Gdańsk: sobota, 16 grudnia 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Ekstraklasa: sezon 2017-2018

strona 4/7

15 lipca 2017, 22:36 / sobota
Dobrze, że Legia źle weszła w sezon i potraciła pierwsze punkty. Ostatecznie i tak będzie się liczyć w walce o mistrzostwo, nie ma podziału punktów, każdy pkt z sezonu zasadniczego liczy się jeszcze bardziej, z każdego potknięcia rywali należy się cieszyć ... no a oczywiście najbardziej trzeba liczyć na siebie samego.
15 lipca 2017, 23:51 / sobota
Fajnie widzieć Górnika znowu w ekstraklasie przede wszystkim ze względu na jedną z najlepszych ekip kibicowskich w Polsce. No i jeszcze wygrali otwarcie sezonu z największymi kurewkami.
15 lipca 2017, 23:59 / sobota
Ja pierdole...
16 lipca 2017, 08:25 / niedziela
Mikołaj to forum Lechii a nie szafa trenera Jarząbka.
Nikt z "najlepszej ekipy w Polsce" tego tutaj nie czyta.
16 lipca 2017, 12:32 / niedziela
Abstrahując od tego, że to żabole, to widać, że poziom naszej skopanej jest taki, że młody i z wieloma debiutantami zespół, grający z zaangażowaniem rozpieprza spojojnie legiunię
16 lipca 2017, 13:14 / niedziela
Brosz ma jaja i stawia na młodych chłopaków z regionu zamiast ściągać wyrobników-wyjadaczy ligowych. W tamtym sezonie odpalił zepsute owoce - Kosznika, Plizgę i Dancha i awansowali. Teraz dalej konsekwentnie stawia na młodzież. Na pewno kibice Górnika muszą być dumni, że ludzie z regionu leją Legię. Ja im zazdroszczę, wolałbym walczyć o utrzymanie z chłopakami, z którymi się można utożsamiać niż o 4 miejsce z bandą przepłaconych gwiazdorów w podeszłym piłkarsko wieku.
16 lipca 2017, 13:16 / niedziela
kwestia kilku kolejek jak trenerzy naszej e-klapy rozgryzą jak żabole grają na jakich zawodników trzeba uważać itd.
16 lipca 2017, 17:19 / niedziela
Tymczasem Śląsk niestety przegrywa ze szparką...
16 lipca 2017, 20:00 / niedziela
A Amica remis z Sandencją :)
16 lipca 2017, 20:20 / niedziela
Sandecją
17 lipca 2017, 08:50 / poniedziałek
Sandencjom
17 lipca 2017, 12:58 / poniedziałek
Sandecyją
17 lipca 2017, 18:42 / poniedziałek
Myślę obiektywnie- patrząc na skład i potencjał jesteśmy najsilniejsi w lidze. Nie ma w Legii Ofoe, zresztą Pazdan chyba też odejdzie. Lech słabszy. Tak więc nie można celować niżej niż w wiadomo co.
19 lipca 2017, 14:02 / środa
Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 6. kolejki Ekstraklasy.
Mecz Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz odbędzie się w piątek 18 sierpnia godz. 18.

Trzeci mecz Lechii w piątek,to chyba jakiś żart??? Protest do Pzpnu niech piszą!
19 lipca 2017, 14:45 / środa
nie jest tak ze mecz w piatek o 18 i poniedzialek = dodatkowa transmisja w tv (eurosport) = dodatkowe srodki dla klubu?
jezeli tak to chyba rekompensuje to straty powodowane nizsza frekwencja?

ave
19 lipca 2017, 15:53 / środa
Czego można oczekiwać od Lechii w sezonie 2017 - 2018? Naszym celem jest walka o mistrzostwo, o puchary, czy może o pierwszą ósemkę. Ostatni sezon pokazał, iż Lechię stać o grę o europejskie puchary. Pokazała to zwłaszcza w końcówce sezonu. To co czeka nas w obecnym sezonie. W moim odczuciu niestety o mistrzostwo bić się nie będziemy, to na co nas stać to pozycje 3-6.
Dlaczego tak myślę.
1) Legia jest poza zasięgiem, prezentuje znacznie wyższy poziom oraz kulturę gry;
2) Lech gra z polotem, do przodu, ma dobrego trenera i dobry skład jak na polskie warunki;
3) Lechia gra emerytami, Krasic, Paixao x 2, Mila
4) czekają nas mecze z Wisła K, Śląskiem, Jagiellonią i ww tych meczach o punkty będzie bardzo ciężko.
Jeżeli chodzi o skład to, na pozycji bramkarza, mamy najlepszego zawodnika. Kuciak jest najlepszym bramkarzem od wielki lat w całej ekstraklasie. Obrona jeest solidna, nawet po odejściu Janickiego. Defensywny pomocnik Kovacevic jest słabszy o Sławczewa, ale zdecydowanie lepszy od Łukasika i Borysiuka razem wziętymi. Skrzydła to przede wszystkim Haraslin i Peszko, środek pola to Wolski i w napadzie Marco. Widzę to tak: Kucian, Stolarski, Maloca, Matras,Wawrzyniak, Harasiln,Wolski,Kovacevic, Peszko, Marco, Kuświk. Na zmiany na pewno Flavio i Schikowski (trzeba go sprawdzić).
Lechii nie będzie tak łatwo o punkty w tym roku. Zwłaszcza z Wisła, Jagiellonią i Śląskiem.
To co niepokoi, to piłkarze emeryci lub już udający się na emeryturę. Jedyni szybcy piłkarze to Peszko i Haraslin, reszta prezentuje dynamikę wozu z węglem.

reasumując na koniec 4 miejsce, dające w tym roku możliwość gry o puchary :)

Pozdrawiam
SULG
19 lipca 2017, 16:00 / środa
ok... spoko... nie przejmuj się...
19 lipca 2017, 16:17 / środa
Mi i tak wszystko gruby z prostej zasłania.
19 lipca 2017, 16:25 / środa
On się nie nazywa Kucian. To jest Kuc Jan.
19 lipca 2017, 17:02 / środa
CYTUJE :
Dlaczego tak myślę.
1) Legia jest poza zasięgiem, prezentuje znacznie wyższy poziom oraz kulturę gry;
2) Lech gra z polotem, do przodu, ma dobrego trenera i dobry skład jak na polskie warunki;
3) Lechia gra emerytami, Krasic, Paixao x 2, Mila
4) czekają nas mecze z Wisła K, Śląskiem, Jagiellonią i ww tych meczach o punkty będzie bardzo ciężko.
odnośnik
19 lipca 2017, 19:11 / środa
Wiele zależy od wzmocnień Lechii oraz jak długo będą grały w pucharach dwie drużyny na L.
Jeśli się wzmocnimy to może być znów b.ciekawie.
19 lipca 2017, 23:59 / środa
misiu67: z Milą przesadziłeś grał w tym roku raz wszedł w 78 min.
20 lipca 2017, 06:32 / czwartek
1. Legia jest poza zasięgiem, wiec boje sie jak przyjedzie do nas pogromca Legii niejaki Górnik
2. Lech na razie ma tyle polotu co lokomotywa stojaca na stacji, przemeblowany skład jest zagadką, nawet dla Bijelicy.
3. W pażdzierniku wchodzi nowa ustawa emerytalna, więc pół składu Lechii pójdzie na zasłużony odpoczynek.
4. Czekaja nas nie 3 ciężkie mecze, ale myślę ze jakies 36. Nikt się nie położy, no chyba ze bedziemy grać w ostatniej kolejce z Zagłębiem.

.
Ps. Ocena szans na starcie ligi, nie polega na sraniu w gacie przed wyimaginowanym wrogiem. Można oceniać potencjał zespołów, ale nie pisać po 1 kolejce o kulturze gry, czy polocie, szczególnie po ich falstarcie.
Pozdrawiam Wszystkich Wróżbitów.

TYLKO LECHIA!
20 lipca 2017, 08:39 / czwartek
Co to za głupoty... jak na razie to widać, żę i amika i krawaciarze są rozbici i w lidze zaczną regularniej punktować nie wcześniej niż na wiosnę. Wierzę, że w tym sezonie utrzymamy twierdze Gdańsk i poprawimy skuteczność na wyjazdach. Po meczu w płocku jestem dobrej myśli i wierzę, ze to wystarczy do zajęcia lepszej lokaty niż zwykle. Bez spoglądania na innych!
20 lipca 2017, 11:28 / czwartek
W pełni zgadzam się z Cygnusem i TECHLG. Największym wyzwaniem dla Lechii jest sama Lechia- a nie Lech czy Legia, wyjazdy potraktują tak samo odważnie jak mecze u siebie i będzie tytuł. Asekuracja w kilku meczach w poprzednim sezonie nie popłaciła. Wygrają ze sobą w głowach to wygrają ligę:)
20 lipca 2017, 12:51 / czwartek
Swietnie Cygnus to ujales. I moj poprzednik takze. Dosc ogladania sie na innych. Przypomne tylko ze nam kalendarz rozgrywek w zeszlym sezonie nie za bardzo przypasowal. Jechalismy grac z legia gdy ta juz byla zrestartowana przez magiere, ruch wygral z nami po paru wygranych wczesniej, mecz otwarcia z beniaminkiem i plecy. Teraz sa trzy punkty zamiast minus 3, doswiadczenie zebrane z zeszlego sezonu. Ekipa wciaz mocna jezeli juz nikt nie odejdzie. Uwazam ze strata Slawczewa owszem jest oslabieniem, ale po Borysiuku lapiacym kartki i ograniczajacym sie tylko do destrukcji bym nie plakal. Poprawic gre na wyjazdach ze slabszymi druzynami, utrzymujac domowa forme, to i nawet z wawa i amica mozna przegrac wyjazd.
Co do jeszcze Borysiuka, uwazam ze jak najmniej warszawki u nas, daje sobie leb uciac ze gdyby ten ostatni mecz w zeszlym sezonie byl w poznaniu np i wygrana dawalaby nam mistrzostwo niezaleznie od pozostalych wynikow to zagraliby na maxa. Niestety nadal uwazam ze cos bylo narzeczy iz zagrali tak asekuracyjnie...
21 lipca 2017, 17:02 / piątek
Po Waszych opiniach widzę, iż tylko ja jestem kibicem małej wiary. Większość tryska huraoptymizmem. Optymizm jest wskazany, ale nie można zapomnieć o realiach.
Tak dla sprostowania, nie jestem zwolennikiem oglądania się na innych, to tylko nasza Lechia może zapewnić sobie dobrą pozycję w tabeli poprzez jak największą ilość wygranych. Trzeba jednak stwierdzić, iż naszymi głównymi przeciwnikami, grającymi o puchary jest właśnie Legia i Lech - nie biorąc oczywiście pod uwagę jedynie pierwszej kolejki. Tak jak ktoś powiedział, liczy się 36 kolejek. Daleki również jestem przed lękaniem się Lecha i Legii. Jak pokazała ostatnia kolejka, każdy może zgubić punkty z teoretycznie słabszą drużyną. Przedstawiam jednak swoją opinię na podstawie całego ostatniego sezonu. Lechia w moim odczuciu nie jest ani pierwszą ani drugą siłą tej ligi zarówno sportowo jak i organizacyjnie.
Okno nie zostało jeszcze zamknięte, dlatego boję się o Wolskiego, Kuciaka i Haraslina (czytałem doniesienie trójmiasta.pl). Ta trójka to najlepsi piłkarze Lechii. Na drugim biegunie Łukasik, Krasic.
Pozdrawiam
SULG
21 lipca 2017, 18:47 / piątek
Tak na marginesie: wczoraj w pojedynku drużyn z krajów byłego Związku Radzieckiego drużyna z Białorusi przegrała z drużyną z Azerbejdżanu. Teraz skupią się na Eklasie. Co było do przewidzenia zresztą. Jest tu ten cwaniaczek wielbiciel Probierza czy dalej goi zadek ? Jakiś komentarz bym przeczytał. Jeżeli można po polsku poproszę.
21 lipca 2017, 19:34 / piątek
SULIG co ma byc to bedzie, liga jest nieprzewidywalna na tym etapie moze jasnowidz nam podpowie co sie wydazy ? MY WIERZYMY ...
21 lipca 2017, 19:54 / piątek
Sandecja power! :)
23 lipca 2017, 18:56 / niedziela
Jesteśmy po przegranej z Cracovią 0-1. Czytając wpisy na różnych stronach w internecie, zaobserwowałem mniejszy optymizm niż po meczy z Wisłą Płock. To normalne, tendencyjne i powtarza się po każdej kolejce. Wygrana - będzie majster, przegrana - zwalniamy trenera. W moim odczuciu należy kierować się trendem i realną oceną gry. Jak są sytuacje strzeleckie, przewaga w grze, widać, że zespół dobrze gra a niestety wynik końcowy jest niekorzystny to nic się nie dzieje - zabrakło po prostu szczęścia. Co innego gdy oddaje się dwa celne strzały i wygrywa się 1 - 0. To źle wróży na przyszłość a niestety, tak właśnie wyglądała gra Lechii w drugiej połowie ubiegłego sezonu. Po przegranej u siebie z Cracovią też nic się nie stało, chociaż będzie bardzo trudno. Niech piłkarze i trener potraktują to jako zimy prysznic. Trener niech nie opowiada bajeczek o róznych schematach gry, optymalizacji, bilansu itp. a piłkarze niech wezmą się za solidną grę!!! Przypominam, iż ta drużyna nic jeszcze nie wygrała. Sytuacja jest ciężka, oby jakimś cudem jak najszybciej wyleczył się Haraslin (obecnie najlepszy piłkarz w polu Lechii), czekam na dobrą dyspozycję Wolskiego, powrót Peszki i ławkę Krasica i Łukasika. Niech Lechia w końcu zacznie grać ambitnie do przodu, niech zaczną strzelać bramki. Na tym forum i nie tylko spotkałem się z opinią, że styl się nie liczy, niestety pomyłka styl się liczy i na ten styl CZEKAM. Nie czas na razie zwalniać trenera, chociaż uważam, iż Nowak nic już nie osiągnie z Lechią. Trzeba mu dać ostatnią szansę, niech wróci do filozofii z jaką przyszedł do Gdańska. Ofensywa. Na marginesie, ławka stała się bardzo wąska!!!
Pozdrawiam
SULG
23 lipca 2017, 19:53 / niedziela
SULG - widzę że to jedne z nielicznych głosów rozsądku.
To jest forum Lechii i czy jakiś żal.pl.
Jeden wielki koniunkturalizm, jest wygrana, będzie mistrz, przegrana będzie walka o 8.
Generalnie publika wszędzie ta sama - u Amici na forum podobnie, bilans gorszy od naszego i od razu lament.

Co do Harasina sprawa przykra....:/ Niektórzy piszą o mega podwyżce dla niego, a sami nie chcą zapłacić 300 zł za karnet....

Napastników mamy jednych z lepszych w lidze, brakuje nam skrzydłowego.
Maloca - on sam chce odejść, więc mają go na siłę trzymać? Pozytywne że go do Amici nie puścili.
23 lipca 2017, 20:06 / niedziela
Pełna zgoda z powyższymi. Ciekawe kto z płaczków pamięta ostatni przegrany mecz Lechii. Czasami w ryj trzeba dostać żeby do pionu wócić. Mam nadzieję, że to było wczoraj a kolejny raz za kilkanaście kolejek dopiero.
24 lipca 2017, 17:49 / poniedziałek
odnośnik
Maka nie ma nawet na ławce.
24 lipca 2017, 17:51 / poniedziałek
Ja tam Maka na ławce widzę...
24 lipca 2017, 23:12 / poniedziałek
stieg, widzę, że jesteś pełen optymizmu. Powodzenia i obyś miał rację.
25 lipca 2017, 00:37 / wtorek
Fakt był na ławie, krótkie nazwisko przeoczyłem. Wszedł ale raczej nie pokazał nic wielkiego.
29 lipca 2017, 14:55 / sobota
A więc witam w nowej rzeczywistości. Po trzech meczach chyba nikt nie ma wątpliwości, iż Lechia nie będzie grała ani o mistrza anie o puchary. Niestety, tak jak już pisałem Lechia nie jest na to gotowa i to nawet, nie dlatego, iż sprzedała pół kadry, ale dlatego, iż nie jest na to jeszcze gotowa anie piłkarsko anie organizacyjnie. Polityka kadrowa delikatnie mówiąc nielogiczna - przykład Chrapka i Kovacevica a o Mili nie mówiąc. Zespół należy budować z wizją, pomysłem jakimś planem. Paradoksalnie niektóre odejścia mogą okazać się wzmocnieniami. Jeżeli chodzi o Janickiego i Maloce, to bez problemu w dłuższej perspektywie da się ich zastąpić. W polskiej lidze, trzeba mieć porządnego bramkarza i kilku szybkich pomocników. Szkoda w takiej sytuacji Haraslina, chociaż liczę na przedłużenie z nim kontraktu. Czekam na powrót Peszki i Wolskiego na podstawie którego trzeba budować drużynę. Peszko (max jeden sezon) i Haraslin na skrzydłach, w środku Wolski z Kovacevicem, w napadzie Marco i Kuświk i boki obrony Stolarski i Lewandowski a środek Nunes i Vitoria. Zostaje Matras, Wawrzyniak, Flavio, Łukasik. Mili i Krasica trzeba się pozbyć i dać szansę takim piłkarzom jak Fila.
Podsumowując:
1) Szczęśliwa wygrana z słabą Wisłą Płock;
2) Zasłużona porażka z Cracovią;
3) Pechowa porażka ze Śląskiem - powinien być remis
Lechia musi grać ofensywnie, do przodu, bez zbędnej kalkulacji. NIe stawiajmy sobie założenia, iż walczymy o puchary, tylko to, alby strzelać jak najwięcej bramek i jak najmniej ich tracić. Gra ma być poukładana i z pomysłem i wtedy wyniki przyjdą same.
W zielonym pozdrowieniu
SULG
31 lipca 2017, 20:40 / poniedziałek
To uczucie, gdy jakiś śmieszny klubik z Małopolski wali dzisiaj pejsów 4 bramkami i to w dodatku przegrywając na początku. To jest po prostu kurwa żenada, że Piast i Korona robiły z żydokurwami co chciały a nasze gwiazdory tak naprawdę dostały 0-3 w papę.

Tak naprawdę to niektórym w dupach się poprzewracało tym co narzekają na sytuację w klubie. Taką kadrę co mieli rok temu nikt nie utrzyma bo ona najzwyczajniej w świecie była ponad stan jak na realia naszej piłki. Dzisiejszy obraz klubu to nie jest problem kadry a tego jak te padliny podchodzą do swojego zawodu. Pensje są na tyle wyolbrzymione, że w głowach tych ludzi jest inny stan pojmowania gry w piłkę w Polsce. Przy normalnym reżimie treningowym typu niemiecka specjalność jak przykładowo ten chłystek z 4 ligi co jest w Kielcach można w tej lidze osiągnąć wyżyny tudzież Top5 spokojnie. A na pewno zapierdalać na tyle mile dla oka, że nikt z zainteresowanych nie będzie narzekał na wynik.

Zupełnie inna sprawa to wstawianie młodych narybków i dawanie szans swoim młodym wychowankom. Bo takie coś w Gdańsku po prostu nie istnieje od czasów 1 roku w Letnicy.
31 lipca 2017, 23:22 / poniedziałek
Zgadza się z tą Cracovią, poza tym widać, że Jagiellonia znowu wyciska wszystko co może, a przecież nie jesteśmy od nich gorsi. Tak jak w zeszłym sezonie, przy naszych wynikach 1-0,3-0,4-0 dla nas, a globalnie oni wygrali. Co jest tą makro- przyczyną? Peszko?, mi się źle robi i nie tęsknię, te kartki z niczego- lepszych sobie meczy nie mógł wybrać. Nie chce im się chyba do końca i to trochę kibicom ubliża, tak to widzę na chwilę obecną.
19 sierpnia 2017, 19:54 / sobota
Inauguracyjne zwycięstwo Piasta w lidze, autsajderzy tabeli solidarnie po 5 pkt.
19 sierpnia 2017, 19:55 / sobota
parafrazując bełkot mandziary: jesteśmy w TOP16
19 sierpnia 2017, 22:10 / sobota
czyli chujowo ale stabilnie..... na dnie

TYLKO LECHIA!
21 sierpnia 2017, 06:24 / poniedziałek
Ale Arka dalej nad nami
21 sierpnia 2017, 06:57 / poniedziałek
Jakim trzeba być debilem, aby zakładać konto na forum drużyny, której się nie kibicuje ? Śledź net hools zawsze mocni !
21 sierpnia 2017, 16:04 / poniedziałek
To po co reagujesz na tak chujowe zaczepki?
21 sierpnia 2017, 16:19 / poniedziałek
Maroch: no właśnie czemu reagujesz?
21 sierpnia 2017, 20:34 / poniedziałek
na trójmieście napisali, że klub niebawem ogłosi oficjalnie nowego inwestora który ma wpompować na początek w Lechię 21 mln zł. Co to znowu za mydlenie oczu?
21 sierpnia 2017, 21:12 / poniedziałek
Pewnie 17 te co Kuchar pożyczył plus 4 dorzuci ;)
21 sierpnia 2017, 21:22 / poniedziałek
Kuchar z tego co pamiętam to pożyczył 1.7 mln, a nie 17.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.521