Gdańsk: czwartek, 29 października 2020
FORUM
Podstrony:

Sytuacja w Klubie

strona 19/26

4 września 2019, 20:14 / środa
Podobno Biesiada od dziennikarza dowiedział się ze został zawieszony ze względów zdrowotnych.....Wraca Adaś M.
Mandziara nagle rezygnuje, wskakuje Biesiada, Zatrudniają Ducha a po miesiącu go zwalniają. Potem Biesiada wysiada, na stołek wraca Adaś.....
Czy w erze Mandziary bedzie kiedyś normalnie?
Wątpię.

TYLKO LECHIA!
4 września 2019, 22:49 / środa
Czy leci z nami pilot?A jeśli nawet to kto tak naprawdę nim jest? Oto jest pytanie.
4 września 2019, 23:37 / środa
Ta sytuacja dobitnie pokazuje jakim słupem jest/był/będzie Biesiada.Komediodramat.
5 września 2019, 10:07 / czwartek
Mogę się założyć że za wszystko odpowiedzialny będzie zawieszony -jak by co.
5 września 2019, 10:41 / czwartek
Vanna Li i księżniczka z Kambodży część 2.
19 września 2019, 13:30 / czwartek
O godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa na której podana zostanie bardzo ważna informacja dotycząca przyszłości klubu.

LECHIA GDAŃSK
19 września 2019, 14:59 / czwartek
Piotr Stokowiec pracę w Lechii rozpoczął 5 marca 2018 roku. Biało-Zielonych prowadził w 65 meczach. W zeszłym sezonie doprowadził Lechię do trzeciego miejsca w ekstraklasie i zdobył Totolotek Puchar Polski. Obecne rozgrywki rozpoczął również tytułem, Biało-Zieloni wygrali bowiem Superpuchar Polski.

47-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził Polonię Warszawa, Jagiellonię Białystok i Zagłębie Lubin.

Poprzednia umowa obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku, nowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.
22 września 2019, 13:14 / niedziela
W Gdyni derby juniorów :) Na razie 0:1 transmisja odnośnik . Gol Sadowskiego bardzo ładny (mozna przewijać).
4 października 2019, 14:10 / piątek
Biesiada zwolniony dyscyplinarnie

https://radiogdansk.pl/sport/item/100382-janusz-bi esiada-dyscyplinarnie-zwolniony-z-lechii-gdansk
4 października 2019, 16:43 / piątek
odnośnik

Ten sam link..bez psikutasssss w https
24 października 2019, 17:04 / czwartek
Melaniuk odchodzi z Lechii. Czego bardzo mocno nie rozumiem.
24 października 2019, 20:25 / czwartek
To bardzo złe info jeśli chodzi o Melaniuka .
Gość wyjątkowo sprawnie poruszał się w ramach Ekstraklapy i całkiem dobrze kumał o co w tym całym grajdołku chodzi. Oby tylko nie poszedł gdzieś do innego klubu bo to byłoby już bardzo dziwne.
24 października 2019, 20:29 / czwartek
Napisał tyle:

"Dzisiaj przestałem pełnić funkcję Dyrektora Sportowego Lechii Gdańsk. "

Nie wiem czy to jest tożsame z odejściem z Lechii. Poza tym człowiek może wyjść z Lechii. Lechia z człowieka nigdy. Oczywiście są wyjątki. Jak od każdej reguły. Ale myślę, że nie w tym przypadku.
5 listopada 2019, 07:02 / wtorek
Czy po zwolnieniu Biesiady, Melaniuka, Dittmera, Motyki i Kisielowej - buc Adaś zwolnił też oficjalną stronę internetową?
Trochę wstyd, że w klubie Eklapy na oficjalnej stronie widnieje: Error 503 Backend fetch failed .....
5 listopada 2019, 10:37 / wtorek
Zaraz ktoś z jego rodziny to ogarnie,bo już chyba nie ma nikogo obcego w klubie?
5 listopada 2019, 10:53 / wtorek
Chyba Adaś czyta nasze forum, bo strona już hula....
5 listopada 2019, 12:50 / wtorek
Bo wszystkie Adamy,to fajne chłopaki!
5 listopada 2019, 13:51 / wtorek
A propos sytuacji...tu, na głównej pojawiła się informacja o odwołaniu się klubu od czerwonej kartki dla Żarko.
Ale dlaczego tak poźno, dlaczego teraz? Po tej kuriozalnej sytuacji od razu klub powinien działać, a jeszcze poszedł przekaz, że też ukarze zawodnika. Wtf?
Tylko Lechia!
5 listopada 2019, 20:10 / wtorek
Widocznie prawników też zwolnił i zanim sam ogarnął temat trochę mu zeszło.
15 listopada 2019, 18:17 / piątek
Wróbelki ćwierkają ze nasz klub będzie miał kłopoty...czekamy na wiewiórki...
15 listopada 2019, 19:06 / piątek
Czyżby finanse się rozjechały?
15 listopada 2019, 19:29 / piątek
CzechuLG...nawet nie ciepło..GORĄCO...
15 listopada 2019, 19:32 / piątek
To przynajmniej wiadomo dlaczego grają tak słabo , nie płacą.
15 listopada 2019, 19:38 / piątek
Nawet jak tak jest to niczego nie tłumaczy , barwy Lechii(nie czerwone szmaty) zoobowiązują
15 listopada 2019, 19:55 / piątek
Przecież wróbelki ćwierkają, ze kłopoty dopiero będą więc na razie ich nie ma.
Po drugie kto śmie pisać, ze graja słabo bo nie płacą? To honorowe grajki bo jak słyszą po kolejnym zajebanym meczu "czy wygrywasz..." to maja normalnie łzy w oczach i maja potem depresję. Poza tym Kuciak twierdzi, ze grają dobrze tylko wyników brak więc chyba nie kłamie. No a na koniec to na pewno nasz kochany prezes znowu coś wymyśli i wszystko zakończy się wesołym oberkiem. Prawda panie prezesie? Niech pan nas pocieszy jak zawsze...jak ojciec najlepszy...kurwa jego mać!
15 listopada 2019, 20:04 / piątek
d.g......co Ci mam napisać...nadzieja w prezesie..hehehehhe
15 listopada 2019, 20:08 / piątek
Prezes wyda oświadczenie i będzie po kłopotach
15 listopada 2019, 21:35 / piątek
W razie Niemca to Niemiec pożyczy znowu na 5% a my oddamy z przyszłych zysków...
15 listopada 2019, 22:04 / piątek
Które wróbelki ? Co znowu... Mandziara raus xD
15 listopada 2019, 22:20 / piątek
Po takim dobrym sezonie, z "pucharami" to klub już ma zyski. Po za tym w zimie mają być transfery więc plotki o kłopotach finansowych to tylko pomówienia. Łubudubu....
16 listopada 2019, 09:00 / sobota
Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!
Mandziara, Ty juz wiesz co...
16 listopada 2019, 15:47 / sobota
Tak myślałem...oszczercze plotki...podłość ludzka nie ma granic.To napisałem ja - kibic ale jutro nie wiem czy będę pisał więc pisze dziś. Ech...takiego człowieka pomawiać to wstyd!
@misiu67 proszę przeprosić Pana Adama...to nasz dobroczyńca i w ogóle bez niego zginiemy.
16 listopada 2019, 15:53 / sobota
Prezes jest jak PiS , zajebie stówę , odda 20 i oczekuje poklasku , tv by mu się przydało ,by przygłupy lykaly .Łubu dubu !
18 listopada 2019, 09:09 / poniedziałek
Edwinsopot, masz jakąś antypisowską obsesję? Jeszcze tylko chyba w wątku o transferach brakuje czegoś o pisie.
18 listopada 2019, 11:06 / poniedziałek
Skoro czystki w klubie są/były to teraz czas na zmiany właścicielskie.
Powtórzę to jeszcze raz: Bez due diligence nie ma mowy o Wielkiej Lechii.
To jest prywatny folwark słabego prezesa. Szkoda, że kosztem tradycji klubowej i Nas, kibiców.
18 listopada 2019, 11:33 / poniedziałek
Chcesz,żeby Adam M przestał być właścicielem Lechii?
Nie ma szans.On takiego biznesu nie opuści.
21 listopada 2019, 20:47 / czwartek
Bardzo ciekawy temat poruszyl dzisiaj w mediach nowomianowany Radny Miasta Gdansk, Przemyslaw Majewski (PiS), komentujac doniesienia dotyczace przygotowan Stadionu Energa Gdansk do przyszlorocznego final Ligi Europy.

Za Weszlo.com ( odnośnik )

"Jak rozwiązać problem z murawą na PGE Narodowym? Macie jakikolwiek pomysł?

(...) Obecnie wspólnie z ekspertami z ramienia UEFA przygotowujemy murawę do przyszłorocznego finału Ligi Europy w Gdańsku. Na ten jeden mecz opracowujemy dokładny harmonogram, który przewiduje instalację nowej nawierzchni na dwa miesiące przed rozegraniem meczu finałowego. Miesiąc przed finałem osiem osób będzie zajmować się pielęgnacją boiska. W tym czasie nie zostanie rozegrany żaden mecz czy choćby trening. Przez to, że wymiana murawy odbędzie się w kwietniu, a w naszej strefie klimatycznej na zamkniętym stadionie w Gdańsku nie ma odpowiednich warunków do wzrostu trawy, UEFA wymaga zastosowania zestawów doświetlających, które pokryją co najmniej 1/3 powierzchni płyty boiska. Eksperci powołani przez UEFA mają świadomość, że mamy do czynienia z żywym organizmem, dlatego też w specjalnym systemie na bieżąco uzupełniane są wszystkie czynności i zabiegi odbywające się na murawie. Określone są parametry użytkowe, stosowane nawozy i środki. Badane jest między innymi ukorzenianie murawy."

Final ma by rozegrany 27 maja 2020. Z cytowanych slow wynika, ze przynajmniej od 27 kwietnia 2020 Lechia Gdansk NIE ROZEGRA na Stadionie Energa Gdansk meczow domowych. Dla uzupelnienia dodam kalendarz rundy finalowej Ekstraklasy w sezonie 19/20:

Kolejka 31 - 18-19 kwietnia
Kolejka 32 - 25-26 kwietnia
* * *
Kolejka 33 - 2-3 maja
Kolejka 34 - 9-10 maja
Kolejka 35 - 13 maja
Kolejka 36 - 16-17 maja
Kolejka 37 - 22-23 maja

Gdyby tak mialo byc to by oznaczalo, ze Lechia rozegra 2 lub 3 mecze rundy finalowej na innym stadionie. Ciekawe...
22 listopada 2019, 07:11 / piątek
Co oni mają za filmy z tą murawą ? Jeżeli przez takie gwno Lechia nie będzie mogła grać na bursztynku to w ogóle olać tamtą miejscówkę :)
22 listopada 2019, 15:39 / piątek
Nie wiem skąd się wziął termin 33 kolejki, przecież 2 maja jest finał PP na Narodowym.
22 listopada 2019, 15:54 / piątek
"Burdel to Wy macie w tym swoim Archeo"
22 listopada 2019, 17:29 / piątek
MSZE,

To jest terminarz z 90minut.pl, ktory nie uwzglednia ew. zmian w terminarzu dla finalistow PP. Serio, czepianie sie takiego michalka, bez odniesienia do meritum to po prostu nie przystoi... Tym niemniej, cieszy optymizm. ;)
4 grudnia 2019, 10:59 / środa
"Nowy" prezio: odnośnik
5 grudnia 2019, 11:52 / czwartek
Szkoda ,że nikt nie pisze o prawdziwej sytuacji w klubie ....!? Co nie macie takiej wiedzy od piłkarzy ? Dlaczego ich gra to totalna padaka od kilku miesięcy ...?Dlaczego Kuciak ,Augustyn i Sobiech nie występują w pierwszej jedenastce???? Wróciliśmy do ciężkich czasów i nie szykujcie się na jakiekolwiek sukcesy. Oby tylko ten klub jeszcze przetrwał :( Jest bardzo zle i tylko wyprzedaż zawodników pomoże przetrwać tej drużynie do końca .
Nie dziwcie sie piłkarzą ,ze kolejne mecze będą bez zwycięstw.....też byście nie grali na ich miejscu .
5 grudnia 2019, 13:04 / czwartek
@lechia75 wiesz to napisz...
5 grudnia 2019, 14:18 / czwartek
Kuciak i Augustyn najgłośniej byli niezadowoleni z braku kasy
Adaśko szepnął słowko i Stokowiec się zesrał.
O czym tu dyskutować?
5 grudnia 2019, 16:38 / czwartek
Dla nich już nie wystarczyło kasy. Co wy myślicie, ze Lechia to maszynka do robienia pieniędzy? Skąd biedny prezes ma na to wszystko wziąć pieniądze? Dostali najpierw ci co byli grzeczni...zresztą to na pewno podłe plotki niezadowolonych kopaczy. Prezes nie jest taki...zły???
5 grudnia 2019, 17:06 / czwartek
pisałem 15 listopada...a to dopiero może być początek kłopotów...
16 grudnia 2019, 17:34 / poniedziałek
za gdansk.naszemiasto.pl:

Lechia Gdańsk ma problemy i nie płaci piłkarzom. Zaległości sięgają już trzech miesięcy.

Lechia Gdańsk znowu ma poważne problemy finansowe. Piłkarze nie dostają pieniędzy już od trzech miesięcy.

Brak płynności finansowej w Lechii to żadna nowość. Niestety, ta sytuacja wraca jak bumerang. W tym roku gdański klub rozstał się z wieloma drogimi piłkarzami, aby naprawiać finanse w klubie. I na jakiś czas to się udało. Latem w klubie z Gdańska były pieniądze i po raz pierwszy od dawna zawodnicy regularnie otrzymywali wynagrodzenia. Nie na wszystko starczało pieniędzy, bo do dziś nie została wypłacona premia piłkarzom za zdobycie Totolotka Pucharu Polski, ale przynajmniej pensje były płacone zgodnie z terminem. Jednak i to się zmieniło. Piłkarze Lechii ostatnie wypłaty otrzymali we wrześniu, więc zaległości sięgają już trzech miesięcy. Jeśli wkrótce nic się nie zmieni, to zawodnicy będą mogli składać wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Cierpliwość też ma swoje granice.

Lechia w poprzednich latach cały czas otrzymywała nadzór finansowy od Komisji ds. Licencji Klubowych, bo prognoza na sezon nie była spójna. Były też kary finansowe i odjęcie punktów. Klub nie tylko miał zaległości wobec piłkarzy, ale nie realizował też płatności z tytułu umów transferowych. W przeszłości za Flavio Paixao, a ostatnio za Jarosława Kubickiego. Zresztą kibice też mieli sporo zastrzeżeń do sposobu zarządzania klubem przez Mandziarę, co kończyło się wywieszaniem transparentów.

- W pewnym momencie zaległości sięgnęły pięciu miesięcy. Ale mogę powiedzieć o sobie, że akurat ja nigdy nie miałem problemu, by zapomnieć o pieniądzach, gdy gram. Nigdy nie rozmawiałem z prezesem, z dyrektorem sportowym o pieniądzach, zawsze grałem na sto procent. Ale kiedy wszyscy dookoła pytają „kiedy wreszcie nam zapłacą”, gdy dostajesz obietnice bez pokrycia, niektórzy myślą już tylko o tym. Ja starałem to sobie tłumaczyć, że może Lechia ma chwilowe problemy, że może winne są banki, że może za moment problemy znikną - wspominał pobyt w Lechii pomocnik Simeon Sławczew, w wywiadzie udzielonym Weszło.

Dziś problem wrócił, bo zaległości są coraz większe i rosną z każdym miesiącem. Pracownicy klubu wypłaty otrzymują, ale trudniej jest z utrzymaniem drużyny i sztabu szkoleniowego. Oczywiście trudno przypuszczać, że drużyna zagrała słabo z Jagiellonią na znak protestu. Piłkarze to zawodowcy i wychodząc na boisko chcą jak najlepiej realizować zadania, ale wszelkie problemy - zwłaszcza w okresie przedświątecznym - trudno wyrzucić z głowy. A jak głowa nie jest czysta i skoncentrowana wyłącznie na piłce, to wtedy też pojawiają się problemy na boisku. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć z budżetu na ten rok wynikało, że od września mogły zacząć się spore problemy finansowe, ale całość miała się spiąć. Ponoć wkrótce klub spodziewa się przelewów, ale dopiero najbliższe dni pokażą, czy piłkarze zaczną otrzymywać należne im pieniądze z tytuły podpisanych kontraktów.

Lechia zaczęła szukać oszczędności. Robert Krupski, wiceprezes klubu i nowy członek zarządu, wręczył wypowiedzenie Januszowi Melaniukowi, dyrektorowi sportowemu. Na liście do zwolnienia znaleźli się także Sandra Kisiel z marketingu, dyrektor Tomasz Motyka oraz kierownik zespołu Patryk Dittmer. Za Motyką wstawili się kibice, a za Dittmerem kibice oraz sztab szkoleniowy i piłkarze. Wszyscy, z wyjątkiem Melaniuka, pracują nadal w Lechii, ale dziś trudno powiedzieć co przyniesie nowy rok. Kiedy zapytaliśmy o kwestie kadrowe, to dostaliśmy wówczas krótką odpowiedź.

- Stosujemy zasadę, wedle której nie komentujemy zmian personalnych nie związanych z działalnością sportową Lechii Gdańsk, ponieważ stanowią one wyłączną relację na styku pracownik - pracodawca i dlatego nie będą komentowane lub rozstrzygane na forum mediów - taki lakoniczny komunikat otrzymaliśmy z Lechii.

Jednocześnie Adam Mandziara, prezes Lechii, wyraził wolę spotkania z dziennikarzami. Niestety, przez 1,5 miesiąca termin spotkania był odkładany, a prezes Mandziara unikał mediów jak ognia. Być może teraz sytuacja ulegnie zmianie i w najbliższym czasie postaramy się przedstawić stanowisko gdańskiego klubu w kwestii sytuacji finansowej, zaległości wobec piłkarzy oraz zwolnień. Jutro zarząd Lechii ma się do tego ustosunkować.

odnośnik
16 grudnia 2019, 17:59 / poniedziałek
Ale przecież Kuciak jest kontuzjowany czy jak kto chce dyscyplinowany. Prezes wszystko wyjaśni...pieniądze za PP pewnie gdzieś utknęły w banku jak szły przelewem.
Wczoraj bylem wkurwiony na piłkarzy ale przyznam, że jakby mi nie wypłacili ze 3 miechy pensji to bym się wkurwił. A juz premia za PP zdobyty w maju to przegięcie.
Nawet abstrachując od wysokosci kontraktów. Zreszta kto wiecej zarabia wiecej wydaje...proste. A ciekawe czy w ramach oszczędności prezes może sam siebie zwolnić?
16 grudnia 2019, 20:03 / poniedziałek
szambo powoli wybija ale to jeszcze nie są największe problemy bo te przed nami.....
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.359