Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

Sytuacja w Klubie

strona 22/26

5 marca 2020, 16:54 / czwartek
Jeżeli nikt w Lechii nie pomyślał, żeby wysłać ekspresowe przelewy lub wydać dyspozycję przelewu dzień przed terminem(bo liczy się data dotarcia kasy na konto adresata), to ja nie mam pytań. To niedopatrzenie będzie kosztować Lechię grubą kasę. Powiedzieć, że naszym klubem rządzą niekompeteni ludzie, to mało.
5 marca 2020, 17:04 / czwartek
Na takie sumy, nie ma możliwości przelewu szybkiego.
Walić mendziare i zarządzanie klubem, ale z Wolskiego to jest po prostu kurwa. Dostał kasę dzień po terminie ostatecznym, a i tak nic nie zrobił z odwołaniem swojej skargi, mimo, że to Lechia wyciągnęła do niego rękę, gdy ten był kontuzjowany. Tak się odpłaca kutas.
5 marca 2020, 17:07 / czwartek
Express Elixir ma limit bodajże 100k dla klienta biznesowego. Mogli puścić kilka przelewów.
5 marca 2020, 18:59 / czwartek
dobila mnie ta informacja... czy Wolskiemu Lechia będzie wisieć kasę do końca kontraktu obojętnie czy znajdzie klub ?
5 marca 2020, 19:12 / czwartek
Warto w takim momencie zastanowić się poważnie nad działaniem prezesa. Mamy ostatnio kilka takich spraw, które można podciągnąc pod niedopełnienie obowiązków
(art. 296 k.k.). Nie znam kulis rozmów n/t wytransferowania Peszki, ale pewnie pojawiły się propozycje, że Widzew weźmie go na garnek za jakieś grosze a Lechia będzie mu wypłacać wymaganą różnicę. Pozostawienie Lipskiego, w sytuacji gdy pojawiła sie oferta z Piasta też wymagalaby sprawdzenia. Czy to było niekorzystne dla Klubu, nawet jeśli,to trudno będzie to jednoznacznie udowodnić. Natomiast ta ostatnia wystawka to doskonała okazja do tego, aby akcjonariusze S.A. Lechia Gdańsk wszczęli sprawę o działanie zarządu na niekorzyść spółki.

Członkowie władz spółek mogą odpowiadać karnie za nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków . Jeżeli wskutek niekorzystnych dla spółki czynności wyrządzą jej znaczną szkodę majątkową, mogą zostać skazani nawet na karę pozbawienia wolności. Przestępstwo to dotyczy tylko tych osób, które wykonują zarząd sprawami spółki samodzielnie.

Ja nie wiem, czy nie zawaliła tu księgowa, czy to sprawka prezia lub osoby mającej w tej sprawie pełnomocnictwa ale moim zdaniem, jeżeli klub będzie musiał wypłacić całą należną pensję do 2021 roku, to nie można tak tego zostawić.
5 marca 2020, 19:20 / czwartek
Prezes na pewno udzieli wywiadu, w którym wszystko wyjaśni. Oczywiście winna głupia księgowa bo prezes się stara, każdemu dopomoże ale wszystkiego nie dopilnuje...na pewno podstawiona była żeby prezesowi zawistni ludzie mogli wbijać szpilki...
5 marca 2020, 19:20 / czwartek
Wg mojej wiedzy ( tu mogę się jednak mylić ) Lechia , pomimo tego , ma obowiązek płacić mu pensję do końca kontraktu Jeśli jednak znajdzie sobie nowy klub , i dostanie tam gorsze warunki finansowe , Lechia będzie musiała pokryć ew różnicę
A tak już z innej beczki Mandziara rozwala ten klub od środka I wszyscy o tym wiemy Jednak postępowanie Rafała , Sławka....dla mnie delikatnie , duży niesmak
Kiedyś nie zgodziłem się na wyzywanie tu Wolskiego jako piłkarza Lechii Już nie pamiętam w jakim to temacie Dziś biję się w pierś Nie miałem racji
5 marca 2020, 20:30 / czwartek
Przeciez nie liczy sie data dotarcia pieniedzy tylko potwierdzony przelew tak jest w urzedach,bankach.W piłce jest inaczej?
5 marca 2020, 21:02 / czwartek
Nie masz racji. Nie liczy sie data stempla pocztowego. Nigdzie sie nie liczy.

Ja sie Wolskiemu nie dziwie. Mial dlugi kontrakt,nie gra, nie trenuje,anikt go kupic nie chce. Wykorzystal szanse, bo teraz wie, ze bedzie miec kase nawet jak pojdzie do gryfa wejherowo za 2k grac.
5 marca 2020, 21:23 / czwartek
Kilka lat temu za spozniony przelew ze stanowiska prezesa poleciał Sarnowski. W tym przypadku M. nie do ruszenia cwaniaczek zawsze znajdzie wyjasnienia
5 marca 2020, 21:26 / czwartek
widzieliście komunikat na oficjalnej ? - po prostu żart...
5 marca 2020, 21:31 / czwartek
odnośnik

W nawiązaniu do publikacji na portalu Interia Sport zatytułowanej "Rafał Wolski będzie wolnym zawodnikiem", Lechia Gdańsk S.A. potwierdza fakt, iż kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej pomiędzy Klubem a Zawodnikiem uległ rozwiązaniu z dniem 4 marca 2020 roku.

Jednakże zawarta w publikacji informacja jakoby Klub musiał wypłacić zawodnikowi wszystkie pensje do końca czerwca 2021 roku jest nieprecyzyjna. Lechia Gdańsk jest zobligowana do wypłaty różnicy pomiędzy gażą, jaką otrzymywał, a wynagrodzeniem z gry w innym klubie. Zatem teza zawarta w publikacji byłaby prawdziwa tylko w sytuacji, gdy Rafał Wolski zrezygnuje z uprawiania piłki nożnej do 30 czerwca 2021 roku.

Odnośnie formalnej poprawności i merytorycznej zasadności oświadczenia Sławomira Peszko dotyczącego rozwiązania kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej wypowie się właściwy organ PZPN - Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych. Do czasu rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy, Sławomir Peszko jest zobowiązany do wykonywania swoich obowiązków wynikających z kontraktu, natomiast Klub nie zamierza udzielać dalej idących komentarzy dotyczących tej sprawy.
5 marca 2020, 21:35 / czwartek
Kuchar wróć
5 marca 2020, 21:44 / czwartek
Komunikat redagowała chyba księgowa...ale mi nie do śmiechu jak robią pośmiewisko z mojej Lechii.
5 marca 2020, 21:48 / czwartek
Żadnego Kuchara! Też był nastawiiony tylko na wyciąganie kasy. W ogóle obiektywnie widzę dużo dobrych zmian, wywalanie tych przepłacanych gwiazdek , udane według mnie transfery, silna kadra. Tylko co z tego , jak przelew idzie dzień za pozno, trener się zesrał ,z nowych nie korzysta i w eter idzie amatorka totalna , bezład, wały jakieś.
Szkoda naprawdę , bo bardzo niewiele potzreba by Lechia potęgą sportową. Wystarczyłoby to wszytko uczynić transparentnym , przejrzystym a szybko wróciłoby zainteresowanie kibiców, pojawiłaby się kasa. Kwestia czy prezio tego chce? Bo gdyby nawet jasno było powiedziane ,że chce zarabiać też dla siebie kasę z potencjalnych transferów to nie widzę w tym nic złego. Nie wierzę ,że obecnie on jest na Lechii do przodu, przy tyle głupich decyzjach transferowych to nawet wały i jakaś kasa bokiem nic by nie dała. Mila, Wojtkowiak, Wawrzyniak, Peszko, Wolski, Sobiech to jest tylko wykaz wtop na panach reprezentantach ,a są dziesi.ątki innych każda w bankach. Kasa z miasta i tv tego nie pokrywa ,nie ma opcji
5 marca 2020, 21:49 / czwartek
Wolski może podpisać 1.5 roczny kontrakt z Wda Lipusz wart 500 zł miesięcznie a Lechia będzie mu wypłacać różnice.
5 marca 2020, 21:52 / czwartek
Nic nie rozumiem. Jakby Wolski został u nas to płacilibyśmy mu 100 koła co miesiąc a teraz jak odejdzie to będziemy mu płacić tylko różnicę pomiędzy 100 koła a jego zarobkami gdzie indziej? To chyba lepiej dla nas?
5 marca 2020, 21:55 / czwartek
Nie lepiej. Bo gdyby kontrakt był ważny to owszem trzeba mu płacić , ale można dopilnować by poszedł do jakiegoś widzewa który chociaz wyplaci mu reszte pensji, teraz Wolski z nowym klubem bedzie dzielil kasę otrzymywaną z Lechii
5 marca 2020, 21:56 / czwartek
Niech wypierdala mimo tego że trzeba będzie mu płacić. Zajmował tylko miejsce małolatowi.
5 marca 2020, 21:56 / czwartek
Z Kucharem to żart. Ciekawe w ogóle jakie konsekwencje licencyjne będzie miała ta sprawa...
5 marca 2020, 21:57 / czwartek
Czyli potwierdziła się wtopa i ktoś musi za to beknąć. Następny krok należy teraz do akcjonariuszy mniejszościowych. Czy Rafał Wolski zechce kontynuować karierę ze swoim bratem, w Zniczu Pruszków, LZS Pcim Dolny czy też Legii Warszawa nie ma większego znaczenia, gdyż stał się panem tej sytuacji i bardzo wątpię, aby nie skorzystał z tego, że nawet w tym ostatnim przypadku ustali sobie na początek pensję 3 tysiące a dopiero w drugim roku poprosi o nowy kontrakt a w nim zwrot tego, co klub zaoszczędził dzięki jego sprytowi. Ma argumenty w ręku i ktoś mu je włożył do ręki.
5 marca 2020, 21:58 / czwartek
Wolski to totalna pizda i frajer, przecież Lechia mu płaciła tyle lat mimo wiecznych kontuzji. Przeskakuje wraz z mario peszko Hubcia W.
5 marca 2020, 21:59 / czwartek
W jaki sposób będzie dzielił? Musiałby mieć podpisany kontrakt minimalny jak Błaszczykowski i dostawać od nowego klubu kasę pod stołem.
5 marca 2020, 22:01 / czwartek
sam sobie odpowiedziales , chyba ze wierzysz w honor wolskiego?
5 marca 2020, 22:03 / czwartek
Niekoniecznie pod stołem. Ma nowy kontrakt minimalny a w umowie, że po zaprzestaniu dojenia lechii wzrasta na kolejny rok np. do 100 tausenów w przypadku Legii a 30 tyś w przypadku dajmy na to Widzewa. Tamci są i tak zawsze do przodu.
5 marca 2020, 22:05 / czwartek
Kurwa. legia z dużej , Lechia z małej! Ludzie! Kurwa!
5 marca 2020, 22:05 / czwartek
sorry kompromitująca literówka : naszej Lechii, ale to z pośpiechu
5 marca 2020, 22:06 / czwartek
Nie musi nic pod stole dostawać... nowy klub będzie płacił 500 zł a Lechia dopłacać resztę. Tym sposobem na Wolskiego stać nawet Bałtyk Gdynia. Wolski zero honoru i jeszcze mniej ambicji.
5 marca 2020, 22:08 / czwartek
Nowy klub da mu pewnie 20-30k tak by nie musiał czekać na przelewy od Mandziary, a po półtora roku podwyżkę do 60-80. O resztę będzie się sądził po latach z Lechią
5 marca 2020, 22:09 / czwartek
Ciekawe co teraz z jego kolejnymi wezwaniami do zapłaty. Będą lądować w koszu i całość pójdzie dopiero jak będzie potrzeba do licencji czy klub będzie mu musiał płacić na bieżąco?
5 marca 2020, 22:10 / czwartek
To teraz Wolski idzie do któregokolwiek klubu ekstraklasy mówi podpisuje z wami kontrakt 3 letni przez pierwsze 1,5 roku będziecie płacili mi minimalne wynagrodzenie piłkarskie wg PZPN które wynosi 500 zł resztę czyli 139500 pokryje Gdańska Lechia i jest git. Jak kto myśli czy nie znajdą się chętni na gracza za 500 zł chociażby do szkolenia młodych. Niech żyje nam Prezes bo on jest wielki tylko inni stawiają mu kłody bo to nie ludzie a wilki. Łubudubu Łubudubu to mówi klub Lechia Gdańsk.
5 marca 2020, 22:12 / czwartek
Te zobowiązania zanim uzyskają moc prawną to czeka go kilka lat w sądach i trybunałach arbitrażowych. Borysiuk ostatnie 4 pensje dostał po 16 miesiącach i 2 wyrokach jeśli się nie mylę
5 marca 2020, 22:13 / czwartek
chyba oczywiste ze to co do licencji potrzebne, co ty stara wolskiego jestes ze sie martwisz jak kase dostanie? sorry za nerwy w ogóle ta Lechia jest dla mnie częscią życia ,zawsze była i będzie i wkurw straszny dzien po dniu. Może Z. napisz parę słów , bo to wszystko się w głowie nie mieści co się dzieje
5 marca 2020, 22:27 / czwartek
Po prostu nie wiem w czym problem. Piłkarsko to jest gość na poziomie śledzi czy łks i czy będziemy mu płacić całość czy 99% to jeden chuj. Dla Lechii jest bezużyteczny i nigdy by już i tak nie zagrał.
5 marca 2020, 22:29 / czwartek
Edwin to się niestety dzieje...i to od dłuższego czasu tylko my patrzyliśmy przez palce. Chcieliśmy silnej sportowo Lechii, dobrych znanych zawodników i przede wszystkim wymarzonego mistrzostwa. Przewijały się znane nazwiska, przygasłe sławy i wydawało się w pewnym momencie za Nowaka ze jest bardzo blisko...potem zjazd i odnowa pod wodza Stokowca...PP i walka o mistrza zakończona 3 miejscem. Niby wiedzieliśmy, ze organizacyjnie źle się dzieje, ze prezes to menda i hochsztapler ale dalej się łudziliśmy, ze jakoś to będzie. A choroba rozwijała się przez cały czas...
5 marca 2020, 22:31 / czwartek
@cooer właśnie w tym problem, ze jest bezużyteczny a trzeba mu płacić duże pieniądze...
5 marca 2020, 22:50 / czwartek
Jakby mi ktoś powiedział o godzi. 18:00 2 maja 2019, że 05.03.2020 sytuacja będzie tak beznadziejna to bym nie uwierzył. To o patrzeniu na sytuację w klubie przez palce pasuje idealnie. Ciekawe co będzie dalej... powiedzmy, że zdobędziemy PP jeszcze raz (co wcale nie jest takie nieprawdopodobne) to przedłuży tą patologiczną sytuację czy jest w jakimś stopniu możliwe , że ją uzdrowi ?

PS. Wolskiemu Lechia przedłużyła kontrakt kiedy się rehabilitował i nie wiadomo było w ogóle kiedy do zawodowego grania wróci... nie wiem czy byłbym w stanie zachować się tak ch*jowo mimo zaległości w płacach.
5 marca 2020, 23:00 / czwartek
Nie chce się smucić ale tylko naiwni ludzie mogli wierzyć, że to się dobrze skończy grając w takie karty, gdzie się przepłaca przynajmniej trzykrotnie kontrakty. A o długości poszczególnych kontraktów powinna być zawiadomiona prokuratura.
6 marca 2020, 00:01 / piątek
Wolski z swoim 'szklanym' zdrowiem o czym wie każdy klub i sam on jest świadomy tego nie zarobi nigdzie do konca(kariery! ) tyle co tu w 1,5 roku.
6 marca 2020, 00:17 / piątek
No tak tylko że najgorsze jest to że będzie sobienppogrywał w jakimś np. Bałtyku rekreacyjnie za 500 zł a prawdziwą pensję będzie płaciła Lechia
6 marca 2020, 07:20 / piątek
Tak i tak byśmy musieliu płacić. Niech gra rekreacyjnie w Starych Polaszkach. Chłop ma dopiero 27 lat. Mógł mieć 8 lat grania na wysokim poziomie. Co z tego że przez dobry rok będzie nas doił skoro ucieka mu 7 lat dobrego kontraktu. A jeśli już zrobi jeden krok (półtora roku) w tył to z takim zdrowiem już nie wróci na wysoki poziom.

Mimo wszystko myślę, że znajdzie się jakiś trzecioligowy zagraniczny klub, który mu zagwarantuje pensje podobną do naszej. Może do czerwca za grosze z opcją przedłużenia za normalne pieniądze.
6 marca 2020, 08:18 / piątek
@_kaczorowski
Oficjalnie: LechiaGdanskSA się skompromitowała. W klubie potrzebny jest wstrząs, ale nie liczę na oficjalny bojkot. Przedstawicielom kibiców chyba dobrze się żyje z prezesem. Ja nie zamierzam się dokładać do kieszeni AM dopóki piłkarze nie dostaną wszystkich zaległych pensji. odnośnik

Też się zastanawiam czy LWY, kibice czy my coś w końcu zrobimy w tej sprawie????
6 marca 2020, 10:14 / piątek
to jest jakiś atak koordynowany? odnośnik
6 marca 2020, 10:47 / piątek
moze najwyzszy czas

to wszystko i tak pierdolnie - predzej czy pozniej
6 marca 2020, 10:48 / piątek
Musieli dostać wcześniej jakiś cynk.
Jeżeli akcjonariusze mniejszościowy oleją tę sprawę, to będzie oznaczać, że Mandziara już z nikim i z niczym nie musi się w Gdańsku liczyć. Po prostu ich rola ograniczy się do straży nad nazwą i siedzibą klubu. I koniec – reszta to republika bananowa.
Różnica między PSG a Lechią jest jednak taka, że w Paryżu ta różnica pokrywana jest z kasy z zewnątrz, u nas różnicę tę po prostu pokrywa się niezapłaconymi zobowiązaniami.
6 marca 2020, 12:12 / piątek
Jeżeli skończyłoby się tylko na Wolaku, to spółka poniosłaby ‘ znaczną szkodę’, natomiast, gdyby dołączyć do tego Peszkina, to w grę wchodzi ‘szkoda w wielkich rozmiarach’ ( ponad 1000-krotna miesięczna płaca minimalna) . W pierwszym przypadku to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Uznany winnym i skazany może spłacić szkodę , wówczas nie podlega tej karze. Nie jest pewne, czy wpłata nie poszła za późno, bo po prostu nie było kasy ale i tak lepszym rozwiązaniem było wówczas wzięcie pożyczki, choćby na lichwiarskim procencie. Czyli zaniechanie było. Natomiast jest niemal pewne, że to „karanie” ludzi, co upominają się o pieniądze jest ewidentne. Wiem, że niektórym nie podoba się takie podejście piłkarzy, z drugiej strony nie może być przyzwolenia na takie rozgrywki. To jest nieprofesjonalne i psuje atmosferę w drużynie i piłkarze siłą rzeczy tracą chęć jak wcześnie żołnierze w obcych armiach za przelewanie krwi za cesarza.
6 marca 2020, 12:32 / piątek
Przecież to jest oczywiste działanie na szkodę Klubu/spółki.
Niegospodarność finansowa jak się patrzy...żeby to było pierwszy raz to bym zrozumiał ale to się powtarza cyklicznie.
Co rusz wychodzą na jak jakieś "kwiatki" skutkujące odjęciem punktów,karą finansową a co się z tym wiąże pogorszeniem wizerunkowym Klubu.
Lawirowanie na krawędzi terminów by pokazać na złość że kurwa "dostaniesz co swoje ale będziesz czekał do ostatniego dnia a wręcz ostatniej regulaminowej godziny"...i nawet tego nie potrafią dobrze rozegrać!!!
Tu jest potrzebny prokurator.Nie wiem czy takie rzeczy ściga się z urzędu czy nie ale lepiej żeby to jebło jak najszybciej by pozbyć się tego pierdolonego szkodnika mendziary.
6 marca 2020, 12:47 / piątek
Zarząd odpowiada solidarnie. Będziesz robił bannery PDW Z ? Nie zesrajcie się tu co poniektórzy.
6 marca 2020, 12:47 / piątek
Poważnie lepiej by "to jebło" - życzysz klubowi by walnął bankruta/degradację?
6 marca 2020, 12:57 / piątek
Nie rozumiem tej podnietki. Ludzie nie dajcie zrobić z siebie idiotów. Teoretycznie możemy być jeszcze MP (mało realne), na podium (o wiele bardziej realne) i zdobyć PP (50/50). Wy panikujecie jak byśmy byli w drugiej połowie drugiej ósemki. Jak dzieci. Tu poczytajcie dla relaksu bo jest śmieszne odnośnik
1 ..... 20 21 22 23 24 ..... 26
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.517