Gdańsk: niedziela, 28 maja 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa: sezon 2016-2017

strona 8/12

12 lutego 2017, 07:08 / niedziela
Napisze poraz nasty. Lechia ma sama walczyć o MP i sama wygrywać, a nie liczyć na to ze inni beda przegrywać z każdą łajzą.
Zobaczymy czy kolejne mecze Legii będą tez tak wnikliwie analizowane.

Śledzie przegrały- bardzo dobrze, L wygrała - trudno, my musimy także wygrać, jesli chcemy być od nich lepsi.

TYLKO LECHIA!
12 lutego 2017, 10:41 / niedziela
Ja jestem niezadowolony. Jeśli przegrali 1-0, to mieli przegrać po golu z karnego, w 95 minucie, po zagraniu które nie było faulem, na zawodniku który był na 5 metrowym spalonym. Tak, żeby bolało do następnego meczu, a nie tylko przez sobotę i niedzielę. ATSK.
12 lutego 2017, 11:20 / niedziela
Wreszcie forum wybudza się z zimowego snu! Jest dobrze śledzie w łeb a będzie pięknie jak popędzimy Białoruś dzisiaj, WSZYSCY NA LECHIĘ!
12 lutego 2017, 22:11 / niedziela
trampi - nie znasz śledzi, oni już teraz są zmoczeni w kroku, ze przegrali z Legia tylko 1:0, według ich mniemania to w zasadzie zwycięstwo tylko.....sędzia, tylko kilka cm zabrakło, tylko coś tam. W zasadzie to juz byliby na podium tylko cos im ciągle "nieuczciwie" przeszkadza.
Taki to juz jest "Świat wg śledzi".

TYLKO LECHIA!
18 lutego 2017, 20:03 / sobota
Brawo Śląsk!
Mam nadzieję, że niedługo wskoczą do 8-mki.
18 lutego 2017, 20:47 / sobota
Brawo, brawo, walka o 8 będzie bardzo ciekawa, bo dużo chętnych, miło będzie jak jednak Wrocławianie a nie śledzie gdyńskie czy szczecińskie ;-)
18 lutego 2017, 22:42 / sobota
Wyjazd do Poznania będzie ultra ciężki. 3 pkt z Cracovią muszą być mur beton.
19 lutego 2017, 18:16 / niedziela
legla juz w o-1 w dupę
Lipski
19 lutego 2017, 18:17 / niedziela
Nie wierzę, że to tak się skończy. To by było zbyt piękne.
19 lutego 2017, 18:36 / niedziela
A dlaczego nie?
Jeszcze Niezgoda poprawi i bedzie git
19 lutego 2017, 18:43 / niedziela
Juz 0-2 Urbanczyk
Od razu przypomina mi sie nasz Przemek Urbanski
19 lutego 2017, 18:46 / niedziela
Ale jaja!
19 lutego 2017, 18:47 / niedziela
Lechia mistrz! Jebac kurwy z CWKSu
19 lutego 2017, 18:56 / niedziela
Byłoby zbyt pięknie, zaraz jakiś karny bedzie i Legia odrobi...
19 lutego 2017, 19:10 / niedziela
Aaaaaa 0:3 !!!
19 lutego 2017, 19:11 / niedziela
No i Niezgoda poprawil
19 lutego 2017, 19:13 / niedziela
Połowa płaczków w piątek płakała, wyzywała, straciła wiarę której nigdy nie miała. Droga połowa na antydepresantach. Płaczki co wy na to?
19 lutego 2017, 19:15 / niedziela
Ktoś tu kiedyś napisał, kiedy znowu będzie tak dużo pisane o przeciwnikach... Co nas obchodzą inni, Lechia ma wygrywać :-)
19 lutego 2017, 19:50 / niedziela
tak, ale jeśli remisuje, to inni mają przegrywać ...
Pazio się nie certoli, nie dość że z Wołomina to jeszcze grał w Lechii
19 lutego 2017, 19:50 / niedziela
@prawda
Tym bardziej własnie szkoda tego gównianego remisu.
19 lutego 2017, 19:57 / niedziela
To samo chciałem napisać. Ale dość narzekań. Trzeba wygrać kolejne mecze.
19 lutego 2017, 20:00 / niedziela
Pazio sprzedał Jędrzejczykowi całkiem przyzwoitego laczka.
Część 2 połowy oglądałem - ale słabiutka ta legła.
19 lutego 2017, 20:05 / niedziela
ah taki wpierdol tych zadufanych w sobie warszawsioków i piszących o nich dzień i noc pismakach cieszy równie bardzo co wygrana Lechii. Wandzej śmierdziel cieszył się po remisie Lechii, a teraz pies nawet na twittera nie wejdzie. Ległaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!
19 lutego 2017, 20:08 / niedziela
Za tydzień Bruk poprawi i Magiera z parszywa gęba i butą zejdzie na ziemię.
19 lutego 2017, 23:44 / niedziela
Zobaczycie, że największym konkurentem do mistrzostwa będzie lech a nie legia i jagielonia. Legia nie ma napastnika a to na dłuższą metę będzie ich dużym problemem. Lech gra w tej rundzie naprawdę dobrze, widać że ten Bielica ich poukładał taktycznie, są też dobrze przygotowani motorycznie. Jaga będzie zdobywała komplet punktów ze średniakami i słabymi ale w meczach z nami, lechem i legią nic nie ugra bo te drużyny wyłączą vassilieva a bez niego jaga to średniak. My jesteśmy w najlepszej sytuacji bo wszystko zależy na dzień dzisiejszy tylko od nas. Aby ten "sen" się pięknie skoczył musimy jednak grać zdecydowanie lepiej na wyjazdach. U siebie jesteśmy zdecydowanie najlepiej grającą drużyną w naszej eksraklapie, ale te wyjazdy to męczarnia - ciężko się to ogląda po tym jak się pamięta mecz w domu. I jeszcze jedno Lechia to zespół który zdobywa największą część bramek w lidze z gry (ok 85%) mało zaś ze stałych fragmentów. Jak poprawimy jeszcze stałe fragmenty gry to będzie super.
20 lutego 2017, 07:11 / poniedziałek
Największym przeciwnikiem Lechii będzie sama Lechia. Dopóki drużyna nie uwierzy w swoją moc to nic z tego nie będzie. A mam wrażenie, że ciągle na wyjazdach mają związane nogi bo uwierzyli w powtarzane przez pismaków i "fachowców" że "Lechia na wyjazdach nie potrafi grać".
20 lutego 2017, 21:50 / poniedziałek
chyba nie. Ja bym dopatrywał się braków u trenera. Chyba nie podejrzewasz, że Lechia nie miała wiary w pokonanie Puszczy. A grała tak nijak. Ostrożnie, asekuracyjnie. Zmiany to przedwczesne wycofanie graczy ofensywnych itd. To feler Nowaka. Nie jedyny. Z tymi karnymi to rzeczywiście on pozostawił ten rozdział piłkarzom ! Rewelka. Mała ilość bramek z rzutów rożnych i wolnych to ewidentnie ciasnota umysłowa trenera, który nie przygotowuje odpowiednich wariantów rozegrania tych stałych fragmentów gry ? Nie zawsze wyjdzie, jak na linii Peszko Marco w meczu z Jagą, gdzie był pomysł i perfekcyjne wykonanie, ale na ogół nasi pokazują standardy albo wręcz grają na spontan. Brak mu wyobraźni i pomysłów. Zdarza się, ale może usiąść przed kompem i przejrzeć sieć, to na pewno znalazłby sporo inspiracji.
20 lutego 2017, 22:46 / poniedziałek
Mozna by zalożyc specjalny watek z pomysłami na stałe fragmenty.Na forum az sie roi od fachowców różnej maści.A tak powaznie to nadal podtrzymuję swoja spiskową teorię, że Nowak nie jest do konca samodzielnym trenerem.Dla mnie tacy Nunes czy Vittoria to wynalazki ale musza grać bo...muszą.Wisnia nadal bedzie grzał ławę, choćby na treningach biegał na rękach i walił bramy.Jest kilku ktorzy mimo zawalanych meczy nadal wychodzą w pierwszym skladzie.To co odjebał trener ze skladem i zmianami w Niecieczy to wola o pomstę do nieba.I jego zdaniem bylismy lepszym zespolem tylko sedzia chuj i wiesniaki nie chcieli sie przed nami polozyc na trawie.
Tu cały czas na pierwszym planie jest biznes i ruch w interesie.Próbuje sie upiec kilka pieczeni na jednym ogniu a ewentualne mistrzostwo czy puchary nie są wcale daniem głównym.Taka moja teoria spiskowa.....ale jak kazdy mogę sie mylić.
20 lutego 2017, 23:05 / poniedziałek
O,to ja juz pisac nie musze.
Pozdro ziomek.
21 lutego 2017, 16:28 / wtorek
jw.
... ale Mistrz Polski po 40-tu latach "dreptania" na Lechię byłby mile widziany... pomimo, że nie jest priorytetem...
21 lutego 2017, 19:10 / wtorek
Mistrz Polski w tym sezonie (zwłaszcza), ale i w poprzednich, a także każdym kolejnym, jest, był i będzie priorytetem. To sprawa oczywista dopóki Lechia gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. 2 miejsce czy niższe to porażka. Każda inna pozycja niż 1. to tło, czy pierwszoplanowe czy drugoplanowe, ale tylko tło. Jest tylko jeden zwycięzca. Po 40 latach dreptania, tylu doświadczonych zawodach, bylejakości i przeciętności, pora w końcu na mistrzostwo - jak nie teraz, to kiedy. Liczy się teraz, nie wczoraj, nie jutro.
21 lutego 2017, 19:29 / wtorek
Wczoraj się nie liczy. Pełna zgoda. Co do reszty to wolałbym mieć drużynę na lata, regularnie grającą w pucharach i od czasu do czasu mistrza kraju. Nie chciałbym meteora, który skończy jak Zawisza albo Leicester tudzież Piast. Drużyny z wychowanków, rozpoznawalnej marki, armii kibiców nie tylko w regionie nie buduje się w jeden sezon. W tym roku pudło, przetarcie w pucharach drużyny i kibiców mi wystarczy. W następnym krok dalej (jeżeli nie uda się w tym zostać mistrzem) Jeszcze się do piachu nie wybieram i wiem, że będę świętował nie raz MP Lechii.
21 lutego 2017, 19:34 / wtorek
Moim zdaniem najlepszy wariant na stale fragmenty to:
Ja Ci podam a Ty idz i pierdolnij
21 lutego 2017, 22:32 / wtorek
UWAGA - HEREZJA + PYTANIE HIPOTETYCZNE
Abstrahując od tego, że mistrz byłby wielkim sukcesem, pytanie, czy zdobycie to w tym sezonie nie spowoduje, że w przyszłym roku rozprzedana zostanie cała drużyna, a w konsekwencji przygoda pucharowa skończy się przy dobrych wiatrach pod koniec lipca.
Zastanawiam się przede wszystkim biorąc pod uwagę, że ranking Lechii w tym roku nie daje rozstawienia nawet w 2 rundzie LM, a dopiero od 3 rundy przegrany ląduje w Lidze Europy.
Brakuje jednak tego, co ma Legia i Lech, czyli rankingu.

By nie było - chcę jak wszyscy tutaj mistrzostwa, tylko pytanie co dalej?

BTW popieram przedmówców, odnośnie twierdzenia, że największym przeciwnikiem Lechii w walce o mistrzostwo jest sama Lechia
22 lutego 2017, 00:00 / środa
Zupełnie nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi

1)mistrzostwo jest wartością samą w sobie
2)dlaczego niby drużyna miałaby zostać rozsprzedana gdy zdobędzie mistrzostwo , a zawiedzie w pucharach?! Chyba szybciej zostanie rozsprzedana jak się do nich w ogóle nie zakwalifikuje.. Jakiś absurdalny tok myślenia reprezentujesz
3)jak zbierać punkty do rankingu niż poprzez grę w pucharach?

I co do rozstawienie ewentualnego.

1)Lechia miałaby pewność rozstawienia jedynie w pierwszej rundzie LE
2)Zdobywając mistrzostwo zaczęłaby od II rundy LM gdzie szanse na rozstawienie byłyby w okolicach 10%, ale jednocześnie żadna drużyna z koszyka wyżej nie byłaby poza zasięgiem. Ewentualne odpadnięcie w 3rundzie LE daję grę w playoff o grupę LE, a jej przejście już grupę,więc w każdym wypadku droga do grupy w Europie jest znacznie łatwiejsza w wypadku zdobycia mistrzostwa

ps.biorąc pod uwagę wysokość zarobków piłkarzy, to jedyną możliwością by klub na siebie sam zarabiał i nie był zdany na łaskę zewnętrznych dofinansowań jest regularna gra w Europie i naprawdę nie trzeba być wybitnym ekonomistą by mieć tego świadomość.
23 lutego 2017, 21:49 / czwartek
Obejrzałem sobie z 40 minut meczu 1/8 LE . Patrzyłem pod kątem tego, co prezentują nasi rywale do MP oraz czy nasza ewentualna przygoda z LM według wszelkiej logiki powinna się zakończyć wśród dzikich stepów b. republik Związku zdRadzieckiego lub innych „potentatów” europejskiego futbolu.
Co do pierwszego punktu: oddanie Prijovica a nawet i tego Madziara pozbawiło ich kompletnie siły ofensywnej. Tam nie ma nikogo, kto potrafiłby trafić w szybkie dośrodkowanie ani też kiwnąć jednego obrońcę oddać strzał. Dziś nie grał Rado ale nie może dośrodkowywać i strzelać oczywiście tę samą piłkę. Poprawili się za to w defensywie. Co do drugiego punktu. Młodzież Ajaxu poza pięknymi barwami ( d. Repra, a jak zawsze Gedania) mogła zaimponować dużą szybkością , niezłą techniką i solidnym pressingiem. Tak zachwalana przez wielu obrona była nieszczelna i tylko indolencji strzeleckiej kopaczy Ległej wyszli dziś na zero z tyłu. Innymi słowy nasza obrona miałaby dzisiaj sądny dzień ale nie bylibyśmy bez szans w starciu z taką drużyną. Nie przegraliśmy z Villarealem, Barceloną to i z takim frajerami dalibyśmy radę.
24 lutego 2017, 11:00 / piątek
U siebie na pewno.A na wyjeździe -małe szanse .My z Wisłą Koroną i Termaliką sobie nie możemy poradzić.A dwóch Kuciaków na nie pozwolą w bramce postawić.
24 lutego 2017, 11:38 / piątek
Nie ma co się łudzić, żeby coś znaczyć w Europie potrzeba mieć silną, klasową drużynę, która rozbija w pył naszą ligę. Lechii jeszcze sporo do tego brakuje, ale wszystko przed nimi i nami :-)
24 lutego 2017, 12:43 / piątek
"By nie było - chcę jak wszyscy tutaj mistrzostwa, tylko pytanie co dalej?"

Odpowiem Ci co dalej.
Dalej będzie tydzień picia na umór.

Mistrzostwo to, jak pisał Edwin, wartość sama w sobie, dla mnie wartość największa.
Nie płakałbym jak nie było z tego tytułu praw do Eliminacji LM, no ale są w pakiecie z MP i nad tym można zastanawiać się po fakcie. Czy będzie za późno? Możliwe, ale MP to główny cel.

TYLKO LECHIA!
24 lutego 2017, 22:35 / piątek
Uhh Lech jest bardzo mocny to główny kandydat na tą chwile obok Lechii do MP. Kluczowy będzie mecz za tydzień.
24 lutego 2017, 22:40 / piątek
Ktoś niedawno napisał, że głównym konkurentem w walce o MP będzie nie Legia, a Lech. I póki co to się potwierdza. 3 mecze Lecha - bilans bramek 9:0. Ale każda passa kiedyś się kończy.
24 lutego 2017, 23:05 / piątek
@Cygnus

"Mistrzostwo to, jak pisał Edwin, wartość sama w sobie, dla mnie wartość największa.
Nie płakałbym jak nie było z tego tytułu praw do Eliminacji LM, no ale są w pakiecie(...) "

Tu się do końca nie zgodzę. Mistrzostwa jak nikt z nas nigdy nie świętowałem, ale awans do eklasy i ten dzień , w których Lechia pokonała Znicz (z Lewandowskim w składzie z resztą) to jeden z tych które zapamiętam...Zapamiętam też wyjazdy za naszymi zgodami po Europie. Czy to była wieś na Litwie, Londyn , Wiedeń czy Ryga to zawsze była zajebista przygoda i zawsze pojawiała się w głowie myśl i marzenie by to za Lechią się wybrać. Wynik bez znaczenia, ale to jest marzenie , którego wielu nie doczekało,a inni się zdążyli postarzeć czy zmienić optykę widzenia rzeczywistośći. Parę lat temu bym sprzedał auto jakby można było pojechać za Lechią do jakiegoś Kazachstanu i takich nadal jest wielu(chociaż nawet po nickach na forum widać upływ czasu) i tego im życzę bo to jest piękne.
25 lutego 2017, 00:00 / sobota
,, .... 3 mecze Lecha - bilans bramek 9:0. Ale każda passa kiedyś się kończy..." Nie miałbym nic przeciwko temu by nieco zapomniane powiedzenie ,, Lechia najlepsza na przełamanie " właśnie 5 marca 2017 o .18.30 ,,Wstało ze snu" i stało się ciałem ( 3 punktami dla Lechii)....
25 lutego 2017, 07:30 / sobota
@Edwin - Tak abym został dobrze zrozumiany. MP to dla mnie zdobycie pewnego szczytu, mitycznej góry na którą całą swoją historię spoglądaliśmy z dołu, czasem z samego dołu i teraz tak naprawdę pierwszy raz mamy próbę ataku na szczyt.
I irytuje mnie jak niektórzy mówią o wygraniu ligi w kontekście prawa do eliminacji do eliminacji w LM a MP to taka trochę drugorzędna nagroda, a w zasadzie tylko furtka do gry w Europie. A dla mnie to łuk triumfalny.

TYLKO LECHIA!
25 lutego 2017, 09:34 / sobota
Kurwa nie mogę już tego czytać. Klub który nie istnieje nie może mieć szansy na zdobycie Mistrzostwa Polski. A co wchodzę na to forum to czytam, że Lech jest głównym kandydatem do MP, bo gra, bo idzie, bo znów 3:0. Amica kurwa jebana mać. To jest Amica.
25 lutego 2017, 09:46 / sobota
Co tam Marco P. wypisuje? 3 tygodnie przerwy?
25 lutego 2017, 10:47 / sobota
Już skasował ? Ciekawe o co chodzi
25 lutego 2017, 21:07 / sobota
Jaga już dwie w pizdeczkę. :)
25 lutego 2017, 21:47 / sobota
Jagiellonia w Krakowie zalicza bęcki, już 0:3
26 lutego 2017, 12:53 / niedziela
Jak widać po wynikach, MP na pewno zostanie drużyna na L :-) Mecz w Poznaniu będzie ważny, ale nie kluczowy, trzeba wygrywać wszystko u siebie i jak najwięcej na wyjazdach to mistrzostwo będzie. Zobaczymy za tydzień...
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011