Gdańsk: sobota, 24 sierpnia 2019
FORUM
Podstrony:

Sytuacja w Klubie

strona 17/18

28 maja 2019, 15:58 / wtorek
Tak swoją drogą czy ktoś posiada informacje na temat jak wyglądają sprawy wynagrodzeń dla klubów z takich lig jak czeska, słowacka, kazachska, chorwacka itp.

Ciekawi mnie jak ESA wygląda na ich tle oraz jak to przekłada się na wynik sportowy.
28 maja 2019, 16:52 / wtorek
Tak tak:"Tych pieniędzy nie ma i nie będzie " no chyba że komuś zabierzemy i rozdamy-tak teraz jest.
28 maja 2019, 17:12 / wtorek
Mistrz Czech zgarnia 55 mln koron(ok - 10mln zł) jeśli mnie pamięć nie myli. Ale ręki nie dam sobie uciąć bo artykuł o tym czytałem dawno temu
10 czerwca 2019, 16:34 / poniedziałek
Z końcem czerwca Prezes Adam Mandziara przestanie pełnić funkcję prezesa.

Źródło : Piotr Wołosik
10 czerwca 2019, 16:37 / poniedziałek
W pierwszej chwili ucieszyłem się, ze nareszcie ale...zaraz potem przypomniałem sobie okoliczności w jakich rozstawał się z innymi klubami. Ciekawe ile mu jesteśmy winni? Aż się boje...
10 czerwca 2019, 17:04 / poniedziałek
Ale podobno ma być ciągle w RN, więc w sumie chyba niewiele się zmieni.
10 czerwca 2019, 17:19 / poniedziałek
Jak był burdel w klubie to go trzymali a jak się w miarę wszystko unormowało to robi wypad. Ciekawe co za ananas za niego ?
10 czerwca 2019, 17:57 / poniedziałek
Przychodzi normalność? Czy cisza przed wielkim pierdolnięciem?
10 czerwca 2019, 18:04 / poniedziałek
Ktoś kupi Lechię ?- za petrodolary?
Będziemy Polskie City-LECHIA GDAŃSK.
10 czerwca 2019, 18:15 / poniedziałek
Pamiętacie ,że od 30 czerwca 10 % akcji przechodzi do Paytren za 2,5 mln euro. Druga sprawa, że byli zainteresowani kupnem większej ilości akcja .
10 czerwca 2019, 18:22 / poniedziałek
Ciekawe co oznacza rezygnacja Mandziary?
Zwykła zmiana ról/stołków, czy może zmiany zwiazane z Paytrenem, czy moze wieksze zmiany włascicielskie?

TYLKO LECHIA!
10 czerwca 2019, 18:27 / poniedziałek
Może wrócił temat przejęcia Lechii przez PGE i to był jeden z warunków.
10 czerwca 2019, 18:28 / poniedziałek
10 czerwca 2019, 18:54 / poniedziałek
Adaś wraca do Wisły, a do nas przychodzi Sarapata 😉
10 czerwca 2019, 20:40 / poniedziałek
Czyżby Paytren kupił 30% akcji jak zapowiadał?
Inaczej Adaś by nie ustąpił a 10% kupili w zeszłym roku.
10 czerwca 2019, 23:33 / poniedziałek
Dyzma (Madziara ) Lechi Gdańsk odchodzi 🤔😂😂😊😊
11 czerwca 2019, 07:52 / wtorek
Burza nad Gdańskiem taka, że aż go wywiało ze stołka, cytując klasyka: "i bardzo dobrze, pozbyliśmy się sz. i szereg nam się oczyścił"

W ostatnim roku zdecydowane wyciszenie prezesa w mediach, i dobra praca trenera Stokowca, któremu nikt nie bruździł przy składzie dały efekt w postaci najlepszego sezonu w historii klubu, oby tak dalej i frekwencja na trybunach wzrośnie po wygnaniu dziada.
11 czerwca 2019, 08:46 / wtorek
Pytanie jakie jest drugie dno takiej decyzji. Radze poczekac z hurraoptymizmem poniewaz tak jak zostalo wyzej napisane wcale sie nie zdziwie jak to tylko zamiana prezesowania na stolek w zarzadzie. Z reszta wielu chyba wie jak skonczylo sie odejscie Mandziary z Wisly...
11 czerwca 2019, 09:01 / wtorek
Nie może być takiego wariantu jak w Wiśle bo tam nie był właścicielem. Ja osobiście nie wiem co o tym myśleć. Względy sportowe raczej nie wpłynęły na tę decyzję. Może faktycznie musiał się posunąć. Tak tylko przypomnę apropos PayTren:

"jak powiedział Mansur w indonezyjskich mediach do czerwca 2019 roku współpraca ma polegać na "zacieśnianiu biznesowych więzi, wzajemnym poznawaniu się i budowaniu zaufania". W tym czasie Lechia Gdańsk nie będzie dostawać żadnych pieniędzy. Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, firma stanie się regularnym sponsorem i spłaci te „darmowe” pół roku."

Czerwiec się już kończy i albo się dogadali, więzy się zacieśniły, poznali się i zbudowali zaufanie na tyle , że Adam się podzieli władzą albo jest przeszkodą i też się podzieli bo go Josef poprosił. Albo biznes nie wypalił i Josef się wkurwił bo nic za te pół roku nie przyjdzie i kazał Adamowi się posunąć ze stołka. Takie tam teorie.
11 czerwca 2019, 17:11 / wtorek
Ciekawość mnie zżera co z tym Mandziarą - ale przeczucia raczje złe.
12 czerwca 2019, 01:19 / środa
No to mamy chyba pożar w burdelu....miała być jakaś oficjalna wiadomość ..a tu cisza....
12 czerwca 2019, 06:49 / środa
Była oficjalna wiadomosc, ze Mandziara zrezygnował. Raczej nie licz, że na oficjalnej napisza dlaczego zrezygnował. Conajwyzej jakiś ogółnik typu z powodów rodzinnych...itd. Zreszta jakby napisali ze z powodów osobistych, to należałoby się martwic, że sie pokłócic z Franzem i bedzie coś ala sprawa w Wisle. A tak po prostu wstał i wyszedł...albo się przesiadł na inny fotel.
Czas pokaże o co kaman.

TYLKO LECHIA!
12 czerwca 2019, 07:00 / środa
Misiu, w budynkach Arki był pożar jakiś ?
12 czerwca 2019, 09:57 / środa
Jest zgrzyt na Lini Energa- klub. Ponoć Energa chcę się wycofać z sponsorowania głównego klubu . Tydzień temu został powołany zarząd X kadencji .25 czerwca jest zwołane walne zebranie i ma być poruszany temat Lechii.
12 czerwca 2019, 10:36 / środa
Jest zgrzyt czy ENERGA tnie koszty ? Patrząc na kurs na giełdzie i wyniki finansowe to to drugie też jest prawdopodobne. Jeżeli chcą dowalić bo ktoś nie lubi Gdańska ostatnio to ta zabawa może się źle skończyć na koniec dnia.
12 czerwca 2019, 16:03 / środa
@sanfu - nazwę arka piszemy ZAWSZE z małej litery.Podobno dbasz o pisownię ,purysto językowy...
12 czerwca 2019, 18:32 / środa
Firmy energetyczne mają kupę kasy do zainwestowania w infrastrukturę, stąd cięcia kosztów. Z dobrze poinformowanych źródeł (Energe operator) spółce beakuje coś koło 70 baniek by spiąć inwestycje, które narzucilo ministerstwo i URE pid groźbą kar. Zatem postawa Energy nie dziwi
12 czerwca 2019, 20:10 / środa
Mendziara nie zdobył mistrzostwa i dlatego go zdegradowali. Prawie cały sezon na 1 m-cu i tego nie wykorzystał. W końcu ktoś się wkurwił.
12 czerwca 2019, 21:18 / środa
W ciągu ostatnich 12m-cy spółka Energa na WIG energia straciła 22% wartości.Dobra zmiana...
12 czerwca 2019, 22:38 / środa
DawidS.‏ @DawidSiwiec1 ˇ 2 godz.2 godziny temu
Fajnie się dzieje; na początku lipca ma być podwyższony kapitał zakładowy a co za tym idzie dziadek ma podwyższyć budżet. Nie ma tematu rezygnacji Energi a i miasto ma dać większe pieniądze. Mandziara będzie w radzie nadzorczej klubu.

DawidS.‏ @DawidSiwiec1 ˇ 1 godz.1 godzinę temu
a i jeszcze nasza prezydent chce sie spotkać z kibicami

~~~~~~
odnośnie paytren:

DawidS.‏ @DawidSiwiec1 ˇ 1 godz.1 godzinę temu
na razie nie będą wykupować najpierw musza się dogadać akcjonariusze mniejszościowi z większościowym co ma nastąpić w lipcu. Płacą, ile? Nie wiem, ale z biegem czasu maja być niby spore $. Teraz wchodza w jakieś swoje nowe linie lotnicze
12 czerwca 2019, 23:15 / środa
Pani prezydent przyjdzie sama na spotkanie z kibicami czy z tęczowymi przyjaciółmi?
13 czerwca 2019, 10:21 / czwartek
za GOl 24 :„Klub Lechia Gdańsk informuje, że w dniu 7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama Mandziary z funkcji Prezesa Zarządu Klubu Lechia Gdańsk SA. Została ona złożona ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2019 roku” - takiej treści komunikat wystosowała Lechia, a jednocześnie usłyszeliśmy, że nie będzie żadnych dodatkowych wyjaśnień tej decyzji prezesa Mandziary. Niestety, takie podejście z pewnością nie jest dobre pod względem wizerunku i transparentności skoro prezes rezygnuje z zajmowanego stanowiska i nie zamierza uzasadnić tego w jakikolwiek sposób. Z drugiej strony nieoficjalnie mówi się, że Mandziara zostanie w klubie, ale zasiądzie w radzie nadzorczej spółki.Kto może zostać jego następcą w roli prezesa Lechii? Z pewnością będzie to osoba nominowana przez głównego akcjonariusza. Dziś pada nazwisko obecnego wiceprezesa klubu, Janusza Biesiady.

- Proszę wybaczyć, ale nie chcę tego komentować ani w ogóle wypowiadać się w tym temacie - powiedział Biesiada w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”.Mandziara nie cieszył się zaufaniem i sympatią kibiców, a nie raz podczas meczów fani Lechii w bardzo wyraźny sposób domagali się dymisji prezesa. Problemy z terminowymi płatnościami wobec piłkarzy i złe zarządzanie klubem kibice zarzucali mu w pierwszej kolejności. Mandziara prezesem Lechii został 18 grudnia 2014 roku, po rezygnacji Dariusza Krawczyka. Podczas jego zarządzania długo w klubie nie było płynności finansowej. W minionym sezonie biało-zieloni osiągnęli najlepszy wynik w historii klubu pod względem sportowym, bo sięgnęli po Puchar Polski i zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski. Zaczęła też poprawiać się sytuacja finansowa Lechii. Klub nie szalał już z drogimi transferami, a raczej starał się schodzić z kosztów. Stąd zimą do drużyny nie dołączył żaden nowy piłkarz. Latem klub mógł sobie pozwolić na transfery, a sytuacja finansowa stała się lepsza, o czym świadczy fakt, że odkąd Mandziara był prezesem Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN po raz pierwszy nie nałożyła na Lechię nadzoru finansowego.
13 czerwca 2019, 10:23 / czwartek
- Przyznam, że byłem bardzo zaskoczony decyzją prezesa Mandziary - mówi Jerzy Jastrzębowski, były trener Lechii, który zdobył z zespołem Puchar Polski w 1983 roku. - Informacje płynące z klubu są tak skąpe, że nie wiem, co o tym myśleć. Może prezes chciał się zapisać w historii jako ten, za którego kadencji klub odniósł największy sukces, ale po takim osiągnięciu rezygnacja nie jest zrozumiała. Może jednak chodzi o przyczyny finansowe i prezes uznał, że będą większe wymagania kibiców, kadry szkoleniowej, a budżet na to jest zbyt mały i dlatego zrezygnował. To na pewno duża niespodzianka.

- To na pewno zaskoczenie dla wszystkich. A może nie dla wszystkich i bliscy współpracownicy prezesa Mandziary wiedzą coś więcej - dodaje Jacek Grembocki, były piłkarz biało-zielonych. - Na pewno ta decyzja coś oznacza. Co? Pewnie wkrótce się tego dowiemy. Coś się musiało wydarzyć. Albo w Lechii jest tak dobrze, albo tak źle. No chyba, że chodzi o sprawy rodzinne, o których nie raz się mówi, ale czasami są tylko pretekstem do podjęcia takiej decyzji. Jest to zastanawiające, odbieram telefony z pytaniami co się dzieje i nie wiem, co mam odpowiedzieć.

Taka decyzja prezesa Mandziary musi ponieść za sobą jakieś konsekwencje. Odchodzi zaufany człowiek Franza Josefa Wernze, akcjonariusza większościowego. Wiele się wyjaśni, kiedy rada nadzorcza powoła nowego prezesa i czy faktycznie Mandziara zasiądzie w radzie nadzorczej spółki i będzie dalej zarządzał działalnością klubu, ale z tylnego siedzenia.

- Jeśli ta decyzja była uzgodniona z właścicielem, to może oznaczać niepokój - uważa Jastrzębowski. - Moim zdaniem tak właśnie było i zobaczymy, czy to oznacza zmianę polityki, czy tylko będzie inny człowiek prezesem, a zasady te same. Trzeba się trochę znać, mieć wiedzę o piłce, aby być prezesem klubu ekstraklasowego.

- Lechia po 36 latach zdobywa Puchar Polski i zagra w europejskich pucharach, a prezes rezygnuje. Uważam, że to nie wróży niczego dobrego. Chyba, że po prostu ma dom w Niemczech i uznał, że już czas wracać. To z pewnością jest duża zagadka - zakończył Grembocki.
13 czerwca 2019, 12:01 / czwartek
"Lechia po 36 latach zdobywa Puchar Polski i zagra w europejskich pucharach, a prezes rezygnuje. Uważam, że to nie wróży niczego dobrego."

Takie wnioskowanie nie bierze pod uwagę wszystkich przesłanek. Gdyby było napisane "Rok w rok właściciel zgodnie z sugestiami prezesa ładował pełno kasy w klub, a gdy wszczął środki oszczędnościowe, Lechia po 36 latach zdobyła Puchar Polski i zagra w europejskich pucharach". W tym kontekście "prezes rezygnuje" jest całkiem logiczne, jest wyrazem tego, że zdaniem właściciela źle zarządzał klubem i nie koniecznie "nie wróży niczego dobrego".
13 czerwca 2019, 12:10 / czwartek
Jedno się nie zmieniło - włodarze mają nas głęboko w dupie , polityka informacyjna klubu nie istnieje.Co ich obchodzi że setki z nas codziennie przeszukują internet szukając jakichkolwiek informacji na temat UKOCHANEGO KLUBU .Plebs ma przychodzić na stadion i płacić za karnety i bilety a nie wpierdalać się w geszefty i gierki .
13 czerwca 2019, 17:15 / czwartek
"Taka decyzja prezesa Mandziary musi ponieść za sobą jakieś konsekwencje. Odchodzi zaufany człowiek Franza Josefa Wernze, akcjonariusza większościowego. Wiele się wyjaśni, kiedy rada nadzorcza powoła nowego prezesa i czy faktycznie Mandziara zasiądzie w radzie nadzorczej spółki i będzie dalej zarządzał działalnością klubu, ale z tylnego siedzenia."

No nie, de facto nie da się ZARZĄDZAĆ z poziomu rady nadzorczej, zresztą KSH na to nie pozwala. Czy wiadomo co się dzieje w sprawie podwyższenia kapitału i konwersji długu? Ogólnie rzecz ujmując rezygnację można też złożyć z przyczyn praktycznych: gdy spółka jest zagrożona upadłością, a zarząd tej upadłości nie zgłosi, to członkowie zarządu odpowiadają własnym majątkiem za zobowiązania. W Lechii (niby) nic takiego nie powinno mieć miejsca, ale jednak z tego co kojarzę, to i formalnie, i księgowo jest jakieś potężne zadłużenie wobec właściciela. Zadłużenie to zadłużenie, niezależnie od źródła, może być przesłanką do zgłoszenia upadłości.
To oczywiście dywagacje, nie mam żadnej wiedzy o realnej sytuacji w klubie.
16 czerwca 2019, 11:09 / niedziela
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...
19 czerwca 2019, 10:45 / środa
19 czerwca 2019, 11:34 / środa
Wydaje mi sie, ze wrecz jego odejscie powinno napawac optymizmem. Sytuacja w klubie sie ustatkowala. Majac takiego trenera I dobry kierunek klubu. Marketing to chyba tylko w Lechii kuleje.
19 czerwca 2019, 23:05 / środa
Pepeoi

A to juz niedługo ;)
20 czerwca 2019, 14:27 / czwartek
Duchu, witamy w naszych skromnych, klubowych progach? ;)
20 czerwca 2019, 23:05 / czwartek
O tych prograch można powiedzieć wszystko. Ale na pewno nie to, że są skromne :) Jesteśmy Lechią :)
20 czerwca 2019, 23:55 / czwartek
jak ja się kuźwa ciesze !!!!! odnośnik
21 czerwca 2019, 11:18 / piątek
Czyli taka transferowa bomba, przerasta tę ligę conajmniej o klasę :)
21 czerwca 2019, 11:21 / piątek
Stanowski już pewnie skleja paszkwila
23 czerwca 2019, 18:50 / niedziela
Wczoraj na sparingu zapytałem o sytacje finansową i 10 czerwca zostały zapłacone wszystkie zaległości w stosunku do piłkarzy czy sztabu .Na tą chwilę klub nie ma żadnych zaległości
1 lipca 2019, 21:07 / poniedziałek
Gratulacje Duchu,takie transfery to się rozumie.Ps.Po 12 latach na emigracji zawitam w końcu do mojej ukochanej Lechii.
13 lipca 2019, 08:56 / sobota
Wiadomo co z tym całym Paytrenem? Miało być polskie PSG, a tu nowym sponsorem został Betclic. Żeby miejsca na koszulkach starczyło ... ;)
24 lipca 2019, 20:18 / środa
Duchowi podziękowali za współpracę, kpina
24 lipca 2019, 20:38 / środa
W Gdańsku ?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011