Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Akcja Biało-Zielony Gdańsk. Murale Korynta i Puszkarza

strona 1/2

9 marca 2016, 15:00 / środa
Dzisiaj znalazłem kolejną crowdfundingową akcje Lechii i Fans4Club. Akcja polega na zbiórce kasy na murale Zdzisława Puszkarza i Tomasza Korynta w wybranych w głosowaniu lokalizacjach na Zaspe i Morenie. Przy okazji można zobaczyć nowe barwy autubusu :) Wydaje mi się to ciekawa inicjatywa
9 marca 2016, 19:21 / środa
Tomasza ? - Oj, kosmate myśli ;)

odnośnik
9 marca 2016, 20:39 / środa
Ja juz sie dorzuciłem do akcji i glosowałem za muralem z ROMANEM Koryntem. Tomasza to moze za Sopotem niech malują.

TYLKO LECHIA!
9 marca 2016, 21:33 / środa
faktycznie przepraszam Romana miało być, pośpiech swoje robi
11 marca 2016, 22:08 / piątek
Swoją drogą każdy kibic Lechii, szczególnie mądrzacy sie na forum, powinien dołaczyć do akcji klubu, można np. chyba odzałowac 3 piwka i sfinansowac swoje nazwisko na muralu i autobusie. Na razie nie widać entuzjazmu z poprzedniej akcji.
Kurwa, ale płakać ze bilet jest 5 zl droższy to umie kazda maruda, która nastepnie zapierdala na "nockę" w Sopocie aby zgubić kilka Kazików.

TYLKO LECHIA!
15 marca 2016, 22:23 / wtorek
ale to też wielka satysfakcja móc się dorzucić w takim celu!
akurat wybrałem mural dla Pana Romana, który zresztą przecież do dziś mieszka w Gdyni i gdyby takowy tam zrobić, to by było :)

tylko Lechia!
15 marca 2016, 23:18 / wtorek
odnośnik Szanowni Państwo! Ogarnijcie się proszę trochę, bo jak na razie, to jakaś kpina jest (75 osób)!!!

Przypomnę tylko tylko że sprawa jest ponad polityczna, ponad podziałami, a wręcz honorowa. Więc do boju Budowlani...
16 marca 2016, 07:50 / środa
Lepiej wypierdolić kilka dyszek na chlanie przed meczem niz wysupłać 10 zl na Mural z legendami Lechii....
Słabo panowie LECHIŚCI.

TYLKO LECHIA!
2 kwietnia 2016, 13:12 / sobota
Podbijam! Zostało tylko 13 dni a postęp 29%...
5 kwietnia 2016, 18:51 / wtorek
Jeszcze 10 dni, a nie zebrano nawet 1/3 srodkow...
5 kwietnia 2016, 20:33 / wtorek
Słabo to wygląda. Zanosi się na wstyd i kompromitację.
6 kwietnia 2016, 00:40 / środa
168 kibiców w akcji, zebrane 13 512 PLN, 9 dni do końca
TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
6 kwietnia 2016, 06:09 / środa
Co się dzieje z zebranym pieniędzmi jak akcja się nie uda? Klub decyduje? Jakiś cel charytatywny czy raczej nie?
6 kwietnia 2016, 06:34 / środa
Trochę wstyd, że jest taka fajna akcja i wystarczy dorzucić parę złotych a odzew jest tragiczny. Chyba część osób ma w d...ie promowanie Lechii.
6 kwietnia 2016, 12:27 / środa
Płakać ze klub podnosi cene biletu o 5 zl to jest komu, a wysupłać 10 zl to juz nie bardzo. Na zieloną wchodzi 4 tys luda, jakby każdy odmówił sobie dwoch browarów, to byłoby juz na 1 mural.
Teraz jest koszulka meczowa+ druga i jeszcze bilet na mecz za 140 zl i jakos szału zakupowego nie widzę, ale latem bedzie płacz ze nowe koszulki takie drogie...

TYLKO LECHIA!
7 kwietnia 2016, 10:34 / czwartek
16 439 PLN - 192 Kibiców - 41%

trochę lepiej - ale dalej słabo
8 kwietnia 2016, 23:00 / piątek
co prawda akcja troche przyspieszyła ale i tak wstyd ze tak mało kibiców chce widziec swoje nazwisko na liscie fundatorów muralu z Dzidkiem.
Moze kibice sukcesu nie wiedzą kto to był Dzidek?

TYLKO LECHIA!
9 kwietnia 2016, 00:00 / sobota
"Kibice sukcesu"? Ale jakiego sukcesu? Tak sobie myślę, że to chyba między innymi o mnie, skoro zacząłem chodzić na Lechię tuż po zdobyciu Pucharu Polski.
9 kwietnia 2016, 09:20 / sobota
Sukcesu takiego jak powrót do ekstraklasy po długim, długim czasie. Wiem ze juz mija 8 sezon po powrocie i są juz tacy którzy nie pamietają jak to było w nizszych ligach czy nawet na T29. Niewielu potrafi ukłonic sie Koryntowi, który wysiada z SKMki i drepcze na tramwaj mijając cały tabun pijących przedmeczowe piwko pod rurami. Dlatego trzeba utrwalać pamieć o własnych legendach wsród własnej młodzieży.
Po prostu dziwi mnie to ze tylko 226 kibiców (na dzis) chce dołożyc sie do powstania murala, nie tak zwykłego grafu, ale muralu z legendami klubu.

TYLKO LECHIA!
9 kwietnia 2016, 10:46 / sobota
Na szatnie udało się zebrać chyba 30.000 w 3 dni, może da radę jeszcze zmobilizować ludzi.
9 kwietnia 2016, 10:53 / sobota
Cygnus parafrazując znany tekst: co zrobisz jak nic nie zrobisz, nic nie zrobisz. Ja doskonale pamiętam czasy Puszkarza, Nowickiego, Przygodzkiego czy Kruszczyńskiego... Trudno oczekiwać, żeby wszyscy młodsi ich znali, nie można tego deprecjonować, ale fakt, można próbować przekazywać "wiedzę" kim byli i ile znaczyli dla klubu...
10 kwietnia 2016, 20:30 / niedziela
Nawet koszulki meczowe z autografami "za pół ceny" nie wzbudzają entuzjazmu. Nie wiem czy to kwestia słabych kanałów komunikacyjnych tej akcji, czy może ludziom przejadła sie taka forma identyfikacji z klubem, wolą na stadionie wpierdolic hot doga i wypic coś co przypomina piwo niż zakupic szalik czy kubek wpierajacy akcję. Ba nawet bilet na mecz słabo schodzi.

Stan na dziś 233 kibiców wsparło akcje na 5 dni do końca. Dla porównania akcje Wisły wsparło 12849 kibiców.

TYLKO LECHIA!
13 kwietnia 2016, 17:15 / środa
piłkarze dołączyli do akcji

aktualnie
32 603 PLN - 247 Kibiców - 81%
13 kwietnia 2016, 19:47 / środa
Zostało 2 dni, wstyd będzie jak nie zbierzemy kasy. Odpuście sobie to piwko w środku tygodnia przed pogonią a dołączcie do akcji!!!

Nie nam Panowie oceniać, która z 2 naszych legend bardziej zasłużył się Lechii. Ja z synem zdecydowaliśmy że wrzucimy po "cegiełce" na obu Piłkarzy Lechii, mając nadzieję że oba murale powstaną, jak zaplanowano.

33 016 PLN zebranych środków / 2 dni do końca / 252 kibiców dołączyło
13 kwietnia 2016, 21:42 / środa
Podbijam! Ja już się dorzuciłem.
14 kwietnia 2016, 18:01 / czwartek
Ktoś się dzisiaj dobrze dorzucił, bo podskoczyło przez ostatnie godziny o ok. 6000zł
Godziny do końca, 880zł do zebrania.
14 kwietnia 2016, 18:46 / czwartek
po 5 tys. PLN zadeklarowali sponsorzy: lyoness oraz nata, 2 tys. PLN piłkarze

smutne, że tak mało kibiców wpłaciło kasę na szczytny cel stworzenia murali
14 kwietnia 2016, 20:40 / czwartek
Pękło :)
14 kwietnia 2016, 22:20 / czwartek
Szkoda, ze dopiero dzis akcja nabrała względnej dynamiki, bo na drugi mural nie starczy juz czasu.
307 kibiców których interesuje mural z legendą Lechii, trochę to blado wypada przy prawie 13 tys kibiców Wisły (w podobnej akcji), ale chwała im za to.
Cieszę sie, ze coś takiego powstanie własnie u nas, jako efekt pierwszej tego typu akcji w Polsce.

TYLKO LECHIA!
15 kwietnia 2016, 21:11 / piątek
Akcja przedłużona do 15 maja. Obecnie jest 105% procent (czyli na jeden mural), na pierwszym muralu bedzie Dzidek, teraz zbieramy na mural z Romanem Koryntem!

TYLKO LECHIA!
16 kwietnia 2016, 09:45 / sobota
fajnie, że przedłużyli, nawet jak ktoś nie ma kasy żeby dorzucić, można kupić bilety na mecz cena jest taka sama jakby sie normalnie kupiło
20 kwietnia 2016, 23:07 / środa
109% Osiągnięto, 43 660 PLN Zebranych środków
25 dni Do końca
332 kibiców !!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko tylu NAS!!!!!!
Mobilizować znajomych i wpłacać!

Roman Korynt i Zdzisław Puszkarz stali się ikonami – LECHISTAMI z KRWI I KOŚCI.
A dziś, poprzez projekt Biało-Zielony Gdańsk, wszyscy możemy jeszcze raz oddać im część i chwałę!
22 kwietnia 2016, 22:59 / piątek
Jeremi, nie ma co się wzbudzać. W Lechii chyba w czasie tych 70 lat historii po prostu gdzieś urwał się po drodzei t wątek. Dlatego zupełnie inaczej wygląda to teraz u nas niż np. w Krakowie. NA tym forum kibice sięgajacy pamięcia poza A-klasę uważani są za matuzalemy, pierdziadki i niejednokrotnie nieelegancko wytykani. Pewnie niejeden podłapał epitet " janusza", wynikowca etc., co jest totalnie żałosne. Owszem był kilkuletni blackout, o czym kombatanci boisk w Trąbkach Wielkich czy Gronoiwie najlepiej wiedzą a odzysk z tamtej generacji nie był już tak efektywny. Teraz do kibiców z tamtych czasów jest trudniej dotrzeć.
Pokolenia Lechii Gdańsk - piękna nazwa ale na tym forum to puste słowa. A odzew tej akcji jest tylko tego potwierdzeniem .
23 kwietnia 2016, 16:10 / sobota
Postęp akcji stoi w miejscu z kilku powodów.
Akcja jest mimo wszystko słabo rozreklamowana przez klub, mozliwosc dorzucenia 5 zl -10zl na mural powinno być tez pod stadionem, bo nie wszystkim chce sie robic przelewy.
Inna przyczyna jest tez taka, ze od ogłoszenia o przedłużeniu akcji, nie dorzucono nowych nagród. Jak tylko pojawiły sie koszulki w pakietach to poszło do przodu, teraz w zasadzie nie ma nic nowego, to zniecheca ludzi, bo nie wszyscy są skłonni dać, bo chcą mural, czesc dorzuci bo taniej coś dostanie. Smutne to, ale chyba prawdziwe.

TYLKO LECHIA!
23 kwietnia 2016, 23:23 / sobota
Stano-święte słowa.
Cygnus x-1 - 10 pln to 3 browary, zrobić przelew to nie problem, nie trzeba iść do banku.
Nowe nagrody, pakiety, itd - oczywiście przespany temat przez ludków z marketingu klubowego, ale oni zawsze byli w czarnej dup..
Niestety jest nas w akcji 334 kibiców.
To jest mimo wszystko dramat, nie wiem ilu jest zarejestrowanych forumowiczów.
Wstyd !!!!!!!!!!!
Panowie Roman Korynt i Zdzisław Puszkarz zapewne spoglądają na te wyniki i jest im mega przykro.
A wy czekajcie na okazyjne pakiety, darmowe bilety itd i itp.
Wpłacać i nie płakać!!!!!!
Aby słowa Cygnus x-1 nie były "prawdą":
"Pokolenia Lechii Gdańsk - piękna nazwa ale na tym forum to puste słowa. A odzew tej akcji jest tylko tego potwierdzeniem ."
24 kwietnia 2016, 01:51 / niedziela
Klub (mandziarownia) pokpił sprawę promocji akcji to kurwa nie dziwne, ale aktywności Lwów w temacie też niewiele widać za wiele.

Sprawa nagłośnienia to też zaangażowanie krzykaczy z lokalnych rozgłośni, bo jak Lechii nie szło, krytyką rzygali.
Na prawdę żaden z was kurwa pseudo - dziennikarz nie czyta tego forum? Ani radio ańsk (na G w koronie nie zasługujecie) ani choćby trojmiastopl nie wspominają, a powinni SAMI UPOMNIEĆ SIĘ ŻEBY BYĆ PATRONAMI tej akcji. COkurwaDZIENNIE pisać / przypominać na antenie że kasy brakuje! Trwa już tyle czasu, że powinnyśmy mieć już kasiorę zebraną na późniejszą konserwację murali, wstyd!!!
Chuj wam w dupę pismaki.
24 kwietnia 2016, 11:23 / niedziela
Umknęła mi cała akcja. Dopiero dziś znalazłem na forum i moje pytanie brzmi: czy można nadal wpłacać?
24 kwietnia 2016, 12:12 / niedziela
Można, 21 dni do końca.

odnośnik
24 kwietnia 2016, 13:17 / niedziela
Dzięki. Faktycznie, nie doczytałem. Dziwne, że tak mało poszło tych cegiełek skoro najtańsza jest za kilka zł a za 25 zł jest bilet na mecz więc praktycznie żaden wydatek...
24 kwietnia 2016, 21:24 / niedziela
jeremi - to Stano tak napisał, ale zgadzam sie z nim.
bigbadwolf - pismaki niestety sa na zawołanie mamony, jesli zapłacisz bedziesz miał artykuł o akcji. Widziałeś, zeby ktoś napisał o jakies akcji charytatywnej Lwów czy innej grupy kibicowskiej? Za to wystarczy napisac cos na murze lub odpalić race, a zostaniesz boahaterem mediów. To proste, jak temat sie sprzedaje to istnieje, inaczej nie ma tematu i ludzie moga nawet umierać.... pismaków to nie interesuje. Kasa misiu kasa.

Tak, to WSTYD ze tylko 335 kibiców chce powstania murali z legendami LECHII GDAŃSK!
24 kwietnia 2016, 21:29 / niedziela
swoją drogą moderator mógłby wyróźnić czcionką również i ten temat
26 kwietnia 2016, 10:14 / wtorek
bigbadwolf: trojmiasto.pl wspomniało o akcji gdzieś na początku marca. Ale chyba tylko ten jeden raz. Nawiasem mówiąc, jest to dość specyficzny portal i pozwolę sobie tu zrobić mały offtopic, bo szlag mnie trafia i muszę! Swoją drogą, to co napiszę, równie dobrze mogłoby luźno dotyczyć wątku "Lechia w mediach".

Redakcja portalu trojmiasto.pl chce, aby rzeczywiście był on popularny w całym Trójmieście. Wymyślili więc sobie, że będąc dużym lokalnym portalem, siłą rzeczy będą mieli sporo "klikaczy i czytaczy" z Gdańska. A co należy zrobić, żeby przyciągnąć również gdynian? Urządzać festiwal opluwania Gdańska. Tamtejsza forumowa gawiedź uwielbia atakować i, jak to się teraz modnie mówi, hejtować wszystko, co dotyczy Gdańska. Przykład z wczoraj - wiele osób mówi o pozytywach tunelu pod Martwą Wisłą, więc trzeba rzucić dla równowagi coś, co pozwoliłoby powyżywać się na Gdańsku. I nagle ukazuje się artykulik o nieszczęśliwej paniusi, która nie umiała we Wrzeszczu kupić biletu na PKM, a do tego nie wiedziała, z którego peronu ma jechać. No i forumowicze rzucili się na Gdańsk jak sępy. I nikt nie raczył zauważyć, że to, co dzieje się na dworcu we Wrzeszczu niewiele zależy od władz Gdańska, a władzom PKP, a tym bardziej władzom de facto gdyńskiej spółki SKM najwyraźniej nie zależy na poprawie infrastruktury w Gdańsku.
Poza tym, wiele razy obserwowałem następującą sytuację: punktualnie o 6.00 ukazuje się jakiś artykuł, a już o 6.01 pojawia się pierwsza opinia - zaczepna, prowokująca i antygdańska. Oczywiście, bywają głosy rozsądne, bywają wpisy, w których używa się argumentów za i przeciw, ale to rzadkość i są one zakrzykiwane.
Podsumowując, portal trojmiasto.pl nie jest życzliwy ani Gdańskowi, ani tym bardziej Lechii, za to codziennie zachwyca się Arką Gdynia. Ale jak mówiłem - to jest ich polityka, ich sposób na posiadanie sporej grupy czytelników z Gdyni.

Radio Gdańsk pod niektórymi względami zachowuje się podobnie. Aby mieć słuchaczy z Gdyni, muszą być nieproporcjonalnie gdyńscy, stąd ciągłe patronowanie gdyńskim imprezom, chwalenie gdyńskich instytucji, restauracji itp. A potem nieogarnięty słuchacz może pomyśleć, że jeśli coś się dzieje, to tylko w Gdyni. Czasem taka ich postawa doprowadza do sytuacji wręcz kuriozalnych: słucham sobie raz "z boisk i stadionów", gra muzyczka i nagle ktoś (Machnikowski?) mówi mniej więcej tak: "a przed chwilą w naszym studiu eksplozja radości, bo Arka Gdynia strzeliła wyrównującą bramkę w meczu z..." Nie wiem, z kim był to mecz, bo gdy "pan redaktor" kończył swoją kwestię, moje radio było już wyłączone :) to był odruch :) "Eksplozja radości"!

Wybaczcie tak długi wywód, ale chodziło mi o pokazanie, że na lokalne media nie ma co liczyć. Media te nie chcą za bardzo sprzyjać Gdańskowi, bo boją się, że stracą swoją pozagdańską publiczność.

Nam pozostaje "marketing szeptany". Niech każdy z nas powie o tej akcji paru kumplom, czy wyśle maile do paru osób, a powinno się nazbierać. Warto uwzględnić starszych gdańszczan - oni na pewno pamiętają bohaterów naszych murali.
26 kwietnia 2016, 17:32 / wtorek
Gilgacz: jak to przeczytałem za pierwszym razem pomyślałem, że kolejna teoria spisku :-) Ale za drugim razem chyba masz trochę racji niestety :-( Ogólnie trojmiasto.pl to merytorycznie słaby portal, który dziwnym trafem jest bardzo popularny, ale tylko dlatego, że zdaje się powstał jako pierwszy komercyjny lokalny portal w Gdańsku, jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.
Z drugiej strony nie nazywają się Gdansk.pl czy Lechia.pl więc siłą rzeczy muszą pisać o Arce...
Co do Radia Gdańsk się nie wypowiadam, bo niewiele go słucham, jedynie muzykę późnym wieczorem...
26 kwietnia 2016, 21:09 / wtorek
gilgacz - masz słuszne spostrzeżenia, a mogę Ci wytłumaczyć pewne schematy na trojmiasto.pl Tak, o 6.00 wrzucają artykuły a o 6.05 juz hejterzy z gdyni mają po kilka wpisów. Dlaczego tak jest? To proste, otoż w UM gdynia istnieje rozbudowany dział PR i on także (oczywiscie nieoficjalnie) prowadzi czarny PR Gdańskowi. No bo w ten sposób najłatwiej zatuszować fakt ze w Gdyni nic sie nie dzieje. Najlepiej opluć, wysmiać i oczernic, przecież nikt nie bedzie czekał na sprostowania czy doszukiwał sie jak jest w rzeczywistości.
To ich obowiązki, by na różnych portalach uwypuklać sukcesy Szczurka a że ich nie ma to pomiejszać sukcesy za miedzą, bo jeszcze ktos sie zorientuje ze coś nie halo.

Co do sportowej redakcji, to zrobiłem eksperyment, który mnie przekonał ze moderator to zwykły śledziuch.
Mozesz np pod art o arce wpisywać dokładnie te same teksty jakie serwują sledziuchy pod artykułami o Lechii (oczywscie zamieniając nazwy klubów).
Gwarantuję Ci ze twój post zostanie błyskaiwcznie skasowany, a po kilku taki wpisach zostaniesz czasowo zbanowany. Oczywiscie posty śledzi tkwią sobie w nieskończoność, a kasowane są tylko niecenzuralne teksty.

A Radio Gdańsk to rozgłośnia regionalna i jakos nie odczuwam "gdyński tendencji", oprócz tego ze nie mają cyklicznych audycji typu Kocham Gdańsk, natomiast jest audycja "Gdynia gówna Osobista" prowadzona przez byłego PRjarowca UM Gdynia a teraz redaktorka TVNu niejakiego Jaconia.

TYLKO LECHIA!
28 kwietnia 2016, 16:48 / czwartek
Sam fakt, ze klub nie napędza akcji murali jak miało to miejsce ostatnim razem z akcją szatnia+oprawa. Media społecznościowe są też siłą a znając januszy to niektórzy do dziś nie wiedzą o akcji.
30 kwietnia 2016, 23:29 / sobota
Przez tydzień doszło aż trzech kibiców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
8 maja 2016, 02:43 / niedziela
Aktualnie:
Osiągnięto
46 273 PLN
Zebranych środków

7 dni
Do końca

354 kibiców
Dołączyło

i tyle w temacie.
9 maja 2016, 20:48 / poniedziałek
Ale mało ludzi, ja pierdole co za wstyd... Kto nie ma jeszcze biletu na Legię niech kupuje tutaj:
odnośnik
9 maja 2016, 21:14 / poniedziałek
To prawda, ze wstyd, bo 5 czy 10 zl to żaden wydatek, albo kupno biletu na mecz poprzez fans4club, cena ta sama. To obowiązek każdego Lechisty.
Jednak trzeba przyznać ze sam klub nie bardzo sie stara w 2 częsci akcji. Nie dodano żadnych nowych rzeczy do kupienia, a wystarczyło podejrzeć akcje Wisły, gdzie koszulki meczowe poszczególnych graczy schodziły błyskawicznie.
Oprócz kilkusekundowej migawki z Koryntem i Milą kopiących piłkę nie widziałem żadnej medialnej akcji, wspierającej akcję.

TYLKO LECHIA!
10 maja 2016, 09:40 / wtorek
Nie można wszystkiego zwalać na klub, bo to trochę odwrócenie pojęć. Akcja typowo kibicowska, a to własnie kibice zawodzą tutaj najbardziej. Ilu kibiców było na ostatnim meczu na trybunie zielonej? 3 - 4 tysiące? Ktoś, coś rozpropagował, zorganizował? Czy może pan Roman i Zdzisław mają chodzić po trybunach i prosić o wsparcie?

A może to jakaś szemrana akcja Tuska, kodziarzy, połączonych sił GW i TVN-u? Niech mnie z forumowych mądrali ktoś oświeci, bo nie ogarniam, o co tu k... chodzi ?!
 
1 2
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.448