Gdańsk: środa, 18 lipca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Błażej Augustyn

strona 1/1

1

4 grudnia 2017, 21:38 / poniedziałek
A, po paru latach milczenia postanowiłem, że coś napiszę :)

Ale nie o tym, co najbardziej mnie dziś w kontekście naszej Lechijki frapuje, czyli braku tożsamości zespołu, o zakłamaniu i ogólnym kurestwie jakie rządzi tym klubem, o tym, że przeżywam właśnie najgorszy czas pod względem utożsamiania się z drużyną, która biega w biało-zielonych koszulkach po boisku, od kiedy Lechia jest moją miłością, a T29 drugim domem.

Dla rozluźnienia, lekko groteskowo, po dwóch kulturalnych lampkach wina u boku małżonki naszło mnie na podjęcie tematu człowieka - symbolu aktualnej polityki kadrowej prowadzonej przez WŁODARZY Lechii, czyli Błażeja Augustyna.

Pytam się ja: jak, do kurwy jasnej, gość o umiejętnościach kwalifikujących go do gry na poziomie 4, 5 ligi znajduje się w kadrze zespołu ekstraklasy (ja pierdykam, za każdym razem jak używam słowo "ekstraklasa" mówiąc o tej śmiesznej lidze, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać). Mało tego, jak ta karykatura piłkarza łapie się do pierwszego składu, wygrywając w nim miejsce z:
- reprezentantem Kanady (Vitoria)
- byłym mistrzem Węgier (Nalepa)
- reprezentantem Polski U-19, byłym piłkarzem młodzieżowej ekipy Fiorentiny (Chrzanowski)
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????

Przeca ten Augustyn to gość, który popełnia 2-3 "wielbłądy" na mecz. Kiksy, wywalanie piłki wpizdu, byle się jej pozbyć, samobój z Amiką.

Każdy kolejny raz, kiedy ten amator pojawi się w meczowej "18" Lechii będę traktował jako potwierdzenie, że tym złodziejom siedzącym u sterów Lechii nie zależy na wyniku sportowym, a na jakichś brudnych interesach.

No i to by było na tyle. Dobrej nocy.

PS. Przy okazji mojej "aktywizacji" po latach pozdrowienia dla mych byłych dyskutantów na tym forum: Olo, Eljot, Matad, Marek Czarny, Gruby Mario :), Animag i dla paru innych, których poznałem tu w 2001, 2002. To były dobre czasy...
4 grudnia 2017, 22:47 / poniedziałek
Nadmieniam jedynie że ten tak nielubiany przez Ciebie zawodnik jest 3cim strzelcem w Lechii w tym sezonie zaraz za braćmi Paixao. Piszesz jak k...wa frustrat albo prowokator.
5 grudnia 2017, 06:32 / wtorek
Jest trzecim strzelcem ponieważ dwa razy od niego piłka się odbiła w polu karnym rywala. Z drugiej strony ma prawie taką samą skuteczność. Jak już piłka leci mu na głowę to nie potrafi w odpowiednią bramkę trafić.
Więc się ogarnij albo wypierdalaj.
5 grudnia 2017, 07:05 / wtorek
Nie potrafi bronić, nie potrafi podać, nie potrafi wyprowadzić piłki, nie ma szybkość, przegrywa pojedynki siłowe i jest mało perspektywiczny. Augustyn powinien wypier... z Lechii jak najdalej, niech weźmie Warszawskiego ze sobą :D
5 grudnia 2017, 08:43 / wtorek
Drogi lippmanie
Tu nie chodzi o lubienie lub nie Błażeja
Corney , na jego przykładzie , w bardzo obrazowy sposób przekazał to co dzieje się od dawna w naszej Lechii
A jeśli nie zrozumiałeś tego przekazu , posłuchaj rady od kolegi powyżej
5 grudnia 2017, 09:56 / wtorek
"..tym złodziejom siedzącym u sterów Lechii nie zależy na wyniku sportowym, a na jakichś brudnych interesach."

i to jest niestety szczera prawda
5 grudnia 2017, 16:05 / wtorek
corney slusznie prawi a kto go oskarza o bycie prowokiem niech wypierdala z forum.
Drugi najlepszy strzelec dobre!Trzeba miec zjebany beret albo byc...prowokatorem.
5 grudnia 2017, 17:20 / wtorek
To ani żaden obrońca ani żaden grajek...porownalbym go nawet z jednym śledziem na S. tylko , ze przykro robić te porównania
Obrońcą to był sp.Andrzej Salach czy np.Mariusz Pawlak
6 grudnia 2017, 18:22 / środa
Tak czy inaczej, na zawsze zapamiętam go z tej sytuacji.
odnośnik
I za to ma u mnie szacunek.
6 grudnia 2017, 19:25 / środa
Szacunek szacunkiem , ale ta sytuacja potwierdza ewidentny brak techniki . Tak jak zawsze miał być wykop na oślep w trybuny , a że kunda znalazła się na trajektorii .. no cóż peszek.
6 grudnia 2017, 19:52 / środa
Tak wszyscy piszecie że tragedia itp itd ale środkowych obrońców to my niestety nie posiadamy wcale każdy nasz gracz ma tak duże wady dyskwalifikujace go do gry w ekstraklasie.Augustyn jest kłodą techniczna to każdy to wie ale z kolei to nasilniejszy z naszych obrońców jeśli chodzi o grę głową i grę solową z silym napastnikiem.Gdy go nie ma to z kolei silni gracze przedstawiają naszych obrońców jak chcą i gdzie chcą silowo i padają bramki że stałych fragmentów ajaj jest to trzeba się modlić by szybcy gracze grali na innych lub asekurowac go i tak źle i tak niedobrze,pewnie dlatego gra dalej.
6 grudnia 2017, 19:56 / środa
Niestety grajek z niego żaden, na pewno nie na ekstraklapę. Wydawało się ze po słabej rundzie wiosennej Janickiego i jego niby wypożyczeniu, będzie w stanie dać coś obronie; oprócz juniorski błędów, po których tracimy punkty niestety niewiele.
Nawet jeżeli miał to być wykop na pałę, to trafienie śledzia - Kuna w ryj (czy śledź może mieć ryj?) i to w debrach i na wyjeździe ...bezcenne. Chociaż ten strzał wydaje mi się celowy, ale w tej sytuacji każdy zobaczy to co chce zobaczyć. Faktem jest ze kurwom rura zmiękła zaraz na początku, a Trójmiasto JEST NASZE!!!
6 grudnia 2017, 20:26 / środa
Tak to Augustynowi wyszło najlepiej. Ten sekundowy gif "z wybiciem życia" Błażeja dobrze obrazuje sytuacje kibicowską w Trójmiescie.

Ja nie mam do Augustyna pretensji. Jest jaki jest, lepszy nie bedzie, jeszcze nie raz doprowadzi nas w stan przedzawałowy, natomiast nie wybacze tym szujom w białych rękawiczkach rozmontowania obrony z zeszłego roku.

TYLKO LECHIA!
11 stycznia 2018, 08:03 / czwartek
Wywiad naszego "ulubieńca" w trojmiasto.pl:
"Błażej Augustyn: Mogę być jak Kamil Glik"

https://sport.trojmiasto.pl/Koziol-ofiarny-Lechii- Gdansk-jak-Kamil-Glik-w-reprezentacji-Polski-Wywia d-z-Blazejem-Augstynem-Lechia-Gdansk-n120079.html

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.024