Gdańsk: niedziela, 27 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Piotr Nowak musi odejść!

strona 8/9

24 września 2017, 13:21 / niedziela
Mamy drugi budzet na pensje w lidze, bo trzymamy dziadkow z wysokimi kontraktami. W takim klubie jak Lechia jest miejsce moze na 2 starszych kolesi: Kuciak i Warzywo. Reszta powinna pozegnac sie z Gdanskiem, wlaczajac w to obu Paixao. Mamy naprawde zajebistych pilkarzy, przeciez Lipski i Wolski moga grac w kazdym klubie pierwsze skrzypce i sa ciagle rozwojowi. Nalepa to bardzo solidny obronca a Stolarski powienien juz byc gwiazda ekstraklasy. Niestety wszyscy przy Nowaku traca forme. Czym dluzej wspolpracuje sie z trenerem tym bardziej ciezkawa jest boiskowa dyspozycja. Przeciez my odpalilismy Chrapka i Maka (ten drugi podatny na kontuzje), bo byli za slabi. haraslin siedzial na lawie i nie mogl sie przebic na stale do skladu! Haraslin! Najwiekszy talent od lat w ekstraklasie! Mandziara odpowiada za ulozenie klubu. Brak stawiania na mlodziez. Brak szkolenia z prawdziwego zdarzenia. Natomiast sklad jaki mamy i mielsimy to spokojnie druzyna na walke o mistrza i nic Nowaka nie usprawiedliwia. Jak popatrzycie na wprowadzanie zawodnikow do skladu to nie ma tu sladu logiki. Ciekawe kto bedzie po Nowaku, bo widac, ze juz nikt nie chce dla niego sie starac. Kto by nie przyszedl powinien wy*ebac staruchow poza sklad meczowy, wyciagnac kilku malolatow zeby sie mogli ogrywac i zaczac budowanie tego wszystkiego od poczatku. Jest Kaczmarek, jest Kucian (chociaz ma teraz robote) i... Rumak. Wiem, wiem, ale facet ma reke do mlodziezy i to jest najlepszy polski trener mlodego pokolenia, jeszcze to udowodni.
24 września 2017, 13:34 / niedziela
Po pierwsze nie Kucian tylko Kocian, a po drugie z tym Rumakiem to żart prawda?
24 września 2017, 13:44 / niedziela
Jaki Rumak? Ja rozumiem, że weekend, ale pisząc cokolwiek trzeba być już trzeźwym.
Gość średnio poza Poznaniem pracuje 3 miesiące.
Szkoda tego Bartoszka...Z polskich trenerów to przychodzi mi w chwili obecnej jedno nazwisko: Marcin Kaczmarek
24 września 2017, 15:19 / niedziela
"...Rumak. Wiem, wiem, ale facet ma reke do mlodziezy i to jest najlepszy polski trener mlodego pokolenia, jeszcze to udowodni."

to najpierw niech to udowodni, a dopiero później przychodzi do Lechii

zresztą i tak nazwisko ma najmniejsze znaczenie; mandziara toleruje tylko trenerskie słupy i żaden szanujący się profesjonalista do pralni mandziary nie zawita
24 września 2017, 15:47 / niedziela
Nie jestem za zwalnianiem trenerów po kilku słabych meczach. Niestety, Pan trener Nowak daj kolejne argumenty, że nie jest dobrym trenerem na ekstraklasę. Coś jeest nie tak. Lechia gra po prostu słabo, bez polotu, bez pomysłu, bez ambicji. Nie mówię tego w odniesieniu do ostatniego meczu, lecz do dwóch ostatnich rund (rund = 15 meczów). Czego Wam do cholery brakuje !!!! Macie wszystko, tylko chęci chyba nie macie. Jak tak można się ośmieszać!!! Mówię to przede wszystkim do was piłkarze (czyżby!!!). To jest wasza praca, a robicie nie tylko z Lechii pośmiewisko, lecz także z siebie. Panie trenerze, jak ma Pan jaja, to czas na radykalne zmiany. Proszę mi powiedzieć jaka jest średnia wieku naszej wyjściowej jedenastki (chyba taka nie isteniej). Czas podziękować pięknie emerytom i postawić na młodszych. Krasic z Milą to powinni prosić o treningi z drużyna a nie brać jeszcze za to pieniedzy.

W końcu niech trener zagra odważnie, na dwóch napastników z prawdziwymi skrzydłowymi, szybciej i nie na stojąco. Lechię trzeba budować na takich piłkarzach jak Wolski, Lipski, Haraslin, Balde, Stolarski a nie na Krasicu, Wojtkowiaku, Wawrzyniaku, Victorii, Nunesie.

Panie trenerze, może zacznie Pan mówić jak jest, może nie ma atmosfery, może czegoś innego. Nie szkoda Panu szacunku do własnego nazwiska, może nie tylko pieniądze są ważne!!!!

Piłkarze, nie musicie nam stawiać wejściówek za 5 zł, zacznijcie grać jak należy, pokażcie zaangażowanie i chęci do gry a stadion sam się zapełni.

Czy wygrywasz czy nie ...
24 września 2017, 18:30 / niedziela
Nie ma duzego pola manerwu, bo najlepszy trener w Polsce wlasnie wylapal robote. Fornalik byl super do pracy u podstaw. Rumaka mozecie nie lubic, ale to on wystawial malolatow w Lechu i odkryl Kownackiego, poza tym robil dobre wyniki. Jego pech, ze nigdzie nie moze zagrzac miejsca, trudno oceniac trenera po 3 czy 6 miesiacach. Takie zwolnienia tylko zle swiadcza o wladzach kubow. Przeciez trener musi miec czas na ustawienie druzyny pod siebie i przebudowanie skladu. Jak masz to zrobic w kilka tygodni? Rumak bylby idealny do odmlodzenia skladu i postawienia na lokalna mlodziez. Poza Kaczmarkiem (zerowe doswiadczenie w ekstraklasie i chyba nie poradzil sobie z szatnia w Plocku), Rumakiem i Kocianem (mozliwe, ze nie do wyciagniecia) nie widze sensownych kandydatow do przejecia Lechii.
24 września 2017, 18:47 / niedziela
Szkoda, ze nie mozna edytowac wpisow. Zeby nie bylo czepiania za slowka. Kaczmarek ma mizerne doswiadczenie w ekstraklasie, zerowe to lekka przesada. Swoja droga jesli macie jakies pomysly to wrzucajcie konkretne wpisy. Mi Marcin pasuje, bo jest mlodym i rozwojowym trenerem zwiazanym z Lechia. Natomiast zwolnienie po konflikcie z zawodnikami w klubie gdzie nie ma duzej presji wyniku to jednak spory znak zapytania.
24 września 2017, 21:23 / niedziela
Na rumaku do europy....:-) :-) :-) :-)
25 września 2017, 11:23 / poniedziałek
podobno jeżeli nie wygramy z zagłębiem los Nowaka przesądzony....
25 września 2017, 12:21 / poniedziałek
Podobno to Kopernik nie żyję.
Przecież to jest kompletnie bez znaczenia kto tutaj będzie trenerem. Będzie czasem lepiej, czasem gorzej, czyli tak jak teraz, bez zmian. Piłkarze zostaną tchnięci efektem "nowej miotły" i co, zaraz to wszystko i tak powróci na stare tory.
Bo ryba psuje się od głowy i to należy sobie w końcu uświadomić. Dopóki ta chodząca kurwa będzie prezesem, dopóty będą grali chujnie - czyli bez ambicji, TOP5 wystarczy.
Najbardziej mnie martwi jednak fakt, że niektórzy myślą, że wszystko się kręci wokół zwolnienia Nowaka, że jeżeli będzie inny trener to wszystko będzie juz dobrze. Nie będę go broń Boże bronił, ale mówienie, intonowanie tekstów o tym, że "obiecał/eś nam mistrzostwo" mija się z prawdą, bo ja nic takiego nie słyszałem ani nigdy nie przeczytałem, jeśli się mylę - mea culpa.
Przytaczam ten cytat tylko dlatego, że w momencie "intonowania" przyśpiewek na Mandziarę, jakoś szybko starano się zrobić ciszę. I właśnie to dało dużo do myślenia.
25 września 2017, 12:40 / poniedziałek
To że z Mandziarą klub zmierza w kierunku bankructwa to jedno, ale to że z trenerem Nowakiem zawodnicy grają na 30% swoich możliwości i zmierzamy do 1 ligi to drugie.
Mandziary nie da się wywalić bo jak ktoś już wspomniał on stoi za całym układem rządzącym Lechią. Zaś wywalić Nowaka to nie jest wielki problem poza jego spłatą.
25 września 2017, 12:50 / poniedziałek
Panowie ! Mamy nalepszego trenera w Polsce i proszę o tym nie zapominać !!!
Zgodnie z P.Mandziarą uważam , że jak Piotrek ma odejsć to tylko do reprezentacji :D
25 września 2017, 12:56 / poniedziałek
Chyba reprezentacji San Escobar....a tak poważnie to Kopernik na pewno nie żyje !!
25 września 2017, 13:20 / poniedziałek
Jeszcze kilka kolejek wstecz byłem przeciwny aby wykonywać nerwowe ruchy i wyrzucać Nowaka. Dziś przyznam się że i mi się cierpliwość kończy... Moim zdaniem najbliższy mecz to ostatnia szansa dla Nowaka. I nie tylko że ma być zwycięstwo... ma być widać realna poprawę gry. Bo jak tak dalej będą grać to nie tylko że nie odwracalnie nam ucieknie czołowka i pierwsza ósemka... ale z taka gra dostaniemy w cymbał od pajaców z wioski za Sopotem.... a to jeszcze tylko 4 kolejki i potem mecz derbowy wiec czasu już wiele nie zostało.
25 września 2017, 15:08 / poniedziałek
Też z początku byłem powściągliwy co do zwolnienia Pana Nowaka.
Jednak teraz absolutnie nic go nie broni, a już przejawem desperacji jest zwalanie winy na sędziego (w zeszłym sezonie Marciniak w Poznaniu ok, ale nie tu)
Taka Nieciecza powinna zostać rozwalcowana, a my kur.a dostajemy regularny oklep od potencjalnych spadkowiczów. Ta liga jest tak potwornie słaba, każdy kandydat do pucharów dostaje oklep, gubi punkty, a my w takiej sytuacji jesteśmy na dnie tabeli.
STS na wygraną CSKA ma kurs 1,6 - najniższy spośród wszystkich meczy dwóch najbliższych kolejek, na równi w PP CSKA-Bytovia - nawet oni już nie wierzą w naszą gwiazdorską grę.
Do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć po tej frajerskiej przegranej z Niecieczą i do tego jeszcze gol tego drukarza od ręki... :/
25 września 2017, 15:12 / poniedziałek
A moim zdaniem teza, że nie ma znaczenia kto jest trenerem jest błędna.

Słup, nie słup, otóż w ostatnich meczach Lechii regularnie grają: Błażej Augustyn, Patryk Lipski, Romario Balde, Joao Olivera, Mato Milos, Simeon Sławczew.
Co ich łączy?

Żaden nie przygotowywał się z Lechią do sezonu. Większość piłkarzy, którzy są w składzie dłużej, trenując pod okiem Piotra Nowaka, są w gorszej formie niż piłkarze którzy przyszli już po rozpoczęciu sezonu i często wcześniej nigdzie w tym sezonie nie zagrali meczu o stawkę.

Czyli pomimo niezłej personalnie paki, nawet w wystawianym składzie widać, że forma piłkarzy trenujących w klubie dłużej raczej spada niż rośnie.
25 września 2017, 15:37 / poniedziałek
Dokładnie, Nowak to powinien zostać honorowym prezesem naszego "Klubu Frotkosa".
25 września 2017, 17:16 / poniedziałek
do olo.
Marco też bez formy Twoim zdaniem?
25 września 2017, 17:32 / poniedziałek
leewap,
jedna jaskułka wiosny nie czyni, tu jest 25 osobowa kadra
Marco w formie, jak najbardziej, Kuciak zresztą też
25 września 2017, 17:36 / poniedziałek
o żesz, spojrzałem i zamarłem, ktoś coś pisał o edytowaniu postów
"jaskółka" oczywiście, chociaż "Zenon Jaskuła" :)
25 września 2017, 17:59 / poniedziałek
W pelni sie z Tobą zgadzam. Chodziło mi bardziej o obiektywizm.
Moim zdaniem Slawczew, też nie jest tym zawodnikiem jakim był wcześniej , mimo że nie trenował pod okiem Nowaka.
25 września 2017, 19:55 / poniedziałek
hehehe myślę ze probierz będzie wolnym trenerem na dniach heheh i wcale nie chce go w naszej Lechii jak najdalej od niej niech ten trener 1 drużyny się trzyma
25 września 2017, 20:31 / poniedziałek
@adi - "ale mówienie, intonowanie tekstów o tym, że "obiecał/eś nam mistrzostwo" mija się z prawdą, bo ja nic takiego nie słyszałem ani nigdy nie przeczytałem, jeśli się mylę "

A ja slyszałem. Na prezentacji drużyny na Targu Węglowym, przed poprzedni sezonem.

TYLKO LECHIA!
25 września 2017, 21:45 / poniedziałek
Skurwysyn przed ostatnim meczem mówił, że grają o pelńą pulę i tylko mistrz go interesuje, po czym cały mecz grał na 0:0.
Nie rozumię dlaczego niektórzy z was bardzo źle życzą Kaczmarkowi. Średnio rozgarnięty kibic wie, że Nowak to słup. Chcecie zrobić z młodego Boba słupa i potem pluć na niego? Zrobienie z niego trenera Lechii będzie dla niego krzywdą w obecnych warunkach.
26 września 2017, 02:57 / wtorek
Panowie, domaganie się zwolnienia Nowaka z pozoru jest jak najbardziej słuszne. Jednak to nie ta kolejność Po pierwsze trener, który rokował nadzieje na poprawę gry, dostał robotę . Po drugie, o wiele bardziej istotne, to że zwolnić go może tylko prezio, który tym samym legitymizowałby swoją pozycję dbającego o dobro Lechii szefa, ba sugerowałoby to, że winnym tego że źle się dzieje w Lechii jest przede wszystkim Nowak. A tak przeciez nie jest. Spaść z tego stołka powinien właśnie Mandziara a nowy prezes zwolni trenera niedługo później i mam nadzieję, że uczyni to po analizie sytuacji i tylko wtedy, gdy znajdzie lepszego na jego miejsce lub kogoś tymczasowo, dopóki nie znajdzie tego właściwego. A wszyscy wiemy, że to nie takie proste. Musi zaistnieć ta koincydencja między trenerem a piłkarzami. Pieniądze, dobra organizacja klubu niczego tu nie są w stanie przesądzić. Pomyłek w obsadzie tego stanowiska nie brakuje na najwyższych stołkach światowego futbolu.
A co do zarzutów odnośnie meczu z Ległą o MP. Są one tylko częściowo słuszne. Przypominam, że przy wyniku w Białymstoku do 80 minuty byliśmy na 3 miejscu a walczyć mogliśmy o drugie, ryzykując spadek na 4-te. To zmieniło się pod koniec meczu i tu rzeczywiście stała się rzecz dziwna i niezrozumiała. Trener był chyba nieobecny, piłkarze jakby nie wiedzieli, że teraz mogą grać o wszystko nie ryzykując niczego.
26 września 2017, 08:18 / wtorek
Ponieważ zwolnienie Madziary jest nierealne uważam temat za zamknięty nie rób mymi nic nie piszemy nic Jest dobrze będzie jeszcze lepiej
26 września 2017, 08:45 / wtorek
A niby dlaczego zwolnienie Mandziary jest nierealne ? Na właściciela można wpłynąć. Trzy kolejki bojkotu i reakcja musi być. Pamiętasz co się stało po meczu z Sandecją ? Już na drugi dzień ogłosili bilety po 5 zł. A dlaczego tak zrobili ? Bo się bali że na następny mecz nikt nie przyjdzie. Samo zwolnienie Nowaka gówno zmieni bo wszyscy wiedzą kto pociąga za sznurki... Oprócz rzucania kurwami kibice mają tylko jedną możliwość uderzenia w Mandziarę, a mianowicie bojkot meczy.
26 września 2017, 08:52 / wtorek
Stano - odniosę się do meczu z Ległą i równoległego meczu w Białymstoku.
Gol wyrównujący padł w 87 minucie, a od 20 minut już Lechia grała w osłabieniu ( czerwona kartka w 68 minucie Peszki). Myśle, że mieliśmy swoją sytuację w tym meczu gdyby M.Paixao mocniej uderzył.
Mimo, że mecz był kilka minut przedłużony to zabrakło i czasu i możliwości czegokolwiek ugrania w spotkaniu z Ległą.
26 września 2017, 09:33 / wtorek
Stano,Misiek. Co wy tu odstawiacie za "analizy". Taktyka obrana na mecz z legią dała nam czwarte miejsce, a więc była nieskuteczna... A tu jakieś rozkminianie, że Peszko, że 88 minuta... Trzeba było wyjść na murawę po to żeby wygrać, a nie po to żeby nie przegrać.
26 września 2017, 09:43 / wtorek
Problem Lechii jest wielowarstwowy tzn. problem z zarządem , problem z trenerem i problem z grajkami...są różne możliwości rozwiązania tego konfliktu ..od góry czytaj zarządu czy od dołu trener +grajki ale ogólnie każdy sposób jest dobry jeżeli coś zmieni w grze Lechii i jej sytuacji ale potrzeba coś robić ..może być i bojkot ale ktoś jest chyba decyzyjny bo ja to mogę sobie teściową z zaproszeniem na niedzielny obiad zbojkotować..co z zebraniem ktoś kiedyś pisał ze we wrześniu już październik za pasem chce uświadomić ze 1/3 sezonu zasadniczego za nami i kurwa czarno to widzę...
26 września 2017, 10:04 / wtorek
Po co niby spotkanie ? Lubisz być okłamywany ? Wskazuje jakie są możliwości nacisku na Mandziarę, a że wkurw jest wielki, to i metody wskazuje radykalne... Oczywiście nie ja o takich akcjach decyduje, więc się nie wpierdalam...
26 września 2017, 10:09 / wtorek
Spotkania nie będzie, chyba że sobie sami zorganizujemy pod szatnią. Mendziara będzie się obawiał żeby z liścia nie wyłapać a i reszta (trener, rada drużyny) te same bzdury będą opowiadać..
26 września 2017, 10:13 / wtorek
butthead czyli bijemy piane...
26 września 2017, 10:15 / wtorek
i czekamy aż rozejdzie się po kościach...to dobry sposób ...byle pacjent do tego czasu nie umarł..
26 września 2017, 10:19 / wtorek
Butthead, ja się z Tobą zgadzam, że było to zachowawcze granie a na dodatek zakończyło się fiaskiem. Uważam również, że trzeba było od początku zaryzykować i starać się wygrać ten mecz. Chcę tylko przypomnieć, że nie może być przykładem na to, że Nowak odfrunął z realu. Też bym go walnął na otrzeźwienie, ale nie czymkolwiek.
26 września 2017, 11:43 / wtorek
butthead
Co do analiz masz racje, nie ma co tłumaczyć. Nawet jakby cisnęli od początku i przejebali to sytuacja była by taka sama. Ta drużyna nie grała o MP.
A co do radykalnych kroków to chyba tylko to nam zostało co proponujesz.
26 września 2017, 16:25 / wtorek
Jesli to prawda co mowi Borek a on raczej jest dobrze poinformowany to razem z Nowakiem trzeba rozgonic te bande leni.Zreszta to widac na boisku...jebane pizdy niezadowolone z dodatkowego zgrupowania bo miało byc wolne.Na pewno by chcieli mieć jeszcze wolne soboty i niedziele.Bo kiedy się lansowac po galeriach i nocnych klubach w Sopocie?
26 września 2017, 17:04 / wtorek
Rozmowa dyscyplinująca w szatni i "ręczne" wskazanie priorytetów jak kiedyś na T29 i wyprostowanie kilku charakterów była by wskazana, wręcz pożądana.
26 września 2017, 17:10 / wtorek
D.G. a powiedz jakie ma być nastawienie zawodników skoro widzą że najlepiej opłacany zawodnik w klubie położył na wszystko lachę i nie zamierza się już przemęczać na boiskach ekstraklasy czy na treningach. Widzą takiego lenia i mają sobie mówić "jemu się należy ale ja muszę zapierdalać, mimo że zarabiam połowę tego co on"? Tak sobie to wyobrażasz? Przykład idzie z góry. Mandziara - zdania po polsku nie umie powiedzieć. Nowak - pijak, o Mili napisałem. W jaki więc sposób inni zawodnicy mają się zmotywować?
26 września 2017, 17:30 / wtorek
Dlatego napisalem, ze trzeba pogonic leni razem NowakiemZa Mandziare wyznaczyc nagrode...
26 września 2017, 23:24 / wtorek
No obawiam się, że idąc logiką poprzedniego sezonu Nowak będzie grał o remisy ze słabeuszami, zresztą może sama Lechia już nim jest- byle się utrzymać, no bo o to tylko chodzi prezesowi. Przypominam, że chyba 1. mistrzostwo było nie tylko sprawą Nowaka, ale całego Gdańska i miał obowiązek o nie grać, cóż przy takim fakcie znaczy spadek na 4. miejsce w najgorszym wypadku, jeśli można być mistrzem. Nowak zachował się jak... i od tamtej pory złapał odpowiednią karmę.
27 września 2017, 00:03 / środa
Czy jest w ktoś w stanie merytorycznie napisać czym się różni trener od wspomnianego tu wielokrotnie słupa?
27 września 2017, 09:57 / środa
Nowak out, dziś info !
27 września 2017, 10:37 / środa
Może jednak Berg nie był wtedy tylko "przelotem".
27 września 2017, 10:53 / środa
trojmiasto.pl

Adam Owen został pierwszym trenerem Lechii Gdańsk. Dotychczas odpowiadał za przygotowanie motoryczne. Piotr Nowak został przeniesiony na stanowisko dyrektora sportowego. Poprowadził drużynę w 66 oficjalnych meczach, z których 30 zakończyło się wygraną, a po 18 remisami i porażkami. Pod jego wodzą piłkarze strzeli dokładnie 100 goli.
27 września 2017, 11:04 / środa
To by wyjaśniało ostatnie "zaangażowanie" Nowaka i występy Owena przy linii...Po co taki dyrektor sportowy ?!
27 września 2017, 11:19 / środa
Mandziara przyjaciół w potrzebie nie zostawia. Zobaczymy kto będzie ustalał skład i taktykę w najbliższych meczach. Owen wydaje się spoza układu.
27 września 2017, 11:21 / środa
Na jakiej podstawie ?
27 września 2017, 11:29 / środa
przegląd sportowy

Nowym trenerem Lechii Gdańsk został Adam Owen, który był szefem sztabu przygotowania fizycznego gdańskiego zespołu. – Nie żegnam się z piłkarzami. Nadal będę ich bossem – powiedział przeniesiony do innej funkcji Piotr Nowak.

Niespełna trzy miesiące temu Adam Owen dołączył do sztabu pierwszego zespołu Lechii. W przeszłości 37-latek pracował w sztabach Celtiku Glasgow, Glasgow Rangers, Sheffield United oraz Benfiki Lizbona. Prezes Lechii Adam Madziara przyznał, że ta chwila musiała nadejść. – To, że Adam Owen przejmie zespół było jasne, gdy zatrudnialiśmy go latem. Nie sądziliśmy jednak, że stanie się to tak szybko – powiedział.
27 września 2017, 11:56 / środa
Może zarząd klubu odpowie ile jest prawdy w szeptach, że Nowak jest nie do zwolnienia, przynajmniej na tą chwilę, ze wzgledu na kontrakt trwający do września 2019 i opiewający na 100k miesięcznie? I że trzeba było w tej chwili wybecelować prawie 2,5 mln PLN na tego gałgana, który zapowiedział, że nie zrezygnuje ani ze złotówki?
Że będziemy trzymać tego darmozjada, na stanowiskach dyrektorów sportowych i innych aby nie wyrzucać na raz takiego hajcu.
Ciekawe jaką cześcią tej stówki dzieli się z górą...
A do tego Frotka... Ten sie ustawił - stówka co miesiąc a pocic się nie trzeba. I jeszcze to pierdolenie o miłości do klubu i barw....
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.036