Gdańsk: niedziela, 17 grudnia 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa: sezon 2017-2018

strona 1/7

1 2 3 4 5 6 7
4 czerwca 2017, 20:30 / niedziela
Pierwsza kolejka 14-17 lipca. Raptem 6 tygodni. Czas żeby przeżyć żałobę i zacząć sezon konkretnym pierdolnięciem.

Moje typy chronologicznie :

1. PP - Lechia
2. MP- Lechia
2. SPP- Lechia

Spada Arka i Sandecja.

Amen
4 czerwca 2017, 22:04 / niedziela
Od pierwszego spotkania gramy na 110 %
Chce widzieć złość sportową i chęć zwycięstwa w każdym meczu.
A pan Nowak niech nie boi się ryzykować, w innym przypadku wróżę rychłe pożegnanie a karpia świątecznego sobie trener w USA zje.Moim zdaniem powinnismy uświadomić kopaczem , że żadamy mistrzostwa i żaden inny wynik nas nie interesuje.
4 czerwca 2017, 22:50 / niedziela
Mamy topowego jak na krajowe warunki bramkarza. Obronę co potrafi grać na zero przez kilka spotkań z rzędu. Stadion -twierdzę. Dodatkowo z tego co wiem będzie mógł grać o jeden więcej zawodnik spoza UE więc może z wypożyczenia ktoś wóci. Liczę też na jakieś konkretne nazwisko w oknie transferowym (taki odpiwednik Kuciaka ale w polu) Dopingowo jesteśmy moim zdaniem w czołowce. Frekwencyjnie średnio 3 miejsce i drugi wynik w sezonie co do ilości kibiców na jednym meczu. Klimat w Gdańsku jest dla piłki coraz lepszy a Lechia też ma coraz więcej fanów w Polsce.
4 czerwca 2017, 23:25 / niedziela
Na poprzednim sezonie zaważyło kilka rzeczy (kolejność losowa)
1. Pajac w bramce, a nie bramkarz.
2. Wyjazdowa niemoc, minimalizm, frajerskie tracenie punktów (Nieciecza, Legia, derby ze sledziara, ktoś pamięta inne?).
3. Strzelecka słabizna napastników, momentami było kiepsko.
4. Peszko. Mam mieszanie uczucia, robi wiatr i kupę roboty ale te dwie czerwone kartki i zawieszenie na dość długo sprawia, ze i on ponosi winę.
5. Mała ROTACJA (o ile coś takiego u nas istnieje) w składzie.
6. Porażki z Lechem, Legią i Ruchem pod rząd. Zjazd morale na sam dół.
7. Remis z Koroną u siebie. Kalkulowanie jest chujowe i strasznie wkurwia ale teraz dałoby to nam wicemistrza.
8. Start w grupie mistrzowskiej z 4 miejsca. Z którego mamy startować żeby się udało zakwalifikować do pucharów?

Grać równy sezon, nie załapać jakieś ŚMIESZNEJ wyjazdowej passy gdzie od października (?) do maja nie wygrać żadnego wyjazdu. Kpina. Zero kalkulacji.
4 czerwca 2017, 23:38 / niedziela
Wyjebac Wolskiego i Krasica,, Sciagnac Makuszewskiego spowrotem + kogos do rozgrywania.. Napadzior potrzebny na zaraz bo co z Van Keslem?
5 czerwca 2017, 06:18 / poniedziałek
Trzeba wykorzystać początek sezonu, kiedy inni będą męczyć się w pucharach do których podejdą po bardzo krótkiej przerwie (Nie mam tu na myśli obciągarki, bo oni od początku będą walczyć o przedostatnie miejsce w czym puchary im pomogą).
5 czerwca 2017, 10:15 / poniedziałek
Aby cokolwiek napisać o nastepnym sezonie, musimy zaczekać jak ukształtuje nam sie kadra. Przychodzi Matras, Lewandowski, Nalepa, mimo wszystko nie są to nazwiska automatycznie podnoszące potencjał zespołu.
Zobaczymy też kto nam zostanie z obecnego składu.
Czy ktoś jeszcze z krajowego podwórka trafi do nas?
Na zagraniczne "gwiazdy" i tak bedziemy musieli zaczekać do sierpnia jak zamknie sie okno transferowe na zachodzie i zaczną sie "promocje".

Ma rację Einherjer, ze ważny dla nas bedzie start do sezonu.
Mam tylko nadzieje ze Nowak czegoś sie nauczył. Minimalizm nie popłaca, jesli chce coś sie zdobyć. Juz z PP powinien wyciągnąć wnioski, ale pewnie wrzucili to na garb tzw wpadki. Ale runda finałowa mimo ze statystycznie całkiem niezła pokazała, ze bez ryzyka z końca stawki ciężko wyjsc na prowadzenie. Nie można liczyć ze reszta popełni bład i to przepchnie nas do przodu. Końcówka sezonu to było zachowawcze postepowanie całej czwórki liderów, tylko ze przed finiszem to my byliśmy na końcu stawki i naszym obowiązkiem było, ruszyć do ataku. Niestety Nowak cały czas bał sie tego i czekał aż komuś powinie sie noga.
Można sie podniecac ostatnią kolejką, ale tak naprawde była ona nudna i stabilna nikt nikogo nie wyprzedził, jedynie Legia przed finiszem wysunęła sie na prowadzenie o grubość opony i dowiozła to do końca. Niby wszyscy mieli szanse na wygraną, ale nikt sie nie odważył zaatkować. Widać było to najlepiej w Białymstoku. Po 45 minucie Jaga nie miała nic do stracenia (jako jedyna z 4 liderów) i ruszyła do finiszu,udało się jej wyjsc na 2 pozycję i wtedy juz też miała coś do stracenia, wiec trzeba było uważac, wiec te ataki juz nie miały tego impetu, no i mało było czasu.
A my? W 89 minucie dowiedzielismy sie ze trzeba jednak zafiniszować i zrobili to z impetem starej ciuchci (nawet nie wkopali piłki do pola karnego, a Haraslin "dziwnym kopem" podsumował cały pomysł na grę).

TYLKO LECHIA!
5 czerwca 2017, 15:09 / poniedziałek
Czuję, że to będzie TEN sezon!

Warunki:

- utrzymać formę u siebie
- poprawić formę na wyjazdach, przede wszystkim poprzez większe ryzyko i grę o pełną pulę w każdym meczu
- udoskonalić monolit, którym w grupie finałowej była nasza defensywa
- ściągnąć kozaka na miejsce oddychającego rękawami Krasica, równorzędnego rywala dla gorącogłowego Peszkina oraz skutecznego napadziora, który strzeli co najmniej tyle samo bramek co Pojszą,a ten ostatni poprawi jeszcze wynik z zakończonego sezonu

W zamian moje zobowiązanie:

Mistrz Polski - 30 flaszek Chivasa
Puchar Polski - 20 flaszek
Miejsca 2-3 - 10 flaszek

Pijemy pod Neptunem.

My Wierzymy!
5 czerwca 2017, 15:28 / poniedziałek
Z defetystą Nowakiem to sobie możemy co najwyżej pomarzyć o trofeach a w pucharach oglądać będziemy arkę. Nasi emeryci Wawrzyn, Paiszały, Krasic itp będą rok starsi. Sławczew i Borysiuk chyba wracają z wypożyczeń. Jedyny promyk nadziei to że mamy super bramkarza a Maloca z Vitorią to najlepsze zestawienie na środku obrony od długiego czasu.
5 czerwca 2017, 15:28 / poniedziałek
Warto poczekać parę dni aż emocje opadną, potem podsumowanie zakończonego sezonu, następnie dopiero zabawy ze szklaną kulą.
5 czerwca 2017, 16:13 / poniedziałek
Znając realia i stawianie Sobie celów przez zarząd , cel na sezon 17/18 będzie podium/puchary ... .Nie widzę nic innego jak postawienie Sobie jasno celu Mistrz Polski i Puchar Polski.
5 czerwca 2017, 16:40 / poniedziałek
@cooer - arkę zobaczysz w pucharach jak do awansują do LE. Na razie bede grać w eliminacjach. Uważam za + to ze 4 miejsce nie obligowało do startu w eliminacjach LE za dwa tygodnie. Zawsze to powtarzałem, ze to żadna nagroda, tylko zobowiązanie. Owszem jak sie przejdzie te sito eliminacji i awansuje do LE (czyli rozgrywek grupowych) to jest juz jakaś nagroda (zarówno prestiżowa jaki i finansowa), wiec jeszcze długo poczekasz na arkę w pucharach.

TYLKO LECHIA!
6 czerwca 2017, 03:08 / wtorek
Szparka dostanie za rywala HJK Helsinki i skończy się kozaczenie jak 0:8 w plecy dostaną od słabego zespołu z Finlandii, oni mają zespół na A klasę a nie na puchary. Jak mamy grać padakę w pucharach to lepiej nie grać tylko wzmocnić skład i powalczyć sezon później o fazę grupową LE lub LM ;)
6 czerwca 2017, 09:11 / wtorek
Macie rację lepiej niż zdobyc trofeum i grać w Europie, to podniecać się super taktyką naszego Mourinho i tym że byliśmy "o gola od tytułu". Ja zadam tylko jedno pytanie - przed meczem jak myślicie czy Nowak, Mandziara i zawodnicy woleliby w Białymstoku zwycięstwo którejś z drużyn, czy też remis? Ja nie mam wątpliwości że woleliby pierwszą opcję, zwłaszcza minimalista Nowak. Dziękuję, Dobranoc.
6 czerwca 2017, 10:11 / wtorek
Dodam jeszcze że jakby Nowak był na miejscu Ojrzyńskiego to w finale by zagrał rezerwami bo przecież utrzymanie się jest najważniejsze a Amica jest taka mocna że i tak mecz będzie przegrany. Może rezerwowi zamurują bramkę i skończy się na spokojnym 0-2 lub 0-3 bo to mecz przyjaźni. Takie jest myślenie dupochrona Nowaka.
6 czerwca 2017, 16:18 / wtorek
W gruncie rzeczy nie chce mi się dywagować na temat konkretnych nazwisk, bo nie znam się na układaniu składu pod konkretną wizję trenera, ale z całą pewnością Piotr Nowak - o ile nadal będzie trenerem - ma do odrobienia potężną lekcję. Gdzieś trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy:
1) momentami bardzo ciekawą kombinacyjną grą
2) świetną defensywą w grupie mistrzowskiej
3) długimi przestojami
4) fatalną efektywnością na wyjazdach
5) formą piłkarzy spędzających sporo czasu na boisku (np. Krasić)
6) dziwną rotacją (albo jej brakiem)
7) minimalistycznym podejściem
8) przygotowaniem fizycznym.

Niektóre problemy Nowak musi rozwiązać sam ze sobą. To jest sport i w przeciwieństwie do bukmacherki nie należy rozwijać kompetencji w zakresie rachunku prawdopodobieństwa, tylko grać swoje, strzelać więcej bramek niż przeciwnicy i zdobywać trofea.

Ta drużyna powinna być dziś Mistrzem Polski.
Miała skład, możliwości i mnóstwo sposobności, aby zdobyć tytuł. Nie mówiąc już o grze w pucharach.
I nie chodzi absolutnie o ostatni mecz, kalkulowanie, kunktatorstwo itd. Chodzi o cały sezon, w którym zdarzyły nam się takie mecze:
15.07. Wisła Płock - Lechia 2:1
28.08. Lechia - Bruk Bet 1:2
21.09 Puszcza - Lechia 1:1 k. 4:2 [PP]
05.11. Lechia - Pogoń 1:1
03.12. Wisła K. - Lechia 3:0
17.12. Korona - Lechia 2:0
17.02. BrukBet - Lechia 1:1
11.03. Ruch - Lechia 2:1
19.03. Lechia - Legia 1:2
09.04. Piast - Lechia 1:1
22.04. Pogoń - Lechia 3:1
Dziś wiemy, że to o jeden-dwa słabsze mecze za dużo. W żadnym z tych spotkań nie było walki do upadłego o zwycięstwo za wszelką cenę. Po ostatnim meczu w Szczecinie Nowak zbagatelizował sprawę ewentualnego zwycięstwa, bo dałoby nam ono w końcowej tabeli tylko 1 punkt więcej. TYLKO 1 PUNKT WIĘCEJ
Więc zabrakło nam 1 punktu do pucharów i 1 gola do mistrzostwa. Nie ma w tym za grosz przypadku, chociaż zawsze będzie się nam wydawało, że trochę zabrakło szczęścia.

Ja nie płaczę, to był przecież jeden z najlepszych sezonów w historii, z wieloma średnio istotnymi rekordami, królem strzelców itp. Wielu z Was jeździło do Sobowidza, Starego Pola, czy Nowych Polaszek, inni pamiętają rywalizację latami z drużynami typu Stilon Gorzów, Naprzód Rydułtowy, KSZO, więc dziś dziewiąty kolejny sezon w Ekstraklasie jest wartością, na którą nie można narzekać. A jednak pozostaje wielki niedosyt, tym bardziej, że - nie łudźmy się - właściciele tego klubu nie ładują tu kasy z uczucia bezinteresownej miłości do naszych gdańskich biało-zielonych barw.

PS. Czy serio jest sens gadać tu o szansach Arki w LE? Wygrali w 2017 r. w lidze 3 mecze, z czego jeden raczej ustawiony, każdy inny wynik niż dwucyfrowy blamaż w dwumeczu będzie sukcesem, ale to i tak chyba nie ten wątek :)
6 czerwca 2017, 21:20 / wtorek
Pozdrawiam Panie i Panowie.
Już wcześniej to napisałem: zarząd, piłkarze i my kibice musimy wytrzymać ciśnienie. Jeżeli wytrzymamy Lechia pozamiata ESA 17/18. Jeżeli zagramy w nowym sezonie tak jak w ostatnich 7 kolejkach jesteśmy Mistrzem. Chyba, że nie wytrzymamy ciśnienia, będą głupie ruchy transferowe, zwalnianie trenera itp. OBY NIE.
A MY SWOJE...
7 czerwca 2017, 09:58 / środa
d.g.
5 czerwca 2017, 18:45 / poniedziałek
Nie dziwi to co się stało bo tak miało być zgodnie z planem prezesa.Po prostu nie ma co komentować.Tylko chuj w dupę minimalistom i szkoda tych najstarszych kibiców.Być może dla niektórych była to ostatnia szansa zobaczyć Lechię na tronie.

Szukałem i znalazłem. Jestem pewien, że nie jest nas dwóch.
CHUJ W DUPĘ MINIMALISTOM ! To hasło tego sezonu.

LECHIA MISTRZEM POLSKI !
7 czerwca 2017, 14:56 / środa
Mamy jasno nakreślony cel:

– Cel na nowy sezon? Interesuje nas gra w pierwszej piątce. Jeśli pojawi się perspektywa walki o coś więcej, to na pewno zaatakujemy. Proszę też nie zrozumieć mnie źle: piąte miejsce nie oznacza, że będziemy usatysfakcjonowani. Mierzymy siły na zamiary. Ale spróbujemy zająć jak najwyższe miejsce – dodaje prezes gdańszczan.

łubudubu, łubudubu.....
7 czerwca 2017, 15:11 / środa
Niestety trampi ale prezes już zdjął presję z kopaczyżeby im urlopów nie popsuć.Pewnie wylegując się na złotych plażach stresowaliby się okrutnie, że w nowym sezonie to już nie będzie zmiłuj i trzeba będzie zpierdalać by spełnić marzenia kibiców.A tu miła niespodzianka ze strony prezia - chłopaki nie martwcie się bo nie dam krzywdy wam zrobić.Opylimy paru z was i będzie git.Tym składem pierwszą piątkę ugracie na stojąco.
7 czerwca 2017, 15:46 / środa
Buahahahaha czad po prostu. Pisałem że po meczu w Warszawie wszyscy szczęśliwi ale Prezes to chyba chlał kilka dni z radości że udało się nie wejść do pucharów. Teraz spokojnie kontynuujemy śpiewkę "pierwsza piątka lub jak się uda to coś więcej" i kolejny rok pokaźna sumka od wujka Józia wpadnie do kieszeni Prezesa. Po ewentualnym miejscu na podium to pewnie już tak łatwo by Mandziarze nie było ściemniać i byłoby ryzyko że za 4-5 miejsce w kolejnym sezonie mógłby polecieć. Ciekawe czy Nowak tak samo rozumował, żeby przypadkiem nie zdobyć mistrzostwa (albo otrzymał takie polecenie od Mandziary).
7 czerwca 2017, 16:06 / środa
Mandziarów , prezesów, klubowych działaczy, czy skórkokopow wcale nie miałem na myśli. Aby zdobyć MP musimy zacząć od siebie.

Test nr1, jak bardzo chcemy aby Lechia zdobyła MP, to ilość wykupionych karnetów na sezon. Kto nie wykupi karnetu, nie ma moralnego prawa dyskutować na temat Lechii, jej gry, składów i czegokolwiek co dotyczy BKS Lechia Gdańsk.
Nawet jeśli możesz być tylko 1 czy 2 na rundę w Gdańsku, masz obowiązek kupić karnet. Kto nie wykupi karnetu jest tylko KLIENTEM, a nie KIBICEM.
Nie pytaj co Lechia może zrobić dla Ciebie, pokaż co zrobiłeś dla Lechii

LECHIA MISTRZEM POLSKI sezonu 2017-2018
7 czerwca 2017, 19:00 / środa
Kto słupa ma,ten pije szampana.
Mandziara i Nowak,jak ja was kurwy nie nawidze!
7 czerwca 2017, 19:15 / środa
Czyli Sławek zacznie sezon dopiero w sierpniu...
"Na zawodnika Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul narażający zdrowie przeciwnika w meczu 37. kolejki Legia Warszawa - Lechia Gdańsk."
7 czerwca 2017, 19:28 / środa
Ziomek co racja to racja.Mendziarowaty frajer chce nas uczyć historii Lechii.Kurwa dobry wujaszek się znalazł.Przekaz tej mendy mniej więcej taki - jesteście piłkarską wiochą i 4-5 miejsca to dla was jak mistrzostwo.
Pozdrówki ziom!
7 czerwca 2017, 20:13 / środa
Test nr2

Na początek sezonu, zawsze jest organizowane spotkanie z kibicami. Nie 100, nie 200, tysiące nas musi być, a takie słowa MENDZIARY o 1-5 powinny się spotkać z wyprowadzeniem cfela ze spotkania. Nie ma już miejsca i czasu na pierdoły o podium i takich tam farmazonach.

LECHIA MISTRZEM POLSKI sezonu 2017/18
7 czerwca 2017, 20:13 / środa
frajer Mendziara daleko odpłynął pouczając Nas odnośnie Historii Naszego Klubu
7 czerwca 2017, 20:31 / środa
Jaki cel na nowy sezon? :-)
7 czerwca 2017, 20:35 / środa
Twój jest jasny. Chapnąć dzidę następcy Probierza.
7 czerwca 2017, 20:41 / środa
Cel na nowy sezon? 6 punktów już dopisane na dziwkach z Białorusi, 9 nie będzie, bo "mówiący czystą Polszczyzną" będą się bić o 15 miejsce ze śledziami.

A przy okazji, powiedziałeś już "dla taty", żeby ci do wanny przestał wchodzić? O ile wy tam macie wanny.
7 czerwca 2017, 20:46 / środa
Wymacie jakieś zapedy albo pedalskie albo pedofilskie. Wpuszczają was na stadion ?
7 czerwca 2017, 21:24 / środa
Mają wanny, ale pionowe.....
7 czerwca 2017, 21:32 / środa
Haha! Powrócił zakompleksiony Wania! jak długo czekam aby ponapinać bicepsy.... chyba kompleks małego fiuta nie daje mu żyć!

A nowyje walonki ty pałucił? Skolko dinegów? Deszowyje?

TYLKO LECHIA!
7 czerwca 2017, 21:42 / środa
man wypierdalaj admin sprzedaj mu bana
7 czerwca 2017, 22:04 / środa
wymacie: to jakieś zwierzęta na białorusi?
Zyją w stadach czy pojedyńczo?
7 czerwca 2017, 22:17 / środa
Łap " " kilka spacji, tu masz "ę", jak potrenujesz trochę, spełni się twoje marzenie i wyjedziesz do Mińska do pracy, to będziesz mógł w CV wpisać język polski w sekcji "języki obce".
7 czerwca 2017, 22:22 / środa
dzisiaj międzynarodowy dzień sexu ..to jakaś dziwka musiała się znaleźć..ale żeby z białorusi?? aha zapomniałem tam oddanych kibiców maja..
7 czerwca 2017, 22:40 / środa
Mieszkam w Gdańsku :-)
7 czerwca 2017, 22:47 / środa
nic dziwnego TO PIĘKNE MIASTO !!!
7 czerwca 2017, 22:53 / środa
Tak. Tylko brak drużyny. Nawet sledzie zagrają w pucharach ehhhh.szkoda :-)
7 czerwca 2017, 23:01 / środa
Ten brak drużyny pozwolił ograć jadzię 3 razy w tym sezonie, a śledzie no cóż.....oni
na 8 gier w ekstraklasie mają 6 meczy w plecy i 2 remisy. Dalej będziesz to ciągnąć?
Trudno o wizę do Gdańska tam na białorusi?
7 czerwca 2017, 23:04 / środa
I jak to się dla lechii skończyło? :-) ekstraklasa to nie dwa mecze.
7 czerwca 2017, 23:07 / środa
Ziomek,jak tylko przyszla ta kurwa,to od razu wiedzialem,ze beda walki no i zaczela pracowac pralnia.Tylko zwykla dziwka przyjdzie dla niego pracowac i co? Wyczarowal Nowaka,bo zaden porzadny trener nie bedzie figurantem w papierach meczowych.
Kurwa cale zycie pod gorke z tą Lechią,a czlowiek juz uzalezniony jest i tyle.

Pozdrawiam ziom.
7 czerwca 2017, 23:08 / środa
na dzień dzisiejszy to chyba ekstraklasa ma 16 drużyn...Lechia zajęła 4 miejsce tzn ze 75 % drużyn jest za Lechią...napisać ze w Gdańsku nie ma drużyny to trzeba mieć coś z deklem...albo brać złe prochy..albo zacząć się leczyć na nogi bo na głowę już za późno...
7 czerwca 2017, 23:24 / środa
No wiem wiem. Bo już tu się tyle na te puchary czeka....
7 czerwca 2017, 23:30 / środa
Dajcie Mu spokój. On po prostu próbuje leczyć swoje kompleksy. Widać, że są naprawdę duże. Niektórzy już tak mają, że jak osiągną sukces na swoim podwórku to im się wydaje, że są najlepsi na świecie a potem przychodzą upragnione puchary, które sprowadzają ich na ziemię. I znowu zaczynają się u Niego kompleksy.
7 czerwca 2017, 23:38 / środa
napisanie nazwy klubu z małej litery to błąd ortograficzny, napisanie podmiotu naszej wiary z małej wiary to bluźnierstwo, pozdrawiam.
7 czerwca 2017, 23:51 / środa
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
8 czerwca 2017, 11:36 / czwartek
Dziś ma być terminarz.
8 czerwca 2017, 13:25 / czwartek
Terminarz:
odnośnik

1 2 3 4 5 6 7
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.035