Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2019
FORUM
Podstrony:

Dawid Banaczek musi zostać

strona 1/2

12 grudnia 2015, 22:04 / sobota
Chyba już można
12 grudnia 2015, 22:06 / sobota
UEFA pro posiada?
12 grudnia 2015, 22:32 / sobota
Myślę,że jest szansa załatwienia warunkowe licencji, choć może się mylę. Moim zdaniem zasłużył na szansę, wiem,że nie ma doświadczenia może spieprzyc przygotowania itd... Ale jest to nasz wychowanek podejrzewam,że nosi Lechię w sercu. Wiec jeśli mamy brać np Waldocha z całym szacunkiem dla niego, to dajmy szanse Banaczkowi.
12 grudnia 2015, 22:37 / sobota
Jesli trenerem mialby zostac ktos np Skorza Smuda to Banaczek niech bedzie asystentem.jesli mamy dostac to dac szanse Banaczkowi,
12 grudnia 2015, 22:39 / sobota
Chodzilo mi o Waldocha
12 grudnia 2015, 22:56 / sobota
Co do licencji to zapewne ktoś z trio Stanisław Stachura - Witold Kulig - Jerzy Jastrzębowski może stać się "twarzą" Lechii jako I trener, podobnie jest Dankowski był w Górniku swego czasu :)
13 grudnia 2015, 01:20 / niedziela
Banaczek... siła spokoju i opanowania. 70 minut. mamy 2:0, 85: jeb...y 3:0.
Kurwa, gościu ma nerwy jak łańcuchy kotwiczne i chyba psychikę z żelbetu, albo coś bierze. Zmiany trafione w czas i w miejsce. Drugi w karierze mecz "za chiefa" w ekstraklasie / drugi wygrany. Młody, niedoświadczony? Tego nie pokazał. Pytanie o kwestie formalne.

Ligi chyba nie wygramy (Pytanie retoryczne - figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia
odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu; ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista.) w tym roku,
więc czemu nie dać by naszemu młodemu spróbować?

Oczywiście temat trenera rozbije się o problem (nie temat) Piekarski, Mandziara, Jóżwiak - Wypierdalać!
13 grudnia 2015, 03:27 / niedziela
Ktoś wie ile trwa wyrobienie takiej licencji? Bo nie wyobrażam sobie takiej patologii jak w Górniku z Warzychą.
13 grudnia 2015, 10:14 / niedziela
Jeśli dobrze kojarzę to można dostać warunkową licencję na dłużej jeśli się zapisze i uczęszcza na kurs UEFA Pro. Tak było z Kafarskim. Kwestia kiedy rusza najbliższy kurs. Na logikę to pewnie w styczniu.
13 grudnia 2015, 19:38 / niedziela
1. Kurs kształcenia trenerów UEFA PRO
Kurs jest przeznaczony dla trenerów posiadających dyplom UEFA A i określony wymogami PZPN staż
zawodowy*.
Obowiązuje egzamin wstępny pisemny i praktyczny oraz rozmowa kwalifikacyjna.
Program obejmuje 360 godzin - 15 trzydniowych sesji oraz 1 tydzień stażu trenerskiego w zagranicznym
klubie zawodowym.
Termin I sesji: styczeń 2016
Koszt kursu: 14.000 zł. + VAT
Absolwenci otrzymują trenerski Dyplom UEFA PRO oraz licencję UEFA PRO z ważnością na 3 lata.
Termin składania wniosków o przyjęcie na kurs do 15 października 2015r.

wychodzi na to, że na styczeń już się nie łapie, chyba, że za pewną opłatą skarbową okaże się, że poczta zawieruszyła gdzieś te podanie wysłane w październiku ;)
14 grudnia 2015, 13:13 / poniedziałek
2 wygrane mecze i już chcecie Banaszka zostawiać... nie wygramy z Górnikiem to ludzie zaczną nazywać go wf- ista. Lechia potrzebuje konkretnego trenera z dorobkiem, doświadczeniem i umiejętnościami a nie kogoś kto nigdy nie prowadził drużyny nawet w I - lidze.
14 grudnia 2015, 14:22 / poniedziałek
Piętaszka chcemy zostawić nie Banaszka.
14 grudnia 2015, 15:09 / poniedziałek
Banaczka nie Banaszka - przepraszam za literówkę. Oczywiście nic do chłopa nie mam, niech się uczy przy doświadczonym trenerze - jako asystent a za parę lat dostanie swoją szansę.
14 grudnia 2015, 18:24 / poniedziałek
Ja bym Banaczka zostawił.
Zna drużynę, wie kto jest bez formy, kto przez całą rundę się opierdzielał.Wygrał dwa mecze i na 99% wygra trzeci mecz. Uczciwie trzeba przyznać, że zasłużył na szansę.
Jeżeli przyjdzie nowy trener to do maja będzie poznawał drużynę a my skończymy w drugiej ósemce.
14 grudnia 2015, 20:35 / poniedziałek
Głos od może ciut mniej rozeznanego w temacie piłkarskim , pośród wszelakiej maści szpecjalistów na forum ;)

Całe te roszady na stanowisku trenerów przywodzą mi na myśl analogię do sytuacji ze szkół, do których uczęszczaliśmy.
Jak belfer był pizda, to góra po dwóch lekcjach wszyscy właziliśmy mu na głowę, każdy miał w dupie owy przedmiot i tyle było z takiego nauczania. Jest tylko jedno "ale": z takiego przedmiotu najczęściej nic potem człowiek nie wiedział.

Teraz przekładając to na szatnię: przychodzi Thomas, facet, zaplecze finansowe prezesa klubu. Gość TEORETYCZNIE z wynikami ale takimi, że spuszcza jakiś klub u Helmutów klasę niżej...no generalnie średnia półka powiedzmy...
Jeden, drugi trening, przychodzi potem jeden, drugi mecz i zaczyna coś nie grać. Rotacja składem, wypierdalanie kolejnych reprezentantów Polski z kadry meczowej, brak goli, brak punktów...

Podobnie jak z tą w/w szkołą, piłkarze czują, że ich kariera nie idzie w przód, ale zwyczajnie się cofają. Oczywiście, trener nie gra, ale jest jak szef kuchni albo- co może niektórym bardziej bliższe koszuli- młynowy na Zielonej ;) Musi być ktoś, kto ogarnia całość, wie jak to pociągnąć i ma patent na sukces.

Wyobraź sobie doping bez młynowych ( przerabialiśmy to już na T29 ) albo z młynowym, który doświadczenie zebrał porywając tłum cioć i wujków na weselu brata. No kurwa, bądźmy poważni, mierzymy zawsze w najwyższe cele! Jesteśmy Lechistami a nie bandą chuja bez stadionu...
Drużyna piłkarska z dobrym młynowym ( czytaj trenerem )działa na podobnej zasadzie.

Poza wszystkim żaden mi, kibolowi Lechii nie wmówi, że Srebrny Jakub w kadrze chce zapierdalać a w klubie ma wyjebane. Spotkaj się w takim razie z Nim, pogadaj, poznaj Jego zdanie a nie jazda po całości.
Czy "ten" cały Mila ( sarkazm, żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał ): chłop zrobił więcej dla Lechii niż nie jeden z tych, którzy wydzierali się w sobotę na Zielonej. Owszem nie ma już 23 lat, nie każde zagranie Mu wyjdzie, ale zapierdala. Nie oczekujmy od gościa, że będzie w każdym meczu miał dwie asysty, bo to nie jest hiszpańska la liga.
Jednak możemy liczyć na to, że jak będzie się coś pierdolić w drużynie, to On jeden z pierwszych będzie interweniował. O czym w ogóle piszę- o szacunku. Szanujcie tego gościa. Krytykujcie Go ile wlezie, ale lepę na ryj zarobi każdy, kto będzie Lechistę obrażał; a Seba tym Lechistą jest.

Wracając do rzeczy o którą mi chodzi- dziś, jak człowiek w końcu doszedł do siebie po weekendzie, czyta czy słyszy, że Dawid nie da rady. Za wysokie progi. No ja pierdolę... To co ma się ogrywać jak wszyscy na niższych ligach, potem może się uda, może nie.
On ma na starcie dwie rzeczy, których nie mieli już długo, Jego poprzednicy: zna Lechię ( rozumianą jako klub,kibiców, tradycję ) oraz ma szczęście ( bo zrobił na Naszych Braciach 6 punktów ) . Może w Łęcznej będzie zero, może będą trzy punkty, ale kto w miarę trzeźwym okiem oglądał powtórki meczów na spokojnie w tv ( bo z wiadomych przyczyn na stadionie nie ukrywam- było trudno o TRZEŹWY OSĄD ;)to widział, różnicę w tym, że jakiś ten zespół miej spięty był. Chłopacy grali w piłkę, w końcu nie bronili wyniku przy prowadzeniu tylko dążyli do kolejnej bramki.

Jestem kurwa realistą. Wiem, że Dawid zaraz po przyjściu nie zaaplikował całej kadrze dożylnie soku z gumijagód i wszyscy dostali olśnienia, ale to - wracając znów do tej sytuacji z belfrem- zmiana stylu zarządzania tym zespołem odblokowała coś, czego nie potrafił zrobić niemiec.
Było tragicznie, ale na szczęście gramy w lidze, gdzie można przepierdolić 5 meczów z rzędu i grać dalej o mistrza. Jak tam Józek już kogoś upolował na miejsce Dawida, to zgryz ma o tyle większy, że musi mieć jakiś argument przeciw pracy Dawida.
W mojej opinii na razie go nie ma.
14 grudnia 2015, 21:04 / poniedziałek
Amen!

Nic dodać nic ująć w temacie.
14 grudnia 2015, 21:11 / poniedziałek
Dokładnie. 100% zgoda z tym co napisał Zabory. Dodałbym tylko , ze bardzo ważne jest by po raz kolejny nie wywrocili tej kadry do góry nogami bo potencjał o którym można było tylko słyszeć wreszcie zaczyna byc widoczny.
14 grudnia 2015, 22:44 / poniedziałek
Edwin, czym rozni sie Banaczek od Untona?
14 grudnia 2015, 22:56 / poniedziałek
Wpierdolą w sobotę w Łęcznej i potencjał przestanie być widoczny...
14 grudnia 2015, 23:00 / poniedziałek
@ser. Zobaczymy
14 grudnia 2015, 23:05 / poniedziałek
@gregory Wygrają,
14 grudnia 2015, 23:13 / poniedziałek
@gregory jak będą mieć tylko takich kibiców jak ty to wpiedrdola. Jakby zawsze tylko takich mieli to ciągle byłaby dupa. Dla niektórych z was jedyną recepta jest murzynski chuj w dupe!. Jakby każdy był takiej małej wiary to byśmy teraz z Redy wracali (a bracia P.z bandą "przystojnych "pedałów próbowaliby lepiej celowac).
14 grudnia 2015, 23:16 / poniedziałek
Oby
14 grudnia 2015, 23:23 / poniedziałek
jak ci pasuje murzyński twoja prywatna sprawa
14 grudnia 2015, 23:56 / poniedziałek
Niestety, podczas nieobecności tutaj obawiałem się takich postów na forum..
Dwie wygrane, i już na piedestał.

Banaczek ma FARTA i tyle. Podczas ostatnich spotkań TVH było widać gołym okiem, że ta drużyna idzie do przodu ( już chuj z tym, z kim miał kose itp - ale gra drużyny była wyraźnie do przodu ). Niemca wyjebali, i słusznie. Przyszedł asystent na GOTOWE - i tyle. Do tego dotarł terminarz, z tragicznym Śląskiem, oraz rozjebaną totalnie kadrowo Wisłą. No i poprostu Banaczek trafił na tyle małych szczegółów, że całość mu się złożyła w 6 punktów.

Gdyby były to mecze z legią i lechem to była by inna śpiewka, już by go tu wyzywano. Tyle.

KONKRETNY, doświadczony trener to absolutny priorytet tego okienka. Banaczek nie ma pojęcia o przygotowaniu drużyny, o fizjologii, o narzucanych obciążeniach. Każdy, kto kiedykolwiek miał coś wspólnego z piłką wyżej,niż z poziomu trybun - dobrze o tym wie.

Doświadczony trener w sytuacji, w której się znajdujemy - to absolutny priorytet dla Lechii.
15 grudnia 2015, 03:14 / wtorek
Ale wyzej znaczy z ostatniego pietra w galerii czy jak?

Moze i za Niemca byly oznaki lepszej gry ale Edwin gdzies ladnie wypunktowal jaka byla roznica chociazby w zmianach jakie przeprowadzali obaj trenerzy. Ot taki "maly" detal.
15 grudnia 2015, 11:22 / wtorek
Zmiany... wow. Najprostsza rzecz.

Ten sam Banaczek wystawil tez Lukasika do 1 skladu, ktory jest nieporozumieniem i jak najszybciej powinien opuscic ten klub.
I to kosztem Kovacevica, ktory jest aktualnie jednym z najlepszych pilkarzy.

I kto wie, czy nie zrobilby tego ponownie z Wisla, gdyby nie kartki.
No i w meczu ze Slaskiem Wojtkowiak na zmiane na defensywnego pomocnika.
15 grudnia 2015, 11:33 / wtorek
Wolę (i jak widać, nie tylko ja) dać szansę Banaczkowi niż wielce doświadczonym Maciejowi "Nie zbieram punktów" Skorży czy Mariuszowi "Królowi Islandii" Rumakowi.
15 grudnia 2015, 13:40 / wtorek
Można dać Banaczkowi szansę...na dalsze uczenie się, a nie prowadzenie pierwszego zespołu. na to przyjdzie jeszcze pora jak się wykaże w pracy asystenta i w między czasie zrobi papiery UEFA Pro. Banaczek musi zostać na teraz ... asystentem.
15 grudnia 2015, 15:59 / wtorek
el-polako

W naszej lidze nawet najwięksi trenerzy nie wiadomo czy by się sprawdzili.
Wydaje mi sioę, że od obciążeń i przygotowania fizycznego to Banaczek ma ludzi którzy zostali po Niemcu. On ma motywować i podejmować dobre decyzje. Wygląda, że ma dobry kontakt z drużyną a po tych dwóch zwycięstwach będzie miał jeszcze lepszy. Uważam, że to że nie ma doświadczenie nie ma tu większego znaczenia. Ta drużyna ma taki potencjał personalny, że jeżeli będzie klimat do grania to są wstanie wygrać w naszej lidze z każdym, pod warunkiem że nie będzie grał 8 obrońcami.
15 grudnia 2015, 16:28 / wtorek
Dla mnie może na 9 grać Bączek . Ważne jest by Lechia wygrywała . Kogo byś wpuścił na pozycje Ariela ?
15 grudnia 2015, 19:10 / wtorek
Tak czytam, czytam i klika uwag mam.
1) Każdy trener kiedyś zaczyna prawda? Banaczek dostał szanse i zrobił 6 punktów na 6 a większość pisała,że jeden punkt będzie sukcesem. Wiec może ma wrodzony dar do bycia trenerem? Może ma to coś?
2) Lukasik drewno, cienki itd... jednak ma najwięcej asyst w drużynie.
3) Nawet jakbyśmy Mourinho zatrudniali to byłby płacz,że się nie nadaje :-)
4) Mamy kogoś kto na pewno czuje się silnie związany z Lechią,kogoś komu będzie zależeć na wynikach i jak dla mnie może nawet wystawić Nazario w pierwszym składzie jeśli Lechijka wygra.

Sam brzeczalem o doświadczonym trenerze ale po tych dwóch meczach zmieniłem zdanie. A argumenty,że było widać poprawę juz za TVH nie trafiają do mnie, no chyba ze 5 meczy zrzedu w plecy jest to widoczna poprawą...
15 grudnia 2015, 19:41 / wtorek
Yyyyyyyy.. Lukasik najwiecej asyst?
15 grudnia 2015, 20:19 / wtorek
Yyyy... Według mnie tak :-)
15 grudnia 2015, 20:23 / wtorek
odnośnik Tu możesz poszukać, Łukasik 3 asysty, Kuświk, Wawrzyniak i Nazario po 2
15 grudnia 2015, 22:33 / wtorek
Bez kitu Boldiemu tysiąc nick'ów nie wystarczy żeby skitrac się konkretnie na tym forum :-)
16 grudnia 2015, 01:22 / środa
Widzisz Boldi, niby najprostsza rzecz, a w miare doswiadczony trener swoimi zmianami potrafil zajebac nam mecz.

Z Lukasikiem tez juz Cie naprostowano wiec moze zejdz pietro nizej, bo cos cienko widzisz ;)
16 grudnia 2015, 10:47 / środa
Podczas ostatnich spotkań TVH było widać gołym okiem, że ta drużyna idzie do przodu."

BRAK SŁÓW. Jedyne, co było wtedy widać, to że drużyna idzie.

Z Legią gra do tyłu i brak reakcji na pressing przeciwnika (a raczej reakcja była - kilkudziesięciometrowe wycofanie na stoperów).

Z Cracovią obraził się na cały świat, bo jedyny napastnik dostał czerwoną kartkę na początku meczu, w zwiazku z czym Lechia przez cały mecz zagrała tylko JEDNĄ AKCJĘ Peszki, który szczęśliwie kiwnął paru przeciwników i o mały włos by strzelił. Ale do ataku biegł SAM. Mila - na pozycji napastnika - nie nadążał.

Z Pogonią na kilka minut przed końcem wycofał Kuświka (na którego i tak nie miał kto grać, bo graliśmy samymi defensywnymi pomocnikami) a wprowadził obrońcę, żeby bronić 0:0 i dostał 0:1 w końcówce.

Banaczek ustawił Lechię tak, że de facto gra trzema ofensywnymi pomocnikami. Przy wyniku 2:0 Banaczek w końcówce wprowadza napastnika. Taka jest różnica jakości trenerskiej między tymi dwoma.
16 grudnia 2015, 14:45 / środa
@ 11thCommandment

Każdy z twoich argumentów można by było rozpisać i szybko obalić ale z uwagi, że Tvh już nie ma nie będę wałkował zamkniętego tematu.
16 grudnia 2015, 15:01 / środa
Nie no dlaczego? Myślę, że wiele osób ciekawi sposób w jaki zamierzasz obronić wymienione decyzje TvH. Dla jasności nie uważam Banaczka za zbawcę, ale póki co nie rozpierdala meczów jak TvH.
16 grudnia 2015, 17:14 / środa
TVH w jednym z pierwszych meczy pamiętam krzyczał z ławki do zawodników "wait wait wait" i to w zasadzie podsumowuje jego podejście jako trenera.
16 grudnia 2015, 17:22 / środa
@TECHLG - mnie także interesuje twoja interpretacja. Proszę napisz, choć kilka teorii, choćby to po co ustawia sie Milę na wysuniętym napastniku, gra sie 3 defensywnymi pomocnikami, zamienia pomocnika na oborńce, kiedy trzeba gonic wynik. No i jak to jest z tą formą Wawrzyniaka, który nagle sie ocknął i bierze udział w wielu akcjach pachnacych później golem?

Nie gniewaj sie ale nie jest głupota mylić sie , głupotą jest tkwić w błędzie mimo to.

Jak napisał Edwin- Chujowy dyrygent rozpierdoli każdą orkiestrę i właśnie to było widac w ostatnich 5 meczach pod wodzą TvH.

TYLKO LECHIA!
16 grudnia 2015, 18:44 / środa
Widzisz Einherjerze, a mnie z kolei bardzo bawi - jak znikne z powodu służbowego wyjazdu na jakiś czas z forum - a Ci, co chcą być na siłę fajni, włączają swoje policyjno-śledcze zapędy i w każdym nowym użytkowniku szukają nowego mojego wcielenia ;-) ale rozumiem, natura bierze góre. Przynajmniej jest się z czego pośmiać po powrocie.

Co do Banaczka. Zdania nie zmieniam, poważny trener potrzebny na już. Dawid niech dogra tą rundę, daj boże mu 9pkt w 3 meczach ( kolejny raz pomaga terminarz - wszak jedziemy do łęcznej ). Niestety Dawid ma dużą wadę, on należy do tych - co chcą wszystkich piłkarzy zagłaskać. Dlatego też taki postęp, bo to piłkarze chcieli zwolnić TVH.

Tak, żeby było jasne. Sam Dawid zna moje zdanie, wiele lat byliśmy sąsiadami.
16 grudnia 2015, 20:05 / środa
Bo bez Ciebie Boldi to forum (i Galeria Bałtycka) już nigdy nie będzie takie same. I bez Twoich spektakularnych "definitywnych" rozstan z forum :).
19 grudnia 2015, 20:07 / sobota
Dalej ktoś twierdzi ,że Banaczek to jest ten co ma Lechię prowadzić? Tu trzeba kogoś z charakterem by zrobić z piłkarzy zespół. To co pokazali dzisiaj w Łęcznej to nawet komentować się nie chce.
19 grudnia 2015, 21:28 / sobota
Dokladnie. Nawet ja sie spodziewalem, ze po dwoch zwyciestwach przyjdzie trzecie, a tu taki klops.
No i Banaczek powtorzyl tekst TVH. Niemcowi padl plan na mecz po czerwonej Maka, a Banaczkowi po zmianie Mili.

Trener to priorytet. Zadnych eksperymentow, ten sezon mozna jeszcze uratowac.
20 grudnia 2015, 15:18 / niedziela
Banaczek miał niezłe wejście i wpadkę w Łęcznej, ale pamiętajmy, że:
1.nie ma papierów
2.przed piłkarzami najtrudniejszy moment w rozgrywkach: przerwa świąteczna, długa przerwa międzysezonowa - trzeba odpowiednio przygotować do wiosny, padali na tym najlepsi trenerzy
3.wiosna przyniesie większe ciśnienie związane z wejściem do 8-ki, albo obroną przed spadkiem. Nikt nie wie jak młody trener wytrzyma to psychicznie.
4.wielkiej zmiany w grze piłkarzy nie widzę - Śląsk i Wisła przegrywają teraz prawie z każdym
5.potrzeba doświadczenia i autorytetu aby okiełznać i zapędzić do pracy nasze gwiazdy.
6.potrzeba doświadczenia i autorytetu by dogadać się z zarządem.
Dawidowi życzę sukcesów, ale musi się gdzieś otrzaskać by udowodnić, że jest gotowy na ekstraklasę. Wybaczcie nie wierzę w "czary", "ukryty talent", "trenerski nos" - tylko ciężka praca i nauka na błędach daje efekty.
20 grudnia 2015, 21:37 / niedziela
Uważam że każdy trener który tu będzie próbował prowadzić grę i uskuteczniać tiki takę polegnie,niezależnie od nazwiska.
To jest polska liga-tu się gra szybko,po przechwycie od razu kontra.
Natomiast podawanie wszerz,posiadanie piłki prawie 70% na polskie realia nic nie daje.
Nie mamy do tego wykonawców.
Obojętnie kto by u nas nie grał i ilu byśmy nie mieli reprezentantów.
Reprezentacja też gra z kontry,od zalanie dziejów za każdego trenera.
20 stycznia 2016, 21:59 / środa
No to po Banaczku...
20 stycznia 2016, 23:09 / środa
Zmarnowaliśmy kolejny talent, tym razem trenerski. :P
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.226