Gdańsk: czwartek, 16 sierpnia 2018
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa: sezon 2017-2018

strona 10/11

6 maja 2018, 18:03 / niedziela
OK,może przesadzam bo mówi rozpacz kibicowska przeze mnie, wiec to ma być po prostu regres takich dojrzałych zawodników w prawie każdym meczu u każdego trenera, ale w takiej cienkiej lidze Lechia nie wydaje się/nie wydawała się być drużyną sezonową jak toutes propotions gardees Leicester w PL, podkreślam np. kosmiczną różnicę punktową miedzy nami a Płockiem, co się w tej materii miało zmienić w ciągu 1 sezonu, zwłaszcza po naszym premierowym 2-0 tam.
6 maja 2018, 18:21 / niedziela
Szanse na utrzymanie spadły po porażce z BBT, jednak to, że Piast przegrał z Sandecją, powoduję, że walczymy z nimi o utrzymanie i zamiast 3 drużyn o utrzymanie grają 4. BBT pewnie dostanie 3 pkt od drukarki, w sumie nawet nie wiem, czy oni się podłożą, oni są po prostu ciency jak barszcz.
Oby nam nie zabrakło 1 pkt, który został odjęty przez politykę naszego prezia....
6 maja 2018, 19:28 / niedziela
Najlepiej zrobić ligę 20 zespołów i 38 kolejek bez żadnych szachów typu 14 z 15 i spada. Kandydat na mistrza przegrywa w ostatniej kolejce ze spadkowiczem i jest fajnie... A teraz możemy mieć dużo derbów... W Chojnicach, w Bytowie...
6 maja 2018, 19:35 / niedziela
Tam derby... Mecz jak mecz, ale nawet nie chce myśleć, że drużyna wydająca na pensje mniej tylko od Legii z reprezentantem Polski na MŚ miała grać gdzieś indziej, bo przez 10 miesięcy czy inaczej mówiąc 37 kolejek zajmowała prawie ostatnie miejsce.
Banda chu...
7 maja 2018, 18:45 / poniedziałek
Termalice w meczu z Sandecją posędziuje sędzia Marciniak :D Trochę śmieszne.
8 maja 2018, 17:27 / wtorek
"Dość sugestywna była także jego wypowiedź dotycząca następnego, wyjazdowego meczu z Termaliką: – Może na Bruk-Bet pojedziemy juniorami i będzie o czym śpiewać – z uśmiechem mówi Leszek Ojrzyński pytany czy Arka schowa w Niecieczy wyciągniętą do Lechii rękę w derbach." odnośnik
Także trzeba trzymać kciuki za Sandencję, bo Termalika ma w prezencie 3 pkt.
8 maja 2018, 17:38 / wtorek
ufo stawiaj dom, samochód, nerkę i wszystkie oszczędności. możesz sporo zarobić. i kur... za nikogo kciuków nie ma co trzymać. Lechia ma grać, a nie zbliża się koncówka sezonu to wyliczenia, kombinacje. W innym temacie o tym pisałem. Umiesz liczyć, licz na siebie. A nie, że ten sędziuje to drukarnia, a ten powiedział, że wypuści na mecz samych ślepych i bez palców u nóg. Od lipca wszyscy mieli czas na gromadzenie punktów, a pod koniec rozgrywek zaczyna się nawałnica gówna "sprzedali", "zapięli", "położyli lagę" blablablablabla - taki przykład dziadostwa i szukania wszystkiego co złe w otoczeniu, na zewnątrz
8 maja 2018, 21:34 / wtorek
100 proc poparcia, mają jeszcze do zdobycia 6 punktów i mają je zdobyć, moze uda się jeszcze wyprzedzćł Arkę czy Pogoń, nieważne, że wystarczy 1 punkt do utrzymania. Poza tym, czy Lechii jeszcze mogą grozic jakieś punkty ujemne za tegoroczne zaległości?
8 maja 2018, 21:41 / wtorek
Jeżeli miałby grozić nam ujemne punkty to na pewno nie teraz. Najwyżej zaczęlibyśmy z ujemnym bilansem przyszły sezon.
Z innej beczki - w samej Ekstraklasie po latach wzrostu w tym roku spadek frekwencji. Lechia ma w tym swój udział. Ale generalnie coraz gorzej się tę ligę ogląda :(
8 maja 2018, 22:34 / wtorek
Bo tej ligi się oglądać nie da. Jak nie jesteś związany emocjonalnie z jakimś klubem to się po prostu nie da. Ba, na większość klubów to nawet jak się jest ich kibicem, ciężko się patrzy i w tym sezonie Lechia jest tego przykładem.

Dzisiaj mieliśmy pokaz piłki na wysokim poziomie...zwykle 10 metrów nad ziemią.
8 maja 2018, 22:35 / wtorek
@lippman Dokładnie tak jak piszesz. Produkt raczej coraz gorszy, etap zachwytu nowymi stadionami minął, stały się one powszednią normalnością, nawet programy podsumowujące kolejki ligowe typu Liga + jakoś się przejadły, formuła się wyczerpała.

Przyznajmy szczerze, że Lechii nie dało się w tym sezonie oglądać i trudno dziwić się spadkowi frekwencji. Zresztą ta frekwencja i tak uwzględnia, zdaje się, ilość uprawnionych do wejścia na mecz a nie realnych obecnych. Dziś chodzą na mecze tylko najwierniejsi i do tego tacy, którzy się nie obrazili za ostatnią kolejkę poprzedniego sezonu.
8 maja 2018, 23:21 / wtorek
Jako ciekawostke...

Tabela Ekstraklasy gdyby byl podzial punktow:
1. Legia Warszawa - 34 pkt
2. Gornik Zabrze - 33 pkt
3. Lech Poznan - 32 pkt
4. Jagiellonia Bialystok - 31 pkt
5. Wisla Plock - 30 pkt
6. Wisla Krakow - 29 pkt
7. Zaglebie Lubin - 28 pkt
8. Korona Kielce - 26 pkt
----------------------------
9. Slask Wroclaw - 29 pkt
10. Cracovia - 28 pkt
11. Pogon Szczecin - 26 pkt
12. Arka Gdynia - 23 pkt
13. Lechia Gdansk - 22 pkt
14. Piast Gliwice - 20 pkt
15. Sandecja Nowy Sacz - 20 pkt
16. Termalica Nieciecza - 19 pkt
8 maja 2018, 23:47 / wtorek
kuntakinte nie piszę nic o sędziach i o tym aby nie liczyć na samych siebie. Piszę, że remis dwóch Nieciecz jest dla mas korzystny, więc nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi i czemu mamy grać z nożem na gardle do ostatniego gwizdka. Dziwne masz pomysły, a to jak taki mecz paraliżuje widać było po Haraslinie, który zagrał bardzo słabe spotkanie.
9 maja 2018, 16:37 / środa
Czy dysponuje ktoś zestawieniem kiedy naszym klepaczom kończą się kontrakty?
Łącznie z tymi którzy są wypożyczeni (np. jak Lewandowski).
9 maja 2018, 19:14 / środa
Link do transfermarkt, chyba godna zaufania.
odnośnik
9 maja 2018, 22:33 / środa
Lewandowski do końca czerwca 2020.
odnośnik
10 maja 2018, 06:41 / czwartek
Jak przychodził dwupak matras Lewandowski to tylko człek o niezruwnowazonej osobowości mógł liczyć ze oni podniosą poziom piłkarski w Lechi. Ktoś kto ich tu ściągnął powinien być pociągnięty do odpowiedzialności i płacić kaske która klub musiał na nich wydac
10 maja 2018, 08:16 / czwartek
Szczerze powiem więcej się od nich spodziewałem szczególnie od Matrasa.Lewandowski jednak to solidny skrzydłowy nie z topu ligi ale waleczny.Lepszy byłby Kurzawa.
Natomiast który grajek dobrze gra po odejściu do innego klubu-poza Makuszewskim no i ostatnio Buksą-nikt
Wygląda na to że przez cały czas mendziara mydli nam i sobie oczy jakimiś wynalazkami.
Zamiast utrzymywać 35 zawodników przeciętnych starych lub słabych lepiej by było mieć w składzie 14 b.dobrych i 9 zmienników w wieku 17-32
10 maja 2018, 13:05 / czwartek
Przymorze Buksa szału nie robi, Frankowski jedyny którego szkoda.
10 maja 2018, 14:00 / czwartek
Tak tylko Frankowski nie odszedł w sensie że był dla nas za słaby tylko go kuchar w pakiecie zabrał.Z Makuszewskim to sam już nie wiem bo są różne opinie .
Tak siak na koniec sezonu trzeba mocno odchudzić i odmłodzić kadrę tak by zostało 23-25 do gry.
10 maja 2018, 16:03 / czwartek
Jesli juz kogoś szkoda, to szkoda ze Mendziara rozmontował całkiem solidną obronę. Poza tym nie ma co sie skupiać na nazwiskach, a nad tym ze za czasów panowania Adam M. sprowadzono do klubu z pół setki różnych grajków dając im bajeczne kontrakty, a pożytku z tego nie było żadnego. Sprzedano z tego za godziwe pieniadze tylko dwóch i kilku po kosztach, reszta to tylko obrót towarem i prowizje do przytulenia, wiadomo dla kogo.
To jest patologia, która ciągnie klub w dół i nigdy dobrze nie bedzie przy takiej polityce. Baa... koniec takie działania jest jeden i nie jest "fajny".
Wszyscy tu piszą, utrzymać sie, a potem zrobić porządek w szatni, uszczuplic i odmłodzić skład itd.....szczerze wątpię (a chciałbym wierzyc ze tak bedzie), nie z tym prezesem.

TYLKO LECHIA!
10 maja 2018, 17:52 / czwartek
Cygnus... jak ostatnio powiedziałem pewnej osobie z tego forum "derby wygrane x3, teraz można spaść", to mnie zmierzył dziwnym wzrokiem.

Jak dodałem "bez solidnego tąpnięcia nic się nie zmieni, musi pierdolnąć żeby plan 'dojenia' klubu się nie opłacał", to przyznał mi rację.

Naprawdę ktokolwiek tu wierzy, że z tymi "macherami" przy żłobie Lechia ma szansę na jakikolwiek sukces? Dobro klubu i nasze życzenia są na dole ich listy (o ile w ogóle są).
10 maja 2018, 18:59 / czwartek
Stara Szkola, wlasnie najsmieszniejsze jest to, ze z tymi macherami niemal doprowadzili Lechie do tytulu Mistrza Polski i eliminacji Ligi Mistrzow. Brakllo tylko i az 1. punkty/1. gola...
10 maja 2018, 20:22 / czwartek
Kara dla klubu Arka Gdynia:
- kara zasadnicza zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym w miejscowości będącej siedzibą klubu w rozgrywkach Pucharu Polski 2018/2019 w wymiarze jednego roku;
- kara zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie w rozgrywkach Pucharu Polski 2018/2019 w wymiarze jednego roku oraz w meczu o Superpuchar Polski w roku 2018 roku;
- kara zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie w rozgrywkach Ekstraklasy do końca 2018 roku;
- kara pieniężna w wysokości 200.000 zł.

Legia 100.000 PLN kary

Jeżeli będziemy w Eklapie a pierwsze derby u nas to znowu nie będą mogli dostąpić zaszczytu wizyty na naszym stadionie. Bo stare kary się już chyba skończyły.
10 maja 2018, 20:26 / czwartek
I chuj im w przełyk.
10 maja 2018, 23:21 / czwartek
@mafogda: wypadek przy pracy... wróciło do "normy".
10 maja 2018, 23:21 / czwartek
do 30.06 br:

Kalahur Milosz
Kuswik Grzegorz
Mila Sebastian
Milos Mato
Oliveira João
Paixão Marco
Slavchev Simeon
Wawrzyniak Jakub
Zelenika Oliver
10 maja 2018, 23:41 / czwartek
na 9 z 4 może zostać....
11 maja 2018, 00:59 / piątek
@SS bracie, że Tobie się jeszcze chce. Sam napisałeś o dyskutowaniu na tym forum i jaki to ma sens, a dalej to robisz. Oczywiście są ludzie z którymi warto, nie chcę wymieniać po nickach, bo mogę pominąć kogoś kogo bym nie chciał pominąć, ale oni wiedzą o kim mowa, a reszta to szkoda prądu. Cieszmy się słońcem, zyciem i Lechią. I jebać mendziare. Jak będzie croudfounding na morderce na kurwiare to podwajam zebrane środki.
11 maja 2018, 08:34 / piątek
Ostre kary dla Arki za PP, co ciekawe, również na mecze ligowe, skoro organizatorem tych rozgrywek jest Ekstraklasa S. A. a kara od komisji PZPN, chyba, że to zawsze tak było...
11 maja 2018, 08:35 / piątek
Mogę się w ciemno założyć, że pierwsze derby zrobią w Gdańsku żeby nie było kibiców największy cwel w kraju nasz wojewoda już o to zadba
11 maja 2018, 08:39 / piątek
Jak mi ma taki "kibic" trafić racą w moje dziecko, to nie żałuję, że go na stadionie nie będzie...
11 maja 2018, 22:13 / piątek
Ojrzyński taki słaby, że nawet w Gdyni go nie chcą :D
12 maja 2018, 21:17 / sobota
Sezon można uznać za zamknięty (pozostaje jeszcze "podziękowanie" Waldusiowi za te wspaniałe biało-zielone serduszko i oddanie klubowi - myślę, że aleja sław nie będzie długo czekać, a w każdej dzielnicy powstanie mural z podobizną jego ekscelencji) i powiem wam szczerze bracia, że jeszcze nigdy nie byłem tak zdołowany. Do tego stopnia, że straciłem nawet wiarę nie tyle co w utrzymanie, ale w dalszą egzystencję klubu. Na obecną chwilę można powiedzieć, że operacja się udała, ale nie wiadomo czy pacjent przeżyje. Rak jaki toczy Lechię jest już dawno zdiagnozowany, ale brak funduszy na dalsze skuteczne leczenie czyli definitywne wycięcie tego pasożyta.
12 maja 2018, 22:16 / sobota
@Einherjer... z Cygnusem to można zawsze normalnie pogadać, bo to ułożony chłop.

Na kurwy typu lippman nie marnuję klawiatury.
12 maja 2018, 22:41 / sobota
Wyjebane na ciebie koleżko SS. Po całości.
13 maja 2018, 00:09 / niedziela
W sedno brzuchu:)
13 maja 2018, 00:12 / niedziela
Brachu miało być:) I przy okazji pozdrowienia dla skurwiela. Adam! Co? Zydowska prostytutko!
13 maja 2018, 00:15 / niedziela
Psa nie ma, a koleżkow szuka :D
13 maja 2018, 05:44 / niedziela
lippan czy jak tam tobie
ty jeszcze tutaj?
13 maja 2018, 10:05 / niedziela
Pany,dajcie spokój-damskie się nie liczy.
13 maja 2018, 10:38 / niedziela
https://www.youtube.com/watch?v=HkUsgKyPTO0
15 maja 2018, 18:30 / wtorek
odnośnik

Komisja przyznała licencję na rozgrywki Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 następującym klubom:

Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Wisła Płock, Zagłębie Lubin.

nałożyła nadzory finansowe na następujące kluby:

Śląsk Wrocław, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Wisła Płock.

nie przyznała licencji na rozgrywki UEFA:

Lechii Gdańsk ze względu na naruszenie kryterium F.05 (Prognoza Finansowa) Podręcznika Licencyjnego dla klubów Ekstraklasy na sezon 2018/2019.

nałożyła sankcję regulaminową na następujące kluby:
Lechia Gdańsk ograniczenie kosztów personelu w sezonie licencyjnym w poszczególnych kwartałach do poziomów założonych w prognozie finansowej na sezon licencyjny 2018/2019 w ujęciu kwartalnym, a także ograniczenie wydatków na Nabycie WNiP zawodników (transfer) w sezonie licencyjnym w poszczególnych kwartałach do poziomów założonych w prognozie finansowej na sezon licencyjny 2018/2019 w ujęciu kwartalnym.
15 maja 2018, 18:39 / wtorek
Dziękujemy ci o wielki Mandziaro za puchary 2018/2019.
Lechia w przyszłym sezonie będzie w top 5-16 bo po co w 1-5 jak i tak pucharów nie będzie nawet jak wygrają wszystkie mecze.
15 maja 2018, 18:54 / wtorek
Przeciez i tak nie bedziemy grac w pucharach w sezonie 2018/2019.

Najwczesniej mozemy sie tam dostac w sezonie 2019/2020, a z komunikatu zaden ban na ten czas juz nie obowiazuje...
15 maja 2018, 18:58 / wtorek
O co chodzi w tym ostatnim?
15 maja 2018, 19:43 / wtorek
Nałożyli na nas odgórny limit jaki klub może wydac na transfery i jeśli dobrze rozumiem to płace również.
15 maja 2018, 19:53 / wtorek
A ja to widzę, że nasz prezes to bardzo dba i o nas i o nasz klub. Gdybyśmy zajęli miejsce TOP4 to bylibyśmy rozgoryczeni, że nie zgramy w pucharach, a tak przewidujący prezes grał o TOP14 i zakończył rok pełnym sukcesem!
15 maja 2018, 20:01 / wtorek
Kochany nasz prezes!O wszystko zadba, wszystkiego doglada i wszystko przewidzi.
A wszyscy w koło wbijaja mu szpilki, to nie ludzie...
15 maja 2018, 20:04 / wtorek
...i jeszcze chcieliby skandować wulgaryzmy z trybun na prezesunia naszego.Na szczęscie mądrzy ludzie dbają by krzywdy nie doznał Adaś milościwy ze strony niewdzięcznikow.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025