkarska 'myśl szkoleniowa'... czyli pokolenie Piechniczków, Strejlau'ów, Latów itd... homo sovieticusy, którym już coraz bliżej by wyzdychali.

Co do meczu: szkoda, że tak nieskutecznie, bo można to było wygrać.
Z Buksy (jak wcześniej z Dudy), to - przy całej sympatii do tego chłopaka - Croucha raczej nie będziemy mieli.

Po wejściu Łukasika zacząłem się martwić że nie zobaczę 'kółeczka'... czekałem do doliczonego czasu gry i się nie zawiodłem!

Kazek chyba musi odpocząć jeden mecz, żeby złapać głód gry i tyrać mocniej na treningach by się załapać do składu.

Piątkowe popołudnie... czas kończyć tyrę i iść na browarek!
16 października 2015, 20:08 / piątek
Gra zenada... Doping też...
16 października 2015, 20:13 / piątek
Po 80 minucie doping powinien brzmieć... " lechia grać... " a nie ze te patalachy nic nie grają a mlynarze " la la... "... Oni powinni stać przodem aby widzieć co się dzieje, bo oni zapadają doping jakby oglądali inny mecz
16 października 2015, 20:13 / piątek
Ja pierdole. Chcieliśmy żeby pierwsze połowy były takie jak drugie ostatnio no i mieliśmy. Szkoda tylko, że druga połowa nie utrzymała poziomu.

I uwaga, mam perełkę. Cytat ze starego tetryka: "widanow (chuj mnie trąci jak się to pisze) lepiej to robi rękoma niż nogami".... Wirtuoz kurwa jego mać :)
16 października 2015, 20:22 / piątek
@jozin - widzisz stary masz w chuj więcej szczęścia ode mnie, bo byłeś na stadionie (no chyba, że oceniasz doping z fotela) więc czemu nie podeszłes do młyna i nie powiedziałeś co ci się nie podoba tylko tutaj się srasz? Rurki na dupie jaja ci scisnely czy w kominie przed monitorem siedzisz?
16 października 2015, 20:27 / piątek
Spokojnie,potwierdzilo sie tylko co mowil Heesen,ze moga odczuc "zajechanie" treningami trzy razy dziennie :-)
16 października 2015, 20:50 / piątek
Ein....hamuj bajer bo nie wiesz z kim gadasz. Fakt dawno mnie nie było na meczu, dziś po długiej nieobecności byłem. Ale to co widziałem to nadawało się do lechia grać kurwa macz a nie. Zresztą chyba 95 procent ludzi tak uważa... A rurki te se zjedz
16 października 2015, 20:52 / piątek
A nigdy jak chodzę na Lechię ponad 25 lat nie bylem na innym sektorze jak młyn
16 października 2015, 21:11 / piątek
Mam małe pytanko ?Jak mozna przy tak cofnientym gorniku ściągnąc Haraslina i wpuscic superrrrrr!!!!!!!! technika jak Peszko .
16 października 2015, 21:16 / piątek
Tak na prawdę to nie rozumiem co się stało. Bo na prawdę dobrej pierwszej połowie spodziewałem się, że w drugiej to dopiero pokażemy ogień a tym czasem było prawie jak za Brzęczka. Nie wiem jakie były założenia na drugą połowę ale coś się posypało. Przy całej sympatii do pracowitego Buksy w tym meczu byliśmy po prostu bez napastnika i było to widać.
16 października 2015, 21:35 / piątek
Buksa siebie nie przeskoczy i robi mu się krzywdę wystawiając do gry , bo poziom ze dwie ligi niższy prezentuje. Janicki słusznie sam zauważył,że jest bez formy. Wiśnia też niestety słabo. Zmiany niezrozumiałe, by nie napisać z dupy. Piłkarze w drugiej połowie wyglądali na zajechanych. Nie popisał się dziś inwestor, a mimo to Lechia zdecydowanie dominowała.
W Mielcu wraca Kuswik, Maloca za Janickiego, Krasic za Wiśnie i 3pkt.
16 października 2015, 21:36 / piątek
@jozin zanim ci pocisne podejdę do tego merytorycznie. Więc byłeś dzisiaj na meczu, ale scisnales zwieracze i dopiero na necie zesrales się co do dopingu? Bohater.

A teraz pocisk obiecany. Ostatni raz kiedy słyszałem słowo @ "hamuj" było jak twoja mówiła:"hamuj, bo jozin nawet do połowy nie wchodzi"... Ale to już wyjasnijcie między sobą.
16 października 2015, 21:42 / piątek
Nie bede sprawdzał, ale pamietam ze powroty po "reprezentacyjnej" przerwie zawsze mieliśmy do dupy i nie inaczej było dzisiaj. W sumie nie ma co płakac bo grali podobnie jak w poprzednich dwóch meczach, z dwiema róznicami. Pierwsza to ta ze II połowa była słabsza od piewrszej.
Druga róznica to skutecznosc. Z Jaga i czy kretami była bardzo wysoka skutecznosc, a dziś powrócili do normy. 100 akcji z 10 szans na bramkę i jeden gol. Dla odmiany Górnik półtora akcji w I połowie i wycisnal z tego gola oraz karnego.

Dziś zabrakło tego czegos, tego błysku, odrobiny szybkosci, odrobiny precyzji, odrobiny cwaniactwa i szczescia. Ale tak to jest w piłce, dasz 99% a gówno w zamian, dasz 100% bedzie zwycięstwo.
I tak było dzis.
Indywidualnie ciezko kogoś wyróznić, cieżko kogoś zganic.

Ten mecz pokazał ze jeszcze duzo pracy przed zespołem, tzw reprezentanci niczym sie nie wyrózniają, z taka grą to dziś chyba Makuszewski jest najblizej kadry.

TYLKO LECHIA!
16 października 2015, 21:48 / piątek
Ein...wiesz chciałem Ci też pocisnac.ale tak. Jeżeli jara cie taka gra i podoba Ci się to co się dzieje to spoko. A generalnie to nie pisze tylko wyjaśniam takie rzeczy w 4 oczy. to co dla mnie jest podłoga dla ciebie jest sufitem. Bez odbioru
16 października 2015, 21:52 / piątek
Mecz w wykonaniu grajkow beznadziejny... Masakra w końcówce zamiast cisnąć czekali na koniec meczu....
16 października 2015, 22:07 / piątek
Jozin miałeś 4 oczy do których mogłeś podejść po meczu i co zrobiłeś? Zesrales się na forum. Brawo ty.
16 października 2015, 22:09 / piątek
Wyraźnie Kuświk robi różnicę. Gra naszego zespołu nie wiem czy to jest celowy sposób TvH - to jałowe, monotonne pykanie ty do mnie ja do ciebie przez cały mecz.
Gra wygląda jakby trenerzy zakazali / zabronili szybkiego wyjścia, no może brak umiejętności, ale nie, zbyt dużo przykładów, akcja MUSI być budowana przez obrońców, więc jak odzyskujemy piłkę / lub przypadkowo ktokolwiek zapędzi się do przodu MUSI zwolnić akcję, poczekać i rozegrać z obrońcami.
Jak prowadzimy - niestety rzadko - to mniej denerwuje. Jak chodzi o strzelenie bramki wkurwia.
16 października 2015, 22:12 / piątek
Dokładnie.. Kuswik robi różnicę.... Zobaczymy za tydzień
16 października 2015, 22:12 / piątek
Edwin, jak rozumiem w Mielcu wystawiłbyś taki skład

Marić
Wojtkowiak-Gerson-Maloca-Wawrzyniak
Borysiuk-Makuszewski-Krasic-Haraslin
Mak
Kuświk

Czy tylko ja widzę tu coś bardzo niepokojącego!? czy o taką Lechię nam chodzi?
16 października 2015, 22:23 / piątek
Taką Lechie dziś mamy...Ta 11stka jest najsilniejszą, a czy mnie to cieszy to już inna sprawa
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026