Gdańsk: niedziela, 28 maja 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Amica Poznań - Lechia Gdańsk niedziela, 05.03.2017, 18:00

strona 1/7

1 2 3 4 5 6 7
26 lutego 2017, 15:25 / niedziela
Mecz z kategorii o 6 punktów. Nie wolno nam go przegrać. Jeżeli mamy liczyć się w tej lidze, to jest właśnie mecz prawdy. Do boju Lechia !
26 lutego 2017, 15:42 / niedziela
Tylko Zwyciętwo!!!
26 lutego 2017, 16:43 / niedziela
Ciekawy jestem tego co wymyśli Nowak na Amicę.

---------------Kuciak---------------
Stolarski--Janicki--Nunes--Wawrzyniak
Flavio--Borysiuk--Sławczew--Peszko
----------Kuświk--Kessel---------

Bąk - Vitoria, Wojtkowiak, Chrapek, Mila, Wiśniewski, Haraslin
W drugiej połowie Wiśnia i Haraslin i wracamy z 3pkt.

A My Swoje!!!
26 lutego 2017, 16:55 / niedziela
Zajekurwabiscie ważne spotkanie ! Według mnie kluczowa będzie forma Stolarskiego, Flavio często nie nadąża z powrotem do defensywy. Na tej samej stronie hasać będzie Majewski, nasz Pawełek będzie musiał stoczyć wiele ciężkich pojedynków. Nie obrazę się gdy powtórzymy wynik z zeszłej rundy.
26 lutego 2017, 17:00 / niedziela
Amica gra w środę pierwszy mecz półfinału PP z Pogonią u siebie. Myślę że wyjdą najmocniejszym składem co może być korzystne i istotne w kontekście naszego niedzielnego meczu.
26 lutego 2017, 17:04 / niedziela
Tradycja - wywaliłeś Krasicia z 18 meczowej?

Mecz o 6 pkt. Wiadomo jak dotychczas grała Lechia w Poznaniu, wiadomo jak gra ostatnio na wyjazdach, no i wypada Maloca itp.
Dlatego, jesli ma to byc przełomowy sezon to właśnie teraz trzeba zrobić przełom i wbrew temu zapunktować.

Mam nadzieje ze tym razem Nowak nie przekombinuje ze składem i zestali obronę, bo nie można liczyc ze Kuciak wybroni wszystko, dobry jest, ale nie jest cudotwórcą.

TYLKO LECHIA!
26 lutego 2017, 17:27 / niedziela
Krasic ostatnio nie błyszczy. Wczoraj zagrał bardzo przeciętnie, a z Jagą w pierwszej połowie był najgorszym zawodnikiem. Co z tego, że cofa się i pokazuje do podań skoro nie potrafi później mądrze rozgrywać. Najgorsze są jego straty, gdy próbuje holować piłkę i wdaje się w bezsensowne kiwki na środku boiska. Siadła mu forma i tyle.
26 lutego 2017, 17:37 / niedziela
---------------Kuciak---------------
Stolarski--Janicki--Nunes--Wawrzyniak
-------------Borysiuk----------------------
Kuświk--Krasić--Sławczew--Peszko
------------Kessel---------

Nie stać nas na marnowanie 128 sytuacji podbramkowych, aby zamienić je na 8 goli z czego 4 z karnych, więc jeden bliźniak na trybuny, drugi na ławę. A jak chcecie grać to brać się do roboty, bo jesteście coraz wolniejsi, coraz gorzej panujecie nad piłką i coraz gorzej z celnością. Brać się do roboty, tu jest Lechia, tu trzeba zapierdalać.

Lechia Gdańsk Mistrzem Polski - tak Sławek Wojciechowski, tylko to nas interesuje, a nie jakieś pierdu, pierdu o pucharach. TY powinieneś o tym najgłośniej mówić.
26 lutego 2017, 17:45 / niedziela
@trampi a dlaczego opalony a nie np Wisnia?Czym Cie tak zauroczył w ciagu kilkunastu minut gry?Kolczykiem w uchu?Wypierdalasz na trybuny najlepszego snajpera druzyny a wstawiasz gościa ktory...no własnie który co?
W Poznaniu będzie zwycięstwo bo na przełamania wszelkich pass jesteśmy bezkonkurencyjni.
26 lutego 2017, 18:19 / niedziela
Znawca i taktyk :) a dlaczego Kuswik na skrzydle ? Jaki jest tego cel ? Tak żeby był sobie na boisku ? To niech stanie na bramce z Kuciakiem. Tam będzie bardziej przydatny niż jako skrzydłowy... hehe ten wywala ze składu najlepszego strzelca i daje Slavczewa jako ofensywnego pomocnika , poprzednik wywala Krasicia w ogóle z 18stki. Cud miód i fantazja :)
26 lutego 2017, 18:59 / niedziela
Jestem przekonany, że Wiśnia swoją szansę dostanie. Ale raczej wejdzie z ławki przy mega korzystnym dla nas wyniku. Taki ukłon od trenera w jego i kibiców stronę.
Na razie pozycja Lechii wskazuje na słuszność wyborów personalnych Nowaka.
26 lutego 2017, 19:29 / niedziela
d.g.
26 lutego 2017, 17:45 / niedziela
@trampi a dlaczego opalony a nie np Wisnia?

Bo czuję, że to będzie pies na gole. Wiśnia miał grać od początku, po obozach gdzie był jednym z lepszych zawodników zgrupowania, a teraz postawił bym na opalonego, bo nie znają jego przyzwyczajeń, dobrych i słabszych stron i ma ciąg do bramki przeciwnika. To moje zdanie. Odnośnie bliźniaków. Będziemy mieli kilka sytuacji w Poznaniu i trzeba strzelić, a oni potrzebują 5 dla rozgrzewki.
26 lutego 2017, 19:38 / niedziela
TradycjaWiara Krasic wczoraj był jednym z niewielu piłkarzy, któremu się chciało mimo wczorajszej słabej pierwszej połowy.
26 lutego 2017, 20:17 / niedziela
Zobaczcie sobie na mecz i jedną rzecz ciekawą - gdy nasi kopacze nie mają, lub nie wiedzą do kogo podać z przodu, piłka co do zasady ląduje u Krasica. Wydaje mi się, że Milosz daje kopaczom pewność, której nie było w Niecieczy, zatem już sama jego obecność jest wartością samą w sobie.
Jeżeli chodzi o skład - na tą chwilę bym nie zmieniał niczego z przodu, zmieniłbym obronę, ale nie atak, trudno kogoś ponad obrońcami czepić, szczególnie w drugiej połowie. Trudno powiedzieć kto do obrony za Maloce - w Niecieczy dobrze zagrał Vicoria, a Lech gra skrzydłami i dobra gra głową może być potrzebna.
26 lutego 2017, 20:21 / niedziela
Zgadza się że nawet Krasic po grypie, grający na powiedzmy 70% jest niezastąpiony. Co do meczu to zwycięstwo było by świetnym wynikiem, ale i remis bym szanował, biorąc pod uwagę dobrą formę amiki i nasze wyniki na ich stadionie. Co do obrony to myślę że Wojtkowiak pójdzie do środka a Stolarski na prawą stronę. Reszta składu taka jak z Craxą.
27 lutego 2017, 10:17 / poniedziałek
Tak po krótkiej analizie 3-pierwszych meczów podam swój skład na kuchenki.

KUCIAK
WOJTKOWIAK JANICKI NUNIES WAWRZYNIAK
STOLARSKI SŁAWCZEW KRASIĆ BORYSIUK PESZKO
KUŚWIK

Ponieważ pyry grają skrzydłami trzeba nam wzmocnić prawą i lewa obronę co przy cofniętym zespole -zapewni nam lepszą jakość z tyłu .W ofensywie Stolarski zrobił dużą poprawę więc da radę jako wahadło (jak trzeba z przodu , jak trzeba z tyłu) a Flavio wejdzie później.
Zmiany Flavio Kisiel i Wiśnia lub Chrapek ew Haraslin w zależności od sytuacji.
Oczywiście to tylko nasza zabawa .Nowak i tak zrobi jak zrobi więc tyle w temacie.
Remis biorę w ciemno -ale czas odczarować pyrlandię.
27 lutego 2017, 11:18 / poniedziałek
Kto to jest NunIes ? to jakis nowy ?
27 lutego 2017, 11:53 / poniedziałek
Czepialski z ciebie w aptece pracujesz? Nie wiesz o kogo chodzi ?
27 lutego 2017, 15:41 / poniedziałek
Makuszewski będzie mógł z nami zagrać?
27 lutego 2017, 15:45 / poniedziałek
Tak
27 lutego 2017, 20:13 / poniedziałek
Tabela u siebie
odnośnik
tabela na wyjeździe
odnośnik
1 marca 2017, 20:38 / środa
Boisko-pastwisko-kartoflisko będzie w niedzielę.
1 marca 2017, 21:30 / środa
Oglądam Lecha i tak sobie myśle, że naszą jedyną szansą na korzystny wynik jest pomoc opatrzności równie duża jaką mieliśmy w meczu z nimi w 1 rundzie.
1 marca 2017, 21:47 / środa
Zdominowanie amiki = kontra po stracie.
Cofnięcie się na własną połowę =nasza kontra.
Jedno wiem -to będzie b.ciężki mecz.
Peszko i Van Kassel coś ukują -to wygramy.
1 marca 2017, 21:47 / środa
Przeczytałem twój wpis i tak sobie myślę, że jedyną szansą dla ciebie jest eutanazja.
Co się dzieje z tym forum?

A My Swoje!!!
1 marca 2017, 21:51 / środa
Opatrzności w to nie mieszaj, jak zagramy jak potrafimy to korzystny wynik jest osiągalny! Każda passa się kiedyś kończy, mam nadzieję na przełamanie w odwrotną stronę a nie jak to onegdaj bywało na Lechii!
MY WIERZYMY..
1 marca 2017, 21:58 / środa
Dla niego nie ma juz ratunku bo on oglada Lecha, ktorego juz dawno nie ma.
1 marca 2017, 22:04 / środa
Bilans Amiki w tym roku - 4 mecze, każdy wygrany po 3:0. Będzie ciężko.
1 marca 2017, 22:14 / środa
Dla mnie to jest trochę śmieszne wypominanie Lechowi Amici przez nas bo to my jako pierwsi w Polsce ( równolegle z GKS-em Tychy który zaakceptował fuzję z Sokołem Pniewy) zaakceptowaliśmy fuzję z Olimpią Poznań. Trwało to jeden sezon ale tak było. Ja to nawet byłem na demonstracji przed PZPN-em, który nie chciał się zgodzić na tą fuzję z Olimpią Poznań i były nawet walkowery przez to. Myślę że większość forum tego nie pamięta a reszta nie chce pamiętać. Dlatego bawi mnie ta hipokryzja.
1 marca 2017, 22:32 / środa
Hola hola, jaka hipokryzja? Lechia "zabiła" zszywańce w postaci Lechii/Olimpii/Polonii itd. i dzięki determinacji jej kibiców się odrodziła. Przeszła pokutę grając kilka długich lat tam, gdzie między meczami pasły się krowy. Natomiast fuzja dwóch wielkopolskich klubów spowodowała w świetle prawa, że drużyna znana wcześniej jako Lech Poznań została zdegradowana do którejś tam ligi, a Amica zmieniła nazwę na Lech i przeniosła siedzibę do Poznania. I tak sobie grają do dzisiaj. Koniec opowieści.
1 marca 2017, 22:36 / środa
Tak ale zdaje się że oni w ten sposób pozbyli sie długów Lecha których potem AmicoLech nie spłacił. Gdyby spłacili to miałbyś rację i można byłoby pisać Lech mimo przejęcia przez Amice.
1 marca 2017, 22:38 / środa
tam nie było żadnej fuzji
sami uśmiercili kolejorza i teraz kibicują farbowanemu lisowi

Orange Ekstraklasa 2005/2006
Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki.
1 marca 2017, 22:42 / środa
diakomo

Hipokryzji mówimy nie ! Tak dużo pamiętasz, to może pamiętasz, że to między innymi Lech Poznań i jego kibice nie zaakceptowali tworu Lechia-Olimpia i nie przyjechali do Gdańska. Wiesz kto wymyślił drut? 2 poznaniaki bo znaleźli złotówkę. Tak i tu woleli przypalić głupa i zaliczyć 3 punkty za darmo. Groziła im rozpierducha organizacyjno-pieniężno-prokuratorski to se wymyślili Amikę w Poznaniu grającą jako Lech, a my mamy zapomnieć i udawać głupa?

Orange Ekstraklasa 2005/2006
Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki.

Teraz następuje ostatni etap Lecha Poznań - budowa ich muzeum. I na tym zakończymy temat klubu piłkarskiego KKS Lech Poznań.
NIE MA LECHA, JEST AMICA !
1 marca 2017, 22:45 / środa
Kary za korupcję też uniknęli. "Bo to tamten Lech był zamieszany, a nie my". "Amicą też już nie jesteśmy, więc proszę nas za jej czyny nie karać"
1 marca 2017, 22:54 / środa
Dobrze, że wygrywają wszystko po 3:0.

Rachunek prawdopodobieństwa co raz bardziej przybliża ich do straty punktów. I stanie się to właśnie w meczu z Lechią.

Dla mnie wystarczy zwycięstwo 1:0 po jakimś farfoclu w doliczonym czasie gry.
1 marca 2017, 23:04 / środa
Uwaga, naukowy bełkot będzie.

Widzę, że niektórzy to wiedzą, ale niektórzy wciąż nie, a mnie to szalenie irytuje. Język polski jest elegancko uregulowany. I stwierdza między innymi, że w obcojęzycznych wyrazach, w których występuje końcówka "ca", wymawiana jako "ka", w dopełniaczu następuje zamiana "c" na "k".

Zatem NIE "Amici", a "Amiki".

Podobnie z innymi: Termalica - Termaliki, Benfica - Benfiki, Veronica - Veroniki, Jessica - Jessiki, celica - celiki, arabica - arabiki i tak dalej. Dziękuję, skończyłem.
2 marca 2017, 07:49 / czwartek
Coś Ci się wątek pomylił.Musisz założyć nowy :
Poprawna polszczyzna na forum.
2 marca 2017, 10:01 / czwartek
Duchu, widzę, że wycieczka na Bałkany Ci posłużyła :)

A tak na marginesie, to czy wygramy z Amicą, Amiką czy Pyrami, wszystko mi jedno. Ważne 3 punkty w niedzielę !
2 marca 2017, 11:20 / czwartek
No to skoro o Bałkanach, to opowiem Wam historię. I wierzcie albo nie wierzcie, ale jest prawdziwa.

Mecz z Jagą oglądałem w Sarajewie, na livestreamie. Po meczu byłem w doskonałym nastroju, więc wyskoczyłem na Bascarsiję (sarajewska starówka), żeby się napić szklaneczki tureckiej herbaty. Idę sobie Curcilukiem Wielkim, z naprzeciwka trzech koleżków. Jeden dostrzega moją biało-zieloną czapkę.
- Hej! - woła - Lechia?
- Lechia - odpowiadam zgodnie z prawdą.
- New leader. Congratulations - mówi on, a mnie szczęka opada do samej ziemi.

Po meczu kartofli z F.K. Sarajewo kilka lat temu, były to bodaj kwalifikacje do LM, Bośniacy zainteresowali się trochę naszą ligą. I jebaniutcy naprawdę kumają bazę, bo potrafili wymienić czterech naszych piłkarzy.

A dodatkowo zapunktowali, kiedy jeden z nich powiedział po polsku "Lekh Poznan kurwa".
2 marca 2017, 12:03 / czwartek
Trzeba go było poprawić na amica wronki kurwa albo jak tak wolisz amika wronki kurwa
2 marca 2017, 12:06 / czwartek
Mecz z Lechem to jak co pół roku idealny moment, aby młodsze pokolenie mogło wylać wszystkie swoje kompleksy w internecie nazywając ich Amicą Wronki.
2 marca 2017, 12:22 / czwartek
Robert, Twoje wpisy że tylko opatrzność nam pomoże albo że nazywanie najbliższego przeciwnika amiką świadczy o kompleksach, są tu dość nietypowe i odosobnione.
2 marca 2017, 12:38 / czwartek
...więc zamknij już za przeproszeniem mordę, bo Twoje prowokacyjne teksty i zaczepki niczego do dyskusji nie wnoszą,a tylko wkurwiają.
2 marca 2017, 12:46 / czwartek
Kolego Zaspa .Skoro amika to lech to Lechia to Olimpia ? czy jak ty to widzisz bo nie rozumiem.Stary Lbech oficjalnie nie istnieje lub gra w lidze podwórkowej.My jak pewnie wiesz graliśmy od a-klasy.
Nikt nie wylewa nic tylko ty wylewasz ferment .Ja też mam obawy o najbliższy mecz jak wszyscy ale nie sram się ze strachu tylko jestem ciekawyjak to wyjdzie i wierze w Naszych.
Jak nie dadzą rady to cóż trochę ponarzekamy i przejdziemy do normalności.
2 marca 2017, 12:53 / czwartek
nie odpisujcie trollowi on tylko na to czeka dzieciak się dorwał do kompa i się brandzluje jak z nim dyskutujecie to wątek meczowy i zlać robertów czy inne stigi....
2 marca 2017, 12:59 / czwartek
Może zamiast wzajemnych uszczypliwości więcej życzliwości ? Bluzgi zamiast treści.

Staram się porównać te nasze mecze z wiosny i jesieni, bo wydaje mi się, że jest teraz trochę inaczej, no i takie przemyślenia mnie naszły. Nie miałem za wiele czasu, więc przepraszam za zbyt rozwlekły tekst a do tego trochę przekoloryzuję miejscami.
Obrona była u nas za Nowaka na ogół dziurawa. Bronieniem mieli zadanie zajmować się wszyscy. Pressing etc. To dobry pomysł, szczególnie gdy w bramce ręcznik a przed nim tylko 3 obrońców. Nie tak dawno zachwycaliśmy się kreatywnością naszych zawodników środka pola, wzbudzających zazdrość rywali. Martwiliśmy się co najwyżej nadmiarem ilości dobrych pomocników, dziwiąc się przy rozważaniu kolejnych transferów „po co nam 20-ty zawodnik tej formacji. Lechia potrafiła zdominować każdego rywala, wymieniając pół tysiąca podań w meczu, których pożytek był tylko taki, że w tym czasie atak przeciwników nie dziurawił naszej wątłej obrony. W tym czasie napastnicy stali w miejscu i czekali na ogół bezskutecznie na podanie do przodu bo nie było gdzie się ruszać, wszystko obstawione, a gdy dostali piłkę, nie było żadnego zaskoczenia i musieli oddawać ją szybko pomocnikom, aby jej nie stracić. Wyglądało to czasem irytująco ale efekty były. Lider jesieni. W mojej ocenie Nowak zrozumiał jednak, że nie da rady grać 3 obrońcami, a zatem w przerwie zimowej zwiększył obronę do 4 oraz położył większy nacisk na wspomaganie obrony przez pomocnika (–ów) defensywnego(-ych). Stara się zmienić nawyki piłkarzy ofensywnych w szczególności nominalnych skrzydłowych, aby wracali w pobliże linii obrony, aby nie było luki w tej części boiska. To nie zawsze się udaje, bo bracia mają we krwi grę z przodu, do tego są dynamiczni jak .. wieża Eiffla, Sławek owszem cofa się i walczy ale…. Skutek jest taki, że owszem przeciwnik natrafia na niezłe zasieki ale obrońcy latają bez ładu i składu a niemal każde dobrze zaadresowane prostopadłe podanie między nich generuje bramkową sytuację.
Te zwiększone zagęszczenie tyłów niestety ma również skutki uboczne, bowiem skutkuje wyludnieniem się środka boiska i przez to nasza gra ofensywna trochę siadła. Pisze się w wątku z meczu ze Sraxą, że Krasic bez formy, inny post, Kuciak i Krasic podstawą zwycięstwa. Wbrew pozorom obie te opinie mają w sobie trochę prawdy, gdyż według mnie jedynym kreatywnym zawodnikiem środka pola jest ostatnio ( szczególnie w ostatnim meczu) właśnie Krasic, przez niego przechodzi większość piłek ale nie bardzo ma on teraz z kim wymieniać podań w środku pola. Gdy grali obok siebie Peszko, Krasic, Mila , Chrapek, Wolski to była tiki-taka między nimi a teraz Krasic dostaje piłkę , i jeżeli w tym czasie nie ma ruchu napastników i nie odda jej szybko, to zaraz ma na karku dwóch obrońców, faul i w efekcie gość gaśnie z każdą minutą.
Haraslin, jak wchodził w 70 minucie, gdy tradycyjnie byliśmy już w odwrocie trwałą obrona wyniku, rywal siadał na nas, to każda odzyskana piłka wrzucona na wolne pole za drugą linię generowała zmartwienia rywali. Teraz jego gra od 1-szej minuty, gdy mamy grać kombinacyjnie, niewiele wnosi, bo jest w te klocki zwyczajnie za cienki.
Krótko mówiąc: jesteśmy w trakcie zmiany stylu gry i lekkiego przemeblowania.
Krasic ma technikę i dobry przegląd pola ale aby grać po staremu, to według mnie potrzebne jest wzmocnienie środka pola Millą i Wiśnią/ Wolskim. Do gry z kontry mogą się bardzo przydać nasze stare/nowe nabytki Borysiuk i van Kisiel z Kukuryku. Ariel ma długie , celne podanie a czekolada dużą szybkość, że nawet Makowi pokaże plecy. Większa elastyczność w wyborze sposobu gry to byłby plus . Wygląda jednak na to, że drużyna nie jest na razie gotowa. Niby zabrakło tyllko 15 sekund, aby wiosną nie dało się tego odczuć ale wiemy, że gra jest ciężkawa i Amica może lepiej wykorzystać to nasze rozregulowanie. Tym nie mniej mam nadzieję, że taka gra z kontry zacznie w dłuższej perspektywie przynosić dobre rezultaty, oby już w następnym meczu.
2 marca 2017, 13:23 / czwartek
Cooer: w mianowniku Amica ;-) w dopełniaczu zamiana na k... ;-)
2 marca 2017, 13:39 / czwartek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 marca 2017, 14:21 / czwartek
No nie. Kolega z Zaspy to jest kompletnie niemożliwy, co dostrzegam nawet ja, stary dobry permanentnie hejtowany duszek.

Kolego, Twój problem polega na tym, że mówisz o rzeczach, o których nic nie wiesz. Co gorsza, swoimi idiotycznymi porównaniami godzisz w wiele lat ciężkiem i pełnej wyrzeczeń pracy, jaką kibice tego klubu wykonali właśnie po to, by nie być Olimpią. Lechia przez siedem długich lat błąkała się po niższych ligach tylko po to, by być Lechią. Lech nie skorzystał z takiej okazji. Kim trzeba być, by tego nie doceniać?

Więc skończ już pierdolić, bo nawet mnie wkurwiasz. Ja tam się nigdy za nikogo ważnego nie uważałem, ale jestem zdania, że nie wystarczy mieć szalik, by być komuś bratem.
2 marca 2017, 14:55 / czwartek
CYTUJE "kolegę" Robcia.... Napisałbym, że na żadnym forum nie ma takiego burdelu i braku szacunku, ale nie zrobie tego bo gimnazjum stwierdzi, że jestem kibicem tamtych drużyn.....koniec cytatu MODERATORZE OBUDŹ SIĘ IDZIE WIOSNA WYNALAZKI PRZYLATUJĄ Z ROŻNYCH STRON CZAS TROCHĘ POSPRZĄTAĆ.....

1 2 3 4 5 6 7
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011