Gdańsk: piątek, 20 kwietnia 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

LECHIA - Wisła Kraków 10.02 sobota g.20.30

strona 1/1

1

6 lutego 2018, 11:53 / wtorek
Czas obudzić forum z zimowego letargu. Tym razem w oknie transferowym Mandziara raczej uszczelnił przewiewy pianką poliuretanową niż otworzył je na oścież. Szkoda, ze przy okazji nie udało się przez to okno wyekspedjować całą rzesze podgrzewaczy siedzień po kilkadziesiąt tysiecy każdy (a czasem i więcej).
W okresie przygotowawczym Owen miał wolną rękę i forma zespołu bedzie jego autorskim projektem. Po sparingach raczej ciężko wywróżyć jaka ona bedzie.

W sobotę rozpoczynamy rundę i od razu mamy mecz o wszystko. Przeciwnik nie jest łatwy (ale z takimi też nie dawaliśmy rady wiec nie ma to znaczenia) a 3 pkt to konieczność, jęsli chcemy jeszcze marzyc o górnej 8.
Dlatego nie ważne jak, wazne aby skutecznie.
Typ: 1:0 dla nas. Gola strzeli Łukasik bezpośrednio z rzutu rożnego w 94 minucie.

TYLKO LECHIA!
6 lutego 2018, 14:27 / wtorek
Bedzie dobrze, ja licze na Sebastiana M że wejdzie na ostatnie minuty i strzeli na 3:2.
6 lutego 2018, 14:57 / wtorek
Sebastian M(askotka) będzie grał od pierwszej do ostatniej minuty do końca sezonu... a potem dostanie podwyżkę i kontrakt na 10 lat.
6 lutego 2018, 22:25 / wtorek
Dziewięć kolejek do końca rundy zasadniczej a po niej.... no właśnie gdzie? Czy gra o splendor czy o zachowanie miana ekstraklasowca. Gdyby ktokolwiek przewidział taki scenariusz w lipcu 2017 r. powiedziałbym, że jest niespełna rozumu. Jeszcze raz się okazało, że w sporcie a szczególnie w piłce wszystko jest możliwe. Szkoda, że w tym mało pozytywnym znaczeniu. Teraz trudny mecz ale Lechia zawsze lepiej wypadała w meczach wydałoby się z góry przegranych niż w tych gdy większość kibiców dopisywała pkt. Lechii przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Jak zagra Lechia? To wielka niewiadoma ale teraz Owen nie będzie miał wytłumaczenia, że nie on przygotowywał zespół, a taki zastał. Teraz wiadomo kto przepracował pól rundy poprzedniej i kto przygotował zespół do ostatecznej batalii sezonu 2017/2018. Martwi mnie tylko brak w grach kontrolnych Haraslina, który swoją dynamika wiele dawał Lechii. Czyżby nie doszedł jeszcze do pełnej sprawności. Nie wiadomo co z Wo9lskim, który co by nie mówić jest graczem ponadprzeciętnym w zespole obecnej Lechii. I czy w końcu celowniki bliźniaków są odpowiednio nastawione i obaj przestana dawać się łapać jak juniorzy na spalone. Druga linia wyraźnie została wzmocniona i chyba obrona po powrocie Gersona (o ile grać będzie na poziomie z T29) powinna sobie poradzić. Przed Lechia bardzo trudne mecze z drużynami z górnej połówki tabeli ale trzeba je wygrywać i ten z Wisłą jest pierwsza okazją ku temu. Nic innego 10 lutego jak tylko zwycięstwo.
7 lutego 2018, 00:16 / środa
Ciężko będzie grać Gersonowi na poziomie z T29, bo nigdy nie grał tam meczów ligowych :-)
7 lutego 2018, 01:38 / środa
Może mu chodziło o sparingi ;)
7 lutego 2018, 17:30 / środa
Macie rację, nie pamiętałem, że Gerson przyszedł do Lechii w 2015 roku gdy już od prawie 4 lat Lechia grała na Letnicy - mea culpa. Na T 29 grali na stoperze Janicki i Kozans.
8 lutego 2018, 00:33 / czwartek
Mogę Ci darowac,ze nie pamiętasz gdzie grał Gerson,ale nie daruje, jezeli nie pamiętasz bramki Apka z rogu. To tak w nawiazaniu do zajawki meczu...
8 lutego 2018, 22:23 / czwartek
Mając prawie 70 lat i kibicując Lechii od wózeczka. oglądając ponad 1000 meczy w wykonaniu Lechii w Gdańsku i na wyjazdach można zapomnieć kiedy jaki gracz grał. Stąd moja pomyłka ale przejrzałem dokładnie karierę Gersona w Lechii i przyznałem się do oczywistego błędu. Tylko Pan Bóg podobno się nie myli ale to nieprawda bo ... starość mu nie wyszła po prostu się pomylił. A wracając na poważnie do meczu sobotniego to tylko żeby nie było zbyt zimno bo to może zmrozić naszych bliźniaków. Trzeba po prostu ten mecz za wszelką cenę wygrać tylko co znowu wymyśli Stefański!
9 lutego 2018, 10:46 / piątek
Dwie wiadomości jedna dobra, druga taka sobie. Po pierwsze nie zagra błazen Augustyn bo ponoć chory a po drugie sędziuje Stefański ch.. albański.
10 lutego 2018, 01:07 / sobota
Chciałem właśnie napisać jaką jedenastkę bym wystawił z naszej trzódki, ale po chwili doszedłem do wniosku, że nie mam właściwie pojęcia kto wyjdzie. Jest kilku pewnikaów typu Kuciak, czy Pajszo, ale co do większości pozycji to raczej nie ma 100%towców wielu. Jakieś typy??
10 lutego 2018, 09:33 / sobota
Kuciak - Chrzanowski, Gerson , Nunes - Stolarski, Mladenovic, Lukasik , Slavchew - Peszko, Paixao M. , Paixao F.
10 lutego 2018, 11:05 / sobota
Mam tylko nadzieję ze bez Nunesa a znajdzie się miejsce dla Ariela
Tylko Lechia!
10 lutego 2018, 11:18 / sobota
Nie ma srania po krzakach!
Dzisiaj zwycięstwo! Aejaoo, hej Lechia gool!
10 lutego 2018, 11:34 / sobota
Kuciak, Chrzanowski, Gerson,Nunes,Stolarski, Łukasik,Slavczew,Krasic,Peszko, Flavio, Marko
10 lutego 2018, 16:00 / sobota
Co tu tak cicho? Wszyscy oglądacie skoki narciarskie?

Ten mecz odpowie na pytanie, na co jeszcze możemy czekać w tym sezonie. Zwycięstwo utrzymuje nas w grze o ósemkę. Zostało nam 16 meczów, do lidera tracimy 17 punktów, do podium 12, do ósemki 7. Limit wtop, pecha i frajerstwa dawno został wyczerpany i tylko seria zwycięstw da nam szansę na jakiś przyzwoity wynik.

Remis lub porażka oznacza, że walczymy tylko o utrzymanie, a jedyne na co czekamy i liczymy, to rozgromienie gdynian w derbach.

Dziś tylko zwycięstwo. A potem? Czuję, że wygrana w derbach sprawi, że to my załapiemy się do pierwszej ósemki, a niebiesko-żółci spadną do drugiej.
10 lutego 2018, 16:12 / sobota
Wszystko się zgadza z wyjątkiem, że te kurwy są żółto niebieskie. Dziś zwycięstwo. Pozdro.
10 lutego 2018, 20:47 / sobota
mam juz dosyc kuciaka w tym zespole
10 lutego 2018, 21:26 / sobota
Rooz jak już to chyba trenera bramkarzy
10 lutego 2018, 22:26 / sobota
no nie wiem , to nie junior , a bledy wynikaja z braku koncentracji mysle, co drugi mecz cos takiego mu sie przytrafia
10 lutego 2018, 22:27 / sobota
3 2 1...

Zderzenie prawdy z rzeczywistością..
10 lutego 2018, 22:29 / sobota
Nie da się tego gówna oglądać. Nie chce już wiecej czytać na tym forum że styl nie ma znaczenia.
10 lutego 2018, 22:34 / sobota
Na gorąco po obejrzeniu meczu(niestety w tv, delegacja), gramy jeszcze gorzej niż jesienią. Gra i ustawianie się obrońców przyprawia o palpitacje serca, w środku pola zero kreatywności i przytrzymania piłki a gra naszego ofensywnego trio to już pełen kabaret. Bracia na tą chwilę to nie wiem czy łapali by się do składu w lidze salezjańskiej a Peszko jak zwykle pełen chaos (jemu jedynie nie można zarzucić braku zaangażowania). W pewnym momencie około 80 min pokazali statystykę podań i Wisła miała ich o 100 więcej od nas i o 10% większy procent celnych podań. To jak my mieliśmy wygrać ten mecz, że zremisowaliśmy to cud. A Gerson to jak wa.gon z węglem na autostradzie
10 lutego 2018, 23:06 / sobota
Według mnie to biegamy jak by więcej. To plus. Sądzę również że z całym szacunkiem do Dusana, ale powinien odpocząć ze trzy mecze. Może Zelenika by się pokazał z fajnej strony w ekstraklasie.
10 lutego 2018, 23:44 / sobota
doping na 6+... peszkin ,stolarski.łukasik gracze meczu.. i generalnie lepiej niż było..WIERZE W LECHIE !!!! a iii KU>>>WSKO ZIMNO !!!!
10 lutego 2018, 23:46 / sobota
Popieram zmianę bramkarza. Ile głupich błędów Kuciaka już w tym sezonie było? Co ma myśleć rezerwowy bramkarz? Mówią mu pewnie o konkurencji o walce o pozycję nr 1 w klubie a tak naprawdę to jeśli Kuciak nie będzie miał jakiejś kontuzji to Zelenka nie ma szans na granie. Kuciak był w doskonałej formie jedną rundę, pierwszą po przyjściu do nas, potem było zdecydowanie słabiej. Jeśli chodzi o styl gry, to chyba musimy się przyzwyczajać do wyspiarskiego kopania. Szkoda tylko, że to brytyjska piłka z lat osiemdziesiątych (długa piłka do przodu i walka) a nie ten obecny styl (tempo, siła i kombinacja w jednym). A może to wina wykonawców a nie taktyki. Prawda jest taka, że to się słabo ogląda. Jedyna zaleta, że skład a właściwie obrona została zdecydowanie odmłodzona. Na razie Chrzanowski miał dużo długich i do tego górnych piłek, które były dodatkowo mało dokładnie dogrywane. Ale to dopiero początek dla chłopaka i wolę aby ogrywali w składzie 2, 3 młodych, niż mieli tam grać starzy wyjadacze.
10 lutego 2018, 23:47 / sobota
Dr Owen zadowolony z gry więc nie ma co komentować.To, ze czeka nas ciężki bój o utrzymanie to juz szczegół...
10 lutego 2018, 23:55 / sobota
Niestety wynik tego meczu zdefiniował według mnie cel na ten sezon. Jest nim utrzymanie, im szybciej to nastapi tym lepiej.
Jesli w przerwie można było liczyc na coś wiecej niz 1 pkt to druga połowa sprowadziła nas do parteru. Brak argumentów z przodu, widoczny brak rozgrywającegi (ofensywnego pomocnika) aż nadto widoczny.
W I połowie rozbujał sie trochę Stolarski i stworzyliśmy kilka sytuacji, w II połowie Wisła umiejetnie przyblokowała skrzydła, a przez środek nie było komu grac do przodu, bo Łukasik ma genetycznie zakodowany zakaz kopania piłki w kierunku bramki przeciwnika, a Sławczew jest strasznie chaotyczny. Peszko trochę sie wypompował i juz nie było komu biegać w przodzie. Wejscie Milosa ożywiło trochę skrzydło, niestety dośrodkowywać to on nie umie...
Także juz za tydzień mecz za 6 pkt, arcyważny mecz dla nas. Trzeba sie do tego przyzwyczaić i przestać liczyc ile nam brakuje do podium. Trzeba liczyc ile mamy do strefy spadkowej.

TYLKO LECHIA!
11 lutego 2018, 00:18 / niedziela
O podium i pucharach to zapomnijmy. Nawet gdyby udało się wejść do 8 co jest naprawdę niestety mało realne to i tak w tym roku punkty się już nie dzielą na 2, więc strata do miejsca pucharowego jest nie do odrobienia. Czeka nas walka o utrzymanie (na szczęście na tą chwilę jest kilka teoretycznie słabszych zespołów (Sandecja, Bruk-Bet). Chyba w klubie zdawali sobie sprawę w zimie, że o puchary nie zagramy więc postanowili odmłodzić skład i dobrze. To znaczy mam nadzieję, że taki był powód a nie to, że nie ma kasy na starych wyjadaczy (tak wiem jestem naiwny, ale wolę myśleć, że to właśnie przemyślane działanie z myślą o przyszłości).
11 lutego 2018, 00:55 / niedziela
Żeby wejść do 8 musimy wygrać do końca rundy zasadniczej 5 meczów lub jakoś inaczej uciułać 15 punktów ,40 punktów powinno starczyć .Jestem pełen obaw (łagodnie mówiąc czy to realne) o realizację tych celów .
11 lutego 2018, 10:00 / niedziela
Mecz podsumowałbym w trzech słowach "kopanina na mrozie".
O ósemce nie ma co marzyć. Zaczynam śledzić wyniki Sandecji, Piasta i Termaliki.
11 lutego 2018, 10:08 / niedziela
Na plus obrona całego zespołu, po za grą Kuciaka.Chrzanowskiego bym ogrywał bo widać ze slabszy od Nalepy/Vitorii/ Wawrzyniaka/Wojtkowiaka nie jest.Brakowało w drugiej połowie Krasica żeby stworzyć coś środkiem. Zelenika za Kuciaka i chyba Borysiuk za Slawczewa i walczymy z Piastem o 3 pkt.
11 lutego 2018, 14:02 / niedziela
Dobrze że Go nie było bo by stracił jakąś piłkę w 89 min i zamiast 1 było by zero -pktów.
11 lutego 2018, 15:49 / niedziela
Było dokładnie tak jak oceniłem to po sparingu z Chojniczanką. Ładnie rozgrywają piłkę obrońcy pomiędzy sobą i gorzej jest gdy jest Lechia bliżej pola karnego przeciwnika. Grana "kop" do przodu (system angielski) nie sprawdza się w ogole. Ponadto pisałem o ciągłym spalonym bliźniaków. Nie inaczej bylo wczoraj 5 spalonych pozycji braci to pięć akcji mniej ofensywnych Lechii i pięć dodatkowych Wisły. To jest irytujące. A to co zrobił Kuciak tk go dyskwalifikuje jako bramkarza. To nie pierwszy raz gdy wychodzi jak głupi zamiast po błedzie czekac w bramce. Marzy i się bramkarz tak grajacy nogą jak Fabiański lub Szczęsny. Kuciak już nigdy tego się nie nauczy.Na plus grą obrony, im dalej od bramki tym gorzej. Peszko poza bramką niczym nie błysnął o braciach nie wspomnę. Mówiłem, że będzie ciężko i było ... bardzo zimno i ciężko.Czy nie lepiej we wrześniu i pażdzierniku zagrać w środy a nie grać w lutym.
11 lutego 2018, 21:20 / niedziela
Owen zadowolony z gry, twierdzi nawet iż zasłużyliśmy na wygraną - o co chodzi (dobra mina do złej gry ?). Gra przeciętna, praktycznie każda formacja niepewna. Na plus młody Chrzanowski i Brazylijczyk. a my swoje
12 lutego 2018, 01:33 / poniedziałek
@Przymorze Stare
dokładnie, Krasić w środku to strata piłki w ostatnim kwadransie i brak powrotu, a tego w tym meczu nie można było nikomu zarzucić, bo parę dynamicznych powrotów było.

Peszkin, Stolarski na duży plus, gdyby nie oni to z przodu mało co by się działo.
Na plus Łukasik, Gerson, a i Chrzanowski jak na debiut to całkiem przyzwoicie.

Kuciak, Marco, Flavio - to tu tkwi problem remisu w ostatnim meczu i dalej będę twierdził że z braćmi nie powinno się przedłużać umów, a już na pewno nie o dwa lata. Łapanie się na dwu metrowe spalone i machanie do sędziego jest irytujące, rozumiem jakiś minimalny, ale to co oni robili to zwyczajne niechlujstwo albo brak inteligencji boiskowej.

Sławczew - przegraliśmy grę w środku pola, w mojej ocenie przez niego, gość jest cieniem siebie sprzed roku, te niedokładne podania i ciągłe starty.

Jeżeli wyeliminujemy te słabsze punkty to wygramy w następnym meczu.

1

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032