Gdańsk: sobota, 26 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
FORUM
Podstrony:

Piotr Stokowiec musi zostac.

strona 4/4

12 maja 2018, 18:25 / sobota
@jarokol - wiem ze mnie fantazja poniosła, ale przez chwilę pomyślałem ze Mandziary nie ma lub że nie bedzie sie wpierdalał z wynalazkami (byle przytulic dole od transakcji).

TYLKO LECHIA!
12 maja 2018, 19:13 / sobota
Ave Cyganus badzmy dobrej mysli moze.sam sie wyautuje
12 maja 2018, 21:04 / sobota
Dla mnie Stokowiec zasłużył na brawa, bo ogarnął beznadziejną sytuację w szatni podejmując bardzo odważne decyzje (wyrzucenie najlepszego strzelca).
Dodatkowo wygrał 2 razy ze śledziowymi (chociaż tutaj motywacja piłkarzy to nie tylko efekt jego metod trenerskich).
Utrzymał też Lechię w e-klapie czym wlał nadzieję w nasze biało-zielone serducha.

Teraz pozostaje trzymać kciuki za to, by nikt mu nie przeszkadzał w budowaniu drużyny, ale to już nie będzie takie proste, bo są jeszcze ważne kontrakty etc etc.

Dziękuję.
12 maja 2018, 21:57 / sobota
Jakiś czas temu napisałem ze Stokowiec to dla mnie nie jest trener przez duże T. I to podtrzymuje, choć mam nadzieje ze przyznam sie do błędu.
Jednak trzeba przyznać ze zrealizował to co było do realizacji w krótkoterminowej strategii.
Teraz czas na długofalowe działania, miejmy nadzieje ze zobaczymy tą LECHIĘ Stokowca i to w najlepszym wydaniu.
Dziś, Gratulacje poraz kolejny!

TYLKO LECHIA!
13 maja 2018, 07:03 / niedziela
A kto w lidze jest trenerem przez wielkie T? Tak z ciekawości pytam .
Stokowiec zasłużył na brawa i solidne wsparcie z trybun.
13 maja 2018, 07:25 / niedziela
A kto powiedział ze w naszej lidze jest teraz trener przez duże T?
Tak, zgadza sie, Stokowiec wypełnił pierwsze zadanie, utrzymał sie w ekstraklasie. Jednak fajerwerków przy tym nie było (oprócz tego, ze 2xwygrał derby). 11pkt w 10 meczach. Gratuluję i cieszę sie ze kolejkę przed końcem możemy mysleć o nastepnym sezonie.
Teraz pora na budowę Lechii Stokowca, oby tylko prezes Adam M. dał mu szanse na tę budowę.

TYLKO LECHIA!
13 maja 2018, 08:28 / niedziela
Rudy zrealizował trzy cele (2*derby + utrzymanie) więc zasłużył na zaufanie. Inna sprawa że w obecnej sytuacji kadrowej i finansowej nie sądzę żeby miał latem jakiekolwiek pole manewru.
13 maja 2018, 08:29 / niedziela
Tylko z ciekawości innych opinii pytam o trenera przez duże T,interesuje mnie kogo możesz mieć na myśli .Bez podtekstów,bez ataków bo tego nie stosuję,moim zdaniem notabene wyzywanie w necie czy ataki na "braci po szalu" to jakieś nieporozumienie,nawet śmieszność,ja szanuję zdanie każdego komu Lechia bliska nawet jeżeli skrajnie się z opinią takiej osoby nie zgadzam.
Ot fajnie podumać,że kolega Cygnus np myśli tak a inny inaczej i spoko.
Ciekawi mnie i tylko tyle i nic po za tym.Nie ma przymusu odpowiedzi więc też spoko.
W moich postach nikt nie znajdzie słówka chamstwa i tego się będę trzymał .
Mnie np wydaje się,że mega ciekawym trenerem jest Brosz z Górnika i...Stokowiec.
13 maja 2018, 08:33 / niedziela
@ cooer
Czy zechciałbyś rozważyć zmianę "Rudy " np na trener,Stokowiec ?
Mnie uczyli ,że nie mówi się garbatemu,że garbaty,rudemu ,że rudy,kulawemu,że kulawy itp.
Jeżeli nie możesz to ok,trudno ale to grzeczna prośba i może zechcesz rozważyć?Byłoby jak sądzę miło .
13 maja 2018, 10:10 / niedziela
Stokowiec był kiedyś fighterem, teraz dostosował się do standardów - czyli bylejakość i przeciętność. Podsumowaniem postawy Lechii, w tym naszych trenerów z całego sezonu była ostatnia akcja wczorajszego meczu. Rzut wolny bity ze skrzydła - jest okazja do wrzutki, do afery, może do strzelenia bramki a co robią lechiści? 11 Napoleonów + trener na czele, ci nie dostrzeżeni przez lepsze kluby geniusze strategii piłkarskiej oddają do tyłu, wycofują na środek i jest koniec meczu. A i trener szczęśliwy, bo padł remis. Gdybyśmy grali o wygraną, byłaby przynajmniej teoretyczna szansa w ostatniej kolejce wyprzedzić Arkę. Jak dla mnie Stokowiec mógłby zmienić nazwisko na Nowak, bo gra Lechią tak, jak grał Nowak. Piłka jest nieprzewidywalna, ale moim zdaniem nie będzie z tej mąki chleba - zostanie jak było.
13 maja 2018, 10:31 / niedziela
@11thCommandment Nie było takiej szansy, byli wyżej przed podziałem.
13 maja 2018, 10:34 / niedziela
Za mało czasu minęło, żeby porównywać Stokowca do Nowaka, ten drugi zaczął realizować "minimalistyczne cele" tudzież zwane graniem "na parasolkę" i to wszyscy widzieli gołym okiem. Stokowiec dostał zadanie utrzymania - styl nie był istotny, bo styl i pewne zachowania trzeba wypracować. Jeśli wyleci kilku emerytów i przyjdzie ktoś młody i obiecujący (nie można pomarzyć?) to może coś jednak z tej mąki będzie. Ważne będzie powiedzmy 10 pierwszych kolejek, czy będziemy mieli np. 23 - 25 punktów czy 10 jak w kończącym się sezonie...
13 maja 2018, 15:09 / niedziela
@11thCommandment - iście zabawne jest osadzać innych nie znając nawet regulaminu ekstraklasy. Nie ma to jak roszczeniowy troll. Wygrał 2x derby, utrzymał ekstraklasę mimo, że wielu tu i na stadionie wątpiło. On nie wątpił i to zrobił.
Do tego były teorie, że nasz Adaś chciał klub spuścić do 1 ligi, bo tam łatwiej robić swoje "interesy" oraz otrzymać licencje....Rozumiem, że sytuacja do wymarzonych nie należy, ale przypier...dalać się o wszystko i do wszystkiego, mieć pretensje i roszczenia...hmmm smutne musi być takie życie.
13 maja 2018, 15:45 / niedziela
Nie przeceniałbym wygranych w derbach - śledzie są obsrani na samą myśl o derbach, przegrywają przed samym wyjściem na murawę, także to nie jest żaden wielki sukces, a zwykły obowiązek. Zwłaszcza patrząc na to, jak oni cienko wyglądają wiosną, leje ich każdy po kolei, kto tylko chce.

Ja się wstrzymam z oceną Stokowca kilka miesięcy, w październiku będzie już można go w pełni ocenić i zweryfikować.
13 maja 2018, 16:59 / niedziela
Co do regulaminu - macie rację. Zawsze jednak miło, gdyby zrównać się przynajmniej punktami z Arką. Zachwyconym utrzymaniem ekstraklasy przypominam wynik z Termaliką Nieciecza U SIEBIE w gardłowym meczu, żałosny występ we Wrocławiu. Wczoraj też nie było jakoś różowo. Nie przypierdalam się o byle co, komentuję naszą grę. A ta przypomina mi Lechię Nowaka. Jedyny plus dla nowego trenera to że zaczyna grać naszą młodzieżą. Zobaczymy, jak długo i z jakim rezultatem.
13 maja 2018, 18:07 / niedziela
Zachwycony to ja nie jestem, ale kamień z serca spadł. Biorąc pod uwagę jaką sytuację zastał, to miło, że zdołał osiągnąć cel. Piłkarzy łapią skurcze w 70 minucie, Lipski ucieka w kluczowych meczach od piłki, Mladenović nie potrafi kopnąć celnie w piłkę, taką rzeczywistość zastał, Haraslin z ciężarem gry w meczach o utrzymanie nie mógł sobie poradzić, tymi zawodnikami musiał grać i nie miał na to wpływu.
92 minucie, gdy mamy utrzymanie, szukanie nic nie dającej wygranej byłoby mało rozważne.
W końcu mamy trenera, a nie słupa, czy wynalazek z zagranicy. Ma teraz też czas na spokojne przygotowanie zespołu. Gość ma swoje zdanie i jest szansa, że Adaś nie wejdzie mu na głowę i może zaznamy w końcu jakąś normalność.
Tylko czy uda się pożegnać kolejny balast z klubu, piłkarze, którzy dostali nieadekwatne kontrakty do umiejętności/zaangażowania/wieku, takich jak Wojtkowiak, Krasić, Mledenovicz, Lewandowski, Augustyn? - tu niestety może się okazać, że pozostanie tylko stworzenie klubu kokosa.
13 maja 2018, 18:11 / niedziela
Jak dla mnie Rudy (jest rudy , wiec tam do jakiegoś wielce poprawnego to żadna wrzuta) zrobił wszystko co mógł i jest na dziś najsilniejszej punktem tego co nazywamy dziś Lechią. Pisanie, ze jak Lechia Nowaka to paranoja , on dostał rozwalona fizycznie i mentalnie Lechię Nowaka, Owena i Mandziary i mając nóż na gardle i zero czasu utrzymał ją. Oczekiwanie czegos więcej od trenera w tym okresie jest wręcz zabawne.
13 maja 2018, 19:50 / niedziela
zrównanie się z Arką punktami jak najbardziej miało sens, bo byliby nad nami tylko dlatego, że odebrano nam punkt. Ale to beznadziejny sezon, bądźmy po prostu, jak zawsze, dużo wyżej za rok
13 maja 2018, 20:24 / niedziela
1966 - a po co Ci nazwiska? Każdy trener ma lepsze i słabsze momenty, wiec jesli podam nazwisko Trenera to zaraz znajdziesz w jego cv jakiś nieudany epizod i wypomnisz to. Ale jesli chcesz nazwiska to dla mnie byli to Czerczesow, Nawałka czy Orest (nie licząc ostatnich epizodów) to z polskiej ligi.
Większość ludzi uwielbia kreowany przez media zero/jedynkowy świat, wiec jesli nie pieje z zachwytu to znaczy ze sie czepiam. A ja doceniam to ze Stokowiec utrzymał klub w lidze, ale nie odcisnął dotychczas jakiegoś wielkiego piętna na zespole. Mam nadzieje ze to nastąpi wkrótce i ze prezio nie bedzie mu w tym przeszkadzał.

TYLKO LECHIA!
13 maja 2018, 20:37 / niedziela
Cygnus... szybki orient... i wiesz z kim dyskutujesz... ;-)))
13 maja 2018, 21:08 / niedziela
Stokowcowi w obecnej sytuacji, należy raczej współczuć. Utrzymał Lechię w e-klapie więc mandziara dostał kolejną okazję do kręcenia lodów i ściągania szrotu do Gdańska (chyba nikt się nie łudzi,że o transferach będzie decydował Rudy). Bo przecież obecna kadra była chujowa więc trzeba zorganizować desant patałachów na PLG1/T29 (ile to prowizji do przytulenia!!!) . Nie chcę wyjść na czarnowidza, ale obawiam się, że utrzymanie przedłuża tylko agonię i rujnowanie naszej Lechii.
13 maja 2018, 21:48 / niedziela
@B86 obawiam sie, ze masz niestety rację.Nie wiem skad ta wiara, ze prezes nagle zmieni swoja strategię i bedzie pracowal ku chwale Lechii?Naprawde w to wierzycie?
A jaskółki ćwierkają, ze jeszcze nowy sezon sie nie zaczął a juz moga być problemy z licencją.Oczwiscie z winy upartych bankierów...a Stokowiec jest pierwszym trenerem za kadencji Mandziary, ktory zrealizował w 100% postawiony przed nim konkretny cel - w tym przypadku utrzymanie.
13 maja 2018, 21:49 / niedziela
Przed nami ostatni mecz sezonu, utrzymanie mamy. To chyba dobra okazja żeby pokazać mendziarze nasze zdanie na jego temat?
13 maja 2018, 21:59 / niedziela
@SS - dzięki za zwrócenie uwagi.
13 maja 2018, 22:15 / niedziela
d.g
Ziomek,dobrze,ze Ty piszesz-ja nie musze:-)
Pozdrowki
14 maja 2018, 08:31 / poniedziałek
Jeżeli chce zostać dłużej niż do końca roku, to ze statystycznego punktu widzenia musi przede wszystkim poprawić grę w defensywie, bo w porównaniu do ubiegłego sezonu jest tragedia w tej formacji (na tą chwilę 57 straconych, w całym ubiegłym sezonie grając w grupie mistrzowskiej tylko 37) - wiemy dlaczego. Ze skutecznością też nie jest najlepiej biorąc pod uwagę, że ponad połowę trafień dla Lechii to dorobek braci Paixao.

Druga kwestia to skuteczność w spotkaniach w Gdańsku, bo jeśli chodzi o wyjazdy to punktowo wyglądało to dość podobnie z mała poprawką, że graliśmy w grupie spadkowej. Na własnym terenie z "Twierdzy Gdańsk" nie zostało nic: w ubiegłym sezonie - 15 zwycięstw 2 remisy i tylko 2 porażki, obecnie tylko 4 zwycięstwa i 6 remisów. Przy kontynuowaniu tego trendu frekwencja jeszcze bardziej spadać, a pod względem sportowym Lechia pogrąży się w ligowej szarzyźnie ekstraklapy.

Będzie miał pole do popisu, o ile mandziara nie ustali mu składu przed sezonem, a potem tylko biernie rozłoży ręce i powie że musi grać tym co ma.
14 maja 2018, 09:39 / poniedziałek
@Cygnus x-1
O nazwiska zapytałem tylko z ciekawości,niczego nie mam zamiaru wyszukiwać w CV .
Na taki styl dyskusji wpływa chyba atmosfera na tym forum gdzie skakanie sobie do oczu i wyzywanie to norma,u mnie tego nie ma i nie będzie bo każdy kto kibicuje Lechii jest mi bliski 'po pasji".
Podałeś kilka nazwisk,ja podałem i jest ok,tak chyba powinna wyglądać rozmowa cywilizowanych ludzi .Mnie się Twoje typy podobają.Zero zastrzeżeń.Beż spin ,bez podtekstów.Za stary jestem na spinki w necie a życie jest za krótkie i zbyt pięknę aby marnować na to czas.
Problemem Lechii jest Mandziara i z tym się chyba większość zgodzi.
Stokowiec teraz gra już na swoje konto i pisze swoją historię,polegnie zostając przydupasem albo ....
Wg mnie oklaski dla Niego za utrzymanie i derby. Co mógł zrobić to zrobił.Uj ze stylem liczy się efekt końcowy,reanimował trupa,nieboszczyk zmartwychwstał.Czy przeżyje tego nie wiem ale trzeba wierzyć.
17 maja 2018, 04:30 / czwartek
Znowu wątek który powstał ku uciesze masy. Nie mam pojęcia na chu.j zakładane są tematy niepotrzebne temu forum!
Oczywiście wylewamy frustracje, ale poco pucować wątki już na początku czyjeś pracy, to jest typowe dziennikarstwo byle by było o czym pisać.
Nie zakładajcie takich wątków bo aż za bardzo śmierdzi Żydem.
17 maja 2018, 11:21 / czwartek
Że co ?
21 maja 2018, 10:33 / poniedziałek
Krótkie podsumowanie sezonu.
Niestety w tym sezonie wyszło to wszystko co było nagromadzone już od dłuższego czasu. Problemy finansowe, fatalna polityka kadrowa, fatalna polityka personalna, błędy Mandziary oraz skupienie większości zawodników na kasie za wzorem Mili. Skutkiem tego jest praktycznie bankructwo klubu i dramatyczne obniżenie jakości piłkarskiej. Mimo ze odeszli tylko Janicki z Malocą plus kontuzje to wszyscy zawodnicy na czele z Peszką i Kuciakiem grali o klasę gorzej niż sezon temu. Do tego wszystkiego w miejsce alkoholika Nowaka ściągnięto masażystę Owena, który rozpuścił dodatkowo bardzo słabą i niezdyscyplinowaną drużynę. Skutkiem tego było sytuacja z Marco, wydawałoby się jednym z najlepiej prowadzących się zawodników czy też z Peszką. Przypuszczam że to tylko wierzchołek góry lodowej. Dodatkowo zawodnicy wymuszali wypłatę zaległych pensji podkładając się ostentacyjnie przeciętnym zespołom w Gdańsku. Do tego burdelu przyszedł Rudy, który miał za zadanie wygrać derby i utrzymać się. Zadanie wykonał za co należą mu się słowa uznania mimo słabego stylu w jakim grała drużyna. Co dalej? Niestety jestem pesymistą. Oczywiście zobaczymy co się wydarzy latem ale o ile Niemiec nie sypnie groszem to czeka nas dużo cięższa i być może przegrana walka o top14. Nie będziemy mieć napastnika, który strzelał gole w co drugim meczu. Nawet jak tych kilku zawodników odeszło to nasz lista płac jest nadal druga w Polsce. Żadnych wpływów z transferów latem nie będzie. Oznacza to że Lechia jest nadal skarbonką bez dna, która ma jakieś 15-20 milionów straty rocznie. Mandziara po ostatniej oprawie raczej nie będzie darzył kibiców sympatią. Rudy prochu u nas nie wymyśli niestety. Nadchodzący sezon przyjemny nie będzie.
21 maja 2018, 12:56 / poniedziałek
cooer z całym szacunkiem dla Ciebie i twoich komentarzy czasami jak coś pierdolniesz to nie wiadomo śmiać się czy płakać...nic tylko pierdolnąć flaszkę i jebnąć się na sznur..nic się kurwa nie uda powiedział smerf maruda...
21 maja 2018, 14:02 / poniedziałek
Patrzę realistycznie. Z jakiego powodu miałoby być lepiej? Jeżeli go znasz to napisz proszę.
21 maja 2018, 14:36 / poniedziałek
Po pierwsze jestem w odróżnieniu od ciebie optymistą po drugie mamy trenera może nie przez wielkie T ale trenera który jak na polskie warunki ma jaja i z niejednego pieca chleb już jadł po 3 skład będzie dosc mocno przewietrzony trochę emerytów odejdzie na zasłużoną emeryturę pojawi się trochę młodzieży... świeżej krwi wiatr we włosach głodni Zwycięstwa i sukcesu i takie tam ambicja walka Stokowiec Niejednokrotnie już pokazywał że lubi Właśnie takich młodych chłopaków może i lepiej że nie będzie jakiś spektakularnych transferów Może trzeba się przyjrzeć naszej rodzimej pierwszej lub drugiej lidze postawić na inny kształt budowania drużyny ....z jednym się zgodzę mandziara będzie może nie do końca świata i jeden dzień dłużej ale przypuszczalnie jeszcze jeden sezon ale i tego nie jestem do końca pewny w ostatnim meczu ruch został zrobiony ...Kamyk został rzucony z małego kamyka czasami tworzy się wielka lawina której już nikt nie zatrzyma
21 maja 2018, 14:51 / poniedziałek
misiu67 - oby tak było
21 maja 2018, 14:56 / poniedziałek
Jeżeli nie będzie transferów to lecimy. Nie da się grać bez obrony i napastnika. Co do zmiany strategii - aby stawiać na młodzież trzeba ją mieć a my nie mamy. Kupowanie zawodników w 1-2 lidze to świetny pomysł tylko że ma go również 14 pozostałych drużyn ekstraklasowych (poza ległą która raczej tak nisko nie patrzy), więc jaką mamy tu mieć przewagę nad innymi zespołami? Póki co to martwmy się czy Mandziara coś chłopakom przelał bo zrobi się naprawdę nieciekawie.
21 maja 2018, 14:58 / poniedziałek
cooer.... MY WIERZYMY...
21 maja 2018, 20:56 / poniedziałek
Brawo trenerze za skład na Sandencję. Życzę odwagi w przewietrzeniu szatni. Nie ma kasy na transfery? To kto podpisywał kontrakty na wyrost z 40 piłkarzami? Biznes robi się w sposób roztropny. Budując drużynę trzeba mieć wizję, której niestety nasz prezes nie ma. Podobało mi się stwierdzenie Pana Kołtonia w ostatnim Cade futboll, iż piłkarze Lecha to są lalusie. Ma rację.

Trenerze życzę odwagi!!!
SULG
21 maja 2018, 22:32 / poniedziałek
Dla mnie Stokowiec byl I jest $$$tokowcem zawsze zwiazany z klubami z latwa kasa dyskopolo zaglebie z chujem w gebie jak cos mie bedzie po jego to znajdzie sobie innego przytulasa wpasowany w uklad, a co ugral ma chyba najgorsza srednia punktowa ze wszystkich trenejrow w zakonczonym sezonie, a na zatrudnie nowych grajkow bedzie mial taki sam wplyw jak ja tu piszacy
22 maja 2018, 05:46 / wtorek
Tylko czy jest na dzisiaj alternatywa dla Stokowca?Aż tak nie śledzę piłki i okolic ,żeby wyrazić takie sądy jak Ty wyżej.
Mamy stan chorobowy ,ostre ,może nawet śmiertelne zapalenie mandziarowe i Stokowiec nie jest na to lekarstwem .Stokowiec może spowodować jedynie ,że pacjent nie umrze a będzie jakoś chodził.Jak fizjoterapeuta ale nie chirurg .
Choroba to prezes ,a tego raka wyciąć może tylko ktoś inny .
To tragedia tego Klubu ,że nie ma lekarza,który postawi diagnozę i przeprowadzi udaną operację chociaż wszyscy życzliwi pacjentowi widzą,że ledwie zipie.
Mandziara to rak.
22 maja 2018, 18:49 / wtorek
jarokol,
To ze jest zatrudniany przez kluby z kasa akurat swiadczy o nim jak najlepiej. Ty bys pewnie wolal, zeby tulal sie po wioskach w B klasie i tam doskonalil swoj warsztat.

Niektorzy to juz naprawde maja nasrane we lbach. I jeszcze argument o sredniej za miniony sezon. Pomijam ze z dupy, bo chocby Owen mial gorsza srednia. Inna sprawa, ze facet przejal rozbita druzyne, ktora byla gotowa do gry w meczach charytatywnych z gwiazdami TVN a nie do meczow Ekstraklasy. A jednak udalo mu sie to wszystko na tyle ogarnac, ze utrzymal sie w przedostatniej kolejce.
Cudow nie bylo, ale za to co zrobil nalezy mu sie szacunek i przynajmniej czysta karta przed nowym sezonem.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025