Gdańsk: czwartek, 19 października 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Sytuacja w Klubie

strona 2/4

30 lipca 2017, 20:16 / niedziela
Skąd wiesz, że nie będą to dobre informacje?
30 lipca 2017, 20:35 / niedziela
I co to znaczy zaraz? Jutro?, pojutrze w tym miesiącu?
30 lipca 2017, 20:38 / niedziela
Romibis, jakby Twoja przypusczał, że Twoja kobieta się puszcza to biegałbyś po mieście i krzyczał o tym na cały głos zanim byś był pewny? W ogóle czy byś się potem chwalił jakby to była prawda? To nie jest forum zamknięte i skąd wiesz kto to czyta i jakie wnioski wyciąga i gdzie powtarza. Generalnie powielanie takich wiadomości nie robi dobrze Klubowi bo niczego nie poprawia. Chyba, że Twoje samopoczucie bo sobie ponarzekasz a ktoś Ci odpisze.
Jakbym był podejrzliwy jak Antoni z MON to uznałbym, że pewna grupa ludzi chciałaby wprowadzić swoich ludzi do Zarządu przy okazji wprowadzając swojego trenera i do tego wykorzystuje między innymi to szacowne forum robiąc wokół Lechii niezdrową atmosferę. Najpierw wypierdalnie Nowaka, w międzyczasie ogromne długi klubu a teraz Krasic do Australii.

Weźcie mi wytłumaczcie dlaczego nie opchnęli Haraslina przy pierwszej okazji jeżeli Franz chce odzyskać kasę ? Podobno miał kosztować 1,2 mln EUR czyli z 5 mln PLN na nasze ? Ale nie k..wa nie sprzedali. Teraz na pewno piją z rozpaczy bo ma kontuzję i jest towarem uszkodzonym.
30 lipca 2017, 21:14 / niedziela
Ty jesteś towarem uszkodzonym od zawsze i nikt nie pije z tego powodu.
30 lipca 2017, 21:39 / niedziela
Nie sprzedali bo chcieli uzyskać więcej ale kontuzja popsuła interes.
Sam nie wiem co będzie dalej- trzeba poczekać jeszcze miesiąc.
Z drugiej strony zwinąć interes to chyba sprzedać aby coś odzyskać.
30 lipca 2017, 21:53 / niedziela
Stiegu
Teraz pojechałeś
Zabłysnąłeś jak chuj
Którym jesteś
Wypierdalaj i nie martw się o dalszą egzystencję Lechii
Napewno będzie inaczej
A Ona sądzę że jakaś kobieta to ciebie nawet zlać by nie chciała

Wypierdalaj
A jak masz problem i faktycznie jesteś kibicem Lechii , znajdziesz mnie na Przymorzu

Zapraszam
30 lipca 2017, 23:17 / niedziela
Za Kuchara nadzieje szybko sie skończyły, każdy zorientował sie ze to zwykły spekulant, niestety na naszą szkodę był to spekulant - gołodupiec, a przynajmniej sknera.
Do nowych właścicieli(a) nigdy nie nabrałem zaufania bo:
1. Tak do końca to nikt nie wie kto ile ma udziałów w Lechii (niby Franz Josef, ale sa jeszcze portugalczycy itakie tam.)
2. Zatrudnili Mandziarę, o którym można powiedzieć wszystko, oprócz tego, ze jest bez podejrzeń niczym zona Cezara.
3. Pierwszy strzał w stopę zaliczyli rozpierdalając ekipę Moniza
4. Likwidacja rezerw i niezrozumiała dla mnie polityka transferowa, powodowała u mnie czarne mysli, które odrzucałem na półkę, niestety ta cała druzyna nie trzyma sie kupy. Nie ma w tym dla mnie logiki, ale tej logiki, która zakłada jako dobro nadrzędne Przyszłość Klubu.
5. teraz wiele wskazuje ze następuje zwijanie kramu/

Powiem szczerze, jesli ma coś pierdolnąć, to niech pada jak najszybciej, niż mamy zyc w jakimś zawieszeniu, gdzie panują jakieś chore relacje i rozdmuchane nadzieje.

TYLKO LECHIA!!!! Jebać śledzie
30 lipca 2017, 23:33 / niedziela
Jak dług był za Kuchara to wszyscy wiemy co się działo.
Jak teraz nowy układ o niczym nie informuje to jest cisza spokój i dług jest wewnętrzną sprawą właściciela. Oby ten układ jak będzie opuszczał Lechię pozostawił w takim samym stanie jak Kuchar.
30 lipca 2017, 23:59 / niedziela
Klub jest źle zarządzany i to jest fakt! Ale tylko z perspektywy kibica. Prezes Mandziara uczynił sobie z klubu prywatny folwark za nieswoje pieniądze. Mamy wielu przepłaconych piłkarzy (na szczęście coraz mniej), jak i wielu przepłaconych tzw. działaczy, którzy są w klubie na liście płac, dając niewiele w zamian.
Polityka informacyjna nie istnieje. Transparentności brak. Mandziara otoczył się "swoimi" ludźmi, którzy w zamian za sowite wynagrodzenie przymykają oko na to co dzieje się w klubie. Ot, ciągnijmy ile się da, bo jutra może nie być. I jest w tym gronie wiele zacnych postaci. Nazwiska dopasujcie sobie sami.
31 lipca 2017, 00:08 / poniedziałek
Cygnus
Trafilłeś idealnie
Jeśli ktoś dopomina się dowodów to teraz je ma
Hofman , Ribeiro i wiele innych wynalazków które tylko potwierdzają szybkość pralki...
Moniz nie chciał uczetniczyć w tej farsie , i było to dla nas poważne ostrzeżenie
Ja , osobiście sam , w pewnym momencie dałem się nabrać na " piękną rzeczywistość "...i nawet przed ostatnim meczem zeszłego sezonu uwierzyłem w ten projekt
Cóż Kibicowi Lechii można to chyba wybaczyć
Naiwność nie zna granic

Mandziara z wujkiem niemiaszkiem wydoili , lub wydoją na swoje sposoby ten klub
A jeśli się mylę , naprawdę z wielką chęcią odszczekam
31 lipca 2017, 08:12 / poniedziałek
31 lipca 2017, 08:41 / poniedziałek
Antoni Bugajski i wszystko jasne... Jego troska o Lechię jest już legendarna.
31 lipca 2017, 09:05 / poniedziałek
Kibic Legii, Wisły, Lecha?
Problemy są, nie wiemy jak poważne i nie ma co zaklinac rzeczywistości.
Jeżeli ktoś kto jest bliżej klubu, to zapraszam do szczerości, a nie do oceny dziennikarzy piszących o kopanej.

Pzdr
31 lipca 2017, 09:32 / poniedziałek
Kibic? Najbliżej mu do Śląska, ale Kibic? Publikuje często to co chciałby przeczytać w gazecie pożyczkodawca z tego artykułu. Lata czytania tych publikacji pozwoliły mi (nie tylko mi) wyciągnąć takie wnioski.
Pytanie tylko jaki jest cel ujawnienia tej pożyczki przez A. Kuchara. Bo artykuł nie wziął się znikąd.
31 lipca 2017, 10:01 / poniedziałek
Mandziara powoli ale skutecznie zwija manatki, zostawiając klub w fatalnej sytuacji. A nie takie były chyba z nim ustalenia.

Czemu nie było spotkania otwartego? Kto się nie zgodził? A może LP miały takie spotkanie za zamkniętymi drzwiami?
31 lipca 2017, 10:11 / poniedziałek
Bardziej pytanie po co Kuchar pożycza kasę jeżeli jesteśmy takim bankrutem i może ją łatwo stracić? Podejrzewam że jest tu jakieś drugie dno.
31 lipca 2017, 10:21 / poniedziałek
Powrót Kuchara ? Szykował się do przejęcia Śląska ale nie wyszło...
31 lipca 2017, 10:42 / poniedziałek
Dokładnie, ma duże niespłacone zobowiązania z momentu przejęcia przez Wernze teraz kolejne i niedługo może chcieć przejąć klub za długi po okazyjnej cenie.
31 lipca 2017, 12:08 / poniedziałek
Bugajski klamczuchu nie musimy pozyczać zadnej kasy bo tej mamy jak lodu.
Znowu te pomawiania i kalumnie na uczciwych ludzi...biedny prezes co on teraz musi czuć...?
31 lipca 2017, 12:26 / poniedziałek
Główne zmartwienie Mandziary teraz to żeby kasa na jego odprawę była.
31 lipca 2017, 14:59 / poniedziałek
Oczywiście klub jak zwykle nie odnosi się do informacji podawanych przez media.Nie ma żadnych oświadczeń z biura prasowego i jak zwykle kibic musi się domyślać o co chodzi.
31 lipca 2017, 15:25 / poniedziałek
O jesu pismak winny.
A gdzie Lwy Północy, akcjonariusze mniejszościowi wołanie na puszczy
31 lipca 2017, 16:03 / poniedziałek
Najważniejsze pytanie: co dalej?
Przy takiej komunikacji oczywiscie z Klubu niczego się nie dowiemy.

Jestem w stanie sobie wyobrazić funkcjonowanie klubu za mniej więcej 25 mln zł (tak jak ktoś tu już policzył taki mniej więcej budżet powinien być formalnością), oczywiście gramy wtedy na miarę możliwości gdzieś tam w przedziale miejsc 4-10 i mam nadzieję, że aktualne ruchy zmierzają co najwyżej w kierunku takiego ograniczenia budżetu, a nie upadłości. A nawet jeśli takie ogranoczenie ma miejsce to i tak wiadomo, że będzie boleć....

Wiadomo było, że deklarowany gdzieś tam niechetnie przez prezesa w jakims wywiadzie budżet na poziomie 40 mln raczej bez dokładania kasy przez właściciela nie mógł się bilansować. Musielibyśmy mieć co roku pokaźne przychody z transferów, a u nas więcej piłkarzy przychodziło niż odchodziło. Niestety, spoglądając na Poznań trzeba powiedzieć, że tam radzą sobie z tym lepiej (przychody z transferów), całość też jest chyba bardziej transparentna.

Dla takich klubów jak LECHIA: z ambicjami i potencjałem gry w pucharach (miasto, kibice, stadion) głównym sponsorem nie powinna być spółka powiązana ze skarbem państwa, oczywiście nie mówię, że ma jej nie być, niech będzie jak najbardziej, ale nie jak główny, docelowo powinno się szukać kogoś z większymi możliwościami.
31 lipca 2017, 16:20 / poniedziałek
PS.
odnośnik

"Przypomnijmy, że z raportu Deloitte wynika, że aż 81 procent gdańskich przychodów z 2016 roku zostało przeznaczonych na płace. Daje to kwotę 33,63 mln zł. Ostatnie posunięcia transferowe klubu wskazywały, że dąży on do zredukowania tych wydatków. Stąd rozstania m.in.: z Mario Malocą czy Rafałem Janickim, a także liczebne zmniejszenie kadry zawodniczej."

PRAWIE 34 mln - wynagrodzenia???
31 lipca 2017, 17:26 / poniedziałek
Ale czyje płace ? Samych piłkarzy? To kazdy ( licząc 25 osób kadra) zarabia 100k PLN/m?
31 lipca 2017, 17:38 / poniedziałek
A 22 - 25 innych działaczy to pies :))) Wielu z pensją pięciocyfrową. Pożytek żaden lub niewielki.
Jedynie do czego nie można się przyczepić to, że trenerzy młodzieży są przyzwoicie wynagradzani (ok. 5tyś/msc.) bo oni akurat pracują uczciwie :)))
31 lipca 2017, 19:44 / poniedziałek
Trzy mecze chujowe, kilka transferów z klubu i się obudzili fanatycy z forum walczący klawiaturą o dobro klubu. Co się zmieniło od kiedy klub został kupiony przez Niemca? Regularnie pożycza siano na funkcjonowanie klubu(zadłuża klub wobec siebie) za co zresztą regularnie dostajemy od Komisji Ligi nadzory, że mamy większe wydatki niż przychody. Teraz stwierdził, że mają opierdalać aby zbilansować to opierdalają. Jakbyście szanowna rado forumowa zareagowała, gdyby w rundzie finałowej poprzedniego sezonu ktoś trzykrotnie przerwał mecz rzucając racami na murawę z tego powodu? Przecież teraz sytuacja w klubie jest zupełnie taka sama jak w maju? Czemu wtedy geje pokroju gedanii siedzieli cicho ? Przecież kibice z grup kibicowskich od początku mówią ,że obecny stan jest bardzo ryzykowany i na dłuższą metę nie do zaakceptowania .

Skoro wszyscy macie tak dużo czasu, więc na coś na pewno wpadniecie. No chyba ze macie tyle zasług na Lechii, że możecie tylko krytykować ludzi którzy chociaż coś starają się z tego gówna ulepić... więc od Kazika wara. On oraz odpowiednie osoby doskonale wiedziały, że wchodzi do zarządu w którym będzie dwóch do jednego. Ma swoje zadania i z nich się wywiązuje. Jak ktoś twierdzi, że coś robi wbrew interesom kibiców to jest totalnym debilem.

Lwy jasno zadeklarowały, że odkupią od każdego chcącego pozbyć się akcji udziałowca mniejszościowego (strażnika pieczęci) tak aby nie zrobił tego Niemiec, który jak tego dokona to nawet walnego nie będziemy w stanie zwołać. Czasami aż włosy na głowie się jeżyły jak słyszałem jakie odpowiedzi oraz kwoty za akcje padały z ust tychże strażników (jenkowej) pieczęci ...

Gedania pedale po jakiej byłeś stronie, kiedy Jenek rozdał większość akcji swoim przybocznym fletom tak aby prawdziwi kibice nie mieli wpływu na decyzyjność w klubie?

Gdzie byłeś cioto podczas protestu z kucharem ? Po której wyszczekańcu forumowy stałeś stronie?

Teraz mój drogi zapytaj się mniejszościowych udziałowców, którzy tak byli zabujani w Jenku (tak jak ty) jaki mają wpływ na klub? W jakich liczbach zbierają się na spotkaniach akcjonariuszy zwoływanych głównie przez tych samych ludzi, którzy bezinteresownie poświęcają czas dla dobra tego klubu?

Żeby zaraz mnie wszyscy mniejszościowi nie obskoczyli PODKREŚLAM tyczy się to sprzedawczyków i Jenkowych psów którzy wyskoczyli nagle zakupując akcje od Jenka, a nikt ich w środowisku nie znał wcześniej
Czy sugerujesz cioto ze grupy kibicowskie na Lechii sprzedały się ? Kto konkretnie i za co?
Chętnie raz na zawsze poznamy twoje tajne informacje, które rzucasz tu między zdaniami.

Dla mnie jedynie skuteczne działanie na tą chwile to siłowe rozwiązanie problemu zarówno z wyłamującymi się udziałowcami mniejszościowymi oraz z całą resztą układu. Czas pokaże jak to się wszystko potoczy.
31 lipca 2017, 20:06 / poniedziałek
gedania skończ już te swoje drętwe wpisy z cyklu gdzie są ci lub tamci. Zadzwoń do swoich kolegów, którzy sprzedali Lechię panu z Wrocławia za bańkę. Nikt tobie nie będzie odpowiadał i tobie się tłumaczył, bo już podczas protestu pokazałeś po czyjej stronie stoisz i jaki system wartości wyznajesz.
Tyle do frędzla piszącego o układach - każdy mierzy swoją miarką wyznawco jenka.

Co do reszty wpisów.
Dziwię się, że nagle wszyscy są zdziwieni utrzymywaniem klubu z pożyczek. Tak się dzieje od kuchara i stan nie uległ zmianie. Każdy wie, że klub jedzie na pożyczkach i ten fakt kilka miesięcy temu nikogo nie dziwił. Dlaczego teraz kogoś to dziwi ?
Klub szastał kasą na lewo i prawo - źle, przykręca finansową śrubę - źle.
Trzeba to przerwać, trzeba się z nimi rozliczyć - ok to bardzo szybkie rozwiązanie tylko nie znam osoby, która mogłaby podjąć taką decyzję. O tym już było pisane kilka razy. Co musi się stać, żeby podjąć decyzję o rozwaleniu tego i startowaniu od początku? Wskażcie mi taką osobę, która podejmie taką decyzję.

To wcale nie oznacza, żeby nic nie robić, ale trochę zimnej krwi się przyda, zresztą co nam pozostało.

Jeżeli ktoś potrafi logicznie myśleć to niech pomyśli dlaczego taka informacja wypłynęła, dlaczego pan K dzwoni do swoich kolegów z Gda z taką informacją i czemu to ma służyć ?! Czym różni się ta pożyczka od dotychczasowych oprócz tego, że została realizowana od człowieka, któremu obce są pewne kluczowe pojęcia funkcjonujące w biznesie już nie mówiąc o przyzwoitości ?

Warto te i inne pytania zachować na spotkanie otwarte z kibicami. Takowe wstępnie jest zaplanowane na 14 września. Może kwintesencją tego wątku będą merytoryczne pytania dotyczące sytuacji finansowej i wizji oraz konkretnych kroków, jakie zarząd zamierza podjąć w najbliższym czasie. Wtedy wiadomo z czego ich rozliczać i jakich kroków oczekiwać. Z całym szacunkiem pierdolenie na którą nogę ustawić poszczególnych piłkarzy nic nie zmieni w tym temacie.

Po stronie udziałowców mniejszościowych jest pałeczka, aby zachować spójność kapitału i mniej patrzeć ile kto mógłby/miałby zarobić a bardziej jaki może być ciąg wydarzeń, gdy ktoś uzyska bezwzględną większość - w jednym ręku.
31 lipca 2017, 20:13 / poniedziałek
Pyton,daj spokoj,nie warto.
Damskie sie nie liczy.Robcie swoje bracia.
Pozdrawiam
31 lipca 2017, 20:19 / poniedziałek
Tak jak pyton i Zygas napisał 100 % poparcia
31 lipca 2017, 20:40 / poniedziałek
Pyton,z70 Brawo Wy.
31 lipca 2017, 20:42 / poniedziałek
Szkoda tylko takich słów ze wypłaty są uzależnione od tego jak nasi sponsorzy będą wpłacać nam pieniądze to już mówi ze w cudzysłowie golasy rządzą klubem a nie żaden niemiec zresztą cxy w trabkach wielkich czy w warszawie i tak najwierniejsi będą jeździć
(myślę o sobie i moich znajomych ) ave Lechia
31 lipca 2017, 23:46 / poniedziałek
Z biznesowego punktu widzenia: jaki jest dla właściciela/inwestora sens udzielania takich pozyczek?
Mozna przyjąć, ze pozycza czyli nie sponsoruje tj. na papierze nie wyrzuca kasy do studni bez dna. Ale czy tak pozyczoną kasę, gdzie rocznie budżet to 40 a wpływy to 25 mozna kiedykolwiek odzyskac? Jeśli będzie chciał sprzedać klub to nikt mu pewnie nie wyłoży na tacy 50 czy 100 milionów aby inwestycja kapitałowa się z zyskiem zwróciła. Ewentualnie można liczyć na sprzedaż zawodników z zyskiem ale z całym szacunkiem salda rzędu 15 mln rocznie nna takich operacjach nie mamy i raczej długo nie będziemy mieć.
Próbując sprzedać klub trzeba więc zapewne część dużego długu umorzyc. Ewentualnie próbą odzyskania części środków może byc sprzedanie wszystkich wartościowych zawodników ale za klub bez żadnego składu też już się żadnych pieniędzy nie dostanie. No i pozostawi fatalnie wrażenia.

W każdym wariancie te pożyczki nie są do odzyskania w 100%, natomiast daleki jestem od wieszania psów na inwestora, który jakos tam zabezpiecza swoje środki wyłożone na klub. Sorry, ale nie mam co wymagać od niemieckiego właściciela miłości do Lechii.
1 sierpnia 2017, 00:26 / wtorek
Olo Lechia ma wpływy do klubu czterdziestokilku milionowe od kiedy jest Niemiec, wydatki sa niestety większe o kilka baniek co sezon to sa oficjalne dane.Józka można zrozumieć wie,że wszystko się musi bilansować bo inaczej kasy nie odzyska.Pamietasz Cupiała w Wiśle?Ile włożył ponad 100 baniek a psią kupe odzyskał sprzedał klub za bezcen.
1 sierpnia 2017, 07:56 / wtorek
Co się zmieniło w ciągu ostatnich miesięcy? Na wiosnę do końca sezonu walczyliśmy o grę w pucharach a nawet o mistrzostwo. Jeden gol w Warszawie, zatrzymanie większości podstawowego składu poza drogim Sławczewem, trochę szczęścia w losowaniu jak Legła w ubiegłym roku i sytuacja jest o 180% inna.
W tym sezonie nasze szanse na mistrzostwo wynoszą dokładnie 0% a szanse na kwalifikacje LE są mniejsze niż ryzyko spadku. Nie ma więc żadnych szans że fatalna sytuacja finansowa zostanie uzdrowiona przez grę w pucharach.
1 sierpnia 2017, 09:50 / wtorek
Cooer jesteś przykładem typowego Janka z trybuny.
Nic kurwa się nie zmieniło oprócz tego że własnie takie jak Ty Janusze polskiej piłki pobudziły się z pięknego snu. Jak by zaczynała się jazda w kwietniu z układem właścicielskim to byś wył najgłośniej jak potrafisz żeby się opamiętać. Jest zupełnie taka sama kwota zadłużenie teraz jak w kwietniu wobec Franza. Takie same problemy z wypłacaniem na czas pensji dla piłkarzy czy opłacanie kontrahentów. Dla ciebie i podobnych liczy się tylko żeby kupili jakiegoś sławczewa i innego traore. Wtedy to byś nawet nie pierdnął na forum w tym temacie.
Tu nie chodzi o jednorazowy zastrzyk pieniężny z uefa, siano prawdziwe zaczyna się od grupy... Chodzi o zasady finansowania klubu, życia na pożyczkach które sztucznie podnoszą budżet. Wiem że tak działają wszystkie większe kluby tylko do czego to prowadzi? Co jest na samym końcu ?
1 sierpnia 2017, 10:14 / wtorek
Dżihad masz rację poza dwoma rzeczami. Po pierwsze przy życiu na kredyt kiedyś przekracza się pewną granicę, gdzie ustaje dopływ nowych środków a zobowiązania trzeba płacić. Tę sytuację mamy teraz. Po drugie właściciele i zarząd wiedząc że jesteśmy w pobliżu tej granicy nie podjęli ryzyka walki o mistrzostwo, które przy szczęściu w losowaniu mogło przesunąć widmo bankructwa na kilka lat. W zasadzie nawet nie było to ryzyko a jedyna szansa na dalsze funkcjonowanie. Nie wiem zatem na co liczyli i o co chodziło.
1 sierpnia 2017, 11:06 / wtorek
Od wielu lat zastanwiam się, co wy Janki jesteście w stanie zrobić dla wyniku.....Jesteście typami pierdolonych pijawek, które tylką chcą, chcą i chcą. Zastanów się co możesz zrobić dla Lechii a nie Lechia dla ciebie. Bo na razie od lat tylko pierdolenie na forum. Jak gra w czołówce to wzwód (nie wazńe koszty), jak dwie porażki w 3 meczach to flak. Masz problem to viagre pierdolnij jeden z drugim.
1 sierpnia 2017, 11:59 / wtorek
1 sierpnia 2017, 12:04 / wtorek
uuuuuuuuuu , No i masz na forum przejebane gościu :D
1 sierpnia 2017, 13:13 / wtorek
Myślał całą dobę co powiedzieć i wreszcie wymyślił....

odnośnik
1 sierpnia 2017, 13:23 / wtorek
dwaj przyjaciele z boiska: kuchar i mandziara... heh
1 sierpnia 2017, 13:25 / wtorek
Co za beka...
Andrzej pożyć 2 bańki na tydzień lub dwa. Rozliczymy się 1 do 1.
Czy Mandziara ma nas za idiotów?
1 sierpnia 2017, 13:33 / wtorek
Z moich informacji wynika że Kuchar będzie miał % przy następnym transferze Sebastiana Mili -hahahahahaha.
1 sierpnia 2017, 14:42 / wtorek
Mógł chociaż Mandziara powiedzieć pożyczyliśmy 1,7 mln a oddamy 1,8 bo to jest lepsze niż kredyt z banku,ale 1 do 1 w biznesie nie istnieje
1 sierpnia 2017, 14:52 / wtorek
Prezes to kłamie nawet jak mówi Dzień Dobry więc nie ma sensu przywiązywać się do jego wypowiedzi.
1 sierpnia 2017, 15:14 / wtorek
Może nie jest to odpowiedni watek ale co z akcja klubowa dotycząca murali? Zebrano 124% kwoty, wybrano miejsca na murale i jakoś ich nie ma.
1 sierpnia 2017, 16:01 / wtorek
Kiedyś było takie proste myślenie: klub potrzebuje sponsorów. Bogatych. Sponsor miał łożyć (w studnię bez dna) i za bardzo się nie wpieprzać w różne sprawy.

Dziś jest "pożyczka". Nie ma sponsora, jest właściciel/współwłaściciel/inwestor. Zgodnie z tym co napisałem parę postów wyżej: to, że jest to pożyczka nie gwarantuje właścicielowi odzyskania pełni kasy. Pożyczka oczywiście w jakiś większy sposób zabezpiecza jego interesy na okoliczność chęci wycofania się z klubu, daje możliwość odzyskania (zazwyczaj części) włożonych środków.

Nadal nie wiem jakie cele biznesowe ma właściciel. Coroczne regularne zyski ze sprzedaży zawodników? Model a'la Ajax? Do tego potrzebna jest szersza kadra, a właśnie ją odchudzono, gdzieś trzeba tych zawodników ogrywać a np. nie mamy od pewnego czasu drużyny rezerw. Awans do fazy grupowej LE? To się udawało w PL tylko klubom ze znacznie wyższymi budżetami.

Wierzyć mi się nie chce, że ktoś liczył na fartowny awans do pucharów i to by miało cokolwiek zmienić w sytuacji klubu. Nic by nie zmieniło, tak jak piszecie, poziom zadłużenia byłby pewnie .... jeszcze większy bo wzmocnilibyśmy się na LE a drużyna odpadła by w 2 czy 3 rundzie prekwalifikacji z kozojeb..mi.

PS. Zawsze można zaprzestać/zakazać "Jankowania" na forum. Tylko wtedy.... po co forum? ;)
1 sierpnia 2017, 16:30 / wtorek
Zygas70: czekałem na wpis kolaboranta. Bo to, że wszyscy inni mają wyjebane jestem pewien. Wołanie na puszczy, ale kto zrozumie.
1 sierpnia 2017, 16:43 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.011